MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Wandelende telephonen. Allerlei. Aan het slot van de beschrijving van een feest, lazen wij dezer dagen het volgen de: „Eerst op een laat uur scheidde men met den wensch een schoonen en genotrijken avond te heb ben doorgebracht." Dat geeft te denken Volgens een droevige statistiek, in Amerikaansche bladen meegedeeld, bedroeg het aantal moorden, in de Vereenigde Staten gedu rende het afgeloopen jaar gepleegd, 730, dat is dus 2 per dag. Alleen in den staat New-York was het aantal moorden 131, waarvan 76 in de stad New-York en 14 in Brooklyn. Er hadden 101 terechtstellingen plaats. De vraag: of een man de valsche tanden van zijn vrouw moet betalen? werd on langs voor de rechtbank te Brünr, behandeld. Een gezocht tandmeester had een dame uit den deftigen stand eenige valsche tanden geleverd en diende, toen de dame kort daarna overleden was, en haar man hem niet wilde betalen, een aanklacht tegen dezen in, op grond van de wet, die bepaalt, dat de man verplicht is, zijn vrouw „behoorlijk te onderhouden." De gedaagde beweerde, dat valsche tanden niet geacht konden worden deel uit te maken van het „behoorlijk onderhoud." Maar de rechter besliste, dat zij wel degelijk daartoe gerekend moesten worden, evengoed als geneeskundige behandeling, omdat het inzetten van valsche tanden niet alleen uit ijdelheid ge schiedt, maar tevens in het belang der gezond heid, voor het goed kauwen van het voedsel en dat het vooral in dit geval bij den leeftijd der dame (30 jaren) en haar stand onontbeerlijk voor haar geacht moest worden. Van we ge het Eransche departement van Openbare Werken is eene statistiek openbaar gemaakt van het rijtuigverkeer te Parijs. Daaruit blijkt, dat door de Rivolistraat de meeste rijtuigen gaan, namelijk 33,232 daags. Uit IJ muiden wordt geschreven van 11 dezer: Ook hier was tot gisteren, en ge durende bijna een week te voren, de waterstand enorm laag, zoo zelfs, dat wegens te lagen stand herhaaldelijk niet kon geschut worden. Om de oevers van de haven kwamen beddingen bloot, die natuurlijk nimmer het zonlicht hadden ge zien, en waarop de grootouders der mosselen familie zich in zoete rust jaren lang hadden ge voed, totdat juist de lage stand van het water er oorzaak van was, dat zij (de mosselen) bij duizenden werden geraapt en verorberd. Op liet Schildmeer, in Gronin- gerland, verloor «óór eenige dagen een mensch- lievend man zijn leven, toen hij een schipper, die met zijn vaartuig aan den gror.d raakte, wilde helpen. Er moet onlangs te Petrowla, b ij Odessa, een man overleden zijn, die als een voor beeld ten gunste van de „afschaffing" kon gelden. Hij bereikte den fabelachtigen leeftijd van 147 jaren, bleef tot het laatst toe gezond en helder en had nooit sterken drank gebruikt of tabak gerookt. De patriarch had een zoon van 115 jaren, een kleinzoon van 85, een achterkleinzoontje van 40, en een aantal achter- en achter-achter kleinkin deren. Een verschrikkelijk ongeluk ge- beurde Vrijdag in de in aanbouw zijnde Severn- tunnel. Terwijl een ploeg werklieden beneden in de schacht wachtte om naar boven getrokken te worden, schoof, naar het schijnt, een arbeider die boven aan 't werk was, een tramwagen in de schacht, die op de beneden wachtende men- schen stortte, waarvan er vier op de plaats ge dood en verscheiden anderen zoodanig gekwetst werden, dat men aan hun herstel moet wanhopen. De koopers van zekere soort van katoenen Pompadour-stof loopen gevaar, onder bet masker van een allerliefst, vooral voor kin deren aantrekkelijk patroontje, een gevaarlijken gast in huis te halen. Een onderzoek heeft uit gemaakt, dat deze stof gevaarlijke kleurstoffen inhield, zelfs ook sporen van arsenicum. Het water is in Amerika nu we derom zakkende. Te Pittsburg, dat vooral van de dubbele overstrooming heeft geleden, wordt de schade op 500,000 doll, begroot. Daar waren 200 huizen ondergeloopen en moesten alle fabrie ken in de zuidzijde der stad aan de Mononga- hela-rivier gesloten worden. Verscheidene kleine huisjes aan de oevers der rivier zijn daar weg gespoeld en honderden zijn zonder dak. Uit Wheeling komen gelijkluidende berichten. De Ohio was hier tot 50 voet diepte gestegen. Een bizondere manier paste men daar toe om de bruggen te behouden, namelijk door ze te be zwaren met goed geladen spoortreinen. Driehon derd gezinnen zijn zonder dak te Parkersburg, waar de schade op 100,000 doll, wordt geraamd. Marietta is in duisternis gehuld door overstroo ming der gasfabriek. Van de spoorlijnen bericht de Pensylvania-maatschappij, dat zij geen schade heeft geleden en haar verkeer niet is gestaakt; de Ohio-maatschappij, dat slechts geringe materieele schade is beloopen, die het verkeer gedurende twee dagén heeft gestremd. Op de Sandwicheilanden houdt men in sommige opzichten gelijken tred met den vooruitgang der Europeesche landen. In de hoofd stad, Honolulu, zijn 300 telephoongeleidingen, er loopt een telephoonnet over verscheidene eilan den, ter verbinding der plantages, en op vele van die suikerplantages werkt men 's nachts aan den oogst bij electrisch licht. Den 8sten dezer overleed op z ij n landgoed in Hongarije de oudste der Hongaar- sche magnaten, baron Podmaniczkyin den ouder dom van 103 jaren. In Wyoming is een postwagen in- gesneeuwd. De koetsier is doodgevroren gevon den, en ook de supérintendènt der postlijn is ontdekt, bewusteloos staande in de sneeuw, zoo dat hij waarschijnlijk zijn handen en voeten, die geheel bevroren waren, zal moeten missen. Van de passagiers, die den wagen verlaten hadden om hun weg te zoeken naar Rawlins, het naastbij- gelegen station, is niets vernomen, schoon zij reeds drie dagen onderweg waren, zoodat het ergste wordt gevreesd. Aan een Nederlsndsch Gymnasi um werd voor eenige weken een gewezen wacht meester der huzaren tot portier benoemd. Een paar dagen geleden gebeurde 't nu, dat een der leeraren op een morgen door ziekte verhinderd werd, te verschijnen, en de rector, die niet maar zoo dadelijk een plaatsvervanger bij de hand had, aan onzen vriend den portier een wenk gaf, in de buurt der klasse te blijven, de kachel een beetje op te porren, de borden nog eens schoon te maken enz., in één woord: een oog in 't zeil te houden. De oud-militair vatte dien wenk ech ter als een vereerendt: opdracht op en begon, toen de jongelui zich aan zijn tegenwoordigheid weinig stoorden, stille te gebieden; het gevolg daarvan was evenwel, dat de verbaasde leerlingen nog meer kabaal begonnen te maken. Dit was te veel voor den man der tucht, en in het volle besef van zijn waardigheid sloeg hij met de pook op de tafel en gebood op krachtigen toon nog maals stilte, met de woorden: „Jelui moet niet denken, datje een leeraar voor hebt!" In plaats van de bekende flesch, die tot nu toe gebruikt werd om tijdingen van ongelukken op zee over te brengen, maar negen van de tien keer verongelukten, is bij verschei dene Atlantische booten ingevoerd een lichte elas- tieke bal van ongeveer twee of drie voet middel lijn en geverfd met een sterk sprekende kleur. De bal is zoo licht, dat zij met groote vaart voor den wind over het water glijdt, en valt reeds op grooten afstand in 't oog. Er zijn al voorbeelden bekend dat zulk een bal twee honderd zeemijlen heeft afgelegd in vijf dagen. In de gemeente Oost9tellingwerf wordt vermist een 22 jarigen jongeling in de wandeling genoemd: onnoozele Reise. Alle naspo ringen, tot nog toe gedaan, zijn vruchteloos. In het trottoir op het Koning s- plein bij den hoek der Heerengracht te Amster dam, leest men de op min of meer kunstige wijze ingelegde of ingemetselde woorden: Val de travers. Dit geheimzinnig straatsschrift zegt het D. v. Ned., beteekent: „val hier dwars overheen." Tenminste de steenen, waaruit het is samengesteld, beginnen leelijk los te laten en zullen waarschijnlijk binnen kort menigen haastigen voetganger doen strui kelen. Men deelt ons mede: De brieven gaarder N. geniet een traktement van f375. De wijken ter bestelling zijn zóó uitgestrekt, dat twee bestellers gebiedend noodzakelijk zijn. Aan bestelbon moet hij daaraan wekelijks 5.95 be talen; dit geeft per jaar eene uitgave van f309.40. Hem rest dus f65.60 per jaar. Voor dit geld rust op hem: le de plicht steeds tegen woordig te zijn bij aankomst of vertrek der boden, 2e de verantwoording van alle aan hem toever trouwde gelden, 't zij voor verzending of post spaarbank; 3e de postpakkettendienst; 4e heeft hij alle mogelijke circulaires te beantwoorde::, waaronder er zijn die 33 vragen bevatten; 5e de administratie en 6e het gebruik van een kamer. Herhaalde malen is door den man verzocht om eene billijke verhoogiug, en de Inspecteur van het postwezen heeft hem op de lijst aan den Mi nister tot verhooging voorgedragen, doch als eenige troost wordt geantwoord, „de Minister wil wel, maar er is geen geld!" In een blad dat te Straatsburg verschijnt stond dezer dagen de volgende adver tentie: „Een oud goed bereden paard, geheel vrij van gebreken, ook voor zware laster., bi zonder voor compagnie-chefs geschikt, is voor een prijsje te koop. Brieven franco enz. Compag nie-chefs te Straatsburg schijnen zeer zwaarlij vig te zijn. Onder reserve schrijft men uit Breda: Wijlen graaf De Lindick de Steenberghe, in leven een der grootste grondeigenaars van België, het bij zijn overlijden een vermogen na van meer dan 40 millioen franks. Deze nalatenschap kor. echter door de erfgenamen van den graaf niet worden aanvaard, aangezien er in de handteeke- ning van het testament letters waren geschrapt. Een lid der familie trachtte toen een handtee- kening te bekomen, ten einde daarmede de echt heid der eerste te bewijzen en bood daarvoor een half millioen frs. Eerst thans, na 25 jaren, bij het doorbladeren van een oud boekje, vond men eindelijk het verlangde en wel op een qui- tanlie van molenpacht van den watermolen te Rijsbergen (vroeger eigendom van den graaf). Die handteekening is nu in het bezit van een ingezetene van Breda, en deze zal hoogst waar schijnlijk daarvoor de uitgeloofde 500 000 frs. ontvangen. Een rechtsgeleerde te Brussel is voor den gelukkigen eigenaar bezig met het opsporen van de familie, welke laatste dus thans einde lijk in het bezit zou kunnen komen van de groote erfenis. Het huis is het ander lichaam des mensehen, de herberg van zijn lief en leed, de getuige zijner ziel. O fontein des levens in 't ouderlijk huis, uw levende wateren stroomen ook de dorste heide van ons volgend leven door. De hoogste beeldende kunst, is de kunst om de harten der kinderen te vormen. Hoe zwaarder lot, hoe nader God. 'tHart gelooft al wat het wenscht. Als een telephoon van het eene huis over te brengen wat in het andere gesproken wordt, i3 schending van vertrouwen, en behoort onder de groote oneerlijkheden. Niemand, die een reeht eerlijk hart heeft, zal als vriend in een gezin ko men, er als een spion vertoeven en het als een verrader verlaten, al betreft het verraad en het spionneereu ook zaken van weinig beteekenis, zoodat het niet als bepaald misbruik van vertrouwen strafbaar is. Humoristische opvatting. H.IIoe gaat het u, goede vriend, ge hebt u immers den val van uw huis niet te zeer aangetrokken. B. O neen, ik ben weder op de been. A. Hoe moet ik dat begrijpen? B. Dat is zeer eenvoudig: rijtuig en paarden heeft men verkocht, er schiet dus niets anders over, dan te loopen. Altijd klassiek. Mina. Tante, luitenant Spillebeen heeft mijne hand gevraagdTante. E-n luitenant, hoe prozaïsch, als het nog een Rumeinsch centurio was! Logisch. Straatroover. Onze affaire is uit muntend. Als de galg er maarniet was! Andere dito. De galg is juist eene zaak die ons bedrijf in waarde houdt, want, anders was de eene kame raad voor den anderen niet zeker. Vlug volbracht. Bediende van een uitgever. Mijn patroon zendt u een roman in drie deelen en laat vragen wanneer ik de recensie mag komen halen. Letterkundige. Ge kunt er onmiddellijk op wachten, vriend. Een modern bedelaar. Heer. Waarom werkt ge niet, voor zoover ik zien kan zijt ge eerst vijftig jaren oud en hebt ge geene lichaamsge breken. Bedelaar. Ik durf niet te werker., mijn heer, want zoodra ik aan den arbeid ga, verlies ik de bedeelir.g uit de armenkas. Gelatenheid. A. Hoe is het mogelijk dat ge steeds blijft spelen, ge verliest altijd, B. Het noodlot kan mij wel doen verliezen, maar het kan mij niet dwingen te betalen. Gevolgen van beschaving. Onze stad, zei onlangs de heer van Schoffelen, maakt sinds eenige jaren reusachtige vorderingen in weten schap en beschaving. Elk jaar levert zij een aantal vrouwen, die zich aan de letterkunde wijden. l)at heb ik sir.ds lang reeds onder vonden, antwoordde een gastronoom, men eet van dag tot dag slechter. BURG. STAHD DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H J Daudeij en G B Cramer; D Stellers en E Rijbroek; H van Veen en D Oexeman; O Kater en M v. d. Eijkhof. Gtetrouwd: H Welsenaar en A Huijkman; JE van Gelder en H H Bogaard. Bevallen: J Eekma geb. de Bakker z. HL Damen geb. v. Ruth d. C G v. Alpben geb. v. Duffelen z. M C M Wildenburg geb. Fraikin z. A C Wistliof geb. Blijleeven d. G M Heijman geb. Maulsteed d. R G Luiting geb. Sabelis z. J W van Akegeb. Esch- weiler d. H van Beaumont geb. Tichelaar d. J C Wijkhuizen geb. Wijnbergh d. H Appelboom geb. ten Hoopen z. H S P Wijers geb. Swaanswijk z. W Priesman geb. Donkerlo z. AH Kleinenbroicb geb. de Graaff z. E Kuntze geb. v. Soelen z. P M E Muller geb. Papevoine z. MB v. Heulen geb. van Son d. T Dam geb. Mens d. A S C v. d. Kamer geb. Wolters d. A E Kleinhout geb. Vergers z. A Blommaert geb. Welboren d. A Lasschuit geb. Hei ligers d. J II Kedde geb. Dikkers z. A W Hoo- gerbeets geb. Kruger d. T Metsemakers geb. van Es z. P Gerritsen geb. v. Andel z. H B F de Mun- nik geb. v. Opzeelaud z. Overleden: M W Tijssen 3 j. d. Nobelstraat; LS Bolland 5 j. d. L. Lakenstraat; EC Nelissen 3 j. d Jansstraat; G Swart 16 mn. d. Ceciliasteeg; J W J Leusen 1 mn, z. Gr. Houtstraat; S W Stekelenburg 3 mn. d. Popelingstraat; J H v. d. Broek 3 j. d. Ha- gestraat; -H J Serné 1 mn. z. Bannesteeg; HP Blok 3 mn. z. Campliuijsstraat; H W Bouw man 6 dg. z. Jan Steenstraat; J Timmers 38 j. K Heerenstraat; M J Beaufort 6 mn. d. Zijlstraat; P J Ausum 3 j. z Spaarnw. straat; JA Droog 4 mn. z. W. Appelaar- steeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van P de Graaff de Witstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J A Koe horst L. Heerenvest; D de Vink 2 j. z. Raamsteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van H van Amstel Spaarnd. weg; AM Martin 6 mn. z. Kamphuijsstraat; J Hoekmeijer 20 j. z. Rustenbur- gersloot; AC Pollé 44 j. Hagestraat; H Fokker 60 j. W Heerensteeg; W Cassee 27 dg. d. Hout markt, D Rikkers 13 j. z. Gr. Houtstraat; J J E Bouhuijs 33 j. Kruisweg; HM Donker 33 j. echtg. van J A Boot K Poellaan; T Dreijer 4 mn. z. Kou- sebandslaan; C de Braber 1 mn. d. L. Margarethastr. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 8 Februari 1883. 1. K P te Heemstede, overtreding der wet op de art- senijbereidkunst, 2 boeten van f 10 of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. met ontslag van rechtsver volging voor het meerdere ten laste gelegde. 2. G K te Diemen (gedet.), bedelarij, 14 dagen gev. straf c. e. 3. A van T zonder woonplaats (gedet.), bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e.; met last tot opzending naar een bedelaarsge sticht. 4. C O zonder woonplaats, (gedet.), landlooperij, drie maanden gev. straf c. e.; met last al9 voren. 5. C J R te Haarlem, dronkenschap en geweldpleging tegen de politie, eene maand gev. strat f 10 boete of 3 dage» subs, gev. straf c. e. 6. C v. B te Beverwijk, eenv. diefstal, 7 dagen cell. gev. straf c. e. 7. J A T te Haarlem, diefstal in dienstbaarheid, bij verstek, twee maanden cell. gev. straf c. e. HAARLEM, 12 Eebr. Ter graanmarkt van heder gedaan: roode tarwe 8,10; a 8,50 witte dito f 6,80 a 8,85 rogge 5,45 a 5.90 haver 3.50 a 4.,- gerst 6.25 a f 6.60. duivenboonen 6,— a 7 60; bruineb. 14,50 bruin mosterdz a karweizaad f—a per 50 kilo, oliezaad kanariezaad f—a geel mosterdzaad a f LEIDEN, 10 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet. tarwe winter- 9,— a 10,—, zomer- ƒ8- a f 8,50 3 heet. rogge winter- J 6,50 a 7,— zomer- 5.50 a 6.—, 10 heet. gerst zomer- 5.— a 5.50, chevalier a 6,50, 18 heet. haver, zware- 4,a 4.50, lichte- f 3. a 3.50;- heet. duivenboonen a heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/4 vat 1ste qual. 80.a 86.2de qual. f 72.— a 78.—. AMSTERDAM, 12 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 565 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit ƒ0,76 per kilo; melk- en kalfkoeien f 150 a 340, - graskalv. a 158 nuchtere kalfk 5 a 10, 5 schapen en lammeren a vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. - biggen a - paarden a ROTTERDAM, 13 Febr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paarden, 1018 runderen, 97 vette- en graskalverea 130 nuchtere kalveren, 56 scha pen of lammeren, 339 varkens, 86 biggen, bokken of geiten - ezel De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qual. 120 en 2de qual. 100 c., schapen 100 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 ton, 85/16 tonnen, 891 stukken a 1 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 80 2e qualit. f 76, 3de qual. f72. PURMEREKD, 13 Febr. Kaas: aangevoerd 56 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare 26, SCHIEDAM, 12 Febr. Moutwijn per Ned. vat f 11, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f 1,60 dito commissie f 1,80. HOORN, 10 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen al? volgt: 5 heet tarwe f 10,2 heet. rogge f 7,50, 11 heet. gerst 6,4 heet. haver f 4 25 mosterdzaad f 26,a karwijzaad f 13,25 heet. boonen: 29 heet bruine f 10 a 16,gele heet paardeboonen f a 9 heet. erwten a heet. groene ƒ14,50 a 17,—heet. grauwe 21.a heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 8 paarden van f 90 tot 290 veulens fa koeien van f tot90 kal veren van 6 tot 13, 80 schapen van 17 tot 32 130 lammeren van 14 tot 19.40 varkens van 16 a 24 9 zeugeü van J 30 tot 60 300 biggen van f 6 a 10;bokken f a -,geiten a -. 9 Febr. Aangevoerd koeien van f tot en 60 schapen van f 22 tot 32 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 10 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt14 koeien ƒ170 a 290, 51 nuchtere kalveren 7 a 20, vette kalveren a122 schapen J 16 27, varkens f a per kilo, 78 ma gere dito 15 a 24,10 bokken ƒ4 a 8,1 paard 85 a lammeren fa 12 Febr. Ter veemarkt werden veikocht 4 koeien van f 220 a 300, 77 kalveren van f 40 a 120, 59 nuchtere dito van f 7 a 20, 21 schapen f 28 a 36,125 varkens f44 a 60 c. 26 magere 14 a 24 c. per kilo. ALKMAAR, 9 Febr. Granen. Men besteedde 'voor tarwe j 7,50 a 10, rogge 6,a 6,75, gerst 5,a 5,75, dito chev. 6,— a 6,62 haver 3, f 4,75 paardenboonen 6,50 a 8,bruine dito a 12, a 16,duiven dito 7.75 kanariezaad 10,75 rood mosterdzaad a 24.— geel dito karwijzaad J a blauw maanzaad groene erwten ƒ12,25 a 19,grauwe dito a 22,vale dito a Witte a LONDEN, 12 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2000, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/8 a 6/4, schapen en Lammeren 6/- a 8/2, Kalveren 6/- a 7/- zwijnen 4/- a 4/8. Amsterdam13 Februari 1883. Prijzen der onderstaande effecten J geuoteer- pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld2*/a 657/g 795/s 102'»/16 94>/s W/4 84 65V.6 65V, 527/8 97'A 75'/e 89'/, 2H/4 44"/4 57'/s 24'/, 24 H'/ie 105/l6 92 iii'A 117 293/s 155/s ll3/s 116 Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland. Spanje Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Leening 18675 Goiidleening5 Obl. Pau8el. Leen. 1860/64. 5 Obl. in papier (MeiNov.) 5 zilver (Jan.—Juli)5 Obl. buitenl. 1853/80 3 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. v 1876 (Perpetuele) binuenl. 12500—25000. w ti 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 1869 Obl. Leening 1876 ff -Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Obligatien4 Leening 18706 18725 Aand. Nationale Bank divid. Holl. lJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl47a 4 6 i'A 2 4 1 1 5 6 5 4 Columbia. Peru. Oostenrijk. Nederland Italia. Busland Bumenie. Amerika. 1876 Zuid-ltal. Spoorw. Obl. Gr. Spw. Maatscli. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kurak Chark Obl. ƒ1000. Morscbansk Sysrau Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Misa Karioas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIH GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Stad Antwerpen 1874 Staatal. 1854 1860 1864 1864 18.66 Geldkoers prolongatie 6 57o 3 5 5 5 6 div IhO ;3 119 70'/4 148 132'/s 17'/4 50'/4 124'/„ 50 827, 82 857, Belgie. Oostenrijk Busland. 4 5 5 5 pet. 62 1457, 36'/, 146 1047, 1097s 103 Sol/s 96 99 108 1443/8 1327, 128'/, SCUTARI, 13 Februari. Een aantal mannen der bergstammen van Schialla heb ben in den nacht de Turksche schildwach ten overvallen, om zich te wreken wegens twee door de soldaten gedoode stambroe ders. Zij trokken na een vinnigen strijd af, na een twintigtal soldaten gedood en ge wond te hebben. MADRID, 13 Februari. De afgevaardig den die tot de partij-Serrano behooreu hebben besloten, het tegenwoordig minis terie ten krachtigste te bestrijden. VENETIE13 Februari. De componist Richard Wagner is heden avond overle den.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3