B 1 M i\ N L A N D, MARKTBIiRICHTEN. Laatste Berichten. GEMENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. Barmhartigheid. Toegeeflijkheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. BUCHAREST, 28 November. Berichten uit Rustscb.uk melden, dat de oud-minister Zankoff gisteren opnieuw in hechtenis is genomen, thans met een honderdtal zijner aanhangers, en dat er groote agitatie heerscht. BONN, 28 November. Het laag gedeelte der stad staat onder water. Het verkeer is daar nog alleen mogelijk met schuitjes, die naar de hoogere verdiepingen varen. Het water staat nog slechts 4 duim bene den de stoompomp der waterleiding. De ellende is groot. Er is een hulpcomité ge vormd. ploft. Een oppasser is gewond en een Ita liaan is in verzekerde bewaring genomen. Te Savona is een Fianschman in hech tenis genomen, die, onder een valschen naam, in een herberg vertoevende, de amb tenaren der directie van de Iialiaausche militaire genie trachtte om te koopen om hem de plattegronden van de verdedigings werken van Altare en van andere sterke plaatsen aan den ingang der Alpen te bezorgen. Hij verklaarde Rossi te heeten en van Nizza geboortig te zijn. De Porte heeft dezer dagen omtrent de grensscheiding tusschen Montenegro en Albanië eene circulaire verzonden, waarbij zij de Mogendheden uitnoodigt commissa rissen af te vaardigen voor de bepaling der grenslijn op den grondslag, welke door Engeland bij gelegenhei i van den afstand van Dulcigno is voorgesteld. De Mogend- O o o heden hebben nog niet geantwoord. Het heeft Z. H. Pans Leo XIII behaagd te benoemen: tot Geheim Kamerheer, de Hoog Eerw. Heeren H. J. Smidt, Kannuunik van het Me- tropolitaan Kapittel van Utrecht en Pastoor der St. Maria-kerk; F. L. Maes, Kanunnik, Deken van Breda en Pastoor te Beek; F. Boermans, Proost van het Kapittel en Plebaan der Kathedrale Kerk te Roermond; tot Gommandeur der orde van den H. Gregorius deu Groote, de Heer Mr. C. J. A. Heydenrijck, Lid der Tweede Kamer; tot Ridder dierzelfde orde de Heeren H. van Lanschot Sr. te 's Bosch en J. A. J. W. van Hal te Breda. Uit 's Hertogenbosch schrijft men aan het Vaderland, dat de heer mr. J. G. De Bruyn, uithoofde van drukke beroepsbezigheden, weldra zijn ontslag ah lid van de Tweede Kamer zal nemen. Haarlemmermeer, 28 Nov. Zaterdag-avond om half elf is afgebrand de boerenwoning van den heer Duynstee, aan den IJweg, Venneper- weg, bewoond door J. Weststeyn. Men zegt, dat de dienstmeid met een lamp is gevallen, waar door de brand zou zijn ontstaan. Vrouw en 3 kinderen hebben zich met moeite kunnen redden, en Weststeyn heeft nog bijtijds zijn vee (onge veer 13 stuk») losgemaakt en in de weide ge jaagd. Al het huisraad, koorn, hooi enz. is ver brand. Naar men zegt, zijn (Ie roerende goederen verzekerd. Amsterdam, 28 Nov. Heden-morgen is in het IJ drijvend gevonden het lijk van eene onbe kende vrouw, hetwelk in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. Assen, 28 Nov. Het is onzen burgemeester gelukt den persoon op te sporen en aan te hou den, die aan den heer J. Bluijssen,, lid der Pro vinciale Staten, alhier wonende, een brandbrief heeft geschreven om f 100 op eene daartoe aan gewezen plaats neder te leggen. De gearresteer de heeft onmiddellijk volledig schuld bekend. Noorddijk, 28 Nov. Zaterdag werd in eene sloot door eenige jagers een lijk gevonden var. een onbekend man, gekleed in Engelschleeren broek en met klompen aai de voeten. Wellicht zal hij, bij het sneeuwachtig weer van voor eenige dagen, van het pad, dat daar door het land loopt, verbijsterd en zoo te water zijn geraakt en ver dronken, want het lijk verkeerde in de eerste stadie van ontbinding. Tiel, 28 Nov. Door de politie alhier is de hand gelegd op een vijftal jongens van 9 tot 18 jaren, die in eenige winkels, door insluiping bij avond, verschillende diefstallen hadden gepleegd. Drie hunner hebben reeds vroeger wegens dief stal gevangenisstraf ondergaan. 's Gravenhage, 28 Nov. Bij de Marine- comtnis-ue alhier is, ten behoeve van de nage laten betrekkingen der omgekomen bemanning van Zr. Ms. rammonnitor Adder, totaal f 11,053.437» ingekomen. Appelscha, 28 Nov. In een wijk van de veen derij alhier is gevonden het lijk van den arbeider IJ. De Klein. Hij schijnt, des morgeus van huis naar de veenderij gaande, van de draai gevallen en zoo verdronken te zijn. Hij laat eene weduwe met twee hulpbehoevende kindtren achter. Zwolle, 28 Nov. Door wijlen vrouwe J. G. S. Van der Kun, alhier overleden, is aan het blin den—instituut te Grave een som van f 1000 gelegateerd. Apeldoorn, 28 Nov. Heden is gedurende den geheelen dag de woning en in het bizonder de tuin van G. Struik, alhier, de broeder van de zoogenaamde millioenenjuffrouw, door de justitie onderzocht. Het grootste gedeelte van den tuin werd omgespit. Scheveningen, 28 Nov. De mazelen nemen in deze gemeente in hevige mate toe. In de af- geloopen week overleden 6 personen daaraan. De parapluie van de Arnhemsche Cou rant. Gisteren avond schrijft de Arnh. Ct. ontvingen wij bezoek van eene vrouw, zich noe mende Bovenkamp. Haar man was al zes maanden ziek en zij zelve en hare kinderen hadden in geruimen tijd niet gegeten. Toen zij kwam had de vrouw een mandje bij zich. Toen zij heenging een mandje en een parapluie de onze, natuur lijk een nagenoeg nieuwe. Het loon van den musicus. Een Parijsche spotvogel heeft uit aardigheid een rekening op gemaakt, die rijke stof tot socialistische bespie gelingen zou kunnen geven. Hij neemt aan, dat de beroemde vioolvirtuoos Sarasate op eeu zijner concerten te Londen een ontvangst van 16.500 franks heeft gehad, en maakt verder zij'ne bereke ning aldus: De drie stukkeu die de virtuoos op het concert heeft uitgevoerd, zijn te samen 15 muziekbladen, elk blad met 16 balken en onge- ve :r 91 maten. De 15 bladen bevatten dus onge veer 1.365 maten. Derhalve komt eene maat op 12 franks en wel de heele noot 12 franks, de halve noot 6 frauks, een kwart 3 franks, een achtste 1 frank, 50 centimes, een heele maat rust 12 franks, een halve 6 franks enz. Dan schiet er nog 120 frauks over, en dat is juist zooveel als eene van de violen kost, die het Conservatoire jaarlijks als eersten prijs aan zijne beste leer lingen geeft. Volgens de Asser Ct. heeft eeu school- hoofd aan den burgemeester zijner gemeente don volgenden brief geschreven: Wel Edel Achtbare heer! Met dezen verzoek ik U Wel Edel Achtbare, of ik aanstaande Maandag vacantie moge hebben, er Zaterdags weer school voor zullende houden, 't Is dan varkenmarktdag en dan wenschte ik bij het koopen van een bigge tegenwoordig te zijn. Weddansen heeft men nu in Ame rika evenzeer begonnen als wedloopen. De Pransche dansmeester Cartier danste in New- York 12 uren achtereen. Samuel Baron, een Amerikaan, gunde zijn Eranschen collega die over winning niet, en danste 14 uren. De Amerikaan- sche toeschouwers waren daar zoo gelukkig over en gevleid door, dat zij Baron, onder grooten jubel, op hunne schouders naar huis droegen. Cartie echter liet het er niet bij en bleef daarop 15 uur op de planken; zoo zal het mogelijk beurtelings voortgaan, tot zich eindelijk iemand dooddanst. Bêtise humaine ou sont tes limites! Er zijn, volgens de berekeningen van de Academie de Medecine te Parijs, tegen woordig 189,000 doctoren in do medicijnen op de wereld. Daarvan vindt men er in de vereenigde Sta ten 65,000; in Groot-Brittaunië en zijne koloniën 35,000; in Duitschland en Oostenrijk 32,000; in Frankrijk 26,000; in Italië 10,000, in Spanje 5000. Donder da g-a vond is een stoute ilief- stal gepleegd in de kathedraal van Saint-Denis. De dieven, gebruik makende van het oogenb'.ik, dat de oppasser zich verwijderd had om te gaan eten, zijn de balustrade overgeklommen die het koor afsluit. Vervolgens hebben zij drie deuren, toegang gevende tot de basiliek, opengebroken. Toen dit werk verricht was, sloegen zij een glazen kast in, waarin kostbare voorwerpen, af komstig van souvereinen of andere voorname familiën uit den tijd van Lodewijk XVI en van Interen tijd, geborgen waren. In het geheel zijn 35 kostbare en artistieke voorwerpen gestolen. De waarde er van wordt op 100,000 fr. geschat. De politie is de dieven nog niet op het spoor. Een trein van den Eri e-s p o o r w e g werd onlangs, naar een Amerikaansch blad ver haalt, te Elmira aangehouden, waar de passagiers aan een gedwongen inenting werden onderwor pen, omdat er te Hornesville een poklijder door den trein was afgezet. Een muzikale hond. Onlangs dus schrijft men ons had ik het voorrecht te Pa rijs een hond te ontmoeten, een gewone of straat hond, welke als geleider van eenen blinde diende, die in de Champs-Elysées bedelde. Beiden nu hadden in uiterlijk niets wat de bizondere attentie trok, maar wie schetst mijn verbazing, toen ik in blinde eti hond straatzangers moest ontdekken, die samen een duët ten gehoore brachten! En ze deden dit op eene wijze die, al was ze niet altijd even welluidend, toch getuigde van groote geoefendheid van het stomme dier. Af wisseling en overgang van hooge en lage tonen bleken dezen hond bij zijn geblaf niet onbekend of onverschillig; ook vvas er bepaalde samenhang tusschen beider uitvoering waar te nemen. Waren er geen menschen in hunne nabijheid dan zweeg het tweetal, doch nauwelijks was iemand in aan tocht, of de viervoeter begon zijn „zang," en geleidde zij a bezitter (aan wien hij door een eind touw verbonden was) behendig naar de plaats waar menschen waren. Dan nam het duët een aanvang. Nauwelijks werd bij het publiek eene beweging van de hand naar de geldbeurs waar genomen, of de hond stelde zich op de achter- pooten, nam een bakje in den bek, en plaatste zich in vragende houding voor den toeschouwer, terwijl na ontvangst de inhoud zorgvuldig den blinde werd overgebracht. Waren beiden weer alleen, dan werd het stilzwijgen bewaard totdat nieuwe aangekomenen het sein tot een nieuw duët gaven. Onlangs zou aan de Kwakel het huwelijk worden voltrokken tusschen een weduw naar van Uithoorn en een jong meisje van de Kwakel. Nadat de bruidegom en bruid zich naar de kerk begeven hadden, en het oogenblik geko men was om den ring aan den Priester te over handigen, was die zoek. Na broek-, vest-, en jaszakken in de grootste ontsteltenis doorzocht te hebben, was de bruidegom ten slotte genood zaakt het kerkgebouw te verlaten om een anderen ring te halen, waardoor zich reeds het gerucht onder de buurtbewoners verspreidde, dat de brui degom „er van door ging." Ten huize gekomen zijnde van den vader der bruid, schrikte deze niet w< inig, toen de bruidegom met ontsteld gelaat het huis binnenstormde, en sprak: „Ik ben mijn ring kwijt." „Wat zeg ie!" sprak de vader en in groote haast werd het gansche huis door zocht, de matten werden van de vloer genomen, doch vruchteloos en ten slotte werd voorzien in een anderen ring, waarbij den bruidegom nog de vermaning werd toegevoegd, om met zulke dingen toch voorzichtiger te zijn. Na de trouwplechtig heid werd de verloren ring in de laars van den bruidegom gevonden, hetgeen niet weinig stof tot lachen gaf. Koning Kala-Kaua, van de Sand- wich-eilanden, schijnt op de reis door Europa, die hij verleden jaar maakte, te hebben ingezien, dat hij, evenals andere vorsten, gekroond dient te worden, en zal de plechtigheid daarvan op den 12en Februari a. s. doen plaats hebben. Niet de millioenen- maar de zuurkooljuffrouw. Te Amersfoort is eene oude jongejuffrouw, behoo- retide tot den gegoeden stand, woonachtig, die, alhoewel overigens eene goede gezondheid genie tende, lijdende is aan zuurkoolmanie. Ze heeft zich nl. in 't hoofd gezet, dat de mensch, om een hoogen ouderdom te bereiken, 6 maanden van het jaar achtereen zuurkool en aardappelen moet eten. De gevolgen daarvan zijn, dat de zuurkooljuffrouwvan 1 November tot 1 Mei d. a. v. 's middags niets dan dit gerecht wil nuttigen. In dat halfjaar zal zij wel een vijftigtal dienst boden aan kunnen. Verleden Vr ij dag is aan den Aals- meerderweg, bij den Bennebroekerweg, een twee jarig zoontje van H. Vermeulen in een sloot geraakt en verdronken. In Britsch Indië kwamen gedurende het vorige jaar niet minder dan 18000 menschen door slangenbeten om het leven, terwijl 2000 door wilde heesten verscheurd werden. Ruim 4300 stuks vee kwamen op die wijze om. Als het waar is, dat de tijgers door de Indische hoofden opzet telijk ontzien worden ten behoeve van de Engel- sche jachtliefhebbers, dan zouden die cijfers wel ir. staat zijn om te bewerken, dat daarin veran dering komt. Ongeveer 250,000 slangen werden door menschen gedood, en de Rrgeering betaalde aan belooningen daarvoor 100.000 ropijen. In Duitschland laat een weldadig- heidsvereeniging in de koffiehuizen bussen plaat sen, waarin de eindjes sigaren worden verzameld. De opbrengst dient om met Kerstmis kleeren uit te deelen onder arme kinderen. In 1881 was de opbrengst ruim 15,000 gulden, zoodat men 1700 kinderen van klieren kon voorzien. De zitting van het hof van assises ter behandeling van de zaak tegen de Peltzer's is geopend. Bij het binnentreden der beschuldig den ontstond er een groote sensatie. Léon Pelt- zer was zeer ontroerd; op Armand Peltzer's ge laat was geen indruk te besp luren. De voorzitter ging over tot het oproepen der gezworenen. Het voorlezen der akte van beschuldiging was te 1 uur afgeloopen. De procureur-generaal verklaarde zich te houden aan de acte ter volhouding der beschuldiging. De I,Emerentia" van F. Hals inhethofje van Berestein te Haarl m is verkocht en gele verd aan baron von Rothschildte Frankfort voor 100,000. Een edelmoedig mensch ziet den nijd, verwacht ondank, doch volgt ziin geweten en zijne groot moedigheid. Maak eiken dag tot zaaitijd, eenmaal komt de oogst. Overal is ouderdom een teeken van zwak heid, bij menschen en dieren, paleizen en hutten, eiken en beuken en nog vele anderen; maar bij de Kerk is ouderdom een teeken van kracht. Die thuis het geluk niet vindt, hij zal het nergens vinden. De moeilijkheden des levens zijn als een berg, welke de reiziger op zijn weg ontmoet, van verre acht hij dien onoverkomelijk, maar naderbij vindt hij altoos een pad, dat hem, zoo hij slechts zijn krachten wil inspannen, den overtocht ver zekert. Onder alle deugden is er geen, die der. mensch meer met God verwant maakt, dan de barmhar tigheid en daarom ook geene, die hem meer ge luk en zegen, vrede en vreugde brengt. Wie echter meent dat zij slechts bestaat in het geven van eenige geldstukken, die kent van haar niet meer dan de eerste beginselen. Wie aan zijne kinderen en ondergeschikten door alle mogelijke toegeeflijkheid behagen wil, zal aan God mishagen, omdat hij de deur open zet voor fouten en gebreken die niet gemakkelijk zijn uit te roeien. Als de kanker het gansche lichaam heeft aangetast, komt de strengheid van den geneesheer te laat. Onder reserve toegestaan. A. Dokter Pimpelmeier is een zeer gezocht geneesheer, zoo ik hoor. B. Ja, dat wil zeggen, als men hem noodig heeft, moet men hem in alle koffiehuizen gaan zoeken. Wederzijdsche verrassing. Vader. Kijk eens, Richard, wat mooi speelgoed ik voor u heb meê- gebracht. Richard. Ik wist waarlijk niet, papa, dat ik zoo'n brave jongen ben. Solide bediening Kellner. Verlangt u de koffie onmiddellijk of later. Als u ze onmiddellijk wil hebben, moet u nog een half uurtje wachten. Ook eene verrassing. Een goed huisvader beloofde zijne dochter eene verrassing als zij bet koken wilde leeren. Toen zij die edele kunst machtig was, zond papa de keukenmeid weg. Dat was de bedoelde verrassing. Voorzichtig. Waarom is u altijd van twee parapluies voorzien, professor? Omdat ik zeer vergeetachtig ben, gewoonlijk laat ik er hier of daar een achter. Openhartig. Tante. Aan u alleen, Fritsje, schenk ik mijn photographisch portret, de andere kinderen waren nooit liet' voor me; zie eens hier, zoo'n portret kost nog wel een gulden. Fritsje. He, tante, geef me liever een gulden. Chronologie. Student. De historische feiten weet ik alle zeer goed, ik kan echter de jaar tallen niet onthouden. Andere student. Bij mij is 't nu precies omgekeerd. Ik ken alle jaartal len, maar ik weet niet wat er in gebeurd is. Haarlem, 29 Nov. Gisteren is, in eene open bare terechtzitting van de Arr. Rechtbank alhier, de nieuw benoemde substituut-officier van jus titie bij deze Rechtbank, Mr. A. A. van der Mersch, plechtig geïnstalleerd. Bij de gisteren gehouden herstemming voor leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier, zijn voor de keuze van 2 leden voor gewone aftreding ingeleverd 182 stembriefjes, waaronder 1 van onwaarde, benoemd zijn, de heeren Jan Sabelis met 147 en J. JKerbert met 109 stemmen. Voir de benoeming van een lid voor de vacature door overlijden zijn inge leverd 179 stembriefjes, waaronder van onwaarde 2. De heer E. J. Westerveld is benoemd met 118 st. LI. Zaterdag-avond zijn door de politie alhier gearresteerd P. Van den Nieuwenhof oud 19, en S. De Wijs, oud 18 jaren, metselaars van beroep. Eerstgenoemde had zich schuldig gemaakt aan diefstal van stukken lood van een wijnpak huis, gelegen in de Helmbrekersteeg, terwijl de ander het gestolene heeft helpen verkoopen en van de opbrengst een deel genoot. De Wijs is reeds vroeger wegens diefstal met braak gestraft. AMSTERDAM, 27 Nov. Ter veemarkt, waren aangevoerd 537 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit ƒ0,74 per kilo; melk- en kalfkoeien f 150 a 310, gr ask al v. a 73 nuchtere kalfk 8 a 14, 6 schapen eu lammeren a velte varkens 48 a 55 c.; beiden per kilo. biggen -a paarden a HOORN, 25 Nov. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 23 beet. tarwe f 11,beet. rogge f43 beet. gerst 6,54 heet. haver f 5,25 mosterdzaad f 23,50 a karwijzaad f 12,25, heet. boonen: 69 heet bruiue f 13 a 15,50 gele beet paardeboonen f a 13 heet. erwten J 14 a 17, beet. groene j13,a 16,—beet. grauwe J 20.a 22,— heel. witte 200 beet. n. aardappelen 2,50 a 4,— alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer vau vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 20 paarden van f 70 tot 200 veulens f a koeien van ftot14 kal veren van f 17 tot 28, 90 schapen van J 26 tot 38 200 lam neren van f 21 tot 30,60 varkens van 17 a 25 4 zeugeü van J 25 tot 55 330 biggen van f 5,— a 9; bokken f a -,geiten a HAARLEM, 27 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a7,50 witte dito f 7,a 9,— rogge J 5,50 a 5.95 haver 3.75 a 4.25,j gerst 5.50 a f 5.90 duivenboonen 7,20 a 7 35; bruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa, geel mosterdzaad a f LEIDEN, 25 Nov. Aan de markt van beden waren de aanvoereu en prijzen der granen als volgt: 10 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer-/ll a f 11,50 4 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.11 beet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier 7,25 a 7,75, 14 beet. haver, zware- 5,a 5.50, lichte- f 4.25 a 4.50; - beet. duivenboonen a -. heet. paardenboonen f a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per */4 vat lste qual. 70.— a 76.—, 2de qual. f 60.— a 66.—. ALKMAAR, 25 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt4 koeien ƒ200 a 225, 17 nuchtere kalveren 14 a 28, —vette kalveren a138 schapen J 12 30, varkens f aper kilo, 61 ma gere dito 13 a 20,8 bokken 4 a 77 paarden 85 a 275, lammeren fa 27 Nov. Ter veemarkt werden verkocht koeien van fa 57 kalveren van f 35 a 108, nuchtere dito van f a 1050 schapen f 32 a 52,231 varkens f46 a 59 c. 21 magere 13 a 20 c. per kilo. LONDEN, 27 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3500, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 100. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/2 a 6/2, Schapen en Lammeren 5/9 a 7/6, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/ a 4/9. SCHIEDAM, 28 No j. Moutwijn per Ned. vat f 12,75. Jenever f18,25, Amsterd. proef f 19,50, Spoeliug fl,40, dito commissie f 1,70. ALKMAAR, 24 Nov. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,50 a 9,rogge 6,a 6,76, gerst 5,a 5,50, dito chev. 6,— a 6,50haver 3, f 5,—, paardenboonen 6,50 a 7,12'/-, bruine dito 11, a 15,25, duiven dito -.kanariezaad ƒ1050, a rood mosterdzaad a 22.geel dito karwijzaad j a blauw maanzaad 12,50 groene erwten ƒ,15a 20,grauwe dito 18,a 22,vale dito 11,50 a 18,Witte a 24 Nov. Aangevoerd koeien van f tot en 99 schapen van f 30 tot 48 per stuk, -kalveren van tot c. per kilo. 27 Nov. De prijzen der vette kalveren waren f a per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens a c. per kilo. 27 Nov. Op de groote najaarsveemarkt van gisteren en heden werden aangevoerd ongeveer 6000 stuks, over het geheel van de beste qualiteit. De handel was vlug, en de prijzen waren buitengewoon hoog. ROTTERDAM, 28 Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 21 paarden, 1119 runderen, 147 vette- en graskalverea 6 nuchtere kalveren, 479 scha pen of lammeren, 454 varkens, 220 biggen, 1 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qual. 115 en 2de qual. 95 c., schapen 97 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van wei varkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 49 tot 50 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 91/8 ton, 79/16 tonnen, 1000 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68 2e qualit. f 64, 3de qual. f 60. PURMEREND, 28 Nov. Kaas: aangevoerd 143 stapels prijs der kleiue kaas 1' middelbare Boter. a per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer? stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere - overhouders lammeren Eieren f a per kopboter akippen eenden a c.; kipeieren a eendeneieren f per stuks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 2