MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Wijsheid in het Geloof. Allerlei. Kerknieuws. Kunstnieuws. premie-leenin gen. mededeeling en Bij Bergen in Noorwegen is een goudmijn ontdekt. Men vond bij het zoeken naar koper, 15 vademen onder den grond, het goud in kwarts en in pyriten. Men vermoedt, dat het goud hier over een zeer groote uitgestrektheid verspreid is. Uit Veenhuizen wordt gemeld: Eene brandweer, voor 'U deel uit vrouwen be staande, klinkt vreemd, doch dat deze met een klein getal mannen haren plicht kennen en vlug »eten uit te voeren, werd hier eergisteren avond getoond. Op last van den inspecteur der gevan gsnissen, die hier thans inspecteert, werd de brandklok geluid, en ieder schrikte er van op, Want niemand was met de zaak in kennis ge steld. Toch kletterde in twaalf minuten tijd reeds het water op het dak en den nok van het ko lossale gebouw. De inspecteur was dan ook zeer voldaan. DeMormonen zijn te Zwolle terug- gekeerd en zetten op beide stations hun aan gevangen arbeid voort. Tijdens hunne afwezigheid heeft een bekeerling op zijne wijze de godsdienst oefeningen geleid. Deze aanhanger behoort tot het korps ambtenaren der gemeente-reiniging. Een merkwaardige soort van krab- ben is thans in het Aquarium te Amst. te bezichtigen namelijk de „Steeukrab" of „Zeespin". Deze krab ben bereiken eene lengte van 10 a 15 cM., zijn fraai oranjerood van kleur en over het geheele lichaaam met scherpe stekels bezet. Men noemt ze „Zeespinnen", omdat zij, evenals de ware spinnen, acht lange pooten bezitten, van welke het voorste paar de scharen draagt. Deze krab wordt aangetroffen in de Poolzee, vooral ook aan de kusten vau Noorwegen. De Noorweegsche vis- schers gelooven waarschijnlijk wegens de gril lige vormen en hare snelle bewegingen dat deze krabsoort „betooverd" is, en waren vroeger met geen moglijkheid te bewegen om ze te vangen. De Duitsche Edison-maatschappij ter toepassing van electriciteit heeft zich thans ge constitueerd. Het kapitaal is vastgesteld op 5 mil- lioen mark. De raad van toezicht zal het recht hebben, het kapitaal te verhoogen tot 10 millioen. Verdere verhoogingen zullen alleen mogen plaats hebben onder goedkeuring der algemeene verga dering van aandeelhouders. Eigenaardige wraakneming. Prins v. B i s- marck heeft te Potsdam een zonderlingen vijand, die door vlijt en spaarzaamheid, van een een voudig metselaarsgezel een welgesteld kapitalist en eigenaar van verscheidene huizen geworden is. In zijne voorspoedige loopbaan heeft hem slechts verschrikkelijke slsg getroffen; zijn zoon sneuvelde namelijk in den oorlog van 1870 voor welke ramp hij den prins verantwoordelijk heeft geacht en nog acht, en daarom heeft hij de volgende zonderlinge wraak op hem genomen: Hij is eigenaar van een stuk grond op de Pots dammer begraafplaats, waar hij, na de begrafenis van zijn zoon, een fraai praalgraf heeft opgericht, met een kunstig gebeeldhouwden uil er boven op, welks kop eene sprekende gelijkenis met het gezicht van Prins Bismarck vertoont, de welbekende «drie haren" niet te vergeten. Eenige jaren gele den heeft die man een huis laten bouwen, met een grbeeldhouwden Bismarckskop boven elk venster en de historische „drie haren" worden door drie kanonnen voorgesteld. Nog onlangs heeft hij een huis laten bouwen met dezelfde portret-versieringen; maar ditmaal hebben drie slangen de drie kanonnen vervangen. UitWilsum wordt van 20 April gemeld: Dezen winter deden vele bewoners van 's Heerenbroek herhaaldelijk de onaangename ontdekking, dat een „uitnemend" medeburger hen 's nachts de aardappelen uit den kuil ge haald of op andere wijze bestolen had. De dader(s) kon men niet op het spoor komen. In verband met nieuwe diefstallen in den nacht van 8 op 9 dezer, ten nadeele van den veerman H. Stoel c. a., ontving de gemeente-veldwachter de mededeeling, dat zekere M. v. K., boerenarbeider te Wilsum, in den avond van den 8sten dezer in de richting van 's Heerenbroek was gegaan, en in den vroegen morgen van den 9en met een vol geladen zak op den rug was teruggekeerd. Bij een huiszoeking, dientengevolge bij v. K. inge steld, vond men een bijl, die Stoel in den be- wusten nacht afhandig was gemaakt en door dezen dadelijk herkend werd. Andere mede vermiste voorwerpen, bij v. K. gevonden en door de eigenaars herkend, maken het zoo goed als zeker dat men eindelijk den dader of een der daders van de herhaalde dieverijen in handen heeft. Voorde historie verdient 't op- geteekend te worden, dat het zoowel op het Christelijk Paaschfeest (26 Maart) als op het Israëlietiscli Paaschfeest (23 April) van het jaar 1883 gesneeuwd heeft. Te Leiden is door de politie aan- gehouden zekere H., die zich te Haarlem aan diefstal van gouden en juweelen voorwerpen heeft schuldig gemaakt. Op enkele voorwerpen na was al het gestolene nog in zjju bezit. Na opgemaakt procesverbaal werd hij ter beschikking der Haarlemsche justitie gesteld. Een Amerikaansch blad ver haalt, dat onlangs twee geneesheeren te San Francisco op een zeer eigenaardige manier een zieke genezen hebben. Zij raakten namelijk bij het consult dat zij hielden handgemeen en de zieke, die in zijn bed getuige van de vechtpartij was, moest daar zoo om lachen, dat hij aan het zweeten raakte, hetgeen zijn herstel ten gevolge had. De werkmansbond de Maaste Rot terdam, heeft de Zondagsrust gehandhaafd. Aan de Boompjes werd Zondag niet gearbeid. De firma Schlesing, maakte alleen hierop uitzondering. Een knaapje, dat onlangs te Zw ol ie (naar wij meenen) vermist werd, is te voet bij zijn grootvader in Groningerland aange komen. In verschillende streken van ons land, o. a. op de Zuidhollandsche eilanden, is volstrekt geen drinkwater te bekomen. Deregen- bakken zijn overal uitgeput. In het hospitaal te Montargia werd onlangs een jong soldaatdie een liter brande wijn achter elkander gedronken had, voor dood binnen gebracht. Er werd daar met hem een zonderlinge proef genomen. Men pompte den brandewijn uit zijn maag, wiesch die met zuiver water schoon, en vulde haar toen met melk. Daardoor werd de bewustelooze een oogenblik in het leven terug geroepen, maar hij was reeds te ver been, dan dat de kunstbewerking kon helpen, en hij stierf kort daarna. Een kanarievogel bij het gewicht te koopen is iets ongewoons; maar het komt niet duur uit. Een heer te Löbau, zoo verhaalt de Sachs. Post, bood onlangs voor een kanarie 200 Mark per kilogram, en hij behoefde slechts 2,60 M. te betalen, want die kleine zanger woog netto niet meer dan 13 gram. K. Kis heeft, ten behoeve van het algemeen stemrecht, bij Z. M. den Koning ter audiëntie willen gaan. Dit denkbeeld werd echter als „niet practisch" bestreden, in een Zaterdag gehouden vergadering zijner geestverwanten te Amsterdam. Op Java moet veel valsch zilver- geld, vooral rijksdaalders, in omloop zijn. Ze zijn uitnemend nagemaakt. Onder de zestien met het stoo m- schip Prinses Marie uit Indië terugkeerende militairen was er een, wien de Atjehneezen vijft'en wonden hadden toegebracht; een diep litteeken van een klewanghouw over het voorhoofd was zichtbaar, terwijl hij van beide handen slechts de drie achterste vingers van de linkerhand ge bruiken kon. Een ander hunner, die in 1871 officier bij het leger der Parijsche Commune was, had het bij het Indische leger niet verder gebracht dan gewoon soldaat. De sergeant-majoor, commandant van het detachement, zeide dan ook van hem dat hij „een bovenste beste" was. De soldaten klagen algemeen over den zwaren en gevaarlijken dienst, die thans op Atjeh moet gedaan worden, en over bekrompen voeding. De geboden en zedelessen van het Evangelie zijn onveranderlijk, als het Geloof des Christens, welke veranderingen ook de tijdgeest voort brengt. De geloovige hecht zich niet aan de we reld, welker gedaante voorbijgaat, maar streeft naar de onvergankelijkheid. Die der wereld gelijkvorming is geworden, verliest zin en begrip voor het Goddelijke. Ootmoed bovenal kenmerkt den Christen, zonder die deugd heeft geene handeling en geene andere eigenschap waarde. Die door het goede het kwaad bestrijdt en overwint, heeft de heerlijkste zegepraal be haald. Is de wereld vol schijn en waan en begooche ling en ziet zij in het Evangelie tegenover hare gewaande wijsheid dwaasheidtegenover hare hoovaardij vernedering, tegenover hare laatdun kende kracht zwakheid: het is omdat zij noch van hare eigene gesteldheid, noch van het Evan gelie het minste begrip heeft. Er is in waarheid niets zoo dwaas, als de ingebeelde wijsheid, waar mede het ongeloof het Christendom oordeelt en veroordeelt. Hoeveel hoogere wijsheid is er daaren tegen in het eenvoudig, kinderlijk Geloof. De beste uitweg. Huisheer. Nu zijt ge mij reeds drie maanden huur schuldig en mijn ge duld is ter. einde. Als je geen geld hebt om de huur te betalen, koop dan zelf een huis. Be grepen? Theoretisch, onderwijs. Sergeant (tegen de recruten) Hetgeen ik je van 't vizier verteld heb, is niet zoo van belang als wat we in de vorige les behandeld hebben; 't dus niet noodzakelijk het te wetenallien dan, als er u naar ge vraagd wordt. Schoonheidsgevoel. Gids. Haast u mijn heer, anders verzuimen we het heerlijk gezicht, als de zon ondergaal. Reiziger. Is 't arders niet, dat doet ze bij ons ook. Leer om leer. Heer. Is mijnheer de baron tehuis? Bediende. Neen, mijnheer de baron laat u weten, dat hij zooeven is uitgegaan. Heer. Inderdaad, zeer toevallig; wees dan zoo goed en zeg aan den heer baron dat ik niet hier ben geweest. Bedelaarsbrutaliteit. Bedelaar, (tegen eenige kegelaars) Een almoes als 't u belieft heeren. (Er wordt eene collecte gedaan en men overhandigt hem een gulden) Is 't nu geoorloofd aan 't ke gelspel deel te nemen? Voorbarig. Overste. Gij hebt eene eervolle vermelding verdient wegens uw uitmuntend ge drag; waren we in oorlogstijd ge zoudt eene me daille van verdienste krijgen. Soldaat. En nu, overste? Overste. Drie dagen arrest, omdat ge zeer onbescheiden zijt. Bedenkelijke ontvangst. A. Na zulk een lange afwezigheid zullen zeker een groot aantal vrienden en bekenden u aan 't station opgewacht hebben? B. Dat zal waar zijn, amice, zelfs mijn schoenmaker en mijn kleermaker. In de bijeenkomst van het Kathedraal-Kapittel is, tij dens het openstaan van den Bisschoppelijken zetel van Haarlem, benoemd tot Vicarius Capitularis deHoogEerw. heer J. A. van den AkkerDeken van Haarlem en Ple baan der Kathedrale Kerk. Met medewerking van de dames Gips en Völl- mar-Friese en den heer H. Völlmar, gaf de liedertafel Zang en Vriendschap gisteren-avond haar tweede concert in dit seizoen. Onder leiding van den heer W. II. C. Schmölling wer den een vijftal koornummers zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht, van w< lke vooral der Barde van Reiter bij uitnemendheid werd vertolkt. Mej. Gips was gisteren-avond natuurlijk de great attraction. Heerlijk klonken de door deze hoog begaafde artiste voorgedragen soli; vooral in Tauberts lied ontwikkelde zij een geluid dat zich door helderheid en zuiverheid allergunstigst onderscheidde, terwijl haar wijze van voordragen, als steeds, getuigenis gaf van diep gevoel en dege lijke, onvermoeide studie. Mevr. Völlmar wist opnieuw aan haar instru ment tonen te ontlokken, die het hart der hoor ders troffen, haar vaardig spel, flinke streek en gekuischte voordracht wekten de bewondering van leek en kenner. Keurig vooral vertolkte zij het verrukkelijke Adagio, waaruit het genie van Spohr ons tegenstraalt met al zijn klaarheid, zijne innig heid, zijne „liebliche Heiterkeit." De heer Völlmar, een zeer ontwikkeld pianist, speelde met overtuiging, met gevoel en met juiste uitdrukking. Wij bewonderden zijn flinken, krac'n- tigen aanslag, en zijne uitmuntende techniek. Zijne virtuositeit kwam het schitterendst uit in de heerlijke Tannhüuser-paraphrase. Voor de goede uitvoering van het welgekozen programma van dit concert mogen wij zeker den talentvollen Directeur en het ijverig Bestuur een woord van lof niet onthouden. Zij hebben het talrijk opgekomen publiek opnieuw zeer aan zich verplicht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: M J F Bolderdijk en A E Grevers; G Nieuwenhuijs en B H Wagenaar; J L Bijl en C E Niemann; L Luikel en R C Schot; T Bergman en 51 Bonfrer; L E Kenselaar en J Bertholee; J Len- nings en G Mulder; P Braspenning en A C v. Bil— derbeek; J v. Zanten en J Blankwater; J de Koning en J F M de Fonw. Getrouwd: H Vogels en A Rijbroek; M Kievit en K M Schraders; J Ceulen en A C Coelen; P F Hagen en P J G van Koniugsbruggen; D Hazekamp en N 51 Roza; A J Kaart en 51 E Vlaanderen; A Lucas en G Cramer; I) Andréa en H Wensing. Bevallen: J J Graamaa geb. v. Haren z. 51 C de Zwijger geb. Smink z. J Rot geb. Huig z. N IJ ven geb. Zeeman d. SM Langceld geb. Waalewijn z. C Vreedenburg geb. Robijn d. A C v. Brero geb. Veering d. M Hertog geb. v. d. Bijl *d. 51 Cats geb. Meijer z. AL Klokke geb. Hagedoorn d. C Slebe geb. Schrama d. M W Wallbrink geb. Hofman .d. C 51 Spook geb. Kappelbof d. M Bouwmeester geb. Schoonhoven z. 51 A Pieters geb. Labaar d. J E Veth geb. Smit d. J v. d. Horst geb v. d. Reep z. E Gijzeu geb. v. Dartelen d. T Harren geb. Hogervorst z. J M Ligtenberg geb. van Assen z. 5 P Klinker geb. Tweehuijzen z. C Fortgens geb. van Leersum z. J B J Tap geb. Klein d. AC Wen- nekers geb. Timmers z. J de Liefde geb. Pijnaker d A G F van Schie geb. Faase d. HP Blokker geb. Philipsen d. Overleden: S E Meeter 6 j. d. L. Vaart; AH 51ontauban 10 mn. z. Keizerstraat; C Wiekart 70 j. ecbtg. van A J Kelfkens Doelstraat; P v. d. Eshof 39 j. Wester Boogaardstraat; W Boogaart 82 j. KI. Houtstraat; H T Toebes 13 mn. z. 't Zakje; A 51 Hertog 3 j. d. Anthoniestraat; Een als levenI. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van P Snoek de Wit- straat; J C Hendriks 82 j. Gr. Houtstraat; E Kónig 48 j. Gierstraat; CA Maaskant 1 mn. d. Wijde Geldel. pad; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J P Prinsen Anthoniestraat; J B Hessling 23 j. Burgwal; EP Colla 20 j. Ba- kenessorgracht; S Megroet 30 j. echtg. v. H Barend- sen Houtmarkt; A Benning 78 j. echtg. van J B Gon- net Ged. Oude Gracht; Ben als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk'geslacht van H van Leeuwen Duob. Buurt; C J Spook 3 dg. d. Hoogstraat. HAARLEM, 23 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe ;a witte dito f 7,50 a 8,75 rogge 5.75 a 6,— haver 3.50 a 4.gerst -.a f 5.80 duiven boon en 7,a - bruineb. bruin most er dz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 21 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- 9,a 10,zomer- 8a f 8,50 6 heet. rogge winter- j 6,50 a 7,zomer- 5.50 a 6.11 heet. gerst zomer- 5.-— a 5.50, chevalier 6,a 6,50, 16 heet. haver, zware- 4,a 4.50, lichte- f 3.a 3.50;- heet. duivenboonen ƒ-,a -. heet. paardenboonen f a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per !/4 vat 1ste qual. 52.a 58.2de qual. f 44.a 50.—. AMSTERDAM, 23 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 431 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit ƒ0,75 per kilo; melk- en kalfkoeiec f 140 a 340, - graskalv. a 96 nuchtere kalfk 4 a 7, 16 schapen en lammeren a vette varkens 44 a 56c.; beiden per kilo. - biggen - a paarden a ROTTERDAM, 24 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 13 paarden, 1454 runderen, 171 vette- en graskalveren 206 nuchtere kalveren. 32 scha pen of lammeren, 416 varkens, 280 biggen, 2 bokken of geiten - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 80 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 80 c., schapen 60 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 126/8 ton, 146/16 tonnen, 1043 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 55, 2e qualit. f50, 3de qual. f45. PURMEREND, 24 April. Kaas: aangevoerd 197 stapels prijs der kleine kaas f38,50 middelbare Boter 1.25 a 1.35 per kilo. Runderen: —aangevoerd 282 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 252 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 278 stuks, prijs f 8 a 24 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 89 stuks, prijs 46 58 c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer 90 stuks, prijs f 16 a 28 per stuk met stuggen handel. Biggenaanvoer 289 stuksprijs f 4 a 7,— per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 663 stuks, vette schapen magereoverhouders en lammeren Eieren f a per kopboter akippen eenden a c.; kipeieren 2,50 a 3. eendeneieren f3,75 per 100 stuks. SCHIEDAM, 24 April. Moutwijn per Ned. vat f 10,75. Jenever f 16,25, Amsterd. proef f 17,50, Spoeling fl,00 dito commissie f 0,90. HOORN, 21 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 3 heet. tarwe f 10,heet. rogge f16 heet. ger9t 6,8 heet. haver f 4,75 mosterdzaad f 28,a karwijzaad f 13,heet. boonen: 30 heet bruine f 13,a 17 gele heet paardeboonen f a 3 heet. erwten 13 a 16,75 heet. groene ƒ13,a 15,50 heet. grauwe ƒ18.— a 22,— heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 1 paarden van f 150 tot veulens fa koeion vaa f tot 67 kal veren van 6 tot 28, 378 schapen van 24 tot 50 lammeren van tot 18 varkens van 16 24», zeugen J a 38 biggen van f 4 a 9;bokken -,80 a f 5, geiten 1.a 6. AKLMAAR, 21 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 33 koeien/ 170a 280,80 nuchtere kalveren 5 a 16, vette kalveren a 455 schapen 20 38 varkens f a per kilo, 103 ma gere dito 15 a 25,21 bokken /4 a 9,—3 paarden 65 a 150, 30 lammeren f12 a 17.— 23 April. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van f 280 a 320, 318 kalveren van f 30 a 110, 80 nuchtere dito van f 4 a 16, 3 schapen f 18 a 22,99 varkens f40 a 56 c. 15 magere 15 a 19 c. per kilo. ALKMAAR, 20 April. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50 a 9,50 rogge f 6,75, a 7,gerst 5,50, a dito chev. 6,50 a 6,75 haver 4,50 f 5,50 paardenboonen 7,50 a bruine dito a 12, a J 22,—, duiven dito f kanariezaad 12,75 rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad 13,25 a blauw maanzaad groene erwten 10,— a 19,grauwe dito 19,a 24,— vale dito 20,— a Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 200 stapels, wegende 40,209 kilo. Gras-, kleine f commissie f mid delbare flaagste prijs fhooi-, kleine f39,com missie f 33.middelb. f 36,50 laagste f per 50 kilo. LONDEN23 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 100. Zwijnen -,Prijzen Beste Runderen 4/4 a 6/ schapen en Lammeren 5/6 a 6/6, Kalveren 5/8 a 6/8. Zwijnen 4 - a 4 9. Amsterdam, 24 April 1883. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland, ('ertif. Werk. Schuld2' Hongarije. Obl. Lceuing 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. Leeu. 1860-64. 5 Oostenrijk Obl. in papier (MeiNov.). 5 I, zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853-80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. f 1250025000. 1 1000—5000 1 Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii n h 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerik«. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geateinp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1875 Portugal. Rusland. Spanje Turkije. Egypte. 4' 5 Italië. Zuid-I tal. Spoorw. Obl3 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. /'1Ö00. 6 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatal. 1854 1860 1864. Rusland. 1864 1866 Geldkoera prolongatie 4'/2, 5 pot. gen ote er de koer 657/I6 77'/, 100»/,, 96 821/4 SS!/, 65'/, 65ii/„ 523/4 97'/, 76i/s 903/4 281/g 44 59»/,, 261/, 25 1013/16 125/, 95 ïn'/n 118 30'/, 13'/,. 10'/,6 117'/, 151 120 72 152 1341/j 191/, 51'/, 123 50i/„ 82'/, 82 85'/, 611/j 60'/, 1821/, 37 145»/,, 106 llli/, 100 95 SS3/, 1001/, 1101/, 1411/4 1291/4 1241/, LONDEN, 24 April. Ia de berichten uit New-Vork wordt melding gemaakt vau deu verschrikkelijken storm, die gisteren in de Vereenigde Staten heeft gewoed. Te Beau regard in Wesson, in het Mississippigebied, was de vernieling zeer groot. Te Wesson zijn 200 huizen verwoest, 12 personen ge dood en 75 gekwetst. Beauregard is ge heel vernield. Aldaar zijn 23 meusehen omgekomen en 117 gekwetst. Te Tillman, Westpoint, had de vernieling zich insge lijks bver een grooten omvang uitgebreid. CHRISTIANIA, 24 April. De Odels- thing heeft het voorstel der Protocol-com missie om de gezamenlijke ministers in staat van beschuldiging te stellen, met 53 tegen 32 stemmen aangenomen. PARIJS, 24 April. De Kamer heeft ver schillende amendementen verworpen waar van de bedoeling was de voordeeleu, voort spruitende uit de conversie, te doen strekken ten gunste voor den landbouw of van de armverzorging. Daarna is de zitting ge schorst tot half negen. d 10 Cents per regel. Gezond bloed en eene goede spijsverte ring zijn de grondleggers, der gezondheid; storingen derzelve worden slechts snel en zeker weggenomen door het gebruik der Zwitsersche pillen van Rich. Brand. Dezelve zijn verkrijgbaar in cioozen a 70 ets. te Haarlem bij P. RAASEN en bedragen de dagelijksche kosten slechts 2 ets,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3