MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Geluk. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. werden aaneen gevoegd, dat de indruk van het geheel er volstrekt niet door verminderd werd. Zekere Gaubert, die vóór eenigen tijd in het Paleis van Justitie te Brussel de overjas van den substituut-officier van justitie gestolen had, is tot 8 maanden gevangenisstraf en 26 fr. boete veroordeeld. Uit het verslag over het „Ned. Toe vluchtsoord voor noodlijdende dieren" in Den Haag blijkt, dat de ontvangsten gedurende 1881—1882 hebben bedragen ƒ2232.55, waar onder ƒ894 aan contributiën, 699 aan giften en ƒ392 aan verkoop van honden. De uitgaven bedroegen 1790.94, zoodat het batig saldo ƒ441 groot is. Op 10 Dec. waren in het Toe vluchtsoord 47 honden en één kat. De Etna biedt tegenwoordig aan de bevolking van Catania een grootsch schouw spel aan. De kegel van den berg is namelijk in een reusachtige vuurkolom gehuld, die uit den krater in schuine richting zich bijna 20 M. hoog verheft. De uitbarsting is echter niet voortdurend, maar slechts bij tusschenpoozen. Nu en dan verschijnt een machtige wolk van zwaveldampen, die dan plotseling weer door lavagloed vervan gen wordt. Het indrukwekkend tooneel wisselt elk oogenblik af. Daarbij wordt voortdurend een onderaardsch gerommel gehoord. Alles voorspelt een naderende groote uitbarsting. Ook de Strom- boli is in volle werking, de Vesuvius houdt zich daarentegen zeer rustig. Het station vau den Manhattan- Beachspoorweg te Bayridge, bij New-York, is in de asch gelegd. Zestig wagens en lien locomotie ven verbrandden. De schade bedraagt 300,000 dollars. Een nieuw winterverblijf voor borstlijders is opgespoord in Algerië en wel te Hamman R'Irha, ongeveer twintig uur zuidwes telijk van Algiers en slechts vijf uur in rechte lijn van de kust. Hamman R'Irha is zeer schoon gelegen aan een van de nitloopen van den Atlas, is ruim voorzien van water, zoowel om te drin ken als om te baden en heeft een voortreffelijk, gelijkmatig klimaat, dat den lijder veroorlooft den ganschen dag buiten te zijn. Algiers ziet met jaloersche oogen naar dezen nieuwen mede dinger, die den bezoeker reeds al wat //comfort" is in overvloed aanbiedt en in drie of vier uren met den trein van de hoofdstad kan worden be reikt. De hoogste autoriteiten op 't gebied van klimaat en badplaatsen bevelen Hamman R'Irha, volgens de Nature, als een der beste winterver blijven aan, ook voor lijders aan rhumatiek en jicht. De knecht van deLeidschepak- achuit, A. Zagwijn, die jl. Vrijdag bij het onge val met die sehuit ernstig gekwetst werd, is ten gevolge daarvan overleden. Een afbeelding en beschrijving van de verdeelmachine van Perreaux, waarvan wij onlangs melding maakten, en waarmee éen millimeter in 1500 gelijke deelen verdeeld kan worden, is opgenomen in het jongste nummer van het tijdschrift de Natuur. Daarbij wordt tevens de beschrijving gegeven van een merkwaardig kunststuk, nl. het maken van een gouden buisje, welks war.den de ongeloofelijke geringe dikte heb ben van 1/300000 millim. Daartoe wordt een dunne zilveren draad met een laagje goud bedekt. Uit de gewichtsvermeerdering blijkt, dat de dikte van het goudlaagje 1'360 is van den diameter van den draad. Men trekt nu den verguld zilveren draad met behulp van het trekijzer (een ijzeren plaat met opvolgend nauwere openingen) zoo lang uit, tot hij niet meer dan 8 milligram per meter weegt. Uit een eenvoudige beschouwing bevindt men, dat de dikte van het goudlaagje, hetwelk nog altijd den zilverdraad bedekt, niet meer dan 1/300000 millimeter bedraagt. Dompelt men daar na den draad in salpeterzuur, dat wel zilver oplost, maar geen goud, dan verkrijgt men het zoo ver wonderlijk dunne buisje. Te Milaan heeft het verleden week zoo gesneeuwd, dat telegraaf- en telephoon- draden onder den last bezweken; van de laatsten hingen heele bnndels in de straten, zoodat de voorbijgangers er telkens aan bleven haken. De torenklokken bleven te 5 u. 27 staan, daar de geleiddraden bezweken waren. Traras konden niet rijden en in de passage Vittorio Emanuele bleef het bijna een ganschen dag zoo duister als in den nacht. Van verschillende zijden drong men er op aan maatregelen te nemen, om iu het vervolg van den last, door de telephooudraden veroor zaakt, verschoond te blijven. Op de militaire scholen in Cur- kije zal de Duitsche taal als verplicht leervak worden ingevoerd. Bij de politie te Landsmeer werd door eene arme weduwe aangifte gedaan, dat haar circa f 8 ontvreemd was, die zij met het venten van St. Nicolaas-gebak had verdiend. Bij onderzoek bleek dat een harer zoons, een jongen van 15 jaar, het geld had ontvreemd en verteerd. De jongen heeft vroeger reeds eenige maanden wegens diefstal gevangen gezeten. Voor de betrekking van dir e c- teur der gemeentereiniging te Utrecht moeten zich ruim 90 sollicitanten hebben aangemeld. Zonder beproeving geen verdienste, zonder verdienste geene kroon. Voor den goddelooze is het geld alles, voor den wereldling goudvoor den geloovige zilver, voor den vrome koper, voor den heilige stof. Die voor eene goede zaak lijdt, maakt zich God tot schuldenaar. De ongeloovige gelooft allen moge lijken onzin, slechts niet wat het Geloof hem zegt. Liefde voor de wereld brengt ons zelfs niet over een molshoop, liefde tot God daarentegen helpt ons over de hoogste bergen. Niet ieder mensch behoeft dezelfde soort van geluk; de een zou walgen, van het geen soms de ander geluk noemt; de een zou bezwijken onder een lot en genietin gen, die voor een ander als de voorwaar den van leven zip. Het geluk maakt dikwerf zoo egoïstisch, dat wij onder eigen vreugd anderer leed vergeten. Als we gelukkig zijn, moeten we dubbel medelijden hebben met de onge- lukkigen; dat is wel het minste, waarin we onze dankbaarheid kunnen toonen. Gevat. Een eenvoudig landbouwer komt in de residentie op een rijksbureel. Een der ambte naren, die zich gaarne ten koste van een ander vermaakt, noodigt den landman uit te gaan zit ten, ofschoon er stoel noch tafel voorhanden is. Onze landman, begrijpende dat men hem beet wil nemen, antwoordt op de herhaalde uitnoodi- ging: 't is hier precies als in mijn schuur, stoe len of banken zijn er niet, doch vlegels des te meer. Toppunt van luiheid. Baas. Drommelsche jongen, je bent de luiheid zelf. Leerling. U kan men het nooit naar den zin maken; 'k wou dat ik maar dood was. Baas. Ja juist, dat zou je lijken om in zoo'n gemakkelijke doodkist te lig gen en niet te werken. Vorst en werkman. Zeker vorst had de loffelijke gewooute incognito in zijne residentie te wandelen en aan arme lieden aalmoezen uit te reiken. Zoo was hij ook voornemens aan den hulpbehoevenden arbeider van Rinkelen eenig geld te geven, doch vooraf vroeg hij hem: ;;kent ge mij? Neen, Uwe Hoogheid, sprak van Rin kelen. //Aan een leugenaar geef ik niet," ant woordde de vorst en hij ging zijns weegs. Theorie in de kazerne. Sergeant. Van Zwijnshoven, wat moet een soldaat doen, als hij met een sigaar in den mond, bij de huisdeur staat, terwijl een zijner superieuren voorbij gaal? Van Zwijnshoven. Hij neemt zijne sigaar uit den mond, doet een pas voorwaarts en salueert. Sergeant. Goed, en wat doet de soldaat als hij met zijne sigaar voor het venster staat? Van Zwijnshoven. Dan doet hij een pas achterwaarts en rookt rustig voort. In 't Hotel. Kellner. Heeft u een bad ge nomen? Gast. Neen, waarom vraagt ge dat? ont breekt er een? Verzoenigspolitiek. Karei. Jij bent een groote domkop. Albert. En jij bent een nog groote ren domkop. Vader (die de strijdenden tot kalmte brengen wil). Jongens, houdt je stil, je hebt beiden gelijk. Onbegrijpelijk. Caroline. Wel, Anna, hoe gaat het met je in 't huwelijksleven, heb je al eens ruzie gehad met je echtgeuoot? Anna. De hemel beware me, zoo ver komt het nooit, want ik weet niet hoe het komt, maar ik heb altijd gelijk. Haarlem, 20 December. Eene indrukwekkende plech- heid had Zoj dag-morgen jl. plaats in de Kapel van de Maria-school te dezer stede. Door den Zeer Eerw Heer N. A. A. AussemsPastoor der St. Antonius-parochie, werd het eerste plechtig dankoffer aan God opgedragen in het smaakvol versierde bedehuis van genoemde school, bij welke gelegenheid door eenige leden van het zangkoor der St. Antonius-kerk, de derde Mis van J. Haydn werd gezongen, onder leiding van den Heer J. J. Beijnes. 't Was voor allen die deze heilige Offerande bijwoonden, doch vooral voor den Zeer Eerw. Herder, door wiens voorbeeldigen ijver en innige toewijding de Maria-school tot stand kwam, eene treffende gebeurtenis, thaus, neer geknield voor het Altaar, op plechtige wijze aan den Almachtige dank te kunnen betuigen, voor de zegeningen en weldaden die Zijne milde vaderhand bij de stichting van de Maria-school, dit monument van Christelijke liefdadigheid, zoo kwistig had geschonken. De Eerwaarde Heer W. van NieuwenhofS. J., die bij deze plechtigheid de feestpredikatie hield, herdacht in heerlijke bewoordingen de groote offervaardigheid en toe wijding van den Zeer Eerw. Heer Aussems, van het Bestuur der inrichting en van allen die bij de stichting van het Bchoone gebouw van hun christelijken zin hadden doen blijken. Voorts schetste de gewijde redenaar, op hoogst welsprekende wijze, den heerlijken werkkring van de geestelijke Zonen eu Dochteren des heiligen FrauCiscus van Assisi, die, naar het voorbeeld van dezen grooten Heilige, de wereld verzaken, hun troost en toevlucht vinden in hel Kruis en hun leven offeren voor het heil der men8chheid. Docete omnes gentessprak de gewijde redenaar, dus waren de woorden waarmede de Goddelijke Stichter van het Christendom de zending zijner leerlingen omschreef. Eeüwenlang reeds werd die missie door de volgelingen van den h. Franciscus volbracht in Oost en West, heinde en verre, daarheen zij werden gezonden, waar hunne hulp werd vereischt. Ook hier, zoo vervolgde de Eerw. Heer v. Nieuwenhofzullen eerbiedwaardige Franciscanessen in rusteloozen arbeid, in volmaakte toe wijding, getrouw aan hare belofte, hare zending vol brengen, niet alleen door hare onderrichtende woorden, maar ook door haar heilig voorbeeld. Ook hier zal in de harten der kleinen die ware godsvrucht worden gekweekt, welke hen kracht zal geven om den strijd des levens heldhaftig te doorstaan en die hen, na volbrachten strijd, hiernamaals deelachtig zal doen worden aan het heerlijk loon eener eeuwige glorie en zaligheid in Hemelsche ge westen. De feestpredikatie van den Eerw. Heer v. Nieuwenhof maakte blijkbaar diepen indruk op de vergaderde ge- loovigen. Ongetwijfeld zullen dezen, gedurende de h. Offer ande in hunne gebeden den Allerhoogste innigen dank hebben gebracht voor de ontvangene weldaden en tevens nieuwe zegeningen hebben afgesmeekt voor de grootsche, heilvolle inrichting, die door de zorgen en offervaardig heid van den Zeer Eerw. Heer Aussems en van veie rechtgeaarde Katholieke Christenen is tot stand gebracht. Mogen die gebeden, tot heil vau velen, door den Algoede genadig worden verhoord! Gisteren-namiddag is alhier naar het huis van arrest overgebracht Ferdinand Jacobsoud 30 jaren, van beroep werkman, te Haarlem woonachtig, die 11. Zondag nacht een agent van politie met een mes eene belangrijke verwonding in het aange zicht heeft toegebracht. LI. Vrijdag-avond is ten huize van den heer P.woonachtig aan den Schoo- tersingel alhier, uit de voorkamer van de tafel ontvreemd een étui, van buiten zwart chagrin-leder, van binnen donker blauw fluweel, waarin een groote, ovale, juweelen broche, benevens een paar oorbellen; alles ter waarde van ongeveer 900. Opsporing en aanhouding zoowel van den dader als van het gestolene wordt verzocht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A H de Wilde en M Copraij; C Vrij vogel en J v. d. Hoorn. Getrouwd: G J Oxsener en E J Vring. Bevallen: T J Wildschut geb. Wijss z. J Blei geb. Kelfkens d. M Terhorst geb. Daniels z. A Dirks geb. v. Toor z. M L C v. d. Stijlen geb. Becker z. T Oom geb. Neele z. O Kluft geb. Hartel z. M A v. d. Aa geb. Sikman d. A v. d. Berg geb. Peer- deman d. G van Steen geb. Toepoel z. M Taekema geb. Hummel z. M L W Vallenduuk geb. Jansen z. E v. Latum geb. Hom d. J C de Graaf geb. Koning z. M v. Orden geb. Lomaus z. MC Zwart geb» v. Petten d. W de Jong geb. van Bakel d. J M Snoek geb. Homburg z. D de Vries geb Wijker d. A M de Nijs geb v. Hout d. Overleden: D G Reudler 42 j. Gr. Houtstraat; H J v. Leute 17 j. Leliestraat; M v. d. Bel 2 j. d- SchootersingeJ; A Modderman 19 j. z. Wilhelmina- straat; M v. d. Berg 2 mn. d. Oranjeböomslaan; K IJperlaan 71 j. echtg. van B H Hoeksema Spaarne; H Timmer 31 j. Begijnhof; W Felder 63 j. Doelstraat; M v. d. Heuvel 82 j. echtg. van J Smaaling L. Laken straat; A Elbenhorst 68 j. wed. W. Kuipers Witte Heerensteeg; C Bogaard 80 j, L. Veerstraat; W v. Oudeniel 73 j. vred. W Goede Nieuwe Groenmarkt; A J Arends 63 j. Kruisstraat; J C Ramaker 76 j. wed. M Gillissen Kampervest; J F v. Leeuwen 5 mn. z. Zomervaart; J A H Rebel 1 mn. d. Ged. Kraaijenh. Gracht; S Kuijken 42 j. Krom; AM Vogels 67 j. echtg. van J P Nix Ged. Oude Gracht. Het concert der Bachvereeniging dat gisteren avond in de muziekzaal der sociëteit Vereeniging plaats had, dankte zijne groote aartrekkelijkheid aan de namen van Mejuffrouw Fillunger en de heeren Hollman en Dunkier. 't Programma was ra&t zorg gekozen en werd met een kleine wijziging uitstekend uitgevoerd. Na de uitmuntende voordracht van de heerlijke Sonate van Mendelssohnvoor violoncel en piano, zong Mej. Fillunger het beroemde aria Laudate Dominum uit de O dur Vesper van Mozart. Dit nummer en Brahm's Junge Liebe voldeden ons het meest. Mej. Fillunger beschikt over eene heer lijke stem in welke voldoende kracht zich paart aan eene volmaakte gemakkelijkheid bij het voort brengen van het geluid, een geluid zoo lenig, zoo gelijkmatig gevormd, en bovenal, bij volle uit zetting niet minder dan bij het mezzavoce, zoo zeldzaam klaar en schoon van timbre. De held van den avond was de heer Hollman. Deze kunstenaar beeft den naam, een der eerste cellisten van onzen tijd te zijn. Die schitterende renommee verwonderde ons niet, want al wat er voortreffelijks is, een prachtige fijne streek, een buitengewoon ontwikkelde techniek, een onberis pelijke zuiverheid en eer.e voordracht vol poëzie en leven, zijn de gelukkige eigenschappen, die dezen kunstenaar stormachtige toejuichingen en warme waardeering verzekeren. Zelden hebben wij Golterman's Andante op eene wijze hooren vertolken als dit door den heer Hollman werd gedaan. Popper's Arlequin, dat de eminente cellist als toegift schonk, was een juweel in voor dracht. De heer Hollman, wien het gegeven is in een Nederlandsch concert-publiek het zeld zame gevoel van geestdrift op te wekken, keere dikwijls tot ons weder. De derde solist was de heer Edouard Dunkier, uit Utrecht. Nu, iedereen en nog een paar er bij speelt piano, (wij zouden onzer, tijd gevoegelijk den tijd der piano-manie kunnen noemen) doch zooals de heer Dunkier het klavier gebruikt, doen het er weinigen. Hij bezit een krachtigen aanslag, zijne techniek is om zoo te zeggen tot volkomen heid ontwikkeld, en bij zijn spel is hij rustig en in alle deele zeker vari zijne zaak. In de Taran- telle van Chopin kwam zijne virtuositeit schitte rend te voorschijn, 't Was ons een waar genot hem te hooren en wij begroeten in hem met vreugde een artiste hors ligne. Ten slotte constateeren wij gaarne, dat ook dit concert der Bacb-Ver. (het 5de in 1882), uit het oogpunt van knnst volkomen aller waardeering en lof verdient. Het talrijke publiek gaf daar trouwens herhaaldelijk blijken van door zijne geestdriftige toejuichingen. 't Bestuur der Bach-Ver., we erkennen het gaarne, bezit den tact vele schoone en aan kunst genot rijke avonden met talent te organiseeren. De kunstlievende leden der Maunen-Zangver- eeniging Crescendo, zullen op het concert dat Vrijdag den 29sten December a. s. door genoemde liedertafel zal worden gegeven, in de gelegenheid zijn, kennis te maken met een nieuw werk van den heer N. IIAndriessen, Crescendo's ijver vollen directeur. Het werk getiteld: Columbus (tekst van Louise Brachman) is in oratorium stijl gecomponeerd. De partij van Columbus zal gezongen worden door den heer Blauwaert uit Brussel. Op dit concert zal zich tevens doen hooren Mejuffrouw Dina van Rosendael, eene noviteit in de artisten-wereld. Genoemde jonge dame, van wier muzikale talenten wij veel goeds vernemen, is een élève van Mej. Selma Kempner, de zoo gunstig bekende Coloratur-Siingerin aan de Duitsche opera te Rotterdam. AMSTERDAM, 18 Dec. Ter veemarkt, waren aangevoerd 760 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit 0,74 per kilo; melk- en kalfkoeien f 150 a 330, graskalv. a 49 nuchtere kalfk 9 a 15, 11 schapen en lammeren a vette varkens 51 a 58 c.; beiden per kilo. biggen f -a paarden f a ALKMAAR, 16 Dec. Granen. Men besteedde voor tarwe f 7,50 a 9,60 rogge f 6,a 6,75, gerst f 4,25, a 5,50, dito chev. f 550, a 6,40haver f 3,25 f 4,50 paardenboonen f 6, a 6,75, bruine dito J a -,— a J duiven dito f 8.kanariezaad f rood mosterdzaad f a geel dito fkarwijzaad f 10,a blauw maanzaad f 20,groene erwten ƒ17,a 22,grauwe dito 12,a 18,vale dito 12,50 a 18,— Witte a 16 Dec. Aangevoerd koeien van f tot en schapen van f tot per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. 17 Dec. De prijzen der vette kalveren waren f a per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens a c. per kilo. HOORN, 9 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: heet. tarwe f heet. rogge f heet. gerst heet. haver f mosterdzaad f a karwijzaad f heet. boonen: heet bruine f a 16,gele f f heet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene a heet. grauwe f a heet. witte J heet. n. aardappelen f a alles per heet.; manden appelen f a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 22 paarden van f70 tot 225 veulens fa koeien van f tot24 kal veren van 16 tot 26, 50 schapen van f 30 tot 40 150 lammeren van f 17 tot 28,— 70 varkens van 17 a 56 zeugeü van J tot 290 biggen van f5,— a 9; bokken f a geiten a -. HAARLEM, 18 Dec. Ter graanmarkt van heder gedaan: roode tarwe -,a witte dito f 7,50 a 9,25 rogge /5,70a5.85 haver 3.25 a 4.—; gerst -.a f 5.80 duivenboonen 6,90 a 7 50; bruineb. -,bruin mosterdz a karweizaad f a per 50 kilo, oliezaad -,— kanariezaad fa geel mosterdzaad f LEIDEN, 16 Dec. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 8 heet tarwe winter- f 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50 6 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 a 8.12 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier 7,25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- f 5,—. a 5.50, lichte- ƒ4.25 a 4.50; - heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. 60.a 66.2de qual. f 52.a 58.—. ALKMAAR, 16 Dec. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt6 koeien f 175 a 280, 11 nuchtere kalveien 14 a 26, vette kalveren a227 schapen 15 29, 79 varkens f 15 a 21 per kilo, 40 ma gere dito a 1 bokken a 8 paarden alammeren fa 18 Dec. Ter veemarkt werden veikocht 7 koeien van f a 220, 280 kalveren van f 40 a 69, 8 nuchtere dito van f 13a 25, 477 schapen f32 a 50,269 varken» f46 a 58 c. 15 magere 13 a 20 c. per kilo. LONDEN, 18 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 1700, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/-, Schapen en Lammeren 6/- a 7/9, Kalveren 5/4 a 6/9 Zwijnen 4/- a 5/ SCHIEDAM, 18 Dec. Moutwijn per Ned. vat f 12,25. Jenever f 17,75, Amsterd. proef f 19,Spoeling fl,60, dito commissie f 1,80. Amsterdam 19 December 1882. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/. Portugal. Rusland. Spanje. Hongarije. OM. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli)6 Obl. buitenl. 1853/80 8 bij Hope Corap. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. l>/; 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u i, 18 6 9 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien41/. Peru. Leeuing 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland, floll. IJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. ge8temp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/, 1875 5"/, Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Ru al and Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbpnsk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kanoas Teias Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854- 1860S 1864 Rusland. 1864jj 18666 Geldkoers prolongatie 6 pet. genoteer de koer 67 797, 101»/:, 947. 787, 86 68>7i, 637/, 537:, 96»/,, 747e 877, 27 437a 57»/,, 25 25 97/, iiVi. 89 1117, 1187, 307, 127/, 97» U77, 1487, 1187, 697, 149 1377e 17 467/g 51»/,, 117 497, 83 82 857, 637, 627s 1607, S97s 1447/a 1047, 1097» 101 957, 94 99!A 1097, 1417, 125 1207a Te Broek-in-Waterland heeft zich eene Sociëteit gevormd »Het Nutgenaamd, on der beschermheerschap van den Burgemees ter dier -gemeente. Van deze Sociëteit mo gen geen heeren lid zijn. Onder heeren* wordt verstaan personen, die niet alleen des Zondags, maar ook in de week »een hoed dragen.Deze Sociëteit telt reeds 80 leden. De oudste letterkundige in Frankrijk, de heer Quitart, is in 95jarigen ouderdom overleden. De overledene was vooral om zijn geheugen bekend, want hij kon bv. het bagatel van 25.000 verzen uit het hoofd opzeggen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1882 | | pagina 3