Opus Catliolicum. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geest en hart. Hoop. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Correspondentie. Venetië komt, mij een bezoek te brengen; Gij zult u dan kunnen overtuigen dat uw nog al omvangrijk manuscript bij mij goed geborgen is het neemt onder de libretto's die mij zoo van tijd tot tijd worden toegezonden, no. 2985 in. Een respectabel cijfer, niet waar jonge vriend? Gegroet van Richard Wagner." Uit Soest isMaanda g-oehtend gevan- kelijk naar'Utrecht getransporteerd zekere S. al daar, schilder van beroep en gehuwd, vader van kinderen, beschuldigd van moord gepleegd op een pasgeboren kind, van zijn eigen dochter. Het kind zou door hem begraven zijn in den tuin achter zijne woning, terwijl een zijner kinderen het misdrijf zou hebben ontdekt en openbaar gemaakt. Zaterdag 11. heefteen ontploffing in het kruitmagazijn van Bouchet, bij Oorbeil, plaats gehad. Er zijn 6 dooden en 2 gekwetsten, In de omstreken van Nijmegen en Wijchen vertoont zich sinds eeuige dagen een be drieger van de eerste soort (Duitscher), die zich J. B. noemt en voorgeeft veehandelaar te zijn. Hij kocht bij een aantal landbouwers tegen ferme prijzen koeien en varkens op, waarvan de leve ring aan het hotel Faazen of eenig ander hotel te Nijmegen moest plaats hebben. Intusschen wist hij op nadere afrekening bij de ontvangst van het vee eenig geld op te nemen, zich te goed te doen aan des landbouwers disch, en liet zich bo vendien door stalhouders rondrijden, zonder even wel het rijtuig te betalen. Onderscheidene land bouwers, die aan hem vee verkochten, kwamen daarmede ter aflevering aan het opgegeven adres te Nijmegen, doch vonden aldaar den koopman niet om dit te ontvangen, zoodat zij als bedro genen weder huiswaarts konden keeren. Men ver neemt, dat de 'eldwachters hem reeds op de hielen zitten. De oppasser van een kapitein van den generalen staf te Breda, aa« wien ƒ90 was ter hand gesteld om een rekening te betalen, is met het geld op den loop gegaan, na voor ƒ24 een pak burgerkleeren te hebben gekocht. Dat de oude Romeinen hunne vrouwen niet gaarne lieten uitgaan, is bekend. PJutarchus verhaalt daarvan in zijn «leven van Numa Pompilius" het volgende; Op zekeren dag, toen was juist te Rome de Raad verzameld, zag men eene vrouw voorbij het raadhuis gaan. Hierover verschrikten de dappere Romeinsche hel den zoozeer, dat zij naar het orakel te Delphi gingen om te vernemen wat dit te beduiden had. Wel een verschil met de zeden van heden. Door den heer G. L. Van Sambeek Elemans te Uden is, evenals het vorige jaar, aan de pachters zijner bouw- en weilanden vermin dering van huurpacht verleend, wegens de schade door hen ten gevolge der waterrampen geleden. Een tuinier in Virgini a-C i t y heeft van een uit Australië hem toegezonden zaadkor rel een boom zien opgroeien, die thans 8 voet hoog en met dicht loof bedekt is. De boom is zoo gevoelig, dat, als men de takken slechts aanraakt, de bladeren zich opheffen en recht op gaan staan, als om tegen dergelijke handelingen te protesteeren. Gaan de kippen op stok, dan laat ook de boom zijn bladeren slap hangen alsof zij sliepen. Onlangs had men den boom in een grooten bak met aarde overgeplant. Zonder dat men er verder iets aan deed, strekten de bla deren zich spits uit, een trillende beweging voer door den geheeler, boom, en takken en stam ver spreidden een zoo onaangename lucht, dat in de serre niemand het kon uithouden. De vensters werden geopend en het duurde uren voor de boom tot rust kwam en zijn kwalijk riekende uitwase mingen staakte. Toen verleden week Vrijdag, den Mahomedaanschen sabbath, in de moskee van Sultan Achmet te Konstantinopel de gebruike lijke gebeden voor den Sultan gelezen zouden worden, volgde een student den priester op den predikstoel, kliefde hem het hoofd met een zwaard, dat hij onder zijn kleederen verborgen had ge houden, terwijl hij met luider stem riep; «Wat? Wilt ge bidden voor den man die dit land ten onder brengt?" De talrijke aanwezigen waren als verstijfd van schrik, en Bchenen aanvankelijk er niet aan te denken den student te vatten. Deze kwam bedaard van den preekstoel af. De Sultan heeft het recht niet, zeide hij het hoofd der ge- loovigen te wezen, daar hij geen der verplichtingen van die waardigheid heeft vervuld. De moor denaar, die geen poging deed om te ontvluchten, werd eindelijk toch door de politie gevat en op last van den Sultan naar Tildil Kiosk gebracht. Te Dirksland hebben twee leden van den Gemeenteraad hun ontslag genomen we gens een geschil met den gemeente-veldwachter gedurende een rederijkers-voorstelling. Een hun ner heeft om diezelfde reden bedankt voor het lidmaatschap der schoolcommissie. Een Spaansch bankier te Par ij s Sentenat geheeten, die uitgebreide betrekkingen had, tot in Havana en Mexico, heeft zich uit de voeten gemaakt. Toen hij 's daags na zijne vlucht niet op 't kantoor verscheen, verwonder den de bedienden zich wel, maar zij hadden geen argwaan, daar Sentenat voor schatrijk te boek stond. Eindelijk bleek het dat hij het raadzaam heeft geoordeeld zijn heil in de vlucht te zoeken. Het gerecht heeft de boeken, enz. verzegeld. Het faillissement bedraagt verschei dene millioenen. De Parijzenaars, die hur. geld aan Sentenat hadden toevertrouwd, kwamen, toen zij hadden gehoord wat er gaande was, aan 'tkan- toor, men begrijpt met welk gevolg. Onder hen was er eene vrouw, die heete tranen schreide. Zij had den bankier eenige dagen vroeger .300,000 fr., haar geheele vermogen, toevertrouwd. Men heeft in Erankrijk een smok- kelhandel in speelkaarten ontdekt, waaraan, de Administratie zich natuurlijk veel gelegen laat liggen, daar de belasting op speelkaarten niet minder daar een millioen jaarlijks in de schat kist brengt. Richard Wagner's gedenkschrif- ten zijn reeds gedrukt, maar niet in den han del. De geheele oplaag bestond slechts uit drie exemplaren. De vier deelen dezer autobiographie werden indertijd te Bazel gedrukt en men ver nietigde zorgvuldig alle proeven, zoodat er fei telijk niet meer dan 3 exemplaren van het werk bestaan. Een daarvan was in het bezit van den schrijver; het tweede heeft zijn zoon Siegfried en het derde is in handen van Eranz Liszt. Het besluit, van den Minister van marine tot trapsgewijze vermindering der dagloo- nen van bejaarde werklieden aan 's lands werven, is in zóóver gewijzigd, dat die van 55 jaren, bij geschiktheid voor hun werk, in hun daggeld ge handhaafd blijven. Dezer dagen overleed to Ouden- bosch, o p 86jarigen leeftijd, mevrouw de Wed. Hopstaken, stichtster van het St. Elisabeths- gasthuis aldaar, aan welke stichting zij al hare vaste goederen vermaakte. Het hotel Willem Barents, te IJ m u i- den is verkocht aan den Heer Scholten, van Haarlem, voor ƒ19.700. Zekere G., te Kampen, ontving dezer dagen de boodschap om zich te vervoegen aan het kantoor der registratie. Hij begaf zich daarheen en mocht de verblijdende tijding hooren, dat hij aan successierechten in de nalatenschap van wijlen zijn vader, die reeds geruimen tijd overleden was, te veel had betaald de somma van.... een halven cent. De aandeelhouders in de Ven- nootsehap «de kleine Courant (Nieuws van den dag)," ontvangen over het jaar 1882 een divi dend vau 65% Donderdag 11. is in een krankzin- n igengesticht in Engeland John Goode overleden, die in 1837 het leven van koningin Victoria bedreigde. Hij bleek toen aan waanzin te lijden; hij leefde tot aan zijn dood in de overtuiging, dat hij een zoon was van George IV, en Ko ningin Carolina en dat hij recht had op den Troo n Bij Wellington werd dezer dagen in den modder van een vischvijver in het park van Apley-castle door een hond het blijkbaar met een scherp werktuig van de romp afgesne den hoofd van een meisje gevonden. Het was in lompen en pakpapier gewikkeld en had nog niet lang in 't water gelegen. Later werd in den zelfden vijver een zak gevonden, waarin stukken van vrouwenkleederen benevens van een katoenen bedgordijn. Andere lichaamsdeelen werden niet gevonden. Het hoofd is herkend voor dat van het half onnoozel twaalfjarig meisje, Mayers genaamd, uit het naburig dorpje Ken- nersly, dat zich ongeveer zes weken geleden naar Shrewsbury begaf en sedert spoorloos verdwenen is. Dat men hier aan moord moet denken, is het eenige waaraan geen twijfel bestaat. De vader en de stiefmoeder van het verdwenen meisje zijn als verdacht van den moord in hechtenis genomen. Ter nagedachtenis van Richard Wagner ontbreekt het niet aan hulde. Een vijf tigtal Zuid-Duitsche kolonisten hadden aan het door hen gestichte dorp in Kansas nog geen naam gegeven, toen zij den dood des „meesters" vernamen. Zij besloten nu hun woonplaats „Ri- chardsdorf" te noemen. De roovers, die verleden week een Hongaarsch postwagen bij Sissek pluuder- derden zijn gevat, ten minste drie van de vijf, die het misdrijf pleegden. Het zijn boeren uit den omtrek en zij hebben bekend, dat zij den postwagen des nachts opwachtten bij eene brug, waar zij den weg versperd hadden, zoodat de postillon en de gendarme, die hem begeleidde, afstegen om te zien wat er haperde. Toen hadden zij hen overvallen en met een paar slagen ver moord. Daarop hadden twee roovers ir. de klee deren van den postillon en den gendarme den postwagen verder gereden tot zij de patrouille van het naaste dorp voorbij waren, 15,000 gulden uit de geldbrieven genomen en den wager. met de overige brieven laten staan. Bij den Parijschen Gemeenteraad is een voorstel ingekomen om een som van 10000 fr. beschikbaar te stellen tot het afvaar digen, dezen zomer, van 20 werklieden naar de Amsterdamsche Tentoonstelling. Eergisteren zijn te Zwolle opge spoord en in beslag genomen: een zilveren hor loge, twee parapluies, een dameshoed, een dames mantel en verscheidene andere kleedingstukkec, al hetwelk jl. Vrijdag aan twee particulieren al daar i3 verkocht door zekeren Albertus Temmink, die dienzelfden avond te Deventer is gearresteerd als verdacht van zich aan verschillende diefstal len te hebben schuldig gemaakt. Door de Pruisische regeering is aan de onze de uitlevering gevraagd van zekeren predikant B., die zich aan valschheid in ge schrifte heeft schuldig gemaakt. Een plaats, waar jonge dokters spoedig een drukke praktijk zouden hebber., is zeker de stad Aleppo in Syrië, met 130,000 inwoners, waar slechts èèn geëxamineerd genees heer is. Nog twee dokters worden door het ge meentebestuur gevraagd, die zich te vervoegen hebben aan den apotheker Chaloub, die nadere inlichtingen verschaft. Dezer dagen zijn te Belper, in En geland, twee duivenschieters elk tot twee maan den gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij de duiven, waarop zij schoten, vooraf verminkt had den door ze spijkers in het lijf te steken. De hoogleeraar Verga heeftte Milaan veelzijdige onderzoekingen in 't werk gesteld omtrent de dronkenschap, die aldaar in sterke mate toeneemt. Vooral omtrent 't geen bij de verschillende geslachten valt op te merken, geeft hij belangrijke bizonderheden. Vrouwen vervallen niet zoo licht als mannen tot dronken schap; dronken vrouwen behooren tot het laag ste wat de maatschappij biedt en zijn geheel en al verdierlijkt. Mannen schijnen meer neiging tot overmatig gebruik van bedwelmende dranken te gevoelen in het gure jaargetijde, vrouwen meer als het warmer is. Vrouwen, die van den drank afstand gedaan hebben, vallen lichter weder tot dronkenschap terug, meer dan mannen, en zijn dan bijna niet meer te redden. De vrouwelijke dronkaard verwekt walging of gelach, maar wordt niet gevaarlijk, noch voor zichzelve, noch voor anderen; de mannelijke brengt alles in rep en roer door zijne onstuimigheid, en moet dikwijls zeer streng gestraft worden. Wat baat een vurig begin, als het midden reeds lauw en het einde koud is. 't Menschelijk hart heeft zilveren snaren, die niet met de jaren roesten. Wat is erger dan de ramp? De ramp niet te kunnen dragen. Onschuld des harten is het erfdeel en het sieraad der vrouw. Gelukkig huis waar liefde woont en vrede. Hoop! Zachte, lieflijke engel, wat zou de mensch zonder u zijn? Aan uwe band zweeft reeds het jeugdig, onervaren knaapje, en zegenend staat gij aan het doodsbed van den stervenden grijsaard. Een leven zonder hoop is een marteling gelijk. De macht van het lied. Onderwijzer. De zanger Tyrteos bracht door zijne liederen aan de Spartanen de overwinning. Hoe konden de lie deren van Tyrteos zoo iets bewerken? Leerling. De paarden des vijands werden er schichtig van. Ook een zieke. .Dienstbode. Dokter, ik heb sinds langen tijd niet meer zooveel eetlust dan vroeger. Dokter. Zoo en waar hebt ge pijn? Dienstbode. Pijn heb ik niet. Dokter. Maar waarom wil je dan meer eetlust hebber? Dienst bode. Omdat ik van nijd schier verga, als ik zie, hoe mijne Mevrouw er zich in verheugt dat ik minder eet dan vroeger. Dubbelzinnig. Landbouwer. Goeden morgen, burgemeester, (eenige passen nader tredend) Goeden morgen burgemeester, (den lessenaar naderende) Goeden morgen, burgemeester. Burgemeester. Te drommel, zie je dan niet, ezel, dat ik rook. Landbouwer. Excuseer, burgemeester, maar ik dacht, iemand, die zoo'n grooten mond heeft, kan wel rooken en praten tegelijk. Gestoorde vreugde. Levi. Nu Mozesben je niet verheugd, nu je vader is verheven tot den adelstand? Mozes. Verheugd? geenszins, als ik nu telegrafeer, moet ik meer betalen van wege de titelatier. Bij de inspectie in de infirmerie. Gene raal (tegen een zieke soldaat). Worden de ka mers hier dikwijls en goed gelucht? Soldaat. Ja, generaal, vóói elke inspectie. Voorzichtig. Oppasser. Is de advertentie: „wegens ziekte een paard te koop," door u ge plaatst? Heer. Ja. Oppasser. Dan laat de kolonel vragen of gij ziek zijt, of het paard. Plichtbesef. Daar lees ik zooeven in de cou rant dat in onze stad, volgens de statistieke op gaaf, door elk bewoner 427 liters bier per jaar gedronken worden. Dientengevolge ben ik ver plicht van 1 Januari tot 31 December met mijne tien kinderen 4697 liters bier te consumeeren anders valt die statistieke berekening totaal in 't water. Haarlem, 21 Eebr. Zaterdag-avond vervoegde zich bij den lieer P. J. de Loos in de Paarlaarsteeg iemand die, na eenig uitzoeken, verzocht, zeven paar bottines op zicht te willen zenden aan eene woning in de Tuchthuisstraat. Hieraan werd voldaan en de bottines in den gang der woning door een manspersoon aangenomen, die den bren ger verzocht later om antwoord te komen. Toen men hierom kwam, wisten de bewoners van niets, alléén had men eenig praten in den duisteren gang vernomen, waar in bedoeld manspersoon zich begeven had. Weldra werden zes paar der bottines bij een anderen winkelier in schoe nen te koop aangeboden. Deze was zoo slim, den ver- kooper wijs te maken, dat hij op dit oogenblik geen geld had, doch dat hij binnen een half uur zou zorgen geld te hebben; inmiddels bleven de bottines in den winkel. De verkooper heeft zich echter niet weder vertoond en is evenals het zevende paar schoenen nog zoek. Door eenige inwoners van Haarlem is in eene daar toe bijeengeroepen vergadering het plan besproken om het perceel, toebehoorende aan den heer Hanekuyk, aan het Plein alhier, tc koopen en door verandering van het inwendige en het bijbouwen van circa 30 kamers tot een hotel in te richten. In die vergadering werd besloten, de deelneming in eene naamlooze vennootschap uit te schrij ven, ten einde een kapitaal van f 135,000 te zamen te brengen, en daar reeds dadelijk voor f 50,000 ingeteekend werd, vertrouwt men dat de- overige aandeelen spoedig geplaatst zullen worden. Door het verbreken van een glasruit, zijn Zaterdag nacht van de uitstalling bij den heer S. in de Wolstraat alhier, eenige kilo's banket ontvreemd. Z. H. Paus Leo XIII heeft benoemd tot Kanunnik van het kathedrale kapittel te Roermond, den Zeereerwaarden Zeergeleerden heer G. Verzijl. A. d. Z te R. De bezwaren komen ons niet gegrond genoeg voor. P. L. te A. Aan critiek op verslagen van anderen doen wij niet. MARKTBERICHTE N HAARLEM, 19 Febr. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 7,75; a 9,50 witte dito f 7,60 a 8,50 rogge J 5,50 a 5.90 haver 3.25 a 4.15; gerst 5.25 a f 6.10. duivenboonen 6,75 a 7 50; bruineb. 13,50 bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad -,— kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 17 Febr. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- 9,a 10,zomer- ƒ8a f 8,50 6 heet. rogge winter- J 6,50 a 7,-—, zomer- 5.50 a 6.—, 11 heet. gerst zomer- 5.a 5.50, chevalier 6,— a 6,50, 15 heet. haver, zware- 4,a 4.50, lichte- f 3.a 3.50;- heet. duivenboonen -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per l/t vat 1ste qual. 80.a 86.2de qual. f 72.a 78. AMSTERDAM, 19 Febr. Ter veemarkt, waren aangevoerd 589 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit ƒ0,76 per kilo; melk- en kalfkoeier f150 a 340, - graskalv. a 111 nuchtere kalfk 6 a 10, 42 schapen en lammeren 28 a 30 vette varkené 48 a 55 c.; beiden per kilo. - biggen a - paarden a ROTTERDAM, 20 Febr. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 15 paarden, 1127 runderen, 95 vette- en graskalveren 107 nuchtere kalveren, 35 scha pen of lammeren, 352 varkens, 93 biggen, 2 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 65 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 62/8 ton, 95/16 tonnen, 908 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 80 2e qualit. f 77, 3de qual. f72. PURMEREND, 20 Febr. Kaas: aangevoerd 53 stapels prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare f Boter 1.60 a 1.70 per kilo. Runderen: aangevoerd 120 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 64 stuks, prijs 90a 110c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 368 stuks, prijs f 6 a 18 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 63 stuks, prijs 56 58 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuks, prijs f 15 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 130 stuks, prijs f 6 a 10,- per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 514 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f per kopboter akippen eenden a c.; kipeieren 3,50 a 4. eendeneieren f3,75 per 100 stuks. SCHIEDAM, 20 Febr. Moutwijn per Ned. vat fll, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f2,20 dito commissie f 2, HOORN, 17 Febr. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 9 heet tarwe f 11,- heet. rogge f -,10 heet. gerst 6,10 heet. haver f 4 50 mosterdzaad f 26,a karwijzaad f 12,59 heet. boonen: 22 heet bruine f 13,50 a 16 gele heet paardeboonen f a 8 heet. erwten J a heet. groene ƒ14,—a 16,heet. grauwe ƒ18.50 a 22, heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 8 paarden van f 90 tot 200 veulens f a koeien vaa ftot120 kal veren van 5 tot 13, 50 schapen van J 20 tot 27 60 lammeren van 10 tot 26,115 varkens van 15 a 27 12 zeugec van J 30 tot 55 330 biggen van f 5 a 9;bokken f a -,- geiten -.a -. 16 Febr. Aangevoerd koeien van f tot cn 40 schapen van f 12 tot 28 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 17 Febr. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt9 koeien ƒ190 a 230, 78 nuchtere kalveren 4 a 17, vette kalveren a192 schapen J 16 31, varkens faper kilo, 103 ma gere dito 15 a 23,3 bokken 3 a 7,paard a lammeren fa 19 Febr. Ter veemarkt werden vei kocht 4 koeien van f 220 a 300, 73 kalveren van f 40 a 125, 77 nuchtere dito van f 4 a 15, 56 schapen f 16 a 28,122 varkens f44 a 60 c. 24 magere 15 a 19 c. per kilo. LONDEN, 19 Febr. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2100, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/2, schapen en Lammeren 6/4 a 8/-, Kalveren 5/8 a 7/- zwijnen 3/9 a 4/8. Amsterdam, 20 Februari 1883. Prijzen der onderstaande effecten genoteer pLt. de koer Nederland. Oertif. Werk. Schuld2'/2 655/i6 3 79 4 1027* Hongarije. Obl. Leeuing 18675 947a Goud leening5 H/4 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 84 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 553/j6 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal Obl. buiten). 1853/80 3 52'( Rusland, bij Hope (lomp. Oude Russen. 5 97 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 753/s. 1877 Amst. L 20-100 5 S974 Spanje. Obl. buiten). 1867, 1871/75. V/4 2672 1876 2 44 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 M 1000—5000. 1 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 n n a 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Araerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 47» 1877 4 Columbia. Obligatien47# Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aarnl. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. TJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. A'aud. u Cent. Spw. gestemp. Obl. u Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl47a 25 25 11% 10»/, 93»/- 111'/, 117 29% IB'/. ll'A 11674 1457, 119 717» 149 132'/, 17 50»/,, 124'7i6 50 82»/, 82 85% 62'/- 61% 1427, 36'/, 146 108'/, 110 101 95'/, 95'/, 99 108% 1431/2 132»/, 128'/. 1878 5% Italië. Zuid-Ilal. Spoorvu Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanoas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Arasterdam ƒ100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 1854 A 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 5'/, pet. LONDEN, 20 Februari. Er loopt een gerucht dat de Regeering aanstaanden Vrijdag te Dublin met gesloten deuren een onderzoek zal houden omtrent een complot van veel grooter omvang en veel vernielender aard dan het onlangs ontdekte. ROME, 20 Februari. De Fanfulla deelt on der reserve mee, dat het pantserschip Ancona aan den Italiaanschen consul in Tripoli het bevel brengt om zich aan boord van dien bodem terug te trekken, indien de Tripolitaansche overheid aan Italië geene volledige genoegdoening verschaft. MEDEDEELINGEN a 10 Cents per regel. L'oeuvre du vin de messe, fondee sous les auspices de M. Ie Curé de l'endroit, par M. M. Rouvière et Matbieu, vigne- rons a Codognan, par Vergèze (Gard) France, réserve une partie des benefices pour le soutien des écoles catholiques libres de la paroisse. M. M. Les curés et parti- culiers trouveront, a cette adresse, d'ex- celleuts vins blancs et rouges, garantis purs, a des prix raisonnables. On peut demander des reuseignements a M. le Curé. Envoi du prospectus sur demande. Des représeutants sont acceptés.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3