M A RKT BERICHTE IN HOLLAND BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Opmerken. n»/,« mededeelingen Op den 26 Juli werd van boord van het Engelsehe oorlogschip Hercules een nieuwe soort van drijver geworpen, die bestemd was om als proef te dienen, teneinde na te gaan in hoe verre dergelijke drijvers ten dienste van schepen in nood zouden kunnen gebruikt worden. Deze drijver is hermetisch gesloten en kan dus brieven en documenten opnemen, welke van veel belang kunnen zijn om latere nasporingen te vergemak kelijken. In dezen proef-drijver bevonden zich brieven van de officieren aan hun ouders ge adresseerd, en een stuk papier, waarop de samen stelling en de toestand van het eskader (waarvan de Hercules deel uitmaakte) werden aangegeven. Verder was er bijgevoegd de waarschuwing, dat niemand zich ongerust behoefde te maken, daar het hier slechts een proef gold, en werd de vinder verzocht de papieren te geven aan den agent van Lloyd of aan het Engelsch Consulaat, met opgave van de plaats waar de drijver opgehaald was. Op genoemden datum werd de drijver neergelaten op 56° 49' Noorderbreedte en 1° 51'Oosterlengte (Greenwich), en op den 24sten Augustus ontving men te Portsmouth het bericht van den Heer Bendixen, den Engelschen Consul op Jutland, dat de drijver den 18den Augustus op ongeveer zes mijlen ten Westen van de kust van Dene marken door visschers was opgehaald geworden. De drijver was dus vijfentwintig dagen in het water gebleven en had een afstand afgelegd van vijfhonderd twintig mijlen. Dt inwoners van de Italiaanse lie stad Cascia verkeeren in ongerustheid, door her haalde schokken van aardbeving, die daar in de laatste dagen waargenomen werden» De belangrijke resultaten van de Ned. Gist- en Spiritus-fabriek te Delft zijn de aanleiding geweest voor eenige ondernemer.de limdgenooter. om de stichting van zulk een fabriek te ontwerpen, die den naam Holland zal dragen eu te Haarlemmermeer zal zijn gevestigd. Het maatschappelijk kapitaal is f 800.000, verdeeld in aandeelen van f 1000, aan toonder, waarvan f 188.000 bij de oprichting is geplaatst. Als che misch adviseur treedt op de heer A. A. Backer Overbeek, gep. luit.-kolonel bij den geneeskun digen dienst in Ned.-Iudië, en als rechtskundig consulent mr. J. Kappeyne van de Coppello, te Amsterdam. Het doel der Vennootschap is het door middel van stoom vervaardigen van gist en spiritus, het mesten van vee met de overblijvende spoeling, benevens het exploiteeren van 90 bunders wei- en bouwland, waarvan zij eigenaresse is. In de bergen bij San Francisco heeft mer., bij het aanleggen van een lijn van den Atlantic Pac(^c-spoorweg, zeven of acht versteende boomen gevonden, die, volgens een ingenieur van dien spoorweg, geheel tot agaatsteen waren overgegaan. De staramen vertoonden de gewone jaarringen, evenals onze boomen. Een nieuwe reclame voor een sigarenwinkel. Ergens in Duitschland staat voor het winkelraam een rookende automaat, een kleine zwarte vent, die drie kwartier lang onafgebroken een Havana-sigaar rookt. De heeren Dick h off en Salm, in de Kalverstraat te Amsterdam, kregen voor eenige dagen in hun winkel bezoek var. een heer, die een ring wenschte te koopen. Na zijn keus te hebben gedaan, verzocht hij den ring nog den zelfden avond te doen bezorgen aan een adres op den Singel. Des avonds vernam men aan het aangegeven adres dat niemand van dien naam bekend was, en de winkelier kwam nu tot de minder aangename ontdekking, dat de heer een paar gouden armbanden had geroofd. Tot heden is de dief niet ontdekt. Het socialistisch weekblad Volks tribuun dat onlangs te Amsterdam opgericht, werd heeft reeds opgehouden te bestaan. Volgens bericht uit St. Peters- burg aan de te Krakau verschijnende Czas, heeft er bij Temrink in net gouvernement Jekaterinosiaw op den berg Karebetow eene vulkanische uit barsting plaats gehad. Op een afstand van 4 werst was het onderaardsch gerommel hoorbaar. De lava stroomde een halven werst ver, en de nieuw ontstane krater moet van grooten omvang zijn. Begeleid door een talrijk j'ui- chend publiek, voornamelijk uit de straatjeugd samengesteld, werd eergisteren-morgen te Amster dam een agent van politie door een zijner col lega's en. een burger naar een der politie-bureaux gebracht, omdat hij in beschonken toestand ver keerde. Omtrent de redding van een der schepelingen van de Gulf of Panama, te Petten schrijft men ons nog het volgende: Toen de sloep den grond raakte, was het moeielijk den onge- lukkigen man aan boord te brengen. De golven gingen zoo hoog, en hoe licht kon men van de been zeraken en meegesleurd worden! De schip breukeling smeekte echter zoo hartverscheurend om bijstand dat Gerrit Doorn het niet langer kon aanzien. Hij sprong van een der hoofden in zee en bereikte, wadende en zwemmende, den ongelukkige. Hij tilde hem uit de boot en wilde zoo met hem naar den wal, doch de last was te zwaar. Doorn zette hem neer en beproefde of hij verder kon komen, terwijl hij den vreemdeling ondersteunde. Het ging een paar stappen goed. doch toen wierp een golf den afgetobden Engelsch- mar. van de been. Op hetzelfde oogenblik echter werden beiden door vier paar krachtige armen omvat, namelijk van eenige werklieden. Nog twee geweldige golven naderden: maar de armen om elkander heengeslagen, met den geredde in hun midden, stonden de kloeke mannen pal en brach ten den schipbreukeling behouden aan wal. Eere zij den kloeken mannen, die aldus hun leven waagden om dat van een medemensch te redden. De diepste mijn op de wereld is de zilvermijn te Perzibram in Bohemen. De laagste gangen liggen daar 3300 voet beneden den bega- nen grond. Merkwaardig is daarbij, dat de tem peratuur daar beneden slechts 76 graden Fahren heit bedraagt. Gewoonlijk toch wordt in alle mijnen reeds op geringer diepten de hitte zoo ondrage lijk, dat het verder doordringen in de diepte moet gestaakt worden. In het Zwitsersch kanton Grauw- bunderland zijn dit jaar 893508 kilo meikevers verzameld en vernietigd. Dit resultaat verkrijgt men door de ingezetenen te verplichten een zekere hoeveelheid op een bepaalden tijd in te leveren, b. v. van 115 Mei, met bedreiging van boete tegen de nalatigen. Een ontleding van de jongste volkstelling in Britsch-Indië heeft aan 't licht gebracht, dat binnen de grenzen van het Indisch Rijk niet minder dan 132 afzonderlijke en wel onderscheiden talen worden gesproken. Een droeigeestig mensch is een ontstemd instrument. Een druppel zielevreden is meer waard dan een zee van zinnelijken lust. De tijd heelt alles, behalve gewetens wroeging. Te arbeiden om de gunst der menschen is een slechte affaire. Men krijgt geen interest en het kapitaal zelfs gaat verloren, namelijk de waardeering en achting voor zich zeiven. De mensch bewerkt dikwijls meer door hetgeen hij is, dan door hetgeen hij doet. Hoe weinigen onzer zien alles wat wij in ons leven zouden kunnen zien! Dat het oog door oefening tot een hoogen staat van volkomenheid gebracht kan worden, is op ontelbare wijzen be wezen. Hoe menig fijn fabrikaat is er niet, waar het geheel op het fijne oog van den bekwamen werkman aankomt, dat dadelijk de verscheiden heid van kleur en stof enz. ontdekt, die voor den gewonen beschouwer niet zichtbaar is. De jager, de zeeman, de man van wetenschap, ieder moet op zijn bizonder veld van onderzoek het oog in vlugge werking oefenen, voordat hij kan hopen in zijn vak bekwaam te ziju. Eene hierop zeer toepasselijke anekdote wordt van den grooten natuuronderzoeker Agassiz ver haald, die voorzeker meer dan iemand anders de waarde van scherp opmerken kende. Hij moest eens uit eene zijner .klassen een assistent kiezen. Er waren een aantal candidaten voor dien eere- post, eu niet wetende op wien hij zijne keus zou bepalen, kwam hij op den gelukkigen inval om drie van de knapste studenten, ieder op zijn beurt, aan de eenvoudige proef te onderwerpen van het gezicht uit het laboratoriumvenster, dat op de binnenplaats van het college-gebouw uitzag, te beschrijven. De eene zeide dat hij niets anders zag dan eene houten schutting en eeu steenen plaveisel; de andere voegde er een stroom zeep water bij; de derde ontdekte de kleur van de verf op de schutting en merkte een groen schimmel plantje tusschen de steenen op, sporen van blauwsel in het zeepwater en andere bizonderheden. 't Is onnoodig te zeggen aan welken candidaat de begeerde post werd toegewezen. De oogen moeten evenzeer geoefend worden om te zien, als de tor.g om te spreken. Allerlei. Zoo was de bedoeling niet. Toen het korps cadetteu nog in Berlijn lag, bezochten de jeugdige zonen Mars dikwijls de restauratie van den heer Töpfer, een man die den spreekwoor delijk geworden cadettenhonger zeer waardeerde en voor de jonge krijgers steeds zeer beleefd en voorkomend was. Op zekeren dag bestelt een der cadetten, om eens zeer lekker te smullen, kreeft met mayonnaisesaus, hetgeen hij zeer smakelijk verorberde. Toen hij wilde betalen, bemerkte hij tot zijn schrik, dat hij slechts een Mark in zijne portemonnaie had, terwijl het genotene met 1,50 Mark op de spijslijst genoteerd was. Angstig overlegt hij en keert zijn portemonnaie eenige malen om en om, terwijl de restaurateur hem lachend aanziet. Deze wil den officier in spe ech ter uit de verlegenheid helpen en roept derhalve zeer luide tot den kellner: „Karei, vandaag kost kreeft met mayonnaisesaus slechts 50 pfennig!" Nauwelijks heelt de cadet dit gehoord of hij roept: „Kellner nog een portie kreeft met mayonnaise saus. Voor de rechtbank. President, (na de voor lezing der acte van beschuldiging). Bekent ge dat ge u aan den diefstal hebt schuldig gemaakt? Beschuldigde. Ja, mijnheer de president. Presi dent. 't Is waarlijk treurig! Buim tien jaren ge leden zijt ge voor de laatste maal gestraft ge worden, zooals ik uit de acte verneem. Ge hebt u zoolang goed gehouden, waarom hebt ge nu wederom gestolen? Uit nood? Beschuldigde. Dat juist niet. Pres. Dus uit overmoed en zucht naar het kwade? Besch. Ook niet. Pres. Maar zeg dan eens, vermits ge het feit bevestigt, waarom ge na zon veel jaren van een onbesproken levens gedrag, weder op het pad der misdaad zijt terug gekeerd. Besch. 't Kon niet vroeger. Pres. Wat? Besch. (grijnzend) Ik heb de laatste tien jaren in de gevangenis doorgebracht als straf voor mijn laat- sten diefstal. Logika. Mozes (luid schreeuwende). Levi! Levi! De aangeroepene. Sjemaai, hoe ken je me, ik heet immers niet Levi! Uit de kinderkamer. Kinderjuffrouw. Welnu, Fritsje, waarom huil je zoo? Fritsje. Ach, juf, ik kan de pooten van mijn hobbelpaard niet kapot krijgen. De pas. De heer Hazenbalk, fabrikant in eene kleine provinciestad, moet voor zaken op reis naar Engeland. Hij begeeft zich naar den burge meester tot het verkrijgen van een buitcnland- schen pas. „Waar gaat de reis heen, als ik vra gen mag, mijnheer Hazenbalk?" „Naar Queens- borough, burgemeester." „U zegt?" „Queens- borough." „Hoor eens, waarde heer Ha zenbalk, ik weet waarlijk niet hoe ik dat schrij ven moet, zou u de goedheid niet willen hebben ergens anders heen te reizen?" Een goede raad. Dr. Haughton, een Du- blinsch geleerde en directeur van de diergaarde, klaagde aan een Londenaar, die de inrichting eens kwam bezoeken, dat de tuin geen volk lokte, ofschoon de entree maar sixpence (30 cent) en op sommige dagen twopence (een dubbeltje) was. „Het ligt 'm in de entrées zei de Londenaar, u moet de menschen gratis laten binnen komen, alsdan de beesten loslaten en ge kunt voor sor tie eischen zooveel als ge wilt. Ze Zullen dan wel een pond (12 gulden) willen betalen om er weer uit te mogen." Probatum est. Kapitein Stipkolf was een deftig heer, die zeer gesteld was op militaire vormen, alsmede op orde en netheid in de klee ding. Luitenant van Zwabberen daarentegen was nonchalant en zijne uniform zag er steeds zeer slordig en vies uit. Om den jeugdigen officier van dit euvel te genezen, bedacht de kapi tein op het appel het volgende middel. Kapitein. Luitenant van Zwabberen, hoe heet uw oppasser? Luitenant. Van Teuteren, kapitein. Kapitein. Van Teuteren, treed eens uit het gelid! Zie nu eens hoe slordig luitenant van Zwabberen, uw meester, er uit ziet; als zulks nogmaals ge beurt, dan krijg je acht dagen provoost! Be grepen? Dit hielp. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 4 November. Op Dinsdag den 14den dezer, van 10 uur des voormiddags tot 1 uur des namiddags, zal in een der lokalen van bet Raadhuis alhier, de verkie zing plaats hebben van zes leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De aftredende, doch weder verkiesbare leden zijn de heeren A. L. Dyserink, S. Veen Dz., J. II. Kersten en J. Swens. Deze laatste heeft echter verzocht, bij de te doene keuze niet weder in aanmerking te komen, zoodat hierdoor, alsmede door het overlijden van de heeren C. E. de Clercq en E. P. Wes- terveldin elk geval drie nieuwe ledeu zullen behooren te worden gekozen. Door de Arr. Rechtbank alhier is zekere D. P. te Wijk aan Duin, ter zake van openbare dronkenschap (derde herha ling) veroordeeld tot 21 dagen gev. straf, met Jast tot plaatsing in eene Rijkswerkin richting voor den tijd van drie maanden. Dit is de eerste maal dat door deze Recht bank, naar aanleiding der nieuwe drank wet, eene veroordeeling tot plaatsing van een recidivist in eeu Rijksgesticht is uit- geproken. Yan 1 Nov. 1881, zijnde het tijdstip waarop de drankwet in werking is getreden, tot 1 Nov. jl. zijn door de Politie alhier 734 personen wegens openbare dronken schap vervolgd. Van 1 Nov. 1880 tot 1 Nov. 1881 bedroeg het getal vervolgingen slechts 402. Bij de op 1 dezer gehouden aanbe steding voor de levering van levensmiddelen enz. gedurende het jaar 1883, ten behoeve van het garnizoen alhier, waren de minste inschrijvingen als volgt: vleesch en vet, de heer J. L. van Essen, a 0.62 per KG.; spek, de heer Ph. Bollera 0.78 per KG.; zout, de heer F. J. M. Nelissen, a f. 0.127o/lö0 per KG.; turf (lange) de heer «7. van Konings- bruggen, a f 0.50 per 100 stuks; steenkolen, dezelfde, a 0.70 per 100 KG. Maandag e. k. wordt alhier het kan- toor geopend eener nieuwe vennootschap, de»HollandscheCrediet- en Deposito-Bank onder de firma Meei Ritsema. De ven nootschap is commanditair; beheerende vennooten zijn de heeren mr. W. C. Mees Gz. en Anne R. Ritsema. Het kapitaal be draagt 300,000, waarvan de eerste serie van 100,000 is geplaatst in volgefourneerde aandeelen van 1000. Commissarissen zijn de heeren C. J. SmitsG. J. van Dieren Bijvoet en mr. lh. de Haan Ilugenholtz. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden medaillon waarin haarwerk. Een band wagen. Een zweep. Een Engelsehe penning. Een pet. Twee zeepvaatjes. Eenige losse sleutels en een ring met sleutels. Alles op straat gevonden. Aangifte gedaan door een dienstbare van het verliezen van een portemonnaie met ongeveer f8. In de tramwagens achtergelaten: Een portefeuille. Een overschoen. Een zakkammetje. Een parapluie. Een boezeroen en een das. Terug te bekomen bij den heer Gooden, op Vaartzicht, een schuit. Bij Mej. Klausing, KI. Houtstraat, No. 110, een bloedkralen armband. Bij den heer van der Goes, Tuinlaantje No. 8, een armband. Bij den heer C. van Kampen, Schouwslaantje, een mandje vijgen. Bij den heer Stoutenbeek, Spaarnwouderstraat, een roeibootje. ARROND. RECHTB. GEM. HAARLEM. Terechtzitting van 2 November 1882. 1 A J Q, zonder vaste woonplaats, (gedetineeid) be delarij, 15 dagen g&v. straf c. e. met last tot overbrenging naar eeu bedel aars gesticht. 2. C v. d. L, te Heemstede, (gedet.) bedelarij en openbare dronkenschap, 15 dagen gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. c. met last als voren. 3. J 3, te Zaandam, openbare dronken schap, (recid.) bij verstek 10 dagen gev. straf c. e. 4. D G, te Hillegom, openbare dronkenschap, (recid.) straf als voren. 5. A S, te Houtrakpolder, moedw. mishandeling, f8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 6. F v. d. V, te Haarlem, geweldpleging tegen de politie, 7 dagen cell, gev. straf c. e. 7. C S, te Purmerende, geweldpleging en verzet tegen de politie, een maand cell. gev. straf c. e. 8. G S. te Zaandijk, diefstal in dienstbaarheid, 2 maanden cell. gev. straf c. e. 9. C v. d. M. te Roelofarendsveen, 2 diefstallen, straf als voren. 10. J L O. te Haarlem, (gedet.) 2 diefstallen, eén jaar cell. gev. straf c. e. 11. J R. te Spaarnwoude, niet aangeven en niet afzonderen van besmet vee, 2 boeten ieder van f 25 of 4 dagen subs, gev. straf voor iedere boete c. e. 12. H R. zonder vaste woonplaats en J B. te Haarlem, diefstal en landlooperij, de le 18, de 2e 12 maanden gev. straf c. e. HAARLEM, 30 Oct. Aan de varkenmarkt waren 33 stuks aangevoerd, prijs 26 a 29 c. per k'l°- HAARLEM, 1 Nov Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als vulgt; 15 koeien, verkocht 14 voor l 140 a 250; - stier; verkocht - voor f a6 vaarzen, verkocht 6 voor f 100 a 120 2 pinken verkocht voor f 60 a 85; 1 graskalveren verk. voor f 45 a 16 nuchtere kalveren, verk. voor 9 a 17, 2 schapen, verk. 2 voor f 25 a lammeren, verkocht voor f a biggen ver. kocht - voor f a varkens, verkocht voor a c. per i/3 kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 39 stapels kaas, 5043 stuks, wegende 10542 kilo hoog ste prijs f 33.75, middelbare prijs f per 50 kilo GOUDA, 1 Nov. Kaas f 30 a f32,50 le qual., 2e qual. f 26 a 29, zware hooger in prijs aangevoerd 96 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs derkoeboter f 1.50 fl.60 derweiboterf 1.30 a 1.40. per kilo. Handel zeer vlug. LONDEN, 2 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 600, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 6/2 Schapen en Lammeren 5/9 a 7/6, Kalveren 5/- a 6/2 Zwijnen 4/- a 4/8. HOORN, 26 Oct. Ter waag gewogen 257 stapels kaas wegende, 75,988 kilo; hoogste prijsper 50 kilo f34,oor kleine, en voor hooikaas fcommissie f 35, middelbare, f35, LEIDEN, 3 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden astieren 54 a 225, ossen f a -,— 180 melkkoeien f 154 a f 258, 20 kalveren dito 185 a 281,vare dito f 100 a 260, 370 vette dito f 175. 345, graskalveren 27 a 63, vette 45 a 92, 85 a 100; 7 nuchtere dito f 9,a 19, 590 vette schapen 23 a 44,252 weide dito ƒ16,a 24,lammeren magere varkens fa372 biggen f 4,a 13. AMSTERDAM, 1 Nov. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd- runderen, 163 vette kalveren1ste qual 100, 2de qual. -85 per kilo, 2 graskalf a,49 nuchtere kalveren, 8 a 13, 1 schapen en lammeren f a 130 vette varkens 46 a 54 c. per kilo. SCHIEDAM, 3 Nov. Moutwijn, per ned. vat f 12,75 Jenever 18,25; Amsterd. proef f 19,50. Spoeling f 1,70 dito commissie ƒ2. Amsterdam 3 November 1882. Prijzen der onderstaande efïecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2'/a V V 3 u ji u 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenJ. 1853/80 3 Rusland bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. Ij 20-100 6 Spanje Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1V4 1876 2 u (Perpetuele) 4 u binneul. J' 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/. v 1877 4 Columbia. Obligation41/* Peru. Leening 18706 w 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandv M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4»/a 1875 5°/0 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. y'1000. 5 Morschnnsk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 6 Rumenie Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. y N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 w Rotterdam3 u Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. v 18645 18665 Geldkoers prolongatie 51/* pet. genoteer de koer 663/, 80V16 102'/, 95 80 87'/, 64'3/le 65'/, 533/16 953/, 743/, 83i/18 27V= 44 59'/, 263/,, 253/, 113/a 13'/, 91 111'/, U7'/, 32'/g 15'",. 119'/, H7>/8 1153/, 69i/2 148 136'/, 19'/, SU/, 120 51 83 82 87 64 63'/, 1623/, 409/16 149 104'/8 110'/, 100 943/8 963/, 101 111 145'/, 126'/s 1223/, a 10 Cents per regel. 14 Arcade, Leeds, Februari 1882. Nog nooit hebben wij een geneesmiddel gekend dat zoo spoedig populair geworden is als het Hop-Bitter. Sedert wij het voor het eerst, nu eenige maanden geleden, in kochten, hebben wij meer dan 7000 fles- schen in het klein verkocht. Mason Proctor. is het Hop-Bitter in gang zeer populair te worden als huismiddel zooals het dat reeds is in de Vereenigde Staten, Engeland en andere landen waar men het heeft inge voerd. Deszelfs lof wordt niet alleen door bijzondere personen die het gebruikt hebben, maar ook door de pers aanbevolen. Het Maandblad van Leeuwarden zegt in een zijner laatste artikelen: »Zoo gij zwak zijt zal het Hop-Bitter U nieuwe levenskracht geven; zijt gij vermoeid, Hop-Bitter zal U versterken, hebt gij eene zwakke gezond heid, Hop-Bitter zal u genezen, enz., enz. «Een ieder die een zwakke gezondheid heeft moest het Hop-bitter proberen.» Be reid uit de meest bekende geneesmiddelen voor algemeene verzwakking, slechten Eet lust Zenuwachtigheidslechte Spijsver tering, enz., gebezigd, vindt het zijns gelijke niet en in bijna alle gevallen geneest het of breugt het verlichting aan. Laat niet na het Hop-bitter te gebruiken. Circulaires op dit geneesmiddel betrekking hebbende en getuigschriften van eene menigte per sonen die door het gebruik van dit Bitter genezen zijn, worden op aanvrage aan de Hop-Bitter C°. te Londen (Eugelaud) Ro chester (Vereenigde Staten van Amerika) Toronto (Canada) of aan een hunner filialen, franko toegezonden. Overal bij de voor naamste Apothekers en Drogisten ver krijgbaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3