Marktberichten. BE U liiSJBERIÜHTEN Laatste Berichten. Voor geest en hart. Pij ngevoeligheid. Allerlei. Kerknieuws. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. zij er niet konden uitkomen, was haar getal steeds sterk aangegroeid. Het inwerpen van dynamiet- patronen of andere ontplofbare voorwerpen, om de vergiftige mijnbewoonsters te dooden, bleek onvoldoende en ten laatste verklaarde zich een der werklieden, Charles Campbell, gereed om in den slangenkuil af te dalen, te midden van de blazende en ratelende slangen, wier onheilspellend geratel duidelijk aan de opp -rvlakte der mijn kon gehoord worden. Eene hoeveelheid tegengift in- en medenemende, daalde de man af, alleen voor zien van een korten stok en een lantaarn. De onaangename lucht, ontstaan door de vergiftige uitwaseming der ratelslangen, was bijna voldoende om iemand te bedwelmen, maar onvervaard zette hij zijn tocht voort. Op den bodem der schacht gekomen, zette hij zijn tocht door den schuin inloopenden gang voort, alleen van tijd tot tijd stilstaande om een ratelslang te dooden, die zich in zijn weg waagde. Ten slotte den bodem na derende, stond hij te midden der sissende en rate lende dieren, welker gevorkte tongen en schitte rende oogen, met hunne lange nekken als licht stralen uitschoten. De man had zich echter zoodanig gekleed, dat de dooaelijke beten niet gemakkelijk tot op zijn huid konden doordringen en richtte met zijn kort stokje een geweldige slachting onder zijne verwoede aanvalsters aan, totdat er niet een meer in leven was. Dertien groote slangen, elk met zeven tot negen ratels, lagen kronkelend aan zijne voeten en twee met veertien en vijftien ratels behalve eene menigte jongen. Zijn werk verricht hebbende, liet hij zich weder ophijschen maar de vergiftige lucht der slangen had zijne longen zoo bezet, dat hij in onmacht viel, toen hij de frissche lucht weder inademde, en drie dagen verkeerde hij in levensgevaar. Hij is thans weder hersteld en bereid in den anderen slangen kuil af te dalen. In België worden den 15en dezer briefkaarten ingevoerd, welke gesloten kunnen worden. Zij zijn ingericht in den trant der kleine briefjes, die onder den naamvan mots a la posts be kend zijn en, aan drie zijden geperforeerd, in tweeën gevouwen dichtgeplakt worden. Hel voor deel van deze briefkaarten, die men ook voor het buitenland gebruiken kan, is, dat het daarop geschrevene niet door iedereen gelezen kan worden; maar een nadeel daarentegen, dat zij, om de gom, niet met de pers gecopieerd kunnen wor den. Zij zijn verkrijgbaar tot den prijs van bet zegel, 10 centimes. In België weet men namelijk niet van het half centje extra. Verleden Zaterdag-avond heeft iemand, naar het schijnt een zakkenroller, in den Odéon-8cliouwburg te Barcelona „brand!" geroepen ten gevolge waarvan eene paniek ontstond, waarbij verscheidene personen onder den voet raakten. Eén hunner kwam om het leven en 18 anderen werden meer of minder zwaar gekwetst. Eergisteren had teUtrecbt in navol- ging van hetgeen elders is voorgevallen, het on derstaande plaats. Een Amsterdamsche veuter deed alsof hij op de Oude Gracht een kwartje vond, zoodat een buitenman dit zag. Beiden kwamen overeen het gevondene te deelen. De eerste wilde er sigaren voor koopen, doch de laatste stelde voor, er een borrel voor te gaan drinken. Dit viel in den smaak van den vinder. Beiden gingen op weg naar een kroeg en kwamen er een voorbij, waarop de vinder het bezoek daarvan afried, omdat de jenever er duur en slecht is. Samen kwamen zij in de herberg, waarvan de vinder wist dat de drank goed en goedkoop is; doch toevallig vinden zij daar twee bezoekers, die bezig zijn kaart te spelen om geld, waaraan de vinder onmiddellijk deelnam en f 5 wint. De buitenman op zulk een buitenkansje naijverig, be gint ook met die lieden aan het spel van 3 kaarten deel te nemen en verliest in vijf minuten tijds een inzet van J 5 en daarna twee inzetten van 50 elk. Toen hij in zulk een korten tijd 105 verloor, verliet hij de tapperij en begaf zich op weg naar de politie, om die daarmede in kennis te stellen, doch komt onderweg een agent tegen, die met eenige zijner kameraden het geluk had, een der spelers op te sporen aan het Bijnspoor- wegstation aldaar, op het punt dat de behendige speler met den trein naar Amsterdam zou ver trekken. De beruchte bandiet Pancha-Ampla, eigenlijk genaamd Juan Pujol y Eantanet, is ein delijk dezer dagen gevat. Dat dit geene geringe moeite kostte, blijkt uit het feit dat voor zijne inhechtenisneming de tusschenkomst vereischt is van de ministers van staat in Frankrijk en Spanje, verscheidene consuls en vice-consuls, de gouverneurs der Cataloniscbe provinciën, de direc tie der civiele garde en drie verschillende troepen gewapende mannen. Sedert Maart 1880 werd hij met ijver achtervolgd in Catalonië, waar hij ver blijf hield, maar telkens raakte zijn spoor ver loren, want de boeren durfden zijne schuilplaats, uit vrees voor zijne geduchte wraak, nooit ver raden. Eindelijk heeft men hem ontdekt op de Eransche grenzen en hem gevolgd tot bij Carcas sonne. De Spaansche gendarmes waarschuwden de Fransche gendarmerie; deze nam Pancha-Ampla in naam der wet gevangen, en zal hem weldra aan het Spaansch gouvernement uitleveren. Een Fransen bankier, den afloop van het proces tegen Arabi-pacha vernemende, riep uit: i/Je ne m'étonne plus que les Anglais aient temi si facilement les forces e'gyptiennes en échec. Les cheques étaient tirés sur la Banque d'An- gleterre." Sneltreinen. Dezoogenaamde „Vliegende Hollander" de snelste trein van den Engelschen Great Western spoorweg, legt den afstand tus- schen Londen en Exeter, 313 kilometer, af in 4 uur 14 minuten. Hij houdt onderweg slechts vier maal op. Zijn gemiddelde snelheid is 74 kilometer per uur. De van Londen naar Leeds gaande snel trein van den Great-Northern spoor gebruikt met vier halten voor den 300 kilometer grooten af stand slechts 4 uur en legt dus per uur gem. 75 kilometer af. De Vliegende Schot van den Midland spoor heeft op den 683 kilometer lan gen afstand tot Glasgow een gem. snelheid van 65 kilometer per uur. De daarmede concurreerende trein van den Great-Nothern spoor doorloopt den 638 kilometer langen afstand tusschen Londen en Edinburg in slechts 9 uur, dus met een gemid delde snelheid van 70.6 kilometer per uur. Ook deze trein houdt op dit geheele traject slechts viermaal op. De snelste trein ter wereld voor het tegenwoordige loopt op den Pennsylvania-spoor- weg tusschen Jersey-City en Philadelphia. Deze legt den 142 kilometer langen afstand af in 100 minuten, daarbij éénmaal ophoudende, en heeft dus een gem. snelheid van 85 kilometer in het uur. Een zeer zonderlinge boom, die soms verscheiden acres land bedekt, een soort van ficus, is in Nieuw-G'iinea ontdekt. De boom heeft veel luchtwortel.'. Zoodra deze den grond bereiken, zetten ze zich daarin vast. Er staan takken op, die weder luchtwortels voortbrengen, en zoo vormt de boom een reeks van nauw aan elkaar verbonden gewassen, die ééu geheel uit maken en een ondoordringbaar bosschage vormer.. De geneesheer heeft een afkeer van de ziekte, maar den zieke heeft hij lief; als gij de ware liefde hebt tot den evenmensch, verafschuw dan zijne fouten, maar blijf hem, die ze bedreef be minnen. Geen prijs kan te hoog zijn waar God te winnen is. Hoe meer liefde er van een moederhart ge vraagd wordt, des te meer schijnt het te kunnen geven. Als wij willen wat God wil, dan willen we zeker het beste, want God wil ons geluk. Mer. moet de zorg voor zijne gezondheid niet te ver drijven; de eigenliefde houdt allicht voor noodzakelijk, wat het niet is. Hoe weinigen zijn er maar, geschikt om een vriend in de ure van hevige smart te troosten! Zelfs de goedhartigste menschen schieten in die taak te kort, omdat hel hun onmogelijk is zich geheel in den toestand van den treurende te ver plaatsen of zich aandoeningen voor te steller., die zij of nooit ondervonden hebben, of zoo zij er al ondervinding van hebben gehad, vergeten zijn. Zoo vindt men ook bij buitengewone vreugde wei nigen, die er oprecht in deelnemen, hoewel het daarbij niet aan hartelijke gelukwenschingen ont breekt. Maar gelukkig zijn zulke uitersten van gevoel zeldzaam en de gewone menschelijke er varingen zijn van dien aard, dat wij er ons ten minste een begrip van kunnen vormen. De mate in hoeverre wij dit vermogen hangt echter groo- tendeels af vau onze fijngevoeligheid, en de wijze waarop wij die aankweeken. Nauwkeurige beschrijving. Onderofficier (tot de recruten). Kent gij den kolonel? Recruut. Neen. Onderofficier. Kent gij dan den majoor? Recruut. Ook niet. Onderofficier. Nu als ge hem ziet, de kolonel is een weinig dikker dan de majoor. Onthoudt dit. Moeilijke taak. Onderwijzer. Ge ziet er waarlijk als een stekelvarken uit, van Zwabberen, waarom hebt ge u niet behoorlijk gekamd? Ge hebt toch zeker wel eeu haarkam te huis? Van Zwabberen. Jawel, meester, maar er benne geen tanden meer in. Onverwacht antwoord. Wat zie je er neer slachtig uit? Och, Meijer dringt zoo op de betaling aan van die 500 gulden die ik hem schuldig ben en ik zie geen kans om hem oogen- blikkelijk te voldoen. Als hij mij nog maar een week of drie uitstel gaf, dan was die zorg op geheven. Zoudt ge hem dan kunnen betalen? Neen, dat niet, maar dan was ik op weg naar Amerika. Verkeerd begrepen. Een grasmaaier, naar den weg willende vragen, klopte met dat doel bij een boer aan. De dienstmeid opende de deur, om te zien wat er gaande was. „Können Sie mir sagen vroeg de Duitscher, doch de meid liet hem niet uitspreken en viel hem in de reden met de woorden: „Neen koopman, wij hebben geen zagen noodig." Op t zelfde oogenblik smeet zij hem de deur voor den neus toe. Goedkoope uitspanning. Overste. Zeg eens, kapitein, op welke wijze hebt gedurende uw detachement 's Konings verjaardag gevierd, aangezien men vergeten had u de toelage voor de manschappen te zenden? Kapitein. Overste, ik heb de compagnie des morgens van acht tot tlf uur laten exerceeren, ik betuigde opzettelijk mijne ontevredenheid over de slechte manoeuvres en gaf de gansche troep kamer-arrest. Om 12 liet ik de compagnie wederom aantreden en gaf den manschappen, wegens den feestdag, kwijtschel ding van straf; dientengevolge ontstond er groote vreugde onder de feestvierende krijgers. Beleefd. Burgemeester wandelde met een boer uit zijn dorp stadwaarts. Op een uur af- stands van de stad, kwam hen een rijtuig achter op rijden, waarin nog plaats was voor één per soon. „Wil u instappen?" vroeg men den burgemeester, doch deze, die den boer ongaarne alleen liet gaan, bedankte beleefdheidshalve. „Nou, as de burgemeester dan toch niet wil, stap ik maar op," zei de lomperd en liet den beleefden burgemeester alleen zijn weg vervolgen. Onbedacht. Men vroeg eens een oud krijgs man, die schrikkelijk opsnijden kon, of hij ook de hendaagsche veldtocht had meegemaakt. „Dat zou ik gelooven," antwoordde hij, 'k ber. er drie weken bij geweest." Z. D. H. Mgr. Snickers, Bisschop van Haarlem, heeft benoemd: tot Pastoor te Spierdijk den Eerw. heer T. Liket; tot Pastoor te Medemblik den Eerw. Hoogge). heer H. A. Horning, prof. te Warmond; tot Pastoor in 't Veld den Eerw. heer H. W. J. van Hertum en te Monnikendam den Eerw. heer H. A. J. Damen. STEDELIJK NIEUWS Haarlem, 13 Dec. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. Petrus Mathias Snickers, is in deze week in de verschillende Parochiekerken dezer stad, aan een aantal personen het heilig Sacrament des Vormsels toegediend. Het getal Vormelingen ih de Kathedrale- en Parochiekerk van den H. Jozef bedroeg 320, in de Parochiekerk van den H. Dominicus 565 en in de Parochie kerk van den H. Antonius van Padua 530. Na afloop van de hooge plechtigheid in de Parochiekerk St. Dominicusbracht Z. D. H. een bezoek aan de Zusterschool en aan het Liefdegesticht St. Jozef, beide op het Spaarne, alhier. Ook aan de Maria- scholeu in de Koningstraat alhier, zal door Z. D. H. heden-middag een bezoek worden gebracht. Op eene Zondag 1.1. daartoe gehouden parade van het bataljon der d.d. schutterij alhier, werd aan den kapitein-adjudant P. Piepenbrink het eereteeken voor 20-jarigeu dienst bij de schutterij met eene hartelijke toespraak uitgereikt door den luitenant- kolonel commandant Mr. B. J. Muller. Daarna werd op het Raadhuis aan den jubilaris, namens de meeste der oud-of ficieren uit dien tijd, en der dienstdoende officieren, een prachtig gouden horloge met inscriptie, en een album, insgelijks met toepasselijke toespraken, overhandigd. Ondertrouwd: Geene. G-etrouwd: J van Breemen en M Doeve; G van Apeldoorn en G v. d. Laan; C H P de Zwart en A B de Vos; H H Moning en J M van Roon. Bevallen: G H Balkeneude geb. de Wilde z. C Wijkhuizen geb. Hoek d. E M Bnekers geb. Juta d. H W Duits geb. Scheelings z. J C Smink geb. v. Zomeren z. E Tork geb. de Graaf z. J M A Donker geb. v. Dieren d. SM v. Wunnik geb. Kaazen z. A C F Weijerman geb. Roos d. H J Rozijn geb. Bottelier d. H K Sweers geb. v. d. Voort z. T Nunninlt geb. v. d. Laan z. HE Rooijersgeb. Kok d. A A v. d. Snel geb. Schneider d. G de Bruin geb. v. d. Putten z. H v. Leen geb. Smit d. W T. d. Linden geb. Ruijgroorn d. G Teunisse geb. van Bakel z. LM Verhagen geb. Wiethoff d. G Kroon van Diest geb. Oomen z. M Heijboer geb. v. Niekerk z. M Steenken geb. Smits d. G Ludding geb. Ho reman z. A Metselaar geb. Maks d. M C D Kind geb. Kouwenhoven d. P v. d. Veen geb. Steijl d. M W C Voorting geb. Goes d. M Rijneveld geb. Poel d. N Boeré geb. Waning d. C Kriege geb. van Musscher z. A M C v. d. Bosch geb. Lemkes d. Overleden: M Keulen 36 j. echtg. v. A. Lodde Kruis- weg; W J J v. Amerongen 9 ma. z. Boiwerkslaan; M Wesselius 16 mn. d. Burgwal; C Martens 21 nin. z. Gierstraat; J L H de Brie 3 mn. z. Dani9teegje; E M Stemler 7 dg. d. Oostvest; J v. Gasteren 75 j. Plein; P J Woestenburg 67 j. Scheepm. dijk; J B Spaenboven 89 j. Hagestraat; SM Weeveringh 64 j. Warmoesstraat; J Leusen 78 j. Assendelverlaan; M E Bode 67 j. echtg. ven A J Ombach Assendelver laan; AG Rooijers 4 dg. d. Barteljorisstraat; J Wildschut 66 j. wed. P Renout Z. B. Spaarne; J L v. Os 71 j. L. Heerenstraat. Commiaaariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden medaillon. Eenige portemonnaies met en zonder geld. Eenige parapluies. Een bruine dames hand mof. Een nieuwe jongensboed. Een klokkeslinger. Een zijden dasje. Een paar kinderkousen. Een paar nieuwe wanten. Een viouwenhoed. Een broodmand. Een schoentje. Een duimstok. Een zweep. Een zwart-bont konijn. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Aangifte gedaan van het verliezen van twee hand schriften uit de 17e eeuw, een over Siam en het ander over het Javaansch erfrecht. Terug te bekomen bij den heer Voges, Turfsteeg No. 5^ een zwart fluweelen kinderhoedje. AMSTERDAM, 11 Dec. Ter veemarkt waren aangevoerd 537 runderenvan welke de prijzen waren lste qnaliteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit f 0,72 per kilo2 melk- en kalfkoeier f 150 a 310, graskalv. a 54 nuchtere kalfk ƒ8 a 13, 16 schapen en lammeren 20 a 30 vette varkens 51 a 58 c.; beiden per kilo. biggen -a paarden f a PUBMEEEND, 12 Dec. Kaas: aangevoerd 170 stapels prijs der kleine kaas f35,50 middelbare 36,50. Boter 1.25 5 1.35 per kilo. Runderen: aangevoerd 125 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 64 stuks, prijs 90 a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 70 stuks, prijs f 12 a 28 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 137 stuks, prijs 48 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 20 stuks, prijs f 12 a 22 per stuk met stuggen handel. Biggenaanvoer 196 stuksprijs f 5 a 9,per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1224 stuks, vette schapen magere - overhouders en lammeren Eieren a f per - kopboter akippen eenden a c.kipeieren 8, a 8.50 eendeneieren f per stuks. ALKMAAR8 Dec. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,50 a 9,rogge 6,a 6,50, gerst 5,a 5,50, dito chev. 525, a 6,25haver 3,— f 4,50, paardenboonen 6, a 6,75, bruine dito ƒ11,50 a 14,50, duiven dito 8.kanariezaad ƒ10,25 a rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 21,a blauw maanzaad groene erwten ƒ10,50 a 20,grauwe dito 16,a 22,vale dito 12,50 a 18,— Witte a 8 Dec. Aangevoerd koeien van f tot en schapen van f tot per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. 9 Dec. Do prijzen der vette kalveren waren f a per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens a c. per kilo. BOTTEBD A.M, 12 Dec. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 18 paarden, 1161 runderen, 134 vette- en graskalveren 7 nuchtere kalveren, 252 scha pen of lammeren, 484 varkens, 219 biggen, 3 bokken of pgeiten - ezel. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qnal. 52 c.; kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 98 c., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 49 tot 50 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 62/8 ton, 100/16 tonuen, 939 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68 2e bualit. f 64, 3de qnal. f 60. HOORN, 9 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 5 heet. tarwe f 10,50, heet. rogge f 5 heet. gerst 5,57 17 beet. haver f 4,25 mosterdzaad f 24,— a karwijzaad f 12,heet. boonen: 25 heet bruine f 13 a 16,gele heet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene a 16,heet. grauwe a heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer vau vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden van f 60 tot 170 veulens f a koeien van f tot12 kal veren van 14 tot 26, schapen van J tot 100 lammeren van 14 tot 28,1 35 varkens van 17 a 26 3 zeugei' van J 30 tot 50 290 biggen van f 5,— a 9; bokken -,f a -,geiten f -.a -. HAARLEM, 11 Dec. Ter graanmarkt van heder gedaan: roode tarwe -,;a witte dito f 7,15 a 8,90 rogge 5,50a 6haver 3.37!/a a 4.; gerst 5.60 a f 5.80 duiven boonen 7,25 a 8bruineb. f -,bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa - geel mosterdzaad a f LEIDEN9 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt6 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- ƒ11 a f 11,50 4 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.13 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier 7,25 a 7,75, 17 heet. haver, zware- 5,—. a 5.50, lichte- f 4.25 a 4.50;- beet. duivenboonen -,a -. heet. paardenboonen f -,a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per '/4 vat lste qual. 60.a 66.2de qual. f 52.— a 58.—. ALKMAAR, 9 Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt13 koeien ƒ190 a 270, 14 nuchtere kalveren 12 a 24, vette kalveren a215 schapen J 12 22, varkens f a per kilo, 40 ma gere dito 13 a 18,1 bokken 5 a 8 paarden 85 a 190 lammeren fa 11 Dec. Ter veemarkt werden verkocht 1 koeien van f a 280, 66 kalveren van f 35 a 120, 12 nuchtere dito van f 12a 28, 890 schapen f 32 a 48,247 varkens f48 a 52 c. magere a c. per kilo. LONDEN, 11 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 7400, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/9 a 6/2, Schapen en Lammeren 6/- a 8/ Kalveren 5/4 a 7/- Zwijnen 4/4 a 5/ SCHIEDAM, 11 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 12,75. Jenever f 18,25, Am6terd. proef f 19,50, Spoeliug f2,30, dito commissie f 2, Amsterdam 12 December 1882. Prijzen der onderstaande effecten genoteer. pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld2>/s 3 '1 u w 4 Hongarije, übl. Leeuing 18675 Spanje Turkije Egypte. Goudleeuing. Italië. Obl. Pausel. Leen. 1 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.Juli). Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 Rusland, bij Hope (lomp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. l'/s 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 Obl Alg. Schnld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4 1877 4 Columbia. Obligatien4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hol!. IJz. Spw. Aand M. tot Erpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gesteinp. Obl. Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/j 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. MaatBch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbausk Sverau Aand. Riascbk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 y Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 1864 1866 Geldkoers prolongatie 5 Italic. Rusland Amerika. Rusland. 5 5 div 67'/. 79'/„ 102V„ 95 78'/s 877* 64»/„ 643/, 537, 97716 74>7is 88'/, 277i. 437, 587, 25 Vi. 25 107, ll'/4 89 RH/, 29»/,, 13'/, 107i, 1187, 1487, 1187, 697, 149 1377, 177i 457/, 51'/, 1187* 491'/,, 82'/, 82 86 647, 63'/, 153 367s 1447, 1037, 111 101'/, 95'/, 95 100»/, 1107, 143 1257, 12D/, MADRID 12 December. Het gebouw van het ministerie van oorlog is tendeele door brand vernield. De bibliotheek en een gedeelte van bet archief zijn eene prooi dei- vlammen geworden. Twintig personen zijn gekwetst. KAAPSTAD, 12 December. Cetewayo zal weldra naar Zoeloe-land terugkeeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3