M ARKTB liRICHTEN Laatste Berichten. Ontploffing van de kruitovens te Muiden. Voor geest en hart. Weinig en veel spreken. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 24 Januari. Hoewel het roodvonk hier niet epidemisch is ver klaard, zoo doen zich toch verscheidene gevallen voor, waarvan enkele met doo- delijkeu afloop. Dezer dagen werd des nachts uit eene stoomboot, liggende in de Bakeues- sergracht alhier, een zilveren cylinder- horloge, en later uit de kazerne mede een zilveren uurwerk ontvreemd. Kerknieuws. Kunstnieuws. LONDEN, 23 Januari. De Britsche Lucbtreisvereeniging heeft bericht ontvall een dat Powell's ballon Saladin gevonden is in Andaluzië en naar bier wordt opge zonden. PARIJS, 23 Januari. Gustave Dove is overleden. RIGA, 23 Januari. De Riga-Zeitung meldt dat de Schrikeuhöfer schouwburg deu vorigeu nacht afgebrand is. De brand is 's avonds te 10'/2 uur ontstaan, door welke oorzaak is onbekend. Er liad dieu avond geen voorstelling plaats. Het is de brandweer gelukt de vlammen tot deu schouwburg te beperken. Acht branden werden alleen veroorzaakt door het nedervallen van gesmolten deeltjes van den draad of stukjes van de koolspits. Diakenen van de Hervormde Gem. te Oudekaske geven aan de ouden van dagen, krommen en kreupelen bedeeling, in den vorm van belooningen voor een uur hard loopen! Zoo meldt de Amsterd. B r i t s c h I u d i apen, die in de stra- Te Bellary, in heeft men grooten last van ten vrouwen en kinderen aanranden, eetwaren stelen, de pannen van de daken halen enz. Het gemeentebestuur heeft daarom last gegeven, al le losloopende apen („echte" natuurlijk) op te pakken en naar de naburige bosschen te bren gen, evenwel zonder de dieren te kwetsen. Een som van 200 ropijen werd voor dat doel be stemd. Een advocaat te Pest.dezerdagen overleden, heeft bij testament bepaald dat eene som van 200 li. belegd moet worden, en uitgekeerd aan den persoon, die het middel uitdenkt om met de bewoners der maan te correspondeeren! Bêtise humaine oü sont tes limites? Waarom is de zg. nieuwe spelling heilzaam? Zij verlengt de vrolijkheid (vroolijkheid) en verkort de benaauwdheid (benauwdheid). Wat de oorzaak is van de ramp te Muiden, Weet men nog niet. Zooals reeds gezegd is: zij, die op de vraag kunnen antwoorden, zijn ver moedelijk allen dood. Maar werklieden weten er toch een waarschijnlijke verklaring aan te geven; zij meenen r.l., dat het onheil kan zijn ontstaan door het ontvonken van ten stuk vuursteen, hoe klein dan ook, dat bij ongeluk in het kruit gebleven en bij het malen uiteen gespat is. Hoe nauwkeurig men steeds te werk ging om vuursteen uit het kruit te houden, daar men met het groote gevaar daarvan bekend was, is het niet onwaarschijnlijk dat dit nu toch voor gekomen en aldus de ramp veroorzaakt is. Er is 60 a 80 duizend kg. buskruit ontploft. De elf ongeli-kkigen, die bij de ramp te Mui den omkwamen, laten acht weduwen en een-en- twir.tig weezen achter. Voorts zijn onder de zwaar gekwetsten zeven huisvaders. Een zonderlingen smaak vertoonen toch sommi gen. Een telkens aangroeiend hoopje nieuwsgierigen verdrong Zondag 11. elkander om voor een kwartje de verminkte lijken, in de schuur van een kui per geborgen, te zien. Die nieuwsgierigheid maakte een akeligen indruk. Uit Naarden meldt men ons, dat zich aldaar een commissie tot leniging van de ramp te Mui den heeft geconstitueerd. De Burgemeester van Muiden is voorzitter, secretaris de heer Fabius. De ramp, die Muiden trof, staat niet alleen in 's lands geschiedenis. In 1622 ontstond er brand in den kruitmolen op den Heiligen of Overtoomschen weg te Am sterdam, waarbij eenige menschen werden ge dood; In 1624 in den molen van Jan van Hoorn, eveneens aldaar gelegen, waarbij vier menschen en een paard omkwamen; drie paarden werden gekwetst; In 1625 nog eens brand in den molen van Joris ikdriaansze; het buskruit geraakte door de vonken van een spijker, dien een der knechten wilde inslaan, of iets anders, in brand. De molen en eenige daarbij staande gebouwen, met eenige lasten buskruit en een menBchenleven gingen daarbij verloren, maar de kruittoren met eenige lasten buskruit bleef behouden. In 1657 nog eens. In 1709 sprong de kruitmolen het Oorlogschip, op den Heiligen weg, in de lucht, waarbij eenige raeuschen omkwamen en een g oote schade werd berokkend aan de naaste buren, bizonder aan de westzijde, waarheen de wind was. De slag deed de huizen te Haarlem, Bevewijk en elders dreunen. In 1807 sprong het schip met buskruit te Leiden waarbij 150 menschen onder het puin worden bedolven. De vraag of de inwoners van Muiden en andere plaatsen, die door de ramp van den kruitmolen groote schade hebben geleden, al of niet recht hebben, zich die schade door hun braud-assuradeuren te laten vergoeden, wordt door zeer velen druk besproken. Art. 292 W. v. K. zegt: „Met schade, door brand veroorzaakt, zal ingelijks worden gelijk gesteld die, welke ontstaat door ontploffing van buskruit, door het springen van een stoomketel, door het inslaan van den bliksem, of dergelijke, al had dan ook die ontploffing, dat springen of dat inslaan geen brand ten gevolge gehad". Doch het N. v. d. D. voegt daarbij, dat in het gedrukte formulier van de Amsterdamsehe beurs-polis afstand wordt gedaan van dat art. voor zoover het ongeval geen brand ten gevolge heeft gehad. Aan het Centraalstation te Amsterdam zijn Zondag 6000 retourbiljetten naar Weesp afgege ven, benevens een zeer groot aantal biljetten enkele reis, terwijl uit alle richtingen via Utrecht, of Amsterdam, passagiers naar Weesp kwamen. Er zijn Zondag alleen door den spoorweg bij de 20,000 menschen naar en van Weesp vervoerd. De. Gooische stoomtram gaf Vrijdag en Zaterdag alleen te Amsterdam 3000 retouhiljetten en Zon dag ook alleen te Amsterdam, 10,467 kaartjes. Hoeveel personen nog bovendien per gewoon rijtuig, of te voet, zijn gegaan, is zelfs niet te benaderen. De berinnering is het vernis dat al de kleuren ophaalt van het ingeschoten beeld. Overleg, en leg wat over. Nooit is de mensch kleiner dan wanneer hij wil kwellen, zonder te weten hoe. Er is maar een wezenlijk verlies: het ver lies van zijn Geloof, gelijk er maar een armoede is: armhartigheid. Een opgeruimde aard is niet alleen een bron van genot, maar dikwerf ook een kenmerk van den adel des karakters. Weinig spreken, dat de wijzen der oudheid zeer hebben aanbevolen, bestaat niet daarin dat men wei nig woorden bezigt, maar daarin, dat men niet over tollig redmieere. Want bij het spreken ziet men niet zoo zeer op het aantal, als op den inhoud der woor den; in beide moet men overmaat vermijden. Zich al te ernstig en ov rbf schaafd toonen en in ge zelschap niet deelnemen aan het gemeenschap pelijk gesprek, verraadt wantrouwen of hoog moedige verachting. Daarentegen onophoudelijk babbelen en altijd eerst willen praten, zonder anderen tijd en gelegenheid te laten naar wensch mede te spreken, is een bewijs van lichtzinnigheid, wuftheid en dwaasheid. Want even als de ge- neesbeeren door het bezien der tong eene groote kennis verkrijgen van dan gezondheidstoestand des licliaams, zoo zijn onze woorden ware ken- teekens van den toestand onzer ziel. Gevaarlijke raadpleging. Onderwijzer. Waarom teekent ge niet? Waar is uw liniaal? Leerling. Vader heeft er mij gisteren mede ge slagen en toen is het gebroken. Onderwijzer. Verzoek dan uwen vader dat hij u een steviger koope. Bevestigd. „Je bent een ezel", zeide eene vrouw tegen haar man, toen hij haar bij het middagmaal het heete gedeelte eener groenteschotel in de hand gaf. „Ja," antwoordde de heer des huizes, „dat heeft mij de burgemeester ook ge zegd, toen ik hem vertelde dat ik met u in het huwelijk zou treden. Verhard. „Hindert u ons gesprek?" vroeg eene dame die met nog eenige anderen een drukke woordenwisseling hield, in de wachtkamer van een spoorweg-station. In 't geheel niet," antwoordde de aangesprokene, „ik ben sinds veer tig jaren gehuwd." Gegronde motieven. Rechter. Ik kan niet begrijpen waarom ge uwe schuldeiscbers niet betaald hebt. Aangeklaagde. Daarvoor heb ik negen gegronde motieven: 1. eene vrouw, 2. eene schoonmoeder, 3. zes kinderen en 4. een ledige portemonnaie, totaal generaal negen. Ook een student, 't Is toch jammer, dat u niet evenals uw broealer student in de rechter, wil wordeu. Den ganschen dag niets te doen is ten slotte toch vervelend. Maar, amice, ik studeer. Ik ben student in de chemie. Dat kan zijn, want naar het mij voorkomt be ijvert ge u sinds lang om al uw geld in bier op te lossen. Een kind des tijds. Kareltje. Ge hebt mij geslagen, papa, en ik heb het moeten verdragen, maar ik zweer het u, ik zal mij eenmaal op eene vreeselijke wijze aan uwe kleinkinderen wreken. Een dilemma. Ik heb een hobbelpaard ge kregen en jij Frans? Niets! Waarom niet? Omdat mijn vader een anti-semiet is. Wat? Ja, vader zegt: bij Joder. wil ik niets koopen en bij Christenen wil men mij niet borgen. BUB.G. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H Welsenaar en A Ilnijk- man. Gr W v. Es en H Damiaaos; K II Kluijt en H Bos; F Kamp en II W Pieleprat. Getrouwd: J B Larmené en W G van Bom mel: W v, d. Berg en J C Milo; F J Zant- voort en H M v. Wissen. Bevallen: A A Schouten geb. v. Maas z. J Wikke geb. Oldenburg z. A v. d. Helm geb. Kieft d. S Vermeer geb. Frijn z. A H v. Boerum geb. Borger z. AM Kuijpers geb. üudock z. A E v. Gaale geb. Kuijpers d. M v. d. Bunt geb. v. d. Neut z. A Baimert geb. Gödecke d. G M Smit geb. v. d. Pol d. C Bloem geb. Danten d. J Willemse geb. Volbregt z. CC Vérsteeg geb. Bouwman z. A van Serrellen geb. Koen d. AM Jans sen geb. Kramer z. PW Forlgens geb. van Hemert d. W P Rozenhart geb. Hubers d. S van Weid geb. Hessels z. tl M Nobbe geb. van der Valk d. L Hepdriks geb. Mulder d. W Wesseling geb. Kion z. II Pellemaus geb. van Houten d. G Heins geb. van der Lande 3. H Willemse geb. van Gelder z. FLaduk geb. Rooijers z. A Blijker geb. var. der Louw (1. J v. d. Glas geb. van Groeningen z. C Amelung geb. Wijkhuizen z. M Wijkhui zen geb. Geerling z. -- A W Thomas geb. Eijk- hof z. Overleden: H Boeree 4 mn. d. Papent. vest; A de Graaf 12 j. z. Ursulasteeg; —AP Ridder 7 mn. z. Sophiastraat; P L Nieuwveen 8 mn. z. Ripperdasteeg; - A M de Nijs 4 j. d. Park laan; S Huijkman 64 j Kruisweg; A Nijen- hnis 83 j wed. G de Beer Jansstraat; AP Pieters 22 mn d L. Poellaan; P J W de Blank 20 j z Kinderhuisstraat; J M C Kooreman 2 j z Bannesteeg; J F Gosewehr 32 j Jaco- bijnestraat; J H Beenders 5 mn z Jan Steen- straat; HE van West 71 j Nieuwe Gracht; P J D Lijdsman 15 mn z Spaarne; L Mulder 35 j. echtg. van C Hendriks Kinderhuissingel; A J Maas 2 j. z. Tuinstraat; J Wallij 79 j wed. F F Ingenlath Jansstraat; A L J Piek 1 mn z Lombardsteeg; -J Lasschnit 79 j L. Vaart; GE Cramer 35 j echtg. van L Hoo- geveen G ciliasteeg; D de Graaf 20 j Ged. Raamgracht; JAC Marks 33 j ecb'g. van H de Vriis Kruisstraat; C Broek meijtr 52 j Kruisstraat; J F Oom 1 mn z KI Hout straat; J J v. d. Veldt 7 j z Ij. Lakenstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 18 Januari 1883. 1 K Z te Zaandam, hoon, f8 en fl boete of 3 dagen en 1 dag suns. gev. straf c. e. 2 A H te Haarlem, (gedet.) bedelarij, 14 dagen gev. straf c. e. 3 A M verlaten h/v C J S zonder woon plaats, (gedet.) landlooperij en openbare dronken schap, 3 maanden gev: straf f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e.; met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 4 K K te Oudendijk, openb. dronkenschap, (recid.) bij verstek 14 dagen gev. straf c. e. 5 S G h/v J R te Hillegom, toedienen van sterken drank aan een beschonken persoon, f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 6 G de N te Hillegom, beleediging bedienend beambte in functie, f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 7 A S te Hillegom, bel. van een magis traatspersoon f 25 boete of 7 dagen subs. gev. straf c. e. 8 G M van H te Haarlemmermeer, opz. verbr. van afsl., f 40 boete of 3 dagen subs, gev. straf c. e. 9 J de N en H A B te Hille gom, opz. verbr. van afsl., vrijgesproken. 10 K D te Wormerverr en 11 C de B te Beveruijk, ruoedw. misli. vrijgesproken. 12 H B te Beverwijk en 13 J L II te Haarlem, afwezige getuigen, f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 14 P F te Wormerveer, rebellie, 7 dagen cell, gev. straf c. e. 15 J E te Beemster, diefstal, eene maand gev. straf c. e. 16 J 11 en H J te Zaandam, diefstal, de le eene maand cel', gev. straf; de 2e 15 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft tot Pastoor van Voorschoten benoemd, den weleerw. Heer M. Bern- sen en tot Rector van de algemeene hulpkerk op het Begijnhof te Amsterdam, den weleerw. Heer B. H. Klönne. Onder de lichtpunten op muzikaal gebied hier ter stede, bekleeden de séances van de heeren E. Appy en L. Schlegel eene zeer voorname plaats. Sinds een aantal jarer. geven zij ons van het beste te hooren wat er in dit genre te ge nieten valt. Zij dragen daardoor in hooge mate bij tot veredeling van het muzikale leven en ver dienen ten volle deelneming en waardeering. Het programma van gisteren-avond bestoud uit drie trio's, resp. van Beethoven, Schumann en Schubert, uitgevoerd door de heeren L. Schlegel, E. Appy en, als der Dritte im Bunde, den heer Jos. Cramer. De vertolking der drie uitgebreide nummers was uitstekend. Alles ging van een leien dakje. Beethovens trio (op 1 No. 2) heeft ons van begin tot einde geboeid, door den over vloed van gespierde, edele moticvei en de heerlijke nuanceering en Schumanns Fantaisiestücke deden ons opnieuw de krachtige vlucht, het kleurige en gloedrijke van de phantasie diens grooten mees ters bewonderen. Dat Schuberts heerlijke gewrochten op de programma's dezer uitvoeringen niet vergeten wor den, is een verschijnsel, waarover men zich niet genoeg verblijden kan. Zijn groot trio (op. 100) behoort tot het uitr.emendste wat hij ons naliet. Wie die zich het hart voelt opengaan bij de zon nige lieflijkheid van het Andante en het voelt tintelen van levensvreugd bij het pittige Scher zando en de heerlijke Finale, wie zou kunnen denken dat zulke muziek het werk is van een der minst gelukkige menschen van zijn tijd dessen Gesundheit (zooals hij klaagde) nie mehr richtig werden will, dessen glanzendste Hoffnungen zu nichts geworden sinddem Begeisterung für das Schone zu schwinden droht"? Hoe machtig moet Schuberts phantasie geweest ziju, om zich zóó volkomen aan de droevige werkelijkheid te hebben kunnen ontworstelen, ten einde aan zijne scheppingen die klare vormen, die frissche kleu ren, dien glans te schenken, welke wij er zoo zeer in bewonderen. Aan de Heeren Appy, Schlegel en Cramer, de drie eminente musici, de uitvoerende machten op de séance van gisteren-avond, ons p. f. maar bovenal ons p. r. voor de samenstelling van het keurige programma en voor de onberispelijke ver tolking der kunstjuweelen van drie der meest gewaardeerde toondichters van Germanjes bodem. Naar wij vernemen heeft de heer Rogmans (tenor uit Amsterdam), zijne medewerking als solist toegezegd op het tweede concert dat door de Mannenzangvereeniging Crescendo in den loop van dit seizoen zal gegeven worden. HAARLEM, 22 Jau. Ter graanmarkt van heder gedaan: roede tarwe 8,10; a witte dito f 1a 8,50 rogge J 5,50 a 5.90 haver 3.50 a 4.gerst J 5.a f 6.—. duiveuboor.en 6,75 a 7 40; bruineb. -,bruin mosterd?. akarweizaad fa 1 peroO kilo, oliezaad kanariezuad ia geel mosterdzaad a f LEIDEAT, 20 Jan. Aan de markt van lieden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 8 heet. tarwe winter- 9,a 10,zomer- 8a f 8,50 5 heet. rogge winter- J 6,50 a 7,— zomer- 5.50 a 6.12 heet. gerst zomer- 5.a 5.50, chevalier 6;a 6,50, 14 heet. haver, zware- f 4,a 4.50, lichte- fi.a 3.50; 3 beet. duivenboonen 7,50 a 8. 3 heet. paardenboonen f 7, a 7,50 alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qna). 76.a 82.2de qual. f 68.a 74. AMSTERDAM, 22 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 521 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito Sde qnaliteit ƒ0,75 per kilo; melk- en kalfkoeier f 160 a 340, graskalv. a 69 nuchtere kalfk 9 a 13, schapen en lammeren a vette varkens 48 a 56 c.; beiden per kilo. biggen -it paarden a PURMEREND, 23 Jan. Kaas: aangevoerd 68 stapels prijs der kleine kaas i 36,'/3 middelbare Boter -.a -.per kilo. Runderen: 'aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren annvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handelmagere dito aan roer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overbouders en lammeren Eieren a per kopboter akippen f eenden a c.kipeieren a eendeneieren f per stuks. ROTTERDAM, 23 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 19 paarden, 1101 runderen, 93 vette- en graskalveren 48 nuchtere kalveren, 40 scha pen of lammeren, 348 varkens, 45 biggen, 1 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 95 en 2de qual. 75 c., schapen 65 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 58/8 ton, 82/16 tonnen, 883 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 78 2e qualit. f 74, 3de qual. f 70. HOORN, 20 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 4 heet. tarwe f 10,heet. rogge f 19 heet. gerst 6,27 heet. haver f 4 25 mosterdzaad f 24,a karwijzaad f 12,50 heet. boonen: 28 heet bruine f 12 a 14,gele f J heet paardeboouen f a 5 heet. erwten a heet. groene 14,25 a 16,heet. grauwe 18.75 a 23, heet. witte J 15,heet. n. aardappelen j a alles per heet.; manden appelen f a-.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 19 paarden van f 80 tot 220 veulens f a koeien var» f tot30 kal veren van 6 tot 16, 90 schapen van J 32 tot 42 170 lammeren van f 16 tot 24.— 35 varkeus van 14 a 25 zeugen van J tot 380 biggen van f5 a 9 bokken f a geiten a 19 Jan. Aangevoerd koeien van f tot en 65 schapen van f 30 tot 38 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 20 Jan. De aanvoer vau vee en daarvoor bestede prijzen volgt8 koeien ƒ150 a 200, 16 nuchtere kalveien 10 a 18, vette kalveren fa110 schapen J 11 26, varkens f aper kilo, 62 ma gere dito /15 a 26,- bokken - a -,2 paarden 75 a 170, lammeren fa 22 Jan. Ter veemarkt werden vei kocht 1 koe van f 240 a80 kalveren van f 40 a 110, 10 nuchtere dito van f 12 a 18, 95 schapen f 28 a 40,183 varkens f48 a 60 c. 10 magere 18 a 24 c. per kilo. LONDEN, 22 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/2, schapen en Lammeren 5/9 a 8/-, Kalveren 5/4 a 6/8 zwijnen 3/8 a 4/6. SCHIEDAM, 23 Jan. Moutwijn per Ned. vat f 11 Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f 1,40 dito commissie f 1,50. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 23 Januari 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/ Hongarije. Obl. Leeuing 1867 Goudleeniug Obl. Pausel. f.een. 1860/64. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jau.Juli). Obi. buitenl. 1853/80 bij Hope Oomp. Oude Russen Italië. Oosten rijk Portugal. Rusland. Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. L 20-100 Spanje Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binnen). 12500>25000. 1000- -5000 Turkije Obl Alg, Schuld 1865 1869 Sgypto. Obl. heeuiug 1876 N.-Amerik«. 0)4. Vereen. Staten 1876. 1877.. Column!». Obligation Fera. heening 1870 1872 Ooat-enrijk. Aand. Nationale Bank d fïederiami. Holl. 1 Jz. Spw. Aand M. tot Expi. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestenvp. Obi. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Buitel Wezel Obl 1875 Italië. Znid-Ital. Spoorw. Obl Ruslami Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand, Jelez Gviasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Oliark Obl. J 1000. Morschausk Sveran Aand Riasciik Wiasnia Rurueuio Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York hake Erie \Y. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanoas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland, hoten Amsterdam ƒ100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. StaaUl. 1854 1860 1864. Rus'.ond. c 1S64 1866 Geldkoers prolongatie 51/, 5 4 5 17. 2 4 1 1 5 6 S 4' 2 5 livid, KO/ Zn 4 5 a 5 5 pet. g«j acteer de koer 66s/it 80 103 95 78»/, 85'/a 64'Vi. 64"/ia 52 97»/, 74 88 24 V, 44 56»/, 24 24 II 10 92 III 118 29»/, 15»/, ll'/u 119 146'/, 118 67'/» 149'/j 132'/» 18 467a 51'/, 1217, 49'/, 81V, 82 857, 63'/, 62>/8 148 39"/,, 143»/, 1047, 110 101 94 96'/, 99'/. HOVii 142'/, 124'/, 122

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3