MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Moederliefde. Allerlei. der wagens te openen. Deze echter scheen daar geen kans toe te zien, hij verliet althans onmid dellijk de loopplank, en daar stond zij nu, beladen Het mof, parapluie en pakjes, met fladderend ileed, terwijl de sneltrein met al grooter vaart *ich voortbewoog, zich vastklemmende aan een der koperen handvatsels 7an den wagen. Het duurde eenige minuten eer haar hachelijke toe stand door de drie heerer, die in de coupé daaraan zij zich vastgeklemd hield gezeten waren, Werd opgemerkt. Het raampje werd daarop ne- dergelaten, en terwijl de eene haar stevig bij den arm hield, en de dame daardoor gelegenheid had door de opening haar pakkage naar binnen te werpen, beproefden de beide anderen haar door het geopende raam naar binnen te krijgen. De *rees echter dat zij, aoor de horizontale houding die zij aan moest nemen, met het een of ander voorwerp in het voorbijrijder, in aanraking zou komen, deed hun var. dat voornemen afzien, en daar het na eenige inspanning gelukte om het D(>g al klemmende portier, waartoe reeds door de dame de buitenhaak was afgelicht, open te krij gen, trok men j,aar naar binnen en zij was gered. ■Dit alles geschiedde in vliegende vaart en men siddert bij de gedachte dat, wanneer haar flad derende mantel hier of daar aan ware blijven haken, zij onverbiddelijk van den wagen ware gesleurd en zoo wellicht een vreeselijk einde had gevonden. De prijs van een renpaard. Bij de verkooping der stoeterij van den onlangs everleden heer Gretton, die op 31 December jl. plaats had, werd ook het vermaarde renpaard Isonomy geveild. Het bracht niet minder op dan 9000 guinjes. De gelukkige kooper was een zekere heer Crawfurd. Aan de kiosken te Amsterdam Werden in 1882 circa 335,000 binnen- en bui- tenlandsche dagbladen verkocht, ongerekend de 'Hustratiën, humoristische bladen enz. In Arabië en Noord-A frik a dienen sprinkhanen tegenwoordig nog tot voedsel en tegelijkertijd zijn zij een handelsartikel. De in boorlingen trekken den dieren de vleugels af, en braden ze in dien toestand. De aldus toebereide soort, die in Barbarije gegeten wordt, schijnt tot de krekelsoort, en wel de Gryllus lineola, te be- hooren. De bewoners van Senegal drogen een soort, wier iijf geel en zwart gevlekt is en die fijngestampt wordt als meel. Burtou verhaalt, dat de zwarte lederachtige sprinkhanen, die de Ara bieren „duivelsezela" noemen, ook door de Afri kanen gegeten worden, 't Is eene to >rt van weder vergelding dat de sprinkhanen, die den oogst van den mensch vernielen, hem tot voedsel dienen. In Marokko worden zij s'nachts in zakken op gezameld, eerst in water en zout gekookt en daarna gedroogd. Alleen de weekere lichaams- deelen worden gegeten evenals wij de zeekreeften gebruiken, waarmede zij wat den smaak betreft veel overeenkomst moeten hebben. Sprinkhanen, die hunne volle ontwikkeling hebben bereikt, wor den zoodra zij kunnen vliegen een gezond voedsel geacht. Een ontzettende gebeurtenis wordt uit Ontario (N.-Amerika) bericht. Frederik Maun Was daar onlangs van Engeland aangekomen en had een betrekking aangenomen op een boeren plaats. Al spoedig bleek het dat de man niet goed hij 't hoofd was. Dinsdag, in den vroegen ochtend, viel hij de oudste dochter van den boer aan en worgde haar met een touw. Hij greep daarop de moeder, die haar dochter te hulp snelde, en worgde ook haar. Een bijl grijpende, kwam hij den vader tegen en sloeg diens hoofd van den romp. De trap oploopende viel hij den oudsten zoon aan, die te bed lag, en doodde hem met de bijl. Zich omkeerende, zag hij den tweeden zoon Willie en bracht dezen een gevaarlijke wond toe. Willie worstelde met den krankzinnige en op 't gerucht schoten twee zusters toe, die haar broeder trachtten te ontzelter. Een greep de bijl, maar Mann sloeg de ander met een lamp. De razende ijlde nu den trap weer af, greep een pook en keerde naar de meisjes terug; maar deze hadden middelerwijl de deur goed afgesloten en om hulp geroepen. Mann liep daarop het huis uit, na vier personen gedood en twee gekwetst te hebben. De buren maakten, bij 't afzenden van dit bericht, jacht op den ongelukkige. Iemand te Amsterdam, die Kreu te- koek heet, heeft de koninklijke vergunning ge vraagd en bekomen om alleen Koek te heeten. Om allen schijn van personaliteit, te vermijden zullen we geen namen noemen, maar ieder kent personen, algemeen gewaardeerd, trots een naam, die, als deze, het begrip van eenige etenswaar of van eenige andere minder statige zaak uitdrukt. Wanneer hij, die thans de krenten prijs geeft, een aanzienlijke betrekking in den wetenschappelijker, financiëelen of militairen stand bekleedde, zou hij ondervinden, dat de maatschappij er zich bitter weinig om bekommert hoe iemand heet. Wie 't alleen van zijn naam wil hebben, zal het niet ver brengen in de wereld. Z a t e r d a g-a vond is te Zwolle de 39 jarige sjouwerman L. T. op verzoek zijner 71 jarige moeder, door de politie uit hare woning verwijderd. Een uur later is die vrouw overleden. De zoon is in bewaring gehouden, en het lijk op last der justitie overgebracht naar het ziekenhuis om gerechtelijk geschouwd te worden. L, T. wordt verdacht zijne oude ziekelijke moeder met een ijzeren deksel van de kachel geslagen te hebber. TeReusel (Noor d-B rabant) is de gemeenschap tusscben het gehucht Lensheuvel en de Straat geheel Terbroken, hetgeen volgens men- schen-geheugen nog nooit geschied is. O p Driekoningendag vierde het K. K. Gasthuis te Breda het gouden feest van zijn bestaan, en tevens de oudste pensiocaire van dat gesticht, Cornelia Van Borre, het 50 jarig jubilé barer opname in dat gasthuis. Dat meisje werd op Driekoningendag van het jaar 1833 in het B. K. Gasthuis opgenomen en had een wel doener gevonden in wijlen den heer Mr. Ludo- vicus Ingen-Housz, den opzichter van genoemd gesticht, die haar verzorging verschafte te zijnen koste in 't gesticht, waarin zij tot den huidigen dag nog verblijft. De bekende Deensche magnet i- seur Carl Hansen zal, te beginnen met Maas tricht, in de voornaamste steden van Nederland voordrachten met proeven over biologie houden. Op een der kaden van Marseille ontstond Vrijdag brand in eenige opgestapelde vaten alcohol, en toer eenige van deze sprongen litp het brandende vecht van de kade in het water, waardoor gevaar voor de schepen ontstond, die onmiddellijk moesten verbalen om aan de vuurzee te ontkomen. Ofschoon nog 150 balen katoen verbrandden, werd de brand gebluscbt. De schade bedraagt 275,000 frs. Te Brive (F r a n k r ij k) i s e e n k u i 9 i n- gestort en een geheel gezin werd onder de puin- hoopen begraven. Een zuigeling in de wieg werd gered, beschermd als het was door een balk, die belette dat het kind verpletterd werd. De in een vreemd, monarchaal land verschijnende Inde'p. beige had onlangs het bericht van Gambetta's dood in een rouwrand opgenomen. Erger nog maakt het 't Journal de Charleroi, dat Gambetta's portret op de eerste pagina geeft. „De „souvereine" vergoding in het republikeinsch Frankrijk wordt door die Belgische bladen bijna overtroffen. Aan een artikel der Weser Zeitung, geschreven door Dr. Bartb, hebben een aantal bladen het argument ontleend, dat Amerikaansch spek geen gevaar oplevert, doordien wegens de voortreffelijke inzouting van dat spek de daarin aanwezige trichinen worden gedood. Indien wij ons r.iet vergissen, heeft echter prof. Virchow dat dwaalbegrip reeds ten krachtigste bestreden en aangetoond, dat zelfs de best mogelijke inzouting niet in staat is, de levensvatbaarheid der trichine te verminderen. In alle geval: de geneeskundige autoriteiten in Duitscbland zijn bet allen op dit punt eens. Bovendien worden nu in de Neue Stettiner Zeitung de volgende resultaten medege deeld van een onderzoek in het politiedistrict Stettin omtrent trichineuse varkens en spek Id 1882 zijn aldaar onderzocht 9845 inlandsche varkens en daaronder waren er slechts 4 met trichinen besmet; alzoo 1 besmet varken op de 2460. Daarentegen werden er onder 8755 Ame- rikaanscbe zijden spek niet minder dan 318, dus 1 op de 28, besmet gevonden. Ongeveer hetzelfde resultaat bad men in 1881 verkregen. Toen wer den er onder 9992 Duitsche varkens 10, en onder 39,687 Amerikaanscjie zijden spek 1696 besmet gevonden. Terwijl alzoo ongeveer 1 op de 1000 inlandsche besmet was, was de verhouding der Amerikaansche zijden spek als 1 op de 23, en dat wel in weerwil der door Dr. Barth zoo hoog geroemde inzouting. In de vorige week werd op het Kwakersdijkje te Amsterdam een bruiloft gevierd. Tot de genoodigden behoorde ook een 27-jarige dienstbode, die van een der in slaap geraakte gasten zijn portemonnaie ontvreemdde. Te huis gekomen ontdekte zij dat zij een meer dan mooie vangst bad gedaan, ƒ400 was in de portemonnaie aanwezig. De schat werd zorgvuldig verborgen, doch toen de politie kwam en een onderzoek instelde, bekende zij spoedig, en werd naar de cel gebracht. Hoorn is een gelukkige gemeente: zij heeft baar ingezetenen met 1 Jan. kunnen verrassen met de afschaffing van 25 van de 75 op centen op bet Personeel. Goede gedachten brengen bij deii onbedorven mensch altijd welwillendheid voort. De ware gehoorzame volbrengt een gebod, dat tegen zijne neiging strijdt, met te meer vreugde, omdat hij dan meer zekerheid heeft niet zijn maar Gods wil te doen. Allen verlangen nederig te zijn, maar zeer weinigen beminnen de vernedering. God wil niet dat wij ons vertrouwen stel len op de schepselen, omdat Hij niet wil, dat wij er ons hart aan hechten. In de geheele natuur is er maar weinig vreugd zoo verheven en roerend als de vreugd eener moeder over het geluk van haar kind. Onder 't beste, waarmede een menscbenliart ver vuld kan zijn, behoort de moederliefde. Alle liefde van menschen moet verworven, veroverd en verdiend worden, over moeilijkbeden been verkregen en bewaard worden; de moederliefde alleen heeft men altijd, onverdiend en steeds bereid. Vreemd. Generaal, (tot een kapitein, die aan liem wordt voorgesteld) Hebt gij broeders? Ka pitein. Slechts een, generaal. Generaal. Vreemd, onlangs vertelde uwe zuster mij toch dat zij twee broeders had. Slim overleg. (Een landbouwer komt bij een advocaat, vertelt hem een geschil dat hij met een zijner collega's heeft en vraagt dan of de rechtsgeleerde het proces wil aannemen en het denkt te winnen.) Advocaat. Natuurlijk, ik neem het proces aan en het wordt ongetwijfeld gewon nen. Landbouwer. Kan ik daar zeker van zijn? Advocaat. Ik blijf er u borg voor. Landbouwer. Zoo, dan zie ik van de aanklacht af, want ziet ge, mijnheer de advocaat, ik heb u het proces van mijne tegenpartij verteld. Evident. Zoo arm is niemand of hij heeft dagelijks zijn tandvieesch. Van pas. In zeker koffiehuis verlangde een gast een glas bier, dat liem door den kastelein werd gebracht, echter niet geheel gevuld. „Gij zoudt gemakkelijk jaarlijks eenige vaten bier meer kunnen verkoopen," zei de gast. Kastelein, (nieuws gierig) Op welke wijze? Gast. Door de glazen beter te vullen. De aangewezen persoon. Een arme drom mel komt bij een spoorweg-directeur met ver zoek om geplaatst te worden. „Wat kunt gij zoo al?" vraagt de directeur. De sollicitant zwijgt. „Welnu, antwoordt gij niet?" „Neem mij niet kwalijk, ik ben wat hardhoorig." „Zoo, dat komt mij goed te pas. Morgen kunt gij het departe ment der reclames overnemen." Een nuttig foedraal. In zekere residentie werd een fraai stuk zilvereits uit het Rijksmu seum gestolen. „Wat moet ik nu met het foe draal beginnen waar het voorwerp in lag?" zei de directeur tot een zijner vrienden. „Steek er den neus in, dien ge van den Minister zult ontvangen," was het antwoord. Altijd dezelfde. De zoon van een Israëliet ontving van zijn muziekonderwijzer eene terecht wijzing omdat hij in plaats van een achtste een kwart maat rust had genomen. „Sjemaai," zei de vader van den leerling, „de jongen heeft gelijk, waarom zal hij nemen een achtste als hij krijgen kan een kwart." BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: fl P Joris en C Korbeck; F J Zant— voort en H M v. Wissen; J G Neesen en A MScher- penhuizen. Getrouwd: C Vrijvogel en J v. d. Hoorn; T Remraé en M E de Reus. Bevallen: A M v. Kordelaar geb. v. Zijl d. W van Assenderp geb. v. d. Eist d. F Steinvoert geb. Burg- hart z. A M v. Ake geb. Houtman d. M Huij- bers geb. Kapteijn z. ME de Vries geb. Singels d. M B Bonckaert geb. den Olden z. J C Swaarberg geb. Verkes d. C de Nieuwe geb. de Jong d. F de Nijs geb. v. Platen d. F Groen geb. Wijker z. M v. Heerden geb. Koning z. HM Lcusen geb. r. Starrenburg z. H Brinkman geb. v. d. Berg z. F de Smit geb. v. Zo, neveld z. JE Berg geb. Loer akker z. A C F Booms geb. Bohlin d. M Vernout geb. Rijbroek d. A Jnnge geb. Zuurendonk z. M Kleist geb. Bon d. G Vister geb. de Groot d. A M Bomans geb. Leuven d. W Jansen geb. Velden z. M Schrik geb. Visser d. C G J Veldwijk geb. Everaars d. J W F van Ommeren geb. Hos z. G E Iloogeveen geb. Cramer z. L Nienweuhuis geb. Steinstra z. C Verzijlenberg geb. v. Horick z. G Wijuands geb. van Maanenberg z. C Hooreman geb. Kruup z. Overleden: A van Veen 81 j. wed. J Korf Gasthuis straat; H J Schiltman 13 mn. z. Dubb. Buurt; H T Krons 4 mn. z. Z. B. Spaarne; W M Bruin 4j. d. Nieuwe Kerksplein; Een ais ievenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van P Maarsen Nauwe Appelaar- steeg; J v. Looij 60 j. Schootersingel; CE Swaar berg 2 dg. d. Barteijorisstraat; P J Meijer 6 j. z. Kampersingel; M C v. d. Eist 81 j. wed. B Gerritsen Gr. Houtstraat; L J Jacobs 69 j. echtg. van J E A van Gulick KI. Heiligland, F Buijs 50 j. Gasthuis singel; W Schutte 13 mn. z. Leidsche vaart; II C Scheffer 8 mn. z. Turfmarkt; J v. Maas 26 j. Bur- retstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 9 Januari 1882. 1 S v. D te Veendam, (gedet.) bedelarij; eene maand gev. straf c. e. 2. J J te Zaandam, (gedet.) bedelarij en openbare dronkenschap, drie maanden gev. straf; f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf e. e. met last tot over brenging naar een bedelaarsgesticht. 3. J M Z te Haar lem, (gedet.) diefstallen in dienstb., 3 maanden cell. gev. stiaf c. e. HOORN, 6 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: heet. tarwe f heet. rogge f 2 heet. gerst 5,75 13 heet. haver f 3 25 mosterdzaad f 24,50 a karwijzaad f 12,50, heet. boonen: 14 heet bruine f 13 a 16,gele heet paardeboonen f a heet. erwten a heet. groene a heet. grauwe a heet. witte J heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen a kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 75 tot 200 veulens fa - koeien van f tot50 kal veren van 16 tot 26, 80 schapen van J 30 tot 42 50 lammeren van 18 tot 28,45 varkens van 16 a 27 zeugen van J tot 220 biggen van f5 a 10;bokken f a -,- geiten a -. ALKMAAR, 6 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgtkoeien a nuchtere kalveren a vette kalveren a schapen J - varkens f a per kilo, - ma gere dito a - bokken J - a - paarden a lammeren f a LONDEN, 8 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3100, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/8 a 6/4, schapen en Lammeren 6/4 a 8/2, Kalveren 5/8 a 7/2 zwijnen 4/- a 4/8. SCHIEDAM, 9 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 10,75. Jenever f 16,25, Amsterd. proef f 17,50, Spoeling f-,80, dito commissie f-,80. HA ARLEM, 8 Jan. Ter graanmarkt van heder gedaan: roode tarwe 7,90; a -,witte dito f 7,40 a 9, rogge j 5,50 a 5.75 haver 3.25 a 3.75; gerst 5.60 a f 6.50. duivenboonen 6,70 a 7bruineb. f 8,bruin mosterd z akarweizaad fa perSO kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN6 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- ƒ10,all,zomer-ƒ9— a f 9,50 5 heet. rogge winter- f 6,50 a 7,zomer- 5.50 a 6.10 heet. gerst zomer- 5.— a 5.50, chevalier 6,a 6,50, 13 heet. haver, zware- 4,a 4.50, lichte- f 3.a 3.25;- heet. duivenboonen 7,50 a 8. heet. paardenboonen f a - alles per hectoliter De prijs der boter was heden per xj\ vat 9ua^- 72.— a 78.2de qual. f 64.— a 70.—. ROTTERD AM, 9 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 14 paarden, 975 runderen, 102 vette- en graskalveren 7 nuchtere kalveren, 180 scha pen of lammeren, 464 varkens, 18 biggen, 3 bokken of geiten - ezel. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van hedeo waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 75 c., schapenc., alles per kilo. Het magere vee was vlugger in prijs. De aanvoer van wei varkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde vantot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 68/8 ton, 77/16 tonnen, 852 stukken l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 70 2e bualit. f 65, 3de qual. f60. ALKMAAR, 6 Jan. Granen. Men besteedde voor tarwe a rogge a gerst a dito chev. a haver f f paardenboonen a bruine dito a a duiven dito kanariezaad f rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blauw maanzaad groene erwten a grauwe dito a vale dito a Witte a 6 Dec. Aaugevoerd koeien van f tot en schapen van f tot per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. 6 Dec. De prijzen der vette kalveren waren f a -, per kilo, vette koeijen f a per stuk, vette varkens a c. per kilo. 8 Jan. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van f 240 a 290, 101 kalveren van f 35 a 135, 12 nuchtere dito van f 8 a 16, 337 schapen f 32 a 40,170 varkens f52 a ;58 c. 10 magere 14 a 20 c. per kilo. AMSTERDAM, 8 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 588 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit ƒ0,74 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 320, 2 graskalv. f a -61 nuchtere kalfk 9 a 15, schapen en lammeren a vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. biggen -a paarden a PURMEREND, 9 Jan. Kaas: aangevoerd 143 stapels prijs der kleine kaas f36,middelbare Boter a per kilo. Runderen: —aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaauvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Biggenaanvoer stuksprijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren a per kopboter akippen eenden a c.kipeieren a eendeneieren f-,— per stuks. Amsterdam, 9 Januari 1888. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2'/3 U V 8 n ti w 4 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goudleening. 5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buiteul. 1867, 1871/75. I1/* 1876 2 (Perpetuele) 4 i binnen), y 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4*/s 1877 4 Columbia. Obligatien4,/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. ge8temp. Obl. u Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/a 1875 5°/o Halte. Zuid-1 tal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscliausk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiaama 6 Rumeule Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand. Miss Kan.as Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1871 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1860.5 1864 Rusland. 18646 18665 Geldkoers prolongatie 5 pet. genoteer de koer 66% 79'/» 103Vs 94% 79% 85 653/s 52's/i6 97% 75 S83A 26'/a 43% 58% 24% 24% 9% U% 112 118'/, 22'/. 15% 12'/i« 119'7l« 148% 119 66'A 148 132'/, 18 46% 51% 120% 50 85'/, 64 63% 152 i/a 39'5/i6 143% 104 109'%. 101 95'/, 95'/, 100% 110% 141'/, 129 123 De bevolking der gemeente Haarlem is in 1882 vermeerderd door geboorte met 1565, door vestiging met 4125, alzoo met 5690 personen, en verminderd door over lijden met 964, vertrek met 2648, alzoo met 8612 personen, zoodat de vermeerde ring bedraagt 2078 personen. De bevol king bedroeg op 81 December 1882 42,064 zielen. MADRID, 9 Jan. De miuisteriëele com binatie is mislukt. De ministeriëele crisis levert moeilijkheden op. LONDEN, 9 Jan. Het congres der groote mogendheden ter zake van den Donau zal vermoedelijk in bet laatst dezer maand alhier worden gehouden. Volgens berichten uit Tenessee is de voortvluchtige thesaurier gearresteerd te San Antonio, in Texas. Naar men zegt, heeft bij onder hooggeplaatste personen zooveel medeplichtigen, dat er van eene strafrechtelijke vervolging tegen hem niets zal komen. NEW-YORK, 9 Januari. Blijkens eene depeche uit Lima is er een voorstel ge daan, volgens hetwelk Chili, Peru en Bo livia commissarissen zouden benoemen om zonder tusscheukomst van het buitenland te onderhandelen over een vredesverdrag, op den grondslag van afstand van Tara- pacca aan Chili.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3