I MARKTBERICHTEN^ BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. p Voor geest en hart. Vergelding. Allerlei. stedelijk nieuws. ka9 te verbergen. Al wat vóór 1872 door hem ontvreemd is, kan hem wegens verjaring niet meer toegerekend worden, maar hij moet zich verant woorden wegens 382 vervalschingen. na dien tijd gepleegd. Hij leefde op grooten roet, en hoewel hij slechts 2500 mark salaris genoot, schijnt dat toch niet vroeger tot verdenking aanleiding ge geven te hebben. Volgens een Ne w-Y orker blad bevindt zich te Quincy in Illinois een neger jongen, wiens rechtervoet omstreeks tienmaal grooter is dan zijn linker. Een vermakelijke schets van de beproevingen, waaraan men zich in de residentie blootstelt door 't beoefenen van het pianospel, levert de Haagsche kouter van de Pr. Gron. Gt In zekere familie beoefent de dochter des huizes dit onmisbaar talent d'agróment. Haar piano staat aan de linkerzij van 't salon, en nu komt op zekeren morgen de linkerbuurman even aan en zegt tot den vader der pianiste: „Zou je me 'n pleizier willen doen?" „Gaarne, als ik er toe in staat ben." „Och, zet me dan de piano aan de andere zijde, want ik heb er 's namiddags zoo'n schrikkelijken last van als ik in mijne kamer, die aan uw salon grenst, zit te studeeren." „Met plezier!" er. de piano verhuist van de linker- naar de rechterzij. Een paar dagen later vraagt de rechterbuurman belet en verzoekt beleefd of de piano niet naar de linkerzijde kon staan, want dat hem dat getjingel zoo hinderde als hij zat te lezen. „Onmogelijk!" is 't antwoord, „want we hebben de piano voor den linkerbuurman al verzet, en anders schiet ons geen vertrek over, waar ze slaan kau." De buurman gaat boos weg en den volgenden dag, zoodra de jonge juffrouw begint te spelen, hoort zij naast haar, aan de rechterzij, een gevaarlijk geraas. Het is een trom pet, een TurKsche trom en een fluitje, die zonder harmonie, alles door elkaar, een afschuwelijke kattenmuziek voortbrengen. Dit duurde zoo dagen lang; zoodra de eerste toon der piano weerklonk, begon het helsche orkest daarnaast. Men nam een kloek besluit en verhuisde met de piano naar de tuinkamer, die wel is waar vochtig was, maar ten minste rustig zou wezen. Nauwelijks heeft het meisje daar hare oefeningen begonnen, of de tweede buurman rechts belt aan en komt dringend vei zoeken die piano toch een andere plaats te geven, want zijne huishoudkamer, die achter het huis daar naast inschiet, grenst aan de tuinkamer en zijne vrouw, die steeds aan hoofdpijn lijdt, kan dat 9pelen niet verdragen. De vader der pianiste werd woedend, zei dat hij er niets aan doen kon, keerde den vrager den rug toe en geraakte hierdoor in onmin met een buur, met wien hij steeds op den besten voet was geweest. Zekere Williamson, de kassier van Eavens, den Cresus onder de Parijsche dentisten, is dezer dagen tot drie jaren gevangenisstraf ver oordeeld wegens diefstal in dienstbaarheid. Hij had zijn meester, die een paleisje in de Champs Elysées bewoont, sedert jaren 100,000 fr. per jaar ontstolen: de man had er niets van bemerkt, ofschoon hem nu en dan de kas wel eens voor kwam onverwacht den schijn van een „holle kies" te hebber, aangenomen, die hij dan echter met de goudstukken zijner aanzienlijke cliënten „plombeerde." Te Goes is bij besluit van,Burg. en Wetk. de vergunning tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank aao een kastelein, die tweemaal is veroordeeld wegens kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, ingetrokken. De Sultan van Zanzibar heeft uit Parijs de smaak van aardbei-ijs, pendules en ridder orden medegebracht. Toen nu onlangs een klein Eransch oorlogschip bij Zanzibar schipbreuk leed, maakten drie der geredde Pransche officieren bij den Sultan hunne opwachting en liet de Sultan hun vragen waaraan zij de voorkeur gaven: aan aardhei-ijs, een pendule of het kommandeurskruis van zijn orde. De Eranschen kozen natuurlijk het aardbei-ijs. De Sultan stelt zijn ijsbereider op koo- gen prijs en heeft dit ambt tot een hoogen post in zijne omgeving gemaakt. De horloger wordt ook niet slecht behandeld en doet niets anders dan zorgen, dat de 20 pendules, die in het paleis van den Sultan staan, gelijktijdig het uur aange ven. Dagelijks houdt zijn Zwarte Majesteit rit ting, en heft die op, wanneer de gezamenlijke pendules het middaguur hebben verkondigd. Slaan de klokken niet, dan wordt de horlogemaker on middellijk ter dood gebracht, maar de klokken gaau goed en de Sultan leeft gelukkig met zijn horlogemaker, ijsbereider en de 180,000 franks, die hem door Engeland worden verstrekt. In zekere Kamer van Afgevaardigden„Ik stel voor, aan elke Commissie een tweede Com missie toe te voegen, die belast zal worden om de eerste tot werken aan te sporen." In de vorige week zijnnietmin- der dan 165 vreemdelingen, als zijnde zonder legitimatiepapieren, geld of middel van bestaan enz., uit ons land verwijderd. In Metallic City, bij Con delaria, in Nevada, bevindt zich een eigenaardig huis. De muren bestaan uit kisten, die vroeger kaarsen be vatten, doch nu met zand zijn gevuld. De buitenrij is rood geschilderd met witte strepen, om er het aanzien van tegels aan te geven. De schoorsteen mantel bestaat geheel uit menschenbeenderen, en in iederen hoek bevindt zich een doodshoofd. Waartoe dit huis dient, deelt het Amerikaansche blad, waaruit wij dit overnemen, niet mede. Te Berlijn moeten 2000 personen wegens spelen in verboden niet Pruisische lote rijen aangeklaagd zijn. Allen, die Pompei bezocht heb ben, zoo lezen wij in les Mondes, kennen het huis van den chirurgijn. Iedereen weet, dat het zijn naam te danken heeft aan de talrijke chirur gische instrumenten, die daar zijn gevonden. De studie nu van die instrumenten leidt tot de vol gende besluiten. Iu die verzameling van een enkelen persoon vinden wij weinige of eigenlijk geen stukken, die tegenwoordig ook niet door ons ge bruikt worden; maar wij vinden er bijna ook alle instrumenten, die de geheele instrumentenkast van een plattelandsheelmeester vullen. Nu was Pompeï, zooals men weet, geen stad van den eersten rang, maar in vergelijking van Napels niet veel meer dan een groot gehucht. Men mag daaruit opmaken, dat op dat tijdstip en wel onder den invloed der naburige scholen van het groote Griekenland, de chirurgie op een even hoogen trap stond ah die, waarop de plattelandsheel meesters in Erankiijk zich beroepen kunnen. Tot de leden der nieuwe Italiaan- sche Kamer behoort zekere Maffi, een werkman van de gieterij Cevelli te Milaan. Het syndicaat der werklieden in zijn woonplaats heeft hem de middelen aangeboden om zich te Bome te ves tigen en zich geheel aan zijr. plichten als afge vaardigde te wijden. Maffi heeft dit echter ge weigerd en de directie der gieterij alleen verzocht hem over te plaatsen naar haar succursaal te Rome, waartegen natuurlijk geen bezwaar bestond. Hij werkt nu des ochtends in de gieterij en woont in den namiddag de zitting der Kamer bij. In Denemarken zal dezer dagen de doodstraf worden voltrokken aan zeker Anders Melton. Het Deensche blad, dat dit meedeelt, geeft een overzicht van de doodvonnissen in de laatste jaren. Van 1870 tot 1880 werd geen enkel vonnis ten uitvoer gelegd. In 1869 werd zekere Hans Hansen ter dood gebracht, die zijne moeder had doodgestoken, „omdat hij zich thuis verveelde." In den gloed der zon krijgt de druif hare zoetheid en de wijn zijn kracht; in strijd en lijden krijgt de ziel hare liefde tot God en hare geest drift voor Zijne heilige Kerk. De geschiedenis van den menseh is zijn karakter. Lichtzinnigen worden somtijds door een sterfgeval wakker, gelijk slapenden door het uit gaan der nachtlamp. Ach, men weet niet, hoe teeder eene moeder aan haar kind gehecht is, en hoeveel angsten haar hart benauwen, waaneer zij slechts veronderstelt, dat het van den rechten weg zou kunnen afwijken. Menigeen verzaait zijn koorn vóór hij op den akker komt. De Godsdienst erkent in God zoowel gramschap als genade; maar dit beduidt niet, dat de Hemel vorst lijdelijk en aan driften onderhevig is als de mensch. Alleen wordt bedoeld, dat God als een vader de in jammer gedompelden bijstaat, deugd en gerechtigheid kroont, gruwelen en schelmstuk ken straft. Zoo nadert de bedroefde, die met jammeren en onheil worstelt, vol kinderlijk ver trouwen tot den Troon der oneindige genade, die de klacht en het gebed der weenenden verhoort. Diezelfde Majesteit verfoeit ook de misdaad. Laat de schuldige hier juichen, laat de rechtschapene gebogen gaan onder het wicht des lasters, der miskenning en der rampen, eens komt de dag, dat God den zondaar slaat en den rechtvaardige beloont. Te goed. Ambtenaar. Dokter, ik breng u het ziekte-rapport terug. Dokter. Waarom dan mijn heer de referendaris. Ambtenaar. Het is te goed. Ik wenschte slechts een paar maanden verlof, op dit rapport echter zou men mij pensioneeren. Hyperbolisch. Ik heb een vriend die een fameus oester-eter is. Onlangs had hij zoo'n berg oesterschelpen gemaakt, dat ik dezen zonder gids niet zou durven bestijgen. Een lotgenoot. Mama beknort haren acht jarigen zoon, omdat hij met eene brandende sigaar uit school gekomen is. Nadat zij gespro ken heeft, gaat de hoopvolle zoon naar zijn va der en zegt: „Papa, nu verbiedt Mama ons het rooken." Twijfel. Heer (tot eene dame in den spoor wagen). Veroorlooft ge mij dat ik in uwe tegen woordigheid eene havanna rook? Dame. AR het werkelijk eene havanna is, heb ik er niets tegen. Voor de rechtbank. President. Bij het eerste verhoor hebt gij eene gansch andere ver klaring afgelegd. Beschuldigde. Zeer juist, mijn heer de president, ik zeg nooit tweemaal het zelfde, dat vind ik te vervelend. Een enfant terrible. De heer en Mevrouw Spillebeen verwachten logés. Oom Willem is ge huwd en het jonge paar brengt een bezoek bij de familie. Eindelijk komt het rijtuig, dat de nieuvve tante brengt; deze wordt door de kinde ren stormachtig begroet, slechts de kleine Erit9 blijft, tegen zijne gewoonte, zeer bedaard, terwijl hij zijne nieuwe tante voortdurend fixeert. Tante. Nu, Eritsje, krijg ik geen hand van je? Waarom kijk je me zoo onophoudelijk aan? Fritsje. Nu, tante, u ziet er toch zoo dom niet uit, als Mama gezegd heeft. Sarcasme. Korporaal (tegen een recruut). Drommels, hoe dikwijls moet ik het zeggen, 't hoofd omh oog! Waarom kijk je altijd naar het gras, heb je wellicht nog niet ontbeten? Haarlem, 15 November. Bij de giste ren gehouden verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken (aan tal kiezers 483) zijn voor de benoeming van 5 leden voor de vacaturen, die met I Januari e. k. door gewone aftreding ont staan, ingeleverd 124 briefjes, waarvan 1 in blanco; dus geldige stemmen 123. Her benoemd zijn de heeren: A. L. Dyserinck met 107, S. Veen Dz. met 107 en J. li. Kersten met 95 stemmen. Eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren: J. Sabelis met 61, E. J. Westerveld met 46 J. J. Kerbert met 42 en J. J. Beynes met 23 stemmen. Voor de vacature van één lid, ontstaan door het overlijden van den heer C. E. de Clercqdie met uit0. December 1884 aan de beurt van aftreding was, zijn 122 briefjes ingeleverd, waaronder 1 in blanco, zoodat 121 geldige st. zijn uitge bracht. Hiervan verkregen de heeren G. de Vos 42 en E. J. Westerveld 39 stem men, tusschen wie dus eene herstemming moet plaats hebben. De herstemming is bepaald op 28 dezer. De gisteren door diakenen der Ned. Herv. Gemeente alhier gehouden turfcol- lecte heeft opgebracht f 1092.515. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Bender en M H Antonisse; J F Haeseker en J M van Aken; P J Krom en A van Kessel; J van Breemen sn G Bosboom; J de Bruijn en C van Heulen; E Mes en E C Ducro; J de Boer en A M W Verzeilberg; L Kenniphaas en A Burgers; C Heemskerk en W C Kortekaas. Getrouwd: G v. d. Meer en M C Meijland; F G Maas en M J Heerens; P v. d. Raadt en J Huijboom; J Akersloot en M E Edelhauser; C Gerritsen en C C G Kelderman J Brouwer en M van Gastelen; M Wesseling en G M E Schornagel; A Vige en G A C van Dalsen; J Heemskerk en C P Vring. Bevallen: C Grillis geb. v. d. Poll z. A E Boer- kool geb. Sjoukens d. P Evers geb. Dupont z. N de Vries geb. Simons d. W Timmer geb. Akersloot d. AGE Peereboom geb. Scheelings d. C J Smink geb. Klaasing d. H van Huizen geb. v. d. Bos d. 1 M Smink geb. Weide z. C Junge geb. Slieker d. J M v. d. Gevel geb. Boers z. J W S Kenniphaas geb. Schilling d. F M de Kanter geb. des Tombe z. E Kuijt geb. Waalewijn d. A E de Vos geb. de Vos d. G P Veldwijk geb. Everaars z. W v. d. Laan geb. v. Nimwegen d. C Weseldijk geb. v. Nimwegeu z. A Kater geb. de Vos d. M Swartjes geb. Kroes d. A Jurriens geb. Mens z. M C Riphagen geb. Halshoff d. M de Nijs geb. Fucks z. J Verkruis- sen geb. Gemser d. C G Slegt geb. Serné z. G Kolkmeijer geb. van der Stad z. M van der Linden geb. Kort d. N Blei geb. Prins z. M W v. d. Berg geb. v. Liemt z. Cv. Bilderbeek geb. Koenderink z Overleden: W Kooij 69 j. Koudenhorn; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van C J Hangjas Raamsteeg; Een als levenl. aang. kind van het mannelijk geslacht van C Do)lé de Witstraat; G Govers 4 j. z. Wijde Geldel. pad; M van Zurk 64 j. Bakenessergracht; HM Bosman 3 mn. z. L. Laken straat; A E Boerkool 1 dg. d. Wijde Geldel. pad; H D Evertsen 23 j. Kruisstraat; H C Ackermann 2 j. z. KL Heiligland; A J Colleé 3 mn. z. K. Mar- garethastraat; HG Immink 71 j. wed. T Liedermooij Gasthuissingel; CE Duits 11 dg. d. Friesche Varke- markt; E Mok 1 mn. z. Wijde Appel, steeg; A van Os 7 mn. d. Ursulasteeg; M Ravens 74 j. Schoo- tersingel; AI Brouwer 6 j. d. Zonnesteeg; I van Veen 17 mn. z. Rozenprieëelstraat; M L J Schepern 82 j. KL Houtstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van H A van der Meij de Bic Drossestraat; J M Vooges 29 j. echtg. van J Lasschuit Burgwal; H Zijlstra 15 mn. z. Gr. Heilig land. ALKMAAR, 10 Nov. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,50 a 9,50 rogge 6,a 7,gerst 4,75, a 5,25, dito chev. 6,— a 6,3772 haver 2,75 f 5,10, paardenboonen ƒ6,50 a 7,25, bruine dito 10,75 a 13,duiven dito -.kanariezaad ƒ1075, a rood mosterdzaad a 22 geel dito 13,karwijzaad 12,a 12,25 blauw maanzaad 12,groene erwten 11,75 a 20,grauwe dito 1660, a 22,vale dito 11,a 18,Witte f a II Nov. Aangevoerd 494 stapels kaaswegende 120,270 kilo; de prijzen waren voor kleine f 34,commissie- f 35,50 middelbare f 35,50, laagste f per 50 kilo. ALKMAAR.il Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgtkoeien f a 14 nuchtere kalveien 14 a 23, —vette kalveren 40a 110104 schapen J 10 a 32, varkens f a per kilo, 62 ma gere dito 14 a 20,5 bokken 4 a 7,4 paarden 80 a 175, lammeren f a 13 Nov. Ter veemarkt werden verkocht koeien van fa 54 kalveren van f 45 a 100, 2 nuchtere dito van f 12 a 20, 822 schapen f 32 a 48,622 varkens f46 a 58 c. 20 magere 13 a 20 c. per kilo. LONDEN, 13 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/2, Schapen en Lammeren 6/- a 7/6, Kalveren 5/4 a 6/4 Zwijnen 4/- a 4/8. HAARLEM, 13 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,80; a -,witte dito f 7,50 a 9, rogge 5,50 a 6haver3. a 4.127a; gerst 4.60 a f 5.50. duivenboonen a bruineb. -,bruin mosterdz akarweizaad f a per 50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 11 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 7 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- ƒ11 a f 11,50 8 heet. rogge winter- 8,50 a 9,— zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f7,25 a 7,75, 16 heet. haver, zware- 5,—. a 5.50 lichte- /4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen -,a -. - heet. paardenboonen f -,a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 74 vat V*al. 70.a 76.2de qual. f 60.— a 66.—. HOORN, 11 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 22 heet. tarwe f 11,—, 1 heet. rogge f 7,21 heet. gerst 6,— 16 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 23,— a karwijzaad f heet. boonen: 29 heet bruine f 10 a 13, gele heet paardeboonen f a 37 heet. erwten 13 a heet. groene 16 a 18,heet. grauwe 17.a 22, heet. witte 300 heet. n. aardappelen 2,50 a 4,— alles per heet.; manden appelen a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 23 paarden van f 70 tot 220 veulens fa - koeien van f tot10 kal veren van 7 tot 28, 25 schapen van J 25 tot 36 230 lammeren van 19 tot 28.— 45 varkens van 15 a 25 7 zeugeD van J 35 tot 55 330 biggen van f 5,a 9bokken f a - geiten f a -. IC Nov. Aangevoerd koeien van f—tot en 990 schapen van f 30 tot 48 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. 13 Nov. De prijzen der vette kalveren waren f a per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens a c. per kilo. 13 Nov. Op de groote naj aars veemarkt van gisteren en heden werden aangevoerd ongeveer 6000 stuks, over het geheel van de beste qualiteit. De handel was vlug, en de prijzen waren buitengewoon hoog. SCHIEDAM, 14 Nov. Moutwijn, per ned. vat f 12,75 Jenever 18,25; Amsterd. proef f 19,50. Spoeling f 1.50 dito commissie ƒ1,60 ROTTERDAM, 14 Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paarden, 752 runderen, 144 vette- en graskalveren 9 nuchtere kalveren, 589 scha pen of lammeren, 403 varkens, 359 biggen, 6 bokken of geiten - ezel De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 86 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qual. 105 en 2de qual. 85 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van wei varkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 49 tot 50 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 ton-, 74/16 tonnen, 953 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 70 2e qualit. f 65, 3de qual. f 60. PURMEREND, 14 Nov. Kaas: aangevoerd 284 stapels prijs der kleine kaas i' 34,7a middelbare 33,Boter. -.5 per kilo. Runderenaangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 84 stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeron Eieren f a per kopboter akippen eenden a c.kipeieren a eendeneieren f-,— per stuks. AMSTERDAM, 13 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerdrunderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit 0,72 per kilo; melk- en kalfkoeier. f 150 a 290, graskalv. a 60 nuchtere kalfk 10 a 16, schapen en lammeren a vette varkens a c.; beiden per kilo. biggen -a paarden a Amsterdam 14 November 1882. Prijzen der onderstaande effecten geuuteer. pCt. de boer Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/s u u V 8 U II II 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18875 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije Egypte. 5 DA Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1863/80 8 bij Hope Comp. Oude Rusaeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867. 1871/76. 1876 2 i, (Perpetuele) 4 binnen), 1260025000. 1 1000—5000 1 Obl Alg. Schuld 1865 5 u ti u 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/- V 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 1870.6 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. TJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indiache Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, n a a 1875 5n/o Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatacb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griaai Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kurak Chark Obl. ƒ1000. 5 MorBchanak Syaran Aand. 6 Riaachk Wiaama Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miaa Kansas Texas Obl. Cert. PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland 1864, 1866 Italië. RuBland. Rumenle 663/4 797/» 102'/, 94'/» 793A 87'/, 647/, 64'Via 533/4 97 74?/16 88V4 27'/: 43'/, 593/16 253/4 25'/, 10»/i« 12'3/j, 90 111'/, 117'/, 31 14'3/ie 10'V.e 1193/4 149 120 68 146'/, 137'A 18 513A 119'/, 50'A 82 86'/, 633/4 5 63'/, div. 1593/4 391/4 147'/, 1047/, 3 Geldkoers 5 5 prolongatie 41/, pet. 111'/, lOO'/s 943/4 99 1003/, 1113/4 1463/, 121'/, 122 LONDEN, 14 November. De limes pu bliceert een brief van Arabi, waarin hij verzekert, dat de oorlog is verklaard over eenkomstig een besluit van den kabinets raad, onder presidium van den Khedive en in tegenwoordigheid van Derwiscb ge nomen. In het Lagerhuis zeide Gladstone dat het tijdelijke bezettingsleger in Egypte 12,000 man bedraagt.Hij wenscht die troepen niet lang daar te laten blijven. MADRID, 14 November. Uit Manilla is bericht ontvangen dat inlanders der boe- loe-eilanden den llden dezer een fepaanseh fort hebben aangevallen en met een verlies van 70 man aaD dooden zijn teruggeslagen, terwijl er van de Spanjaarden 15 sneuvel den en velen gekwetst werden. De vrede was thans hersteld. ALEXANDRIË, 14 November. De ge zondheids-commissie ontving beden een telegram van den Ottomanschen inspecteur te Mekka, meldende dat de cholera aldaar sinds den 4 dezer verdwenen is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3