Opus Catholicum. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. De lof van 't zwijgen. Allerlei. v*n Genua, 10,000 frs; 6. collier en kam van turkoois ran de Hertogin ran Modena, 20.000 tranks; 7. een schorpioen van groote paarlen en diamanten van de Koningin van Italië, 25.000 franks; 8. rogelbroche van den Hertog van Carignano 6000 franks; 9. boeket van diamanten en een lelie-bracelet ran de Infante De la Paz, 10,000 franks enz. Door het springen van een stoomketel in de ijzergieterij van Dame Sons te Stirting werden vijf arbeiders op de plaats gedood en verscheiden anderen zwaar gekwetst. De helm van den ketel werd door den muur van van .het ketelhuis heeD nog 304 voet ver ge slingerd, zonder verdere schade aan te richten. Te St. Louis, in Missouri, hebben onlangs twee advocaten, waarvan de een vóór, de ander tegen een zaak pleitte, zoo'n hevigen twist gekregen, dat het in een formeele box partij ontaardde, tot groot vermaak van het aan wezige publiek. Te vergeefs poogde de jury de vechtenden te scheiden; de sergeant ging van den een naar den ander om de orde herstellen, en deelde hierbij, flink geholpen door den rechter, rechts en links vuistslagen uit. Eindelijk kwam het publiek tusschenbeide, om de zeer gehavende verdedigers van het recht te scheiden, ,'t geen dan ook gelukte. Nadat zij hun toilet weder in orde gemaakt hadden, stelde een hunner voor het rechtsgeding voort te zetten alsof er niets gebeurd ware. Dit scheen den rechter echter wat al te kras toe; hij veroordeelde den eenen advo caat tot 75, den ander tot 120 gl. boete en zond hen daarna naar huis, om den volgenden dag, wanneer hun driften bekoeld zouden zijn, het proces voort te zetten. De door de Koningin van Enge land gestichte nieuwe orde, het Koninklijke Roode Kruis (Royal Red Cross), zal uitsluitend ver leend worden aan vrouwen, die zich door buiten gewone toewijding in net verplegen van zieke en gewonde soldaten en matrozen onderscheiden heb ben. De orde bestaat uit een kruis van rood email met gouden randen, waarvan de armen het ko ninklijk wapen en de woorden „geloof, hoop, liefde" dragen, terwijl de beeltenis der Koningin in 't midden prijkt. De keerzijde vertoont het naamcijfer van de Koningin en Keizerin met de kroon in 't midden. De orde wordt aan een don kerblauw lint met rooden rand, aan den linker schouder bevestigd, gedragen. De statuten be vatten de bepaling dat de orde ook aan buiten- landsche vrouwen kan worden verleend. In het verslag over den toestand eener gemeente in Zeeland gedurende het jaar 1882 leest men o. a.: „De brandbluschmiddelen zijn in een goeden staat, uitgezonderd de brand spuit. De kantonrechter te Leiden heeft uitspraak gedaan in de zaak van den ingezetene te Katwijk, tegen wien een vervolging was inge steld op grond van de wet van 1872 op de be smettelijke ziekten (art 8. „Het is verboden door onvoorzichtigheid of achteloosheid gevaar voor besmetting of achteloosheid te doen ont staan.") Gelijk men zich zal herinneren, kwam de zaak hierop neder: Te Katwijk a/Rijn zijn ge vallen van pokken en op gror.d daarvan heeft de burgemeester het, in overleg met de plaatse lijke gezondheidscommissie, noodig geacht de in gezetenen bij circulaire te ontraden kerken te bezoeken. Een der ingezetenen, diaken der Christ. Geref. gemeente, C. v. Z wiens vier kinderen de pokken hadden gekregen, verloor er een door den dood. Toen de overigen aan de beterhand waren, ging de vader naar de kerk. Dit had een bezoek ten gevolge van den veldwachter, die op de vraag of v. Z. ter kerke was geweest, een bevestigend antwoord kreeg. En nu werd v. Z. op 14 April gedagvaard om Maandag 23 April voor den kan tonrechter te Leiden te verschijnen, wegens over treding der wet op de besmettelijke ziekten. Ten rechtsdage werd het feit van het kerkgaan door den heer v. Z. erkend en door drie getuigen be vestigd. De ambtenaar van het O. M. eischte veroordeeling van f 19 boete of 2 dagen gevan genisstraf. De kantonrechter heeft bij vonnis van gisteren den vervolgde v. Z. van rechtsvervol ging ontslagen. Van de bekende drielingen Van den Heuvel, geboren te Groot-Deuteren, die zoo menigmaal hun verjaring feestelijk vierden, zijn onlangs de twee broeders op ruim 72 jarigen leeftijd te Amsterdam en te Ravenstein overle den, tot groote droefheid hunner zuster, die thans alleen over is. Voor een tentoonstelling van ro- zen op 14 en 15 Juli te Arnhem te houden, zijn 17 gouden medailles uitgeloofd. Op het program ma komen o. a. voor: een dameskapsel van rozen en een rozenguirlande voor damestoilet. De internationale koloniale ten toonstelling te Amsterdam is gisteren door Z. M. den Koning plechtig geopend. Te Heiderscheidergrund, Lux em- burg, heeft een 26 jarige dochter getracht haar moeder te verbranden, door het bed waarin deze lag in brand te steken. De vrouw werd overdekt van brandwonden gered. Het vuur deelde zich hierop aan het huis mede, dat met twee aan grenzende woningen in de asch gelegd werd. Te Mayen, in Rijn Pruisen is een dierenplager, die kikvorschen het achterlijf afsneed en hen dan zoo verminkt weer losliet, tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. De Indianen stam der Cherokees die in de Vereenigde Staten een aan Kansas, Missouri en Arkansas grenzend gebied bewoont, heeft een hoofdman die doctor in de wijsbe geerte is. Ruim dertig bestellers van de Rijkstelegraaf te Amsterdam hebben elk ongeveer f 50 getrokken uit de staatsloterij; zij hebben te zamen eenige tiende loten genomen en op een daarvan is de prijs van f 20.000 gevallen. De vijf dieven, die verleden jaar de ridderorden van graaf Andrassy stalen, zijn dezer dagen te Pest veroordeeld tot 1 a 4 jaren dwangarbeid. Onlangs is voor het Hof van Cas satie te St. Petersburg een reusachtig proces be slist omtrent een aantal tegen spoorweg-maatschap pijen ingediende klachten. De stukken besloegen niet minder dan 30 riemen papier. Volgens berichten dd. 29 April uit Texas hebben in verschillende aeelen van dien Staat hevige stormen gewoed, waarbij verscheidene personen zijn omgekomen. Een kindje van anderhalf jaar zat dezer dagen te Rotterdam op een stoel, viel ir af en was na emige uren een lijk. Ter waarschuwing voor jeugdige rookers wordt uit Neunkirchen gemeld, dat een zevenjarigen knaap aldaar, die zoo jong als hij was reeds ijverig sigaren rookte, bedenkelijk ziek ligt aan nicotinevergiftiging. Te Munchen staan tegenwoordig bijna 4000 huizen ledig. Verarming en geldge brek nemen voortdurend toe. Twee runderen van den bouwman D. S. te Zevenhuizen zijn gestorven door het eten van meststoffen komende uit een loodwit- fabriek. De mest was gelost op het perceel dijk, dat door hem was gehuurd en waarop de ver melde runderen graasden. Uit Maastricht wordt ons gemeld, dat door Dr. Van Kleef, geneesheer van het ge sticht Calvalienberg aldaar, voor de tweede maal binnen korten tijd de zeldzame operatie van uit snijding van de binnenopening der maag met ge lukkigen afloop is verricht. Op de groote Zeevisscher ij-t e n- toonstelling, welke 12 Mei te Londen geopend wordt door Koningin Victoria, zal Holland ver tegenwoordigd worden door een tiental visschers- meisjes in nationaal costuum. Uit Erankiijk en België gaan er ook tien heen. Die van Frankrijk zullen gekleed zijn in 't costuum, dat men te Calais en Boulogne ziet; die van België gaan volgens de mode van Ostende; uit Holland gaan ze in het schilderachtig costuum van Marken, Bunschoten, Scheveningen en Zandvoort. De En- gelsche Regeering betaalt alle kosten voor reis en verblijf. Ontzag en eerbied voor al wat, en voor al wie recht heeft op eerbied en ontzag, is hetgeen den Christen tot plicht en sieraad strekt. De christelijke liefde is eene schuld, welke, hoe meer men haar voldoet, niet verminderd of vernietigd, maar vermeerderd en verhoogd wordt. Alle handeling, welke strijdig is met de inwendige overtuiging van recht en onrecht, is zonde, als is zij op zich zelve onverschillig of geoorloofd. De liefde en de wetenschap moeten zich vereenigen, om anderen met vrucht te, kunnen leeren of vermanen: de wetenschap geeft de ge schiktheid: de liefde drijft om daarvan ten nutte van anderen gebruik te maken. Zwakheid \an geloof baart vrees, vreeze twijfel, twijfel onmacht. De macht van 't woord is door alle eeuwen heen groot geweest, maar ook het zwijgen wordt door de wijzen van alle tijden hoog geprezen. „Zeg iets beters dan het zwijgen, of zwijg," zegt. Euripides en Horatius beveelt aan eerst zwijgend te bedenken, tot wien men spreekt. „Een wijs man zwijgt, tot zijn tijd is gekomen, doch een dwaas, kan zijn tijd niet afwachten," zegt de de wijze Sirach. „Spreken is zilver, maar zwij gen is goud,zegt een spreekwoord, en een ander verstandig gezegde luidt: „leer zwijgen, dan zult ge 't beste spreken"; en met recht: men moet eerst leeren zwijgen, want weinigen kunnen het; men zou het derhalve wel als eene kunst kunnen beschouwen. De Romein Quintus Metellus, de overwinnaar van Macedonië, gaf aan een vriend op de vraag, wat hij voornemens was te doen, het volgende antwoord: „als ik gelooven kon dat mijn kleed iets van mijn plannen wist, ik zou het in 't vuur werpen." Het zwijgen is zoo gewichtig voor den vrede in huis. Geen kleed dat de vrouw beter staat dan bet zwijgen. Niet tegenstaande alle vermaningen wordt er toch dikwijls uren lang geredetwist om maar het laatste woord te hebben. Iu de middeleeuwen had men, om aan dezen strijdlust paal en perk te stellen, groote ijzeren maskers met uithangende tongen; twistzieken moesten deze maskers op het marktplein opzetten en daarmede eenigen tijd te pronk staan. Ook bij mannen moet het zwijgen een sieraad en plicht zijn. Een babbelachtig man is onuit staanbaar. Het zwijgen kan den man slechts in zijne waarde verhoogeu. Wie spreekt, geeft uit, wie zwijgt, ontvangt; gelijk het aanhoudend uitgeven de beurs ledig maakt, zoo maakt ook het eeuwige gebabbel hoofd en hart ledig. Wie spreekt strooit zijne gedachten en indrukken naar de vier wind streken uit, wie zwijgt, verzamelt voor zich en anderén. Poëzie en proza. Dochter. Kijk eens, vader, de zon daalt al lager en lager. Vader. Laat haar dalen onder pari, we hebben immers geen aar.- deelen. Snugger. Dokter. Stottert uw zoon altijd? Vrouw. Neen, altijd niet, alleen als-i spreekt. Phlegma. Twee boertjes van een phlegmatisch temperament ontmoeten elkander met hunne wa gens op een nauwen weg. Geen van beiden wil wijken of terugrijden. Eindelijk maakt de een de leidsels aan den wagen 'vast, neemt eene courant uit den zak en leest ze van A. tót Z. De andere verloor echter zijn phlegma niet, integendeel op den meest bedaarden toon zeide hij „als je de courant gelezen hebt, mag ik ze dan van je hebben?" Macht der gewoonte. Gids. Deze toren, mijneheeren, is gebouwd ter nagedachtenis van een onbekenden ongelukkige die er af gesprongen is en onmiddellijk na den val is overleden. Mag ik u een kleinigheid vragen voor zijne diepbe droefde weduwe? Verdedigd. A. Wat ge wilt geld van mij hebben en ge zit hier wijn te drinken! B. Dat ik wijn drink, ziet ge, maar niet dat ik hem betaal. Versproken. Mevrouiv. A. Hebt ge lust morgen een kopje thee te komen drinken, ik heb de echtgenoote van den burgemeester ook gevraagd, ge kunt dan eens kennis met haar maken. Me vrouw B. Hoe bevalt ze u? Mevrouw A. Nu, zeer goed, doch hare manieren zijn wel wat ordi nair, ik durf haar tenminste niet in een fijn gezelschap te introduceeren. Onze dienstboden. Dame. Ik geef 80 gulden loon, met kerstmis een nieuwe japon en metPasc'nen ook nog het een of ander kleedir.gstuk. Dienstbode. Hetloon is voldoende, maar voor die kleedingstukken wil ik liever geld hebben, omdat ik niet den minsten waarborg heb voor uwen goeden smaak. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 2 Mei. Iu de afgeloopen maand April werd het stedelijk Museum van Schilderijen, Oudheden enz. op het Raadhuis alhier bezocht door 200 perso nen tegen en door 524 personen zonder betaling. Dinsdag-middag is per draagbaar naar het gasthuis overgebracht J. v. d. Berg metselaar, wonende aan de Ged. Kraaienh. gracht, die aan de in aanbouw zijnde ka zerne onder Schooten was gevallenen daarbij een been had gebroken. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G Bank en A Koedijk; JA van den Brink en A M Kiininenaede; C P F v. Bosstraeten en J A Rouffaer; G II Lentelink en B Wouda; L P Nobels en J H Krnijer; L de Zwart en M M Molenaar; G v. Bijuderen en S J C Schornagel; G Folbert en E Meinsma; F Machielse en M A Brauck- raann; P Misset en A M v. d. Bogaardt; P A v. Beaumont en I d Hes^els; DC Smit en M Kolf schoten; C J v. d. Merkenhof en J J Vergers; P Cornet en S Rietman. Getrouwd: Mr. J K H Enderlein en J P H van "Walchren;G Wolfswinkel en C C M Bitter; F van Alphen en C A van Dulsen; A Lodde en A Ripha- gen; H J v. Dijk en C W Diptus; J de Boeren A C v. d. Bos; J de Wit en W A H Mossou; J E C Kelderman en J F Roekens; J v. d. Eijkhof en E H Dols; P Martens en A M v. d. Meer; CF v. d. Heuvell en C v. Gulik. Bevallen: A M Weber geb. Lippits z. HM Beijnes geb. v. d. Heijden z. J CM Wassenaar geb. Steffens z. M Jansen geb. Serné z. M H Hermanie geb. Bakker d. G G M Heeremans geb. Tmpink z. C Elfering geb. Dam d. T B Kuol geo. Wolfshagen d. M W Menks geb. Iletem d. H A v. Dobben geb Otto d. AM Couturier geb. de Liefde d. J Roos geb. Perrenoud d. R C Verdel geb. Hanegraaf d. ME v. Schoonhoven geb. Helle d. A Bijster geb. Poel man z. J Majoor geb. v. d. Laan d G T M van Tongeren geb. Vredendaal z. J Kloos geb. Bouwman z. T Henskes geb. Noordholland d. A Serné geb. Veenstra d. A Blouw geb. Slrining z. A Back- mann geb. v. Leeuwen d. H Are geb. v. Mil z. G Mes geb. Guldenaar z. D Govers geb. v. Meurs d. G T M Kuiper geb. van der Weijden d. AT Weide geb. Henziel d. M L v. d. Aar geb. Houtkamp d. J Karis geb. Tiesheus z. W v. Muijen geb. v. Breero z. AM Kamp geb. Frijn d. J van Velt- huijsen geb. v. Aken d. MC Schrijver geb. Harden- berg z. G Boeree geb. Rustenburg d. A Haazen geb. v. d. Linden d. Overleden: H W v. d. Giessen 40 j. K. Lakenstr.; B Timmerman 3 mn. z. Wouwermaustraat; J Ger ritsen 2 mn. d. Wijde Geldel. pad; G Blaauw 2 mn. d. Heerensingel; J W Langeveld 17 mn. z. Oranjeb. laan; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van G J M van Hoekelen Papent. Vest; J Scherpenhuijseh 29 j. Nieuwe Groenmarkt; P Florusse 22 j. Nieuwe Gracht; A M G Willemsen 2j. d. Om- valspoort; G M J Cliteur 11 mn. d. Leliestraat; M G Otter 20 mn. d. Voortingstraat; S F de Liefde 51 j. L. Heerenstraat; J F v. Duin 14 mn. d. Mag- dalenpsteeg; J B J Klein 34 j. echtg. van R H Tap K. Begijuestraat; P Dam 72 j. Z B. Spaarne; G Verboog 16 mn. d. Molensteeg; A J Gerritse 62 j. echtg. van A A Perrin Raamsingel; SA Beddekoper 58 j. echtg. v. M P Mok Raamsteeg; M W Spisber- gen 88 j. Jansstraat; J v. Maris 18 mn. z. Gasthuis straat; H M B Leiendekker 72 j. Nieuwe Gracht; H M v. d. Meer 2 j. d. L. Lakenstraat; J Groenen- daal 72 j. Schootersingel; CM Akkerman 4 j. d. Bannesteeg; W J Akkerman 18 mn. z. Bannesteeg; D de Liefde 64 j. Smedestraat; A Peper 15 mn. z. Hondensteeg; ME Heemskerk 15 j. d. Burgwal; C Waalewijn 2 j. z. K. Annastraat. HAARLEM, 30 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a witte dito i 7,50 a 9,25 rogge 5.75 a 6.15 haver 3.50 a 4.gerat f 5.75 a f 5.90 duivenboonen 6,75 a 7bruineb./bruin moaterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 28 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen ala volgt: 8 heet. tarwe winter- -,a zomer- -,a f -, 5 heet. rogge winter- j a zomer- -. a 14 heet. gerst zomer- -.a chevalier -,a -,16 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der loter was heden per vat 1ste qual. 48.a 52.2de qual. f 40.a 46. ROTTERDAM, 1 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 3 paarden, 1616 runderen, 222 vette- en graskalveren 104 nuchtere kalveren37 scha pen of lammeren, 403 varkens, 234 biggen, 4 bokken of geiten 2 ezel». De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 90 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 50 c.; kalveren lste qnal. 115 en 2de qual. 95 e., schapen 95 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkeus was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 46 tot 48 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 125/8 ton, 142/16 tonnen, 950 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden ala volgt lste f 54, 2e qualit. f 50, 3de qual. f44. PURMEREND, 1 Mei. Kaas: aangevoerd 193 stapels prijs der kleine kaas f39,-— middelbare f Boter 1.30 a 1.40 per kilo. Runderen- aangevoerd 316 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 266 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 218 stuks, prijs f 8 a 18 .per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 94 stuks, prijs 44 58 c. per kilo met matigen handel;magere dito aan roer 80 stuks, prijs f 16 a 26 per stuk met stuggen handel. Biggenaanvoer 308 stuks, prijs f 4 a 9,— per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 262 stuks, vette schapen magereoverhouders eu lammeren Eieren f a f per kopboter fa- kippen f eenden a c.; kipeieren 2,70 a 3.20 eendeneieren f3,75 per 100 stuks. SCHIEDAM, 1 Mei. Moutwijn per Ned. vat f 10,75. Jenever f 16,25, Amsterd. proef f 17,50, Spoeling f 0,60 dito commissie f 0,50. HOORN, 28 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 3 heet. tarwe f 10,heet. rogge f 7 heet. gerst 6,50 7 heet. haver f 5,mosterdzaad f 28,a karwijzaad f 13,25 heet. boonen: 40 heet bruine f 16,a 20 gele f r f heet paardeboonen f a 7 heet. erwten 13 a 15, heet. groene J' 16,a 17,heet. grauwe f 18.— a 20, heet. witte J heet. n. aardappelen f -,a -,— alles per heet.; manden appelen f -.a -.kilo., De aanvoer ^an vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 4 paarden van f 70 tot 200 veulens f a 18 koeien van f 175 tot 300, 60 kal veren van f 6 tot 18, 340 schapen van 30 tot 40 40 lammeren van f 14 tot 17.7 varkens van 16 a 24, 5 zeugen 25 a 50 88 biggen van f 4 a 9;bokken af-, geiten -.a AKJOMAAR, 28 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 29 koeien150 a 290, 79 nuchtere kalveien /3a 18, - vette kalveren a 348 schapen J 22 38 varkens f aper kilo, 91 ma gere dito 18 a 24,31 bokken /4 a 8,— paarden a 135 lammeren f 10 a 18. 30 April. Ter veemarkt werden veikochtl koeien van f 180 a 480 kalveren van f 30 a 110, 38 nuchtere dito van f 4 a 13, 3 schapen f 14 a 135 varkens f40 a 56 c. 15 magere 17 a 21 c. per kilo. LONDEN. 30 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2400, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/4 a 5/9. schapen en Lammeren 5/4 a 6/4, Kalveren 5/4 a 6/6. Zwijnen 4 - a 4 9. De politie te Leiden heeft in bewaring gesteld een gepensioneerd lsten luitenant wegens kennelijken staat van dronkenschap. Een Chinees, die gisteren-avond aan het Westeinde te Amsterdam wandelde, werd door een persoon uit het gepeupel de haarstreng afgesneden. De in kennelijken staat van onver mogen verklaarde eu voortvluchtige notaris O O A. te Veuloo is door de rechtbank te Roer mond uit zijn ambt ontslagen. Gebrek aan regenwater doet zich ook in de gemeente Sneek reeds sedert eenigen tijd dringend gevoelen. Men is thans begonnen water uit een naburig meertje, de Brekken, aan te voeren, dat onder toezicht van de politie wordt ver kocht. Aangezien geen der tappers aan het dorpje Koog op Tessel, na de invoering der nieuwe draukwet, vergunning heeft aangevraagd, is daar geen sterke drank meer te bekomen. Tusschen Eindhoven en Best woedde gisteren-middag omstreeks één uur een hevige heidebrand. De vuurgloed was op verren afstand te zien. Bij het verzenden van dit bericht duurde de brand voort. Daar te Venendaal de rust geheel hersteld is, vertrekken morgeu ochteud de aldaar heengezonden militairen uaar hun garnizoen te Arnhem. PARIJS, 1 Mei. In de Kamer is de wet op de recidivisten voortgezet. Iu de couloirs wordt gezegd dat, daar de wet op de recidivisten van geeue uitwer king zal zijn op de fiuanciëele uitkomsten van dit dienstjaar, zoo zal de commissie voor de begrooting die wet buiten bereke ning laten. BERLIJN, 1 Mei. Op voorstel van het ministerie heeft de keizer tot de ontbinding van den Bemjnschen gemeenteraad tegen 1 Januari 1884 besloten, om de vaststel ling van nieuwe districten ter verkiezing van den gemeenteraad mogelijk te maken. LONDEN, 1 Mei. In het Lagerhuis kon digde Gladstone aan dat het ontwerp tot verleenen eener lijfrente aan Wolseley en Alcester zal veranderd worden in een ontwerp tot uitkeering eener soms ineens. MEDEDEELING EN a 10 Cents per regel. Het goede werk van den Miswijn, ingesteld onder toezicht van den Eerw. Pastoor der ge meente, door de heereu Rouvière en Mathieu, wijnbouwers te Codognan, bij Yergèze (Gard) Frankrijk, zondert een gedeelte der winsten af voor het in stand houden van de vrij e Katholieke scholen der gemeente. Eerw. Heeren Pastoors en partikulieren vinden aan dat adres uitstekende, als onver sneden gegarandeerde witte en roode wijnen tot billijke prijzen. Inlichtingen te bekomen bij den Eerw Heer Pastoor. Prospectussen worden op aanvraag toe gezonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3