MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Rampen. Het sterven. Allerlei. Mr. A. H. M. van Berckel, was geboeid geworden, doch wist de boeien te verbreken, zich daarna los te maken en in het water te springen. Niet dan met groote moeite werd hij er uit gehaald, waarna men hem met touwen op een handkar wist te binden en zóó naar Leeuwarden te brengen. Hij is heden ter beschikking van den militairen rechter gesteld. In de bergen bij San Francisco heeft men bij het aanleggen van een lijn van den Atlantic-Pacific-Spoorweg zeven versteende hoo rnen gevonden, die, volgens een ingenieur van dien spoorweg, geheel tot agaatsteen waren over gegaan. De stammen vertoonen de gewone jaar ringen. Men meldt uit Vlissingen: Kort voor het vertrek der mailboot Prins Hendrik werd bij de politie alhier een telegram uit Utrecht ontvangen, tot opsporing en aanhouding van den persoon G. v. d. G. kantoorbediende aldaar, verdacht van het stelen eener som van f 1000. De inspecteur van politie J. C. Fanoy deed op de boot onmiddellijk onderzoek, en mocht er in slagen, kort nadat de zeereis was aangevangen, den deliquent op te sporen en in arrest te nemen. Eenige schijn van verzet met vertoon van een revolver had plaats, doch daar hem die weldra was ontnomen, gaf hij voor, zichzelven te willen dooden. Het grootste gedeelte der gestolen som, ruim f 960, werd bij hem gevonden. Er was natuurlijk niets aan te doen dan de reis naar Queensboro mede te maken, terwijl de gevangen genomen reiziger zich moest getroosten achter slot en grendel gezet en goed bewaakt te worden. Heden ochtend keerde de inspecteur van politie met den gevangene terug, die tegen den middag, door twee politieagenten geleid, naar het huis van arrest te Middelburg is overgebracht. Men schrijft uit Utrecht: Er heeft zich hier dezer dagen een hoogst ernstig geval voorgedaan. De vermaken onzer studenten onder scheiden zich in de laatste jaren door een bi- zondere ruwheid, die zich herhaaldelijk openbaart in vechtpartijen, welke dikwijls zeer ernstigs ge volgen hebben. Voor een paar jaren werd bij zulk een gelegenheid een jongmensch, geen student, bij het verlaten van een café-chantant zoodanig mis handeld, dat hij aan de gevolgen er van overleed. De dader of daders werden toen niet ontdekt. Dit is trouwens meestal het geval, en ofschoon het menigeen ergert dat vele daden, die niet meer onder de rubriek studentengrappen kunnen ge rangschikt worden, strafleloos geschieden, toch is het te begrijpen d t de politie van die jongelieden meer over het hoofd ziet dan van anderen, mits het maar niet de „spuigaten" uit loopt. En dit dreigt inderdaad het geval te zullen worden. Herhaaldelijk hoort men van vechtpar tijen, waarbij min of meer ernstige verwondingen zijn voorgekomen. In de vorige week was er een promotieparlij en, naar verhaald wordt, kwamen een aantal studenten nog laat in den nacht aan hunne sociëteit. Te ongeveer kwart voor vijf uur werd aan het huis van den concierge Van Rooyen gebeld. De vrouw stond op, en toen zij de deur opende, werden daar onmiddellijk wan delstokken tusschen gestoken en drongen eenige stu denten het huis binnen, de vrouw mishandelende. Een klepper die daar op post stond, maar volgens reglement dien zoo vroeg moet verlaten dat hij te 5 uur aan het bureau is, ging heen ofschoon hij de mishandeling zag plegen. De reglementaire man is met 2 beboet. Hij maakte dan ook niet eens melding van hetgeen hij gezien had; er mocht dus wel eenige straf volgen. Daarna heeft het tumult voortgeduurd tot kwartier over zeven en waren inmiddels een twintigtal agenten ter plaatse aanwezig om de woeste bende in bedwang te houden. De lijkschouwing is door dokter B. geschied, die verklaard moet hebben dat de dood een gevolg van de mishandeling is. Ook prof. K. zal thans nog zijn oordeel uitspreken. De man van de overledene heeft ook zijn deel van de mishan delingen gehad en ligt ten gevolge daarvan r.og ziek. Wat vooral voor velen ergernis geeft bij de toegeeflijkheid der polititie tegenover de studen ten, is haar lang niet welwillend optreden wanneer het anderen geldt. Zoo moeten onlangs een paar personen zelfs in hechtenis zijn genomen wegens „poging tot moord" omdat zij een jong broertje bij handen en voeten boven een sloot zwaaiden alsof zij hem er in wilden werpen. Het gejammer van den knaap trof de ooren ven een politieman, die de broers een dag achter slot en grendel liet doorbrengen. Het proces-verbaal, dat ter zake was opgemaakt, had echter wijselijk geen door gang. Wij maken dagelijks, zegt het Scliwarze Blatt, spoorwegen, straatwegen, en alle mogelijke wegen,maar met den weg naar den kerxe- lijken vrede kan de Pruisische Regeering het nog maar niet klaarspelen. Men verhaalt van Abd-el-Kader een menigte anecdoten, die bewijzen, hoezeer hij bij zijn volk in aanzien stond. Zoo had hij eens, volgens de volksoverlevering, van zijn vader een fraai wit paard ten geschenke gekregen, dat door een aanzienlijk stamhoofd Yusuf zeer werd be geerd, maar dat hij, hoeveel deze er ook voor bood, niet wilde verkoopen. Yusuf trachtte toen het dier door list te verwerven. Hij vermomde zich in een hulpbehoevenden bedelaar en riep, aan den kant van den wegliggende, Abd-el-Kader aan, om hem naar de naaste stad te brengen. Abd- el-Kader gaf aan het smeeken gehoor; hij sprong terstond van zijn paard en tilde den bedelaar in den zadel. Maar nauwelijks zat deze op het paard, of hij gaf het de sporen en draafde er mee heen. Abd-el-kader herkende nu den dief, en riep hem na: "ik geef u het paard, maar zeg aan nie mand, op welke wijze gij het mij ontroofd hebt, opdat anderen niet van het weldoen afgeschrikt mogen worden." Door die woorden getroffen keer de Yusnf zich om, gaf hem het paard terug en bleef sedert dien dag Abd-el-Kaders trouwe vriend. Te Bern heeft den Bden dezer eene geduchte hagelbui gewoed, welke een geraas maakte, waardoor de donder werd overstemd. Een half uur lang werden vensters en dakpannen ver brijzeld en in en om de stad al het gewas ver nield. De vruchtboomen zullen er dit jaar niets opbrengen. Te Doornik (België) hebben een paar ellendige stroopers een veldwachter, die met zijn kinderen huiswaarts keerde, met zijn doch tertje doodelyk gekwetst en zijn 7jarig zoontje gedood. Postzegelverzamelaars zullen zeker met genoegen vernemen, dat hun zorgen met een schitterend resultaat bekroond kunnen worden. Thans wordt nl. een collectie, van 5196 soorten, voor f 3000 te koopaangeboden. Uit een officiëel onderzoek is ge- bleken dat de tunnel onder het Ka aal practisch uitvoerbaar is. In het huis van arrest te Sneek werd Zaterdag een landlooper binnengebracht, die met recht tot de reuzen kan worden gerekend; hij heeft een lengte van ruim 2 Ned. el. De invoer van struisvederen van de Kaap de Goede Hoop in Engeland beliep in 1882 voor een waarde van 1 093 989. De ve deren wogen 253000 pd. Er is nu een nieuwe sneltrein van Parijs naar Konstantinopel gekomen, die deze reis in 82 uur volbrengt. Deze Orient-express ver trekt Dinsdags en Vrijdags uit de Fransche hoofd stad. De reis wordt er 30 uur door bekort. Een Par ij zenaar, die wegens dron kenschap door zijne vrouw was verlaten, zocht deze op in haar eigen verblijf en deed, toen zij de deur opende, een zoo geduchten hap in haar neus dat het onmogelijk bleek het geschonden lichaamsdeel weer aaneen te hechten. Een Nederlandsche familie nam dezer dagen haren intrek in een hotel te Coblenz, na onderweg kennis gemaakt te hebben met een alleraangenaamste!) medereiziger, die van zijn kant met zijne nieuwe kennissen zoo ingenomen scheen te zijn, dat hij verklaarde ook te Coblenz te willen stilhouden. Hij wist zelfs eene kamer naast de vertrekken der familie te krijgen. Des nachts te 2 uur hoorde mevrouw eenig geritsel en op haar geroep „een dief!" werd haar echt genoot wakker, die alarm maakte. De huisknecht verscheen, doorzocht het hotel en vond den dief, die het geld der familie onder een traplooper verbor gen had en die niemand anders was dan de beminne lijke medereiziger, die zich op de hoogte had weten te stellen van de plaats waar het reisgeld der familie bewaard werd en waarschijnlijk voor dat deze ging slapen onder een der bedden zich verborgen had. De charmante werd gebonden en den volgenden ochtend aan de politie overgeleverd. DeParijsche Gemeenteraad heeft aangenomen het plan betreffende den bouw van een spoorweg binnen de stad Parijs, waarbij tot voorwaarde gesteld is, dat bij werkzaamheden slechts voor een tiende vreemde arbeiders en be ambten mogen gebruikt worden. Vaste betrek kingen bij den spoorweg zullen ook slechts Fran- schen kunnen verkrijgen. Vreeselijke stormen hebben V r ij- dag-avond over een gedeelte der Vereenigde Sta ten gewoed. De stad Racine (Wisconsin) is in het bizonder geteisterd. Omstreeks half zeven zagen de inwoners twee lage, inktzwarte wolken, de een uit het Noorden, de ander uit het Zuid- Westen komende, snel tegen elkander indrijven. Toen deze elkander raakten, hoorde men ont ploffing als die van een kanon. De zwarte mas sa draaide bliksemsnel in de lucht rond en na derde in den vorm van een trechter de aarde, alles opzuigende wat zij ontmoette, zoodat weldra allerlei stukken steen, ijzer en hout met vreese lijke snelheid in de lucht als om een spil wen telden. De meeste menschen vluchtten in de kel ders doch niet allen gelukte dit. Velen werd weg geslingerd en verdwenen; zelfs een geheel huis, waarin zich vijf personen bevonden, werd door den cycloon meegenomen. Toen de storm bedaard was, telde men twaalf dooden, een zestigtal doo- delijk gewonden cn een vijftigtal meer of min ge kwetsten. Twee Arnhemsche meisjes waren eergisteren aan het plukharen; een schipper wilde de schoonen scheiden, toen een liefhebber Tan vechtpartijen tegen hem optrad en hem een vin ger afbeet. God wacht dikwijls met de vervulling onzer liefste wenschen, ten einde ons in het geduld te oefenen. Wij vergrooten meestal onze bezwaren en we maken bergen van onze molshopen, op eene manier die voor andere menschen zeer vervelend kan wezen. Men kan zich geen lot denken, hoe ellendig ook, of er is altijd veel in, dat hem, die hel ge troffen heeft, er mede verzoent. Acht niets in de wereld gering, maar maakt ook nergens een hallo! hallo! van. Wie gezag wil hebben, moet bescheiden zijn en voor zijn onrecht onverholen uitkomen. Vele rampen die men vreest zijn als wolken, die zich in de verte als donkere gevaarten ver toonen, maar die zich in kleine druppelen en nevelen oplossen, wanneer men, zoo als bij het beklimmen van den berg, er inkomt en er door- Werpt men een steen in 't water, dan vertoo nen zich een aantal kringen, die, hoe grooter, des te flauwer worden en spoedig geheel verdwij nen. In dat beeld spiegelt zich het sterveu van een mensch. Zijn dood wordt doorgaans spoedig vergeten en het leven gaat zijn gewonen gang. Uit de oogen uit het hart. land 's morgens een glas melk wil drinken, heeft men wel een uur noodig om al die vliegen er uit te visschen, die er ingevallen zijn gedu rende het transport van den koestal naar de ka mer." „Beste vriend," hernam de andere, „dat is niets in vergelijking met Cochinchina! Daar heb ik nooit melk geproefd, er waren slechts vliegen in 't glas de melk hadden die dekselsche insecten onderweg totaal opge dronken." Fraaie woningen. Een agent van politie arresteer! twee vagebonden. Waar woon jij? vroeg hij den eenen. „Ik. ik woon nergens!"— „En jij? vroeg hij den anderen. „Ik woon een verdieping hooger." Teleurgesteld. Piet Klepperhof brengt een bezoek bij zijn oom Hieronymus Knikkerbol en had door de reis een grooten eetlust meegebracht. Nadat hij echter te vergeefs op het middageten had gewacht en toch gaarne spoedig vertrekken wilde, vroeg hij den jongsten zoon de3 huizes: „hoe laat gebruikt men hier het middagmaal5" „In den regel om twaalf uur," sprak de kleine, „maar als er iemand te visite is, wachten wij zoolang totdat hij vertrokken is," Amerikaansche kinderen. Muller. Mijn kleine Frits is pas zes maanden oud en hij kan reeds loopen. Meier. Dat beteekent niets in vergelijking met mijn kleinen Karei, die is pas vier maanden en heeft al last van eksteroogen. Geslagen. „In Tndië," aldus verhaalde een phantasie-rijk reiziger aan een anderen, „in Indië kon het mij maar niet bevallen. Als men in dat In eene Russische restauratie. Gast. Zeg eens kellner, zijn de spijskaarten in de restaura ties ook aan censuur ouderworpen. Kellner. Hoe zooP Gast. Omdat de beste spijzen geschrapt zijn. Genoeg gezien. „Hebt ge dat prachtige ameu blement bij de Willemsens gezien?„ vroeg een pas getrouwde vrouw op beteekenisvollen toon aan haar echtgenoot. „Neen, lieve," gaf deze ten antwoord, „maar ik heb de rekening gezien en dat was mij genoeg." Sans égards. Iemand tijdelijk in dienst ge steld op de ter reede in lossing liggende schepen, deelde in een gesprek mede, dat hij een dag geld gencot van f 15. „Te drommel zegt een lid van het gezelschap dat is een prach tig inkomen, en ze zullen aan boord wel de noo- dige égards voor je hebben." „Wat zegt hij driftig als ze dat probeeren ga ik er on middellijk van door. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 9 Juni. Wij nemen de vrij heid de kiesgerechtigden van het kiesdis trict Haarlem nogmaals uit te noodigen bij de verkiezing van een Lid der Tweede Kamer op 12 Juni a. s. hunne stem uit te brengen op den heer Mr. A. H. M. van BERCKEL, Advocaat te Amsterdam. Ge noemde heer verdient in elk opzicht het vertrouwen der kiezers, en als men, op on partijdige wijze, wezenlijke bekwaamheid en geschiktheid als maatstaf van beoordee ling neemt, dan zal ieder kiezer met ons moeten instemmen dat men in het belang der goede zaak zijne stem aan niemand beter kan geven dan aan genoemden Cau- didaat. Laat dan, kiezers, deze zoo kostbare ge legenheid om uw goed recht en uwe waar digheid te doen gelden niet vruchteloos voorbijgaan; spant al uw krachten in om dezen candidaat te doen zegevieren; laat u niet misleiden door den slechten raad van moedeloozen of vreesachtigen, denkt dat in het ergste geval niet de nederlaag de schande brengt, maar wel de lafheid in het strijden. Komt dus Dinsdag 12 Juni allen ter stembus en kiest: Advocaat te Amsterdam, De heer J. JF. Beijnes alhier, is ïd de op 6 dezer te 's Gravenhage gehou den 86ste algemeene vergadering der Ver- eeniging van en voor Nederl. Industriëelen tot lid van het bestuur herkozen. Gisteren-morgen zijn naar het huis van arrest alhier gebracht twee jeugdige dieven uit s' Gravenhage, genaamd J. B. A. Fens, oud 18 jaren, en P. A. Bugers17 jaren oud. Op hun zwerftocht door den lande waren zij onder het naburige dorp Heem stede aangekomen en hebben zij daar een aantal kleedingstukken gestolen uit de koet sierswoning van den huize «Berkenrode». Een deel dier goederen is bij een uitdrager in beslag genomen, aan wien de dieven reeds daags te voren verschillende gestolen zaken hadden verkocht. Bugers heeft vroeger al een jaar in de gevangenis doorgebracht. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 7 Juni 1883. I. J M van V. te Haarlem, ovevtr. der wet op de hondenbel. te Haarlem, f 6 boete of 1 dag. subs. gev. straf c. e. 2. W H M T zonder woonplaats, bedelarij, 14 dg. gev. straf c. e. 3. H W H. te Haarlem, openb. dronkenschap (2e recid.) bij verstek, 14 dagen gev. straf c. e. 4. Th. G in 't W. te Rijp Wetering, feit en straf als voren. 4. P de M. te Beverwijk, moedw. mish., vrijgesproken. 6. J P te Assen delft, moedw. mish., 2 boeten van f 5 of 2 dagen subs, gev. straf voor iedere boete c. e.; met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 7. Ph. B te Sassenheim, moedw. mish., 15 dg. cell. gev. straf, f 8 boete of 1 dag subs, gev. straf c. e. 8. J G te Heemstede, eenv. diefstal, 14 dg. cell. gev. straf c. e. 9. J T te Amsterdam, (gedet.) eenv. diefstal, 1 jaar gev. straf c. e. 10. F Th. G te Alkmaar, (gedet.) eenv. diefstal, 183 dagen cell. gev. straf c. e. II. J H J te Haarlem, (gedet.) diefstal in een herberg, 183 dagen cell. gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden oorbel. Een gouden oorbel met pareltjes. Twee onderstukken van gouden oorbelletjes. Eene porte- monnaie waarin geld en een kaartje „de Heer en Mevr. Hommers." Een Fransch boek get. histoire de l'Europe 1610 a 1789. Een geëmailleerde broche. Een linnen doek. Een witte bok. Een kruk van een rijtuigportier. Een bottine. Een streng wit katoen. Een schoentje. Een paar kinder- pantoffels. Een sigarenkoker. Een luier. Twee brillen in étui. Een parasol. Een knipmes. Een lap paars katoen. Een kluwen witte sajet. Een schroef van een kinderwagen. Een duimstok. Eenige loste sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een zwart zijden pa rasol. Een paar zwarte handschoenen. Een witte zakdoek. Elfde Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 10 Juni 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Reveille-marsch, Weiss. 2. Ouv. la renaissance, Nihoul. 3. Mazurka, Kalliwoda. 4. Fant. la reine de Saba, Gounod. 5. Ouv. la muette de Portici, Auber. 6. Une corbeille de fleurs, Rodolphe. 7. Frühlings- lieder, Walzer, Kühner. HAARLEM, 6 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 5 koeien verkocht, 5 voor (160 a 140;- stier verkocht - voor fa4 vaarzen, verkocht - voor (110 a 90 2 pinken verkocht - voor f 60 a 80graskalveren - verk. voor f a 32 nuchtere kalveren, verk. voor 15, a 8, 76 schapen, verk. 71 voor (27 a 36 160 lammeren, verkocht 152 voor 16 a 12> biggen ver kocht - voor a varkens, verkocht voor 23 a c. per kilo, paard tot a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 104 stapels kaas, 11559 stuks, wegende 22518 kilo, hoog ste prijs f 35.53, middelbare prijs per 50 kilo AMSTERDAM, 6 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 186 vette kalverenlste qual f 1,00, 2de qual. -,80, per kilo, 4 graskalfa 124 nuchtere kalveren, 7 a 13, - schapen en lammeren f a 126 vette varkens 42 a 52 c. per kilo. LEIDEN, 8 Juni Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 3 paarden 48 a 92 30 stieren 48 a 190, ossen a 86 melkkoeien f 156 a f 352 28 kalveren dito 184 360, 76 vare dito 150 a 264, 48 vette dito f 180 392, graskalveren f a 88 vette 3] a 79 75 a 90; 100 nuchtere dito 4,50 a 12, 420 vette schapen 25 a 46,154 weide dito J 17, a 26, 6934 lammeren 56 magere varkens /15 a 37, 304 biggen f 6,50 a 14. GOUDA, 7 Juni. Op de kaasmarkt waren 120 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 30 a 33; Noord- hollandsche (32 a 34. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter (1.30 I.40 der weiboter f 1.05 a 1.20. per kilo. Handel zeer ving. SCHIEDAM, 8 Juni. Moutwijn. per ned. vat II,25, Jenever! 16,75, spoeling (-,30 dito commissie (0,40. HOORN, 7 Juni. Ter waag gewogen 216 stapels kaas wegende, 55875 kilo; hoogsteprijsper 50 kilo 37,- oor kleine, 37,50 en voor hooikaas f—commissie f 37,50 middelbare, LONDEN, 7 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 5000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4 4 a 5 9 Schapen en Lammeren 5 4 a 6 8, Kalveren 5 4 a 6 6 Zwijnen 4 - a 4 9. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 8 Juci 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certil. Werk. Schuld2' Hongarije. Obl. Leeuing' 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Panael. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Portugal. Rusland. Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 6 Spanje Obl. buitenl. 1867, 1871/75. U 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. f 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ft it u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 N -Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandv Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s 1875 5 Zuid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spwdiv. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan«as Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. Belgie. t Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolougatie 3'/3, 4 Italië. Rusland. Rumenle. Amerika. 3 4 5 5 5 pot. genoteer de koers SS"/,, 77'/, lOl3/,, 933/4 823/, 87 65>3/ls 653/, 53'/, 9713/ 1S 763/, 913/2 21"/is 443/, 60'/, 25'/, 915/n 11 94 1113/, 1173/, 31 13'3/„ 10 119 151 12U/4 72 158 1343/, 18 52'/, 123'/, 51'/s 83'/- 82 83 62'/, 62'/, 151 35'/s 1483/, 106'/, 106'/, 100 947/s 95'/, 101 112's/n 140'/, 132'/, 128 LAATSTE BERICHT. BERLIJN, 8 Juni. Volgens berichten uit St. Petersburg zou de politie in de afge- loopen week getracht hebben eene bijeen komst van omstreeks 30 nihilisten te ver rassen, maar intijds gewaarschuwd, hebben de nihilisten met bun drukkersmateriëel kunnen ontvluchten. mededeelinGEN 10 Cents per regel. Waarom ziek en ongesteld zijn wanneer gij door bet Hop-Bitter gezond kunt worden? Zorg dat uwe nieren gezond en werkzaam blijven door gebruik van Hop-bitter en gij behoeft niet voor ziekte te vreezen. IJswa ter wordt frisscher en onschadelijker door een scheut Hop-Bitter in eiken dronk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3