MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEJN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. 't Slechtste brood voor de glazen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Naar wij vernemen, zal de 54ste al- gemeene vergadering van de Algemeene Yereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem, onder beschermheerschap van Z. M. den Koning, plaats hebben op Maan dag 18 December e. k. iu de Sociëteit Vereeniging« alhier. Naar men verneemt, is concessie aan gevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een spoorweg van Haarlem naar Utrecht door Haarlemmermeer, Aalsmeer, enz. Tegen eeu tapper alhier is proces verbaal opgemaakt wegens het toedienen van sterken drank aan jongens beneden den leeftijd van zestien jaren. Woensdag jl. is eeu 25 jarige tim merman in de Wilhelminastraat van een steiger gevallen, waardoor zijn rechterbeen ernstig werd gekneusd. De lijder werd per draagbaar uaar zijne woning vervoerd. DUBLIN, 17 Nov. Patrick Joyce, de eei'3te van de negen personen die thans te recht staan wegens den moord teMaam- trasna, werd eergisteren schuldig bevonden en tot de galg veroordeeld. Het schuldbe wijs tegen hem berustte op de verklaringen van ooggetuigen. LONDEN, 17 Nov. Aan de limes wordt uit Kaïro geseind, dat luidens bericht van Abd-el-kader de Nederlaudsche reiziger Schuver behouden op weg is naar Khar toem. Gladstone verklaarde, dat de Egyp tische regeering uit eigen beweging den wensch uitdrukte tot opheffiug der dual control. BERLIJN, 17 November. In de Kamer van afgevaardigden heeft de Minister van financiën bij het indienen der begrooting verklaard, dat het door eene leening te dekken te kort 31% millioen bedraagt. PARIJS, 17 November. In de couloirs zegt men, dat de begrootings-commissie op verzoek van Duclerc de discussie over de groote werken tot Maandag beeft verdaagd en een amendement heeft verworpen om nieuwe kredieten te openen voor de slacht offersivao2December. MEDEDEEBÏINGEN 10 cents per regel. Die beslagen tong, die slechte smaak in den mond en dat gevoel van ongesteldheid zegt U dat gij Hop-Bitter gebruiken moet. O! boe kunt gij uw zieken vriend laten lijden; terwijl Hop-Bitter hem zoo zeker genezen kan. Gebruik Hop-bitter tegeu duizeligheid, hartkloppingen, toevallen en melancholie. legen vertrek hebben gebracht, waar zij, in vol strekte afzondering, haar overige levensdagen moet doorbrengen. Dat is zoo het gebruik in Tunis, voor vrouwen die haar raan verloren hebben. Eigen hulp zou men op de geïmpro- viseerde loge kunnen schrijven, die de stilstaande, maar voor wisseling zorgende tramwachter, op het Damrak bij de Nieuwe brug, te Amsterdam, zich tot verblijf heeft gekozen. De man zit namelijk - niet als Diogenes in een ton, maar in een groote pakkist. Een Russisch blad heeft, op grond- slag van de diefstallen van staatsgelden die in den laatsten tijd gepleegd werden, uitgerekend, dat deze diefstallen, zoo voortgaande, het ont zaglijk cijfer van 530,660,000 roebels zouden beloopen, eene som die niet veel minder is dan de jaarlijksche inkomsten, welke 652 millioen roebels bedragen. Gelukkig kan de uitkomst van deze statistiek minder dan die van eenige andere als onfeilbaar beschouwd worden. Maar men kan toch veilig aannemen, dat het bedrag, dat jaarlijks door slecht beheer en knoeierijen aan den Rus- sischen Staat ontstolen wordt, zeer aanzienlijk is. Te Dixmuiden viel Zondag een knaapje van 6 jaar in de rivier. Een bijna 80jarig man die met vele andere personen getuige Was van het ougeluk, riep: Hoe is 't, zal dan niemand het kind redden? Volgens het Antw. Hdbl. antwoordden sommigen dat zehun Zondagsch pak aan hadden! D larop sprong de moedige grijsaard in 't water en had de zelfvol doening den knaap te redden. Eenigen tijd geleden is, naar men zich herinnert, een scheepskapitein in Engeland opgehangen, omdat bij een kajuitsjongen gruwelijk gekweld, mishandeld en eindelijk vermoord had. Thans is eene dergelijke beschuldiging tegen den stuurman van een ander schip ingebracht, die een scheepsjongen van zestien jaar, na hem voort durend gekweld, naakt op het dek gegeeseld, hem zijn eten gedurig onthouden, dikwijls gru welijk met zijne zware zeelaarzen geschopt te hebben enz., over boord geworpen heeft, zoodat de knaap verdronken is. De stuurman is ter dood veroordeeld. De Times maakt uit deze beide elkander in korten tijd volgende feiten de gevolg trekking, dat er aan boord van een aantal der klei nere schepen, vooral van visschersschepen, allerlei mishandelingen en wreedheden jegens scheeps jongens gepleegd worden. De werksters in de tabaksfabriek te Lyon hebben toegegeven. Allen zijn in de fabriek teruggekeerd. De directeur had volledige onder werping tot Toorwaarde gesteld; ook zouden de arbeidsters die het oproertje aangestookt hebben niet meer worden toegelaten. Hierin hebben, de vrouwen berust. Een twintigtal arbeidsters zullen nu het gelag betalen. Door het Engelsch gouverne- ment is aan den Vlissingschen loodsschipper ie kl. L. J. Engel s een binocle geschonken voor de redding van de uit 27 personen bestaande be manning van het Engelsch barkschip Nelson, op 25 Oct. jl. De bemanning der sloep van den loodskotter, welke geheel vrijwillig zich waagde °m de schipbreukelingen van het wrak af te halen, on deze veilig aan boord van den kotter bracht, ontving eene geldelijke belooning. Uit Antwerpen wordt gemeld dat Louise Michel binnen eenige dagen te Rotter dam eene voordracht komt houden. Voor den naderenden winter heeft een dievenbende te Parijs zich vast tegen de koude voorzien. Eenige dieven zijn eergisteren-nacht in een magazijn van bontwerken ingebroken en hebben voor 18.000 frs. aan bont gestolen. Ten gevolge van den inbraak bij een juwelier van het Palais Royal heeft thans het Syndicaat van Koop lieden uit deze wijk op eigen kosten een korps nachtwakers gevormd. Bij ministeriëele beschikking is in Pruisen bepaald, dat tegen iederer. herbergier enz., die aan een werkman sterken drank zonder dade lijke betaling verkoopt, onvoorwaardelijk een eisch tot intrekking zijner concessie moet worden inge steld. De Duitsche Bondsraad heeft dezer dagen eene beslissing genomen in eene zaak van den fiscus tegen het Berlijnsche bankiershuis Eleichröder. Deze firma had namelijk 30.000 mark te weinig aan zegelbelasting betaald, niet door eigen schuld, maar tengevolge van eene verkeerde uitlegging der zegelwet door de ambtenaren. De fiscus verlangde nu de uitbetaling van hetgeen door die firma te weinig voldaan was, maar deze weigerde, omdat zij hare wissels enz. reeds ver handeld had, de bedoelde zegelbelasting dus niet meer op anderen verhalen kon en niet aan sprakelijk meende te zijn voor verzuimen der ambtenaren van den fiscus. De Bondsraad heeft ten gunste van de firma Bleichröder beslist en deze uitspraak wordt over het algemeen billijk gevonden. Alleen wordt door sommige bladen op gemerkt, dat de Bondsraad met twee maten schijnt te meten. Want toen eenigen tijd geleden Slees- wijk-Holsteinsche inporteurs van ansjovis, eveneens tengevolge van een verzuim der douane-ambte- uaren, te weinig inkomende rechten betaaid hadden, moesten zij wel degelijk het ontbrekende aanvul len, hoewel ook zij toen reeds de ansjovis ver kocht hadden en de geleden schade dus niet meer °p anderen konden verhalen. Te Newburgh, bij Cleveland, Ohio is verleden Maandag in eene ijzersmelterij een ketel gesprongen, waarbij vijf werklieden het leven verloren en zes andere gewond werden, sommige doodelijk. De gebouwen der fabriek zijn vernield Be politie te Nieuwe r-A mstel heeft een jongen van 13 jaar in hechtenis ge nomen, als verdacht van brandstichting. Deze veel belovende knaap had getracht, in een woning op het Verwerspad moedwillig, en vermoedelijk om een „aardigheid" te hebben, brand te stichten. Door een openstaand raam stak hij een gordijn met een lucifer aan, en al spoedig was er een flinke vlam, die gelukkig spoedig werd opgemerkt en gebluscht door een meisje, dat het feit had gezien. De stoomboot Vaters heeft, op reis van Engeland naar Antwerpen, in volle zee, een groote kist opgevischt, waarop, aan het spel der golven overgegeven, een patrijshond heen en weêr sproDg, die bijna van honger stierf. God dienen, berouw gevoelen, zich aan zijn lot onderwerpen, is koning zijn. Een gevaarvolle overtocht maakt de haven des te zoeter. De ongelukkigste mensch van de wereld is hij, die niet geduldig is onder zijn leed; de men- schen bezwijken niet onder hunne rampen, maar onder het ongeduld, waarmede zij die dragen. Alles komt te zijner tijd, voor hem die weet te wachten. - Wie u als vriend niet nuttig kan wezen, kan u als vijand schaden. Oprechte vriendschap voedt zich met her inneringen; baatzuchtige vriendschap met hoop. Dikwijls ontmoeten wij menschen, die hunne goede hoedanigheden trachten te verbergenHoe menigmaal zien wij, dat iemand, die welwillende opwellingen heeft, zich daarover schijnt te schamen en een harden toon en koele manieren aanneemt als zijn hart warm en liefderijk is. Hij zal brave en edelmoedige daden doen op zulk een ruwe en barsche wijze, dat hij er al de waarde aan ont neemt, en de bronnen van dankbaarheid sluit. Hij zal een verzoek op zulk een strengen toon toestaan en zoo barsch eene gunst bewijzen, dat wij bijna gewensebt zouden hebben dat hij het eene maar geweigerd en ons het andere maar onthouden had. Jammer dat die soort van ge veinsdheid zoo dikwijls slaagt! 't Is echter alsof zij hare eigene straf meebrengt, want wel verre dat het slagen hem, die zich op zulk eene wijze anders voordoet dan hij is, voldoet, maakt het hem veeleer verdrietig en wrevelig. Goed getaxeerd. Op zekeren dag roept de beroemde schilder Roqueplan een koetsier, die een broodmageren knol voor zijne vigilante ge spannen had. „Koetsier, hoeveel geld verlangt ge om mij naar Vincennes te tijden? De koetsier peinst eenige oogenblikken en na verloop van eene minuut van onderzoek en overleg, zegt hij „7 franks 50 centimes." Hierop antwoordde Roque plan, verontwaardigd over dezen exhorbitanten eisch, doch met zachte stem: „Koetsier, ik heb u immers niet gevraagd wat uw paard kost," en hij ging zijns weegs. De nadenkende patiënt. Een broeder van de natte gemeente kreeg het podagra. Met een vriend, die hem een bezoek bracht, vorschte hij naar de oorzaak van zijn bitter lijden. „Ik kan mij de zaak niet anders verklaren dit was het resultaat van zijne overpeinzing dan door aan te nemen, dat ik op mijne vele reizen, in het een of andere koffiehuis melk gedronken heb van eene koe, die het klauwzeer had." Laars, schoen en pantoffel. Een schoen geraakte in strijd met een laars en beweerde; mijn ambt is veel edeler dan het uwe, omdat men zich van u slechf8 bij bizondere gelegenhe den bedient. Zonder mij heeft er geen concert, geen receptie, geen bal plaats. Gij echter doet alleen dienst bij slecht weer." „Bedaar!" riep de laars, „ik draag zilveren en gouden sporen; zulk eene eer valt u niet ten deel!" „Dwa zen!" sprak eene voorbijgaande pantoffel, „gij zijt beide beklagenswaardige schepsels in vergelijking van mij. Philosofen, kunstenaars, helden en staats lieden zuchten onder mijne heerschappij. Een luim, een gril van mij en de schoen gaat niet naar het bal en de laars blijft te huis. Piëteit. A. Een spatje? B. Merci. A. Hé, waarom niet? B. Twee redenen, amice, ten eerste is het de sterfdag van mijn peettante en dan drink ik geen sterken drank en ten tweede heb ik al een glaasje gedronken. In den spoorwagen. „Mijnheer, ziet ge niet dat die dame het rooken niet verdragen kan?" „Maar mijnheer, u rookt immers zelf!" „Dat is wat anders, die dame is mijne vrouw!" Bijtend. Een advocaat was in een proces als getuige opgeroepen. De rechter bemerkende dat de verklaringen van den rechtsgeleerde niet al te duidelijk werden geformuleerd, viel hem in de rede met de woorden: Mijnheer de advocaat, ver geet voor eenige oogenblikken uwe qualiteit en zeg ons de zuivere waarheid." Hot testament. Een origineele Engelschman had een deugniet van eeu r.eef, die hem eens een zilveren lepel ontstal. Iu zijn testament nu stond geschreven: „Mijn neef vermaak ik elf zil veren lepels; hij weet zelf het best, waarom ik hem den twaalfden niet legateeren kan." Haarlem, IB Nov. De talrijk opgekomen leden van Haarlems 11. K. Leesvereeniging, werden jl. Woensdag avond vergast op eene hoogst merkwaardige voordracht van den warmen verdediger onzer rechten, van den genialen Br. Schaepman. Het was eene schitterende improvisatie. Geen woord te veel, maar nog veel minder gebrek aan woorden: voor elk denkbeeld een korte doch ten volle tentoonstellende uitdrukking en een zinsbouw, zoo onver stoorbaar juist en afgepast, dat men eer meende een fragment uit den een of anderen klassiek-kernigen auteur te vernemen, dan eene improvisatie aan te hooren. Dit wat den vorm der voordracht betreft. Tot onderwerp zijner improvisatie had de hooggeachte spreker gekozen: de Vrijheid en de Katholieke Kerk. Op meesterlijke wijze eu met helderen betoogtrant consta teerde Br. Schaepman, dat de ware vrijheid alleen zetelt in de Kath. Kerk. Buiten die Goddelijke instelling wordt geen ware vrijheid gevonden. T Is juist daarom dat de Kath. Kerk, die een Goddelijk feit, geen systeem is, van alle kanten wordt aangevallen, belasterd en vervolgd door de machten die buiten haar staan; want, zegt de geniale spreker, het verkrachten der vrijheid is de grondwet van den modernen Staat. Meesterlijk schilderde spreker in het eerste gedeelte zijner improvisatie den treurigen toestand der maatschappij in het oude heidendom, in de dagen der Caesars, de machtige heerschers en gebieders van bet Ho- mei nsche Rijk. Vooral in 't vermelden der daden en han delingen van den tiran, den almensch Nero, van dien Caesar, in wien alles opging, de staat, de godsdienst, de priester en de vrijheid, deed spreker zonneklaar uitkomen hoe rampzalig het lot der menschheid was, die in de afschuwelijkste slavernij geketend, smeekend om hulp en redding riep, tot zij eindelijk uit haren benarden en on- draaglijken toestand verlost werd door den drager der vrijheid, Simon, den zoon van Jona. 't Beginsel der vrij heid was gebracht; het moest nu ook worden ontwikkeld. Ook van die taak heeft de Kerk zich gekweten. Drie machten, aldus sprak Br. Schaepman in het tweede gedeelte zijner schitterende improvisatie, zijn er, die de ware vrijheid belemmeren, bestrijden of onmogelijk maken. En deze machten zijn: de lust der zinnen, de lust der oogen en de hoovaardij des geestes. Maar ook tegen die machten heeft de Katholieke Kerk de vrijheid zegepralend gehandhaafd. Tot staving van zijn betoog vermeld spreker tal van historische feiten en schetste hij iu korte doch krachtige trekken, het leven eu de daden van drie heilige personen, uit drie verschillende tijdperken, met name Caecilia, Franciscns van Assisi en Ignatius van Loyola. Treffend schilderde spreker het tafereel van de periode, waarin de vrouw hare beteekenis in de maatschappij had verloren en, als slavin van den man, gedaald was tot een voorwerp van koop en ruil. Doch zie daar treedt de maagd Caecilia op, die haren bruidegom naar het altaar leidt, waar hij de leer van den waren God aanneemt en.de vrijheid der vrouw viert hare zegepraal. Treffend ook was de beschouwing van het tijdperk waarin de zucht naar genot zich onrustwekkend openbaarde. Daar treedt een jongeling op, die zich de armoede als eeu heerlijke bruid had ge kozen en door dien jongeling, den h. Franciscns van Assisi, behaalde de Kerk opnieuw hare triomfen. En toen in een latere periode de hoovaardij des geestes te voorschijn trad, was het de h. Ignatius van Loyola, de stichter der zoo 'vaak miskende orde, die de onvermoeide strijder werd voor de ware vrijheid en door wien de Katholieke Kerk wederom op nieuwe zegepralen mocht bogen. Wij beleven een wonderbaren tijd, zoo eiudigde de geniale spreker zijn heerlijke rede. In onze dagen vooral hebben twijfel, loochening en ongeloof hun toppunt bereikt. Schier overal, in alle landen en staten, wordt de Katholieke Kerk bestookt en in hare macht gefnuikt. De menschelijke geest is en blijft zoekende en veracht en verguist wat God in zijne almacht heeft geopenbaard. Men zoekt de waarheid waar zij niet te vinden is. Doch de Katholieke Kerk, die in hare dienaren zoo ontelbare malen de grootste triomfen behaalde, zal ook nu eu ten allen tijde de banier der ware vrijheid omhoog houden en glansrijk als weleer, zegepralen over twijfel, bandeloosheid, loochening, ongeloof eu ont kenning van gezag. De door God gevestigde rots zal blijven bestaan en het Katholicisme, dat het beginsel van ware vrijheid in de wereld bracht, zal dat beginsel nimmer verloochenen, integendeel de Katholieke Kerk zal door alle tijden heen der menschheid overtuigend toonen, dat zij is de bewaarster en verdedigster der ware vrijheid. Door alle eeuwen heen zal de Katholieke Kerk getrouw blijven aan de heerlijke kernspreuk vau een harer edelste zonen: Servire Beo regnare est, d. w. z. God dienen is de waarachtige heerschappij. Geestdriftige toejuichingen vielen Br. Schaepman bij het einde van zijn prachtige improvisatie ten deel. Geen wonder trouwens, want wie zou koud blijven als de machtige redenaar spreekt en een heirleger van ge dachten de wereld inslingert, heerlijke reuzentelgen, jeugdig frisch en mannelijk krachtig, koninklijke kinderen van zijn koninklijken geest, of een wereld van beelden voor onze oogen doet oprijzen, gestempeld met het merkteeken van zijn levenwekkend genie of zijne machtige stem ver heft en zijne hooideren overweldigend meesleept in zijne adelaarsvlucht? Het woord van dank en hulde door den President der Katholieke Leesvereeniging, den heer C. J. Gonnet, tot den genialen redenaar gesproken, was dan ook ongetwij feld de uiting van de dankbare gevoelens, die alle aan wezigen bezielden en zeker is het aller wensch den mach tigen redenaar, den warmen verdediger onzer rechten nog meermalen te zien optreden in de bijeenkomsten der leden van de zeer heilzaam werkende Katholieke Leesvereeniging te dezer stede. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tussclienl2 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met eu zonder geld. Een gouden oorknop met camee. Een agaten oorbel. Een vergulde ring met eeu paarschen steen. Een onderstuk van een gouden kinder-oorbel. Een roode broche. Een zweep. Twee jassen. Een Rozenkrans. Een deksel vau een badstoof. Een paar wanten. Een fantasiehoed. Een zwart lakensche pan toffel. Een overschoen. Drie schooischrijfboeken. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer Smit, Nieuwe Groen markt no. 19, een demi-saison. Bij mevr. van Vloten, Kenaupark, een kinderbontje. In den tramwagen achtergelaten: Een parapluie. Een sigarenpijpje. HAARLEM, 15 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 13 koeien, verkocht 12 voor f 130 a 215; - stier; verkocht - voor f a2 vaarzen, verkocht 2 voor f 100 a 120 - pinken verkocht voor f a 8 graskalveren genoteer de koer 665/g 807, 103 947, 79 877, verk. voor f 45 a 60, 8 nuchtere kalveren, verk. 8 voor 10 a 18, 34 schapen, verk. 34 voor f 20 a 30 lammeren, verkocht voor f a biggen ver kocht - voor f a varkens, verkocht voor a c. per l/3 kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 38 stapels kaas, 4,839 stuks, wegende 10317 kilo hoog ste prijs f 34.50, middelbare prijs f per 50 kilo GOUDA, 16 Nov. Kaas f 29 a f31,— le qual., 2e qual. f 25 a 28, zware hooger in prijs aangevoerd 50 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter 1' 1.40 f 1.55 derweiboter f 1.20 a 1.30. per kilo. Handel zeer vlug. LONDEN, L6 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 600, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/2 Schapen en Lammeren 6/- a 7/8, Kalveren 5/- a 4/6 Zwijnen 4/- a 4/9. HOORN, 16 Nov. Ter waag gewogen 245 stapels kaas wegende, 72,584 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 34,50 oor kleine, 34,en voor hooikaas fcommissie 34, middelbare, f34,25. LEIDEN, 17 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a3 stieren 90 a 135, ossen a -, 118 melkkoeien f 156 a f 260, 10 kalveren dito 188 a 284, 127 vare dito f 110 a 262, 230 vette dito 1 170. 312, 96 graskalveren f 28 a 64, 25 vette 45 al25, 95 a 110; 5 nuchtere dito f 8,a 21, 490 vette schapen 23 a 45,256 weide dito ƒ18,a 25'lammeren 42 magere varkens f 15 a 28, 318 biggen f 4,a 12.— AMSTERDAM, 15 Nov. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 153 vette kalverenlste qual 100, 2de qual. -90 per kilo, 2 graskalf a ,40 nuchtere kalveren, 10 a 18, schapen en lammeren fa 175 vette varkens 50 a 56 c. per kilo. SCHIEDAM, 17 Nov. Moutwijn, per ned. van 12,75, Jenever f 18,25, spoeling f 1,80 dito commissie f 2, Amsterdam 17 November 1882. Prijzen der onderstaande efïecteu pCt. Nederland. Oerlif. Werk. Schuld27: v 8 it a a A Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853/80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. D/. 1876 2 (Perpetuele) 4 biuneul. J 1250025000. I 1000—5000 1 Turkije Obl. Aig. Schuld 1865 5 u m u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N -Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 47, 1877 4 Columbia. Obligalien47» Peru. Leening 18706 18725 Ooatenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl47, 1875 5"/(i Italië. Zuid-I tal. Spoorw. Obl3 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumenle Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PïtEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854 18605 1864e Rusland. 18645 18665 GeldkoerB prolongatie 5 pet. 64»/,, 537s 97 747/1. 887. 27 7» 437, 581/. 257/s 253/s 107. 127s 90 111 1177» 303/,6 1418/is 105/s 120 1493/, 1207, 68 148 137 187. "Wis 119 503/, 83 82 867, 647, 637. 1563/. 387» 147 1043/, 11 Wn 101 95 953/s 1017s 1117. 147 1257, 1227,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3