MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. N ieuws gierigheid. Allerlei. Gaïileï verbeterd. „Ja. mensch", zegt juf frouw Klaassen tot een buurvrouw met wie zij op haar manier over cosmographie spreekt, „daar heeft me de meester op school aan mijn Keesje verteld, dat de wereld draait, met alles wat er op is. Maar hoe kan dat nou? Als het zoo was, dan zouden wij immers al lang in de Oost terecht zijn gekomen?" Correspondentie. gemeld, dat er vooral te Pittsburg veel eigen dommen zijn vernield, dat de freshets der Al leghany en Monongahela-rivieren een verlies van 300,000 doll, hebben veroorzaakt, en dat ver scheidene fabrieken genoodzaakt waren het werk te staken. Onder de steden, die veel te lijden hadden, behooren nog Columbus en Ohio, Akron, Toledo en Alliance. Sommige rivieren stegen plot seling 30 tot 40 voet, groote en zware bruggen wegslaande. Te Hinsdale stortte een passagiers- trein door een brug, die door het water onder mijnd was, waarbij twee personen omkwamen en en veli n gewond werden. Thans is weer kouder weder ingevallen, waardoor de freshets, die door den algemeene dooi der laatste week waren ver oorzaakt, nagenoeg zijn bedwongen. De kleinere rivieren vriezen weer dicht. Prins Karei van Pruisen heeft een werk nagelaten over de geschiedenis van zijn paleis, dat vroeger een Johannitenklooster was. Niet lang voor zijn dood heeft hij het handschrift in het Mdrkische Museum, in be waring gegeven, met de bepaling, dat het boek te gelegener tijd in het licht gezonden moest worden. Eerlang zal beslist worden, of men nu tot de uitgave zal overgaan. Hoe langer hoe erger. Een veertienjarige knaap, Kléder Maurin genaamd, heeft jl. Zondag te Cussac (Gironde) een tachtig- jarigen grijsaard in zijn huis overvallen en dezen met een tang de hersenen ingeslagen. Als een staaltje van b ij geloof aiene 't volgende. Bij den landbouwer K. H. te Rouveen (bij Meppef) is op het oogenblik de ge- heele veestapel behekst. De koeien brullen 's nachts als leeuwen, en de kippen leggeu naar men zegt zwarte eieren. In de gekarnde boter bevindt zich steeds een donkere stof, die volgens sommigen op koffiedik, volgens anderen op bus kruit gelijkt. Beproefde geneesmiddelen, volop aangewend, baten niets, waaruit deskundigen" meenen te mogen afleiden dat er een heks in 't spel is! Het getal personen, die geduren de het jaar 1882, hetzij tot lotsverbetering, hetzij om andere redenen, uit Gelderland naar Amerika zijn vertrokken, bedraagt 781 van welke 280 gehuwd. Uit Gorredijk wordt ons gemeld: Door elf politieagenten en 4 nachtwakers is huis zoeking gedaan bij de weduwe S Rozenburg, te Jubbega, terwijl hare beide zoons wegens over treding der jachtwet in hechtenis waren. Eene aanzienlijke hoeveelheid linnen, katoen, kleediug- stukken en onderscheidene timmergereedschappen zijn gevonden. Alles is dadelijk in beslag geno men, en men hoopt nu de daders ontdekt te hebben van de menigvuldige diefstallen welke in die streken hebben plaats gehad. Uit een dezer dagen aan het Par lement overgelegde statistiek blijkt, dat van St. Michiel 1881 tot den zelfden datum in 1882 in Engeland op Zondag 15.612, in Wales 309 per sonen wegens dronkenschap zijn gearresteerd. De Europeesche Mode n-a c a d e m i e te Dresden werd verleden jaar door 374 manne lijke en vrouwelijke leerlingen bezocht. Aan den cursus voor het knippen van heerenkleederen namen 239 leerlingen deel, aan dien voor daraeskleeding 111, enz. Ook voor het knippen van ondergoed kan men zich aldaar bekwamen. De belangstellenden kwamen uit alle landen om de lessen bij te wonen: 54 uit Saksen, 182 uit Pruisen, 79 uit andere deelen van Duitschland, 31 uit Oosten rijk; de overigen waren uit België, Nederland, Denemarken, Zweden en Noorwegen, zelfs twee uit Noord-Amerika. De ongelukken, die met geleid- draden der electrische verlichting zijn voorgekomen, hebben een Amerikaanschen knaap van 12 jaren op het denkbeeld gebracht ratten door electrici- teit te dooden. Om een stukje spek, dat aan een metalen draad hangt, te grijpen, moet de rat op een ijzeren plaat springen. De draad en de plaat staan in verbinding met een Leidsche flesch, zoodat de rat op het oogenblik, dat hij het spek grijpt, gedood wordt, als had de bliksem hem getroffen. Een nudrenpaar te Morra werd voor een paar dagen plotseling in diepen rouw gedompeld. Het vijfjarig zoontje had namelijk 't ongeluk bij het eten uit te glijden van de stoof, waarop hij stond met het gevolg, dat hij met 't hoofd in de scherpe punten van zijn vork viel, zoodat hij enkele uren daarna het ongeluk met den dood moest bekoopen. Richard Wagner, de Beiersche maestro der toekomst-muziek, bevond zich dezer dagen te Napels, waar hij als op de handen ge dragen werd en de barbier van het hotel bestormd werd met aanvragen om een lok haar van den beroemden musicus, indien deze zijn haar toe vallig liet knippen en ziet, dit gebeurde. Doch het ongeluk wilde, dat mevrouw Wagner beslag legde op al het knipsel, wijl zij dat haar beloofd had aan andere vereerders van haren gemaal. De barbier zag zich van een mooi buitenkansje beroofd, maar hij wist wel raad. De kok van het hotel heeft juist een kleur van haar als Wagner en dezen bood de barbier aan, hem het haar gratis te knippen. Hij sneed er zooveel mogelijk af en verkocht, veel meer dan bij van Wagners hoofd had durven knippen, het haar van den kok als „een dierbaar aandenken aan Richard Wagner." M a a n d a g-n acht is b ij den wisse- laar Meijer, in de rue St. Honoré, te Parijs ingebro ken. De dieven namen 16 000 frs. aan bankbiljetten mede, 41 000 frs. aan coupons en ongeveer 100 000 frs. aan effecten, zonder spoor na te laten. Een gelijke poging werd bij den wisselaar Chas- kin, in de zelfde straat, gedaan; doch hier erelukte het niet, de ijzeren kast open te breken. Verlichting van spoorwaggons door middel van electriciteit. In tegenwoordigheid van onderschei dene hoofdambtenaren van de Ilannoversche spoor wegdirectie heeft jl. Donderdag-avond plaats ge had een door den telegraaf-iuspecteur Einck in het leven geroepen proefrit met twee door electrisch gloeilicht, onder uitsluitende aanwending van elec trische accumulatoren (secundaire batterijen), ver lichte personenwaggons, van Hannover naar Celle en terug. De proef is zeer goed gelukt: het licht was schoon, geelwit, rustig en gelijkmatig. Alles kwam krachtig uit in een warmen, zachten licht- toon. Het gloeilicht was dat van Swan. Eerst na 12 uur gebruik begon het licht af te nemen. Na 24 uur had het nog de kracht van olieverlich ting. De batterijen werkten dus uitstekend, ook wat den duur des tijds betreft. De Nederlandsche bakkersbon d, stelt zich voor, ter gelegenheid van de Kolo niale Tentoonstelling te Amsterdam een bakkers- feest te organiseeren. Als nieuwste Japansche mode werd onlangs op een receptie te Washington, door Miss Yan Buren, de dochter van den Japanschen Consul, een kleed gedragen, dat te Yokohama voor haar gemaakt werd. Dat kleed was van saffierblauw satijn, met een schoot, rijk aau kun stig gouden borduursel, en aan den eenen kant was eene groote draak afgebeeld, terwijl aan de andere zijde een groote spin in een gouden webbe prijkte. Bij het Carnavalsfeest te Keulen is een zestienjarig jongeling door eenige gemasker- den aangevallen en door messteken zoodanig verwond, dat hij binnen weinige uren overleed. Hjj verklaarde, niet te kunnen vermoeden, wie zijn moordenaars waren. Hoe het algemeen stemrecht in Zwitserland werkt, daarvan komt in de i/App. Zeithet volgende staaltje voor: er was eene vacature voor den Nationalen Raad, waarin de kiezers moesten voorzien, en er waren 3 candi dates Driemalen moest gestemd worden, voordat een hunner benoemd was. Een der kiezers nu, opdat geen der 3 zich over hem zou kunnen beklagen, stemde bij de eerste stemming op A bij de tweede op B. en bij de laatste op C. Voorts was een stembriefje, niet met een naam, maar met „neen" ingevuld: de schrijver bleek in de meeuing te verkeeren, dat over eene wet ge stemd werd, en hij was gewoon altijd alles, wat het ook gold, zonder er kennis van te nemen, af te stemmen. Door een der ingezetenen van Amsterdam is in het duinwater weder een bloed zuiger gevonden. Voorzichtigheid is dus aan te bevelen! Omtrent den onlangs vermelden moord van een scheepsbemanning, door menschen- eters van de Zuidzee-eilanden, wordt nader be richt, dat de kapitein van het schip Corea, bij zijn aankomst op het eiland Murray, op aanwij zing van een inlar.dsch onderwijzer, het schip vond liggen. Het zat aan den grond in vijftien voet water en had daar twee of drie maanden gelegen. Aan de eene zijde was het merk A. Cr. zicht baar, maar de uaam was niet te ontdekken. De bemanning en een paar passagiers, te zamen 17 personen, waren, zooals de kapitein vernam, door wilden van den Keewai-stam vermoord, die daar op een feestmaal van de lichamen der vermoorden aanrichtten. De menscheneters namen de schedels mede naar hunne hutten, als een aandenken. De kapitein deed onderzoek in het dorp, maar vond geen spoor van eenige gespaarde blanken. Dicht bij het schip werd een reddingsboei gevonden met het opschrilt Tavione, Auckland: het is echter onzeker, of die boei wel tot het gezonken vaar tuig behoorde. Te Archena, in Spanje, zijn Dins dag wee schokken van aardbeving gevoeld, die vijf minuter, duurden, maar geen schade aan richtten. Ook in het oosten van Hongarije, tc Verschitz, Borias Onsova, werden schokken van aardbeving waargenomen, die vergezeld gingen van een hevig onderaardsch gerommel. Taaiheid van een kïkvorsch. Een kikvors ch werd onlangs in New-Sonden (Connecticut) midden in een stuk ijs, dat 250 pond zwaar was, gevonden. Nadat hij eenige oogenblikken in een emmer met water gelegen had, gaf hij weldra teekenen van leven en was spoedig weer gansch frisch. Het ijs waarin de vorech inge sloten was geweest, was in de maand Februari des vorigen jaars gebroken geworden, zoodat het beest daar een maand of tier, ingevroren is geweest. De ware wijsheid kent maar één ongeluk: slecht te zijn, maar één gevaar: slecht te worden. Is ons leven in God, dan is God in ons leven. Geduld is lijdens troost. Hij, die den loop zijner sterren regelt, be stuurt ook den weg zijner kinderen. De smalle weg is breed genoeg voor Gods kinderen. De nieuwsgierigheid is het kenmerk van eeu nietig hoofd, dat zich met de zaken van anderen bemoeit, geen bezigheden genoeg hebbende of zoe kende om den tijd door te brengen. Bepaalt zij zich tot beuzeliugen, dan is zij bespottelijk, een luiaard waardig; en dringt zij in belangrijke za ken, dan is zij gevaarlijk en verachtelijk. Logisch. Eene dame in Columbus, in den Staat Ohio, had bij testament een aanzienlijk vermogen bestemd voor de stichting van eene nieuwe advocatenschool. De erfgenamen betwist ten de geldigheid van het testament, op grond dat de dame, toen zij het gemaakt had, niet recht bij haar verstand was. Het testament is dan ook door de jury als niet geldig verklaard, en wel omdat iemand, die voor de vorming van nog meer advocaten, waarvan er reeds meer dan te veel zijn, wil zorgen, klaarblijkelijk niet bij verstand moet zijn. Altijd baas boven baas. Een minister ver telde eens in een gezelschap, dat niets belache lijker was das de wijze waarop eenige negerstam men hunne raadsvergadering hielden. „In eene zaal," zeide hij, „worden twaalf groote kruiken gezet, die half met water gevuld zijn; in elke kruik stapt een raadsheer, en dan begint de be raadslaging." Bij dat vertelseltje, bleef een- heer, die tegen over den verhaler zat, zeer ernstig'. Het verwon derde den minister dat hij niet lachte, maar de ander zeide bedaard: „ik zie alle dagen iets wat nog veel belachelijker te. Er zijn landen waar de kruiken alleen raadsvergadering houden." Monoloog van een zakkenroller. Die ver- wenschte winter! Iedereen heeft de handen in den zak! Een kunst-verkooper. Dame (een winkel binnentredend): Heeft u nog nog een exemplaar van dat beeldje van Psysche, dat ik hier laatst gezien heb? Bedienend jongeling (peinzend)-. Psyche! Psyche! Bedoelt u soms de nieuwe buste van Den Tex? Snugger. „Is er veel water in den regenbak", vroeg een heer aan zijn dienstmeisje dat uit de keuken kwam. Op den bodem is hij gansch vol, was het antwoord, maar van boven is er in 't geheel niets. Niets buitengewoons. Een Schotsch militai r, zoo verhaalt kolonel W. K. Stuart, stond met een kameraad op wacht bij een der forten van Gibraltar. De kameraad deed een misstap en viel van een rots, ongeveer 400 voet hoog, te pletter. De Schot vermeldde bij het schriftelijk rapport dit ongeval niet; integendeel schreef hij, naar gewoonte, onder op zijn biljet: „N. B. Niets buitengewoons sinds het betrekken van de wacht." Het ongeluk was echter spoedig bekend en de brigademajoor vervoegde zich bij den Schot, met de opmerking: „Gij rapporteert dat er niets bi- zonders is voorgevallen en uw kameraad is dood gevallen van een der steilste rotsen." „Wel, zoo luidde het antwoord, ik vind daar niet3 buitengewoons is. Ware de man 400 voet diep gevallen en nog in leven, dan zou ik het als iets bizonders vermeld hebben." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 9 Februari. Het driejarig dochtertje van den werkman v. d. B. is aan de op 5 dezer bekomen brandwonden overleden. Eergisteren zijn door de politie alhier aangehouden en naar het van arrest over gebracht twee jongelieden van 22 jaren, die zich bij herhaling hadden schuldig gemaakt aan diefstal van paardenhaar door middel van inklimming in het pakhuis van een koopman aau den Burgwal alhier. Zij heb ben reeds vroeger gevangenisstraf onder gaan. J. v. cl. M. te D. Ontvang onzen innigen dank voor uw belangstellend en vleiend schrijven. Ziehier eenige uitspraken van Opperherder en consistoriën betreffende den Kerkzang: De Geestelijken, die over de kerken gesteld zijn moe ten met allen ijver waken. dat volstrekt geene zang wijzen in de kerk worden ingevoerd, die of eenige wuft heid aan zich heibenof den theaterstijl nabootsen, of gevoel opivekken dat in de kerk niet op zijne plaats is, noch eindelijk dezulke, die door meer op samenschreeu- iven dan samenzingen te gelijken, de godsvrucht der ge- loovigen verstoren en haar meer verstrooien dan opwekken en voeden (Prov. Conc. van UtrechtA. 1865.) Geen kleine schade wordt aan de zielen toegebracht, wanneer men in de heilige plaats melodieën hoort, die in wereldsclien geest gecomponeerd zijn. (Pro>r. Conc. van Keulen 1. c.). Krgernis wordt er gegeven, wanneer de tlieatermu- ziek die men „Opera" noemt, of concertmuziek met al haar gedruisch en hare loeekelijkheid in den tempel van den levenden God wordt overgebracht (Ibid.) Niets hebbe de kerkmuziek aan zich wat der wereld eigen is en, wijl het aan de theatermuziek ontleend is, beter dient om de onstuimigheid uit te drukken van een hart, dat door liefde tot het schepsel gewond is, dan de aandoeningen der liefde Gods. (Prov. Conc. van Weetien A 1858 Tit. IV Cap. 6). Men weere die zangwijzen der profane muziek, die het gemoed van vrome gevoelens afroepen naar ver keerde en verstrooiende. (Prov. Conc. van Bourges Tit. IV Deer. I.) Verboden is het, voor vrome, deftige en majestu- euse zangen, eene lichtewulpsche en belachelijke muziek in de plaats te stellen, die meer heeft van de wereldsche begeerlijkheid dan van den dienst des Heeren. Met zorg is te vermijden alle dartel en ongepast gedruisch van instrumenten, dio de woorden van den zang geheel verdooven, en de ooren slechts op ijdele en gevaarlijke wijze verlustigen.'1 (Prov. Conc. van Toulouse, Tit. Ill Cap. III). Er heeft zich, wat diep te betreuren is, met ter- zijdeschuiving van de voortreffelijkste meesters der ker kelijke toonkunst, in de meeste kerken, zoo hier te lande als daarbuiten, eene soort muziek ingedrongen, die vol komen in het theater op^ hare plaatsen daarom terecht door de kanonieke bepalingen en door Onze Voorgangers en door Ons zeiven afgekeurd en verboden is. (Pius IX in Zijne Breve „Multum ad mov. animos" van 16 Dec. 1870). de RED. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 1 Februari 1883. 1. J K te Zaandam, bedelarij bij verstek, acht dagen gev. straf c. e. 2. A B te Purmerende, bedelarij 14 dagen gev. straf c. e. met last tot overbrenging naar een be- delaarsgeaticht. 3. D S te Purmerende, bedelarij, eene maand gev. straf c. e. 4. Th. G B te IJmuiden, hoon en scheldwoorden, f 8 en f 1 boete of 3 dagen en eene dag subs. gev. straf c. e. 5. R M te Haarlemmermeer, bel. •bed. beambte in functie, bij verstek", f 8 boete of een dag subs, gev straf c. e. 6. J J B te Haarlem, verkoop van sterken drank zonder vergunning f 3 boete of een dag subs gev. straf c. e. 7. T K te Haarlemmermeer, moedw. mish. f3 boete ol een dag subs. gev. straf c. e. 8. L P te Beverwijk, opz. verbr. van afsl., 7 dagen eell. gev. etraf c. e. 9. J H en A H de W te Beverwijk, eene dief stal, ieder 15 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. HAARLEM, 7 Febr. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 2 koeien, verkocht 2 voor f 180 a 230; stier; verkocht voor fa - vaarzen, verkocht voor fa pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 19 nuchtere kalveren, verk. voor /6a 11, 42 schapen, verk. voor f 20 a 34 lammeren, verkocht voor f a - biggen ver kocht - voor f - a varkens, verkocht voor a c. per 1/2 kilo, 1 paard tot f 60 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 33 stapels kaas, 3667 stuks, wegende 7512 kilohoo- ste prijs f 35.middelbare prijs a per 50 kilo. AMSTERDAM, 7 Febr. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 152 vette kalveren1ste qual. f 1,15, 2de qual. 0,90, per kilo, graskalf f a ,77 nuchtere kalverenf 7 a 12, - schapen en lammeren f a 149 vette varkens 48 a 55 c. per kilo. LEIDEN", 9 Febr. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a stieren f a ossen f a melkkoeien f 158 a f 260,kalveren dito 182 a 325, vare dito f 155 a 250, vette dito f 180 360, graskalveren f a vette 32 k 80, a nuchtere dito f 4,50 a 12, vette schapen 22 a 36,weide dito ƒ16, a 23,lammeren magere varkens ƒ18 a 30, 42 biggen f 6 25 a 15.— GOUDA, 8 Febr. Kaas f 27 a f 31,le qual., 2e qual. f 32 a 34, zware hooger in prijs aangevoerd 8 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.70 I.80 der weiboter f 1.50 a 1.60. per kilo. Handel zeer vlug. 3CHIEDAM, 9 Febr. Moutwijn, per ned. vat II,Jenever f 16,50, spoeling f 1,80 dito commissie f 2, HOORN, 8 Febr. Ter waag gewogen 54 stapels kaas wegende, 14704 kilo; hoogste prijsper 50 kilo foor kleine, 37,50 en voor hooikaas fcommissie 33,— middelbare, f36, LONDEN, 8 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/9, Schapen en Lammeren 6/- a 8/-, Kalveren 6/- a 7/~ Zwijnen 4/- a 4/9. Amsterdam, 9 Februari 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, Hongarije. Obl. Leeuiug 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860/64. 5 OoBtenrjjk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)6 Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Camp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1'/, 1876 2 ii n (Perpetuele) 4 binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii n u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4 1877 4 Columbia. Obligation41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Rank divid. Nederland, floll. Uz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. u Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/a 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griaai Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 S Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staats!. 1854-4 18605 1864 Rusland. v 18645 18665 Geldkoers prolongatie 5 pet. genoteer. de koer 65"/.. 79»/, 102'/, 94»/, 78»/, 85 65 6Ö7/ie 5372 98 75u/i. 897, 257, 448/4 577.6 247, 24 117, 107, 91 UB/, 117 29'/8 167a in/, 1167, 146 119 68'/, 1477, 133 177. 51 1247a 491/8 82 82 86 63 62s/ .e 146 377.6 145 1047, 110 101 95 957a 993/4 1087, 1447s 1317, 128 KAïRO, 9 Februari. De Ministerraad heeft de eerste 34 artikelen der nieuwe constitutie voor Egypte, geredigeerd door Borelli-Bey, volgens de voorstellen van Dufferin, aangenomen. NEW-YORK, 9 Februari. Naar verze kerd wordt, hebben Most, Hartmann en een aantal andere socialisten van gedachten gewisseld over de kroning van den Czaar. Hartmann zou daarbij verklaard hebben dat de kroning niet zal plaats hebben. PARIJS, 9 Februari, Prins Napoleon is in vrijheid gesteld en naar zijne woning teruggekeerd. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. Gebruik driemaal per dagHop-Bitter en gij zult geene doktersrekeningen te betalen hebben. Hop-Bitter voorkomt en geneest de koorts, bet is uwe eigene schuld, zoo gij er aau lijdt. Hop-Bitter is bet eenige zekere middel om graveel of storingen in de Waterloozingsorganen te genezen. Be proef bet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3