MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Innerlijk gevoel. A11 e rl e i. Bij de verkiezing voor de Prov. Staten heeft geen enkele kiezer te Eoon zijn biljet ongebruikt gelaten. De laatste afstammeling van een der oudste en fierste adellijke geslachten van Frankrijk is onlangs ten grave gedaald, namelijk de zuster van den laatsten mannelijken spruit van het hertogelijke huis van Montmorency, die voor een paar jaar te Weenen in een der open bare ziekenhuizen is overleden. In het geslachts register van het huis Montmorency staat geschreven, dat de stamvader van dit huis moet worden gezocht onder de Franken. In het jaar 950 komt Bauchard 1, sire de Montmorency, reeds voor, die destijds reeds een voornaam edel man was. In de 11de en 12de eeuw komen zij veelvuldig in de geschiedenis voor en wordt aan leden van dit geslacht door menigen kroniek schrijver deu titel geschonken van prince, noble prince du royaume. In den loop der tijden werd hun titel verhoogd, toch noemden zij zich bij voorkeur Ze premier baron chrétien de France en zoo deed onder anderen ook een der schitte rendste vertegenwoordigers van dit geslacht, Matthieu II, de grand connétable de France, die de oudoom, oom, schoonbroeder, neef en klein zoon was van twee keizers en zes koningen. En de rechte erfgenaam dier titels en goederen van den genoemden connétable de bezittingen waren allengs in andere handen overgegaan is in zijn laatste levensdager, op kosten der gemeente Weenen verpleegd en ter aarde besteld! Sic tran sit gloria mundi! Hoewel reeds menigmaal zonder linge voorwerpen, welke beleend waren, verkocht zgjn, behooren nieuwe doodkisten zeker tot de zeldzaamheden. Te Keulen zag men voor een paar dagen elf stuks, zes groote en vijf kleine, welke verpand geworden waren, onder den hamer komen. Een aantal nieuwsgierigen woonden de verkooping bij, doch of er veel liefhebbers voor dit artikel waren, wordt niet gemeld. Z a t e r d a g-m iddag omstreeks vijf uur had aan de Overtoomsche vaart, gem. Nieu- wer-Amstel, een treurig ongeval plaats, waaraan, helaas! de sterke drank weer niet vreemd was. Twee jongelieden, waarvan de een den ander in een pontje wilde overzetten, geraakten te water, en hoewel spoedig er uitgehaald, was een hunner, Hendrik Breuker, te Amsterdam woonachtig, reeds overleden en mochten de door Dr. Francken ge durende een uur aangewende pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, niet meer baten. Het lijk werd door tusschenkomst van Nieuwer-Amstel's politie naar het Buiten-Gast huis vervoerd, alwaar rog de uiterste kunstbe werking vruchteloos werd aangewend. Door de plaatselijke politie te 's-Hage is een gulden in beslag genomen, voe rende de beeltenis van Koning Willem III en een onleesbaar jaartal, die bij uitspraak van het Muntcollege var. 22 dezer is verklaard te zijn valsch en vervaardigd in nabootsing eener echte rijksmuntspecie. Hoe rook nuttig gebruikt kan worden. Een maatschappij te Elk-Rapids, in Michigan, die dagelijks 50 ton houtskool-ijzer maakt en daartoe 1000 vaam hout telken dage in houtskool omzet, waarbij zij 2.800.600 kub. voet rook bekomt, wendt dezen laatsten nuttig aan, door dien te laten gaan door distillecrblazen, die met kalk gevuld zijn en welke blazen door koud water zijn omringd. Door condensatie vor men zich uit de vermelde hoeveelheid rook: 12.000 pond azijnzure kalk, 200 gallons alcohol en 25 pond teer. Da zich niet condenseerende gassen worden onder de ketels verbrand. Uit Assen wordt ons gemeld, dat het bierverbruik aldaar verbazend toeneemt. Voor den arbeider en handwerksman is een goed glas bier voor 5 ets. verkrijgbaar gesteld. De kroegen worden dan ook vrij wat minder bezocht dan vroeger. Uit Maastricht schr ij ft men ons: Vrijdag viel een beambte van het Belgische grensbureau bij ongeluk in het kanaal naar Luik, doch kwam door eigen hulp weder spoedig op het droge. Mejuffrouw v. E., die zich aldaar in de nabijheid bevond, schrikte er echter zoodanig van, dat zij binnen een paar uren dood wa9. Iemand, die pas uit Brazilië kwam, verhaalde onlangs, dat hij tal van gorilla's had gedood. Wanneer hij in een bosch kwam; waar zich deze dieren bevonden, nam hij zijn geweer, laadde het met los kruit en schoot het op zich zelf af. Daarna laadde hij 't met een kogel, legde het op den grond en ging heen. Als bij kort daar na terugkwam, had zich een gorilla er mee dood geschoten 1 Men schrijft ons uit Vucht: Een man van 76 jaar uit 's-Hertogenbosch, die hier kwam om zijn dochter te spreken, werd op de tram niet uitgelaten op het punt waar hij den conducteur had gezegd hem te laten uitstappen. Toen nu een eindje verder de tram stil zou hou den om personen uit te laten, wilde de man er uitstappen, terwijl de tram nog eenigszins in gang was. Hij viel, met het ongelukkig gevolg dat een zijner beenen is stuk gereden. Maandag-ochtend, vervoegden zich een vijftigtal Poolsche Joden bij baron von Rothschild te Parijs, geld en brood eischende en dreigende anders alles kort en klein te zullen slaan. De heer von Rothschild deed de politie halen, welke hem van deze ongenoode gasten verloste. De leden der nieuw opgerichte a f - deeling Akersloot van de "Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur" te Haarlem, hebben zich schriftelijk verbonden om zich te onthouden van den verkoop en den handel in afgesneden bloemen. De stand der veldgewassen is door het schoone voorjaarsweder al te veelbelovend, naar 't schijnt. Nu en dan toch zien wij dezer dagen pogingen aanwenden om het blijde uitzicht op lage prijzen te benevelen door ijselijke berichten van nachtvorsten, die geheele streker. totaal zouden hebben verwoest. Des Guten zuviel zal t, geluk kig, ook hier wel blijken te zijn. Een Engelsche dame, die het niet verdragen kon, dat de leden van het sterker ge slacht altijd zooveel op de kleeding der vrouwen te zeggen hebben, schrijft in de Times over de heerenkleeding, om te herinneren, dat die ook lang niet volmaakt is. Zij wijst op het ongezonde van de uitgesneden jassen en vesten, die de borst en hals onbedekt laten, juist waar bedekken het meest noodig is, op de nadeelen van bretels, enz., om tot de slotsom te komen, dat ook de kleeding der mannen vrij wat meer aan de eischen van gezondheid en schoonheid zou kunnen voldoen, en dat de heeren der schepping wel zouden han delen met eerst hun eigen kleeding te volmaken voor zij zoo heftig die der dame9 aanvallen. De Londensche Postadministratie zond dezer dagen een brief naar Eindhoven onbe- steld terug, ofschoon de geadresseerde haar wel bekend was, of liever omdat hij welbekend was, namelijk, blijkens de kantteekening op den brief, als „oplichter". J. G. Kooiker te Kouveen van wien onlangs gemeld werd dat hij zijn zuster mis handeld had heeft zich van het leven beroofd. De Rijks- en de gemeenteveldwachter, die hem moesten spreken, vonden de deur zijner woning gesloten en zagen een plas bloed en een revolver op den vloer liggen. Binnengekomen vond men in een zijvertrek zijn lijk en op de tafel een ge schrift waarir. hij zijn plan tot zelfmoord had ver meld. Hij was daags te voren uit de gevangenis waar hij zijn straf voor bovengenoemd mis drijf had ondergaan teruggekeerd. Sedert ge- ruimen tijd was hij niet wel bij het hoofd en daardoor de schrik, der buurt en die zijner familie. De Nieuwe Veendammer Courant keert een dividend uit van 20 pCt en een halve flesch wijn. De bedoeling van dit laatste is ons niet volkomen duidelijk. Te Harmeien zijn, naar aan de Amst. wordt gemeld, vijf jonge kinderen voor 't oogenblik zonder onderdak. Hunne moeder is over leden en hnn vader, die krachtens rechterlijk bevel uit zijne woning moest gezet worden, heeft zich kort te voren uit de gemeente verwijderd. De arme kinderen zwerven nu overdag op de straat rond en slapen 's nachts in het gemeente-zieken huis: liefdadige buren verschaffen hun voedsel. Noch de familiebetrekkingen, hoewel niet onbe middeld, noch het armbestuur trekken zich het lot der kinderen aan. De twee gebroeders Wolter s, die geruimen tijd te Roermond in voorarrest hebben vertoefd, zijn eergisteren naar 's-Hertogenbosch overgebracht. Hunne zaak zal in Juni behandeld worden. De diefstallen te Par ij s, schijnen er in seriën bedreven te worden, zegt le Figaro. Eerst ontvingen bijna alle kerken een bezoek, daar na waren de hótels-garnis aan de beurt en einde lijk is men nu juweliers gaan plunderen. Terwijl de diefstal en moord van het Palais Royal nog ieder versch in het geheugen liggen is eergisteren- nacht bij een juwelier in de rue de Sèvres inge broken en voor een aanzienlijke som gestolen. Te Cork zijn per stoomschip twee groote vierkante zwarte kisten aangebracht uit Amerika: ze zijn bestemd voor een firma te Manchester. De politie heeft ze aangehouden; waarschijnlijk kreeg zij bericht, dat de inhoud verdacht was. De kisten zijn nog niet geopend^ De groote Moltke logeert op het oogenblik te Ouchy, bij Lausanne, in het hotel Beau Rivage. Den eersten dag en avond van zijn verblijf aldaar bracht hij door met het bestu- deeren van Dufour's topographische kaart van Zwit serland. De gewoonte wordt een tweede natuur. Zoo lag indertijd onze rekenmeester in verden king, wanneer hij op reis was, 's morgens niet te kunnen ontbijten, voor hij een paar sommen had gemaakt. Terwijl vrouw De B. te Hoofdplaat bezig was een kind te kleeden, viel haar andere kleine, 16 maanden oud, voorover in eene wasch- tobbe en verdronk. De Heer Van der Linden, 2de luit. der infanterie van het garnizoen te Padang, be vond zich wegens dienstzaken te Soengei Liman Manis, in het retraite-kampement. Om den tijd te verdrijven begaf hij zich met den sergeant en nog eenige ondergeschikten op de zwijnenjacht. Spoedig was men het gezochte wild op t spoor; een ieder begaf zich op den hem aangewezen po9t. 't Schijnt echter dat de heer v. d. Linden zich heeft laten verlokken om zijn post te verlaten en het zwijn te volgen, want toen de sergeant zijn schot loste, trof hij niet het wild, maar den heer v. d. L., wien de kogel dwars door het lichaam drong. De ongelukkige zakte op de plaats ineen en was weldra bezweken. Stilzwijgendheid is daarom zulk een moeilijke deugd, omdat niemand het aan ons merken kan, wanneer wij haar uitoefenen. Wees toegevend behalve voor u zeiven. Waarheden, die 't naast voor de hand liggen, blijven soms 't langst onontdekt. Ons weten is beperkt, de domheid is gren- zenloos. Gelukkig hij, die zijn eigen vriend zijn kan, zonder te moeten huichelen. Het heet, wel is waar, dat de mond overloopt, van datgene, waarvan het hart vol is, maar het is toch niet altijd het geval. Er zijn oogenblikken in het leven, waarop men geen woorden vindt, om gewaarwordingen uit te spreken, die men eigenlijk slechts zwijgende kan gevoelen en in diepste diepte des harten verborgen houdt, als den grootsten schat, als een dierbaar heiligdom, dat eenmaal in koude woorden gekleed, toch niets is dan een vertooning van het hoogste, dat de mer.sch zijn eigendom noemt, zijn innerlijk gevoel, de edele bewegingen van zijn hart, die zoo dik werf verkeerd worden begrepen en slechts den spotlust van lage karakters doen ontwaken. In gedachten. Raad eens wat mij onlangs gebeurde? Ik ga naar mijn bureau en eensklaps verbeeld ik mij dat ik mijn horloge, vergeten heb. In gedachten verzonken, haal ik het hor loge uit mijn vestzak om te zien of ik nog tijd genoeg heb het thuis te gaan halen. Monoloog van een student, 't Is drom mels lastig dat men de laatste 30 dagen van de maand nooit geld in kas heeft. Zachte wenk. Reiziger. Mijn naam is van Puffelen, ik reis voor het huis van Zwabberen. Winkelier. Voor van Zwabberen zegt ge? Mag ik u dan beleefd verzoeken, de deur van buiten te sluiten. Een dure vrouw. Likkebroer. (in de wacht kamer) Zes glazen bier heb ik nu reeds gedron ken. De trein, waarmee mijne huisplaag komt, arriveert over een uur, dat zijn dus nog drie glazen, 't Is verschrikkelijk wat zoo'n vrouw toch veel geld kost! Op 't examen. Professor. Ge moet alle na tuurproducten in een der drie rijken indeelen; waar doet ge b. v. de suiker? Examinandus. In de koffie, Professor. Zedelijke verontwaardiging. Rechter. Gij zijt wegens diefstal, meineed, landlooperij en bedelarij herhaaldelijk gestraft. Beschuldigde. Pardon, mijnheer de rechter, van bedelen is bij mij nimmer sprake geweest, ik heb steeds ge stolen. Seylla en Charybdis. Vrouw. Maar, man lief, hoe kunt ge onzen kleine een trancheermes in de hand geven? Man. De jongen moet iets hebben om mede te spelen, ik kan hem toch geen geladen revolver geven! STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 30 Mei. Door den Commis saris des Konings is benoemd tot zetter voor 's Rijks belasting de beer J. Sabelis alhier. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J Schoenmaker en H Hire; M Kok en J v. d. Berg; H W v. Zomeren en J C Erdtsieck; J Maarten en C Boeré; S Nijssen en E Figee; J A v. d. Berg en E Been. Getrouwd: A Uittenbosch en II M Hopmans; A Maasen en M Kooij; J Umans en M E Boon; J K Luiten en J M v. Cranenbroek; H W v. Aken en G B r. d. Patten; J Bergmaan en WAv. Velsen; T Burgers en J H M Stiphout. Bevallen: S J H Teding v. Berkhout geb. des Tombe z. S Smorenbnrg geb. v. Bree d. G Kok geb. Nijk d. L E C Carst geb. Poortman d. F Muller geb. Strating z. J Schouten geb. van Houts z. C de Bruin geb. v. Schuppen z. M M Slieker geb. v. Dui- venboden z. D Hardorff geb. Brouwer z. L S Ver rijk geb. Kiebel d. M M J Serné geb. Koentz z. H v. Maas geb. Franken z. G Stam geb. Rustige d. E F W Wijers geb. van Zijl z. MG Ritsema geb. Vermande d. M M v. Lunenburg geb. Tooien z. H C Jansen geb. v. Gasteren z. W Heesemans geb. v. d. Werff z. J H van Dijk geb. Heijtvelt d. D Rijk geb. de Jong d. Tv. d. Haak geb. Woudt d. M C Eliasberg geb. Zimmerling z. J van Bragt geb. van Santen z. G Ruijsenaars geb. Veenstra z. G Essenius geb. Groen z. J B de Ridder geb. Bouwer d. ML Fortgens geb. Schous z. A Bosch geb. Smits d. Overleden: A M M Burger 8 mn. d. Bakenesser- gracht; N Blom 1 mn. d. Molensteeg; S de Vries 16 j. d. L. Begijnestraat; J P Jager 12 dg. d. Krom; A Mone 2 j. d. Kennemerplein; A M Reijsen 51 j. Gierstraat; J C v. Gasteren 9 mn. z. Dubb. Buurt; C M M C J v. Dobben 1 mil. d. Verwulft; J Leupen 1 mn. z. Gr. Houtstraat; J C v. Ake 4 mn. d. Bree- steeg; M Zwardhoofd 26 j. Parklaan; J M Boeree 21 dg. d. Riviervischmarkt; N Nieuwenhoff 84 j. L. Heerenstraat; G J Pruim 10 ma. z. Schootersingel; H Kolderie 3 mn. z. Klerksteeg; J Spiering 69 j. Zieken; J P Brian 65 j. Burgwal. HAARLEM, 28 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a witte dito f 8,50 a 9, rogge 6.25 a haver 3.75 a 4.30; gerst 6.30 af duivenboonen 8,50 abruineb. f bruin moslerdz akarweizaad f—a per50 kilo, oliezaad -,kanariezaad fa geel mosterdzaad a f SCHIEDAM, 29 Mei. Moutwijn per Ned. vat f 11, Jenever f 16,50, Amsterd.proef f 17,75, Spoeling f 0,40 dito commissie f 0,40. HOORN, 26 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 3 heet. tarwe f 8,50, a 10 heet. rogge f-,4 heet. gerst f 5,75. 3 heet. haver f 5,mosterdzaad f 28,— a karwijzaad f 14,heet. boonen: heet bruine f 26,a gele f f heet paardeboonen f a - heet. erwten f 17 a 18, heet. groene 15,—a 17—heet. grauwe f 20.a 22,— heet. witte heet. n. aardappelen ƒ-,a-,— alles per heet.; manden appelen f -.a -.kilo., De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: - paarden van ftot veulens f a 50 koeien van f 150 tot 250, 14 kal veren van f 6 tot 20, 439 schapen van J 30 tot 42 500 lammeren van f 14 tot 22,35 varkenB van 16 a 27, - zeugen a108 biggen van f 4a 10; bokken -,a f-, geiten -.a AKLMAAR, 26 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 51 koeien 170 a 295,41 nuchtere kalveren 4 a 15, - vette kalveren a236 schapen J 23 34 varkens f a per kilo, 249 ma gere dito 15 a 25,34 bokken 4 a 9,— 7 paarden 25 a 375, 1224 lammeren f 8 a 17.— LONDEN, 28 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 1.00 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/4 a 5/9. schapen en Lammeren 5/4 a 6/8, Kalveren 5/4 a 6/8 Zwijnen 4 - 5 9. AMSTERDAM, 28 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 665 runderenvan welke de prijzen waren late qualiteit f 0,88, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit ƒ0,74 per kilo; melk- en kalfkoeier f 140 a 330, 5 graskalv. f a 90 nuchtere kalveren 7 a 10,schapen en lammeren a 10 vette varkens 40 a 52 c.; beiden per kilo. 6 biggen 5 a 9 paarden f a ALKMAAR26 Mei Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50 a 9,75 rogge a gerts 6,—, a dito chev. 6,25 a 650 haver f 3.75 f -,paardenboonen ƒ-,a-,bruine dito a 16 a 21,50, duiven dito kanariezaad f rood mosterdzaad a geel dito fkarwijzaad a blanw maanzaad groene erwten ƒ18,a 19,— grauwe dito 23,— a vale dito a Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 458 stapels, wegende 98,898 kilo. Gras-, kleine f 38,50 commissie f 38,mid delbare f 39,laagste prijs f hooi-, kleine fcom missie f39.middelb. flaagste fper 50 kilo 28 Mei. Ter veemarkt werden vei kocht 2 koeien van f 200 a 280329 kalveren van f 30 a 100, 38 nuchtere dito van f 4 a 13, 4 schapen f 22 a 36,174 varkens f40 a 52 c. 28 magere 14 a 21 c. per kilo. PURMEREND, 29 Mei. Kaas: aangevoerdstapels prijs der kleine kaas fmiddelbare Boter a per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f a, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammerenaange voerd stuks, vette schapen magereoverhouders en lammeren Eieren f a per kopboter akippen - eenden a e.kipeieren a -. eendeneieren fper 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam; 29 Mei 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' 5 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gond leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk Obl, in papier (MeiNov.). 5 I, a zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 3 Rusland, bij Hope Coipp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. StatenT876. 41 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41 a 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand, N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. u Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 genoteer de koers 653/s 77?/. lOD/a 98l5/is 827, 86 653/8 65?/,s 52 "/l6 98 76Vs 917a 27"/i« 44 51 Va 257, 107a ID/s 92 V, DO Va 117 2917i« 13Vs lOVis H87s 156 1197, 7174 1571/4 136 18Vs 517, 12474 517s 53 82 867, 62 617s 1497, 34'7i« 1427, 1067s 1137, 997» 957, 957, 101 1133/,, 1433/, 1327a 128 Geldkoers prolongatie 4 pet. H. K. H. Prinses Marianne heeft een olographisch testament nagelaten, dat ge deponeerd is bij den notaris Klink te Voor burg en gisteren-middag zou geopend wor den. Te Renkum zou dezer dagen op de nieuwe begraafplaats het eerste lijk ter aarde besteld worden. Bij aankomst bleek dat men vergeten bad een ingang te ma ken bet lijk werd toen over de omsluiting, (een doornenhaag) heen gedragen en verder grafwaarts gebracht. Op het terrein van bet nieuwe sta tion te Amsterdam is een werkman van een stelling gevallen. De ongelukkige was terstond een lijk. Op deu Lazerberg te Soest waren gisteren drie mannen bezig kiezel te ziften, die uit dien berg naar omhoog gewerkt moest worden. Door het instorten van een diepen kuil geraakte een 22-jarig jongman bedolven. Een paar uur later werd zijn lijk te voorschijn gebracht. Iu den afgeloopen nacht had te Leiden zekere C. M., oud 22 jaar, zich op_ de leu ning van de brug aan het Levendaai neder gezet en was daarop in slaap geraakt, bij viel achterover in hèt water en verdronk. PARIJS, 29 Mei. In de couloirs zegt men, dat Ordinaire, lid der commissie voor de vervolging van twee afgevaardigden, voor nemens is de Kamer te verzoeken dat zi) aan de afgevaardigden verbiede deel te nemen aan financiëele maatschappijen. Brun deelde in den Ministerraad mede, dat de kruisers Tourville, Bayard en Tri- omphante thans gewapend zijn voor Tong- kin- 1200 karabijnen zullen aan de Anna- mit'ische werklieden worden uitgedeeld. LONDEN, 29 Mei. Het Lagerhuis heeft na een debat van zeven uren zonder stem ming de bill op het pacbtrecht aangeno- men. In het Lagerhuis verklaarde F ïtzmau- rice dat de Britsche Regeering tegen Frank- rijk's aanval op Madagaskar niet heeft ge protesteerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3