Voor geest en hart. De schoonste kleeding. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. In de Woensdag 11. gehouden zitting van den Gemeenteraad alhier, zijn tot leden der commissie voor de pi. dir. belas ting benoemd: de heereu Dr. C. G. von ReekenJhr. Q. HoeufftE. Weiterveld J. IJ. KoolhovenII. C. J ombergh, A. van der Steur Jr.. en A. J. Stoel. Het getal gelegenheden in deze ge meente ,waar op 1 Januari 1882 sterke drank werd verkocht, bedroeg ongeveer 300. Dit cijfer daalde op 1 Januari 1883 tot 235. Kerknieuws. LONDEN, 26 Januari. De Standard verneemt uit Sydney dat de heer Seatou tot commissaris voor de tentoonstelling te Amsterdam is benoemd. Het Hop-Bitter gaat boven alles om bet verlies van kracht en geheugen te herstellen. Geloof dit. Eene fraaie huid, rozen op de wangen, een geurigen adem en opgeruimd gemoed verkrijgt men door Hop-Bitter. Het geneest steeds de aandoe ningen der nieren en der waterloozings- organen. getrokken op een hoogte in het centrum der stad, op plechtige wijze geopend. Dit paleis meet bijna 100 voet in het vierkant aan de binnen zijde en is 25 voet hoog. Aan de vier hoeken verrijzen torens, 30 voet hoog en 15 voet in het vierkant en in het centrum verheft zich eveneens een toren, honderd voet hoog en 32 in het vier kant. De blokken zijn 40 duim lang en 14 tot 20 breed. De daken zijn van balken, waarover cedertakken zijn gelegd, die met water zijn be goten, zoodat zij een solide bevroren massa vor men, vanwaar ijskegels afhangen. De aanblik van dit paleis, wanneer de zon het beschijnt, of bij den avond het electrisch licht de wanden doet schitteren, moet tooverachtig zijn. De feesten bestaan overigens in wedstrijden op schaatsen, in het echte Cananeesche spel van hel afglijden van hooge heuvels op sleden, en andere winterver maken. Te Newcastle is een schoorsteen van een uitgebrand fabrieksgebouw, dat men be zig was af te breken, bij het wegtrekken van een der stutten waarmee men hem voorzien had, in gestort. Vier mannen die daar aan het werk waren werden gevaarlijk gewond. Maandag-avond 11. kwam een boer, vergezeld van een kind, van bijkans 7 jaren, en een os aan het station te Eindhoven. De vader liet de hoede van den os aan zijn zoontje over en ging naar het loket om plaatskaartjes te halen. Boer. 'n Koartje veur Deursen, asteblieft, mtnheir." Beambte. (Een kaartje gevend) „55 ets." Boer. „Doar bedde 'ne guide, m'er ik moest ook nog 'n half koartje hebbe veur menne klêne, die bei me is." Beambte. „Daar, man, rep je wat, er is nog meer volk." Boer. „Merzegis menheir, mot ik ook iet vur mennen os petoale? Gêf me doar ook moar 'n half koartje veur, da za wel srenoeg zén." IndeLondensche voorstad Bow werd Vrijdag-middag de vrouw van een dokbe ambte, terwijl zij zich alleen in haar huisje bevond, vermoord en van haar voorwerpen van waarde, een zilveren horloge en eenige rin gen beroofd. De stiefzoon werd als van de mis daad verdacht in hechtenis genomen, doch moest later uit gebrek aan bewijs weer losgelaten worden. Een visschersschoener, Garfieldvan Gloucester. Massachusetts, is vergaan. Zes man verdronken. Een Berlijnsch brievenbesteller ontving verleden week een uitnoodiging, om in het Koninklijk paleis het hem toegekende alge- meene eereteeken in ontvangst te komen nemen en hij werd door deze blijde tijding, die geheel onverwachts kwam zoo opgewonden, dat hij een beroerte kreeg en dood neerviel. Weer eeD bewijs tegen de bewering: „niemand sterft van blijdschap." Uit Sligo wordt gemeld, datop het kleine en bij slecht weer ontoegankelijke eilandje Innismurray verscheiden gevallen van hongerdood zijn voorgekomen. Met de hoofdschotels van de aan- staande Hoffeesten te Berlijn was men reeds zoo goed als gereed, toen plotseling de dood van Prins Karl alle feesten deed afzeggen. De voor raad eetwaren uit de Koninklijke keukens is toen naar de ziekenhuizen en andere liefdadigheids gestichten gezonden. Ais een voorbeeld var. katten- trouw die, hoewel zeldzamer dan de spreekwoor delijke hondentrouw, toch ook gevonden .vordt, verhaalt een Fransch blad dat Pousy, de lieve- lingskat var. Louis Blanc, twee dagen na haar meesters dood, ran verdriet gestorven is. Het dier, dat hem altijd aan de trap opwachtte als bij thuis kwam, wilde na zijn overlijden geen eten of drinken meer gebruiken, totdat het van uitputting bezweek. Een Araerikaansch blad verhaalt van een bizonder schrandere kat die op vieijarigen leeftijd blind werd, maar door oefening leerde, zich even gemakkelijk te bewe gen als een ziende kat. Zij draafde het huis door, wist overal den weg: maakte jacht op ratten en muizen: ging zelfs dikwijls uit, en wist dan, hoewel haar reukorgaan niet bizonder ontwikkeld was, altijd den kortsten weg naar huis te vinden. Haar meester bracht haar eens, toen de grond met sneeuw bedekt was, op een vrij aanzienlijken afstand van het huis, draaide haar daar eenige malen rond, om haar in de war te brengen, en wachtte toen af, wat er gebeuren zou. Het dier mauwde klagelijk; stond een poos roerloos, maar ging toen, tot verbazing van zijn meester, door de sneeuw recht op de deur van het huis af. De Tuilerieën worden gesloopt, gelijk men weet. De Figaro heeft du gekocht alle stukken marmer, die bij 't sloopen worden gevonden, en laat daarvan maken presse-pa- piers, die het blad als premie zijn abonnés aanbiedt voor vijf frank het stuk. Sic transit. Donderdag 11. is door de heeren M. en N. Hesse Co. te Amsterdam de con cessie aanvaard, hun verleend door den Minis ter van waterstaat, handel en nijverheid, tot het aanleggen en exploileeren van een wandel steiger (pier) op het strand te Zandvoort.Deze vergunning wordt door de heeren ITesse over gedragen aan een Maatschappij, die zich daartoe te Londen heeft gevormd. De steiger zal een lengte hebben van ongeveer 600 meter en aan gelegd worden op de hoogte van Villa Maria en het Badhuis voor minvermogenden. In de Turnhalle te Nordhausen is dezer dagen een jong schilder, Reimann genaamd, die als een der eerste gymnasten van Duitsch- land bekend stond, op treurige wijze om het leven gekomen. Bij den zoogenaamden „reuzenzwaai" bleef zijn voet aan den rekstok haken, waardoor hij viel en den nek brak. De overdaad in de kinderwereld is een bron van ongeluk in de toekomst. Verloren uren, zij doorknagen het hart met met rustloos naberouw. 't Geloofsgebea verkwikt en redt. Gelijk er een spreken is dat stil maakt, zoo is er een stilte die spreekt. Schaamt u der schaamte niet! Dat zou valsche schaamte zijn. Schaamte is de dochter der waarheid en de zuster van 't geweten. Luister, mijn kind, zoo sprak eene verstandige en godsdienstige moeder, ik zal u eene kleeding aanraden, waarin gij iedereen bevallen zult. Het tooisel van uw hoofd zij de eer; uw kleed de on schuld; uw sluier de schaamte; uwe paarlen de tranen dtr menschenliefde; uw diamant de nede righeid; uw spiegel het geweten en uwe klein- noodiëo grede gedachten, woorden en werken. Verstandig of dom. Theophrastus van Les bos, een leerling van Aristoteles, zeide bij gele genheid van een vroolijken maaltijd tegen een der gasten, die voortdurend zweeg: „vriend als ge dom zijt, handelt ge verstandig dat ge zwijgt; zijt ge echter verstandig dan handelt ge dom." Bescheidenheid. Op een groot muziekfeest te Halle kwam de componist Spontini met een aantal ridderorden versierd, die hij bij feestelijke gelegenheden gaarne droeg. „Zie eens," zeide een der orkestleden, „hoe Spontini zijne borst met ridderorden overladen heeft; Mozart bezat er geen enkele." Spontini, die alles had gehoord, keerde zich snel om en zeide: „Mijn waarde heer, Mo zart kon er best buiten." Een goede raad. De wijsgeer Krates zag een jongeling, die op eene eenzame plaats in de stad heen en weer liep, en vroeg hem: „wat doet gij daar zoo gansch alleen?" „Ik spreek met mij zeiven," antwoordde de jongeling. „Zie dan toe," hervatte Krates, „dat ge niet met een slecht mensch redeneert. Snelle verzending. Een officier van justitie, de zitting verlaten hebbende, gleed op de bovenste trede der trap uit en viel naar beneden. Iemand dit ziende, zeide: „zoo snel is hier nog nooit iets verzonden." Lange ooren. Eens ontdekte een onderwij zer, dat eenige jongens, die bij de kachel zaten, de hand voor den mond hielden, om zoo onge merkt te kunnen babbelen. Gramstorig riep hij hun toe: Denkt ge, deugnieten: dat ik niet weet wat ge praat? Mijne ooren reiken tot aan de kachel. Een nieuwe rivier. Een onderwijzer vroeg, aan een zijner leerlingen: „welke zijn de grootste rivieren in Hongarije?,, „De Donau was het antwoord." „En dan?" „Dan de As.'' „De As? wat bedoelt ge daarmee?" „Wel, vader zegt: al wat niet langs de Donau van Weenen naar Pest gaat, komt er per as." Bloemenspraak. Maurits was een tafel schuimer. Hij wist zich overal in te dringen en zoo vierde hij menig doopmaal en menige brui lofspartij als ongenoodigden gast mee. Op zekeren dag toen er weer een bruiloft in het dorp plaats had, bevond Maurits zich al zeer vroeg op weg naar zijn huis, dat op eenigen afstand van het dorp gelegen was. „Hé, Maurits, „zoo sprak een landman, die hem tegenkwam, moet ge niet op de bruiloft zijn?" „Ik ben er al geweest."— „Waarom kom je dan zoo vroeg terug?" „Och ze gaven me zooveel te verstaan, dat ze mij niet gaarne zagen." „Wat zeiden ze dan?" „Ze zeiden niets, maar zij pakten mij bij den kraag en smeten me buiten de deur op den mesthoop." Haarlem, 27 Jan. In den kring der R. K. Leesvereeniging alhier, trad Woensdag-avond 11. de Hoog Eerw. Heer J. A. van den Akker als spreker op. Tot onderwerp zijner redevoering had de Hoog Eerw. spreker gekozen: het leven en de daden van Juliaan den afvallige, een der wreedste apostaten die de vierde eeuw heeft aan te wijzen. In het eerste gedeelte zijner uitmuntende rede schetste spreker de jeugd en de opvoeding van Juliaan, en in het tweede: de strijd die deze apostaat gevoerd heeft tegen rie Kerk van Christus. Toer in het jaar 312 Constantijn de Groote Rome binnentrok, ontstond in de heidensche stad een nieuw leven op godsdienstig en maatschap pelijk gebied. Een nieuwe wereldorde, tot heil van velen, werd door dien Christelijken Keizer geproclameerd. De vrijheid van den Christelijken godsdienst werd ingesteld, de oude heidensche gebruiken werden afgeschaft en vervangen door de Christelijke ceremoniën. De slavernij moest wijken voor de vrijheid en alles toonde dat de Kerk van Christus in de eeuwige stad den troon had beklommen. Niet lang echter mocht de zegepraal van het goede over het kwade duren. Na den dood van Constantijn- begon de glorie der ware Kerk, helaas, te tanen. Constantius, op volger van den grooten Christelijken Keizer, was oorzaak dat het oude heidendom weldra zijne onzalige en vernietigende macht zou herkrijgen. Aan het bloedbad, dat, volgens geloofwaardige schrijvers, met medewerking, althans met toe stemming van Constantius, onder de keizerlijke familie-leden werd aangericht, ontkwam Juliaan, een neef van Constantijn den Groote. Gedreven door de wroeging over de gepleegde gruweldaad of door de begeerte dezen kroonpretendent onder zijn onmiddellijk toezicht te houden, belastte Constantius zich met de opvoeding van den jeugdigen Juliaan. Eusebius een hooggeplaatst priester, een man tevens in hoog aanzien bij het keizerlijk hof, doch bezield met kettersche gevoe lens, werd een der leermeesters van 's Keizers be schermeling. De gevolgen eener slechte opvoeding bleven niet achterwege. De valsche wijsbegeerte, de godsdienstlooze wetenschap waarmede het hart van den naar wraak dorstenden Juliaan werd ver vuld, vormden dezen tot een huichelaar, tot een heiden, tot een vervolger van het Christendom. Constantius stierf in 361 en werd opgevolgd door Juliaan, die als Augustus de teugels van het be wind in handen nam. Thans was hij in de ge legenheid van zijn ingekankerden haat tegen de de Kerk van Christus naar hartelust te doen blijken. Juliaan herstelde het oude heidendom, verhief dit zelfs tot den godsdienst van den Staat. Hij, de Pontifex maximus, zooals hij zich noemde, wist door zijne macht, door zijn goud en door het schenken van eereposten, vele zwakken en weifelenden tot het heidendom over te halen. De vermetelheid van Juliaan was grenzenloos. Niettegenstaande hij van de voorspelling des Goddelijkeu Zaligmakers volkomen bewust was, stond hij, de dwaas, aan de door hem bevoor rechte Joden toe, den tempel te Jeruzalem op te bouwen. De onderneming leed natuurlijk schip breuk. „Van den nieuwen tempel," zoo schrijft Amianus, de vriend van Juliaan, „bleef evenmin de eene steen op den anderen. De elementen ver nietigden telkens het nauw begonnen werk. Basilius' profetie vermocht niet den overmoe- digen afvallige tot inkeer te brengen. Integendeel de apostaat verhardde in zijn haat en in zijne ver- volgingszucht, en liet het bloed van vele marte laren vloeien. Ja, zoover ging de boosheid van Juliaan dat hij in de 20 maanden, die zijne re geering heeft geduurd, nog gelegenheid vond een boek te schrijven, waarin hij zijn haat tegen het Christendom ruimschoots bot vierde. Nog één ideaal wilde hij verwezenlijken: de verovering van Perzië. Die verovering had hij zich tot levensdoel gesteld. Met een leger van 65000 man trok hij ten strijde. 1100 schepen bedekten de wateren van den Euphraat. Doch de dagen van den afvallige waren geteld. God, die zoo vaak het kwade toe laat om daaruit het goede te doen geboren wor den, riep den apostaat voor zijn rechterstoel. Eene werpspies uit het vijandelijke leger drong langs den arm in de zijde van Juliaan en onder den uit roep: „Galileër gij hebt overwonnen!" zonk de tiran levenloos neder. Treffend en leerrijk waren de beschouwingen en toepassingen, die de geleerde spreker in den loop zijner zaakrijke redevoering ontwikkelde ten opzichte van opvoeding en onderwijs. Wat de afvallige Cesar der Romeinen in de oudheid deed, dat doet in onze dagen de moderne Staat, die openlijk de valsche wetenschap, de godsdienst looze scholen in zijn bescherming neemt, het be ginsel „macht is recht,, huldigt, den eed en de zondagsrust wil afschaffen, de echtscheiding wil toestaan, en die ten langen leste eene tirannie in 't aanzijn zal roepen, welke alle burgers tot slaven maakt. Maar God, zoo eindigde de Hoog Eerw. spreker, waakt, de Almachtige zal niet gedoogen dat Zijne Kerk bezwijkt onder de aanvallen van het moderne heidendom. De Katholieken der gansche wereld zullen pal staan in den helschen strijd, die helaas in onze dagen schier overal is ontstaan en maar al te levendig aan de dagen van het hei densche Rome herinnert. Maar ook voor hen die dien strijd moedig doorstaan, zal dan ook eenmaal de dag der overwinning aanbreken; de eeuwige glorie zal hun als belooning, volgens Goddelijke beloften, worden toegewezen. Een stormachtig applaus begroette de heerlijke redevoering van den Hoog Eerw. Heer van den Akker en getuigde van de innige sympathie der talrijk aanwezigen met het door ZHE. gesprokene. Als naar gewoonte maakte de president der R. K. leesver., de heer Gonnet, zich den tolk van de gevoelens der vergadering en bracht hij den ge- achten redenaar een warm woord van hulde en dar.k; Z. E. nam tevens deze gelegenheid waar met uitbundigen lof te gewagen van de zeer ge waardeerde verdiensten, die de Hoog Eerw. Heer van den Akker bezit, ook als adviseerend lid van het bestuur der R. K. Leesver, alhier. Z. H. de Bisschop van Haarlem, heeft den Weleerw. Pater F. W. van Wees eervol ontsla gen als Pastoor der St. Jaus-parochie te Schie dam en in diens plaats benoemd den Weleerw. Pater W. C. van Meegen. Ook heeft Z. D. H. den Weleerw. heer L. C. L. Eygenraam benoemd tot Rector van het Sf. Bernardus-gesticht te Amsterdam. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft be noemd: tot Pastoor in de O. L. Vrouwe-kerk te Breda, den Zeer Eerw. heer J. W. Smeur; tot Pastoor te Heerle, den Zeer Eerw. heer L. de Boer; tot Kapelaan in de O. L. Vrouwe-ktrk te Breda, den Weleerw. heer heer J. Scbrauwen en tot Kapelaan te Eede, den Weleerw. heer P. J. van Aert, Priester van het Seminarie. Commisaariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een oorbelletje. Een mesje. Een schoen. Een zweep. Een wit flanellen kinderrokje. Een witte zakdoek. Een rozenkrans. Ee* ceintuur. Een klokslinger. Een koperen gewicht. Een zwart wollen doek. Eeo duimstok. Een schroefsleutel en andere sleutels. Alles op straat gevonden. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 25 Januari 1883. 1. L. de V. te Vogelenzang, het zonder opzet doen ontstaan van gevaar voor een trein, 45 dagen cell. gev. straf, o. e. 2. M. de V. en W. K. te Haarlemmermeer, bedelarij in verbinding, ieder 6 dagen gev. straf en solidair in de kosten. 3. C. J. B. zonder woonplaats (gedet.) land- looperij 3 maanden gev. straf c. e. 4. G. v. d. H. te Aalsmeer, rebellie, geweldpleging, dronken schap, 42 dagen cell. gev. straf f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 5. M. H. te Zaan dam, gewelddadigheid tegen een bedienend be ambte in functie 15 dagen cell. gev. straf c. e. 6. H. J. te Krommenie, moedw. mish. bij ver stek 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 7. F. J. te Haar- lom, moedw. mish. 3 maanden cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 8. G. A. L. M. te Haarlem, eenv. diefstal zon der oordeel des onderscheids, vrijgesproken met last dat hij tot zijn 16 de jaar in een verbeterhuis zal worden opgevoed. 9. J. v. S. te Haarlem mermeer, diefstal in dienstbaarheid, 3 maanden cell. gev. straf c. e. 10. A. G. te Haarlemmer meer, eenv. diefstal en bedriegelijke oplichting, 3 maanden gev. straf. c. e. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 24 Jan. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 5 koeien, verkocht 4 voor f 160 a 220; stier; verkocht voor f a - vaarzen, verkocht voor f a pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 21 nuchtere kalveren, verk. voor f 8 a 16, 9 schapen, verk. 9 voor f 13 a 20 lammeren, verkocht voor f a - biggen ver kocht - voor f - a -; varkens, verkocht voor a c. per 1/2 kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht kaas,stuks, wegendekilo, hoog ste prijs f middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, 24 Jan. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 157 vette kalverenlste qual. 1,00, 2de qual. f 0,80, per kilo, graskalf J a ,90 nuchtere kalveren, 7 a 13, - schapen en lammeren f a 74 vette varkens 50 a 57 c. per kilo. LEIDEN, 26 Jan. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a stieren 60 a 136, ossen f a melkkoeien f 156 a f 262, - kalveren dito 184 a 355, vare dito f 142 a 258, vette dito f 182 360, graskalveren f a vette 38 a 80, anuchtere dito f 4,50 a 13,vette schaper. 21 a 33,weide dito f a lammeren magere varkens f a biggen f 6 a 14.- GOUDA, 25 Jan. Kaas f 30 a f 32,50 le qual., 2e qual. f 26 a 29, zware hooger in prijs aangevoerd 14 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.60 I.75 der weiboter f 1.40 a 1.50. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 26 Jan. Moutwijn, per ned. vat II,Jenever f 16,50, spoeling f 1,30 dito commissie f 1,60. HOORN, 25 Jan. Ter waag gewogen 32 stapels kaas wegende, 8010 kilo; hoogste prijsper 50 kilo foor kleine, 36,25 en voor hooikaas commissie middelbare, f LONDEN, 25 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 700, Schapen en Lammeren 2000, Kalveren ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/2 a 6/-, Schapen en Lammeren 5/9 a 8/-, Kalveren 5/9 a 6/9, Zwijnen 3/8 a 4/4. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 26 Januari 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/. II U 8 H tl M 4 Hongarije. Obl. I.eeuing 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/61. 5 Oostenrijk Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1'/, 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. f 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 n a a 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N".-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandv Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 Halte. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breat Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasraa 5 Rumeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan=as TexaB Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Staf Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staats!. 1854 4 18606 1864 Rusland. 1864jj 18665 Geldkoers prolongatie 5'/x i"5'- genoteer de koer «6V„ 793/4 102'/, 94 783/s 85'/, 64»/,, 32"/,, 98 747/,, 88 24'/, 44 57s/s 24 24 ll'Vis 10'/, 92'/, 111 118 15'/, 117, 119 146'/, 118 667, 149'/, 1323/8 18 467, 51 1217, 81'/, 82 85'/, 63'/, 62 149 387, 1437, 1047, 110 101 947, 96'/, 109'/, 142'/, 127 125 LAATSTE BERICHT. M E D E D B EL I N G E N a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3