MARKTBERICHTEN, Voor geest en hart. Het geheim van sparen. Allerlei. Kunstnieuws. Drie Prijsvragen van „De Wetenschap pelijke Nederlander." *7. PARUS, 16 Jau. Figaro maakt een ma nifest vau prins Napoleon bekend, eu heden ochtend is het op verschillende punten der stad aangeplakt gevonden. De politie heeft het afgescheurd van de openbare gebouwen. De prins is gearresteerd. Er woont te Par ij s een teekenaar zonder handen, Noel Masson. Hij verloor als knaap, tijdeus het beleg van Parijs, beide handen bij het springen van een granaat en kon weldra zijn kunsthanden zoo goed gebruiken, dat hij er uit stekend mee leerde teekenen en later ook etsen. Masson is als kunstenaar zeer gezien, en de vele bestellingen, die hij krijgt, vinden niet alleen hun oorsprong in sympathie voor den misvormden teekenaar. Hij is een der vaste medewerkers van het tijdschrift l'Art. Aan den theoloog Quentin leverde hij onlangs een ets naar een schilderij van Van Dijk, voor diens groote werk over dezen kun stenaar, en hij werkt thans aan een ets naar Hol bein's portret van Erasmus. Bidels beestenspel is thans te Brussel. Bij een der voorstellingen waren de 7 leeuwen, waarmede Bidel zijn kunsten vertoont, bijeen in het middenhok, dat wel wat nauw was. De leeuwen trapten het beschot stuk van het naburige hok, waarin zich de panter bevond. Er ontstond een groot gevecht, maar de panter wist althans een poos de aanvallen af te weren en toen kwamen knechten toesnellen, die met ijzeren vorken de leeuwen tegenhielden, totdat de panter in een aangrenzend hok kon worden gebracht. D e Phosphorbrons Company te Londen heeft een stoombarkas uit phosphorbrons laten bouwen om de duurzaamheid daal van te beproe ven. De afmetingen zijn 25 voet lengte en 6 voet breedte. Bij de proefvaart bereikte ze een snelheid van 12!/« mijl in het uur, wat met het oog op de geringe afmetingen als een zeer gunstig resultaat te beschouwen is. Het materiaal heeft bizonder goed voldaan. Bij volle vaart vibreerde geen enkel deel van het vaartuig, en nergens waren sporen van bizondere werking zichtbaar. De prijs van een boot van phosphorbrons is niet veel hooger dan die van een stalen boot. Het phosphorbrons staat echter niet zooals ijzer en staal bloot aan schadelijke invloeden van het zeewater: ook blijft hei zijn waarde behouden. Onlangs is te Milwaukee de dikste man der stad, de 23jarige John Herzer, die niet minder woog dan 486 pond, aan zijn dikte over leden. Deze man, een smid van beroep, was op zijn 16e jaar broodmager, maar hij werd gedurig dikker, totdat hij niet loopen kon en naar zijn werk gereden moest worden. Op het laatst kon hij niet meer gaan liggen om te slapen, maar bracht de nachten in een leuningstoel zittend door, en daar heeft men den ongelukkige dezer dagen dood gevonden. Wanneer te Parijs een winkelier veroordeeld is wegens het verkoopen van ver- valschte of bedorven levensmiddelen, behoort daarbij het aanplakken van het vonnis aan zijne woning. Dit geschiedt door den knecht van het politiebureau. Den volgenden morgen vindt men het plakkaat afgescheurd, en de winkelier, ter verantwoording geroepen, zegt dat hij niet aan sprakelijk gesteld kan worden voor hetgeen 's nachts de voorbijgangers doen, en ook niet een maand lang nacht aan nacht het aanplakbiljet kan doen be waken. Om hieraan paal en perk te stellen, heeft de commissaris van politie borden laten maken, met glas overdekt, waarin het vonnis wordt opgeplakt; zij worden 's avonds weggenomen en '8 morgens weder aangehaakt. Het te Milaan verschijnend blad II Giardiniere geeft het volgende middel, om Ca- meliabloemen lang goed te houden. Men snijdt de bloem met den steel af, neemt een aardappel en raspt dien fijn, na hem eerst geschild te heb ben. Dit raspsel vermengt men alsdan, in eene vaas, met water, in welke men de bloemen be waart. Op dtze wijze zouden de Camelia's veel langer duren dan aan de planten. Uit Alexandriëisberichtontvangen, dat ter reede aldaar is gevonden het lijk van Burki, directeur der bank te Interlaken, die bij zijn transport naar Zwitserland over boord was gesprongen. De 24,000 franks, die hij uit de Bank had medegenomen, zijn bij zijne arrestatie in beslag genomen; doch het is nu gebleken, dat hij in den laatsten tijd door middel van valsche wissels zich ook nog van een aanzienlijk bedrag had meester gemaakt. J. R. Blumenburg, een Duitscher, heeft een nieuwen motor ontdekt, die bestemd schijnt een gevaarlijke concurrent voor den stoom te worden. Het materiaal, waaruit de drijfkracht wordt ontwikkeld, is het in gasvormigen toestand overgegaan bisulphid der steenkool. Het jjroote voordeel der nieuwe drijfkracht ligt daarin, dat een kubieke centimeter water slechts 1700 kubieke centimeter waterdamp vormt; ter wij het bisulphid van de steenkool zich uitzet in een verhouding van 1 8000, behalve nog, dat het kookpunt van bisulphid veel lager is dan dat van water. Het systeem van gasont- wikkeling en condensatie is zoo, dat een enkele hoeveelheid bisulphid door aanhoudende repro ductie voor onbepaalden tijd kan strekken tot het drijven der machine, die in navolging van een gewone stoommachine geconstrueerd is. De kosten zijn niet noemenswaard, daar tengevolge van de bizondere eigenschappen van ait bisulphid een gewoon keukenvuur voldoende is om daaruit een kracht te ontwikkelen, die in staat zou zijn om een zeestoomschip voort te bewegen. De tijd zal moeten leeren, wat er waar is van het won derbaarlijke, dat omtrent deze ontdekking wordt gemeld. Surrogaat voor kinine. Alszoodanigwordt in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika veelvuldig gebruik gemaakt van een aftreksel van Artemisia frigida, een plant die in Siberië en het noordwesten van Amerika veelvuldig voor komt. Een theelepel van het extract, in een glas warme limonade gemengd, wordt ingenomen vóór dat de huivering der opkomende koorts zich openbaart en met gunstig gevolg, naar men be weert. Dezer dagen is verschenen, No. Ivan den derden jaargang van het Maandblad, der Vereeniging tegen de Kwakzalverij. Daarin wor den weer een aantal middeltjes besproken, zooals Auxilium Orientis, Haarlemmerolie, Holloway's zalf en pillen, Teercapsules, Urbanus pillen, Slijm en Maagpillen, Hop-Bitter, Breukzalf, Breuk banden van Waersegers, Pain-Expeller, Zwit- sersche pillen en Seigels stroop. Voor allen die hierover wenschen ingelicht te worden is dit nummer op aanvraag gratis te verkrijgen bij den uitgever H. van Belkum Kzn. te Leeuwarden. De trein 6.25, gisteren-ochtend uit s'-Hage vertrokken, is door het geopend laten van de spoorbrug voorbij Voorburg gedeeltelijk in de vaart gereden. Gelukkig had de trein ge- ringen gang daar hij op het station Voorburg stilgehouden had. Alb en de locomotief en tender is tegen het bruggenhoofd gedrongen, zoodat het gevaarte boven het water hangt. De machinist werd te water geworpen maar gered. Andere ongevallen zijn niet voorgekomen. Het is natuurlijk, dat, wanneer wij ontevre den zijn met het tegenwoordige, wij het verledene meer waarde toekennen dan het toekomt. Een dwaas wie hakend in de toekomst ziet; een wijze, wie dankbaar terugblikt in het verleden. Een moeder wordt het liefst in hare kin deren geprezen. Waarom plagen wij elkaar toch? het leven gaat voort, en slechts eenmaal vereenigt de tijd ons zooals heden. Een goed loon maakt verharde handen. Weet gij, waar men geen heer en ook geen dienaar vindt? Waar de een den ander dient, wijl de een den ander mint! Een spaarzame vrouw aan het hoofd van een huisgezin is de beste spaarbank, oneindig veel beter dan die van het Rijk, want dagelijks, zelfs op Zon- en feestdagen, op elk uur worden er inleggelden ontvangen, en kosten van beheer zijn er niet. Als de vrouwen van dit denkbeeld door trokken waren, zij zouden sparen zonder eenigen twijfel; het zou haar aangeboren ijdelheid streelen, haar eigenliefde prikkelen, haar zelfstandigheid vergrooten, haar voorname positie in het maat schappelijk leveu nog veel invloedrijker maken. De sparende vrouw legt, zonder dat iemand er iets van merkt, den grondslag van een waarborg fonds voor kwade dagen, die ieder boven het hoofd hangen. En nu is het om het even of er 1 of 2,10 of 20 duizend gulden wordt uitgegeven altijd is er op 'teen of ander te sparen, mits men 't slechts beproeve. Eén cent daags minder uitgegeven is f3.65 per jaar; 10 cents per dag gespaard, maakt f 36.50 per jaar. Eerst den ernstigen wil tot sparen opgevat en levendig gehouden dan zal elke vrouw wel weten te sparen, waar het niemand hindert en duizend tegen een juist daarop, waar van ze vroeger dacht dat 't onmogelijk was. Sparen is geen gierigheid, maar een zedelijke verplichting voor iedereen, vooral van hen die aan 't hoofd staan, zoowel voor vrouwen als voor mannen. Katheder-wijsheid. Voor het bekend worden van de tabak, stelden de rookers zich door harts tochtelijk drinken schadeloos. Wederzijdsche werking. Vrouw, (terugge keerd van de badplaats) Thans ben ik weder frisch en gezond en in 't minst niet meer bloed arm. Man. Dat verheugt me zeer, want als de kuur nog langer had geduurd dan was ik bloed arm geworden. Begrijpelijk. Philosopheerende professor. De snelle afwisseling van de temperatuur is voor alle levende wezens zeer nadeelig; voornamelijk werkt de wisseling van woonplaats van 't Zuider. naar 't Noorden zeer verderfelijk. Toen ik van Milaan naar Berlijn verhuisd ben en in den diergaarde kwam, waren er twee rhinocerossen en toen ik reeds na verloop van eenige weken, ter wille mijner gezondheid, uit Berlijn vertrok, was er nog maar een aldaar. Grootsch. Luitenant. Sergeant Spillebeen, let eens goed op den recruut Pimpelmeier, die kerel staat er zoo dom bij alsof hij de domheid van 't gansche regiment in pacht heeft. Macht der gewoonte. Twee kooplieden die te zamen veel zaken doer, en met elkaar zeer bevriend zijn, laten hunne kantoren door een telephoon verbinden. Op den eersten dag ver schijnt een van hen aan den telephoon en roept: „Goeden morgen, collega!" /,Goeden mor gen!" wHoe gaat het?" „Uitstekend mag ik je een snuifje presentecren?" Naïef. Kind. (dat op de knie van grootvader zit en diens kalen schedel beziet) Hè, grootpa, kijk eens, daar groeit een hoofd door uwe haren. Een. zuinig dweeper. A. Ik ga nooit naar eene opera, ook niet naar die van Richard Wag ner. Drie gulden entree is me veel te duur. B. En je dweept toch met Wagner? A. Ja zeker, maar dweeper. kost niets. De Koninklijke Academie van Wetenschappen heeft de vraag behandeld, hoe zij best hare hulde zou betuigen aan Hugo Grotius bij de 300e ver jaring van zijn geboortedag. Bij die wetenschap pelijke hulde van Amsterdam werd nu, bij monde van De Amslelbode, de hulde der Kunst, althans der Dichtkunst, uitgenoodigd door het uitschrij ven van „Nieuwer-Amstel's Prijsvraag;" een Ne- derl. gedicht ter eere van Neerlands Kunst en Wetenschap, vertegenwoordigd in de XVIIe eeuw door Rembrandt, Vondel en Hugo Grotius. Die „Nieuwer-Amstel's Prijsvraag" is slechts één van het Quartet, dat hulde brengt aan Neerlands Kunst en Wetenschap. Rembrandt en Vondel hebben hun monumentaal standbeeld in Amster dam, Hugo Grotius zal het zijne zien verrijzen te Delf maar nu zou „De Wetenschappelijke Nederlandergaarne de beeldkunst en de gra veerkunst. eene reeks onzer groote mannen zien huldigen in beelden, welke geschikt zijn om overal in het vaderland zalen en portalen en openbare bibliotheken en studiekamers op te luisteren. Als eerste groep van die reeks vraagt hij in zijne Ie Prijsvraag: Een beeld van Hugo Grotius, in gips of klei, van slechts vijf en zeventig Centi meter groot. Daarvoor wordt uitgeloofd een prijs van ƒ100, en het beeld blijft het eigendom van den kunstenaar. Ile Prijsvraag: eene plastische voorstelling van Vondel en Hugo Grotius, op één voetstuk, (zoo als ook Goethe en Schiller zijn voorgesteld.) De beelden moeten rijn vijf en ze ventig Centimeter groot, en in terra cotta. Daar voor wordt uitgeloofd èu een eereprijs èn een geldprijs. De geldprijs is geriug en bestaat in ƒ200, maar de eereprijs daarentegen is te grooter en zal hierin bestaan, dat de bekroonde groep zal worden verheerlijkt door de graveerkunst, met haar te laten vermenigvuldigen ter versprei ding ook in het buitenland, in kopergravure te maken door Neerlands grootsten graveur, den zoo menigmaal bekroonden P. Arendzen. De groep wordt het eigendom van De Wetensch. Neder lander. Hugo Grotius, die vooral in het Latijn schreef, is, even als Rembrandt verstaanbaar voor alle volkeren, de wijde wereld door oneindig meer bekend dan Vondel. Edoch ook deze Nederland- sche glorie vond onlangs in alle werelddeelen, voor ieder die slechts Hoogduitsch verstaat, een uitmuntenden geschiedschrijver in den Geleerde en Dichter, Alexander Baumgartner. De W. N wil trachten onzen vaderlandschen Dichter meer be kend te maken in de Eransch sprekende wereid, en daarom de Ille Prijsvraag: Eene in het Fransch geschrevene vergelijkende studie van Vondel's en Milton's leven en werken, met vertalingen, hoe meer hoe liever, uit Vondel in Fransch proza, ten bewijze van de hoofdstellingen van het werk. Daarvoor wordt uitgeloofd een prijs van ƒ800. Het bekroonde werk wordt eigendom van de W. N. De beelden moeten worden vrachtvrij ingezonden voor den 8sten April, aan het gebouw Odeon te Amst., ten einde de uitslag kunne worden vermeld op de feestavondviering van den lOden April, wanneer het bekroonde gedicht zal worden voorgedragen en de beeiden tentoongesteld. Het antwoord op de prijsvraag Vondel moet worder. ingezonden voor lo Januari 1884, ten einde de uitslag kunne wor den bekend gemaakt op de verjaring van Vondel's sterfdag, den 5n Februari daaraan volgende. Met kenspreuk en gesloten naambriefje vrachtvrij in te zenden aan het adres van den Hoogleeraar J. A. Alberdingk Thijrn, Jury-lid te Amsterdam. Namen der Jury-leden Voor de Bedden, de Ileeren Allebe, directeur van de Rijks-Academie van Beeldende Kunsten, te Amsterdam. H. J. H. Cuypers, Architect van de Rijks-Museumgebou wen te Amsterdam. W. JHofdijk, leeraar aan het Gymnasium. Voor Vondel's Biographic, de Heeren Jos. Alberdingk Thijm, Hoogleeraar aan de Rijks-Academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. H. J. Aïlard, Professor te Maas tricht. Dr. H. J. Ten Brink, te 's Gravenhage. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: E Franken en C M II de Bell; W Groen en M P G Heck; J Engelgeer en T J Prins; R A Verkooij en A M Woestenburg; J Oadshoorn en J Kruijsse; J Luijten en H Nieuwenhuijsen, J Bakker en M de Wit; H Pols en H Stuurman; G J de Bruin en A Grootens; J Bijster en A Poelman; H C Lucas en C M v. Zijl; DJ Jansse en J Peper; W Smit en T Scheerhorn. Getrouwd: W N Schaaps en J M S Lijnkamp; H v. Dijk en J Jautz. Bevallen: E M Wagner geb. Schouten d. M van Noordt geb. Groat z. C L de Bruijn geb. Stiphout z. H Braakenburg geb. Bijleveld d. N Kruijif geb. Slat z. B J Weiland geb. Zuiderhoek d. M Visser geb. Lammerse d. H Kraak geb. Hermsen z. M J L Westendorp geb. Noordanus d. J van Maris geb. Peper z. DL Dreijer geb. Vredendaal z. H K van Abs geb Braakenburg z. M Timmerman geb. Helder z. en d. ME Sn>it geb. v. d. Pol z. A Stam geb. Bisschop z. H H v. Zutphen geb. Wijers z. MC Moerkerk geb. v. Rooij d. T M P de Waal geb. van Kooten d. M Hutte geb. v. Ake d. M Obdaui geb. Vertregt d. A Metten geb. v. d. Hoek z. J C C v. d. Ven geb. Auwers z. A E Beijer geb. v, d. Kaaij d. J Cassee geb. Willemse d. S W v. d. Broek geb. Reuter z. A Wallekers geb. v. Roode z. K Mok geb. Braddon z. N Dweelaard geb. Veldstra z. C Arnken geb. Honing z. Overleden: J D Smit 51 j. Schootersingel; D Boeré 51 j. de Witstraat; Een als levenl. aangeg. kind vau het mannelijk geslacht van P Karsen Ged. Raamgracht; W de Ridder 7 mn. z. Hondeusteeg; A J deNijs2j. z. Parklaan; MS Bronkhorst 8 mn. d. Gr. Houtstr.; L Platschorre 71 j. wed. L v. Noppen L. Vaart; I de Wildt 50 j. eclitg. van Mr. J P A Teding van Berkhout Gr. Houtstraat; M Heijmen 67 j. echtg. van T Gres- nich Parklaan; DB Rosenbeek 20 mn. z. Rozensteeg; J A Guiteneau 16 dg. z. Dubb. Buurt; J Duel 19 dg. z. Meesterlottelaan; G van Riessen 95 j. wed. Schaap Spaarne; P Vergers 84 j. Wijng. straat; H Braa kenburg 8 dg. d. Ged. Oude Gracht; - W Jochemsz 3 mn. z. Nieuwe Kerksplein; LA Kattenburg 67 j. KI. Houtstraat; J W Beukers 18 j. Oudenweg; H Brinkman 7 dg. z. Korte Dijk; M Cornehsse 58 j. echtg. van J H Delhaes Spaarnw. straat; SC Haf- keuscheid 65 j. wed. B. Lans D. Spaarne; J A v. d. Bergh 23 j. Koudenhorn; J Mertens 19 mn. d. Oranjeb. laan; T J Mertens 4 j. z. Oranjeb. laan; JA Berg 6 dg. z. Houtmarkt; M J v. Dort 46 j. echtg. van M Bouman N. Heiligland; AG Kannegieter 25 j. echtg. v. S Etterman L. Poellaan; M Lobel 90 j. Burgwal; J F Hamann 3 j. z. Gr. Heiligland; W Volke 61 j. Barrevoetesteeg. BOTTERDAM, 16 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 14 paarden, 975 runderen, 102 vette- en graskalveren 23 nuchtere kalveren. 149 scha pen of lammeren, 533 varkens, 8 biggen, 8 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 92 e. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 100 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 58 tot 59 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 65/8 ton, 92/16 tonnen, 804 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 78 2e qualit. f 74, 3de qual. f70. HOORN, 13 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen al? volgt: 10 heet. tarwe f 10,heet. rogge f11 heet. gerst 5,75 58 heet. haver f 4 50 mosterdzaad f 24,50 a karwijzaad f 12,25 heet. boonen: 46 heet bruine f 13 a 16,50 gele J J' heet paardeboonen f a 9 heet. erwten f a heet. groene 15,a 18,heet. grauwe 18.a 22, heet. witte J 14,— heet. n. aardappelen J a alles per heet.; manden appelen f -.a-.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 13 paarden van f 80 tot 180 veulens fa koeien van f tot20 kal veren van 16 tot 21, 50 schapen van J 27 tot 34 200 lammeren van 17 tot 33,— 35 varkens van 16 a 25 zeugen van f tot 230 biggen van i 5 a 10;bokken f a -,- geiten -.a -. 13 Jan. Aangevoerd koeien van f tot en 120 schapen van f 30 tot 45 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 13 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt6 koeien 200 a 280, 10 nuchtere kalveren 10 a 17, vette kalveren a79 schapen J 11 25, varkens f aper kilo, 50 ma gere dito 14 a 24,- bokken f - a -,3 paarden 70 a 110, lammeren fa 15 Jan. Ter veemarkt werden verkocht 1 koe van f 220 a82 kalveren van f 35 a 130, 10 nuchtere dito van f 11 a 17, 189 schapen f 30 a 50,200 varkens f54 a 60 c. 8 magere 12 a 18 c. per kilo. LONDEN, 15 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/6 a 6/2, schapen en Lammeren 5/8 a 7/9, Kalveren 5/4 a 6/9 zwijnen 4/- a 4/8. SCHIEDAM, 16 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 10,75 Jenever f 16,25, Amsterd. proef f 17,50, Spoeling fl,10 dito commissie f 1,50. HAARLEM, 15 Jan. Ter graanmarkt van heder gedaanroode tarwe a -,witte dito f 7,25 a 8,90 rogge 5,50 a 5.75 haver 3.50 a 4.12; gerst J' 6.a f 6.25. duivenboouen 6,50 a 7 10; bruineb. f 8,bruin mosterdz akar weizaad fa per50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 13 Jan. Aan de markt van heden waien de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- 10,a 11,zomer- 9a f 9,50 3 heet. rogge winter- f 6,50 a 7,zomer- 5.50 a 6.6 heet. gerst zomer- 5.— a 5.50, chevalier 6,a 6,50, 9 heet. haver, zware- f 4,a 4.50, lichte- ƒ3.a 3.25; 3 heet. duivenboonen f 7,50 a 8. 2 heet. paardenboonen f7, a 7,50 alles per hectoliter De prijs der boter was heden per */4 vat lste qual. 77.— a 84.—, 2de qual. f 70.— a 76.—. AMSTERDAM, 15 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 568 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit J 0,75 per kilo; melk- en kalfkoeien f 150 a 330, 1 graskalv. f a 63 nuchtere kalfk ƒ8 a 14, 1 schapen en lammeren a vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. biggen -a paarden J' a PU&MËREND, 16 Jan. Kaas: aaugevoerd 104 stapels prijs der kleine kaas i'36,middelbare f Boter -.— a -.per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan roer stuks, prijs f aper stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders eu lammeren Eieren f a f per kopboter fakippen f eenden a c.kipeieren f a eendeneieren f -,— per stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 16 Januari 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten!. 1853/80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. l*/4 1876 2 M (Perpetuele) 4 H binuenl. 1250025000. 1 Portugal. Rusland. 8panje M 1000—5000 Obl AJg. Schuld 1865 1869 Obl. Leeniug 1876 .5 4 Italië. Rusland Turkije Egypte. N.-Amerika. OM. Vereen Staten 1876 u 1877 Columbia. Obligntien41/. Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. Dx. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1876 5% Znid-ltal. Spoorw, Obl3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Syerau Aand. Riaschk Wiatma Aandeeleu Spw. Chicago N. W. Cert. Aand. v N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan.as Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam Gemeente Crediet. J Belgis. stad Antwerpen 1874. 3 Oostenrijk. Staatsl. 18541 18605 1864 18646 18665 Geldkoersprolongatie 41/,, 5 pot- LAATSTE BERICHT. KumSnle Amerika. 5 6 div Rusland. genoteer. de koer 66'/- 80 103 943/, 78?/8 85 64'Vu 653/, 53 98 74'3/16 S9 25'/, 44'/, 58'/,, 24»/, 24'/. 117/, 107/, 112 118 287/, IS»/, 12 HOS/, 148 118'/, 67 147»/, 132»/, 18 467/, öl5/, 180'/, 497/, S2 82 84»/, 637/, 62 1437/, 40 1437/, 1043/„ HO'/, 101'/, 95'/, 963/, 100 110 142'/, 124»/, I2D/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3