MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Het Geweten. Troost. Allerlei. Kerknieuws. S.'Vs 25'/» Be dagbladen van Par lj a zeggen dat er zich sedert eene maand, in een der gast huizen dier stad, een man bevindt, die 24 Franscbe koperen sous heeft ingezwolgenDe man zegt geen pijn te gevoelen, maar een on- verdragelijken dorst te hebben. In den zomer van 1882 koeht iemand ter markt te Diever een paard. Toen dit echter bleek, een kribbebijter te zijn, weigerde de kooper, het te aanvaarden. Consignatie eu proces volgden. Thans is het corpus delicti van Amsterdam naar Assen vervoerd, om daar als overtuigingsstuk voor de Rechtbank dienst te doen. Wanneer de rechterlijke eindbeslissing spoedig volgt, zal het paardje aan dengene, die 't houden moet, slechts op ruim 2000 aan onderhouds- en proceskosten te staan komen. Wie pleit om een koe, geeft er een op toe, zegt het spreekwoord; het overdrijft niet. D e Central News Agency meldt, dat Zondag te Turijn een stoomketel, dien men be proefde in een olie- en zeepfabriek, is ontploft. De heer Rabbi, een der directeuren van de fa briek, werd onmiddellijk gedood en tevens een brandweerman en een leerjongen. Dtie welbekende ingenieurs, prof. Elia, de heer Certsole en de heer Aynard, werden ernstig gekwetst. In de mijn van Bull y-G r e n a y in Frankrijk zijn fossi le overblijfselen van menschen ontdekt. Bij het doorboren van eene nieuwe galerij stuitte men op eene steenkolengrot, waarin zich vijf geheel ongeschonden fossiele menschelijke lichamen bevonden: een man, twee vrouwen en twee kinderen, benevens brokstukken van wapens, werktuigen van versteend hout en van steen en talrijke overblijfselen van zoogdieren en visschen. In eene tweede onderaardsch hol vond men zelfs elf menschelijke lichamen van groote afmetingen, verschillende voorwerpen en kostbare steenen. Aan de wanden bevonden zich teekeningen, die ge vechten van menschen met reusachtige dieren voorstelden. Men verwacht vertegenwoordigers van de Parijsche Academie en van het British Museum. De fossiele lichamen werden aan het daglicht gebracht, en vijf er van in de mairie van Lens tentoongesteld. Het overige werd naar Rijssel vervoerd, om daar eveneens tentoongesteld te worden. Een wolkbreuk heeft verleden week in Rinndal (Schwarzburg-Rudolstadt) groote verwoestingen aangericht. Te Amsterdam is een Neder- landsche kaas-compagnie gevestigd, die zich ten doel stelt, particulieren goed en goedkoóp heele kaasjes te leveren. Eergisteren -namiddag is te Mid- delburg een tienjarig jongentje, dat uit school kwam, door een knaapje van negen jaar, uit eene andere school, aangevallen, die hem met een ta felmes een steek tusschen de ribben toebracht. Het knaapje zonk zwaar bloedende in elkaar en is dadelijk naar het gasthuis overgebracht. De zaak wordt door de politie onderzocht. De heer P. Van der Gent, tuinman en bloemist op Zr. Ms. domein Soestdyk, deelt in Sempervirens mede, dat in den loop van dezen zomer op dal domein twee zg. honderdjarige aloë Agave americanaj zullen bloeien. Het juiste tijd stip zal later worden bekend gemaakt, ten einde ieder belangstellende gelegenheid te geven, de plan ten te gaan bezichtigen. De ketelmakers der Kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen hebben den ar beid hervat. De werkstaking is dus geëindigd. Drie zeer jonge postduiven van den Heer M., te Scheveningen, welke naar Steen bergen (Noord-Brabant) waren overgebracht, heb ben in den lijd van 57 minuten de terugreis vol bracht. Toen eergisteren avond te half acht uren de werklieden ter stoomdrukkerij van Gebr. Binger te Amsterdam van het schaften te rugkeerden, vonden zij den machinist, die op de drukkerij gebleven was, in schijnbaar slapende houding op het kantoor. Bij onderzoek bleek even wel, dat hij gestorven was, waarschijnlijk tenge volge van een beroerte. Reeds vroeger spraken wij van een in Denemarken uitgevonden reddingstoestel in den vorm van een reistasch. Nu levert dezelfde fabriek ze in allerlei vormen, b.v. sofakussens, kussens en peluws voor kooien enz. Een Deensch stoomschip, de Dannebrog, is geheel van drijvend kajuits- ameiiblement voorzien. In de duinen te Castricum, welke afgegraven worden om zand te winnen voor den spoorweg ZaandamHoorn, worden van tijd tot tijd geraamten gevonden. Men vermoedt dat die afkomstig zijn van gesneuvelden uit de gevechten, die in 1799 langs de Noordhollandsche kusten hebben plaats gehad, bij den inval der Engelschen en Russen. Te Par ij s heeft weer een gevecht plaats gehad tusschen Fransche en lt.aliaan9cbe werklieden, waarbij twee Franschen gedood en acht gewond werden. Een drietal Italiaansche muzi kanten, die voor een koffiehuis gespeeld hadden, kregen van de daar gezeten studenten niet ge noeg geld naar hun zin, en vielen hen met mes sen aan, om daarover wraak te nemen. Drie der jongelieden werden gewond. De muzikanten wer den onmiddellijk in hechtenis genomen. Het is met den tijd evenals met het geld; verkwist er niets van en gij zult allicht genoeg hebben. Geluk is voor ieder, wat ieder zich als geluk heeft voorgesteld. 't Is gemakkelijker het leelijke leelijker, dan het fraaie, fraaier te maken. Vele menschen doen met hun leven als de kinderen met hun speelgoed. Zij zijn er blijde mee maar bederven en vernielen het. De hoffelijkheid is vaak als de slangen, buigzaam en koud. God heeft ons het geweten wel tot een wach ter gegeven, die het oog op ons houden moet; maar wij leiden den wachter van zijn plicht af, wij koopen hem om, wij maken helaas! onze belangen tot de zijne, wij noodigen hem bij ons aan tafel; wij strijken de rimpels van zijn streng voorhoofd weg, en laten hem met ons den beker der verdooving ledigen. Ongelukkigen zijn we, als we niet tot inkeer komen. Als het hart ons in de keel klopt en wij een gevoel hebben, alsof wij in tranen zullen weg smelten, dan hebben wij niets aan troost, dan wordt hij ons een last. Straks zullen wij naar het woord der vertroosting luisteren, straks zullen wij zelfs begeerig het hoofd daarheen wenden, straks, als wij weder kalm, als wij weder ons zeiven zijn geworden. Spreken is zilver, zwijgen is goud! Een Indisch koopman bracht een olifant naar eene jaarmarkt. Zoodra hij daar was aangekomen merkte hij een Europeaan op, die, zonder een woord te zeggen, om den olifant heen liep en hem van alle kanten bekeek. De koopman deed hem eenige vragen, waarop hij geen antwoord kreeg. Er kwam iemar.d, die voornemens was den olifant te koopen, en de koopman wendde zich levendig tot den Europeaan en fluisterde hem toe: „Zeg geen woord voordat ik den olifant verkocht heb, en ik zal u een mooi geschenk geven." De vreemdeling knikte toestemmend en bewaarde het stilzwijgen als te voren. Toen de koop gesloten en het geld betaald was, over handigde de koopman hem tien percent van de koopsom en zeide tot den geheimzinnigen per soon „Nu kunt gij spreken; gij moet mij toch eens uitleggen hoe gij dat gebrek aan den lin kerpoot van mijn olifant ontdekt heb; ik dacht dat ik het zoo goed verborgen had." „Een gebrek!" zeide de ander. „Ik heb niets ontdekt, 't is voor 't eerst in mijn leven dat ik een oli fant gezien heb, en ik bekeek hem uit louter nieuwsgierigheid." Ook'een leervak. En waarmede is u tegen woordig in de eeiste klasse bezig, vraagt eene dame aan eene hoogere burgeres: „Met kunst litteratuur", luidt het deftig antwoord. Een toost. Op een diner had zeker heer, die zich op het stuk van dronken instellen voor geen held uitgaf, het ongeluk met zijn mes op een bord te tikken. De ceremoniemeester, mee- nende dat hij het woord wilde vragen, stelde hem daartoe in de gelegenheid. Ongelukkig was onze gast een vreemdeling en aan zijn naaste dischgenooten voor het eerst voorgesteld. Te midden van een ademlooze stilte gevoelde hij zich dan ook alles behalve op zijn gemak. Na eenige oogenblikken van spanning vraagt hij aan zijn buurman: „Hoe heet u ook weer, mijn heer!" „Mijn naam is Bazelman." „Bazelman, ah zoo, dan stel ik voor op de gezondheid te drinken van mijnheer Bazelman!" Natuur- en kunstkenners. „Zie eens Marie, wat een prachtige Koekkoek!" zegt op eene schilderijen-tentoonstelling Mevrouw A,ter wijl ze voor een landschap stilstaat. Marie die naar een onbeduidend schilderijtje daarnaast kijkt, dat een dooden eendvogel voorstelt)-. „Ja, prachtig hé! En je kunt zoo zien, dat hij dood is." Afgetrokkenheid. De E"gelsche dichter Bowles was soms zeer afgetrokken. Hij moest paardrijden voor zijne gezondheid en ging dan een bepaalden tol door. Op zekeren dag echter kwam hij eens den weg afwandelen, bleef voor den boom staan en riep om den tolbaas om hem zijn geld te geven. Eerst van hem vernam Bow- lies dat hij te voet was. Sterk fooien. „In Rusland geweest?" „Ja!" „'t Hangt er van fooien aan eikaar, is 't niet?" „Nog al, reeds aan de grens moest ik de beambten eerst omkoopen eer ze 't wilden aan nemen!" Hard studeeren. Vader. Maar beste jongen, wat kost me die studie handen vol geld! Dat valt me schrikkelijk uit de gis! Zoon. Ja, niet waar pa? Ook mij valt dat erg tegen. En nu studeer ik nog niet eens hard! STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 26 Mei. Aan de Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo alhier, is, bij Z. M. be sluit van den 29sten Maart 11., vergunning ver leend tot het houden van eene verloting, waar van de opbrengst strekken zal ten voordeele ha- rer armen. De beweegredenen die de "Vereeniging nopen tot dit hulpmiddel hare toevlucht te nemen zijn talrijk. Bij de vele aanvragen om onderstand wordt al meer en meer de hulp der Vereeniging inge roepen voor de besteding van verwaarloosde kin deren. Dit liefdewerk vraagt groote geldelijke of fers, en aangezien de kas van de Vereeniging is uitgeput, moet het Bestuur naar middelen omzien, ten einde in staat gesteld te worden in den heer- schenden nood te kunnen voorzien. Wij doen een beroep op den weldadigheidszin en op den geest van offervaardigheid onzer stadge- nooten en verzoeken hen, ter wille der hulpbe hoevenden, de onderneming van het ijverig be stuur der St. V. V. te ondersteunen, zoowel door het nemen van loten, als door het inzenden van voorwerpen, voor welker ontvangst de heeren J. A. M. Lans, W. Maas, J C. van Reijsen J. II. Kroon Jz, P. J. Lijdsman, J. H. d. Graaf, en II. ASchlattman zich hebben bereid verklaard. Als dezer dagen de leden der Vereeniging van den H. Vincentius, die zich met den verkoop der loten belast hebben, aan onze deuren kloppen, laten we dan door het nemen van een flink getal loten getuigenis geven van offervaardigheid en naastenliefde, en tevens van erkentelijkheid voor de onvermoeide pogingen die deVereeniging van den H. Vincentius in het werk stelt tot leniging van den nood onzer minvermogende stadgenooten. Door de firma J. A. van den Berg 4' Comp is heden in de Kruisstraat No. 43 alhier, een fraai bloemenmagazijn geopend. De smaakvolle étalage maakt een goeden indruk. Het ontbreekt in dit magazijn geenszins aan verscheidenheid van fijne bloe men, planten, ornamenten enz. De keurige artikelen zullen dan ook ongetwijfeld velen tot koopen uitlokken. Door de kiezersvereeuiging Recht voor allen* (voorheen Burgerkiezersveree- niging) is de heer Mr. A. H. M, van Berckel, advocaat te Amsterdam, candidaat gesteld voor de Tweede Kamer der S. Gr. ter ver vanging van den beer W. de Meijier. Stemgerechtigden die als wij het libe rale element uit 's lands raadszaal zooveel mogelijk wenschen te verwijderen, worden beleefd verzocht den 12den Juni getrouw ter stembus te komen en hunne stem op den candidaat van »Recht voor allen« uit te brengen. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 24 Mei 1883. 1. R van W te Haarlem, overtr. der Haarl. hondenbel. verordening, bij verstik, f 8 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. B W V te Haarlem, le. bet in voorraad hebben, 2e. verkoopen van sterken drank in het klein, zonder vergunning, voor het le. feit f 3 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e., voor het 2e feit vrijgesproken. 3. A Y te Purmerende, openb. dronkenschap (2 recid.) 7 dagen gev. straf c. e. 4. S G te Velsen, moedw. mish., bij ver stek, f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 5. M C G wed. Jac. M te Haarl emmermeer, moedw. mish., 8 dg. cell. gev. straf c. e. 6. G G te Zaandam, eenv. dielstal, en poging tot diefstal, 1 maand cell. gev. straf c. e. 7. A M en T V h/v. W M te Haarlemmermeer, eenv. dief stal en medeplichtigheid daaraan, de le. 8 dagen cell, gev. straf, de 2e. 14 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 8. A H te Haarlem, afwezig blijven als getuige, f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. Voorts zijn nog zestien VoleDdammer visschers veroordeeld, ieder tot f 10 boete of een dag subs. gev. straf c. e. ter zake van het visschen met een kuilnet in de Zuiderzee in verboden tijd. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 I.40 der weiboter f 1.05 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 25 Mei. Moutwijn. per ned. vat II,Jenever f 16,50, spoeling f-,80Jdito commissie f 1,00. HOORN, 21 Mei. Ter waag gewogen 219 stapels kaas wegende, 57858 kilo; hoogsteprijsper 50 kilo f 40,voor kleine, 38,en voor hooikaas commissie middelbare, f LONDEN, 24 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 4000. Kalveren ZwijnenPrijzen Beste Runderen 4 - a 5 9 Schapen en Lammeren 5 4 a 6 8, Kalveren 5 8 a 6 9 Zwijnen 4 - a 4 9. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 25 Mei 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2l s 8 Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen worden afgehaald. Een blauw kralen armbandje. Een bloedkralen ket tinkje met gouden sluiting. Drie onderstukken van gou den oorbelletjes waarvan een met bloedkraal. Een glaasje van een medaillon met zilveren rand. Een fluweelen werktaschje waarin haakwerk. Een armband. Een oorknopje. Een broche. Een koker waarin sigaretten. Een orde-kruisje. Een schildersdas. Een hennipzeel. Een kerkboekje voor R. K. Een Rozenkrans. Een knipmesje. Een blokschaafbeitel. Een zwarte gehaakte doek. Een turfdragers heitoestel. Een handschoen. Twee ringen met sleutels. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In den tramwagen achtergelaten: Een zijden dasje. Terug te bekomen bij den heer W. Koppen, Rozeu- priëelstraat No. 5, een bok. De Hoogeerw. heer J. A. van den AkkerVikaris Kapi- tulaar van het Bisdom van Haarlem, heeft benoemd tot Assistent te Middelburg den Weleerw. heer J. F. O. Boede-, tot Kapelaan te Amsterdam, H. Willebrordus buiten de veste, den Weleerw. heer W. C Boerstot Kapelaan te Haastrecht den Weleerw. heer J. C. II. H. Launspach', tot Kapelaan te Oudekerk a/A. den Weleerw. heer P. A, Lejeune; en tot Kapelaan te Stompwijk den Weleerw. heer P. D. A. Zondag. Zevende Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 27 Mei 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Marsch, Korn. 2 Ouv. Nebucadne- sar, Verdi. 3. Morgenblatter, wals, Strauss. 4. Potp. Ro meo et Juliette, Gounod. 5. Ouv. No. 1, Kalliwoda. 6. Polonaise, Humblet. 7. Potp. le Pardon de Ploërmel, Meijerbeer Buiten-Sociëteit „Trouw moet blijken." Harmonie-Concert vau bovengenoemd muziekkorps op Zondag 27 Mei, des avonds van half 810 uur. Programma: 1. Riddermarsch, M. R. Muller. 2. Ouv. Jean de Paris, Boieldieu. 3. Andante uit de eerste symph., v. Beethovenarr. M. H. Muller. 4. Cavatine voor Trom bone uit le Barbier van Rossini, gearr. en voor te dragen door den heer J. Strating. 5. Potp. le petit due, Lecoque. 6. Ungar. Lustsp. ouv., Keler Bela. 7. Gr. fant. de Pop. La Juive, Kalévy8. O, schoner Mai, wals, Strauss. 9. Polka militair, Kühner.. HAARLEM, 23 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 16 koeien verkocht, - voor (200 a 125; 1 stier verkocht - voor f 60 a vaarzen, verkocht - voor fa pinken verkocht - voor f a graskalveren - verk. voor f a ,31 nuchtere kalveren, verk. voor t 14, a 8, 121 schapen, verk. voor f 20 a 36 487 lammeren, verkocht 457 voort 16 a 10,- biggen ver kocht - voor f a varkens, verkocht voor a c. per kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 91 stapels kaas, 9954 stuks, wegende 20180 kilo, hoog ste prijs f 38.—, middelbare prijs per 50 kilo AMSTERDAM, 23 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren a m gevoerd- runderen, 191 vette kalverenlste qnal f -,90, 2de qnal. -,75, per kilo,4 graskalf j a 137 nuchtere kalveren, 6 a 13, - schapen en lammeren a 140 vette varkens 38 a 52 c. per kilo. LEIDEN, 25 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 4 paarden 75 a 180, 40 stieren 49 a 178, ossen a 254 melkkoeien f 165 a f 325, 30 kalveren dito 185 365, 111 vare dito f 150 a 265, 106 vette dito f 180 342, 16 graskalveren 28 1 62, 82 vette 31 a 79 75 a 90; 111 nuchtere dito f 4,50 a 10, 400 vette schapen 25 a 45,168 weide dito f 17, a 26,9372 lammeren 78 magere varkens f 17 a 38, 408 biggen f 6,25 a 16. GOUDA, 24 Mei. Op de kaasmarkt waren 90 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 28 a 31; Noord hollandsche f 32 86. genoteer de koers 65'/. 77'/, 101'/8 95 82 V, 86 65Vs 65 52"/.. 98 76'/, 91»/. 27"/.. 44 10?/., 11?/, »2'/s HO"/.. 117 30'/,, 12'/, 9'/s 118'/, 155 119»/, 72 156'/, 135 18'/s 51'/, 123 51 82'/, 82 86'/, 62 61'/, 15'/, 14 2'/, 106 113»/, 100 95'/, 96 lOO'/j 113 143'/, 133'/, 128 Hongarije. O hl. Leening'18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Rassen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 0 (Perpetuele) 4 binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 vu u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. yiOOO. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand.. Mist Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGE N. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staats!. 1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/, pet. LONDEN, 25 Mei. Ia het Lagerhuis heeft Gladstone verklaard, dat eene correspon dentie metde Suez-kanaalmaatschappij heeft plaats gehad, en de regeering er prijs op stelt de meening van deskundige personen te hooren, alvorens eenige verbintenis op zich te nemen. De heer Ashley heeft ten stelligste verklaard, dat Engeland zich niet mengen zal in de onlusten, die in Zoeloeland zjjn uitgebroken. BERLIJN, 25 Mei. Volgens berichten uit Rostoff (gouvernement Jekaterinoslav, Rusland) zijn aldaar den 22steu hevige onlusten uitgebroken tegen de Joden. De aanleiding daartoe was, dat een Rus door een Joodscheu verkooper van sterken drank gedood zou zijn. Het volk plunderde en verbrandde de Joodsche woningen en magazijnen. De ongeregeldheden duurden voort tot laat in den nacht. Drie sotniën Kozakken, die gerequireerd waren, waren niet in staat de orde te herstellen. Men vreesde nieuwe wanordelijkheden. St. PETERSBURG. 25 Mei. De Rijks bank heeft de nieuwe uitgifte van 20 mil- lioen sehatkistbons voor eigene rekening behouden. MOSKOU, 25 Mei. De Czaar heeft heden prins Albrecht en de leden van het buiten gewone Pruisische gezantschap in het Bess- koutschugs-paleis ontvangen. Debegroeting was allerhartelijkst. STOCKHOLM, 25 Mei. Wegens het vo tum van den Rijksdag over de leger-orga- nisatie heeft het geheele ministerie zijn ontslag ingediend. ROME, 25 Mei. De ministeriëele crisis is op gelost met de benoeming van Giannuzi Savelli, senaatslid en president van het Hof van appel te Rome, tot minister van justi tie en eeredienst en van openbare werken. Heden worden de nieuwe ministers beëedigd. MEDEDEELINGEN" 10 Cents per regel. De uitgever van de Osvego Sun zegt: Mijne moeder raakte door het Hop-Bitter bevrijd van hare verlamming en aangezichtspijn. Wanneer men zich dof en loom gevoelt, zijn dat de voorloopers van ziekten welke slechts door het Hop-Bitter zullen verdreven wor den. Eene goede tijding voor onze lezers en lezeressen. Eindelijk is aan de verloting van de Internationale Tentoonstelling te Amsterdam door Koninklijk Besluit ver gunning' verleend hare biljetten te plaat sing. Wat de voorwaarden betreft, verwijzen wij onze lezers naar de advertenties.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3