MARKTBERICHTEN' Laatste Berichten. Voor geest en hart. Ware Wijsheid. Allerlei. W-- *7» 57n uf 7 De typhus-epidemie is te Luik aan het afnemen, maar maakt nog steeds veel slachtoffers. Opmerkelijk is het, dat ook weder hier juist de welgestelde en de hooger gelegen gedeelten worden bezocht en slechts de arme en zelfs zeer vuile straten zijn verschoond gebleven. In bedoelde straten bestaat geen kanalisatie en geen goed drinkwater. Vermoedilijk vo.'gt de be richtgever er bij zit de oorzaak in den bouw der nieuwe huizen. Vóór een 40 jaar heeft te Brussel hetzelfde verschijnsel zich voorgedaan, toen het prachtige Leopoldskwartier het brandpunt van den typhus was. De oorzaak was hier, dat door werken aan de Senne, de rioolgassen van de Senne waren afgesloten en zich nu opwaarts door de riolen in de lucht ontlastten. In een put en in een aangrenzen- den kelder te Aldegund is onlangs, volgens de Cobl. Volksztg., zeer goed brandende petroleum gevonden. Men zal een onderzoek instellen, om te beslissen of men hier al dan niet met een nieuw ontdekte petroleumbron te doen heeft. Bij zoovele andere dingen waar- over verschil van meening bestaat, is men het, zooals bekend is, ook niet eens over de plaats waar het stoffelijk overschot van den ontdekker der nieuwe wereld, Columbus, rust. Spanje maakt aanspraak op het bezit er van te Havana, waar heen het in 1796 werd overgebracht. Maar, vol gens anderen, rusten de overblijfselen van den beroemden zeevaarder in de groote kerk van Sint Domingo. Deze laatste meeuiug wordt nu beves tigd door den levensbeschrijver van Columbus, Graaf Koselly de Lorgues, die vanwege de Ko ninklijke Academie van Geschiedkunde te Madrid met een onderzoek in dezen werd belast. Hij wijst in zijn onlangs verschenen geschrift: „de twee graven" beslist aan de stad San Domingo de eer toe van Columbus' stoffelijk overschot in haar grond te bewaren, en betoogt, dat wat 1796 naar Havana werd overgebracht, niet het stoffelijk hulsel van den grooten Genuees is geweest. Men meldt ons vanWieringen, dat sedert jaren de waterstand aldaar niet zoo laag geweest is als thans. Er worden zelfs boomstam men zichtbaar, die ongetwijfeld in vroegere tijden daar ter plaatse gegroeid zijn. Een geval van vergiftiging door gas heeft zich dezer dagen weer te Frankfort a/M. voorgedaan. Daar werd een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, voor dood ir. hun slaapkamer gevonden, welke vol gas geraakt was, doordat men een kraantje had laten open staan. De man en de beide kinderen waren reeds gestikt. De vrouw werd weer tot bewustzijn gebracht, maar het is twijfelachtig, of zij wel in leven zal blijven. De verleden jaar te Kopenhagen opgerichte kookschool schijnt aan een groote be hoefte te voldoen. In het afgeloopen jaar werd zij door 5037 personen bezocht, 10.002 porties spijs werden in de lokalen gebruikt en 3066 daarbuiten bezorgd Zooals men weet, wordt de inter- nationale visscherij-tentoonstelling te Londen den ln Mei door Koningin Victoria in persoon ge opend. De tentoonstelling zal in South Kensing ton een oppervlakte beslaan van 253,000 vierk. voeten. Voor in werking zijnde machines, red dingbooten en toestellen voor het redden van schipbreukelingen worden afzonderlijke gebouwen opgericht. Er komt voorts een visschershut en een volledige inrichting voor het inzouten en rooken van visschen, alsmede toestellen voor het filtreeren van water, stoombagger-machines voor havens, weerkundige toestelien enz. Ook zal er door de medewerking van de nationale kookschool, dagelijks gelegenheid zijn het bakken en koken, vooral van de goedkoope vischsoorten, te aan- Bchouwen. De Deensche consul te Ne w-C a s- tle heeft een vereeniging tot stand gebracht om den Deenschen zeelieden het naar huis zenden van hun spaarpenningen gemakkelijk te maken. Tot een bedrag van 500 kronen geschiedt de verzending kosteloos. Een schouwbur g-d irecteur te Sleeswijk, die dikwijls bevonden had, de contra merkjes van zijn schouwburg door de houders verhandeld werden, waardoor hem entreegelden ontgingen, heeft een onfeilbaar middel ter voor koming van dit misbruik bedacht, dat echter he laas niet overal is toe te passen. Op vasten-avond, toen er een groote toeloop van buitenlui was, gaf hij geen contra-merken uit, maar stempelde ei genhandig alle bezoekers zonder onderscheid den naam van zijn firma op de hand. De boeren en boerinnen lieten zich dat welgevallen; maar er zullen niet veel directeuren zijn die het voorbeeld durven volgen. Te Hommerts is een mgii gestor ven die 2 jaren op der, zolder had doorgebracht en enkel bij nacht dien eens verliet. Door list had men hem daarvan weten te lokken. Hij werd toen flink gereinigd, doch stierf kort daarna, oud 50 jaren. Zijn baard was 4 dM. lang geworden. Naarde Amsterdamsche bladen melden, is in de woning van een onlangs ont slagen brievenbesteller te Amsterdam een kist ge vonden, bevattende een groot aantal brieven, brief kaarten en gedrukte stukken, waaronder visite- en nieuwjaarskaartjes, die gisteren aan de adressen zijn bezorgd. Aan Figaro wordt uit 's Hage ge schreven, dat de familie de Bourbon, afstamme lingen van Naundorf, die te Delft overleden is en de uit den Temple gevluchte zoon van Lode- wijk XVI beweerde te zijn, zich tot de regeering der republiek gewend heeft met aanbod om van hare rechtên op de kroon in Frankrijk afstand te doen, indien het gouvernement een onderzoek wil instellen naar zekere papieren, door Lodewijk XVI op de Tuilerieën achtergelaten. De Naun- dorffs verklaarden dat zij, des verlangd, de plaats willen aanwijzen waar de papieren verborgen moeten zijn. Worden ze gevonden, dan dit is hunne voorwaarde moeten ze aan hen, als de wettige eigenaren, ter hand gesteld worden. Een vreemde hond, vermoe del ij k van Pruisen afkomstig, beeft te Melick, Limburg, verschillende honden gebeten. Later werd hij te Swalmen afgemaakt en bleek hij aan hondsdol heid te lijden. De gebeten honden zijn a'fgemaakt. Het wetsontwerp tot ontmun- ting van zilver, dat binnen weinige dagen zal verschijnen, zal, naar wij vernemen, vergezeld zijn van een wetsontwerp tot uitbreidii g van het bedrag der muntbiljetten tot 15 millioen. Door een fabrikant te Würzburg is een toestel voor schepen uitgevonden, die voortdurend de afwisselende diepte van het wa ter aangeeft en van zelf de bemanning tijdig waarschuwt, zoodra men op ondiepe plekken komt, die gevaarlijk dreigen te worden. Als die toestel aan de verwachtingen beantwoordt, kun nen zeker vele ongelukken er door worden voor komen. De H. Vader ontving een paar dagen geleden op het Vaticaan in audiëntie 1600 kinderen, van 5 jaren en ouder, van de scholen van lager onderwijs door Z. H. opgericht en ge steund. De kleinen, die in koor liedjes zongen en gedichtjes voordroegen, waren vergezeld van hunne onderwijzers. Toen de audiëntie was afgeloopen, gaf de Paus 2000 franks aan zijn aalmoezenier, om ze onder de scholieren te verdeelen. De h o o fd-c ommissie voor de in- zameling van gelden voor de slachtcff'ers van de ramp te Muiden heeft ontvangen: van Z. M. den Koning 300 en van H. M. de koningin 200. Het totaal der ontvangen gelden bedraagt 13,189. Glazen doodkisten wordendoor een geneeskundige te Marseille in het belang van de openbare gezondheid aanbevolen. Hij wil kisten van dik, donker glas invoeren, die her metisch gesloten worden. Daarin zou het stoffe lijk overschot beter bewaard en het verspreiden var. schadelijke gassen geheel voorkomen worden. Als die kisten in gebruik kwamen, zou ten minste het verwijt van „een nagel aan iemands dood kist" te wezen de wereld uit zijn. Donderdag-middag sprong een Engelsch matroos, wiens schip te Botterdam tegen over de Harwicbsbooten op stroom lag en wiens ge roep om eene boot te zenden, ten einde hem aan boord te brengen, niet werd opgemerkt, in de Maas, ten einde zwemmende zijn schip te bereiken. Nadat hij een eind had gezwommen, verdween hij eensklaps in de diepte. Aan redden was niet te denken, zoodat de ongelukkige ver dronk. Een knaapje van zes jaren, teBergen- op-Zoom, klemde zich aan een handwagen vast, waarop een vat petroleum lag, tengevolge waar van de wagen kantelde, het vat er af schoof en de scherpe ijzeren hoepelrand op de linkerhand viel en deze schier geheel afsneed. Het kind werd naar het gasthuis vervoerd, waar hem het handje werd afgezet. Hoewel de toestand van den kleine aanvankelijk geen zorg wekte, is hij gisteren overleden. Met genoegzame zekerheid, zegt het N. v. d. P., kunnen wij mededeelen, dat binnenkort door de Directie der Ned. Centraal- Spoorweg-maatschappij aan de aandeelhouders dier Maatschappij het voorstel zal worden gedaan, hare lijn, op zekere voorwaarden, over te dragen aan de Directie van de Bijn-Spoorweg-maat- schappij. Somm ige houtsoorten hebben de eigenschap, dat zij een vernielende uitwerking op elkaar uitoefenen, indien zij in het een of ander meubel samenkomen. Proeven met cypres en no tenhout, met cypres en ceder, en meer anderen, die ieder op zich zelf zeer duurzaam zijn, hebben geleerd, dat beide houtsoorten op de aanrakings plaatsen gaan rotten, maar na voldoende schei ding verder volkomen gaaf blijven. Wat de oor zaak is weet men niet, maar het bestaan van het feit noopt tot voorzichtigheid bij de keuze van hout bij het construeeren van kostbare meubelen. Voor de Bechtbank te Blidah (Al- gerië) heeft een individu, dat terecht stond, drie revolverschoten op den president gelost. Te Groningen doet zich tegen- woordig in de bewaarplaatsen inzonderheid in de kelders het niet alledaagsche en tevens on aangename verschijnsel voor, dat de aardappelen sterk in qualiteit achteruitgaan. Aardappelen, welke in den herfst van uitmuntende hoedanig heid waren, zijn nu ongeschikt om door men- sclien gegeten te worden. De oorzaak is nog niet opgehelderd. Wat de aardappelen, welke in de hoopen op 't veld ritten betreft, deze zijn er niet minder op geworden en houden zich op Hinken prijs. Vooral worden hier veel Friesche ingevoerd. Als een teeken dat de vraag nog aan zienlijk is, diene dat een landbouwer in 1 dag eene partij van 1500 Heetoliters tegen ƒ4,40 per H. L. heeft verkocht. De aanwezige voor raad is lang zoo groot niet als vroegere jaren, zoodat vele boeren met het verkoopen wachten tot er nog hoogere prijzen kunnen bedongen worden. Te Gent legde Zaterda g-a vond een oude man zich te ruste met een volltn baard: 's ochtends stond bij glad geschoren op. Hij zelf wist er niets van. Als slaapwandelaar had hij zich onbewust den baard afgenomen. Een verzoek van den sociaa 1-d e- mocratischen Bond om op a. s. Zondag in de sociëteit in de Waterloostraat, te Kralingen, eene vergadering te houden, is door het bestuur dier sociëteit van de hand gewezen. Bij een gemaskerd ijsfeest te Quimper, in het Fransche departement Finisterre, dat meu verleden week ondanks het ingevallen dooiweder toch liet plaats hebben, is plotseling midden in de feestvreugde het ijs gebroken, waar door 14 personen in het water vielen. De overige feestvierenden liepen in plaats van hulp te ver- leenen allen in groote ontsteltenis naar den vasten grond, en de eerste pogingen tot redding kwamen veel te laat; er waren toen reeds vijftien minuten verloopen. De verongelukten waren jonge lieden van 16 tot 24 jaren, zoons en dochters uit de eerste families der stad. W o e n s d a g-m idaag is aan den Zee dijk onder de gemeente Diemen gevonden het lijk van een r.et gekleed heer, die vermoedelijk daar ter plaatse verdronken is. Naar gissing is de verdronkene vijftig jaar oud. Het gouden horloge wees ongeveer negen uur. Naar men meent is de verdronkene den vorigen dag in de ge meente Diemen nog gezien. Te Par ij s heeft een Ne w-f o u n d- lander hond reeds achttien medailles verworven, door het ri dden van menschenlevens, zoowel uit de vlammt n als uit het water. De medailles zijn aan den halsband van het edele dier bevestigd. Een man met een slecht geheugen is letter lijk een arm man. De ondeugd misvormt het gelaat van den man en verwoest zeer spoedig de schoonheid der vrouw. Onze kinderen zijn koningskinderen, want zij zijn kinderen van God, der Koningen Koning. De liefde is het eerste en het laatste, de ware schoonheid van alles. Weinig begaafd te zijn is geen bittere zaak, als men maar niet in een betrekking is geplaatst, die eene groote begaafdheid eischt. Zich op kennis toeleggen, zegt St. Bernardus, alleen met het doel om iets te weten, is onedele nieuwsgierigheid; zich kundigheden verschaffen, om ze overal rond te venten, heet een oneerbaar beroep uit te oefenel naar kennis trachten, om gekend te worden, mag met den naam van lage eergierigheid bestempeld worden; maar de weten schap beminnen, om er door te stichten, is menschenliefde en naar kennis streven om ge sticht te worden, ziedaar waarin de ware wijs heid gelegen is. Onmogelijk. Baas. Wat, rook jij al een sigaar. Leerling. Nu, minder dan een sigaar kan men toch niet rooken. Vreeselijk. A. Hebt ge gehoord, dat ervan nacht iemand uit de gevangenis is ontsnapt? B. Zeer zeker het moet zelfs een zeer gevaarlijke zelfmoordenaar zijn. Goed bescheid. Toen de heer A. den heer B. kwam bezoeken, beet. diens hor.d hem in de beenen. Wees niet bevreesd, zei B., mijn hond bijt niet. A. geeft den hond een geduchten slag met den knop van den stok en zegt: wees niet bevreesd, ik sla nooit honden. Uit het leven in Parijs. Een vorst van wien men weet, dat hij zijn vermogen tot op den laatsten stuiver heeft verteerd, leeft niettemin zeer rijk en luxuriëus in de Fransche hoofdstad. „Hebt gij uw vermogen terug gekregen vroeg onlangs een zijner vrienden. „Neen, waarom vermoedt gij dat? „Nu als men uw huis, uwe equipage enz. ziet. „Ach ja, ik heb een middel ge vonden, mij een goed inkomen te verschaffen." „En dit middel is?" „Als ik ergens een domoor ontmoet, die zijne positie in de maat schappij wil releveeren, dan leen ik 5000 franks van hem; daarvoor mag hij mij dan in 't publiek op de schouders kloppen." Bij de instructie in de kazerne. Sergeant. Waaraan kan men zien dat een soldaat dood is? Recruut Puimsteen. Als hij niet meer ademhaalt. Sergeant. Goed. Recruut Raapsteel. Als de pols niet meer slaat. Sergeant. Goed. Recruut Krat- zenberg. Als een kanonskogel hem het hoofd heeft weggerukt! Een uitmuntend middel. Een rijk burger van Londen vroeg aan den beroemden genees heer Mernethy: Wat is toch het beste middel tegen de jicht? De arts antwoordde: Met acht stuivers daags, die men zelf verdiend heeft, rond te komen. Een fraai compliment. Heer. 't Is merk waardig dat sommige menschen met talenten en bekwaamheden begaafd zijn, die men bij ande ren te vergeefs zoekt. Zoo b. v. versta ik de kunst mijne ooren te bewegen. Dame. Nu, dat is zoo'n kunst niet, dat kan ieder ezel. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 17 Febr. Eenige vleeschkou- wers alhier, hebben van den Commissaris des Konings in N.-Holland dispensatie ver kregen om vee uit Duitschland hier in te voeren. Zij hebben reeds ruim 20 stuks van daar overgebracht. In de zitting van den Gemeenteraad van Woensdag 11. zijn tot leden der plaat selijke directs belasting gekozen: de heeren J. JBeijnes, H. BroekmijerJ. H. Droste. G. Petri en Mr. A. W. lliöne. Op de vee- en botermarkten te Haar lem werden in 1882 aangevoerd: gemidd. prijs 1,630 paarden397.50 per stuk. 10 veulens105. 698 koeien144. 41 pinken63. 1,527 kalveren (nuchtere). 10. 19 (gras)36. 7 (vette)43. 2,617 schapen24.50 1,107 lammeren12. 4,012 biggen14.37' 18,434 KG. boter1.57' KG. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een onderstuk van een gouden oorbel. Eenige porte- monnaie's met en zonder geld. Een bril in étui. Een R. K. kerkboekje. Een knipmes. Een duimstok. Een nijptang. Een riem van een paardentuig. Eenige losse sleutels en een ring met sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer G. van der Haak, Klein Heiligland N. 2, een duif. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 15 Eebruari 1883. 1 A. M. R. te Haarlem, ontduiking rijksbelasting bij verstek f 3.20, f 4.40 en 4.80 boete c. e. 2. Th. J. van Z. te Haarlem, leit als voren, f 7.20, f 12.32 en 3.74 c. e. 3. J. G, te Haarlem, feit als voren bij verstek, f 15.84, f 5.60 c. e. 4. J. A. S. en B. J. S. te Volendam, visschen in de Zuiderzee met een kuilnet ieder f 10 boete of 2 dagen subs. gev. straf. 5 J. F. S. en J. D. B. te Volen dam, feit en straf als voren bij verstek. 6D. V. teBeem- ster, openbare dronkenschap (recid.) 14 dagen gev. straf, c. e. 7 F. K. te Purmerende, feit en straf als voren. 8 P. T. te Alkemade, moedw. mish. bij verstek f 3 boete of een dag sub. gev. straf c. e. 9 W. V. te Aalsmeer, moedw. mish., eene maand cell. gev. straf en f 8 boete of 1 dag sub. cell gev. straf c. e. 10 J. M. te Lisse eenv. diefstal, vrijgesproken. HAARLEM-, 14 Febr. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 7 koeien verkocht, 6 voor f 160 a 240; stier; verkocht voor fa - vaarzen, verkocht voor fa pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 42 nuchtere kalveren, verk. voor f 5 a 9, 33 schapen, verk. 27 voor f 24 a 36 lammeren, verkocht voor f a - biggen ver kocht - voor f - a varkens, verkocht voor a e. per 1/3 kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 43 stapels kaas, 3S01 stuks, wegende 7036 kilo, hoo- ste prijs f 34.middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, 14 Febr. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 150 vette kalverenlste qual 1,15, 2de qnal. 0,95, per kilo, - graskalf f a 129 nuchtere kalveren, f 5 a 9, schapen en lammeren a 114 vette varkens 49 a 56 c. per kilo. LEIDEN, 16 Febr. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a stieren 82 a 178, ossen f a - melkkoeien f 154 a f 257,kalveren dito 180 a 330, vare dito f 155 a 252, vette dito f 180 320, graskalveren f a vette 34 a 83, a nuchtere dito f 4,75 a 13, - vette schapen 16 a 22,weide dito ƒ22, a 33 lammeren magere varkens f 17 a 28, biggen f 7— a 16. GOUDA, 15 Febr. Kaas f 28 a f 31,50 le qual., 2e qual. f a zware hooger in prijs aangevoerd 7 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs derkoeboter f 1.70 I.80 der weiboter f 1.75 a 1.85. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 16 Febr. Moutwijn, per ned. vat II,Jenever f 16.50, spoeling f 1,70 dito commissie f 1,70. HOORN, 15 Febr. Ter waag gewogen 33 stapels kaas wegende, 7612 kilo; hoogste prijsper 50 kilo foor kleine, 37,en voor hooikaas fcommissie f 36,25 middelbare, f LONDEN, 15 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 800, Schapen en Lammeren 2000, Kalveren ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4 4 a 6 2, Schapen en Lammeren 6 4 a 8 Kalveren 6 - a 7 - Zwijnen 4- a 4 8. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 16 Februari 1886. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Cerlif. Werk. Schuld. Portugal Rusland. Spanje. Turkse Egypte. Hongarije. Obl. Eeening 1867 Goudlcening Italië. Obl. Paasei. I.een, 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.Juli). Obl. buitenl. 1853/80 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binnen), y 12500—25000. 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 a a a 1869.... Obl. Leeuing 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. v 1877.. Columbia. Obligatien Peru. Leening 1870 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank d Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl ii ii ii 1875 Zuid-Hal. Spoorw. Obl Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Gnasi Obl. Kiew-Brest Aaud Knrsk Chark Obl. 1000. Moi'8chansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEERTNGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 6 27: 3 4 5 5 5 5 5 5 4 4'/j Italië. Rusland Rumenle. Amerika. ivid. 3 5 8 5 S 5 S 5 div. 4 5 i 5 5 pet. geuoteer de koer 65'3/i6 783/, 1027/s 943/16 •7S»ls 84 653/i6 SS"/» 52'Vis 977a Ï53/s 897a 2474 44 58»/,, 257, 24 ll'/s 107, 92 117 293/s 153/, 1174 116«/l. 146 1197, 71'/s 149 132 1774 517,6 125 497, 82 82 855/s 627s 627a 143 367a 148 1037, 1093/4 101'/,6 957, 96 9974 1087, 14474 1327, 1287, Aan het strand nabij Noordwijk is door een knaap, aldaar te huis behooreude, een zeldzame vondst gedaan. Hij zag daar namelijk een flinken zalm liggen, die vermoedelijk door een sterke golf op het droge was geworpen. De jongen maakte er te Leiden f 27 voor. Te Amsterdam is een persoon aan pokken overleden. MEDEDEELING EN a 10 Cents per regel. Een weinig Hop-Bitter spaart zware doktersrekeningen, ziekte en misschien redt het u van den dood. Met Hop-bitter kunt gij van uwe zieke vrouw, moeder, zuster of kind een toonbeeld van gezondheid maken. Zijt gij uitgeput en op het punt van bed legerig te worden, dan hebt gij Hop-bitter noodig om u te versterken. Eene enkele proefneming zal bewijzen dat tegen verstopping en derzelver aan verwanten als: opstijging van het bloed, naar het hoofd en de borst, aanvallen van duizeligheid, gebrek aan eetlust, het zuur, aandoeningen der maag, darmen, lever en van de gal geen enkel middel zoo zeker werkt als de Zwitsersche pillen van Rich. Brandt. Men vindt dezelve in doozen a 70 ets. welke vijf weken duren in alle beste Apotheken, te Haarlem by P. RAASEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3