Timmerlieden, N. 1. BLESGRAAF, advertentie n. eene Dienstbode, Smidsknecht gevraagd, MARKTBERICHTEN. R. K, Dienstbode, R, K. Dienstbode. Hotel-Omnibus, Engelsche Poetssteenen Voor geest en hart. Oefening. Allerlei. Kerknieuws. Correspondentie. Handelaar in Brandstoffen en Aardappelen. tuëele bestellingen acbt dagen vóór den aanvang der plechtigheden moeten worden gedaan. Een vierjarig meisje werd te Hot- tingen, kanton Zurich, door een 16-jarig meisje ontvoerd en een halven dag verborgen gehouden, om aan de ouders geld af te persen. De politie heeft den schandelijken toeleg verijdeld, het kind aan de ouders teruggegeven en de misdadigster in hechtenis genomen. In Amerika wordt in den laatsten tijd een geregelde handel in lijken gedreven. Naar aanleiding eener klacht van gouverneur Butler in zijn rapport erkent een der bladen te Boston, dat van 2800 overledenen uit het staatsarmen- huis, 680 lijken overeenkomstig bestaande wette lijke bepalingen naar de klinieken verhuisden. Of de overige lijken echter werkelijk begraven wer den, kon moeielijk, en eigenlijk in het geheel niet bewezen worden. De directeur van het ar menhuis geeft ook toe, dat het waar is wat men vertelt, dat nl. op verlangen van het Harpard- college bij warm weder de lijken in petroleum vaten vervoerd werden. Nog erger schijnt het in Illinois gesteld te zijn. Zeker individu, Chaffi ge naamd, verkoopt daar jaarlijks 75 procent van de hem toevertrouwde lijken, een bedrijf dat hem 60000 dollars per jaar oplevert. Een Witz-blad noemt de thans ge- opende tentoonstelling voor hygiëne te Berlijn de hygiandere tentoonstelling, omdat de eene reeds afgebrand is. Het feestterein te Moskou is aan drie kanten ter lengte van bijna een halve Duit- sche mijl afgesloten eu omgeven door rijen waggons ten getale van honderd, met bier en mee gevuld. Elke waggon bevat 25 vaten. De waggons dienen gelijktijdig voor het uitschenkeo en zijn door eene barrière van het publiek ge scheiden. Een ijzeren buis ter dikte van een arm loopt langs den waggon en wordt door bewege lijke kranen telkens met twee leeg te tappen va ten in verbinding gesteld. Uit de buis stroomt door de zeven gutta percha kranen, die door zeven kellners, met eene afbeelding van een bier kan op de borst, bediend worden, het edele vocht in de kannen. Men is in staat 2500 vaten op deze wijze binnen twee uur leeg te tappen. In de v eender ij en te Vroomshoop (Overijsel) is dezer dagen, bij een werkstaking onder de arbeiders, één van hen, die niet mêc wou doen, zoodanig mishandeld en gewond, dat bij, na een paar dagen lijdens, aan de gevolgen is bezweken. Voor een paar dagen zag men op de Parijsche boulevards een blinde, die zijn weg zocht te vinden met behulp van een stok. De trage gang van den man werd sneller, als hij te midden van eene dichte groep menschen kwam. Dan liep hij tegen eenigen aan, en telkens als hij deswege harde woorden te hooren kreeg, ver ontschuldigde hij zich aldus: „Neem niet kwalijk, ik ben blind". Twee dienaren van politie, die den man in 't oog gekregen hadden, vatter. arg waan op en gingen hem na. Nadat hij opnieuw iemand overhoop geloopeu had, zagen zij hem met versnelden tred naar een urinoir gaan. Eenige oogenblikken later kwam hij weer te voorschijn en hervatte zijn gewonen gang. De politiedienaren gingen nu naar het urinoir, en daar vonden zij een ledige portemonnaie. De zoogenaamde blinde was dus een zakkenroller. Hij had het geld uit de portemonnaie genomen en deze toen wegge worpen. De politiedienaren pakten hem nu en deden hem in een rijtuig plaats nemen, om hem naar het politiebureau te brengen. Onderweg zette hij nog zijn rol als blinde met groote natuur lijkheid voort; doch toen hij uit het rijtuig stapte en de politiedienaren hem zekere vrijheid van beweging lieten, wist hij de waterplassen heel goed te vermijden. Hij zit thans achter slot en grendel. Zekere P. T. S., 15 jaren oud, werk zaam bij een kleedermaker te Alkmaar, ontvreemd de zijn patroon ƒ30. Het geld begroef hij, en ver volgens meldde hij zich na een dag zwervens aan bij den directeur van het „huis van opvoe ding en verbetering", waaruit hij enkele dagen te voren was ontslagen. Voor den commissaris van politie bekende hij zijn diefstal. Een steen kolenkoopman te Strijp ontving dezer dagen in de gemeente Zeelst eeni ge gelden, en keerde daarmede 's avonds naar huis terug. Op een zeer eenzaam gedeelte van den weg werd hij onverhoeds door een onbekend persoon aangegrepen, terwijl ook een tweede per soon kwam toeschieten. Hij rukte zich los en zette het op een loopen naar Zeelst terug. Nadat hij daar zijn geld in veiligheid gebracht had, ondernam hij wederom de reis, doch had toen geen kwade ontmoeting meer. De politie doet onderzoek. De Japansche ingenieur Koba y ashi Hashiro bevind zich hier te lande, om, vergezeld van een onzer ingenieurs, de waterbouw werken te bezichtigen. Met het oog op de tentoonstelling te Londen verdienen de volgende gegevens om trent de opbrengst der Britsche vissche- rijen bizondere aandacht. Het jaarlijksch verbruik van visch wordt voor Londen geraamd (officiëele opgaven ontbreken) op 140,000, en voor Enge land, Schotland, en Ierland te samen op een 500,000 ton. Hierbij slaat de haring bovenaan. Men schat de jaarlijksche vangst dier vischsoort op 1,600.000,000 stuks, vertegenwoordigende eene waarde van 3 000,000. De waarde van de jaarlijks in Engeland gegeten platvisch (goeddet ls ook door Hollandsche schuiten aangebracht) moet een 6,000,000 bedragen. Schaal- en schelpdieren (kreeften, krabben, oesters, mosselenen alikruiken) brengen 3,000,000 op; zalm en makreel nog eens een 800,000. Zoo komt men tot een to taal van bij de 13,000,000. Een zorgvuldig dicht gebonden pakket werd eergisteren-ochler.d in de Seine bij Parijs drijvend gevonden. Bij onderzoek bleek 't het lijkje van een kind te bevatten, dat zes maan den scheen geleefd te hebben. De beenderen van het kleine schepsel waren gebroken. Een nieuw aangekomen soldaat te Bergen-op-Zoom gaf even na aankomst in de kazerne een som van ƒ20 in bewaring aan een makker der vorige lichting. Deze wist een zijner kameraden over te halen met medeneming van dit geld met hem het hazepad te kiezen. Na een afwezigheid (desertie) van drie dagen, zijn zij thans zonder een cent over te houden, in het garnizoen teruggekeerd en zullen voor den krijgs raad terechtstaan. A la Chinoise is de benaming, die men geeft aan eene nieuwe, vooral voor jonge dames geschikte haardracht die, hoewel in vol strekte tegenstelling met de heerschende mode, toch vele vriendinnen heeft verworven onder die vrouwen van de high life, welke niet ophebben met de eeuwig omwolkte voorhoofden, die in den laatsten tijd gezien werden. Het haar wordt nl. geheel van het voorhoofd weggekamd, in het midden van het hoofd vastgebonden en in vlech ten of breede golvingen verder opgenomen. Op deze wijze zien de dames er frisch en jeugdig uit; vooral voor volle gelaatsvormen is de mode zeer aan te bevelen Ze zal waarschijnlijk eindelijk voorgoed het „poney-haar" verdringen. Men mag dan wel zeggen: les extremes se touchent. Oordeelt niet te streng over de gebreken van anderen en eert hunne deugden. Zachtheid en zedigheid winnen de stroefste harten. God wacht dikwerf met de straffen van den booze om ze verschrikkelijker te doen zijn. Deugden die niet door den Godsdienst worden geheiligd, zijn nutteloos voor bet geluk van het andere leven. Het vleiende dat een vriend ons toevoegt, is evenzeer onderhevig aan overdrijving misschien als het kwaad dat de vijand van ons spreekt. Geef uw hersens genoegzaam voedsel en een mimen voorraad zuurstof, en geef ze dan eiken dag een behoorlijke mate werk te doen als gij ze in een gezonden staat van werkzaamheid wilt houden. Studeerenden die hunne hersens veel ge bruiken, leven gewoonlijk lang, een bewijs dat geregeld hoofdwerk zoowel goed is voor de ge zondheid in 't algemeen, als voor de kracht van het zenuwgestel in 't bizonder; de spieren moeten op dezelfde wijze behandeld worden, wil men niet dat zij verslappen. Esne spier die niet geoefend is, wordt week en krimpt in, en vertoont een sterk contrast met den stevigen arm van een hoef smid. In de geneeskunde komen vele gevallen van een aldus verzwakt lichaamsgestel voor. Eene spier moet aan krachtige samentrekking gewoon zijn, of zij breekt bij buitengewone inspanning. Het hart zelf scheurt soms als het eene extra hoeveelheid bloed naar een zwak lichaamsdeel .vil drijven. ^liemand raag uit traagheid zijne aar.geboreue levenskracht verminderen. Hij weet nooit hoe hij al zijn spierkracht noodig kan hebben. Een spoorwegongeluk, een hollend paard, snel loopen om den trein te halen, een val op het ijs of zelfs eene hoestbui kunnen iemand een el lendig leven of een vroegen dood berokkenen, terwijl hij ongedeerd gebleven zou zijn, als hij zijne pezen en spieren krachtig werkzaam had ge houden in plaats van ze altijd te ontzien. Gemotiveerde vrees. Dokter. Ik zou u raden na het middagmaal een klein glaasje cognac te drinken. Patiënt. Ik vrees, dokter, dat ik met zoo'n Hein glaasje mijn oogen zal bederven, ik ben toch al zoo bijziende. Eene dochter volgens de laatste mode. Anna. Ge schijnt niet goed gemutst te zijn, lieve vriendin? Emma. Ach neen, v rbeeld je, onze dienstmaagd heeft haren dienst verlaten en nu moet mijne armé, oude moeder, die zoo door rhumatiek geplaagd wordt, al het werk doen. De vijandige patiënten. Dokter, (tegen den in hetzelfde huis wonenden veearts). Ik zeg 't u voor de laatste maal: als mijne patiënten er nog maals over klagen dal zij door uwe patiënten gebeten worden, dan zal ik afdoende maat regelen weten te nemen. Ad rem. Een jonge dame had onlangs de aardigheid zelf een emmer water te gaan halen aan de stadspomp. „Rebekka aan de bron," riepen eenige voorbijgaande heeren. „Moet ik de kameelen ook te drinken geven?" vroeg de nieuwe Rebekka. Moderne kinderen. Tante, (tegen haar zes jarig neefje Jan). Wel foei, kereltje, rook jij al sigaren5 Dan rookt je jongste broertje zeker ook al? Jantje. Neen, tante, die snuift. Verkeerd begrepen. Professor, (met den dokter op weg naar het consult) Is het geval hopeloos? Dokter. Toch niet, de patiënt heeft een rijken oom in Amerika. Dubbelzinnig. Rechter. Gij zijt opnieuw aangeklaagd gestolen goederen te hebben gekocht. In uwe spelonk schijnen alle spitsboeven te ver- keeren. Beschuldigde. Is u dan reeds in mijn huis geweest, mijnheer de rechter? STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, Het wiustsaldo der Haar- lemsche Tramwegmaatschappij over 1882 is ll,529,261/jj. In de onlangs gehouden algemeene vergadering is besloten f 7.50 per aandeel uit te keeren. Het aantal ver voerde reizigers bedroeg 494.718. Door de Politie is procesverbaal opgemaakt tegen C. S. werkman alhier, die zich in een barbierswinkel heeft schul dig gemaakt aan diefstal van twee scheer messen en een schaar, welke artikelen in zijne woning in beslag zijn geuomen. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 17 Mei 1S83. 1. J F te Haarlem; 2. J G h/v. G L H te Haarlem; 3. H J A B te Haarlem, overtr. der verord. op de hon denbek te Haarlem, allen f 6 boete of 1 dg. subs. gev. straf c. e. 4. J v. D zonder vaste woonpl., (gedet.) bedelarij, 15 dg. gev. straf e. e. 5. J L C M zonder vaste woonpl., (gedet.) feit en straf als voren. 6. t A K zonder vaste woonpl. (gedet.) feit en straf als voren, met last tot opz. naar een bedelaarsgesticht. 7. A L h/v. J K te Landsmeer, bel. bed. beambte in functie, f 8 boete of 3 dg. subs. gev. straf e, e. 8. D R te Edam, openb. dronkenschap (3e recid.) 21 dg. gev. straf c. e. met last tot opz. naar een rijks werkinrichting voor 3 mn. 9. B F te Zandvoort, openb. dronkenschap en bel. bed. beambte in functie, bij verstek, f 10 en f8 boete of 3 dg. subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 10. A M te Krommenie, feit en straf als voren, niet bij verstek. 11. B K te Edam, openb. dronkenschap en geweldpl. tegen de politie, bij verstek, 3 mn. gev. straf, f 10 boete of 3 dg. subs. gev. straf c. e. 12. P K te Zaandam, feiten als voren en moedw. mish., bij verstek, 1 j. gev. straf, f 8 en f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 13. II T S te Zaandam, eenv. diefstal, 183 dg. cell. gev. straf c. e. 14. H O te Am sterdam, diefstal in eene herberg, bij verstek, een maand cell. gev. straf c. e. 15. G K te Haarlemmermeer, (gedet.), eenv. diefstal, 2 j. gev. straf c. e. De Hoog Eerw. Heer J. A. v. <1. Akker, Vicaris-Capi- tularis van het Bisdom van Haarlem, heeft benoemd tot Deservitor te Nienv VC u den WelEemv. heer L. ten Brink-, tot Kapelaan te Amstedam, S. Nicolaus buiten de veste, den WelEerw. heer A. P. Snellemarr, tot Kapelaan te Zoeterwoude den WelEerw. heer H. O. M. A Pufkus-, tot Kapelaan te Heiloo den WelEerw. heer F.A. JV.Ahout-, tot Assistent te Westerblokker den WelEerw. heer A. van Aalst-, tot Kapelaan te Noordwijkerhout den WelEerw. heer A. B. Trautwein, en tot Assistent te Zwaag den WelEerw. heer N. A. de Groot. Vijfde Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 20 Mei 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Marsch, Faust. 2 Ouv. Dichter u. Bauer. Sappé. 3. La vapeur, valse, Jahitsky. 4. Faut. une jourede au serail, v. Wedinghen. 5. Ouv. festival, Leutner. 6. Faut. Bouchard d'Avesnes, Miry. 7. La Parisina, arr. M. H. Muller. J. d. B. te A. Onder die omstandigheden geenszins. M. P. K. te G. Aan welk adres, als we vragen mogen? De Red. HAARLEM, 16 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 11 koeien verkocht, - voor f210 a 145;- stier verkocht 2 voor f 85 a 110, 2 vaarzen, verkocht - voor f120 a 140 2 pinken verkocht - voor f 66 a 80; graskalveren - verk. voor f a 86 nuchtere kalveren, verk. voor 12,- a 6, 72 schapen, verk. 66 voor f 27 a 36 93 lammeren, verkocht 84 voor f 16 a 11, - biggen yer- kocht - voor f a varkens, verkocht voor a c. per 12 kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 39 stapels kaas, 4110 stuks, wegende 8214 kilo, hoog ste prijs f 38.—, middelbare prijs per 50 kilo AMSTERDAM, 18 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - rnnderen, 171 vette kalveren, lste qnal -,95, 2de qual. -,80, per kilo,- graskalf a 55. nuchtere kalveren, ƒ7 a 12, - schapen en lammeren f a 140 vette varkens 40 a 52 c. per kilo. LEIDEN, 18 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden a 34 stieren 50 a 196, ossen a - 360 melkkoeien 165 a f 325,40 kalveren dito 185 352, 124 vare dito f 150 a 262, 110 vette dito f 180 350, 22 graskalveren 26 a 60, 76 vette 30 a 75 75 a 90; 137 nuchtere dito f 4,— a 10, 580 vette schapen 25 a 46,168 weide dito 18, a 25,2305 lammeren 5 4magere varkens /18 a 40, 310 biggen f 6,a 16. GOUDA, 17 Mei. Op de kaasmarkt waren 86 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 27 a 29; Noord- hollandsche f36 a 32. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 I.40 der weiboter f 1.20 a 1.5. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 18 Mei. Moutwijn. per ned. vat II,Jenever f 16,50, spoeling f -,30 dito commissie f 0,30. HOORN, 17 Mei. Ter waag gewogen 208 stapels kaas wegende, 53404 kilo; hoogsteprijsper 50 kilo f 41,— \oor kleine, 37,50 en voor hooikaas commissie middelbare, f LONDEN, 17 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4 - a 5 9 Schapen en Lammeren 5 4 a 6 4, Kalveren 5 - a 6 4 Zwijnen 4 - a 4 9. BEURSBERICH TEN. Amsterdam, 18 Mei 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oertif. Werk. Schuld2l genoteer de koers 653/i« TI3 It lOOis/,, 96 821/, 86 6 59 6 655/, 52» 961/, 76 90"/,, Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goud leeningS Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64. 5 Oostenrfjk. Obl. in papier (MeiNov.)5 a silver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 3 Rusland, bij Hope (lomp. Oude Russen5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiten). 1867,. 1871/75. 11 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen). 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 i, 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJx. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 5 h H u 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltisclie Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Breat Aand5 Kursk Ghark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 ftumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854..4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 4, 4'/- pot. LAATSTE BERICHTEN. De Geneeskundige Courant maakt melding van vier zelfmoorden, ouder overeenkom stige omstandigheden in dezelfde plaats ge pleegd, waaruit zij de gevolgtrekking af leidt, dat zelfmoord aanstekelijk is. Iu het Zurichs'che dorp D. verkreeg bij de benoeming van een vrederechter, ook de vrouw van den bedoelden persoon een groot aantal stemmen. Een herstemming was echter niet noodig, daar op haar echtge noot juist het vereischt aantal stemmen werd uitgebracht. DUBLIN, 18 Mei. Curley is heden-och tend ter dood gebracht. De orde werd niet verstoord. MEDEDEELINGEN 10 Cents per regel. Vraag elk goed dokter of Hop-Bitter niet het beste huishoudelijk geneesmiddel ter wereld is; kwaadaardige en moeras koortsen en galachtigheid zullen weldra overal verdwijnen waar Hop-Bitter gebruikt wordt. Iu het Zuiden zijn alle vrouwen voor Hop-Bitter en gebruiken het als eenig huismiddel. 59'/,, 10»/,, H"/!. 92' 110'/. 117 29'/, 12 Va 9 llS'/s 1537, 120 727a 158 135 18'/, 51'3/,, 1243/, 507/8 827/g 82 86'/, 62 603/, 1517, 343/4 142 1057/, 113 997, 95'/, 955/, 1003/, 1125/s 1435/, 132 1253/, Getrouwd HENR1CUS M. J. BORG EN JOANNA A. J. D. RESCH, die, ook namens wederzijdsche familiën, hun hartelijken dank betuigen voorde vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 17 Mei 1883. Gétrouwd HERMAN A. Th. de BOUTER, en ELISE W. M. DEKKER. Rotterdam, j 1? Mei 1883. Amsterdam, Voor de vele bewijzen van belang stelling, ontvangen bij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij oprechten dank. J. W. A. BE1JNES, Haarlem, en echtgenoote. 18 Mei 1883. Voor de vele bewijzen van deelne ming in onze droefheid bij het over lijden van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie-. A. BROEDERS, Pastoor. \Joor de vele bewijzen van belangstel ling, bij ons gouden Huwelijks feest ondervonden, beiuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. P. J. van BERGEN. E. van BERGEN—Ringnalda. Sneek, 11 Mei 1883. Ten spoedigste gevraagd van 16 of 18 jaar. Adres met franco brieven onder letter V. R. in den Boek handel van de Wed. J. A. van ZIJL te Haarlem. dadelijk in dienst te Gevraagd, om treden, een een goeden burgerpot kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Adres Noordblaak 81, Rotterdam. bekend met paardenbeslaan, boeren- en Kaebelwerk, zoo spoedig mogelijk bij Th. KOOYMAN, Mr. Smid te Mijdrecht. Iemand, voorzien van goede getui gen, biedt zich aan als Keukenmeid of Tweede Meid, in een deftig gezin of pastorie. Brieven franco, letter C. bij E. van WEES, te Breda. GEVRAAGD Tien bekwame bij A. KLOK, te Berkhout. Te Koop Een 6 en oen 8 persoons moderne, gebruikte Te bevragen aan de Rijtuigfabriek van F. H. LATHOUWER, St. Jorisstraat, 's Bosch. Lange Lakenstraat 24, Haarlem. bij partij tot billijken prijs te bekomen bij VAN ROSSEM DE ROOS, Rot terdam. mcEUL mum, Fabrikant van NATUUR- en SCHEIKUNDIGE WERKTUIGEN, BLIKSEM AFLEIDERS, ELECTR1SCHE- en LUCHTDRUKSCHELLEN, MAGNETA- ELECTRISCIIE WERKTUIGEN, zoo voor Demonstratie als voor Electriscbe Verlichting, levert Electriscbe Lampen van EDISON, S\\ AN en NOTliOMB, en Teleplvons naar bet systeem van BELL, GOWER-BELL en ADER. In relatie met de voornaamste buitenlandsche Fabrikanten, worden alle buitenslands gefabriceerde Werktuigen door hem tegen billijke prijzen geleverd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3