Opus Catholicum. BEURSBERICHTEN. De aardbeving. Voor geest en hart. Hoop. Allerlei. als de geleiddraad van één stel der aldus gespanneD draden gebroken was, kon men het gesprek over dezen gebroken draad verstaan aan bet einde van den daarnaast liggenden draad. A 1 9 eene bizor, derheid verdient vermelding, dat een 14-jarige knaap op het toe- latings-examen voor de rijksnormaallessen te Coe- vorden zijn opstel over //het, jongensleven" geheel in dichtmaat en op rijm geschreven heeft. Door den hoofdmachinist bij de stoomgemalen aan het Noord-Willemskanaal K. Van der Klip, te Assen, is eigenhandig vervaardigd een oscilleerend stoomwerktuigje, dat geperst is op 10 atmosferen en, gestookt door een petroleum lamp met negen branders, ongeveer 4 paarde- kracht kan ontwikkelen. Dit werktuig is bestemd om te worden ingezonden op de internationale tentoonstelling, die dezen zomer te Amsterdam tal worden gehouden. Bij deze miniatuurmachine is eene nieuwe vinding toegepast: de vervaardiger namelijk is op het vernuftige denkbeeld gekomen aan het werktuig eene voorwaartsche en achter- waartsche beweging te geven, zonder stoomscknif. Het veelbesproken parelsnoer van Koningin Maria Antoinette zou, volgens den Franschen journalist Scboll, in de bouwvallen van de Tuilerieën gevonden zijn. Hij verhaalt daarom trent in de Evenement het volgende, dat wij ge heel voor zijn verantwoording laten. Door een der arbeiders, die bij het afbreken van de Tuilerieen werkten, werd een ijzeren cassette met geheim slot gevonden. Men bracht haar naar het Ministerie van binnenlandsche zaken, ontbood de Prinses Amélie van Bourbon (Mej. Naundorff), die per sneltrein uit Amsterdam naar Parijs kwam en in tegenwoordigheid van de ministers en den prefect van politie, met een sleuteltje, dat zij medebracht, de cassette opende. Men vond daarin, onder een aantal andere kostbaarheden, ook het beruchte //parelsnoer der Koningin", dat men door de Bohans in Oostenrijk gestolen waande. Voorts zouden nog in die cassette papieren zijn gevonden, die bewijzen dat de Naundorffs de echte Bour bons zijn. Zonderlinge foltering. In P e r z i be dient men zich van een kat om een misdadiger tot bekentenis te brengen. Men bindt namelijk zulk een dier op den ontblooten rug van den beschuldigde en slaat nu onbarmhartig het dier met een stok. Zooals te begrijpen is, begint het beest te krabben en te bijten. IntusBchen wordt den verdachte gevraagd, of hij zijn misdaad wil bekennen. Ontkent bij, zoo bekomt de kat opnieuw slagen, en men gaat hiermede zoolang voort, totdat de beschuldigde bekent, wat men van hem verlangt. Bijna niemand wederstaat deze kwelling en men onderwerpt zich liever aan de straf, al is men ook onschuldig, dan zulke marteling te verdragen. Een tweede internation ale hon- dententoonstelling, uitgaande van de vereeniging Hector, zal van 25 tot 29 Mei a. s. te Berlijn gehouden worden. Zij zal niet minder dan onge veer 1500 honden omvatten van allerlei soort, tot de fijnste schoothondjes toe, die in glazen kastjes tentoongesteld zullen worden. Aan de tentoonstelling is eon loterij verbonden, waarvan de prijzen bestaan in zilveren voorwerpen, geweren, honden, enz. De eerste prijs heeft een waarde van 10,000 mark. Volgens De Huisvrouw is de laatste nieuwigheid in vrouwentoiletten een voorliefde voor spinnen. Uit allerlei grondstof, zelfs uit diamanten en juweelen vervaardigd, ziet men ze op hoeden, kragen, jabots, braceletten, overal zitten. Zelfs bestond dezer dagen het gewone cadeau, door een vermogend Engelschman bij ge legenheid van zijn huwelijk aan de bruidsmeisjes uitgereikt, in meer of minder kostbare spin- ornementen. De nieuwste hoedenvormen onder scheiden zich door iets puntigs en opstaand?. Sommige zijn geheel als die onzer Scheveningsche vischvrouwen, en een nieuw Engelsch model, de «Dolly Varzin" (naar een heldin van Dickens), herinnert aan niets zoo zeer dan aan de hooge puntige mutsjes, die onze Sara Burgerharts droegen. De Gamelan g-spelers van het Royal Aquarium, zijn in het Zeemanshuis te Botterdam aangekomen. Naar wij vernemen zullen zij met de boot ter Botterdamsche Lloyd den 26steu naar Java teruggezonden worden. Beveiliging der ooftboom-bloesem tegen nacht vorst. In de N. Gr. Ct. doet Karpophilus het volgende eenvoudige en onkostbare middel aan de hand, om den bloesem van appel- en pere- boomen tegen nachtvorst te beschermen. Men neemt eenige plaggen vochtig veen en bangt die, aan een touw bevestigd, hier en daar in een vruchtboom. Dit middel schijnt jaren lang be kend te wezen en probaat te zijn. Het kan natuur lijk dienen om fijne vruchtboomen te beveiligen. Zoo ook wanneer de abrikoos en perzikboomen, langs schuttingen geplant, in bloei staan en men vresst nachtvorst, dan is het beste behoedmiddel daartegen, om des avonds op een hand breedte afstand der boomen een natte dweil of natte stroomat te hangen, en de bloesem zal behouden blijven. Een blijvend vraagstuk. In d e Revue politique et litteraire lee9t men, dat er in het Turijnach Mu seum een oud geschrift gevonden is, waarin eene samenspraak tusschen het hoofd en de maag voorkomt over de vraag wat van beide „het li chaam beheerscht." Een kaartje derde klasse vanAm- sterdam naar Zutfen a 2 cents per kilometer zou kosten twee gulden, en indien de machinist een weinig meer gang zette dan gewoonlijk, zou dat reisje in anderhalf' uur afgeloopen zijn. Stel u nu voor dat er een spoorbaan bestond van Amster dam naar de zon, waarop men zonder tusschen- stations kon doorrijden met dezelfde snelheid als van het proefreisje naar Zutfen, dan zou men on derweg zijn 285 jaar en nog enkele maanden en een kaartje enkele reis zou kosten tegen tarief als bovendrie millioen gulden! Het staat te vreezen, dat het personenverkeer op deze lijn niet veel te beteekenen zou hebben. Do or de arrondissement s-r e c h t- bank te Utrecht is een tapster veroordeeld tot eene boete van 10 of gevangenisstraf van drie dagen wegens het verkoopen van sterken drank aan kin deren beneden de 16 jaren. Door een dier kin dereu was eene kamer bij haar gehuurd, waar zij geregeld met elkander hun borrel gebruikten voor zij naar school gingen, 't Is wel! Een gepensioneerd militair te Zwolle, zekere v. V., lijdende aan delirium tremens en in den kost bij een kastelein, stond gisteren ochtend é'/s uur op, schoof het raam der 2de verdieping open, en zeide tot de andere kost gangers: „ik zie vuur, ik spring het raam uit." Werkelijk deed hij den sprong en werd dood van de straat opgenomen. Onlangs wilde een burger van Charlotte, zoo verhaalt de Chicago Interocean, 's avonds zijn woning binnentreden, toen hij een aantal kleine oogen in -'t donker flikkeren zag en een bende hongerige muskusratten op zijn beenen aanvielen. Hij ging haastig terug en haalde een paar politieagenten, die hem met een lantaarn verge zelden. Bij het huis hadden zij een formeel ge vecht te leveren voor de ratten eindelijk de wijk namen in het riool. Er werd van de 10 of 15 die de politie aanvielen, slechts een doode, een dier van 10 pond, gevonden. De ratten hadden de kleederen van den bewoner van het huis niet weinig gehavend. Een meisje te Voiron bij Gre noble, met haar kleederen te dicht bij de ka chel komende, is verbrand. Te Lérizey, Algerië, gebruikte een landbouwer Zaterdag met zijn huisgenooten het middagmaal, toen iemand door het venster hem met een ge weer doodschoot. In de vorige eeuw verrichtte een musketier het waagstuk om te paard de water leiding van Bue over te rijden, die slechts twee meter breed is. Een duizeling van den ruiter of een valsche beweging van het paard kan een on geluk veroorzaken. Twee officieren te Versailles heb ben gewed, dit dollemanswerk te herhalen. De aardbeving var. Zaterdag is, naar wij nader vernemen, ook te 'sGravenhage waargenomen. Van onderscheiden plaatsen meldt men ons voorts soortgelijke gewaarwordingen. Te Alfen a/lt. was de schok zeer sterk; daar werd 0. a. opeen zolder een stoel omgeworpen en een afsluitboom van een vensterluik uitgelicht. Te Leiden i9 het plafond in het station gescheurd. Te Sloten (N. H.) deed de aardschok verscheiden uurwerken stil staan. Ook te Zaandam nam men den schok waar. De schok deed zich, naar veler waarneming, van het Westen naar het Oosten gevoelen en ging van een verwijderd gerommel gepaard. Natuurlijk Was de indruk bij velen verschillend, evenals de daarop gevolgde waarnemingen. Sommigen onder vonden eene gewaarwording alsof zij het bed on der zich voelden wegtrekken, anderen schudden als in een heftigen koortsaanval; in eenige huizen vielen beeldjes en andere versieringen vau den schoorsteen, deuren rammelden en sprongen open, gaslantaarns zijn op enkele plaatsen door den schok uitgedoofd, uurwerken stonden stil enz. enz. Men acht dit in alluviale streken zeker uiterst zeldzaam verschijnsel daarom vooral vreemd, omdat de veenachtige bovengrond zulk een aardschudding niet zou voortplanten. O. i. berust dit op een dwaling, daar toch ongetwijfeld niet het alluvium werd geschokt, maar de oudere, vaste aardlagen daaronder, waardoor het vreemde van de voortplanting althans vervalt. Zaterdag-ochtend ruim 5 uur werden ook te Utrecht onderscheidene personen door eene zeer sterke schudding uit hun slaap gewekt. De een verhaalde dit aan den ander, lang vóór er uit Amsterdam en van elders van eene vermoedelijke aardbeving iets vernomen wa9. „Aan het Meteorologisch Instituut te Utrecht is niets vernomen; de magneten vertoonden niets bizonders. Uit Hilversum wordt aan het Handelsblad gt- schreven: „Nu ik uit uw zooeven ontvangen blad zie, dat gij nog twijfelt of wel aan een aardbeving gedacht moet worden, acht ik het niet onbelang rijk te melden, dat ik heden (Zaterdag) nacht gewekt werd door het trillen van mijn ledikant en het dreunen mijner vensters. Die trilling hield zóó lang aan, dat ik mijne vrouw kon wekken, om het feit mede te constateeren. Op mijn wasch- tafel waren enkele voorwerpen verschoven. In In- dië gewoon zijnde aan aardbevingen, kon ik nagaan dat de dreuning was horizontaal en daardoor ver moedelijk niet het gevoel gaf van zeeziekte, ver bonden aan verticale; maar zoo lang het tegendeel niet blijkt, geloof ik vast aan aardbeving, omdat de dreuning zoo lang aanhield en een gansch an dereu indruk maakte van die bij de uitbarsting te Muiden, welke ik ook eerst voor aardbeving hield, maar waarbij duidelijk slagen vernomen werden als kanonschoten. Mijn klok wees 5 uur 5 minuten. Verscheidene personen hier ter plaatse deelden mij mede; dat zij gewekt waren door het verschijnsel." Uit Katwijk aan den Bijn bericht men, dat ook aldaar de aardschudding is waargenomen en wel tweemaal achter elkander en met tusschen- poozen van circa 2 seconden. Gelijk men weten kan, is, ruim een eeuw geleden, in het alluviale (aangeslibte) gedeelte van ons land een nog geduchter schok gevoeld. Het was op den I811 Februari 1756, dus ongeveer 3'/j maand na de groote aardbeving van Lissabon. De her innering aan dien schok is bewaard gebleven in eene gravure van S. Eokke, voorstellende eene godsdienstoefening in de Luthersche Oude Kerk te Amsterdam op dien datum. Men ziet daar zelfs eenige menschen van de gaanderijen pogin gen doen om zich langs de pilaren te laten naar beneden glijden. Op den dag van de Lissabonsche aardbeving (1 November 1755) schijnt men hier ter stede niets daarvan te hebben gevoeld, doch wel wordt op eene andere gravure uit dien tijd eene afbeelding gegeven van eene „ongewoone waterbeweging" op het Haarlemmer Meer. Hoe teeder ook de moeder mint, Gods zorg alleen behoedt het kind. Zoolang gij geen eigen huisgezin hebt, schep u een werkkring en vul dien aan met uwe beste krachten. Verplicht aan u zoovelen gij maar kunt; maar maak u zeiven aan zoo weinigen mogelijk verplicht. Ontberen leert waardeeren. 't Is meuschelijk zwak te zijn, 'tisGodlijk te vergeven. Hoop is de zon des levens die, wanneer wij haar steeds voor ons uit hebben, de schaduw onzer lasten achter ons werpt. Veel verlangd. Monoloog van een kunste naar) Als er nu oorlog komt, is mijn fortuin gemaakt. Dan krijg ik van mijn uitgever dub bel salaris, op voorwaarde dat ik hem elke week drie veldslagen lever. Verzuchting. Ach, lieve hemel, als ik toch maar eens een minuut een rustig uurtje kon hebben! Gegrond motief van droefheid! Mevrouw Bimpelma», eene dame van omstreeks zestig jaren, is ontroostbaar, over den dood barer moe der. Een harer vriendinnen tracht de smart een weinig te leniger.: „'t is stellig een groot verlies voor u", sprak zij. „Duizendmaal erger dan ge denkt," zucht de ijdele dame, „want toen zij leefde kon ik nog zeggen: „mijne moeder," en dat maakte mij twintig jaren jonger." Modern. Koetsier. Sinds zes weken moet ik den dokter naar dit huis rijden, vertel me eens, wie heeft hier den dokter noodig? Huisknecht. Mevrouw de gravin, die is niet wel, als ze niet ziek is. Een goed hart. Gouvernante. Wat zoudt ge doen Lize, als er nu eens een oude, hongerige man binnenkwam, die ons zoo heerlijk zag eten? Lize. Ik zou hem uwe pasteitjes geven. Dokters wijsheid. Dokter. Hoe gaat het met den hoest? Heeft mijn recept geholpen? Patiënt. Met den hoest gaat het uitmuntend, maar van het drankje neem ik niets in. Een mijner buren heeft mij camille-thee gezonden en die heeft mij geheel en al hersteld. Dokter. Onzin, die thee had ik je ook kunnen voor schrijven, als je me maar gezegd had, dat je daardoor zoudt genezen. Altijd musicus. Heer. (in de woning van een musicus, naar iemand informeerende). Excu seer me, woont hier de heer Epscheuten? Musi cus. Neen, die woont een octaaf liooger. STEDELIJK NIEUWS Haarlem, 21 Maart. Van het plan om de Kraton in te richten tot hotel, met het oog op de a. s. tentoonstelling te Amster dam, is, naar wij van goederhaud vernemen, afgezien. Onder de gemeente Schooten is op gehaald het lijk van de 60 jarige koopvrouw Billetje Schering, wonende alhier. Daar zij veel misbruik maakte van sterkeu drank, vermoedt men dat zij in beschonken toe stand te water is geraakt. BURG. STAND DEE GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M J Lezinsky en C Spies; J H Schmitz en M H Clausing; M v. Eijk en M Feder- mann; CA Quint en C Snoek; W G Cramer en A WesseliDg; G Voorham en M P van Galen; J C Snijders en A C v. HoofF; A v. Ommeren en P M G Denier; M Busnach en S Hangjas. Getrouwd: Geene. Bevallen: C E v. d. Aardweg geb. Kenselaar d. M v. Bommel geb. Duits d. A J Vos geb. Radius d. C Kensen geb. v. Franken d. F Schrama geb. de Wilde d. T Baruch geb. Koek z. H A C Breet geb. Smits z. M W C Versteeg geb. Brouwer d. MA Chabot geb. Remmé z. G P v. Oldenmarck geb. v. d. Aa z. C E Lindeman geb. de Jong d. A Heijtvelt geb. Vas- tenouw d. C Dolle geb. Meijer z. M Beijk geb. de Regt d. Cv. Eijk geb de Vries z. H L C Kraak geb. v. Honstede z. G de Braber geb. v. Dantzig d. G S Bosschieter geb. Dn Crocq d. M Takken geb. Henning z. M Cauveren geb. v. Praag z. A Moer kerk geb. Kokkelkoren z. AH Kruijer geb. Koppen d. J v. Staveren geb. Bijster z. JA Divendal geb. Schiltmau z. N C Merens geb. Smit z. L L Bie- rens de Haan geb. v. Leeuwen z. Cv. d. Nieuwenhof geb. Dekker d. E d Velthuijzen geb. Schoevaart d. J Germans geb. v. Br inkom z. H Scharwachter geb. v. Delft z. K van Eeuwijk geb. Stipdonk z. J van Dijk geb. Purcquen z. Overleden: P J Mulder 4 dg. z. Z. B. Spaarne; J de Lange 67 j. Raamsingel; S Veen 64 j. Gr. Hout straat; J Becker 4 j. z. Doelstraat; W v. Waveren 18 mn. z. Doelstraat; HAM Vermeijs 1 mn. d. L. Heerenvest; J J Eterman 5 mn. z. KL Houtstr.; B Lohman 45 j. Jansstraat; W E v. Beaumont 1 mn. d. Z. B. Spaarne; A Portegijs 5 mn. z. Zijl weg; J A Ten Boekei 78 j wed. C v. d. Heijden Anthonie- straat; Slingerland 58 j. Jansweg; J Blouw 72 j. Kampersingel; Een als levenl. kind van het viouwe lijk geslacht van N M Dieben Leliestraat; S L ten Oever 5 j. z. Vogelkoopsteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J Koelemij Oran- boomslaan; B v. Honschoten 20 dg. d. Raamsteeg; J v. d. Broek 16 mn. z. L. Heerenvest; J Soellaart 5 j. d. Breesteeg. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 19 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,a witte dito f 7,25 a 8,60 rogge j 5.75 a 5,90 haver 3.50 a 4.22; gerst 5.60 a f 5.75. duiveuboonen 7,30 a 7 80; bruineb. bruin mosterdz akarweizaad f—-.a per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 17 Maart. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- 9,a 10,—, zomer- ƒ8— a f 8,50 6 heet. rogge winter- 6,50 a 7,— zomer- 5.50 a 6.—, 11 heet. gerst zomer- 5.a 5.50, chevalier 6,a 6,50, 14 heet. haver, zware- 4,a 4.50, lichte- f 3.a 3.50;- heet. duivenboonen a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/4 vat lste qual. 70.— a 76.2de qual. f 62.— a 68.—. AMSTERDAM, 19 Maart. Ter veemarkt, waren aangevoerd 779 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 1,00, dito 2de qualiteit 0,88, dito 3de qnaliteit ƒ0,76 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 330, - graskalv. a 210 nuchtere kalfk 4 a 10, 27 schapen en lammeren 30 a 20 156 vette varkens 46 a 57 c.; beiden per kilo. - biggen a - paarden a ROTTERDAM. 20 Maart. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paarden, 1309 runderen, 146 vette- en graskalveren 226 nuchtere kalveren, 18 scha pen of lammeren, 392 varkens, 190 biggen, 2 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 100 c. 2de qual. 80 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 135 en 2de qual. 115 c., schapen 105 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 56 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 103/8 ton, 179/16 tonnen, 1012 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 72 2e qualit. f 66, 3de qual. f 60. PURMEREND, 20 Maart. Kaas: aangevoerd 36 stapels prijs der kleine kaas i'39,50 middelbare Boter 1.30 a 1.40 per kilo. Runderen: —aangevoerd 128 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaDvoer 136 stuks, prijs 90 a 110 c. per kilo, handel ving; nuch tere dito: aanvoer 526 stuks, prijs f 6 a 20 per stuks handel ving. Vette varkens: aanvoer 83 stuks, prijs 46 58 c. per kilo met matigen handel; inngere dito aan voer 110 stuks, prijs f 16 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 262 stuks, prijs f 6 a 10,- per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 509 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per kopboter a kippen eenden a c.; kipeieren 4,a 4.50 eendeneieren f 3,75 per 100 stuks. SCHIEDAM, 20 Maart. Moutwijn per Ned. vat f 11, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f2,30 dito commissie f 2,50. HOORN, 17 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 4 heet tarwe f 11,—, - heet. rogge f 5 heet. gerst 6,10 heet. haver f 4 50 mosterdzaad f 26,a karwijzaad f 12,85 heet. boonen: 20 heet bruine f 175,0 a 21 gele heet paardeboonen f a 50 heet. erwten 14 a 16, heet. groene 16,a 18,—heet. grauwe 22.— a 25,— heet. witte 16,— heet. n. aardappelen ƒ-,— a alles per heet.; manden appelen -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: paarden van f tot veulens fa koeien van f tot160 kal veren van 5 tot 19, schapen van J tot 170 lammeren van 28 tot 38.90 varkens van 17 a 26 5 zeugeü van J 25 tot 50 270 biggen van f 4— a 9;bokken f a -,- geiten -.a -. ALKMAAR, 17 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 17 koeien 180 a 275, 121 nuchtere kalveren 4 a 17, vette kalveren a116 schapen J 14 32, varkens f a per kilo, 100 ma gere dito 14 a 26,5 bokken J 4 a 7,2 paarden 95 a 1 lammeren f 17 a 19 Maart. Ter veemarkt werden veikocht4 koeien van f 200 a 450, 12 kalveren van f 40 a 145, 69 nuchtere dito van f 5 a 18, 8 schapen f22 a 32,120 varkens f46 a 60 c. 18 magere 14 a 27 c. per kilo. LONDEN, 19 Maart. Ter Veemarkt ziju aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/2 a 6/-, schapen en Lammeren 6/- a 7/9, Kalveren 6/- a 7/- zwijnen 4/- a 4/9. Amsterdam, 20 Maart 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2 Portugal Rusland. Bpanje. 6 1' 4 2 Hongarije. Obl. Lcening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. J.een. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 silver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten], 1853/80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) 4 binnen), j 1250025000. 1 1000—500Q 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii ii ii 18 6 9 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 5 N -Amerika. 01/1. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. I.eeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid, Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1876 Italië. Zuid-llal. Spoorw. Obl. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cb.irk Obl. y'1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PïtEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 0 Oostenrijk. StaatBl. 1854 1860. 1864 Rusland. v 1864 1866 5"/, 3 S 8 6 5 div 7 geuoteer de koer 65'3/i. 784/4 101V4 94"/i6 SO'/s 8A3/, 65 6 5 7, 537/i, 967, 767s 90'/16 277, 44 595/16 257, 25 1174 10'/. 94 UI 117 28»/.. 157is 11 11674 1477s 1187, 713/s 1497, 1327„ 1773 507. 1247, 507s 837, 82 853/s 623/. 6 U/s 149 36'7is 144 104-/s 11074 102 1097, 1407, 1307s 126 Geldkoers prolongatie 4 7a pet- LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 20 Maart. Het ontslag van den heer vou Stoscli is aangenomen. De luitenant-generaal Caprivi is in zijne plaats tot chef der admiraliteit'benoemd. GOTHA, 20 Maart. De staatsraad baron Waugenheim is doodgeschoten door een man die vruchteloos naar eene betrekki >g had gesolliciteerd. De moordenaar heeft zich van kant gemaakt. MEDE DEELINGEN a 10 Cents per regel. L'oeuvre du vin de messe, fondée sous les auspices de M. Ie Curé de l'endroit, par M. M. Rouvière et Mathieu, vigne- rons a Codognan, par Vergèze (Gard^ France, réserve une partie des benefices pour le soutien des écoles catholiques libres de la paroisse. M. M. Les curés et parti culiere trouveront, a cette adresse, d'ex- cellents vins blancs et rouges, garantis purs, a des prix raisounables. On peut demander des renseiguemeuts a M. le Curé. Envoi du prospectus sur demande.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3