MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Schoonheid der natuur. A11 e rl e i. »onen. Den morgen der uit voering van het vonnis sliep de ter dood veroordeelde tot 6 uur, waarna hij terstond zijne godvruchtige oefeningen se dert zijn veroordeeling zocht en vond hij daarin zijn troost en zielskracht hervatte. Eene be kentenis legde hij niet af, doch bij het verlaten van de kapel, op weg naar het schavot, hoorde men hem zeggen, dat hij hoopte, dat zijn lot eene waarschuwing zou zijn voor jongelieden, om zich niet met geheime genootschappen af te ge ven. Op het crucifix, dat hij in de hand had, hield hij töt het oogenblik der kneveling ver- trouwvol den blik gevestigd. Evenals de twee vorige keeren was een sterke macht militairen en politie op de been. Precies te 8 uur viel het noodlottige luik, en de veroordeelde was onmid dellijk daarna een lijk. Zoodra de zwarte vlag werd geheschen, barstte een broeder van Fagan, die zich onder de menigte bevond, in snikken en tranen los, terwijl eenige aanwezigen knielden en baden, en een der vrouwen eenige opschudding teweegbracht door geknield Carey, den verrader, met groote heftigheid te vervloeken. De moeder van Fagan had aan de Koningin een verzoek om gratie voor haar kind gericht, doch dit werd niet verhoord. Het eeuwfeest van den luchtballon, dat berekend wordt op 5 Juni a. s., den dag waarop voor honderd jaren de gebroeders Mont- golfier, te Annonay, hun eersten luchtballon op lieten, zal door den luchtreiziger kapitein Jovis gevierd worden met een reis per ballon over de Middellandsche Zee. Zijn ballon, de „Albatros", heeft een omvang van 29.81 meter. Hij is van verscheidene nieuwe toestellen voorzien. Men re kent, dat hij ruim 48 uren in de lucht zal kun nen blijven zonder aanmerkelijk verlies van gas. Van de jongste gebeurtenissen te Atjeh zegt de „Penang Times:" „Zooals wij voor speld hebben zijn de vijandelijkheden te Atjeh op groote schaal hervat en uit de wijze, waarop thans door den vijand gevochten wordt en de nederlagen die de Hollanders lijden, schijnt er een groote verbetering te zijn gekomen in de wijze van oorlogvoeren van den Atjeher. Deze gaat nu den tegenstander in het open veld te gemoet, dwingt hem te wijken en vervolgt hem op de vlucht." De brigade-maréchaussee te O s - sendrecht (NoordBrabant) heeft dezer dagen de handen vol met een troep Zigeuners met hunne beren en paarden. Door hun aantal maken zij het den ingezetenen van Woeusdrecht en de grensbewoners erg lastig. De uitgestrekte mastbosschen verschaf fen hun de mogelijkheid onze grenzen telkens te overschrijden. Naar men verneemt is de o p e n b a r]e school te Delfgauw, gemeente Vrijenban, door het heerschen der mazelen zoodanig ontvolkt, dat van de 76 leerlingen slechts een vier of vijftal haar bezoekt. In een bosch bij Avricourt, in den Elzas, ontsnapten Vrijdag twee kunstenmakendt beren aan hun geleider, die hen, ondanks al zijn po gingen, niet weder vangen kon. Twee houthakkers zagen de dieren en maakten jacht op hen, maar een hunner werd verscheurd door de woeste vluchte lingen, die zich plotseling omkeerden en hen aan vielen. Eerst Zaterdagochtend, toen men een drijf jacht organiseerde, gelukte het aan twee bosch wachters, de beren met geweerschoten neder te yellen. Een New-ïorksch d a g b 1 a d p u b 1 i - ceerde in zijn nummer van 11. Maandag de ge- heele preek die ds. Spurgeon Zondag-ochtend te vóren in Londen gehouden had. De preek was van de lippen van den leeraar gestenographeerd en on middellijk overgeseind. Ten huize van den Franschen schilder Detaille kwam een vriend een bezoek brengen, die, terwijl hij op den afwezigen heer des huizes wachtte, zich den tijd kortte met bil jarten. Hij maakte echter ongelukkig, bij een mis lukten 8toot, een vrij groote scheur in het laken. Maar hij had een eigenaardige manier om die te herstellen. Hij scheurde een stuk papier uit zijn zakboek teekende daar iets op met zijn potlood en legde die schets op de scheur. Toen Detaille thuis kwam, vond hij die teekening met den naam van zijn buurman Meissonnier. Twee timmermansknechts te Lang- weer waren bezig om een paal in den grond te bevestigen. Terwijl één hunner den bijl ophief, om den paal te bekappen, struikelde de andere, met het gevolg, dat de bijl hem in den rug trof. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Gistere n-m orgen is aan het strand te Noordwijk aangespoeld het lijk eener onbe kende jonge dame, ongeveer 25 jaar oud, don kerbruin haar en oogen, pokdalig, gekleed met zwarte japon, ondergoed ongemerkt, alleen op den onderrok eene letter, waarschijnlijk G. Op het lijk is gevonden een zilveren horloge met ketting, zwarte portemonnaie met eenig zilvergeld, een boekwerk: Cremers „'t Hart op de Veluw", een tramkaartje voor de lijn Leiden-Katwijk a/Z., twee sleutelringen met sleutels, een zakdoek met geborduurd naamcijfer J, een mesje met zilveren heft, waarin een vogel gegraveerd. Inlichtingen omtrent het lijk worden door den burgemeester van Noordwijk verzocht. D e Pall Mall Gazette vertelt, dat een aan tal mannen, die allen meer dan zes voet meten, in de Vereenigde Staten een dorp hebben ge sticht, dat Giantville heet. Niemand mag daar komen, die kleiner is dan 6 voet. Voor de vrouw is een minimum aangenomen van 5 voet 8 duim. Een zonde r 1 i ng onge1uk is eene jeugdige dienstmaagd van den schrijnwerker S, te Berlijn overkomen. Zij lijdt namelijk aan kramp en viel onlangs in dien toestand met de linker wang op een brandend fornuis, op welks buiten zijde een slagtooneel met het onderschrift „Leipzig 18 October 1813" en relief was gegeten. De brandwond genas, doch ongelukkigerwijze bleef het brandmerk „1813" duidelijk op hare wang zichtbaar. De dokters koesteren de hoop dat deze jaarstempel mettertijd zal verdwijnen, doch de arme dienstmaagd moet nu menige spotternij van gevoellooze menschen verdragen. Toen zij onlangs het Alexanderplein passeerde, riep een straatslij per: Zeg eens grootmoedertje, als dat wat op uwe wang staat uw geboorte-acte is, dan hebt ge u goed geconserveerd. Bij den jongsten brand op den Nieuwendijk te Amsterdam heeft de marinier le klasse A. Van Schie, zich verdienstelijk gemaakt door het redden van een 57-jarige vrouw, waarbij hij zich door rook en vlammen een weg moest banen. Een nog niet volleerd zakkenroller ontfutselde eergisteren-avond te Amsterdam een gou den horloge aan een Duitscher; op het laatste oogen blik ontdekte de rechtmatige eigeDaar, welken weg zijn uurwerk opging, en rende den dief na van den Dam de Warmoestraat door tot op het Dam rak bij de Papen brugsteeg waar dief en horloge werden gegrepen en in verzekerde bewaring ge nomen. Te Logansport inlndiana ver schijnt een Duitsch blaadje, de Germania, waar aan tevens een scheerwinkel verbonden is. Het publiek wordt daar dus, zoo niet bij wijze van beeldspraak dan toch in werkelijken zin bij den neus geleid. Terwijl de redacteur en uitgever, Herr Day, zijn blad schrijft, dirigeert zijn gade de „Bar bershop" en scheert, friseert of pomadeert haar klanten hoogst eigenaardig. Het mes snijdt in deze zaak dus aan twee kanten. Gisteren is het „S muihui s"(Restau- rant Riche) te Amsterdam met een déjeuner ge opend. Maandag zijn een 12 tal ingezeten en van Zevenbergen op eigen gelegenheid per schip naar Amsterdam vertrokken om de tentoonstelling te zien. De reizigers zullen tijdens hun verblijf te Amsterdam op het vaartuig logeeren, waartoe het noodige beddegoed enz. aan boord werd gebracht. Drie jongelieden te Bleiswijk heb- ben een schroefstoombootje vervaardigd; de een, een timmerman, heeft het getimmerd; de tweede, hoe wel landbouwer, heeft het netjes geverfd, en de derde een machinist, zal het voorzien van een door hem gemaakt stoommachinetje van '/j paardekracht, dat er nog niet in geplaatst is, doch er binnen en kele dagen in staan zal. Het bootje is lang 3'/j en breed Vj Ned. el; het kan 5 personen bevatten. Te halftwee is Woensdag 11. do or een jeugdigen groenteboer, nabij de Oude Spiegel straat, te Amsterdam een slang, ter lengte van ongeveer een oude el, uit de Singelgracht gehaald. Een dichte menigte was van de zonderlinge vangst getuige en menigeen betreurde het lot van den vreemden gast, die op zulk een wijze, in zijn „vermoedelijk bezoek aan de tentoonstelling" ge stoord werd. Te Kopenhagen steeg voor eenige dagen een luchtreiziger op ten aanschouwe van een groote menigte. De opstijging liep zeer goed af; maar nu is de ballon verscheurd aan zee ge vonden. De gondel was leeg en van der, lucht reiziger heeft men niets vernomen. Men vermoedt dat hij verdronken is. Te Tilburg heeft de ondergaan de zon de inwoners verschalkt. Zelfs werd de brand spuit naar de Hasselt vervoerd. Voor men echter daar ter plaatse was aangekomen, ontdekte men het misverstand. Het Vaderland verneemt, dat H. K. H. Prinses Marianne haar zoon,Prins Albert van Pruisen, met de uitvoering van haar uitersten wil heeft be last. Maandag-ochtend zal de plechtige ter aardebestelling van het stoffelijk omhulsel te Er- bach plaats hebben. De Prinses bepaalde, dat zij naast haar dochter Prinses Charlotte van Saksen- Meiningen wenschte te rusten. De plechtigheid zal zeer eenvoudig en geheel plaats hebben volgens de voorschriften der Duitsche hofreglementen. Op dit oogenblik zijn in Den Haag 1296 onbewoonde perceelen. Laat ons het goede doen aan de boozen, zonder op belooning te rekenen. God behoudt zich een oogenblik voor, waarin de goddelooze eindelijk gedwongen is Hem te erkennen. Men bedriegt zich zeiven als men het geluk zoekt in 't geweld en in de leugen. Vele menschen hebben verborgen eigen schappen, die het toeval slechts aan het licht brengt. Een onrechtvaardige heerschappij of macht graaft zich zeiven een afgrond onder hare voeten. Den waren reiziger is alle weer goed weer. Zij, die op reis verlangen, dat de zon altijd zal schijnen en nooit door een wolkje worde ver duisterd; zij, die er zich op beroemen, dat op hun geheelen tocht geen druppel regen is ge vallen, zijn de ware reizigers niet. Of leert men de menschen kennen, wanneer men ze nooit an ders dan in het zondagspak ziet? Zoo is het ook met de natuur. Hare grootste schoonheid bestaat in de afwisseling en verscheidenheid; een afwisseling die zich niet alleen openbaart in de verandering van tooneel, maar ook van de omstandigh eden waar onder het zich vertoont. Goed begrepen. „Hoor eens, getuige," zei een rechter tot een landbouwer, van wien hij niet de gewenschte inlichtingen kon verkrijgen, weet je wel waarvoor we hier zitten?" „Ze ker," antwoordde de getuige, drie uwer voor 1200 en die dikke in 't midden voor 4000 gulden 's jaars. Oprecht. „Ik stel mij nooit wijzer aan dan ik ben," zei de eene vriend tot den anderen. Als ik iets niet weet, zeg ik dadelijk: „Ik weet het niet". „Dat is heel verstandig," was het ant woord, „maar wat moet uw gesprek dan eento nig zijn!" Een listig diplomaatje. Kleine meid. (die graag uit wil gaan). „Toe, moe, laat u mij maar meegaan met de anderen, dan hebt u ook nog een poosje rust." Een harde schedel. Een hoefsmid in Vienna, Californië, besloeg onlangs een muilezel. Het dier rukte zich los en sloeg met een zijner achter- pooten den neger op het hoofd. Eenige dagen later vroeg iemand den eigenaar van den muil ezel of de hoefsmid zwaar gekwetst was. „Dat weet ik niet met zekerheid te zeggen," was het antwoord, „maar mijn muilezel loopt op drie pooten." Climax. Leerling een opstel voorlezend en toen viel hij neer en was dood!" Onderwij- zeres-. „Dat is te kort gezegd. Daar hadt ge iets moeten bijvoegen, zoodat het slot meer indruk op den lezer maakt." Leerling verbeterend en toen viel hij neer en was hardstikke- dood. Heldere brilleglazen. Een boer had een zeker procureur het voortzetten van een proces opgedragen, maar hem, schoon de zaak al eeni- gen tijd in zijn handen was geweest, en hij al vrij wat in voorschot was, noch nimmer eenig geld laten zien. Dit wachten begon den procureur te vervelen, en deed hem eindelijk zeggen: Hoor eens, vriendlief; uwe zaak is wat verward, en begint mij zoo duister te worden, dat ik er geen doorzicht in krijgen kan. Nu haalde de boer twee goudtientjes uit zijn zak en zeide: Daar heb je dan bij voorraad een paar heldere brille glazen. Onnoodigc studie. Een boerenvrouw, die vernam dat haar zoontje in de school aardrijks kunde van Europa moest leeren, riep vol ver ontwaardiging: „Wat heeft die jongen in 's He mels naam met Europa noodig; daar komt hij immers in zijn heele leven niet." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 2 Juni. Het Stedelijk Mu seum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis alhier, werd inde afgeloopen maand Mei bezocht door 415 personen tegen be taling (in Mei 1882, 201), terwijl 401 be zoekers gratis zijn toegelaten. Op Donderdag en Vrijdag, 28 en 29 Juni e.k., zal alhier de elfde vergadering wor den gehouden van de Vereeniging van gas- fabrikanten in Nederland. De bijeenkomsten zullen plaats hebben in de SociëteitVer eeniging*, en ten genoegen van de leden zullen eenige feestelijkheden gegeven wor den, als: op den eersten dag, eene buiten gewone gasverlichting van de Groote Markt, na een voorafgegaan tochtje naar Zaad- voort. Des Vrijdags zal een bezoek worden gebracht aan de Haarlemsche Gasfabriek; des middags diner, aangeboden door de Imperial Continental Gas-Association; des avonds concert in de SociëteitTrouw moet Blijken en gas-illuminatie van het terrein der Sociëteit en van de fontein in den Hout. Gedurende do afgeloopen maand Mei zijn alhier 58 personen veroordeeld wegens dronkenschap op straat. Het vorige jaar was dit getal eveneens in Mei 58. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 31 Mei 1S83. 1. W F K E te Amsterdam, (gedet.) bedelarij, 15 dg. gev. straf c. e. 2. J B te Wormerveer, J ten W en C W te Krommenie, opz. verbr. van afsl., allen vrijgesproken. 3. P T S te Haarlem, het niet tijdig sluiten van de sluitboomen bij een overweg van een spoorweg, f 15 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 4. J W E te 's Graven- hage, het dragen van verboden wapenen, f 15 boete of 3 aagen subs. gev. straf c. e. 5. G de J te Monnikkeu— dam, moedw. mish. f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 6. T K te Purmerende, openb. dronkenschap, (3e récid.) 21 dagen gev. straf e. e. 7. J S te IJmuiden, feit als voren, bij verstek, straf als voren met last tot opz. naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van drie maanden. 8. W de R te Bloemendaal, eenv. diefstal, 1 mn. gev. straf e. e. 9. M D h/v. A H te Velsen, eenv. diefstal, 45 dagen cell. gev. straf c. e. 10. B v. d. S te Leimui- den, (gedet.) diefstal in dienstbaarheid, twee maanden cell, gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden medaillon. Een blauw medaillon. Drie on derstukken van gouden oorbelletjes. Een bloedkralen oor belletje. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een stalen knip waarin eenig geld. Ben oorbelletje (handje). Een meerschuimen sigarenpijp in etui. Twee duimstokken. Een wit beenen pennenhouder. Een zwart kanten dasje. Een zwarte parasol. Drie linnen hoorden. Een bont kin- der boezelaar. Een gebedenboekje voor K. K. Een gewicht van een klok. Een koperen rijtuigmoer. Een gewicht. Een kinder-mouwtje. Een koperen broche. Een blauw kinder jurkje en lappen. Een rood gestreepte zakdoek. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In den tramwagen achtergelaten: Een witte zakdoek gem. J D B. Terug te be konen bij den heer Duinmeijer, Ged. Vol- dersgr. No. 41, twee wielen en een as van een wagen; bij den heer J. Landweer, Krom No. 13, een gouden manchet knoop, onder Bloemendaal gevonden. Negende Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 3 Juni 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Marsch, Gartner. 2 Ouv. die Zau- berflöte, Mozarl. 3. Die Jacht nach dem Gliick, Brand. 4. Fant. Guillaume Teil, Rossini 5. Ouv. Rosamunda, Schubert. 6. Fant. Don Carlos, Verdi. 7. Wals, Strauss. HAARLEM, 30 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 7 koeien verkocht, 6 voor (290 a 130;- stier verkocht - voor f a vaarzen, verkocht - voor f— a pinken verkocht - voor f a graskalveren - verk. voor f a ,27 nuchtere kalveren, verk. voor f 16, a 8, 127 schapen, verk. voor f 24 a 36 276 lammeren, verkocht 254 voor f 17 a 12,8 biggen ver kocht 3 voor f 10 a 2, varkens, verkocht voor 23 a c. per kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 91 stapels kaas, 9816 stuks, weg ende 19436 kilo, hoog ste prijs f 36.middelbare prijs - per 50 kilo AMSTERDAM, 30 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 202 vette kalverenlste qual f -,90, 2de qual. -,75, per kilo, - graskalf f a 95 nuchtere kalveren, 7 a 12, - schapen en lammeren a 140 vette varkens 42 a 50 c. per kilo. LEIDEN, 1 Juni Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a 24 stieren 44 a 196, ossen a 124 melkkoeien f 165 a f 330, 28 kalveren dito 185 362, 64 vare dito f 152 a 264, 79 vette dito f 180 390, graskalveren f a 80 vette 32 a 76 75 a 90; 127 nuchtere dito f 4,50 a 10, 520 vette schapen 24 a 47,194 weide dito 17, a 25,12876 lammeren 70 magere varkeus /16 a 34, 304 biggen f 6,a 15. GOUDA, 31 Mei. Op de kaasmarkt waren 99 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 29 a 32; Noord- hollandsche f 32 a 36. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 I.40 der weiboter f 1.05 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 1 Juni. Moutwijn. per ned. vat II,Jenever f 16,50, spoeling f -,40 dito commissie f 0,30. HOORN, 31 Mei. Ter waag gewogen 386 stapels kaas wegende, 103611 kilo; hoogsteprijsper 50 kilo f37,oor kleine, 38,en voor hooikaas commissie f middelbare, f LONDEN, 31 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4 - a 5 8 Schapen en Lammeren 5 4 a 6 8, Kalveren 5 8 a 6 8 Zwijnen 4 - a 4 9. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 1 Juni 1888. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2', V I 8 Hongarije. Obl. Leening] 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/76. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 v binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u ti h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw, Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' h u v 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdi». Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN". Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. Belgle. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 4 3 8 4 5 s 5 5 pet. genoteer de koers «5 Va IV/. ÏOH/, 963/, 653/3 65'/, 52>3/,s 98 W/4 91"/,s 2;ls/„ 443/, 60 25>/, 101/, Hl/, HOY, 117 29"/,, 133/, lO4/,. 1181/s 1533/2 121'/, 71i/« 1573/2 136 18'/, 82'/, 1233/2 51'/» 82'/2 82 87 62'/, 61»/, 1493/3 343/, 1423/, 106'/, 113'/, 100 943/, 95'/, 101 113»/, 143'/, 132'/, 128 Door de recherche der politie te Amster dam is gevonden op de Oostenburgergracht tusschen andere ledige kisten, een kist in houdende schilderijen, bestemd voor de Ten toonstelling, afd. schoone kunsten, ter waar de van 25,000 frank en een kist inhoudende byouterieën, ter waarde van 15,000 frank. De Geldernsche Ztg. vestigt de aan dacht op het misbruik om sneden in de vin gers met spinnewebben te verbinden. Ver leden week paste een dienstmeisje te Gel- dern weder het middel toe, met het treurig gevolg, dat de vinger en daarna de geheele hand vreeselijk opzwol. De vinger moest ten spoedigste worden afgezet, daar het meisje anders zeker aan bloedvergiftiging zon zijn bezweken. LONDEN, 1 Juni. In het Lagerhuis heeft Gladstone gezegd, dat er tot dusver niets is, wat eene aanbieding van Enge- lands goede diensten aan Frankrijk en China zou kunnen rechtvaardigen. O'Kelly verklaarde het incident met Macoan geëindigd te beschouwen. Gladstone en Northcote oordeelden, dat na deze be lofte geen verder gevolg aan de zaak ge geven moest worden, LUXEMBURG, 1 Juni. Daar het Neder- landsche Hof wegens het overlijden van Prinses Marianne den rouw aanneemt, is het bezoek, hetwelk de Graaf en Gravin van Vlaanderen aan H.H. M.M. den Koning en de Koningin der Nederlanden op het kasteel Berg zouden brengen, voor onbepaalden tijd uitgesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3