Voor geest en hart. Geduld. Allerlei. Boekbeoordeeling. diplomatieke stukken uit Brazilië, dat hij geopend had zonder dat men het heeft laten doorrooken. Zoo althans wordt gemeld. Onder de eigenaardigheden der Amsterdamsche Tentoonstelling behoort zeer ze ker de zorg niet vergeten te worden, die besteed is aan het door elkander plaatsen der inzendin gen van verschillende industrieën, zoodat liet oog slechts zelden vermoeid wordt door het aanschou wen van veel voorwerpen van denzelfden aard naast elkander. Soms is die zorg echter zeer ver gedreven. In de Nederlandsche kolouiale afdeeling vindt men tusschen alleilei natuurproducten, bij de inzendingen van Banca en Billiton, een kastje met chemische praeparaten uit de fabriek van dr. Schuchardt uit Görlitz in Silezië. Hoe die op zulk eene plaats is geraakt, is moeilijk na te gaan, maar nu een catalogus nog op zich laat wachten, mogen zij, die in scheikunde belang stellen, wel weten dat daar iets bezienswaardigs voor hen te vinden is, in eene omgeving waar zij nu juist geen scheikundige praeparaten zouden zoeken. Als curiositeit wordt aan het Venl. Weekblad meegedeeld, dat door den landbouwer P. Hendriks, aan den Stalberg aldaar, een asperge van ruim 4 ons is geteeld, welke voor liefheb bers ten zijnent te zien is. Na vele proeven is het een Ameri- kaan gelukt kunstmatige planken uit hydraulisch geperst stroo te vervaardigen, 't welk vooral voor parketvloeren uitmuntend moet zijn. Deze plan ken gelijken geheel op de houten planken, en zijn even stevig en duurzaam. Men kan ze schaven, en de spijkers houden er even goed in als in hout. Kwasten, nerven, scheuren of hout worm vindt men er niet in, terwijl het draag vermogen oneindig grooter is dan van gewone planken. Op het oogenblik dat een trein Za- terdag de brug te Asnières passeerde, wierp een als werkman gekleed individu een kind uit het portier in de Seine. Noch moordenaar, noch kind is teruggevonden. O p d e n 2den Juni werden de kie- sers te Assen op een bizondere wijze aan hunne verplichtingen herinnerd. Door den stadsomroeper werd met luider stemme verkondigd, dat ieder kiezer aan het gewicht van het oog nblik moest denken en de stembus tot 5 uur geopend was. Menig kiezer is op die wijze herinnerd aan iets wat hij anders zou vergeten hebben. Daarvoor pleit onder meer, dat wat nog nooit is ge beurd van de 293 Asser kiezers 239 van hun recht gebruik maakten. Uit 'sHage meldt men aan de N. OronCtHier loopt het gerucht, 't welk ik u als zoodanig bericht, dat de Kroonprins zou zijn verloofd met prinses Elisabeth, dochter van den groothertog van Saksen-Weimar Eisenach en prinses Sophie, zuster van Z. M. den Koning. Een ongelukkig kiezer. Bij de jongste verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, had ook een Texelsch boertje zich in het Zondagspak gestoken, om zich van zijn plichten als staats burger te gaan kwijten. Zijn knecht was bezig de lijst van de dakgoot te verven en werkte juist voor de deur toen de boer er zou uitgaan. Dom van den dilettant-verver, had hij zijn ladder te gen de deur geplaatst. Toen nu zijn baas de klink oplichtte, smakte terstond knecht en ladder met geweld naar binnen, terwijl de verfpot de reis meemaakte en ongelukkig genoeg juist over 's boertjes galakleederen werd uitgestort. Een ge weldig standje volgde en eindigde hiermee dat de boer bij dit en dat zweer nooit meer te zullen gaan stemmen. Een koopman in groenten, die te Avesnes met paard en wagen den spoorweg over ging, werd door den sneltrein aangereden, die den wagen verbrijzelde en den man doodelijk verwondde. Oorzaak: openlaten van den slag boom. Een ontwer p-r eglement betref- fende de keuring van het gzichts vermogen van het spoorweg-personeel, is door prof. Donders bij den raad van toezicht op de spoorwegdiensten ingezonden, met daarbij behoorende toelichting, instructie en modellen. In overleg met den hoog leeraar is omtrent dit reglement het gevoelen ge vraagd vpn bestuurders der spoorweg-maatschap pijen, wier hoofdzetel hier te lande is gevestigd. In het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen aan de Hoogstraat te Bot terdam, waar blijkens het verslag van den ge neesheer over 1882 nauwelijks plaats is voor 150 verpleegden, bevinden zich tegenwoordig 219 krankzinnigen. De eisch van den Procureu r-G e- neraal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, in het geding van Jean en Jacques Wolters, ban kiers te Venloo, is: schuldigverklaring aar. het hun, bij akte, ten laste gelegde. Voor den eersten beschuldigde werd gerequireerd 8 jaar tuchthuis straf, 3 boeten van ƒ640.85, één boete van ƒ5883 en één van ƒ500; voorden tweeden beschul digde 7 jaar tuchthuisstraf en één boete van ƒ6888. De verdedigers-concludeerden voor beiden tot vrij spraak. De uitspraak is bepaald op 23 Juni a. s. Een pastoor teSain t-L o u i s (Frank- rijk) werd midden op den dag aangevallen door een kolossale wolvin, aan den weg in hinder laag liggende. De pastoor, zich echter dapper met zijn stok verdedigende, kwam er met een ge- gehavend kleed af. Minder gelukkig liep het later af met een paar jongelieden, die doodelijk gewond werden. Wel een bewijs van den last, die men van dieren in Zuidelijk Frankrijk heeft. Aan de Amst. Ct. wordt medegedeeld, dat zich bij het touristenbureau van Cook niet minder dan 18,000 Amerikaansche reislustigen hebben aangemeld, om bij groepjes een uitstapje te maken naar de Amsterdamsche tentoonstelling. Zij komen via Harwich Botterdam per Bijn- spoor en vertrekken per Hollandsche spoor via Antwerpen. Als 't maar waar is! Het internationaal congres voor de bescherming van kinderen is Vrijdag in het Trocadero te Patijs geopend. Georgeo Bonjean is voorzitter. De e xt r a-t rein van Bremen, dieeer- gisteren te Amsterdam zou komen, is niet gear riveerd, bij gebrek aan reislustigen. Te Joure is, door het inwerpen van petroleum, het water van een der gemeentepom- pen bedorven. Men heett de pomp tot heden nog niet weder voldoende kunnen zuiveren. Een internationale turftentoon- stelling zal in Augustus te Moskou geopend wor den. Een wedstrijd vau werktuigen en gereed schappen, welke op het venen betrekking hebben, is er aan verbonden. Niettegenstaande de vele straten, die in de laatste jaren te Amsterdam zijn Ter- rezen, neemt er de bouwlust steeds toe. In het vorige jaar 1882 zijn nl. niet minder dan 931 nieuwe huizen voltooid en 763 ondernomen, te zamen 221 meer dan in 1881. Bovendien werden 72 herbouwd en 836 verbouwd of hersteld. In de laatste 10 jaren zijn te Amersterdam niet min der dan 4695 nieuwe huizen voltooid, 663 her bouwd en 5361 verbouwd of hersteld. Naar het Dagblad verneemt, is de leiding van de. instructie in de treurige zaak van de door Utrechtsche studenten gepleegde mis handeling opgedragen aan den heer mr. B. Melvil baron van Lynden De telephoon toegepast op de duikertoestellen. Blijkens het Journal de la Flotte waren de duiker toestellen, die bij het onderzoek en het lichten van het poststoomschip Provence zijn gebezigd, voorzien van telephonen. Het blad is van oordeel dat deze nieuwe toepassing tot de belangrijkste verbeteringen van den skaphander moet worden gerekend. Bij den gebruikten toestel was het eene glas van den duikerhelm door een koperen plaat vervangen, waaraan men den telephoontoestel had aangebracht. De proeven op de Provence genomen zijn schitterend geslaagd: de duikers verstonden de bevelen ir. de diepte volkomen, en evenzeer werden verstaan de uit de diepte komende be richten. Uit het proces tegen de „mil li oe nen-juffrouw" blijkt dat deze boerendeern ver scheidene Joden nog wel heeft weten af te zetten voor 2'/j ton gouds. Indien ooit de Staat ook een cursus opent in het liegen en bedriegen, dan wordt Jaantje Struik gewis tot docente benoemd. Om veulens het schichtig worden af te leeren, beveelt het Würtemb. Wochenbl. aan, hen te omringen van voorwerpen waarvan paar den gewoonlijk schrikken, b. v. wit geverfde bor den voor een donkeren achtergond of zwarte bor den voor een lichten achtergrond, voorwerpen die heen en weer bewegen of uit de verte met een touw op en neer getrokken worden enz. Voorts moet men allerlei hindernissen, breede diepe kui len, oude boemstrouken enz., zoo plaatsen dat de veulens er overheen moeten springen om op de voederplaats te komen. Een verse hrikkel ij ke ramp heeft Zaterdag-avond in de Victoria Hall te Sunderland plaats gehad bij het einde eener voorstelling voor kinderen. Toen de toeschouwers heengingen, vielen eenigen nabij den uitgang en anderen gingen over hen heen. Toen had er een afschuwelijk tooneel plaats. 186 kinderen werden doodgedrukt en ver trapt en een groot aantal gekwetst. Sinds eenige jaren had een Frank- forter bloemist het café Panorama te Kissingen gehuurd en in den tuin een prachtige rozenteelt aangelegd, en daaruit door den verkoop van rozen zeer goede zaken gemaakt. Eer.ige dagen geleden is die geheele kweekerij des nachts door middel van zwavelzuur vernietigd, naar men vermoedt door een concurrent. I De rozen van de wereld groeien aan dorens van verdriet. Een goede moeder is meer waard dan honderd onderwijzers. De menigte is vaak als de zee, zij draagt u en zij slokt u in, naar gelang van den wind. Als vreugde of leed ons huis bezoekt, dan staan in eens alle deuren wijd open. Het goede is een goede dokter, maar het kwade soms een betere. Een stille, groote deugd, die de Engelen u benijden De vrucht van 't rein Geloof, een sieraad van den geest, Een reine lelie in de doornenkroon van 't lijden, 't Geheimr.isvolle kruid, dat ied're wond geneest. Het tooneel in huis. A. Hebt ge in 't vo rig seizoen den schouwburg druk bezocht? B. O neeD, dat kan ik thuis goedkooper doen; als mijr.e vrouw het niet eens is met de kinder meid heb ik eene komieke scène; heeft zij woor den met de keukenmeid, dan heb ik een blij spel; als de huisknecht eene domheid begaat, een kluchtspel; als mijn dochter zingt, een zang spel en als ik mijn grootboek inzie, een treurspel. "Wederzijdsohe controle. Schrijver. Nu heb ik al drie uren lang naar dien metselaar aan de overzij gezien, maar de kerel heeft nog geen steen gemetseld. Ik zou nu wel eens willen weten, waar voor zulke menschen des Zaterdags hun geld ontvangen. Metselaar. Nu heeft die schrijver aan den overkant al drie uren lang naar mij geke ken; ik zou wel eens gaarne willen weten, waarvoor zoo'n pennelikker zijn tractement in palmt. Critiek. Frans Lachner te Weenen, een be slist anti-Wagneriaan, vierde onlangs zijr. tach tigsten geboortedag. „Heeft u Wagners laatste compositie reeds gehoord?" vroeg een zeker heer aan den grijzen toonzetter. „Neen," was het ant woord, „ik spaar mijne gezondheid, ik zou gaarne nog tien jaren willen leven." Goede verontschuldiging. In de Beiersche bergen verlangde een reiziger een kop bouillon. Vrouw van den kastelein. Jozef, buiten zit een heer, die vraagt bouillon, wat is dat? Kastelein. Dat weet ik ook niet. Zeg maar, dat het nog niet afgetapt is. Omschrijving. A. Uw overjas is vol modder. B. Dat kan zijn, ik heb haar eisteren-avond in de goot laten vallen. A. Waarom hebt ge haar niet beter vastgehouden. B. Omdat ik haar aan had. Een dierenvriend. A: Zijt ge ook een die renvriend. B. Zeer zeker, 't Meest houd ik van hazepeper. Vereffening. In den schouwburg eener pro vinciestad zou men „de Piccolomini" ten tooneele voeren. Een acteur uit de residentie speelde als gast de rol van Isolani. Toen op de laatste repetitie in de „Bank-seène" de bediende hem schrijfgereedschap aanbiedt, om de verklaring te onderteekenen, zegt hij tegen dezer.: „zeg eens mijn waarde, ik heb bij deze scène eene kleine nuance, op welke ik u moet voorbereiden. Als gij heden-avond het schrijfgereedschap brengt, zal ik in mijn opgewonden toestand mijn pen aan uw halskraag afvegen. Dat geeft wel eenige vlekken, maar het publiek amuseert zich." „Uitmuntend," antwoordt de andere, „juist op die plaats heb ik ook eene nuance. 'Als gij na melijk uwe schrijfpen aan mijn halskraag hebt afgeveegd zal ik u een Hinken oorveeg toedienen. Dat doet wel zeer, maar gij zult het zien: het publiek amuseert zich." ABR05D. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 14 Juni 1883. 1. J. Th. E. te '-bllegoin, verwonding door onvoor zichtigheid, hij verstek, 6 dagen cell. gev. straff8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 2. M. van der M. te Velzen, moedw. mish. f 5 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 3. J. K. te Haarlem, moedw. mish. 13 dagen cell. gev. straf, 2 boeten van f 8 o f een dag subs. cell, gev. straf voor iedere boete c. e. 4. J. v. d. M. te Zand- Voort, openbare dronkenschap, (2e recid.) bij verstek 14 dagen gev. straf. c. e. 5. C. de B. te Zaandam,, geweld pleging tegen de politie en beleediging bed. beambte in functie, bij verstek, 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 6. J. M. te Heem stede, (Glip.) o. a. en openbare dronkenschap, 15 dagen cell. gev. straf f 10 en f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 7. G. H. van der K. te Be verwijk, misbruik van vertrouwen, 1 maand cell. gev. straf. 2 boeten van f 12.50 of een dag subs. gev. straf, voor iedere boete c. e. 8. C. O. te Nieuwkoop, afwezig blijven als getuige f 2 boete of een dag subs. gev. straf c. e. "Wij ontvingen „ter recensie" de tweede vermeerderde druk van Kriekende KriekskeBetiaosche gedichten door B. van Meursuitgegeven bij de firma wed. J. R. van Rossum te Utrecht. Met onverdeeld genot hebben wij opnieuw dexe heer lijke gedichten, spranken van een zeldzaam genie, gelezen en bewonderd. Waarlijk wij mogen den gewijden dichter, den Zeereerwaarden heer B. van Meur», innig dankbaar zijn, dat hij ten tweede male deze gedichten, juweelen op literarisch terrein, aan zijne talrijke vereerders aanbiedt. Het is tevens een bewijs, dat de eerste uitgaaf eene uit stekende ontvangst ten deel viel. De Betuwsche gedichten van den Zeereerw. heer van Meurs onderscheiden zich door eene beminnelijke eenvou digheid, door eene oorspronkelijkheid zonder weerga en door eene natuurlijkheid die wij te hooger waardeeren naardien zij zeldzamer wordt bij de dichters onzer hoog geroemde periode. Eene uitvoerige beoordeeling van deze gedichten te geven, laat ons bestek niet toe. Wij meenen dus goed te handelen wanneer wij uit den rijken voorraad een greep doen en aan onze lezers een tweetal literarische scheppingen laten genieten, die ongetwijfeld velen zullen aanmoedigen om de Betuwsche Gedichten van den va- derlandsche dichter eene. plaats op de leestafel hunner huiskamer te verzekeren. VAODER EN DOCHTER. Maor Grietje, wa scheel je? Ge kiekt zoo beduusd. Wat is er gebeurd, zeg? Wês flink veur de vuust! Ik was ien den hof onze kiepkes aon 't voeren, En schrok, toen ik Hent over 't hekke zag loeren. Is dat um te schrikken? 'k Begriep er niks van, De jong kumt toch dukkels genoeg bij ons an. Maor, vaoder, hie zei mien: „ik wou wel van 'tjaor Gaon trouwen... Ik vraog oe.Wij lieken elkaor!" Da 's lillik van Hent! Nou ie dat het gezeid, Nou zet ie gen vuut meer ien huns! Wel verdreid! En toen ie da zei, «wist ik nie wat ik heurde; Ik wierd er beduusd van, en 'k vuulde da 'k kleurde. Nêm daodlik de pen op: ge mot hum maor schrieven Asdat ie veurtaon van den durpel kan blicvenl" Maor, vaoder, me dunkt toch, ien stee van zoo'n brief Is 't beter, dfl ge eiges hum aonsprêkt, wablief! Best, kiend! Jao, dan za'k hum terdeeg doen verstaon, Da 'k kwaad bin, umdat ie zoo slecht het gedaon. Zoo slecht? Da's wa sterk, lieve vaoder: kiek, Hent Wil trouwen. de trouw is toch óók Sacrament. Daor hedde geliek ien; maor dat ie 't dorst waogen Um ou, die 'en schrik veur hum vuult, zóó te vraogen. Een schrik veur hum? Vaoder, da hê'k nie gezeid: Ik schrok maor, went 'k was op zien vraog nie bereid. Precies, meid! die vraog kwiem veur ou onverwacht, Ge hadt dus aon trouwen met Hent nooit gedacht. Gedacht? Somtieds wel; maor da Hent al zoo gauw Zou vragen.Och, vaoder, ge kiekt ook zoo nauw! Nou raok ik de klus kwiet! Den lig nie te temen, Zeg, wilde'm? Graog, vaoder! Dan motte'm maor nemen! altieFtevrejen. Ien den hof ha'k van 'tjaor 'enen pereboom staon, Jao! daor hoengen, geleuf ik, wel acht mudden aon. Jong! dacht ik die gêft mien veul moppen. As nou maor gen wiend hum kumt foppen. Maor 'en sturmwiend kwiem op en die blaosde wfi straf En die schudde al mien peren as herfstblaoiers af. Éen peer bleef er aon van die allen God dank! die had óók kunnen vallen. Ten slotte zij vermeld dat aan twee stukjes (Moeders slaopliedeke en Vaoders knieliedeke) de eer te beurt viel, dat zij werden opgenomen in bet album van H. M. de Koningin Emma. Aan de firma v. Rossum ons compli ment over de exquise typographische uitvoering van deze verzameling juweeltjes, waarvan het niet mogelijk is het kostbaarste aan te wijzen. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 18 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe ;a witte dito f 8,75 a rogge -.a haver 4.a gerst -.a f duivenboonen abruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f HOORN, 16 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 4 heet. tarwe f 10,a heet. rogge f 6 heet. gerst f 6,50. 2 heet. haver f 5,mosterdzaad f 27,a karwijzaad f 14,— heet. boonen: heet bruine f 15,a gele heet. paardeboonen f a - heet. erwten a heet. groene ƒ16,a 17,heet. grauwe a heet. witte 350 heet. n. aardappelen 6 a ,10. alles per heet.; manden appelen a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f -70 tot 200 veulens f a 13 koeien van f 150 tot 225, 13 kal veren van 11 tot 25, 130 schapen van J 26 tot 36 20 lammeren van 14 tot 18,14 varkens van 15 u 23, - zeugen f a— 145 biggen van f 4— a 11; bokken af -.geiten -.— a AKLMAAR, 16 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 39 koeien/ 175 a 285,37 nuchtere kalveren 6 a 22, - vette kalveren a 82 schapen 18 32 varkens f aper kilo, 129 ma gere dito 12 a 24,21 bokken 4 a 8, 15 paarden 150 a 450, 314 lammeren f 7 a 15.— LONDEN, 18 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 200. Zwijnen -,Prijzen Beste Runderen 4/4 a 6/-. schapen en Lammeren 5/4 a 6/8, Kalveren 5/8 a 6/8 Zwijnen 4 - 4 9. AMSTERDAM, 18 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 616 runderen, van welke de prijzen waren late qualiteit 0,92, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit ƒ0,77 per kilo; melk- en kalfkoeien f 130 a 340, 9 graskalv. 16 s 22, 78 nuchtere, kalveren 10 al 5, 668 schapen en lammeren 33 a 10 vette varkens 40 a 51c.; beiden per kilo. 14 biggen 5 a 8; paarden a ALKMAAR, 15 Juni. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,a 9,50 rogge a -,gerst fa-,a dito chev. 6,—a 6,25 haver 4.75 paardenboonen -,a bruine dito a 13.50 duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad - a blauw maanzaad groene erwten ƒ18,a grauwe dito f 22,50 a vale dito a Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 521 stapels, wegende 11,429 kilo. Gras-, kleine f 37,50 commissie f 36,mid delbare f 37,laagste prijs f hooi-, kleine f com missie f middelb. f laagste f per 50 kilo 18 Juni. Ter veemarkt werden vei kocht - koeien van fa303 kalveren van f 35 a 88, 11 nuchtere dito van f 12 a 18, 78 schapen f 22 a 35,126 varkens f44 a 53 c. 39 magere 13 a 19 c. per kilo. ROTTERDAM, 19 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd3 paarden, 1171 runderen, 245 vette- en graskalveren 35 nuchtere kalveren 421 scha pen of lammeren, .323 varkens, 200 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qual. 85 en 2de qual. 75 c., schapen 60 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van tot c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aaugevoerd 152/8 ton, 103/16 tonnen, 1000 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 58 2e qualit. f52, 3de qual. f48. LEIDEN, 16 Juni. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- -,a f -, 5 heet. rogge winter- -,a zomer- -. 9 heet. gerst zomer- -.— a -.chevalier -,a -,15 heet. haver, zware- a lichte- f a - heet. duivenboonen -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/A vat lste qual. 60a 66.—, 2de qual. f 54.a 58. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 19 Juni 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Oerlif. Werk. Schuld2' 5 Hongarije. Obl. Leeuing 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Corap. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1807 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. ObJ. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binuenl. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u 1869....6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' s 1877 4 Columbia. Obligatien41 5 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aandv M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. ge8temp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1876 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma w 5 ftumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland/Loten Amsterdam ƒ100 3 y Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl.1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie Zl/3, 4 pet. LAATSTE BERICHTEN. Door den kantonrechter te Bonn is een indi vidu veroordeeld, dat daarover zoo kwaad werd, dat hij zijn laars uittrok en den rechter die naar het bovenlijf smeet met den uitroep; „du ver- fluchter Kerl/'Daar hij den rechter verwondde, werd hij nu dadelijk naar de gevangenis overgebracht^ LONDEN, 19 Juni. De telegrammen uit Durban aan de Times en uit Kaapstad aan de Daily News bevestigen het bericht van een inval der Zoeloes in de Transvaal. PAKIJS, 19 Juni. Een telegram van den 13en dezer uit Tamatave bericht, dat het ultimatum ver worpen werd, en Tamatave alsmede bet tolkantoor toen zijn ingenomen. Toulepointe, MohamboTerive, werden verwoest, maar niemand gewond. De staat van beleg is afgekondigd. MEDEDEELINGEN 10 Cents per rec/el. Personen die aan gedurige hardlijvigheid en aan derzelver lastige en pijnlijke bij ver schijningen lijden en reeds alle mogelijke middelen en geneeswijzen zonder goed ge volg gebruikten, worden hierbij de Zwitser- sche pillen van Rich. Brandt, die nooit hunne voortreffelijke werking falen, aanbevolen. De dagelij ksche kosten van hun gebruik (2 ets.) /.iju zoo gering, dat zelfs de meest onbemiddelde zich haar gebruik niet behoeft te ontzeggen. De Zwitsersche pillen zijn in doozen a 70 ets. in alle apotheken verkrijg baar alsmede bij P. RAASEN, te Haarlem. genoteer de koers. 667i« 78Vs 101»/, 96'/, 83 86'/, 65'3/u 65 53'/= 97"/'. 76'/. 92'/, 2/'V„ 45 60'/ls 25 Hl/u 93 112 117'/, 30Vu 14'/, io3/, 119 151'/, 122 68 160'/, 135 17V. 52'/, 122'/, 515/u 83'/, 82 88'/,, 62'/, 61'/, 153 37',/ 145 106'/, 113'/, 100 95'/, 96 101'/, 113'/, 140'/, 131 125'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3