MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Arbeid. Allerlei. straat geslapen had. Het kind werd al zieker en stierf, toen het eindelijk in het werkhuis op genomen werd, binnen weinige uren. Het scheepvaartverkeer op het Suezkanaal was in 1882 grooter dan te voren. Er passeerden 3198 schepen met een tonneninhoud van 6,811,521 en de ontvangsten bedroegen fr. 90,504,878. Men verwacht dat liet dividend niet minder dan 20 zal beloopen. Mogen weilanden en dergel ij ke grond tegenwoordig in prijs dalen, met bloembollerigrond schijnt dit niet het geval te zijn, althans op een Zaterdag 11. te Overveen gehouden veilii g bracht een tuin van even een hectare grootte de aanzien lijke som van f 22.600 op. Een trouwe hond. Vrij dag-morgen stapte een ingezetene van Eindhoven in den trein; zijn hond, die hem gevolgd was, sprong tegen den waggon, waarin zijn meester zat, omhoog en was niet te verwijderen. Een wachter wil hem te genhouden, de hond grijpt hem bij den arm; de trein zet zich in beweging, de hond zet het op een loopen; een tweede wachter wil het dier doen terugkeeren, de hond snelt hem voorbij en met een flinken sprong is hij in den openstaanden goe derenwagen. Te Par ij s heeft men heel watmeer sneeuw gehad dan hier. De jeugd vermaakte zich uitstekend met het werpen an onschadelijke bom men. Voor een der middelbare scholen, het ly ceum Louis-le-Grand, ging het heet toe, toen een rijtuig verscheen. Aanstonds werd de koetsier gebombardeerd. De man werd boos en sloeg er op los met de zweep. Natuurlijk ontstond een groot tumult. De onschuldigen waren geraakt en de schuldigen onbekend zooals gewoonlijk. De heer, die in het rijtuig zat, stapte uit en maakte zich bekend als de Minister van Onderwijs, die juist de school kwam bezoeken. Uit Swansea wordt aan the Globe g e- meld, dat een reddingboot met acht mannen, die aan een in nood verkeerend schip hulp gingen brengen, op de klippen vergaan is. Een stoom boot en eer. ander schip zijn evenzeer in de na bijheid dezer haven vergaan. De equipage v»n de boot, die in het want gevlucht was, kon door de vuurpijlen van het reddingstoestel niet bereikt worden en kwam in de golven om. Wederom is er sprake van een plan om te Amsterdam een Eden-theater op te richten, en wel in de Arastelstraat op den hoek van het Rembrandtsplein. Eene stalhouderij met koetshuis en groote achtergelegen terreinen, eene smederij en een koffiehuis aldaa zijn aangekocht voor rekening eener maatschappij. Men is voornemens in Noord- Brabant een gedenkpenning te laten slaan, om dien aan den Minister van waterstaat aan te bieden uit erkentelijkheid voor de krachtdadige verdediging der wet tot verlegging van den Maas mond. Sedert onze laatste opgaaf zijn weder 102 vreemdelingen, onder welke 10 vrou wen, door de jnstitie over de grenzen van het rijk verwijderd: 53 als missende eenig middel van bestaan, 40 als hebbende geene legitieme papie ren, 4 wegens landlooperij, 2 wegens bedelarij en 3 na ontslag uit de gevangenis. De zware storm, die in Engeland gewoed heeft, was het hevigst in Lancashire en Noord Wallis. Te Euncorn, te Stockport en elders zijn verscheidene huizen ingewaaid. De rivier Yore, in het Wensleydal (Gr. Noord-York; is buiten hare oevers getreden. De schade is groot. Een aantal schapen zijn verdronken. Op den Atlantischen Oceaan hebben de schepen zeer zwaar weder en felle koude te verduren gehad. Een Duitsche boot de Mainkwam dezer dagen te New-York aan met de geheele tuigage als een ijsmassa van 38 voet bevroren. De passagiers hadden een week lang achtereen beneden moeten blijven. Er zijn verscheidene verwachte schepen nog niet aangekomen; maar zij werden waar schijnlijk ook door het weder opgehouden; men maakt zich dus nog niet te zeer ongerust. Door het Gerechtshof te Orvieto wordt het Vorstendom Parrano publiek te koop aangeboden. Onder de verkoopsvoorwaarden komt uitdrukkelijk voor, dat aan het bezit de vorste lijke titel verbonden is. Wie nu maar geld heeft, kan dus „Prins" worden. Zegt het voort. De commandant der brandweer te Amsterdam heeft eenige wenken gegeven omtrent dakvensters of vluchtluiken als redmiddel bij brand. Daarin wordt uitdrukkelijk gewezen op het groote nut van dakvensters of luiken, waardoor men in geval van brand ontvluchten kan. Ieder bewoner van een huis dient te weten welke uitgangswegen hij heeft, en die steeds gemakkelijk toegankelijk te houden, breekt er dan een brand uit, dan zal het bewustzijn van een weg te bezitten, waar langs men vluchten kan, de kalmte geven, die onder zulke omstandigheden vereischt is. Het ware bovendien te wenschen dat door de bouwmeesters aan dit belangrijke punt meer aandacht besteed werd. Bij een gemaskerd bal, dat te Zara (Italië) in den schouwburg plaats gehad heeft, vatten de kleederen van drie gemaskerden vlam. Twee van hen bekwamen zware brandwon den, doch de derde, een jong schilder met name Barié, is aan de gevolgen overleden. Te Hilversum was men dezer dagen getuige van eene werkstaking op groote schaal. De honderden „fabriekers," werkzaam aan de groote stoomspinnerij en weverij van de heeren Boddenlieim en Comp.,gingen niet zooals gewoonlijk aan den arbeid. Gelukkig lag de oorzaak er van hier niet, gelijk meestal elders, in te lage verdiensten, maar in den te lagen waterstand van „de Vaart." De tabriek was feitelijk om water verlegen en- dat nog wel, terwijl men er schier overal mee verlegen is. Wind en dooi hebben echter in de laatste dagen den toestand zoo zeer veranderd, dat het werk spoedig hervat kon worden. De Gemeenteraad van Utrecht heeft langdurig gedebatteerd over de vraag of een Gemeentebestuur, hetwelk de leerlingen der ge meentescholen verplicht, hun overjassen uit te trekken en die op te hangen op een voor jassen- dieven bereikbare plaats, als „bewaarnemer" aan sprakelijk is voor gezegde jassen en dus ook c. q. verplicht, eventueele schade te vergoeden, i. c. aan de moeder van een leerling schadevergoeding te verleenen. Ten slotte werd met 22 tegen 3 stemmen besloten, de f 15 voor een nieuwen jas riet toe te staan. D e Gazette van Brussel deelt mede, dat sedert eenige jaren reeds door het ministerie van oorlog welgeslaagde proeven genomen zijn om de kleederstoffen der manschappen waterdicht te maken door ze met aluminium-t-xyde in vloei baren toistand te drenken. Nauwkeurige onder zoekingen hebben de overtuiging verschaft dat deze bewerking onschadelijk is zoowel voor de gezondheid der manschappen als voor de duur zaamheid en de kleur der gedrenkte stoffen. Deze methode zou zelfs het groote voordeel opleveren, dat de transpiratie hoegenaamd niet belemmerd wordt, terwijl aan den anderen kant de van buiten aangevoerde vochtigheid niet doordringt. In 1880/81 zijn te Vilvorde in eene daarvoor ingerichte werkplaats omstreeks 10,000 meter laken naar dit stelsel bewerkt, waaronder zelfs oude en bemorste tquipementsstukken, die na de be werking gewasschen en geperst werden en des niettemin de eigenschap van waterdicht te zijn hebben behouden. Intusschen behouden de aldus bewerkte stoffen die eigenschap slechts gedurende een tweetal jaren volkomen, terwijl zij met succes althans minstens 4 jaren gebruikt kunnen wor den. In verband met eene wenschelijk gebleken uitbreiding, aan de bewerking der stoffen te geven, heeft de Minister van ooriog, generaal Gratry, bekend gemaakt, dat in 't vervolg niet meer van staatswege maar door de particuliere industrie alle voor het leger en de gendarmerie vereischte la kens volgens het bovenbedoelde procédé waterdicht gemaakt zullen worden. Den 27a t e n Jan. 11. heeft er in het koninklijk paleis te Madrid, in tegenwoordigheid van den koning, der koningin, der prinsessen, van prins Bodewijk van Beieren, var. den hertog en de hertogin van Montpensier, der ministers, en vertegenwoordigers van de academiën en geleerde genootschappen, eene treffende plechtigheid plaats gehad. De asch van den Cid en van donna Chi— mena, die bewaard is in eene nrn, welke ontdekt was in het museum van Sigmaringen, werd na melijk overgebracht. Prins Karei van Hohenzolh-rn heeft op verzoek van koning Alfonso de urn te ruggegeven aan Spanje. Nadat de hierop betrek king hebbende bescheiden waren voorgelezen, heeft de koning bevolen de urn toe te vertrouwen aan de stad Burgos, wier afvaardigden bij de plech tigheid tegenwoordig waren en die de urn in onvangst genomen hebben. Ten gevolgevande overstroomin- gen in Ierland is een groote uitgestrektheid moe rassig land bij Castlerea losgerukt en weggezon ken. Verscheiden pachthoeven zijn met de zin kende aardmassa meegesleurd en de bewoners hebben te nauwernood het leven er af kunnen brengen. De ontsteltenis is algemeen, daar de gegronde vrees bestaat dat ook een deel der na burige stad Castlerea gevaar loopt. Laatstleden Zondag liep een dieren- oppasser in de Berlijnsche Diergaarde over het hooi, waarvan een olifant stond te eten. Onmiddellijk greep het dier hem aan en vermorselde hem tegen den muur. De mensch bedenkt zijn weg, maar God be stuurt zijn gang. De moederliefde is van Gods liefde 't beeld. Er zijn spreuken die meer zeggen dan boeken, en uren waarin het hart meer leeft dan in jaren. Een rollende steen vergaart geen mos. Elk vaarwel geeft een voorsmaak van het laatste vaarwel, daar het telkens het laatste kan zijn. Ik houd het er voor, zegt een wijsgeer, dat een der beste vrinden der menschen de arbeid is; dat de opeens verkregen rijkdommen geen aanspraak hebben op onze hulde, maar wel de deugden, die men ten toon spreidt op het lang zame pad tot welvaart; in één woord dat arbeid en geduld tot de beste gidsen behooren op aarde. Prophetisch. Mijn neef die uw college be zocht, professor, heeft men in Amerika opge hangen; dat hebt ge zeker nooit van hem kunnen denken? Waarom niet? Ik heb meermalen ge zegd dat dit jonge mensch eenmaal hoog ge plaatst zou worden. Waardeering. Dichter. Nu hoe bevalt u mijn gedicht dat ge mij voor de bruiloft uwer doch ter besteld hebt? Schoenmaker. Uitmuntend, ik zou 't zelf niet beter kunnen maken. Verrassing. Vader. Ik feliciteer je Sara, ge zijt verloofd. Sara. Met wien, papa? Vader. Dat behoef je niet te weten, dat is een handels geheim. Onmogelijk. Echtgenoote. Ge gaat toch zeker de laatste eer bewijzen aan den overleden advo caat van Eechthoven? Dokter. Maar vrouwlief waar denk je aan? 'k Zou waarlijk al te veelte doen hebben, als ik alle begrafenissen mijner pa- tiënten moest bijwonen. Ook een beroep. Bedelaar. Hebt ge ook werk voor me? Heer. Wat is uw beroep? Bede laar. Torenspits-vergulder. Consciëntieus. Onderofficier„Alzoo, Meijer, wat hebt ge te doen als ge schildwacht zijt bij een kruitmagazijn en er passeert iemand met eene brandende sigaar? Meijer. Dan beveel ik hem dat hij zijne sigaar wegwerpe. Onder- ojficier. En dan? Meijer. Dan rook ik ze zelf op. Bedelaarslogica. Bedelaar. Mag ik u om een paar centen lastisr vallen, edele Heer? Heer. Zeker om er jenever voor te drinken. Bedelaar. Geef dan een paar kwartjes dan drink ik wijn. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 31 Jan. De openbare scho len voor lager onderwijs in deze gemeente werden op 31 December jl. bezocht door 1550 jongens en 1036 meisjes. Daaraan waren verbonden 6 hoofdonderwijzers, 40 onderwijzers en 19 onderwijzeressen. Op de bizondere scholen gingen 1325 jongens en 490 meisjes met 12 hoofdonderwijzers, 34 onderwijzers, 10 onderwijzeressen en 10 kweekeliugeu. Nog waren er 6 uitsluitend bestemd voor meisjes, met 6 hoofden, 37 onderwijzeressen en 7 onderwijzers en be zocht door 1093 meisjes. Eergisteren-avond is door de politie alhier aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht Ca th ar in a Philip pine Gout, oud 59 jaren, die zich aan een aantal diefstallen vau kleediugstukken had schuldig gemaakt. Zij heeft reeds vroeger tweemalen wegens diefstal tucht huisstraf ondergaan. BURG. STAND DER GEM HAARLEM. Ondertrouwd: J P van Gelder en H H Bo gaard; J Dekker en J W Grootendorst; - - M Can veren en J Furth. Getrouwd: W Groen en M P G Heek; J Engelgeer en P J Prins; E Franken en C M H de Bell; J G. Neesen en A M Scher- penhuizen; HP Joores en C Korbeeck; E A Verkooij en A M Woestenburg; J Oudshoorn en J Kruijsse; H Pols en H Stuurman; G J de Bruin en A Grootens; J Bijster en A Poelman; H C Lucas en C M van Zijl; D J Jansse en J Peper; W Smit en T Scheer- hoorn; J Bakker en M de Wit; J Luijten en H Nieuwenhuijsen. Bevallen: W de Zwart geb. Heuser z. J Timmermans geb. v. Geenen z. E Hamakers geb. Eikkinga d, D C E v. Batum geb. Kreetz d. AM Dikkeboom geb. Hessels d. HC Kluit geb. Traksel d. A J E v. Twuijver geb. Verkerk z. M de Klerk geb. Groenendaal d. C A Helminck geb. Kaart d. MD Hoger- vorst geb. v. d. Horst z. G v. Koningsbrug- gen Schmol d. M E Jansen geb. Joosten d. J W v. Niel geb. Miesyerus z, J H M Ver- meijs geb. Timmer 2d. AM Dickhout geb. Schallies z. CP Croll geb. Schmid 2. M Smink geb. Dumans d. K Uilenburg geb. v. Alphen d. J Koster geb. Schagen d. MC van Aken geb. van Franken d. A Pollee geb. de Jong z. P IJlstra geb. Bambach d. K Marijt geb. v. Nederijnen z. J Zwestro geb. v. Nierop z. C H M Kooij geb. Mulder 2d. AP de Koning geb. van Galen z. M P v. Liemt geb: Huijsen z. H W Terpoorten geb. Tijssen 2 z. A Nelissen geb. Huel z. V DE Prinsen geb. Vogelsang d. G J C Andriessen geb. Koot d. AH Antonisse geb. Plugger z. H Berkenkamp geb. Jansen d. J C van Loghem geb. Dicke z. J Mol geb. v. Duijn d. P Koelewijn geb. Meijer d. E Spier geb. de Vries d. WK Hagemans geb. van Bilderbeek z. Overleden: Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J m v. d. Weegb Ursulasteeg; BA Horsting 6 j. z. Kruis straat; G Hasselmeijer 62 j. Kampersingel; A v. Praag 12 j. d. Dreef; B J A Horsting 5 j. d. Kruisstraat; A J J Poortman 6 mn. z. Zijlstraat; A Groen 17 dg. z. Jan Steen straat; AM Otto 3 mn. d. Wolstraat; A Cop 4 j. z. Wester Boogaardstraat; W L v. Leen 1 mn. z. Eavelingsteeg; W Krul 4 mn. z. Schootersingel; AA Keet 43 j. eohtgen. v. K. Blom Wouwermanstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van F A Müller Kraaienh. Gracht; P Sernee 78 j. Jansstraat; H K Braakenburg 42 j. echtg. v. A v. Abs Zijlweg; M J Poolman 37 j. Donkere Spaarne; A Baten 19 j. z Scheepm. Dijk; H. v. d. Werff 57 j. Korte Poellaan; M E Boeree 22 mn. d. Papeut. vest; MC Jansen 5 j. d. L. Heerenv. BA Kolk 3 j. d. Plantage; A E Beijer 13 dg. d. Eolsteeg; N Waalewijn 71 j. Kenaupark; G J Smits 5 j. z. Ged. Voldersgracht; CM Strijbos 39 j. Kerkstraat; Bok 73 j. Gr. Houtstraat; V v. d. Lande 76 j. L. Veerstraat; ACSimmers 72 j. Kruis weg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van N Valk Meester Lotte- laan; C Backer 77 j. Molensteeg; E Mul der 51 j. echtg. v. A Wijkhuizen Frankestraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P J Janssen L. Molensteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk ge slacht van J Grodefrooij Kerkhofstraat. HAARLEM, 29 Jan. Ter graanmarkt van heder gedaan: roode tarwe ;a witte dito f 7,30 a 9,50 rogge J 5,50 a 5.75 haver 3.25 a 4.gerst f 5.25 a f 6.75. dnivenboonen 7,a 8bruinet). bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad -kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN27 Jan. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- 9,a 10,zomer- 8a f 8,50 3 heet. rogge winter- _f 6,50 a 7,zomer- 5.50 a 6.6 heet. gerst zomer- 5.a 5.50, chevalier 6,a 6,50, 11 heet. haver, zware- 4,—. a 4.50, lichte- f 3.a 3.50;- heet. duivenboonen f -,a heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. 76.a 82.2de qual. f 68.a 74. AMSTERDAM, 29 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 619 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,90, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit ƒ0,74 per kilo; melk- en kalfkoeier f 150 a 330, 1 graskalv. f a 97 nuchtere kalfk 7 a 13, 5 schapen en lammeren a vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. biggen a 1 paarden a PXJKMEBEND, 30 Jan. Kaas: aangevoerd 56 stapels prijs der kleine kaas i' 36,— middelbare Boter 1.60 a 1.70 per kilo. Runderen: aangevoerd 91 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 70 stuks, prijs 90a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 118 stuks, prijs f 10 a 28 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 46 stuks, prijs 48 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuks, prijs f 12 a 22 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 128 stuks, prijs f 6 a 9,per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 489 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per kopboter a kippen f eenden a c.kipeieren f 4, a 5. eendeneieren f—per 100 stuks. ROTTERDAM, 30 Jan. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 8 paarden, 980 runderen, 99 vette- en graskalveren 38 nuchtere kalveren, 28 scha pen of lammeren, 371 varkens, 31 biggen, - bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 65 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 70 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 68/8 ton, 74/16 tonnen, 864 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 80 2e qualit. f 75, 3de qual. f70. HOOBN, 27 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen air volgt: 5 heet. tarwe f 10,5 heet. rogge f 7,50, 28 heet. gerst 6,16 heet. haver f 4 25 mosterdzaad f 24,a karwijzaad f heet. boonen: 42 heet bruine f 12 a 16,50 gele heet paardeboonen f a 5 heet. erwten a heet. groene 16,— a 17,50 heet. grauwe 20.a heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f80 tot 200 veulens fa koeien van f tot28 kal veren van 6 tot 16, 55 schapen van J 30 tot 40 150 lammeren van 12 tot 36,— 35 varkens van 16 u 27 7 zeugen van 30 tot 55 260 biggen van f5 a 8;bokken f a -,- geiten -.a -. 26 Jan. Aangevoerd koeien van f tot en 35 schapen van f 32 tot 42 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 27 Jan. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt15 koeien ƒ170 a 280, 13 nuchtere kal vei en 14 a 26, vette kalveren a30 schapen j 12 29, varkens f a per kilo, 69 ma gere dito 15 a 26,- bokken f - a -,1 paarden 195 a lammeren fa 29 Jan. Ter veemarkt werden verkocht 1 koe van f 300 a72 kalveren van f 40 a 115, 8 nuchtere dito van f 13 a 25, 69 schapen f 32 a 65,83 varkens f52 a 64 c. 8 magere 17 a 22 c. per kilo. LONDEN, 29 Jan. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 6/2, schapen en Lammeren 6/- a 8/-, Kalveren 5/4 a 6/9 zwijnen 3/8 a 4/6. SCHIEDAM, 30 Jan. Moutwijn per Ned. vat fll, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f 1,90 dito commissie f 1,80. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 30 Januari 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2% Italië. Rusland Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Gondleening6 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1% 1876 2 (Perpetuele) 4 u biunenl. 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii ii 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4% 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4% 1875 5% Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. -8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cliark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riasclik Wiasma 6 ttumente. Aandeelen Spwdir. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanoas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. Belgle. u Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staat»!1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 5'/j LONDEN, 30 Januari. Via Kopenhagen wordt aan de Standard gemeld, dat bij de Noorweegsche radicalen liet voorne men bestaat tot eene nieuwe anti-konink lijke demonstratie, waarbij een voorstel zal worden gedaan om de civiele lijst des Konings aanzienlijk te verminderen. Aan de Daily News wordt uit Caïro gemeld, dat aldaar de Engelsclie ingeni eur Kamp wordt vei wacht, die er eene conferentie komt houden met Waterheld, vertegenwoordiger der ontwerpers van bet nieuwe plan voor een kanaal via Caïro naar Alexandrië. Ook uit Nederland zou een ingenieur worden uitgeuoodigd. PARIJS, 30 Januari. Op verzoek van Fallières is het debat over bet wetsontwerp tot uitzetting der prinsen verschoven tot Donderdag. genoteer de koer- 66'/- 79 Va 1023/4 94'/a 78"/4 8 4 E 5 5 pet. 64'%, 65% 32'%, 98 74%, 8813/16 24% 441/4 57% 24 24 11%. 103/8 92% 111 118 2913/16 16%s ll'Vis 119 146% 118 66% 149% 1323/, 18 46% 5015/i6 121 493/4 81% 82 84% 623/4 62 146 391/2 145 104% 1093/4 101 943/4 96% 99% 1093/4 1423/, 127 125

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3