Opus Catholicum. MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. stelling te Amsterdam neemt, in 't Frar.sch zijn gesteld en door een Franschman als chef comp- table onderteekend zijn. Nog altijd schijnt het nationale dezer tentoonstelling uitsluitend te schui len in den bodera die het gebouw draagt en 't geld dat haar steunt. Een nieuwe uitbarsting van den Etna schijnt, volgens een telegram uit Catania aan de Indépendance beige, te vreezen te zijn. De kraters blij ven zand en steenen uitwerpen, waarvar, eenige drie of vier kilogrammen wegen; zich ophoopende rormen zij bergjes van 100 a 200 meters hoogte. De inwoners der streek nemen op nieuw de wijk tn voorloopig gebouwde houten woningen. Uit vrees veor ongelukken heeft de Aartsbisschop van Catania de sluiting van alle kerken der plaats bevolen. Het 17jarige meisje te Oorschot, beschuldigd aldaar onlangs brand te hebben gesticht om ééa gulden, wegens de eerste waarschuwing aan den koster, te verdienen, heeft naar men ver neemt volledig bekend. Men gelooft algemeen, dat zij die misdaad meer uit onnoozelheid dan uit kwaadwilligheid bedreven heeft. Te Castang, een dorp in Perigord, overleed dezer dagen een man, die een zonder ling testament naliet. Geen papier in huis heb bende, en bij testament zijn geheele fortuin, on geveer 20.000 franks, willende vermaken aan de ffleid, die hem had opgepast, schreef hij met krijt in de lade van zijn tafel, dat hij Anna Delmaus tot zijne universeele erfgenaam maakte. Toen de man dood was bracht Anna Delmans het testa ment of liever de lade naar de griffie en het kostelijk stuk werd verzegeld. De rechtbank zal nu uitspraak moeten doen of een dergelijk testa ment geldig is. Op het laatste bal in het Elysée, kwam ook de Belgische gezant, de heer De Reyens, voor mevr. Grévy zijn compliment maken toen een prachtige kat van onder den stoel der presidente te voorschijn sprong er. op hare knie plaats nam. De heer De Reyens achtte zich ver plicht, ook jegens de huisvriendin der gastvrouw beleefd te zijn en streek de poes over den rug. Het dier echter stak zijn nagels uit en krabde den gezant den vinger open. Men verneemt nog uiel dat de Belgische Regeering aan Frankrijk een oorlogsverklaring gezonden heeft. Bij onderzoek is gebleken.dat het lijk, hetwelk in een der grachten te Zwolle werd gevonden, het lijk is van den huzaar Luitje Knop- pien, in garnizoen te Leiden, die den 11 Maart 1883 als deserteur was afgevoerd. In de V ij zeistraat te Amsterdam trok Zaterdag-middag iemand bij vergissing aan de brandschel. Drie spuiten rukten daarop met spoed uit om op de plaats dervergissing ge komen weder in te rukken. Op verzoek van den Gouverneur der residentie, den generaal-majoor Queysen, heeft de directie der Haagschc Trammaatschap pij besloten, het onderscheidingsteeken aan den kraag van conducteurs, controleurs en hoofdcon troleur, de 1, 2 en 3 sterren a Vinstar var. het officieren-distinctief, op te heffen, en deze waar- digheidsteekenen te doen vervangen door een gevleugeld of vliegend rad, in zilver aange bracht. De modebloem is te Par ij s tegen- woordig de Gardenia', waarvan een bloem met 5 franks wordt betaald; daarop volgt het lelietje der dalen, waarvan een potje 10 fr. kost, de konings- en de purperroos, de Spaansche anjelier en het viooltje. De meeste viooltjes komen uit Nizza, maar deze zijn lang zoo geurig niet als die uit den omtrek van Parijs. De eens zoo hoog in prijs gehouden camelia is nu bijna geheel uit de mode. De Engelsche inzenders op de internationale tentoonstelling te Amsterdam heb ben eene poging aangewend, die aanvankelijk met goed gevolg bekroond is, om hunne landgenooten te bewegen ook daar den Zondag te doen vieren gelijk in hun land. Alle Engelsche inzendingen zouden dan bedekt worden en geen Eogelscbmau eenigen arbeid verrichten. Er wordt thans op aangedrongen, dat dit voorbeeld door andere volken, met name het onze, zal worden nage volgd. Eenvoudiger is het verlangen van het ge nootschap tot bevordering van de Christelijke heiliging van den Zondag, om de tentoonstelling op Zondag geheel te sluiten. Men leest in de Parijsche Le Citoyen et la Bataille„Een raad aan den heer Fayet, ordonnans-officier van den President der Repu bliek, aai gewezen om generaal Pitié te verge zellen naar de krouingsplechtighei des Keizers van Rusland te Moskou: „Maak uw testament." Een zonderlinge diefstal werd dezer dagen te Keulen gepleegd. Uit een der Roomsch Katholieke kerken aldaar, de St. Ma- ria-Ablass-Kapelle ziju al de metalen pijpen van het orgel, ter gezamenlijke waarde van 900 Mark, gestolen. Op den Cincinnati-Southerns p o o r w e g is een trein, met een vaart vau 40 mijlen per uur, ontspoord en in een diepte van 50 voet gestort. Drie en vijftig personen werden gewond, waar onder verscheidenen zeer ernstig. Wegens de vele aanvragen om plaatsing, zal de sterkte van de Pupillenschool te Nieuwersluis van 250 op 500 worden gebracht. In het krankzinnigengesticht te New-York wordt een tijdschrift uitgegeven The M'oon, dat door krankzinnigen geredigeerd, gezet, gedrukt en geëxpedieerd wordt. De fantazie van den ouden Heer Smits, die soms brieven opnam Van „ziju waanzinnigen correspondent", is dus verwezenlijkt en de spreuk gelogenstraft, dat er niets nieuws is onder de zonAlthans een blad van erkende krankzinnigen, is nog nooi t ver schenen, zegt de Arnh. Ct. Scheveningsche stuurlieden be- klagen zich, dat tal van Engelsche vaartuigen in de laatste dagen op onze kusten visschen; zij be weren, dat de Engelsche visschers met de trol hun netten beschadigen en dat zij zich daarom Diet in hun nabijheid durven wagen. Uit westelijk Ierland vertrok Verleden week de eerste bezending noodlijdenden, die voor rekening van het Gouvernement naar Amerika worden verscheept. Hun aantal bedroeg 360. Zij kwamen uit de buurt van Belmullet, een der meest barre en onherbergzame streken van het graafschap Mayo. Aande politie te Amsterdam is een valsch bankbiljet van f 100 ter hand gesteld, door iemand die het op de koornbeurs van een graanhandelaar uit Amersfoort had ontvangen. Deze had het weer van een spekslager aldaar, die het, naar zijn zeggen, van zekeren V. had ingewisseld. De spekslager gaf, niettegenstaande hij op de ondeugdelijkheid opmerkzaam was ge maakt, het toch weer uit aan zekeren J. P., koop man in varkens. D.; oorspronkelijke uitgever of vervaardiger is nog zoek. Wij vernemen, dat de firma B e c- quer Co. (Bredius) te Bergen-op-Zoom in staat van faillissement is verklaard. Het is dezer dagen gebleken, dat de te Kilmainham gevangen fenians gemakkelijk hadden kunnen ontsnappen, als zij goed met de plaatsgesteldheid bekend waren geweest. Er was namelijk een oude ongebruikte rioolpijp, die de cellen der politieke gevangenen met de buiten wereld een uitweg had kunnen verschaffen. Geen van de gevangenen of hunne vrienden had echter eenig vermoeden van de hun aldus aangeboden kans. Een ideaal-varken. De landman Jauch te Spranz, in het ambt Dannenberg, in Hanno- verland, heeft vóór eenige dagen een varken ge slacht, dat schoon woog 875 pond. De kop alleen woog 72 pond en het ruggespek was 7s/r duim dik. Bij een ontploffing van mijngas te Wrexham verloren Zaterdag drie mijnwerkers het leven, ten gevolge van onvoorzichtig omgaan met dynamiet, dat voor het springen van rots- deelen gebruikt wer.\ Te Bergheim werd onlangs een witte mol gevangen, een zeldzaamheid welke in die streek nog r.ooit voorkwam. Gladstone's vrienden over dr ij ven hunrie vereering voor hem ook al tot het belachelijke toe. Zoo vermelden de Engelsche bladen, dat de kerseboom, onlangs door den Premier in een sneeuwstorm omgehakt, aan de liberale club van Burslem ten geschenke gegeven is, die van het hout een aantal voorwerpen zal laten maken, voor een bazar welke zij houden zal. Z o n d a g-m id dag te twee uurbrak in den Legmeerpolder een hevige brand uit in de boerderij van L. Broer. Twee paarden, een koe, een kalf en ongeveer 300 H. L. koorn wer den een prooi der vlammen. Met moeite is de eigenaar zelf het gevaar ontkomen. Alles was verzekerd, maar zeer laag. Ooizaak onbekend. Wellicht ware er vau het verbrande nog veel te redden geweest, als de bluschmiddelen in deze streken niet in zulk een primitieven toestand ver keerden en de personen, aan wie het bestuur over de brandweer is opgedragen, meer activiteit had den betoond. De brandspuit, voortgesleept door een rosinant, die aan een schuitenjagersknoi op nonactiviteit deed denken, arriveerde eerst twee uren na het ontstaan van den brand. Naar men ons verzekert hadden de snuggere brandmees ters, die op een half uur afstand van de plaats des onheils wonen, besloten eerst een onder zoek in loco te doen alvorens bevel te geven tot opzending der brandspuit. Toen dit onderzoek had plaats gehad, was er van het perceel weinig meer te bekennen. 't Is louter wangunst de verdiensten van an deren niet te erkennen en niet te beloonen. Toorns uitgang, berouws aanvang. Het is zoet te weten, dat er een oog is, dat verlangend naar onze komst uitziet, en dat helderder zal blinken, wanneer wij komen. Het kan voorkomen dat eene constitutie vrij is en dat een burger het niet is. Heb den moed rechtschapen te zijn, ook al valt het niet in den smaak der wereld. Een maal toch zult gij de waardeering ondervinden, waarop gij aanspraak hebt. Gelooft gij in de waarde van uw werk en hebt gij offervaardigheid genoeg om aan dat werk u te wijden; leeft gij niet bij brood alleen, maar bij het woord Gods in dien zin, dat gij bereid zijt u zelf weg te cijferen en uwe belan gen te vergeten, dat is de vraag, die ieder onzer zich zelvea te stellen heeft. Het i3 de vraag, die het kruis van Golgotha eens voor altijd aan de wereld gesteld heeft. Wie haar bevestigend kan beantwoorden, die is bestand tegeu teleur stellingen en beproevingen. De godsdienst is in hem een bron van levenskracht. Daarentegen, wie haar ontkennend beantwoordt, omdat hij een godsdienstlooze, omdat hij een baatzuchtige is, die zal te zijnen tijde zedelijk te gronde gaan met de verzuchting: ijdelheid der ijdelheden, alles is ijdelheid. Al te oplettend. Meijer, (de krant lezende) Vrouwlief, de advocaat Muller is gestorven, ik moet hem dus de laatste eer bewijzen, hij was ook tegenwoordig bij mijne begrafenis. Mevrouw Meijer, Wat spreekt ga daar onzinnige taal. Meijer. Pardon, in 't vorig jaar stierf er ook eeu zekere Meijer; toen dacht Muller dat ik het was en hij bewees mij de laatste eer; 't is thans mijne plicht ook bij zijne begrafenis tegenwoordig te zijn. Onrechtvaardig verwijt. Man. Vrouwlief, ik heb zooeven mijn leven laten verzekeren. Vrouw. Die mannen zijn toch ware egoïsten, hun eigen persoon staat altijd op den voorgrond; cm mijn leven te laten verzekeren, daaraan hebt ge na tuurlijk niet gedacht. Bescheiden. A. Juffrouw van Zabelen is toch waarlijk eene leelijke 7rouw. B. En toch is zij zeer beminnenswaardig, aangezien zij waar schijnlijk uit bescheidenheid zoo leelijk is. Een epicurist. Verbeeld je, baron van Pie keren eet nu reeds aardappelen van 1874. Waar. Bij eene begrafenis liep de aanspreker iets te vlug, de lijkwagen daarentegen te lang zaam, zoodat er spoedig een al te groote afstand tusschen beide kwam. Een voorbijganger waar schuwt eindelijk den. aanspreker zeggende: „vriend, ge zult iets langzamer moeten loopen, het lijk kan u niet bijhouden." Kathederwijsheid. Het huis Gapet bleef op den troon van Frankrijk, tot het verdreven werd. Hektor sprak tot Andromache, als de goden besloten hebben mij op net slagveld te laten sterven, dan kan immers de dood mij ook achter de kachel verrassen. Scherp. Ik verzeker u, lieve vriendin, dat de heer Onverstand een gevaarlijk persoon is; heden zweert hij u trouw en morgen laat hij u zitten. Spreekt ge wellicht bij ondervinding, mijn waarde? Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, heeft den Weleerw. heer H. J. Zondag tot professor te Warmond benoemd en in diens plaats tot ka pelaan te Overveen den Weleerw. heer R. J. G. Beddink. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 4 April. Gedurende de af- geloopen maand Maart zijn door de politie alhier 45 personen vervolgd wegens dron kenschap op straat. In de maand Maart van het vorig jaar bedroeg dit getal 82, dus 37 meer. Gedurende de afgeloopen maand werd het Stedelijk Museum van schilderijen enz. op het Raadhuis alhier bezocht door 166 betalende personen, terwijl aan 285 per sonen kosteloos toegang verleend werd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM, Ondertrouwd: H Vogels en A Rijbroek; H Prent en M Kollerie. Getrouwd: M van Eijk en M Federmann; J H Schmitz en M H Clausing; H J L Hakkenbroek en A Kieft; CA Quint en C Snoek; W G Cramer en A Wesseling; J C Snijders en A C v. Hoof; A v. Ommeren en P M G Denier. Bevallen: C M van der Lely geb. Steijn d. J W Homborg geb. v. Lierop d. E van Kessel geb. Heus z. G Stoutenbeek geb. v. Til z, R Graatstuck geb. Heusen d. A A Prinsen geb. v. Acker d. T Verdel geb. Ligthart z. A Dekker geb. Hontkooper z. T Lamme geb. Swarthof z. A M W J v. d. Mersch geb. Jonkvr. Backer z. E M v. Gend geb. Coeree z. M E Reramé geb. de Reus z. C C G Gerritsen geb. Kel derman d. G Siteur geb. v. Schaik d. D de Jong geb. Foppen z. G Tieskens geb. Bruigom d. M Groeneudaal geb. Kort z. HM Persoon geb. v. d. Zwet z. H Pols geb. Stuurman z. Tv. d. Voort geb. Nieuwboer d. A v. Eijk geb. de Vries d. L C v. Ooij geb. Blok d. CM Serné geb. Lem z. L W v. d. Vliet geb. Vos d. C Schrander geb. Res- seling z. - W J Akersloot geb. Pieleprat d. C van Looij geb. Zwarter d. J Dcrr geb. Geerlingh z. J M v. d. Maaren Jansen geb. Voet z. G Bies geb. v. Gaelen z. A E Bos geb. Vork z. A Baruch geb. Arps z. J G Bouchier geb. Reeser d. MM Zwaans- wijk geb. Bouwman z. B v. Thijn geb. Berg z. H Hoes geb. Vooges z. S Baars geb. van Honschooten z. MC Mens geb. Rusman d. Overleden: M Valbracht 42 j. echtg. v. A Eijkel Om- valspoort; G Jansen 79 j. Papent. vest; M Betlem 4 mn. z. Donkere Spaarne; M A v. Egmond 16 mn. d. Heerensingel; C Brouwer 75 j. Mr. Joostenlaan; M C L Scheffer 19 mn. z. Zijlweg; L F van Rijzen 85 j. Gierstraat; G H Spieker 71 j. Brouwersvaart; A M Snoeks 11 mn. d. Oranjeb, laan; P J Bouckaert 2 ran. z. Ravelingsteeg, W de Graaff 78 j. Zijlstraat; A v. Daalen 49 j. echtg. v. W Dorreman Tuinstraat; M H Breed 64 j. Ver wuift; AA Bosman 4 j. d. Kerkhofstraat; E M Groene veld 38 j. echtg. van H Nieuwenhuizen L. Poellaan; T J v. d. Bos 8 mn. d. Koudennorn; C Braam 69 j. wed. P de Vries Kleine Houtweg; M Timmerman 2 mn. d. Wouwermanstr.; F J Buekers 20 mn. z. Wilhelminastraat; H Voges 31 j. wed. J v. Veen N. Appelaarsteeg; B Scheelings 73 j. Sophiastraat; G F C Maas 15 mn. z. Tuinstr.; N C L v. Hemert 11 dg. z. Glasblazerstraat; W Jans sen 21 j. Koolsteeg; AM Philipse 12 mn. d. Oranjeb. laan. HAARLEM, 31 Maart. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 7,25 a 9, rogge 5.75 a 6,haver 3.65 a 4.37; gerst J 5.60 a f 5.80 duivenboonen 7,a 7 50; bruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 31 Maart. Aande markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- f 9,a 10,—, zomer- 8— a f 8,50 5 heet. rogge winter- 6,50 a 7,zomer- 5.50 a 6.15 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier 4,a 4,50, 21 heet. haver, zware- f 3,a 3.50, lichte- ƒ7.75 a 8.52;- heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat lste qual. 54.— a 60.2de qual. f 46.— a 52.—. AMSTERDAM, 2 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 519 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit J 0,95, dito 2de qualiteit 0,85, dito 3de qualiteit 0,75 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 320, - graskalv. a 229 nuchtere kalfk 4 a 9, 12 schapen en lammeren a vette varkens 44 a 57 c.; beiden per kilo. biggen f a - paarden f a ROTTERDAM, 3 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paarden, 1244 runderen, 188 vette- en graskalveren 238 nuchtere kalveren 70 scha pen of lammeren, 396 varkens, 88 biggen, 2 bokken of geiten 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 93 c. 2de qual. 74 c., 3de qual. 54 c.; kalveren lste qual. 130 en 2de qual. 110 c., schapen 100 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 52 tot 54 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 116/8 ton, 167/16 tonnen, 1054 stukken a 1 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 54, 3de qual. f 48. LONDEN2 April. Ter Veemarkt ziju aangevoerd Runderen 2100, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 5/10 schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/6 a 6/8. Zwijnen 4/4 a 5/-, PURMEREND, 3 April. Kaas: aangevoerd 45 stapels prijs der kleine kaas f40,— middelbare f Boter 1.20 a 1.30 per kilo. Runderen: —aangevoerd 180 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaDvoer 174 stuks, prijs 70a 90c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer 434 stuksprijs f 6 a 17 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 65 stuks, prijs 46 58 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 70 stuks, prijs f 15 a 29 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 210 stuks, prijs f 5 a 8,per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 727 stuks, vette schapen magere overhouders en lamraerin Eieren f a per kopboter akippen eenden a c.kipeieren 3,a 3.50 eendeneieren f3,75 per 100 stuks. SCHIEDAM, 3 April. Moutwijn per Ned. vat f 11, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f 1,50 dito commissie f 1,60. HOORN, 31 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 3 heet tarwe f 11,1 heet. rogge f 6,50, 9 heet. gerst 6,4 heet. haver f 3 75 mosterdzaad f 27,a karwijzaad f 13,heet. boonen: 27 heet bruine f 14,a 25 gele f f heet paardeboonen f a8 heet. erwten f 13 a 16,50 heet. groene f 14,a 17,—heet. grauwe f 18.— a 23,— heet. witte f heet. n. aardappelen f -,a alles per heet.; manden appelen f -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: ]4 paarden van f 80 tot 230 veulens fa koeien van f tot100 kal veren van 8 tot 30, schapen van tot 500 lammeren van 34 tot 42.— 120 varkens van 15 a 25 13 zeugeD van J 28 tot 55 335 biggen van f 4— a 9;— bokken f a -,- geiten f -.a -. ALKMAAR, 31 Maart. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt36 koeien 170 a 290, 143 nuchtere kalveien /4a 17, vette kalveren f a175 schapen J 16 38, varkens f a per kilo, 107 ma gere dito 14 a 24,7 bokken J 4 a 7,— 2 paarden 95 a 175, - lammeren f a 2 April. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van f 170 a 380, 205 kalveren van f 40 a 110, 59 nuchtere dito van f 4 a 14, 28 schapen f 19 a 40,127 varkens f46 a 60 c. 32 magere 18 a 21 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 3 April 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21 Spanje. Turkije. Egypte. 5 1' 4 Hongarije. ObL Leening 18875 Gondleeningi Italië. Obl. Paasei. leen. 1880/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. bmtenl. 1853/80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Ainst. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000. 1 Obl. Alg. Schuld 1865 5 u 1869 6 Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Ooatenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5" Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand6 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbnnsk Syeran Aand. Riascbk Wiasma Aaudeeleu Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl1854A 18605 1864 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers prolougatie 4*/, pot. Italië. Rusland. Humeuie. 5 5 div genoteer de koer 66 w/i, 101 947/8 80'/, 85'/, 65'/4 85 53 Vu 98'/» 76'/, 90'/,, 27'/, 44'/, 583/, 25>/„ ll1/, 131/4 94 lil3/» 117 297/s 15 10'Vl6 1163/, 146 117'/, 707s 150 1331/a 19 517» 124 50'/, 83'/, 82 85' 62'/4 60'/, 151 363/e 146 1047s 111'/, 102 947a 95'/, 101 1097a HU/, 132'/, 125'/, LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 3 April. Volgens een door den voorzitter van den Rijksdag ontvangen telegram is de heer Volmar, afgevaardigde bij den Rijksdag, op zijne terugreis van Kopenhagen, heden ochtend te Kiel ge vangen genomen, en in weerwil dat hp het bewijs leverde wie hij was, in verze kerde bewaring gehouden. LONDEN, 3 April. Het Lagerhuis heeft bij tweede lezing het ontwerp van de Re geering tot oprichting van hoven van appèl voor strafzaken met 132 tegen 78 stemmen aangenomen. Het ontwerp is daarop aan de commissie voor rechtsquaestiën toege zonden. MEDEDEELING EN a 10 Cents per regel. Het goede werk van den Miswijn,ingesteld onder toezicht van den Eerw. Pastoor der ge meente, door de heereu Rouvière en Mathieu, wijubouwers te Oodognan, bij Vergèze(Gard) Frankrijk, zondert een gedeelte der winsten af voor het in stand houden van de vrij e Katholieke scholen der gemeente. Eerw. Heereu Pastoors en partikulieren vinden aan dat adres uitstekende, als onver sneden gegarandeerde witte en roode wijnen tot billijke prijzen. Inlichtingen te bekomen bij den Eerw. Heer Pastoor. Prospectussen worden op aanvraag toe gezonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3