MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. De vrouw. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. H'A MADRID, 2 Maart. Volgens beriebt uit Xeres zouden de anarebisteu propaganda maken onder de boerenarbeiders, opdat dezen den arbeid staken en zoo de oogst onmo gelijk kan worden ingehaald. LONDEN, 2 Maart. Het Lagerhuis heeft O' Skaughnessy's voorstel ten gunste der schoolplichtigheid in Ierland aangeno men. De Regeering keurde bet voorstel goed maar wil in de volgende zittïug een wets ontwerp indienen. PARIJS, 2 Maart. De lemps heeft een telegram uit Londen, waarin wordt mede gedeeld, dat de Donauconferentie haar ar beid heeft geëindigd. mededeeling en a 10 Cents per regel. Gebruik Hop-Bitter wanneer uwe hersens vermoeid, uwe zenuwen verzwakt en uwe spieren slap zijn. Die slappe zenuwkoorts, dat gebrek aan slaap en algemeene verzwak king vraagt naar Hop-Bitter. HetHop-Bitter geneest gemakkelijk zure maag, bedorven adem, slechte spysverteering en hoofdpijn. gendarmerie en bezoldigd met 25 a 35 gulden per maand, 1735 liefhebbers hebben opgedaan. Bijna allen waren aanbevolen door Senatoren, Af gevaardigden, Hofdignitarissen, hooggeplaatste ambtenaren en zelfs door Hofdames. Voor een betrekking aan een crediet-instelling te Eome deden zich binnen zes dagen 70 sollicitanten op, waaronder advocaten en ingenieurs. De stad Catania (Sicilië) was in de laatste dagen in opschudding naar aanleiding Van een wijziging in de spoorweg-tarieven, die nadeelig geacht werd voor den zwavelhandel, een voorname bron van inkomsten voor de haven. De ontevredenheid onder het volk nam zulk een dreigend karakter aan, dat de Regeering het noo- dig achtte, een pantserschip met een kanonneer boot en een regiment troepeD naar Catania te zenden. Verscheidene personen, waaronder aan zienlijke, werden in hechtenis genomen. De voor naamste punten van de stad zijn door soldaten bezet. Door die krachtige maatregelen is het ge lukt de rust te herstellen. Er hadden tot dusver geen verdere ongereldheden plaats. Een student uit Utrecht, Woens- dag-nacht in het hotel Mille Colonnes te Amster dam gelogeerd, ging slapende een wandeling maken, op welken tocht hij uit een raam der derde verdieping op de binnenplaats neertuimelde. Beneden gekomen, was de slaapwandelaar wakker, dat was alles; eenige schrampen zonder beteeke- nis werden in het Gasthuis verbonden. Het Parlement s-g e b o u w te Lon den zal binnenkort in alle gangen en trappen verlicht worden met de gloeilampen van Edison. Tegelijk zullen verscheidene andere Rijksgebou wen, kazernes enz. op dezelfde wijze worden voor zien, alle volgens systeem-Edisor,. Tegelijkertijd ontving de deken van het consulaire corps te Shangai een schrijven van den Chineeschen Gou verneur, om aan te dringen op het wegruimen van de electrische lampen in en nabij het vreem delingen-kwartier. De mandarijn is volgens dat schrijven ten hoogste bevreesd voor allerlei ram pen, die het noodzakelijk gevolg moeten zijn van het veranderen van den nacht in den dag. De kanibaalsche mode stelt zich niet tevreden met de doode vogels op de hoeden der dames, maar zij begint die ook voor para sols in te voeren. Men zal zeker spoedig de dames, die nu eenmaal op dit sieraad verzot zijn, al gemeen daarmee zien pronken. De Heer A. Hylkema, te Huist e r- heide, reed met zijn tilbury van Heerenveen naar de Joure, toen hem een losse locomotief van den tram achterop reed, zonder dat hij het vermoedde. Het paard echtertrok sneller aan, zoodat hij opmerk zaam werd, uit 't rijtuig sprong en nog even bijtijds de vrouw kon redden, wier bovenkleederen ge deeltelijk door het stoomtuig werden verscheurd. Tegen den machinist is eene aanklacht inge diend, omdat hij geen waarschuwend sein had gegeven. Woensdag 11, had er te Roermond bij den slager B. een eigenaardige brand plaats. Een 80-tal hammen zijn n. 1. verbrand, waardoor de slachterij geheel onderliep van vet. De brand werd door de buren ontdekt, doch te laat, want de geheele voorraad hammen was reeds verbrand. In de vorige week is de gemeente Cortgene op N. Bevelaud verlost van een gevaar lijk jongmensch. Deze, de 31-jarige zoon van P. W., een welgesteld burger, heeft zich 12 jaar lang op den zolder der ouderlijke woning opgehouden zonder mtt de huisgenooten en inzonderheid met zijn vader in aanraking te komen. Terwijl de zon derling over dag voor niemand te zien was, aan gezien hij dan te bed lag, ging hij 's avonds de straat op en was dan de schrik van vrouwen en kindereu. Zijn handelingen gedurende al die jaren waren die van een krankzinnige, ofschoon men verzekert, dat hij volmaakt wel bij zijn verstand is. De reden, dat men hem nu in verzekerde be waring genomen heeft, is, dat hij zich aan dief stal heeft schuldig gemaakt; op een zijner avond wandeling begaf hij zich in hel pakhuis van L. M., die reeds meermalen met verwondering had waar genomen dat zijn voorraad brandewijn zeer ver minderde; de politie, gewaarschuwd, begaf zich nu daarheen; doch intusschen had W. zieh door eene andere deur uit de voeten gemaakt; in zijn gewoon verblijf werd hij echter na eenige ver- geefsche pogingen gevangen genomen. Men meent nu, dat de pogingen tot inbraak, in de laatste weken te dier plaatse beproefd, ook aan hem moeten toegeschreven worden. Het O. M. bij de Rechtbank teMid- delburg heeft 15 dagen celstraf geëischt, wegens beleediging van een magistraatspersoon, tegen den 76-jarigen P. d. Z.. te Terneuzen, die op straat had geroepen: „De Burgemeester is een muiter; hij steekt de gemeente in schulden om mooie straten en riolen te laten leggen!" In dezen tijd van dynamitische aanslagen en komplotten is 't geen wonder, dat de industrie zich toelegt op het vinden van nieuwe vernielmiddelen. Zoo hoort men nu weer wonde ren van de verwoestende kracht van het „pan- clastiet", waarbij de ontploffing van dynamiet slechts een loos alarm moet zijn. Deze nieuwe springmaterie bestaat uit een nieuwe chemische verbinding van stikstof en zuurstof, vermengd hetzij met petroleum-essence, hetzij met zwavelkool stof. De graad der ontploffende kracht hangt af van het gebruik van een der laatstgenoemde in grediënten. De Gezondheidsraad van het Dept. der Seine, die te recht heeft ingezien dat dit mid del niet in de eerste plaats strekken kan tot be vordering van 's mensehen welvaren en gezondheid, heeft den uitvinder tot heden het verlof (patent), om zijn nieuw artikel in den handel te brengen, geweigerd, op grond van „onduidelijkheid in de aanwijzing van het gebruik waarvoor de uitvin ding bestemd is". Evenals in Noorwegen, zal nu ook in Schotland de telegraaf worden aangewend tot het waarschuwen van de visschers bij 't ver schijnen der haringscholen. Voor ditzelfde doel zal het net der telegraaflijnen worden uitgebreid tot de Schetlandsche eilanden. Het ministerie voor openbare werken in België heeft eene groote reeks proeven laten doen, teneinde zich te vergewissen van de doelmatigheid van een nieuw procédé om ijzer en staal vrij te houden vau roest. Het rapport, uit gaande van het ministerie, is zeer gunstig. Het procédé, uitgevonden door Bower, bestaat in een blootstellen van het ijzer aan een mengsel van lucht en kooloxyde-gas bij zeer hooge tempera tuur. Hierdoor wordt het ijzer bedekt als met een laagje email, dat een geheel vormt met het ijzer. De uitvinder past die kunstbewerking nu reeds toe in 't groot op dwarsliggers voor spoorwegen, water- en gasbuizen, keukengereedschap enz. enz. Het is duidelijk, dat deze beschermende laag eene groote besparing oplev rt, vooral bij gasbuizen, zoowel bij aanleg als bij onderhoud. Watersnood. wie denkt er nog aan? Dat is immers al lang weer voorbij. Be halve te Dreumel blijkens de Arnh. Ct. is daar de openbare school nog vol gezinnen, die hun woningen hebben moeten verlaten ten gevolge van het hooge water. Reeds een paar maanden kon er geen schoolonderwijs gegeven worden. Een tooneelschrijver in Rusland had zijn nieuw stuk getiteld: „de slaaf zijner hartstochten". Bij de censuur ontboden, voerde hem een generaal met gefronste wenkbrauwen te gen: „Man wist je dan niet dat de slavernij in Rusland is afgeschaft?,, „Daar heb ik wezenlijk niet aan gedacht, Excellentie! Maar wat moet ik dan doen?" „Dat moet ge zelf weten." De auteur ging heen en doopte zijn stuk; „de neger zijner hartstochten" Het stuk heeft ongemeen veel bijval. Een advocaat te Florence, die e e- nige dagen geleden van een jachtpartij per snel trein naar zijn woonplaats terugkeerde, was vermoeid in der. waggon ingeslapen. Door eenige steken in het gezicht wakker geworden, zag hij een man voor zich met hol liggende oogen en verwilderde haren, die hem wilde scalpeeren. Al leen met bovenmatige krachten gelukte het den advocaat zijn aanvaller van het lijf te houdeu. Alle hulpkreten en het rinkelen van de ruiten, die bij de worsteling ingestooten werden, werden niet gehoord en zoo bracht hij een vol uur in groote angst en vertwijfeling door. Eerst bij aan komst van den trein te Florence werd hij van zijn beul verlost. Deze was een onderwijzer, die uit een krankzinnigengesticht was ontvlucht. De advocaat moet in korten tijd geheel grijs gewor den zijn. De vereering van de nagedachte nis van Richard Wagner wordt al weer tot in het belachelijke overdreven. Zoo heeft men voor gesteld om den waggon van den Italiaanschen spoorweg, waarin het stoffelijk overschot werd vervoerd, het is No. 6625 te koopen en dien als een heilig reliek te bewaren. De Haagse he Rechtbank heeft uitspraak gedaan in zake de beide vervolgingen wegens het spoorwegongeluk bij Voorburg. Zij verklaarde den stationschef H. schuldig aan het zonder opzet doen ontstaan van het gevaar voor den trein, op grond dat hij den trein op den 26 Januari uit Voorburg liet vertrekken, zonder zich, krachtens het dienstreglement, te vergewissen, dat alle veiligheidsmaatregelen genomen waren, in casu of de brug gesloten was. Den zwaren mist in den ochtend en den lichten aard der verwon dingen als verzachtende omstandigheden aanne mende, veroordeelde de Rechtbank den gewezen chef tot èèn maaand celstraf. De brugwachter J. werd vrijgesproken, omdat het gevaar voor den trein niet ontstaan was door zijn verzuim om de brug te sluiten, maar door de onoplettend heid van den chef te Voorburg, die geen sein van de sluiting had ontvangen en desniettemin den trein liet vertrekken. De hoofdstad van Nederland telt op dit oogenblik niet minder dan 32 koffie- of bierhuizen, die onder Duitsche benamingen door Duitschers geëxploiteerd worden. Bovendien staan er thans nog drie op het punt van sreopend te worden. Wanneer een Nederlander deze huizen bezoekt, behoeft hij slechts zeer weinig verbeel dingskracht om zich in het hartje van Duitsch- land te wanen, 't Is alles Duitsch, wat hijeeten drinkt, wat hij hoort en ziet. Als een bizonderheid deeleu wij mede, dat een vijf-en-zestigjarige vrouw te Wassenaar een nieu we tand gekregen heeft. Het is een geheel witte tand, die al ferm door is. De hoogste vreugd en de diepste smart zijn stom. Een goed voorbeeld is de kostelijkste na latenschap. De doornen overleven de rozen; rozenpluk- ker vergeel dit niet. Alle vrienden baten niet als wij Gods vijand zijn. Alle vijanden schaden niet als wij Gods vriend zijn. Er is een heilige naam dien God-zelf in de liefde en 't lijden van den mensch heeft uit gesproken: de moedernaam. De vrouwen, zegt de Maistre, zijn volstrekt niet tot middelmatigheid gedoemd; zij kunnen zelfs het verhevene betrachten, maar dan de vrou welijke verhevenheid. Elk wezen moet op zijn plaats blijven en geen andere volmaaktheden zoe ken dan die, welke hem toekomen. Ik heb een hond, Biribi geheeten, welke al onze vreugde uit maakt; kwam het echter in hem op om zich te te laten zadelen en optoomen, om mij naar bui ten te brengen, dan zou ik even weinig tevreden over hem zijn als ik het ziju zou over het En- gelsche raspaard van uw broeder, indien dit op mijne knieën zou willen springen of met ons koffie drinken. De dwaling van vele vrouwen is deze, zich te verbeelden dat zij, om uit te munten, dit op de wijze der mannen moeten doen. Niets is evenwel minder waar. Het is als met den hond en het paard. Uit het leven. De kleine Frederik geeuwt op school. De onderwijzer die zulks bemerkt, zegt hem dat als men geeuwt, de hand voor den mond moet gehouden worden. Des anderen daags geeuwt de kleine Frederik wederom, zonder zich aan den beleefdheidsregel te storen. „Wat doet men als men geeuwt?" riep de onderwijzer. „Den mond openen," antwoordde de kleine Frederik. Eenvoudige uitvlucht. Officier. Wat zoudt gij doen, van Zwabberen, als ge met een detache ment voor eene gracht kwaamt te staan en ge kondt er niet over. Korporaal v. Zwabberen. Ik bleef met mijne manschappen er voor staan. Zonderling rechtsbegrip. Commissaris van politie. Pimpelmeijer, men zegt dat ge alle dagen uwe geit op het weiland van uwen buurman Klinkenberg brengt en haar laat grazen. Dat mag natuurlijk niet; als 't nog eens gebeurt, moet ik u bestraffen. Pimpelmeijer. Mijnheer de Commissaris, Klinkenberg zal toch niet gelooven dat ik mijn geit laat dood gaan om zijn gras? Emancipatie. „Ik ben er voor dat de vrou wen óók stemmen, als zij dit willen," zeide een politiek redenaar. „Ik zou wel eens willen zien wip ons liet stemmen als wij niet wilden!" riep eene opgewonden toehoorster. Snugger. President van de rechtbank. Er zijn zoovele getuigen dat ik de namen nog eens zal afroepen, om te zien of allen er zijn. Zij die er zijn, antwoorden met ja; zij die er niet zijn, ant woorden met neen. Een krachtig beeld. Liefhebbers van drin ken hebben doorgaans het meest aan te merken op wat anderen gebruiken. Zoo zei er eens een van een mede-drinkebroêi: „Hij maakt zijn grog zóó sterk, dat hij hem uit glazen van hardglas moet drinken." Qualificatie. Recruut. (in 't gelul.) Goddank, er wordt „plaats rust" geblazen. Onderofficier. Stilte! Behalve ik heeft in 't gelid geen ezel iets te zeggen. Haarlem, 3 Maart. De avond van gisteren was voor de leden der R. K. Leesvereeniging, door de zorgen van het ijverig Bestuur, inderdaad een avond van waarachtig en hoog genot, 't Was aan het Bestuur gelukt ook den heer M. W. van der Aa, voor eene spreekbeurt te winnen. Gis teren-avond volbracht de hoofdredacteur van het hoofdorgaan der Nederl. Katholieke pers de taak, die op welwillende wijze door Z. E. was aanvaard. In eene geestige causerie ontwikkelde en geeselde de geniale spreker de theorie der progressisten, die in den vooruitgang op maatschappelijk en phi- losophisch gebied zich een ideaal van geluk scheppen voor den naneef, voor de toekomstige geslachten. Hoop doet leven. De naturalistische mensch, de progressist hoopt ook. Hij eischt maatschappelijke hervormingen die hij met de uitvindingen van den menschelijken geest, als de eenige middelen be schouwt om voor den naneef een staat van voort durend geluk en genot op deze aarde te verkrijgen. Dat die zoo hoog geprezen vooruitgang ten slotte uit moet loopen op ondergang en dat het voor- uitgangsbegrip nimmer als surrogaat van de christe lijke hoop kan dienen, 't werd door den geachten redenaar daghelder bewezen. Een ander was de leidende gedachte van de pittige en geestige cau serie die de heer van der Aa ons gaf te genieten. Den inhoud dezer vooidracht weer te geven in den beknopten vorm van ons verslag achten we ondoenlijk. Daartoe was het geleverde te rijk, het onderwerp te veel omvattend. Men wist niet wat meer te bewonderen; de uitgebreide kennis des sprekers van maatschappelijke verhoudingen, zijn diepen blik in het streven en werken van het materialisme, zijne treffende vergelijkingen van de vroegere toestanden met de tegenwoordige of zijne onbegrensde liefde voor het Christelijke, het ware, zich openbarende in ontboezemingen, welke de geheele vergadering medesleepten en in een onbeschrijfelijk enthousiasme brachten. Er waren oogenblikken, dat schier iedere zinsnede werd toegejuicht, en de ironieke wijze waarop spreker de dwaze vooruitgangsbegrippen der pro gressisten aan de kaak stelde, deed de gansche vergadering dikwijls schateren van lachen. Inderdaad de heer van der Aa, dien wij kenden als een moedig strijder voor waarheid en recht en als een keurig stylist, hebben we thans ook bewonderd als een geestig en fijn causeur. De begaafde redenaar heeft dan ook de R. K. Lees vereeniging zeer aan zich verplicht en uit het krachtig applaus bleek ten duidelijkste, dat de toehoorders zich met de woorden van den ge- achten president, den heer C. J. Gonnet, ver- eenigden, die Z. E in welsprekende bewoordingen den dank der vergadering bracht, de Vereeniging in zijn aandenken aanbeval en daarbij de hoop uitdrukte, dat het ledental Z. E. in een volgend seizoen wederom als spreker zou mogen be groeten ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 1 Maart 1883. 1. G S. te Haarlem, openbare dronkenschap (2 récid) 14 dagen gev. straf c. e. 2. G. S. te Haarlem, openbare dronkenschap (3 récid) 14 dagen gev. straf c. e. 3. A P. te Haarlemmermeer, moedw. mish. vrijgesproken. 4. D. O. je Oosthuizen, moedw. mish. f 8 boete of een dag subs, gev. straf c. e. 5. J. Gz. V., P Hz. S. 6. K. Jz. K., Ph. Thz. K. 7. J. Jz. M., K. Ez. Z. 8. D. Jz. P. en J. Jz. F. allen visschers te Volendam visschen in de Zuiderzee met een kuilnet, gespannen tusschen 2 vaar tuigen, allen f 10 boete of 2 dagen subs. gev. straf en solidair in de kosten. 9. C. Ph. G. gescheiden vrouw van P. V. te Haarlem, (gedet.) eenv. diefstal, 18 Maanden gev. straf c. e. HAARLEM, 28 Febr. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 6 koeien verkocht, - voor f 160 a 270; stier; verkocht - voor f a - vaarzen, verkocht voor f a pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 40 nuchtere kalveren, verk. voor 5 a 9, 27 schapen, verk. voor f 30 a 36. lammeren, verkocht voor f a - biggen ver kocht - voor f - a varkens, verkocht voor a c. per l/j kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 8 stapels kaas, 880 stuks, wegende 1840 kilo, hoog ste prijs f 35.middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, 28 Febr. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 130 vette kalverenlste qual. 1,20, 2de qual. 1,00, per kilo, - graskalf f a 105 nuchtere kalveren, 4 a 9, schapen en lammeren f a 130 vette varkens 50 a 55 c. per kilo. LEIDEN, 2 Maart. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a stieren a ossen f a 58 melkkoeien f 150 a f 260,38 kalveren dito 180 325, 55 vare dito f 151 a 258, 76 vette dito f 178 310, graskalveren f a 12 vette 44 a 115 100 a 115; 138 nuchtere dito f 3,a 10, 74 vette schapen 22 a 35,30 weide dito ƒ16, a 23,lammeren 36 magere varkens 16 a 46, 142 biggen f 6.50 a 14.— GOUDA, 1 Maart. Kaas f 29 a f 30,— le qual., 2e qual. f a zware hooger in prijs aangevoerd 3 partijen. Handel buitengewoon vlug Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.40 I.50 der weiboter f 1.20 a 1.30. per kilo. Handel zeer vlug. 3CHIEDAM, 2 Maart. Moutwijn, per ned. vat II,Jenever! 16,50, spoeling f 1,80 dito commissie f 1,60. HOORN, 1 Maart. Ter waag gewogen 25 stapels kaas wegende, 5967 kilo; hoogsteprijsper 50 kilo f38,50 >oor kleine, en voor hooikaas commissie f middelbare, f LONDEN, 1 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4 4 a 6 - Schapen en Lammeren 5 9 a 7 9, Kalveren 5 4 a 7 - Zwijnen 4 - a 4 8. ALKMAAR2 Maart. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,75 a 9,50 rogge f 6,a 6,75, gerst f 5,25, a 5,50, dito chev. 6,a 6,60 haver f 3,25 f 4,75 paardenboonen f 6,50 a 8,bruine dito f a 13,— a j 16,25, duiven dito f -.kanariezaad 12, rood mosterdzaad f a geel dito fkarwijzaad a blauw maanzaad f groene erwten J13,a 18,grauwe dito 18,a 24,vale dito f 10,a 12,Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 75 stapels, wegende 14,222 kilo. Gras-, kleine f 38,50 commissie f mid delbars f laagste prijs f hooi-, kleine f 36,50 com missie f39.middelb. f39,50 laagste fper 50 kilo. Amsterdam, 2 Maart 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/s Hongarije, übl. Leening 18675 Gondlcening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 8panje. Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. I1/; 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 tf 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/2 1877 4 Columbia. Obligatien4'/$ Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aandy M. tot Expl. St. Spw. Aand. y Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 „1875B<y„ Italië. Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Buslarxl. Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltiache Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-BreBt Aand5 Kurak Chark Obl. yiOOO. 5 Morschanak Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Bumeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinoia Cert. Aand Miaa Kan.aa Teias Obl. Cert. 7 PïtEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgle. stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatal. 1854 A 18605 1864 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoere prolongatie 5 pet. genoteer de koer 65s/a 7813/]6 lOO'Vie 957a 79Va 84 6574 65'/» 53 127 7 6"/a 907a 267, 437- 59"/s 257, 25 n"/i. 1107a 95 UB/,, 117 29 15 116 1453 1197, 7 U/s 1487a 1327, 17 51 127 51 827, 82 867„ 627, 627a 145 3617ia l«7a 1047a 1107a 101 947a 957a 997, 1087, 144 130 1297a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3