MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Het geweten. Lieven en leven. Allerlei. Kerknieuws. De Luikenaars hebben sinds kort de kennismaking hernieuwd met hun "tramhondje". Tot goed verstand der zaak dient men te weten, dat sinds jaar en dag daar ter stede een hondje met onvermoeibare stiptheid alle tramrijtuigen ver gezelde; of het mooi of leelijk weer was, het deed er niet toe, altijd liep het dier voor de paarden, vroolijk blaffende tegen de voorbijgangers en blijk baar ontevreden wanneer de tram een oogenblik stopte. Vóór eenigen tijd echter brak de hond een poot onder de wielen van een der tramwagens. Nu zou men denken, dat hij voorgoed den schrik van de trams had beetgekregen. Geenszins! Na zijn genezing vergezelt hij weer even trouw die rij tuigen, maar hinkende op drie poorten en daar inmiddels zijn meester overleden is, wordt hij door het trampersoneel onderhouden. Zondag-middag, ongeveer 12 uur, heeft op het IJ bij het Oosterhoofd te Amster dam een treurig ongeluk plaats gehad. Vijt hee- ren, leden van de Eoeivereeniging Fortuna, maak ten een pleiziertocht op het IJ, toen hunne giek omsloeg. Drie hunner verdronken, de twee ande ren werden gered door den heer W. Baak en drie matrozen van een Noorsch stoomschip, het welk aan de Buiterkade in lossing lag. Twee der verdronkenen werden spoedig opgehaald en naar de zwemschool aan die kade gebracht, waar door den ijverigen directeur, den heer P. Van Heem stede Obelt, al het mogelijke in het werk werd gesteld om het leven nog op te wekken met een toestel van de nieuwste vinding aldaar voorhan den. Het mocht helaas niet gelukken. De namen der verdronkenen zijn: J. A. Wegenaar, J. Brei man en J. Kummer Jr. Niet door exposanten ter Amster- damsche tentoonstelling maar door de gezamen lijke restauratiehouders is betaling geweigerd van den jl. Vrijdag verschenen termijn, op grond dat het gemis aan verlichting en de avond-concerten, als gevolg daarvan, afbreuk doet aan hun con tract, tot niet geringe schade hunner belangen. Een man komt Zaterdag in de bank van leening te Parijs en vraagt om een overjas te verpanden. De bediende onderzoekt goed de overjas en vindt een portefeuille in een der zakken, 3000 fr. bevattende en visitekaarten op naam van Verdier, koopman, boulevard Blichy. „Deze overjas is niet van u", zei de bediende. De man was verlegen, en zeide, dat een zijner vrienden hem gelast had, dit kleedingstuk naar den lombard te brengen. „Hoe?" riep de bediende uit, „uw vriend heeft drie duizend franks in den zak van zijn overjas zitten en hij laat hem verpanden9" De dief wist niet wat te antwoorden. Een agent werd geroepen en de onbekende werd bij Verdier gebracht. Deze laatste was bezig in zijn magazijn en wist nog niet, dat zijn overjas weg was. Uit de verklaringen, die werden gegeven, bleek, dat de man de overjas in het magazijn had ge stolen en er mede naar den lombard was gegaan, zonder een onderzoek in de zakken te hebben gedaan Eergisteren-avond is een 3'/s jarig kind van een schipper levenloos uit het water der Leuvehaven te Botterdam opgehaald. Kort te voren was het nog door den vader op het schip spelende opgemerkt. Een nieuw soort van diefstal. Dezer dagen bemerkte men aan de prefectuur der Seir.e, dat een groot aantal kennisgevingen niet op de daar toe aangewezen plaatsen aangeplakt was. Bij on derzoek bleek, dat de aanplakkers de biljetten aan opkoopers van oud papier verkoopen. De bewoners van Beikiavik op IJ s- land hebben iets bizonders, dat geen plaats in Europa met hen gemeen heeft. De langste dag duurt daar drie en een halve maand. Dan volgt het in Noorwegen aan de Waranger fjord gelegen stadje Vardöhus, waar het van 21 Mei tot 22 Juli onafgebroken dag is. In de Zweedsche grensstad Tornea telt de langste dag 21'/s de korste daar entegen 2'/s uren. Te St-Petersburg en te Tobolsk in Siberië duurt de langste dag 19 uren, daaren tegen de. kortste dag slecht 5 u. Te Stockholm en Jpsala duurt de langste dag 18'/, de korste 5'/j u. Te Berlijn, Londen en Amsterdam einde lijk is de langste dagtijd 17'A uur. Als een curiositeit deelen wij mede, dat te Scheveningen iemand een bord boven de deur heeft doen plaatsen waarop het volgende wordt bekend gemaakt; „Door de vele en erg vrijpostige klanten mag niemand meer bleeken." Slecht rooruitzicht voor de huisgezinnen. In verschillende gedeelte van ons land heeft men Zondagavond te ongeveer 11 uren in het luchtruim een lichtenden vuurbol waarge nomen, die zich in horizontale richting van het zuiden naar het noorden bewoog, gevolgd door een lange heldere streep, die eerst langzaam ver dween, toen de bol zelf reeds niet meer zichtbaar was. Het geheel duurde ruim 10 minuten. Er zijn ook te Amsterdam ver- vaardigers van valsche bankbiljetten gearresteerd. Zij woonden te Amsterdam en hadden hunne werktuigen in het water geworpen, doch door de politie werden ze gevonden. Een van het kotn- plot, die zich buitenslands bevond, is door de politie uit Amsterdam gearresteerd, en wordt he den aldaar verwacht. Als een staaltje van de hooge prij zen, die Amerika tegenwoordig voor ons vee be steedt, meldt men ons, dat door den heer J. Man, te Beemster, aan eene Amerikaansche firma 14 achtweeksche kalveren en 5 éénjarige koeien verkocht zijn voor de kolossale som van 3300. Er is onlangs te Aaien, in Wur- temberg, een knaapje geboren, dat het zeldzame voorrecht genoot van bij zijne intrede in het le ven door een moeder, een grootmoeder, een over grootmoeder en een bet-overgrootmoader, allen van moederszijde, begroet te worden. Onder de gasten bij de kronings plechtigheid te Moskou, moet ook een vertegen- woo-diger van Kalakaua,, Koning der Sandwich eilanden, geweest rijn. Het was een in papegaaicn- veeren gekleed generaal van Zr. Ms. leger. De militieraad van het depart e- ment Ardêche heeft twee recruten afgekeurd we gens bovenmatige leelijkheid. Er zijn mopperaars in Frankrijk, die het maar niet met de conversie kunnen schikken. Zoo maakte een van dezen de volgende opmerking: Men kan niet zeggen, dat de Begee ring het geld uit het venster werpt; zij gooit er eenvoudig de renteniers uit. De wijste en voorzichtigste ge- meenteraad is ongetwijfeld die van Metzerlen kanton Solothurn. Het volgende staaltje bewijst dit. Gelijk bekend is, verstrekt de regeering aan de armen in dat kanton pootaardappelen. Om nu te beletten, dat de armen de aardappelen, opeten, heeft de wijze gemeenteraad na rijpe overweging besloten hen (n.l. de aardappelen) eerst met petroleum te begieten, waarvan het ge volg zal zijn dat ze in den grond verrotten, zonder vrucht te geven. Te Arnhem iseergistere n-m o r g e n een logementhouder, waarschijnlijk door een Duitscher en diens vrouw, bestolen voor 120 aan contanten, een zilveren horloge, een gouden slot met 4 snoeren bruine kralen, een zilveren knip en 4 gouden ringen. Deze voorwerpen zijn uit een kabinet, denkelijk door middel van een valschën sleutel ontvreemd. De dieven hebben intijds het hazepad gekozen. Te Ambt-Deutichem is een 16 jarige jongeling doodelijk door den bliksem ge troffen. In de vergadering van kiezers te Nieuwesluis, de vorige week gehouden, heeft de kapitein-ingenieur Blaauw, te Hellevoetslais, de caudidatuur van den kapitein der artillerie te 's Bosch Van der Veur bestreden en daarbij woor den gebezigd, welke de verslaggever van de Nieuwe Brielsche Ct. verklaard, liever niet te zullen herhalen. De kapitein Van der Veur heeft nu bij ingezonden stuk in dat blad den kapitein ingenieur Blaauw verzocht, de in het publiek ge sproken woorden schriftelijk in het openbaar te herhalen. De vrees dat men aan enkelen of velen zal mishagen, moet ons nimmer beletten de waarheid te spreken. De rampen des levens brengen ons dit voordeel, dat ze ons gevoelig maken voor het ongeluk en het leed van anderen. Het goede dat wij verrichten komt nooit uit ons zelven, maar uit God die ons bezielt en helpt. Hoe machtiger men is, hoe meer vrees men moet hebben om van zijne macht misbruik te maken. Wie nooit zwijgt, vertelt veel uit ijdel ver toon. Een losse tong, welke niet in toom ge houden wordt, berokkent zich zelf dikwijls onheil. De band waarmede wij aan God gehecht wa ren, is niet geheel weg. De verloren zoon kan zijn adel niet gansch verloochenen; vele herinne ringen uit het vaderhuis blijven hem bij. Al heeft God zijne hand van ons teruggetrokken, het in- druksel zijner hand, het geweten, is gebleven. Liefhebben is leven. Eerst als wij liefhebben, gevoelen wij dat wij t'huis zijn. Alleen waar de liefde heerscht, komt de harmonische eenheid van het christelijke leven tot stand. Een nieuwe ziekte. A. Hoe vaart Mevrouw, uwe echtgenoote? B. Slecht. A. Wat scheelt haar dan? B. Zij lijdt verschrikkelijk aan dienstboden- verwisselingskoorts. Uit de gerechtszaal. In eene zitting der rechtbank moet een reeds dikwijls gestraft individu een eed afleggen. De rechter, die niet ongemo tiveerd voor meineed vreest, wijst hem op de heiligheid van den eed en zegt hem, dat hij tien jaren tuchthuisstraf krijgt, als hij een valschen eed doet en dit later aan 't licht komt. Getuige. Mijnheer de rechter, op gevaar dat hei later aan 't licht komt, zal ik den geëischten eed zweren. Welkome verwisseling. Smeermeier Comp., wijnhandelaars en azijnfabrikanten hebben voor wijn een klant te A. en voor azijn een klant te B. Aan beide klanten worden bestellingen uitgevoerd en het toeval wil dat de vaten verwisseld worden Na ontvangst der vaten schrijven de klanten: Het vat wijn heb ik in orde ontvangen; ik be tuig u mijne volle tevredenheid. De wijn is niet zoo zuur als de laatste. Met achting A. Ik heb het vat azijn ontvangen, mijne klanten roe men zijne scherpheid en geven hem, ook voor het inmaken, boven den laatstgezondenen de voor keur. B. Eenvoudig antwoord. Onderwijzer. Hoeveel tanden heeft de mensch? Leerling. Een mondvol meester. Een plaatsvervanger. Heer, Naar ik meen is het toch een algemeen gebruik dat men zijne klanten ten minste „goeden dag" zegt. Winke lier. Daarvoor heb ik mijn oudsten jongen achter de toonbank geplaatst, heeft die ongemanierde slungel weer niets gezegd? Op school. Onderwijzer. In welke verhouding staat de maan tot de aarde. Leerling. In eene goede, meester. Ook een reclame. Een Parijsche winkelier kondigt een middel aan ter versterking en verhaalt ter aanprijzing er van o. a.: Mevrouw S. was eenigen tijd geleden zoo zwak dat men voor het behoud van haar leven vreesde. Thans nu zij mijn middel gebruikt heeft, is zij in staat, haren echtgenoot strijkijzers naar het hoofd te werpen, zonder ooit te missen. De Hoogeerw. heer J. A. v. d. Akker, Vicaris-Kapi- tulaar van het Bisdom van Haarlem, heeft benoemd den Weleerw. heer J. L. T. Verhoeven tot Kapelaan der parochie van den H. Jozef te 's Gravenhage en den Weleerw. heer H. F. J. Rikmenspoel tot Kapelaan te Hoorn. Z. H. Paus Leo XIII heeft tot ziju Geheim Kamer heer benoemd den Hoogeerw. heer J. F. Vregt, Kanun nik van het Kathedraal Kapittel van 't Bisdom van Haarlem. Deze hooge onderscheiding aan den Hoogeerw. heer Vregt ten deel gevallen zal ongetwijfeld door de Katholieke geloovigen van Nederland algemeen met vreugde worden begroet. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 6 Juni. Zaterdag-avond heeft zekere B. Vrenegoor, oud 23 jaar, van beroep metselaar, een bekende dronkaard, in eene tapperij waar hem door de tapster drank werd geweigerd, omdat hij reeds te veel gebruikt had, met een stok eene branden de petroleum-hanglamp stukgeslagen waar van de inhoud grootendeels op het lichaam van de tapster terechtkwam, die belang rijke en gevaarlijke brandwonden heeft be komen en per brancard naar het Gasthuis is moeten vervoerd worden. Ook ontstond in de tapperij een begin van brand, die echter door de buren werd gebluscht. Vre negoor, die de vlucht had genomeu, is kort daarop door eenige agenten van politie op het dak zijner woning aangehouden en naar het huis van het arrest overgebracht, waar hij wegens rebellie en geweldpleging reeds vroeger verblijf had gehouden- In het Verkooplokaal »de Gouden Leeuw* zijn Maandag 11. verkocht eene bouwmanswoning met koeien- en paarden- stalling, erf, werf en tuin, alsmede eenige perceelen wei- of hooiland, staande en ge legen naast elkander in het Hoiambacht van den Spaarndamschen dijk, te zamen groot 16 H., 91 A. en 80 cA. Kooper werd de heer C. Nelis, voor 34,800. Hieruit blijkt, dat de landerijen in de nabijheid dezer gemeente nog op prijs blijven. Voor de betrekking van concierge aan de jongeusschool in de Wilhelminastraat, hebben zich ongeveer 60 sollicitanten aan gemeld. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H E v. d. Steur en C P Meijer; J C Cramer en G M A Daudeij; D van Dokkum en M J Miezerus; D Stokman en F J Post; J M Pel en J J Kranenburg; C Wilhelmus en A M Braspen ning; H Le Noble en J J v. Eeden. Getrouwd: H G vau Riessen en G T Peschar; H Trompetter en J C Peper; A J Ombach en A Spaans; H de Vries en N v. d. Ham; T J Kors en A Zoomer; H Dankelman en C E Peereboom Voller. Bevallen: M C Prins geb. van Doesburg z. S J Kollaard geb. van Nimwegen z. A J Schimmel geb. Vrijhoeven z. CO Barnaart geb. v. Heel d. G M E Timmer geb. Wolffenbuttel d. B Walter geb. Schel- levis d. B Sanders geb. Velleman d. M Hartveldt geb. Has9elmeier z. J Bon geb. Potteboom z. J T Lindeman geb. v. d. Linden d. S H v. Andel geb. Monrik z. GE ter Smitten geb. Bon d. ME Möhringer geb. Marjee z. AM van Ommeren geb. Cornet d. CE Koppen geb. Koehorst z. KW Govers geb. Poppe d. A C v. Maas geb. Majoor d. 5 Rieu geb. Rosenhart d. J Heidveldt geb. Beentjes d. J J Clifford geb. Verpoorten z. Overleden: A M Schraders 40 j. echtg. v. J Neerings Witte Heerensteeg; J de Kok 24 j. Zijlsingel; C L Sarlet 79 j. Zijlstraat; HG Haeseker 16 j. Gier straat; J L Sipkes 4 mn. z. Ged. Raamgracht: G J Luiten 10 mn. d. Bakkerstraat; P v. Waalwijk 73 j. L. Heerenstraat; J J Capit 65 j. Spaarnw. straat; H Steenken 37 j. Groendaahteeg; D H Niesten 7 mn. z. Boerensteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J C v. Dijk Doelttraat; MP Strengers 7 mn. d. K. Begijnestraat; MP Blokker 1 mn. d. L. Vaart; A v. Oldeumark Scheepm. dijk; J van Kammen 5 mn. z. Klaverstraat; FT Waning 6 mn. d. Glasblazerstraat; D Schreinders 4 mn. z. Burgwal; T Faassen 31 j. echtg. van D deJongDubb. Buurt; EG Keizer 20 mn. d. Bakkumstraat; C Peters 67 j. wed. P J Burggraaf Raamsteeg; J Pries 79 j. echtg. van L M Noë KI. Houtstraat; J F van Denrzen 2 j. d. Ged. Oude Gracht; G T Vos 7 j. z. Baljuwslaan. HAARLEM, 4 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,a -,witte dito f 8,50 a 9, rogge a haver 3.75 a 4.gerst -.af. dnivenboonen 8,50 abruineb. fbruin most erdz a karweizaad f—a per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f SCHIEDAM, 5 Juni. Moutwijn per Ned. vat fl 1,25 Jenever f 16,75, Amsterd. proef f 18,Spoeling f 0,40 dito commissie f 0,50. HOORN, 2 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen al. volgt: 5 heet. tarwe f 8,50, a 10 heet. rogge f-,7 heet. gerst f 7,3 heet. haver f 5,mosterdzaad f 29,a karwijzaad f 13,50 heet. boonen: heet bruine f 26,a gele f heet paardeboonen f a - heet. erwten f a heet. groene y*15,—a 17heet. grauwe f 16.a 18, heel. witte 6 heet. n. aardappelen 18 a ,22. alles per heet.; manden appelen a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: - paarden van f tot veulens f a 41 koeien van f 150 tot 250, 14 kal veren van f 6 tot 20, 285 schapen van f 28 tot 40 200 lammeren van f 14 tot 23.— 13 varkens van 17 a 28, 3 zeugen 40 a55 141 biggen van f 4— a 10; bokken a f-, geiten -.— a AKLMAAR, 2 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 39 koeien/ 170a 285, 75 nuchtere kalveren 8 a 14, - vette kalveren a 383 schapen 18 35 varkens f a—per kilo, 141 ma gere dito 14 a 22,36 bokken /4 a 11, - paarden a 833 lammeren f 8 h 17. LONDEN, 5 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 7000, Kalveren 1.00 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 5/9. schapen en Lammeren 5/4 a 6/8, Kalveren 5/4 a 6/8 Zwijnen 4 - 4 9. AMSTERDAM, 4 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 680 runderenvan welke de prijzen waren late qnaliteit f 0,88, dito 2de qnaliteit 0,80, dito 3de qualiteit 0,74 per kilo; melk- en kalfkoeiec f 130 a 340, 1 graskalv. 75 nuchtere kalveren 8 a 14,schapen en lammeren a vette varkens 40 a 52 c.; beiden per kilo. 36 biggen f 5 a 8 paarden f a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 458 stapels, wegende 98,898 kilo. Gras-, kleine f 38,50 commissie f 38,mid delbare f39,laagste prijs fhooi-, kleine f,com missie f39.middelb. flaagste fper 50 kilo 4 Juni. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van fa278 kalveren van f 35 a 106, 10 nuchtere dito van f 4 a 16,12 schapen f 26 a 35,121 varkens f48 a 53 c. 21 magere 13 a 20 c. per kilo. FURMEREND, 5 Juni. Kaas: aangevoerd 299 stapels prijs der kleine kaas :36 middelbare f Boter 1.32 a 1.45 per kilo. Runderen: 338 aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 172 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 153 stuks, prijs f 10 a 28 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 74 stuks, prijs 46 58 c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer 50 stuks, prijs f 14 a 25 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 331 stuks, prijs f 4 a, 8 per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aan ge voerd 1623 stuks, vette schapen magereoverhonders en lammeren Eieren f a f per kopboter fakippen f eenden a e.; kipeieren f 3,50 a 4. eendeneieren f 3,75 per 100 stuks. LEIDEN, 2 Juni. Aande markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- f -,a -,zomer- -,a f -, 4 heet. rogge winter- -,a -,zomer- 19 heet. gerst zomer- -.a -.chevalier a -,11 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f a heet. paardenhoonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 64a 58.2de qual. f 52.a 56.—. ROTTERDAM, 5 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 11 paarden 1156 runderen, 173 vette- en graskalvere» 34 nuchtere kalveren, 222 scha pen of lammeren, 407 varkens, 263 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 75 c. 2de qual. 70 e., 3de qnal. 60 c.; kalveren 1ste qual. 85 en 2de qual. 75 c., schapen 20 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 152/8 ton, 105/16 tonnen, 935 stukken a 1 kilo. De prijzen der hotel waren heden ala volgt late f 85 2e qualit. f 52, 3de qual. f 44. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 5 Juni 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2', u 8 Hongarge. Obl. Leeuing 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 i, u zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 3 Portugal. Rusland. bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 u (Perpetuele) 4 biuneul.1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1866 5 v w u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 5 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725. Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. a Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' ii u u 1875 6 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Moatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaiid5 Kursk Chark Obl. f 1000. 6 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. u Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 Rusland. 1860. 1864. 1864. 1866. genoteer de koers 66'/, 78 10U/ie 96 82'/s 87 65»/* 65"/is 52"/,, 98'/, 76'/, 91'/, 2;"/i. 443/, 603/, 25'/, 'A/s li1/.. 95'/, 111 117 30'/, 188/u 9"/„ 118'/, 152'/, 121'/, 71'/, 158 135'/, 18'/, 52'/, 123'/, 51 82'/, 82 87'/, 62'/, 62 149'/, 35'/, 143'/, 106'/, 113'/, 99'/, 94'/, 95'/, 100'/, 113 140 132 128 Geldkoers prolongatie 3'/,, 4 pet. LAATSTE BERICHTEN. BERLIJN, 5 Juni. De Rijksdag heeft bij tweede lezing het ontwerp op desuikerbe- lastiug aangenomen, en heeft voorts be sloten een onderzoek te doen instellen naar de bietencultuur en de suikerfabrikage. BRUSSEL, 5 Juni. De ontwerpen tot hervorming van het provinciaal en gemeen te-kiesrecht behelzen, onder zeaere voor waarden, de opneming der capaciteiten ou der de kiezers. PARIJS, 5 Juni. De Kamer heeft al de artikelen van het ontwerp aangenomen. Dat, hetwelk bepaalt dat de Kamer en Se naat gezamenlijk tien leden benoemen, werd aangenomen met 375 tegen 129 stemmen. mededeelingen 10 Cents per regel. Er zijn honderden ziekten doch slechts ééne gezondheid. Daarom trachte dan ook een ieder dezen kostbaarsten aller schatten te bewaren en door het gebruik vaa enkele der Zwitsersche pillen van Rich. Brandt zich te vrijwaren van drukking op de maag, pijnen in het onderlijf, verstopping en der gelijke; daardoor wordt het zwaarder lij den, dat zoo dikwijls uit de verwaar- loozing van lichtere pijnen voorkomt, ver meden. De Zwitsersche pillen zijn in doozen van 70 ets, verkrijgbaar by P. RAASEN, te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3