MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Onze kinderen. A11 e rl e i. STEDELIJK NIEUWS. De s t a t i s 11 ek i n E cg e 1 a n d t o o n t aaD, dat daar jaarlijks ongeveer 50,000 menschen het slachtoffer zijn van het misbruik maken van sterken drank. De helft van de krankzinnigen, twee derden van de armen en drie vierden van de misdadigers werden geleverd door hen die verslaafd zijn aan den drank. Volgens statistieke opgaven heeft in Amerika in den tijd van 10 jaren de alcohol meer dan 300,000 personen ge dood. Zij heeft duizenden krankzinnigen, moor denaars en zelfmoordenaars gemaakt, terwijl 200,000 vrouwen weduwen werden en 1,000,000 kinderen naar de weeshuizen werden gezonden, allen tengevolge van misbruik van sterken drank. Dit heeft aan den Staat meer dan 3 tnillioen ge kost. Het blad waaruit wij dit ontleenen, deelt tevens mede, dat de absinth de meest verderfelijke van de sterke dranken blijkt te zijn.- Behalve lever ziekte en ziekte van de ademhalingswerktuigen, wordt ook nierziekte door het voortdurend ge bruik van dien drank veroorzaakt, terwijl niet zelden aandoeningen van het zenuwgestel, zenuw toevallen en dronkenmans-waanziu (delirium tre mens), het gevolg zijn van aanhoudend gebruik. Vroeger was de absinth bijna uitsluitend in Frankrijk in gebruik, waar zij ook nog veel ge dronken wordt, maar ongelukkigerwijs wordt zij thans ook in andere landen, zelfs in ons vader land aangetroffen. Een huis op den hoek van de rues 1 Blanche en Ghaptal te Parijs is dezer dagen in gestort. De eigenaar van dit huis van drie ver diepingen en van oude constructie had er meer winst van willen trekken, door er nog twee ver diepingen op te bouwen; doch, toen de laatste bijna voltooid was, stortte het vermolmde ge vaarte in. Een werkman kwam er bij om ea ver scheiden personen werden gewond. Ëen internationaal Congres van alle inrichtingen, die zich met bescherming en verzorging van kinderen bezighouden, zal den 15en Juni te Parijs vergaderen. Als punten van bespreking worden genoemd: verlaten zuigelingen en andere kinderen; fabriekskinderen; schoolver zuim en schooltueht; jeugdige misdadigers e. a. Het Handelsblad verneemt, dat de goede gang der werkzaamheden aan de Konink lijke fabriek van stoom en andere werktuigen te Amsterdam wordt gestoord door de werkstaking van een 350-tal werklieden, zijnde de öptuigers (die de ijzeren platen aan de schepen passen en en zetten) en klinkers. Hunne grieven bepalen zich tegen den Eugelschen ingenieur, sedert eeni- gen tijd aan die fabriek geplaatst, welke o. a. een dertigtal werklieden een poos geleden uit Enge land derwaarts heeft laten komen en dezen, behalve in loon, ook in hunne werkzaamheden voortrekt. Maandagavond is aan een paar woordvoerders door den directeur bereidwillig gelegenheid ge geven, hem hunne belangen mede te deelen, doch in plaats van den afloop van dit onderhoud af te wachten, werd reeds in de namiddag-werkuren weinig of niet gearbeid, waarvan afluiden te 3% uur een gevolg was. Enkele heethoofden, onder den Maandag-invloed, hebben zich niet zeer orde lijk gedragen. Jn de Bareöts-straat te Amster dam vond men eergisteren-ochtend een man, die 's avonds te voren met een roes thuis ge komen was, dood op bed. Zoo veronderstelde men althans; doch na eenige geneeskundige behande ling kwam er weder leven in het „lijk"; de man was schijndood geweest. Nooit zal hij weer jenever drinken, heeft hij gezworen. Een Berlijnsch werkman enzijn vrouw, die op de Pinksterdagen uitgingen, namen uit overgroote voorzichtigheid, hun opgespaard geld, ongeveer 9000 Mark in bankpapier, mede, en waren zoo ongelukkig van het pakket in het Orunewald te verliezen. De arme menschen wa ren natuurlijk troosteloos. Het geld is echter te recht gekomen, daar het door een heer gevon den werd, die het aan de politie ter hand stelde. De heer de Lesseps heeft aan de „Aca démie des Sciences" te Parijs een brief medege deeld van den admiraal Fleuriot de Langle, meldende, dat door een Fransch zendeling op Samoa, de Eerw. Pater Vidal, blijkens een be richt van 2 October 11. van hem zeiven, het over schot is teruggevonden van de Langle, den med- gezel van la Perousc en verscheidene anderen, die aan de door dezen ondernomen expeditie van 1785 deelnamen. Een comble van verkiezing s-m a- noeuvre te Parijs. In het XVIe arrondissement was Zaterdag het volgend biljet aangeplakt: Victor Hugo zal morgen tusschen 1 en 2 gaan stemmen voor Georges Renaud (Gezien) Georges Renaud. De Berlijnsche hygiène-tentoon- stelling schijnt altijd ongelukkig te moeten zijn. Zoo als men weet, brandde zij verleden jaar kort voor de opening af en thans is zij door een hevigen storm en regens zwaar beschadigd. In de Oosten- rijksche afdeeling zijn muren omvergestort en ver scheidene menschen werden gekwetst. De Bredasche kermis was slecht bezocht. Slechts één enkel onbeduidend linnen of zeildoeken tentje wekte, door zijn opschrift, bij velen de aandacht, waarvan we om de aardigheid melding maken. Vóór het front van dit tentje na melijk stond te" lezen: „De katten kommen van Parijs," waarmede de snuggere "directeur" hoogst waarschijnlijk heeft willen zeggen: „De Catacom ben van Parijs," zonder dat men nochtans kan begrijpen waarom, daar er niets in te zien werd gegevendan eenige exercitiën met ijzeren gewichten. In de broodfabriek Z)e Voorzorg o p het tentoonstellingsterrein te Amsterdam worden niet minder dan zes verschillende soorten van brood gebakken nl., Duitsch, Fransch, Turksch, Engelsch, Surinaamsch en Hollandsch: alles in de vormen, waarin het brood in die verschillende landen voorkomt. De theorie van den Parijschenbe- delaar, die zijn kinderen bij hun geboorte ver minkte en, toen zijn vrouw er zich tegen verzette uitriep: „wil je dan dat onze kinderen verhon geren!" vir.dt een bevestiging in het volgend Ame- rikaansch tarief van natuurwonderen. Een reus wordt door de ondernemers van publieke vermake lijkheden met f125 tot f1250 's weeks betaald. Dwergen zijn minder schaarsch en gelden f 300. Generaal Mite krijgt f 1250 en bovendien 10 pCt. van de ontvangsten. Charles Tripp, de man zonder armen, die met zijn voeten schrijft, verdient f 100. Eli Bowen, die geen beenen heeft, krijgt f150. Buiksprekers verdienen van f50 tot f150 Vuur eters van f100 tot ƒ125. Vijf Arnhemmers zijn voor de be lasting aangeslagen wegens een inkomen van meer dan f 50 000; twee hunner komen boven de f 70000 's jaars. In Hampton Court te Londen kwamen dezer dagen niet minder dan 1700 twee- wielers bijeen om samen een vélocipède-cours te maken. De 3400 wielen met hun slanke, net ge- kleede berijders boden een alleraardigst schouwspel aan. Aan den luister van den troon van den Shah Tan Perzië ontbrak nog een Minister van Marine. Hij heeft zich dien aangeschaft, onder pretext dat de parelvisscberij in de Perzische Golf bescherming noodig heeft. Het materiëel waarover de titularis bevel zal voeren, bestaat uit twee oorlogbodems, waarvoor de Shah 25 500 p. st. betaalde. Hoe hooger wij in waardigheid zijn verheven, hoe schuldiger wij zijn als we't kwade bedrijven. Een hooge rang, een aanzienlijk fortuin zijn motieven om deugzamer te zijn. God bedient zich somtijds van eenige slechte menschen om hen te straffen die Hem vergeten en miskennen. Geen ondeugd zonder straf, geen deugd zonder belooning. De trouweloosheid en meineed van anderen, mogen geen nadeeligen invloed uitoefenen op onze goede trouw. Straft streng als het noodig is, doch behandelt overigens uwe kinderen vriendelijk en gaat min zaam met hen om. Is het werkelijk noodig, ouders, is het r.oodig eene moeder deze vermaning toe te voegen? Is" niet de ouderliefde een onuit puttelijk bron, uit welke het water des heils, des levens welt voor de kinderen? Zeker is zij dat, maar ook de spiegel van het zuiverst water kan verduisterd worden, als er donkere wolken over heendrijven, als de grond wordt omgewoeld door den storm. Ook de ouderliefde kan door harts tochten bedorven worden en derhalve moet het toezicht der kinderen steeds begeleid worden door eene bestendige waakzaamheid over zichzelven, moet de opvoeding der kinderen hand aan hand gaan met eene strenge, ernstige zelf-opvoeding. De fouten der kinderen worden vaak in drift en toorn gestraft en minder naar hare oorzaken, dan naar hare gevolgen en zoo komt het dat eene onvoorzichtigheid dikwijls ernstiger wordt opgenomen den een werkelijke karakterfout. Bij de opvoeding der kinderen moeten wij niet ons zeiven, maar de kleinen ir. 't oog houden; wij moeten een wijze zelfverloochening beoefenen, onze oogenblikkelijke stemming niet laten in- fluenceeren op den aard en de wijze, waarop wij hen straffen, allerminst moeten wij hen bezigen als afleiders voor onze kwade luimen. Kinderen bezitten een zeer gevoelig gemoed, een fijn rechts begrip; die daartegen zondigt, oefent een nadeeli- ligen invloed uit op hun volgend leven. Wie het gerechtigheidsgevoel van een kind kwetst is ge lijk aan een hovenier, die in een oogenblik van wrevel vele teedere kiemen vertrapt, die hij ter goeder ure zelf met zorg en vreugd aan den grond heeft toevertrouwd. Het vertrouwen van het kind wordt gemakkelijk geschokt door onge rechtigheid; het voelt zich door onvriendelijkheid te meer terug gestooten, naardien het den maat staf niet kent van de onaangenaamheden des levens, welke den volwassene ontstemmen en prik kelbaar maken. De kinderen, die zich gelukkig om den kuise lijken baard scharen, die door het vaderoog wor den behoed, door de moederhand geleid, zullen allen eenmaal de wederwaardigheden des levens ondervinden; zij zullen te strijden en te lijden hebben. Wat hen echter moge overkomen, de donkere nacht des levens zal altijd worden verlicht door de herinnering aan het ouderlijk huis, waar liefde en vriendelijkheid heerschte, waar eene traan den verwijtenden blik der moeder begeleidde, waar in de stem van den berispenden vader meer smartgevoel dan misnoegdheid klonk.Voor het gedijen van eiken bloesem, van elke bloem, van elke vrucht wordt een milde, zachte lente vereischt. Ouders, bereidt zulk een heerlijken lente voor uwe kinderen, voor de u door God geschonken menschenbloemen. Nieuwe definitie. Kleine Piet ziet voor het eerst een velocipede voorbijkomen en kondigt deze zijne waarneming aar. met de woorden: „Kijk, Moe! een scharensliep op hol!" Ondeugend, Reiziger. Conducteur, heb ik op het volgend station tijd om een glas bier te drinken? Conducteur. Als u niet verder reist, ja. Versproken. (Een kellner stort wijn) Gast. O, dat schaadt niet. Kastelein. Zwavelzuur op mijn mahoniehouten vloer, schaadt dat niet? Geholpen. Een geneesheer die door het groote debiet van een door hem uitgevonden genees middel tegen rhumatiek spoedig rijk geworden was, werd door een zijner vrienden in vertrouwen gevraagd, of het middel werkelijk hielp. „Zeker," antwoordde de esculaap, „mij heeft het geholpen. Scherp. Mevrouw. Anr.a, als er koffie-visite is geweest, moet ge op de kamer nauwkeurig onderzoeken of de dames ook iets verloren heb ben. Anna. Denkt u dar. dat de dames voor zoo'n beetje koffie, ook nog iets zuilen verliezei Goedkoope uitspanning. Op regenachtige Zondagen pleegt een echtpaar zich met het kaart spel te amuseeren. Op zekeren dag heeft de vol gende samenspraak plaats. Zij. Waar spelen we om? Hij. Bepaal het zelf. Zij. Goed, nu, dan om een fluweelen mantel. Verliest gij, dan kies ik hem uit, verlies ik, dan moogt gij hem kiezen. Yankee-stijl. Bij ons in Amerika is alles veel frischer en daarom werkdadiger dan in het oude, muffe Europa, zei onlangs een Amerikaan. Zoo heeft. b. v. Dr. Speerman in Milwaukee onlangs mijn schoonvader een dosis salpeter in gegeven als zweetdrijvend middel. Hoe meent ge nu dat de werking was? Den volgenden morgen vond ik mijn schoonvader verdronken in bed. Haarlem, 23 Mei. Het getal kiezers voor ledeu van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal in het district Haarlem be draagt thans 3093. Eergisteren-avond is door de politie alhier aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht M. li. Weijsoud 45 jaren, kantoorbediende in de fabriek van den heer Spencer Else te Hilversum, die zich aan verduistering van f 50 ten nadeele van zijn patroon had schuldig gemaakt. Vroeger heeft hij reeds voor een dergelijk feit te Zwolle gevangenisstraf ondergaan. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H W v. Aken en G B v. d. Putten; J Bergmann en W A van Velsen; T J Kov, en A Zoomer; J R Houtgraaf en J M" v. Dijk; H Trom petter en J C Peper; A J Ombach en A Spaans; H Dankelman O E Peereboom "Voller. Getrouwd: P Misset en A M v. d. Bogaardt; A de Gier en M Kok; P v. Bnuren en H M Geerlings; J J v. Dokkum en M C Heijne; J C Brinkmans en E Vermeer; A J v. Gelder en K Snoeks; J van Westerhoven en A M Kol; A Swenneker en J Heeres; E Smit en G A Voet- Bevallen: E van Maris geb. Schaap z. en d. G Haitsma Muiier geb. JoDlrvr. Teding van Berkhout z. A P Looman geb. v. Stijn d. J M Lans geb. Op den Ende z. ME Blankenstein geb. van Dijk z. W Groenendaal geb. Hartgerink d. G C Beaufort geb. Swaauswijk d. J Lode geb. v. Gelder z. C Kooij geb. V. d. Raadt cl. M C J Beccari geb. v. d. Linden e). J H v. d. Laan geb. v. Lunenburg d. A Kruijft geb. Langevoort z. H v. d. Laan geb. Majoor d. A J Okker geb. van Noppen z. H Laatstra geb. Fla- meling d. J C v. Beaumont geb. Groenendaal z. G Borrenberg geb. v. TJden d. M Reith geb. Tege laar d. A J Martens geb. Serné d. H Roeland geb. Smits z. W Grandia geb. Antonisse z. W Jasperse geb. Spronk z. G C Broens geb. Hofmeester d. B Koning geb. v. Huizen d. J Opdam geb. Waning d. M Kater geb. v. d. Eijkhof z. Overleden: J E Ego 52 j. echtg. v. J A S evenhagen Tulpenstraat; N C Korte 4 j. d. K. Heerenstraat; J B Hoobroeks 40 j. Heerensingel; J J Jurriens 2j. d. Korte Doelstraat. M Blommaert 3 mn. d. Rusten- bnrgersloot; B Walig 29 j. K. Vlamingstraat; J C de Loor 16 mn. z. Leliestraat; A Rutte 58 j. echtg. v. J Janse Zomervaart; A C v. d. Bosch 20 mn. d. Heerensingel; J v. Bakel 15 j. d. Gasthuislaan; L Silkens 89 j. Amsterd. vaart; P J Hessen 4 mn. d. Leidsche vaart; R P Mees 10 mn. d. W. Geldel. pad;^— J F Bekker 26 j. Kraaijenh. gracht; A Kempers27j. Gr. Markt; A Mijnders 63 j. echtg. W M man Z. B. Spaarne. HAABLEM, 21 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,;a witte dito f 7,50 a 9, rogge 6.20 a haver 3.75 a 4.25; gerst f 6. a f duivenboonen 8,abruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f LEIDEN, 19 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- a zomer- a f 4 heet. rogge winter- -,a zomer- t 19 heet. gerst zomer- a chevalier a 11 heet. haver, zware- a lichte- f a - heet. duivenboonen a -. heet. paardenboonen f a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/4 vat 1ste qual. 64a 58.2de qual. f 50.a 56. ROTTERDAM., 22 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd3 paarden 1402 runderen, 163 vette- en graskalveren 72 nuchtere kalveren. 76 scha pen of lammeren, 419 varkens, 279 biggen, 6 bokken of geiten - ezels. De pry zen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 80 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 90 c., schapen 80 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 154/8 ton, 123/16 toncen, 1068 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60 2e qualit. f55, 3de qual. f54. PURMEREND, 22 Mei. Kaas: aangevoerd 260 stapels prijs der kleine kaas i'39 middelbare J Boter 1.20 a 1.30 per kilo. Runderen: 469 aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 166 stuks, prijs 90 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 133 stuks, prijs f 10 a 24 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer -92 stuks, prijs 46 58 c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer 220 stuks, prijs f 15 a 30 per stuk met'stuggen handel. Biggen: aanvoer 366 stuks, prijs f 4 a, 10 per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 2199 stuks, vette schapen magereoverhouders en lammerin Eieren f a Per kopboter fakippen f eenden a c.; kipeieren 3,75 a 3.50 eendeneieren f 375, per 100 stuks. SCHIEDAM, 22 Mei. Moutwijn per Ned. vat f 11, Jenever f 16,50, Amsterd. proef f 17,75, Spoeling f0,30 dito commissie f0,40. HOORN, 19 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 4 heet. tarwe f 10,a heet. rogge f-,6 heet. gerst f 5,75. 3 heet. haver f 5,mosterdzaad f 29,— a karwijzaad f 13,75 heet. boonen: 22 heet bruine f 26,a gele f f heet paardebooneu f a 3 heet. erwten 16 a 18,— heet. groene 15,a 17heet. grauwe f 20.— a 24,— heet. witte heet. n. aardappelen a alles per heet.; manden appelen J' -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 4 paarden van f -70 tot 190 veulens f a 118 koeien van f 170 tot 275, 15 kal veren van 6 tot 22, 380 schapen van 30 tot 42 500 lammeren van f 13 tot 19,10 varkens van 16 a 25, 4 zeugen 35 a 55 267 biggen van f 4— a 9bokken a' f-, geiten -.— a AKLMAAR, 19 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 52 koeien/ 170a 280,45 nuchtere kalveren 4 a 13, - vette kalveren f a— 322 schapen 22 38 varkens f a per kilo, 252 ma gere dito 15 a 26,36 bokken /4a 8,— 3 paarden 75 a 235, 1161 lammeren f 10 a 18.— LONDEN, 21 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren Zwijnen -,Prijzen Beste Runderen 4/4 a 5/9. schapen en Lammeren 5/4 a 6/8, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4-4 5 9. AMSTERDAM, 21 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 693 runderen van welke de prijzen waren lste qnaliteit J 0,88, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit J 0,74 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 330, 5 graskalv. f a -95 nuchtere kalveren f 6 a 12,schapen en lammeren 36 a 10 vette varkens 40 a 52 c.; beiden per kilo. 25 biggen 6 a 10; paarden f a ALKMAAR, 18 Mei Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50 a 9,25 rogge f a gerts 6,50, a dito chev. f 6,— a 7— haver f 4. f 4,50 paardenboonen 6,60 a -,bruine dito a 25—. a 21,50, duiven dito f kanariezaad f rood mosterdzaad f a geel dito fkarwijzaad a blauw maanzaad groene erwten f 15,a 19,— grauwe dito J 23,— a vale dito f a Witte f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 300 stapels, wegende 64,071 kilo. Gras-, kleine f commissie fmid delbare f 38,50 laagste prijs fhooi-, kleine f,39com missie f39.middelb. flaagste fper 50 kilo 21 Mei. Ter veemarkt werden vei kocht koeien van fa 336 kalveren van f 35 a 110, 27 nuchtere dito van f 4 a 14, 13 schapen f 22 a 38,124 varkens f42 a 56 c. 23 magere 15 a 31 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 22 Mei 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2 W V 8 Hongarije. Obl. Leening. 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 694 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 biunenl. 1250025000. 1 1000—5000. 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' a 1877 4 Columbia. Obligatien413 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. n Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aandu Boxtel Wezel Obl41 a u 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. f 1000. 5 Morschansk Syeran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanoas Texas Obl. Cert. t 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 4, 4 pet. genoteer de koers. 653/ib 779/i. 101 97 82»/. 86 65»/is 65»/i. 52 V, 97'/, 76 9 lVs 2 44 60 25 V, 10"/. 11'/4 921/s 110»/. 117 29 12'/, 9 118"/. 153 119'/, 72"/, 158 135 18 V» 517/g 124'/j 50"/,. 82»/. 82 86"/. 61% 61 150'/, 34'/, 142% 106 112% 100»/, 95'/. 96 101 112'/, 143% 133 126 MOSKOU, 22 Mei. zes uur des avonds). De feestelijke intocht van hel keizerlijke paar heeft, in tegenwoordigheid van eene tal- looze menigte, onder onbeschrijfelijke geest drift plaats gehad. Op het oogenblik wordt er in verschillende kerken van het Krem lin godsdienstoelening gehouden. De lucht is bewolkt. ROME, 22 Mei. Het ministerie is afge treden. De Koning heeft Depretis belast met het vormen van een nieuw Kabinet. De tegenwoordige ministers blijven nog aan tot afdoening der loopende zaken. De Kamers zijn tot 30 dezer uiteengegaan. PARIJS, 22 Mei. In de couloirs zegt men, dat in den ministerraad is besloten, dat de minister Ferry zich morgen in de budget- commissie zal verklaren tegen schrapping van het krediet voor de beurzen bij de se- minariën, maar zich zal neerleggen bij de overige verminderingen, die door de Com missie op het budget van eeredienst zijn aangenomen. AMSTERDAM, 22 Mei. Het getal der werkstakers is tot duizend gestegen. De werkstakende sckeepsoptuigers liepen door de stad met een bord waarop te lezen stond: Weg met de Engelschenleve Holland!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3