Opus Catliolicuin. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Twee ooren, één mond. Allerlei. Kerknieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. 7 Maart. Op de Maandag 11. alhier gehouden paardenmarkt werden aan gevoerd 246 paarden.De handel was tamelijk. De prijzen verschilden van 70 tot 500. Voor het vergrooten van de R. K. kerk te Spaarnwoude, is de laagste inschrij ver de Heer J. M. v. d. Weeg alhier, voor 9200. Gedurende de maand Februari ziju alhier 37 personen door de politie wegens dronkenschap op straat vervolgd. nu/» mededeelingen a 10 Cents per regel. Het goede werk van den Miswijn, ingesteld onder toezicht van den Eerw. Pastoor der ge meente, door de heeren Rouvière en Mathieu, wijnbouwers te Godognan, bij Vergeze(Gard) Frankrijk, zondert een gedeelte der winsten af voor bet in stand houden van de vrije Katholieke scholen der gemeente. Eerw. Heeren Pastoors en partikulieren vinden aan dat adres uitstekende, als onver sneden gegarandeerde witte en roode wijnen tot billijke prijzen. Inlichtingen te bekomen bij den Eerw. Heer Pastoor. Prospectussen worden op aanvraag toe gezonden. Agenten worden aangenomen» Ter waarschuwing! De dienstbode te Arnhem die zich onlangs bij het aanmaken van de kachel met petroleum zoo deerlijk brandde, is aan de gevolgen daarvan overleden. Mr. Brossard, inspecteur der Spoorweg-Maatschappij ParisLyonMediter rane, deelt over de slijtage van stalen spoor staven het volgende mede: Gedurende het eerste jaar bedraagt die slijtage op hoofdsporen in door- simde 0.31 mM. De slijtage neemt vervolgens af en bedraagt in 10 jaren tijds 0.15mM. per jaar. Daar een slijtage van 15 mM. nog niet gevaar lijk is voor de veiligheid, zoo kunnen dienten- gevolgen de stalen spoorstaven 80 jaren duren. Mondsnoering. In elke tabaks fabriek te Key West is een «lezer". De Cubanen kun nen namelijk niet spreken zonder te gesticuleeren, en ten einde hunne handen bezig en hen van praten terug te houden is er iemand op gehuurd om de werklui gedurende de wersuren voor te lezen. Men herinnert zich, dateenigen tijd geleden zekere N. J. K. uit Delfshaven, vroeger sigarenhandelaar te Botterdam, is gevan gen genomen, verdacht van een valsch bankbiljet van zestig gulden te hebben uitgegeven. In zijne woning werden bij huiszoeking verschillende bank biljetten en ook verschillende gereedschappen en groote gave steenen gevonden en in beslag geno men. De steenen dienden om tonnen met inmaak- goed te dekken. Zij werden tot onderzoek aan den heer J. J. Würtheim, den bekenden lithograaf te Botterdam, door den rechter van instructie, mr. A. C. Wesenhagen, in handen gesteld. Wij vernemen dat door een kunstige chemische bewerking het dezen bekwamen deskundige gelukt is, om uit de zorgvuldig uitgewreven steenen, de cijfers, letters en verdere figuren, die er vroeger in gegraveerd moeten zijn geweest, weer duidelijk te voorschijn te brengen, en dat genoemde rechter den heer Vürtheim zijne bizondere tevredenheid heeft be tuigd met het verkregen resultaat. In dit crimi neel strafproces moet ook gebleken zijn, dal deze N. J. K. dezelfde persoon is, die reeds van 1877 af bezig is bankbiljetten na te maken en in om loop te brengen. Door het omvallen van een ketel met kokende koffie bekwam een kindje van ruim een half jaar te Veenendaal hevige brandwonden. De ouder3 riepen geen heelkundige hulp in, maar meenden dat het wasschen met pekel een afdoend middel was. De gevolgen bleven niet uit: de kleine is onder hevige pijnen bezweken. Ben Belgisch redenaar hield in de Kamer een rede, die even vervelend als lang was. In plaats van er op te antwoorden haalde de Minister een dagblad uit zijn zak, waarin die geheele rede reeds te lezen stond. Het stuk was een dag te vroeg geplaatst. Nu, dat komt meer voor: maar wat krasser was, is dat de redactie van het blad er reeds bijgevoegd had wat de uit werking dier rede op de toehoorders was. Dat had ze dus ook een dag te voren vermoede lijk door middel van een kaartlegster verno men. De leden der Kamer zaten te schudder. van 't lachen, toen de Minister dat alles aan 't licht bracht. Zooals wij mededeelden, heeft de burgemeester van Loosduinen zich uit de voeten gemaakt. Met zekerheid deelt men nu mede, dat onder de door hem financiëel benadeelden ook behoort de bij het ongeluk op het Hollandsche spoor zoo zwaar gekwetste Nathan Deze ont ving van de Holl. Spoorweg-maatschappij eene schadevergoeding van f 14,000. Hij gaf daarvan f10,000 in «verzekerde bewaring" aan den acht baren heer burgemeester zijner gemeente, die ook dat bloedgeld medenam naar Amerika. Immer practisch. Geen schoolmonarch, zoo verhaalt de A lig. Deutsche Lehrer-Zeitung, (we mogen het dus met een gerust geweten ver der vertellen) heeft de patriotische werking van het Pruisische vaderlands- en volkslied „Heil Dir im Siegerhranz" op zulk eene eigenaardige en ongpwone wijze beproefd, dan de achtbare heer Zielbauer, die eertijds te Berlijn er een jongens school op nahield. De tucht was er voorbeeldig streng. Bij het toedienen van lichamelijke straffen bediende deze paedagoog zich van een stuk hout, een lat van nagenoeg 3A meter lengte. Dat bij de toepassing van dit instrument op de lichamen der spes patriae, de delinquent luidkeels schreeuwde, hinderde den schoolmonarch geenszins en hij had tevens een uitstekend middel om het vervaarlijk geluid van het slachtoffer niet op straat te laten doordringen. Telkens namelijk wanneer eene «afre kening" plaats had, moesten alle leerlingen opstaan en dan uit alle macht en kracht het Pruisische volkslied zingen Heil Dir im Siegerhranzzoo lang de executie duurde. De buren hoorden dit lied steeds gaarne, de voorbijgangers bleven dikwijls staan luisteren, maar of de Pruisische paedagoog op deze wijze patriotische gevoelens in de harten zijner leerlingen ontwikkelde, is ongetwijfeld eene zeer in de lucht hangende veronderstelling. De stoomboot Bywell Castte, die in den herfst 1878 de pleizierboot Princess Alice op de Theems niet ver van Woolwich in den grond boorde, waarbij meer dan 500 menschen verdron ken, is nu zelf in de golf van Biscaye met een equipage van 50 man vergaan. Het schip was het eigendom van den reeder John Hall te Newcastle on Tyne. Uit Oostdongeradeel meldt men ons: Een niet alledaagsch geval heeft zich bij de loting voor de nationale militie voorgedaan. Een jongen, wees, zonder voogd, hier wonende, was hier ook, volgens de wet, ingeschreven. Zijn toe ziende voogd, in de gemeente Dantumadeel wo nende, had hem ook daar doen inschrijven. De termijnen voor reclame waren na de ontdekking van het feit verloopen. Hij moest dus hier loten en in Dantumadeel. In Oostdongeradeel trok hij een dienstplichtig nommer, in Dantumadeel lootte hij vrij. Daar Oostdongeradeel de gemeente was, waar hij volgens de militiewet ingezeten was, zal het daar getrokken nommer hem natuurlijk moeten worden toegerekend. De vroegere directeur van het Ringtheater, Eranz Jauner, die wegens den nood- lottigen brand tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld is, heeft den 28sten Februari zich in arrest begeven om zijne straf te ondergaan. «Booie Ca s", de oude hond van de Landswerf te Amsterdam, is niet meer. Eenige dagen geleden stierf hij op «zijn werk", nog onverwachts. Zijne ouderdomsgebreken verhinder den hem niet, op drie pooten hinkende, gelijk met het personeel, trouw de werf op en af te gaan. Zestien jaar lang deed hij dit en waarschuwde altijd, even voor 't klokgeklep, door luid ge blaf, dat de tijd van komen en gaan daar was. Hij droeg een halsband met «Marine" er op en werd beloond met kluifjes en overschot van 't middagmaal. Hij is op «ziju terrein" begraven onder een boom; niemand volgde zijn lijk, alleen een andere jongere hond «Fanny" die met wel sprekende oogen opkeek en toen den mar. naliep, die Cas" droeg, welke zij sinds eenige jaren kende. Vraag ieder op de Landswerf naar «Booie Gas" en ge zult den lof over schranderheid en trouw vernemer., die in een hond zelden zooals bij hem worden aangetroffen. Men zegt dat som mige werklieden zoo gewoon waren aan 't waar schuwen van Cas, dat zij de eerste dagen na zijn dood bleven doorwerken, toen zijn geblaf hen niet meer herinnerde aan den tijd van vertrek! Groot Britannië is rijk aan god s- dienstige secten van allerlei soort. Behalve de staatskerk en meer bekende kerkgenootschappen vindt men er: De Christelijk Evangelischen, de Wortelaars, de Christelijke voortrekkers, 's Ko- nings eigen Leger, 't Christelijk Leger, 't Evan gelische matigheidsleger van het Blauwe Lint, 't Heiligheidsleger, 't Reddingsleger, 't Hozannaleger, 't Verlostenleger, 't Koninklijk Evangelisch Leger en de Beddingszeemacht! In den laatste n tijd richt de zee worm weder groote verwoestingen aan bij de Scheveningsche visschersvloot. Het gebeurt zelfs enkele malen dat het vaartuig zóó door den worm is aangetast, dat de bemanuing genoodzaakt is huiswaarts te keeren, hetgeen natuurlijk tijdver lies enz. ten gevolge heeft. Om zich een denk beeld te vormen van dit kwaad, diene het vol gende. De bodem der schepen bestaat uit drie platen, de beide uiterste van 6 duim, de mid delste van 57, duim dikte en nu is het opmer kelijk dat de worm het hardst aan deze laatste knaagt. Van een der vaartuigen, nog geen jaar oud, was in Oct. 11. de middenplaat gedeeltelijk doorgeknaagd, zoodat men geen kans zag het schip boven te houden. Men spijkerde toen over het be schadigde gedeelte dwarsplanken en nu men in Feb. de dwarsplanken wegnam, bleek het dat de worm met kracht de vernieling voortgezet en de middenplaat totaal had doorgevreten. Reeds vele middelen als branden, teren, bestrijken met groene verf werden tegen worm aangewend, doch niets baat. Men hoopt daarom dat het den mannen der wetenschap nog eenmaal gelukken mag tegen deze plaag een afdoend middel te vinden. Te Amsterdam is een fabriek van ridderorden opgericht, wel te verstaan van rid derkruisen voor hen die bevoegd zijn om die te dragen, 't Verbruik van die artikelen schijnt zeer toe te nemen, daar de vennootschap die in- tusschen ook andere byouteriën zal vervaardigen met een kapitaal van 200,000 werkt.'t Doet. ons genoegen, dat de nationale nijverheid en de Nederlandsche werkman dus ook weder van deze liefhebberij voordeel zullen trekken. De schu 1 deischers van Sarah Bernhardt betwisten elkander de opbrengst der veiling van haar juweelen. Zekere Bloche, een expert, beweert recht te hebben op de geheele som (171,000 frs.); omdat hij er haar 180,000 frs. op geleend en een gedeelte van dat geld f79,000 frs.) gediend heeft om de kostbaarheden uit de bank van leening te lossen. Een harer vriendinnen, mile Robert, beweert dat er haar, om dezelfde reden, 40,000 frs. van toekomen. De bekende dames- kleedermaker Worth eischt 6500 frs. voor de cos tumes, waarin zij thans avond aan avond optreedt in Sardou'8 nieuwe stuk «Fedora." Mile Delfine Baron, de naaister, heeft 25,000 frs. te vorderen voor de costumes van Damala, Sarah's gemaal. En dit zijn er nog maar enkelen. De zaakwaar nemer van Worth is vooral zeer verontwaardigd. Avond aan avond zendt hij naar het bureau van den Vaudeville-schouwburg, waarin Sarah haar triomfen behaalt, om betaling, doch regelmatig krijgt hij ten antwoord, dat de actiice steeds haar honorarium (1000 frs. per avond) reeds vooraf heeft opgenomen en telkens komt hij dus onverrichter zake terug. Een ander beweert, dat de verkoop van juweelen slechts comedie was en dat Bloche, op wiens verzoek dit geschiedde, zulks deed in overleg met de actrice zelf, zoodat hij, door thans het geheele bedrag voor zich te eischen, eigenlijk wil beletten, dat haar werkelijke schuldeischers er iets van ontvangen zullen. In den loop der volgende week zal de rechter uitspraak in deze teedere kwestie doen. Na de Duitschersen Bussen is er nu een Italiaan in Friesland gearriveerd, om er de schoonste exemplaren van het melkvee op te koopen en de Friezen in verzoeking te brengen, de hen. met de gouden eieren te slachten. De eerste aardbeziën van dit jaar zijn Zaterdag Z. M. den Koning aangeboden. Een verschrikkelijke ramp heeft gisteren te Scheveningen nabij het strand plaats gehad. Tengevolge van den storm zijn twee schuiten, van de reeders A. Tuyt en Den Duik, in de branding omgeslagen. Van ééne is de ge heele bemanning, bestaande uit 17 personen, verdronken. Een onzer bekenden, zegt de Arnh. Ct. wiens vrouw niet aan politiek doet, deelde haar na het lezen van de courant mede, dat het Ministerie weer heenging en een nieuw Ministe rie komen zou, «Ze doen verkeerd, zeide mevrouw, ik heb het bij ondervinding. He'? Ja, met de meiden. Al dat veranderen leidt tot niets. Men krijst hoe langer hoe minder. Het best is maar te houden wat men heeft." Te Toulon wordt deze week de kiel gelegd voor een nieuw pantserschip le klasse, dat 97, millioer. zal kosten. Dezer dagen overleed te Ootmar- sum een vrouw, die in het bezit was van een hondje, dat ongeveer 17 jaar was. Dit trouwe diertje heeft na het overlijden van zijn meesteres, van wat hem ook voorgezet werd, niets willen gebruiken, zoodat het eenige dagen later den hongerdood is gestorven. Ons geluk wordt bepaald niet door 't geen wij hebben, maar door 't geen wij zijn. Geheel ons leven wordt ons als een droom, en een oogenblik in dezen droom wordt ons soms tot een eeuwigheid. Arbeid adelt, maar de oudste adel is: gods vrucht. Voor hen die God liefhebben is 't genoeg zijn wil te kennen, om dien te volbrengen, zonder juist het waarom te weten. Heeft het gebed zich in uw hart ontvlamd, dan zult gij den Engel in uw huis zien. Gij hebt twee ooren en een mond. Waarom u beklagen? Gij moet veel hooren en weinig spreken. Gij hebt twee oogen en een mond. Gij moet veel dingen zien en er nog meer zwijgen. Gij hebt twee handen en een mond. Leer tellen. Gij hebt dus twee werktuigen om te ar beiden, slechts één om te eten. Rapport. «Gisteren heb ik den landlooper van Zwabberen gearresteerd; bij de visitatie vond ik bij hem de voorwerpen aan den voet dezes vermeld. Zoo als ik hoop zijn al deze voorwerpen gestolen. Get. Kwabbenhoven, rijksveldwachter. Zonderling verbod. In een park te Praag is de volgende bekendmaking te lezen: «Hier is aan alle jagers het blaffen hunner honden ver boden." Een strenge chef. Referendaris. Met dat eeuwige hoesten, kuchen en neus snuiten ver broddelt ge veel tijd, mijnheer van Piekeren. Van Piekeren. Ja, maar ik mag toch wel Referendaris. Hoest, kuch en snuit uwe neus in uw eigen tijd, zooveel als ge maar wilt, maar hier op het bureau duld ik het niet, be grepen? Dubbel boekhouden. Luitenant van Vled- derum heeft van den consul Isaac Mozes Pinke- les 500 gulden geleend. Hij schrijft in zijn dag boek: /Geleend van den Weledel Geboren Heer Isaac Mozes Pinkeles, consul alhier, 500 gul den. Na verloop van drie maanden geeft hij het geld terug en noteert in zijn journaal: Aan den jood Pinkeles betaald 500 gulden. Een uitmuntend voorstel. Huurder, (tot den huisheer, die hem de huur heeft opgezegd wegens wanbelaling) Weet je wat, ik heb een mooi voorstel, trek uwe opzegging in en verhoog den huurprijs, ik woon zoo gaarne in uw huis. Een gelukkige moeder. Heer. Ge zijt slechts een dag in Amsterdam geweest. Ge' hebt dus de museums en schilderij verzamelingen niet kunnen zien? Dame. Dat is ook niet noodig, mijne dochter schildert zelf. Een nieuwe ziekte. Meijer. Zoo, vriend Muller, alleen op de wandeling? Muller. Ja, mijne echtgenoote is niet wel. Meijer. Wat mankeert haar dan? Muller. Een nieuwe wintennantel. Door Z. H. den Paus is benoemd tot Kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Breda, de Hoog Eerw. Heer J. L. van Dijk, Deken en Pastoor te Ginneken. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: J Elskamp en H S ten Hope; H R Smink en J Suoek. Bevallen: C J A Muller geb. Heijnsius z. A van der Aar geb. Henneman d. M T van Coistanje geo. Cruijce z. A W S Geerlofs geb. Schalekamp d. M Merks geb. Dirks z. J W A v. Zonneveld geb. Voe telink d. M v. d. Wateren geb. v. Alphen z. A Dekker geb. v. Gasteren d. GE Hooning geb. Hof stee z. M Eijkel e;eb. Volbracht d. TA Leuven geb. Bom d. HM Timmer geb. de Graaff z. H J v. Eskert geb. Miesijerus d. G M E Wesseling geb. Schornagel z. JE v. d. Poll geb. Prévinaire d. C H Tbomass geb. Vogels z. H C van Cittert geb. Kranenberg z. H 't Hart geb. Smit z. - J C Ver- steegh geb. van Acker z. GE van Broekbuizen geb. Bosveld d. H Rademakers geb. van Boxtel z*E Rietman geb. Dernison z. Overleden: A Luijten 10 j. d. L. Heerenvest; J B Pollé 25 j. de Haasstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H van Meurs Brou wersvaart; P van Brakel 73 j. K. Margarethastraat; J B van Dijk 4 j. z. Vrouwensteeg; P J Steenkist 2 mn. z. Doelstraat; P v. d. Veen 16 mn. z. L. Raam straat; PW Bottelier 31 j. Tulpenstraat; G van Dansik 10 dg. z. L. Vlamingstraat; H Kuijl 34 j. Heerensingel; J R Muller 20 j. d. Rozenstraat; H van Egmond 67 j. Sckootersingel; A Vring 60 j. L. Margarethastraat; MM Kriege 20 mn. d. Essenstr.; H C de Mon 15 dg. d. Turflaantje; E H Neijsse4j. d. Hondensteeg; C Timmer 3 mD. z. Linschotenstr.; W P A M Malefijt 5 mn. d. Molensteeg; HP Kops 44 j. Jacobijnestraat; A Overbeek 2 j. d. Jansstraat. M ARKTBERIC HTEN. HAARLEM, 5 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe ;a -,witte dito f 7,50 a 9, rogge J 5,60 a 5.75 haver 3.50 a 4.50; gerst J' 5.50 a f -. duivenboonen 6,50 a 7 90; bruineb. f bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 3 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 7 heet. tarwe winter- 9,a 10,zomer- 8a f 8,50 5 heet. rogge winter- f 6,50 a 7,zomer- 5.50 a 6.13 heet. gerst zomer- 5.a 5.50, chevalier 6,a 6,50, 13 heet. haver, zware- f 4,a 4.50, lichte- f 3.a 3.50;- heet. duivenboonen f a -. heet. paardenboonen f a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1Ia vat 1ste qual. 72.— a 78.—, 2de qual. f 64.— a 70.—. AMSTERDAM, 5 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 570 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 8de qualiteit f 0,74 per kilo; melk- en kalfkoeier f150 a 350, graskalv. f a 175 nuchtere kalfk 5 a 9, 57 schapen en lammeren 31 a 20 vette varkens 44 a 55c.; beiden per kilo. - a - paarden a ROTTERD AM, 6 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 9 paarden, 1118 runderen, 77 vette- en graskalveren 250 nuchtere kalveren, 19 scha pen of lammeren, 375 .varkens, 105 biggen, 2 bokken of geiten 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 105 en 2de qual. 60 c., schapen 70 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkens was heden heter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 59/8 ton, 138/16 tonnen, 1011 stukken a l kilo. De pi ijzen der botei waren heden als volgt lste f 80 2e qualit. f 77> 3de qual. f72. pPURMEREND, 6 Maart. Kaas: aangevoerd 40 stapels rijs der kleine kaas f38,middelbare f 37,50. Boter 1.45 a 1.55 per kilo. Runderen: —aangevoerd 115 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 64 stuks, prijs 90a 110 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 471 stuks, prijs f8a 18 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 29 stuks, prijs 48 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 80 stuks, prijs f 16 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 212 stuks, prijs f 7 a 11,- per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaan ge voerd 634 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f per kopboter fa kippen - eenden a c.kipeieren f 8,25 a 3.75 eendeneieren f3,75 per 100 stuks. SCHIEDAM, 6 Maart. Moutwijn per Ned. vat fll, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling fl,60 dito commissie f 1,80. HOORN, 3 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen al? volgt: 4 heet tarwe f 11,—, 3 heet. rogge f 7,2 heet. gerst 5,50 13 heel. haver f 4 75 mosterdzaad f 27,a karwijzaad f 12,75 heet. boonen: 27 heet bruine f 13 a 16,75 gele f f heet paardeboonen f a ,8 heet. erwten f 13 a 14,75 heet. groene f 13,50 a 16,heet. grauwe J' 18.— a 24,— heet. witte j 20 heet. n. aardappelen J 4,a 5, alles per heet.; manden appelen f -.a-.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden van f 75 tot 230 veulens f a koeien van f tot140 kal veren van f 6 tot 13, schapen van f tot 2 50 lammeren van f 27 tot 23,— 55 varkens van 15 a 26 7 zeugeD van 25 tot 50 330 biggen van f 4— a 9;bokken f a - geiten a -. 2 Maart. Aangevoerd koeien van f tot en 30 schapen van f 25 tot 36 per stuk, - kalveren van tot c. per kilo. ALKMAAR, 3 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt33 koeien 185 a 275, 146 nuchtere kalveien 4 a 18, vette kalveren a172 schapen J 14 48, varkens f a per kilo, 130 ma gere dito 16 a 35,6 bokken 5 a 8,5 paarden 70 a 80,— lammeren fa 5 Maart. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van f 230 a 28096 kalveren van f 40 a 125, 87 nuchtere dito van f 4 a 16, 14 schapen f 12 a 60,56 varkens f42 a 63 c. 22 magere 14 a 23 c. per kilo. LONDEN, 5 Maart. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 1800, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/4 a 6/2, schapen en Lammeren 6/- a 8/-, Kalveren 6/- a 7/- zwijnen 4/- a 4/8. Amsterdam, 6 Maart 1883. Prijzen der onderstaande effecten genüteer pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld u u u 3 n u n 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853/80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1/, 1876 2 u (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 4 Italië. Rusland 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 it it n 1869 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. w ti v 1877 Columbia. Obligatien4,/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/a 1875 5°/0 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. /"1000. 5 Mor8chansk Sysran Aand. 5 Ria8chk Wiasma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 Rotterdam Gemeente Grediet. Belgie. U stad Antwerpen 187-4 Oostenrijk. Staats]. 1854 1860 1864 Busland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 5 65>3/i, 78"/, lOH/» 943/, 79"/» 84 65"/,, 65"/» 53'/, 977* 767» 90 267, 447, 597, 257, 25 ll"/.s 1107, 947, 117 297. 15 117a 116 1457, 120 717. 1483/, 133 17 51 125 51 83 82 87 627, 627, Kumeule. Amerika. div. 148 O 377» 148 .*7 104 8 110 3 lOB/s 3 947/s 8 95 4 997, 5 109 140®/, 6 1327, 5 1297, pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3