Voor geest en hart. Zenuwen. Te veel. Allerlei. mededeelingen bleef voortwoeden. De schade wordt op drie mil- lioen gulden begroot. De eiscli van het Openbaar M i- nisterie in zake van het proceslaantje Struick is als volgt: Jaantje Cornelia Struik tot gevangenis straf van 5 jaar en 5 geldboeten ieder van 1 1000, subs. 6 maanden. Gerrit Struik tot gevangenis straf van 5 jaar en 4 geldboeten ieder van f 1000, subs. 6 maanden. Antonie Hoetink tot gevange nisstraf van jaar in eenzame opsluiting, 2 geld boeten ieder van f 25, subs. 1 dag. Jan Hendrik Van hutphen tot gevangenisstraf van 3 jaar. Jools Jacob Jools. tot gevangenisstraf var. 6 maan den. Theodoris Nicolaas Van der Heem tot ge vangenisstraf van 6 maanden in eenzame opsluiting te ondergaan. Emanuel David Consenheim tot ge vangenisstraf van 1 jaar. Niet ten aanzien van alle beklaagden heeft het O. M. het maximum van straf gevorderd, omdat er voor enkelen ver zachtende omstandigheden bestaan. Een tentoonstelling vansuiker- w erken en wat daarmee in verband staat is dezer dagen te Heidelberg geopend. Honderdvijftig in zenders, uit Duitschland en van elders, nemen er aan deel. De vervalschmg van de citroenolie. L n i- dens officiëele opgaven worden in Messina 200 millioen citroenen voor het winnen der olie ge bruikt. Van de verk egene essence werden 15,000 kg. uitgevoerd. Om één enkel kilogr. citroenolie te maken, heeft men bij de primitieve handper- serij, zooals ze in Messina meestal wordt uitge oefend, 3500 citroenen noodig. De bewerkte, bo venvermelde hoeveelheid levert slechts ruim 27,000 kg. citroenolie, het bewijst, dat slechts 1/3 van de uitgevoerde olie zuiver kan zijn, maar al het overige vervalscht moet wezen. Op den huize Veldzicht, te Brum- men, bij den heer jhr. Starkenborg (tuinman H. W. Beesink) is een buitengewoon prachtige klim roos (rosa superba) in vollen bloei, die meer dan 1000 bloemen voortbrengt. Men schrijft uit Venendaal: Ter zake het oproer en de werkstaking te dezer plaatse zullen zich in het geheel 14 personen te ver antwoorden hebben. De gebroeders J. en H. B., die door het toebrengen van slagen en door woorden getracht hebber, hun die werken wilden, dat te beletten, zullen op 3 Juli in hooger beroep voor het gerechtshof te Arnhem moeteu verschijnen. Om de kosten dei verdediging van hen er. andere vermoedelijk schuldigen te kunnen betalen, worden nu en dan gelden onder de fabrieksarbeiders inge zameld. Een gevangenbewaarder te Kouaan, die voor de eerste maal zijn dienst uitoefende, werd door een gevangene aangevallen en met een hamer en schaar gevaarlijk gewond. De moor denaar bekende zijn misdaad, doch beweerde ze in een vlaag van krankzinnigheid bedreven te hebben. Te Norwich zou zekere Gunn wegen* schuld gegijzeld worden. De gerechtsdie naren vervoegden zich te zijnen huize en werden beleefd door hem ontvangen en in eene kamer gelaten. Hij verzocht zich een oogenblik te mogen verwijderen en keerde spoedig terug - - met een bijenkorf, die hij op den grond wierp, waarna hij de deur met den sleutel sloot. De bijen vie len woedend op de gerechtsdienaren san. Een van hen had nog de tegenwoordigheid van geest het venster te openen en den korf naar buiten te werpen, maar beiden werden geducht gestoken. Gunn werd wegens deze „scherts" tot eene maand gevangenis veroordeeld. Te Halle heeft zich deter dagen, bij de behandeling van een proces wegens duel met doodelijken afloop, het geval voorgedaan, dat de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, hoe wel drie jaar gevangenisstraf requireerende, toch het duel zelf verheerlijkte en openlijk de mee ning uitsprak, dat het voor 'n man van eer een plicht kon zijn te duelleeren en den moed te hebben zich aan de strafrechterlijke gevolgen daar van bloot te stellen 11 Vele bladen, zelts de „Na tional," ergeren zich aan deze ambtelijke goed keuring van wetsschennis en wilden, al zijn zij het alle feitelijk voor zich zeiven met de denkbeelden van dien ambtenaar eens, toch dat de Minister van Justitie hem, den officiëelen ambtenaar, meer eerbied voor de wet zal inboezemen. De bekende kapel van Bilse, die Dinsdag haar laatste concert in de Palmengarten te Berlijn gaf, is, naar men verneemt, voor den tijd van twee maanden, van 1 Juli tot 1 Sep tember, voor de muziekuitvoeringen op het ten toonstellingsterrein geëngageerd. De kapelmeester, de Heer Bilse, ontvangt voor die beide maanden een honorarium van 45,000 Mark. Ook te Ma drid had men hem, bij gelegenheid van de Mijn- tentoonstelling aldaar, willen engageeren, hij had echter aan de Amsterdamsche aanbieding de voor keur gegeven. Zekere A. v. S., te Osch, zoo meldt de N. R. C., weduwnaar met twee kinderen, trad ongeveer twee jaar geleden weder in het huwe lijk met de weduwe J. v. d. H., wier eerste man kort te roren vermoord was. De kinderen van A. v. S., een jongetje van 5'/i en een meisje van nauwelijks 4 jaren, werden door hun stiefmoeder mishandeld, zonder dat dit evenwel de bizondere aandacht trok. Eenige maanden geleden betrok het huisgezin een achterhuisje in de Bagijnen— straat, en daar maakten de buren telkens aan merking op de behandeling der kinderen. Doch in den laatsteu tijd minder, daar de kleinen wei nig gezien werden. Jl. Maandag echter hoorde een buurvrouw, die toevallig dicht langs het huis kwam, achter een dunnen muur een kreunen en steunen als van kinderen. Daar de zaak haar verdacht voorkwam, maakte zij andere buren eveneens opmerkzaam, en men besloot te onder zoeken wat er gaande was. De politie werd ge roepen en deze vond in een vuil hok, waar adem halen bijna onmogelijk wasde twee kindertjes, half naakt, geheel verhongerd, en op een vree- selijke wijze vervuild, liggende op een handvol vodden. Volgeer de politie moeter zij daar wel tien weken lang hebben gelegen, er al dien tijd, misschien nog ia; ger, zondeT verschooning ol rei niging. Beiden werden direct naar het gasthuis gebracht, waar ze nu op zorgvuldige wijze ver pleegd worden. Groot is de verontwaardiging tegen de ontaarde ouders en de voor het huis samen gestroomde menigte zou ongetwijfeld dat met da den hebben getoond, als de politie dit niet belet had. De politie te 'sHage waarschuwt het publiek op zijn hoede te zijn bij het aan- knoopen van handelsbetrekkingen met Willem Jacobus Heystek, ook handelende op naam van Lambrechts (naam zijner vrouw), wonende te 's-Gravenbage, Wateringsche straat 83, sedert April 11., en vroeger te Botterdam, waar ook te gen hem gewaarschuwd werd. Hij blijkt te schrij ven naar allerlei deelen des lands. Het wordt dezen zomer vijftig jaar dat de lucifers zijn uitgevonden. Deze uitvinding dankt men aan een student in de chemie J. E. Kammerer uit Ludwigsburg die, voor een poli tiek -misdrijf in de staatsgevangenis opgesloten, vergunning kreeg om in zijn cel zijn geliefkoosde stu diën voort te zetten en toen in den phosphorus het lang gezocht middel vond om de onvoldoende zwavelstokken tot volmaking te brengen. Een voorwerp van historische en kunstwaarde is aan de Zusterkens der Armen te Parijs door een hooggeplaatst weldoener geschonken en wel de prachtige met diamanten omzette snuif doos van Érederik den Groott, een waarde ver tegenwoordigende van bijna 5000 gulden, enkel aan specie. Koning Frederik Wilhelm van Pruisen schonk in 1806, te Memel, dit familie-erfstuk aan den Bussischen maarschalk Nicolaas Tolstoi, als „het kostbaarste geschenk dat hij hem ge ven kon." De Zusterkens der Armen laten nude snuifdoos verloten; de loterij heeft plaats in Juli. Kan in een brandkast.niet inge broken worden, dan zegt de Kamper neem ik c. q. eenvoudig de geheele brandkast mee. Zoo geschiedde eergisteren-nacht in het station Kampen; een waarde van f 300 en de brandkast zijn daar gestolen. De politie kreeg natuurlijk de zaak in handen, maar geld en dieven nog niet; alleen de brandkast is teruggevonden, in het water achter de Buitensociëteit: de deur was er afgebroken. In de- quaestie of vrouwen in Duitschland het recht hebben zich doctor medeci- nae" te noemen, is het thans in een bizonder geval te Berlijn tot eene beslissing gekomen. In Decem ber 1881 had namelijk het Openbaar Ministerie in eene strafzaak eene mededeeling ontvangen, onderteekend Drmed. Erau Schone". Wegens deze onderteekening was tegen de schrijfster eene aanklacht ingediend op grond van schending der wet op de uitoefening van beroep en bedrijf. Mevr. Schone verklaarde toen, dat zijn in Amerika in de geneeskunde had gestudeerd en aldaar ge machtigd was ter uitoefening van de practijk als arts, terwijl zij zich door haar diploma gerech tigd achtte, ook in Duitschland den doctoralen titel te voeren. Door de rechtbank van schepen en ook door het Landgericht I werd zij vrijge sproken, op grond dat zich op haar naambordje altoos Americanische Aerztin" had genoemd en haar doctorale titel niemand in de meening zal brengen, dat zij in Duitschland geëxamineerd en toegelaten was. Het Openbaar Ministerie is tegen die uitspraak opgekomen, doch thans is zij door het Kammergericht definitief bevestigd. Dezer dagen wijddedeParijsche gemeenteraad een groot gedeelte van zijn zitting aan de discussie, of de stad al dan niet de buste van Marat, een der bloedhonden van de groote revolutie, van den beeldhouwer Baffier zou aankoopen. Slechts een paar leden, onder welke de heer Cochin, kwamen op legen dit plan; laatst- .genoemde citeerde o. a. den geschiedschrijver Mi- chelet die van Marat zegt, „dat hij een gek en een bloeddorstige was". Toen het tot stemming kwam, werd het voorstel aangenomen met 53 tegen 6 stemmen, terwijl niet minder den 32 Pilatussen zich van stemming onthielden. Daar het niet slechts om Marat, maar om de collec tieve vereering van alle monsters der revolutie te doen is, zullen ongetwijfeld ook de busten van üanton, Bobespierre enz. weldra worden aange kocht. Over de plaats, waar Marats buste zal staan, is men bet nog niet eens geworden, onzes in ziens is de aangewezen plek de vergaderzaal van den Parijsehen gemeenteraad. Lhoste, de Franse heluchtreizi- ger, die reeds driemalen te vergeefs een tocht per luchtballon over het Kanaal beproefde, zal het nu eerlang voor den vierden keer wagen. Wie ooit de teleurstelling heeft ondervonden, van te laat aan boot of trein te ko men, beseft ten volle wat het zeggen wil als „de boot voor je neus wegstoomt." Doch dat iemand zoo te moede kan zijn om zich daarom van het leven te berooven, klinkt ongelooflijk. Woensdag namiddag kwam een boerin te laat aan de Maas- trichtscbe boot, dit greep haar zoo aan, dat zij zich van de sluis wierp en stellig verdronken zou zijn, indien de daar aanwezigen haar niet had den gered. Op het gedeelte van het Tentoon stellingsterrein dat de kermis genoemd wordt, heerschte eergisteren-middag een groote drukte. Ma- dameEaucon heeft hier namelijk een draaibord, waar op men tegen een inzet van 50 centen kansen heeft op onderscheiden zaken betrekkelijk de Tentoon stelling als: loten in de loterij, toegangbewijzen enz. Hierin zag de Hoofdcommissaris Steenkamp hazardspel en gebood sluiting van de tent. Ma dame Eaucon weigerde, waarop een tumult ont stond en de politie de inrichting sloot. Madame ging verbolgen naar het hoofdbureel, eischte 30 mille schadevergoeding en liet, zegt men, alles, tot zelfs de brandkast van de Commissie, door een deurwaarder verzegelenmet welk recht zal de Bechter uitmaken. Daar de hoofdpersonen afwe- ig waren, werden inlichtingen geweigerd. Twee gevallen van bloedvergifti- o-ing, met doodelijken afloop, zijn dezer dagen in Duitschland (te Malberg en te Hohenlimburg) voorgekomen. Geest van salmiak is het beste mid del tegen insectensteken, wanneer inen de wond dadelijk er mee bevochtigt. Te Amersfoort kwam dezer dagen ten kantore van een effectenbandelaai een land bouwer uit Hoevelaken, met verzoek run voor hem „een papiertje" te koopen, waartoe hij zijne spaar penningen had medegebracht. Tot bittere teleur stelling van den man, kwam hij bij deze gelegen heid tot de ontdekking, dat een der bankbiljetten van /100 valsch was. Hij heeft bij de politie aangifte gedaan en het valsche bankbiljet ter be schikking van de justitie gesteld. Bij de artillerie-exercitie te Vin- cennes *verd het paard van een trompetter ge troffen door een granaat. Het heest viel onmid dellijk dood, doch door een gelukkig toeval kreeg de berijder niet het minste letsel. De onverschrok ken trompetter blies dadelijk bet signaal: „ophou den met vuren." Men leest in de Amsterdammer-, Eer- gisteren-avond brachten eenige bewoners van de P. C. Hooftstraat een ketelmuziek aan het concert des ambassadeurs. De liefelijke tonen van twee draaiorgels mengden zich in het koor van vijzel, piano en ijzeren potdeksels, terwijl de klagende melodieën van een serafienorgel het geheel steun den. Nu en dan schreeuwden en brulden eenige verontwaardigde P. C. Hooftstraters populaire liederen en kweelde een hunner op een fluitje, evenals de Javaan in de Gamelang. Dit overschoon orkest begeleidde den zang der Fransche artisten, die vol vertwijfeling het onderspit raeesten del ven. Toen echter het concert infernal van gebr. Bozza begon, zweeg de ketelmuziek, onmachtig tegen deze in waarheid helsche geluiden, die op vorige avonden aanleiding gaven, dat alle kinde ren uit de buurt schreeuwende wakker werden, wat de ongelukkige ouders tot bovengenoemde wraakneming aanspoorde. De artisten, onder aan voering van een der habitués, begroetten den orkest meester der ketelmuziek met steenen, die zij door zijn glasruiten wierpen. Ten slotte sloegen zij met een parapluie in den voorgevel van zijn huis twee ruiten in de ongelukkige parapluie moest het gelag betalen; het verminkte lijk werd gevonden tegen de brievenbus in de P. C., terwijl de knop op 't slagveld bleef. Tijdens zijn verblijf te Amster dam heeft de Eransche journalist en theater-cri ticus Sarcey, daartoe aangespoord door den be kenden versregel in Coppée's prologue: „Ainsi, mon cher Porei, vouz allez en Hollande, „Pour voir les beaux tableaux et goiiter le skidam," ook onzen jenever eens geproefd.Dat woord „skidam", schrijft hij, had ik in mijn oor geknoopt, en den eersten keer dat de dame bij wie ik te gast was (Sarcey logeerde bij mr'. J. N. Van Hall, redacteur van De Gids), mij 's middags vroeg wat ik gebruiken zou, antwoordde ik met de verlegenheid van iemand, die iets gewaagds onderneemt: „Ik zou wel eens „skidam" willen proeven!" Men keek mij met verbaasde oogen aan „Jawel, den „skidam" van Coppée!" verhaalde ik. „Welnu" dus schrijft Sarcey „welnu, mijn waarde Coppée, ik heb, vertrouwen stellende in uwe verzen, „Skidam" verdronken. Maar ze kerlijk hebt gij zelf nooit uwe lippen, die zich laafden aan het frissche nat uit den Apollobron op den Helikon, met dit afschuwelijk brouwsel bezoedeld, 't Is of men vieze insecten heeft plat gedrukt en laten aftrekken op sterk water (c'est la punaise écrasée dans le sublime corrosif). Ik heb er maar van geproefd, maar den geheelen dag en nacht, zelfs den volgenden dag, heb ik er den nasmaak van in den mond gelyid. Dat heeft men er van, wanneer een dichter om een rijm woord op Amsterdam verlegen zit! Al wat men ooit te lijden is verschuld, Valt lichter door geduld. Zoo iemand de tering niet zet naar de nering Die komt op het ende in nood en ellende. Door werkzaamheid voorkomt men vele kwalen, Die men door luiheid op den hals kan halen! Gezondheidsleer leert ons vooral, Dat men zijn lichaam harder, zal. De zelfverloochening, geloof me vrij, Die maakt der menschengeast gezond en blij. De zenuwen zijn mij de baas, Zei juffvrouw X. met veel relaas. Geen wonder, zij had nooit vernomen, Dat men ze door den wil moet toornen. Meer menschen sterven van te reel, dan van te weinig eten Dit is een stelling, die zoo vaak door velen wordt vergeten. Eene opmerking van een wijsgeer. Wan neer iemand met kastanje-bruin haar, grijs begint te worden, dan is dit een teeken, dat hij vijftig jaar oud is. Maar wordt zijn haar zwart, dan is hij zestig. Optimisme. Alles heeft zijn voor en tegen, zei een jougmensch, die nog al eens geldver legenheid bij eigen ervaring kende. Hoe korter de zomer is, hoe minder interest je in de Bank van Lëening voor je winterjas te betalen hebt! Ieder zijn wapen. Onlangs trouwde een officier in volle uniform. Een broertje van de bruid vond dat vooral zijn degen heel mooi stond, en daar hij nog eene zuster had, wier minnaar timmerman was, vroeg hij: Ma, als Jacob met Anna trouwt, doet hij dan ook een van zijn groote zagen om?" Ontvangen. Een rustend burger gaf on langs, ter gelegenheid van het huwelijk zijner dochter, een prachtige partij. Toen hij de reke ningen nazag en eens optelde, hoeveel hij had uitgegeven, riep hij uit: „En dat noemen de voor name lui nu „ontvangen!" Wat is vlottende schuldP Een pleizier- jac'nt, dat nog niet betaald is. Slecht citaat. „Ik vind het niets aardig van je, dat je in al dien tijd niet eens bij ons bent aangekomen!" „Och, wat zal ik je zeggen? Ik was het vast van plan, maar dag aan dag stelde ik het uit en je weet wat Jean Paul 'zegt: „dat de weg naar den booze met goede voornemens geplaveid is?"" Juist genoeg voor een. „Maar man, je zit maar te lachen achter je krant en ik hoor r.iets. Vertel het mij nu óók eens!" „Och vrouw! voor twee is het niet aardig genoeg!" Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedepdneerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 unr door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonuaie's met en zonder geld. Een onder stuk van een bloedkralen oorbel. Een gonden oorbelletje. Een granaten oorknopje. Eeu armband. Een paar nieuwe kinderlaarsjes. Een gebedenboekje voor R. K. Een haar kam. Een tandenborstel. Een kindersehoentje. Tweeknip- mesjes. Een bondenhalsband. Twee radertjes van een klok. Een stalen priem en pleten vingerhoed. Een ijzeren in houdsmaat. Een schoen. Eenige ringen met sleutels en losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: een parasol. Terug te bekomen bij den heer de Droog in de Olie slagerslaan, een krat van een wagen. Vijftiende Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 24 Juni 1883, des namiddags van 24 uur, door bet stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den beer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Matbilde, Marsch, Koenemtmn. 2. Ouv. No. 2, Kalliwoda. 8. Hommage a Londres, Kühner. 4. Fant. Lucie di Lamoiermoor, Donizetti. 5. Ouv. une fête cbampêtre, Labory. 6. Revue d'opera's, Curth. 7. La reine du bal, Fran9aise, Lossner. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 20 Juni. Aan de veemarkt van beden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 11 koeien verkocht, 9 voor f170 a 270; 3 stier verkocht - voor f 80 a - vaarzen, verkocht - voor f a 2 pinken verkocht - voor f 75 a graskalveren - verk. voor f a 23 nuchtere kalveren, verk. voor 16, a 1,0 46 schapen, verk. 38 voor f 23 a 34 56 lammeren, verkocht 50 voor f 14 a 10; biggen ver kocht 11 voor f 14 a 7; varkens, verkocht voor a c. per kilo, paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 133 stapels kaas, 15343 stuks, wegende 30299 kilo, hoog ste prijs f 36.middelbare prijs per 50 kilo AMSTERDAM, 20 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 243 vette kalverenlste qnal f 0,95, 2de qual. -,85, per kilo, 7 graskalf J 9 a 14,103 nuchtere kalveren, f 9 a 14, - schapen en lammeren f a 113 vette varkens 40 a 51 c. per kilo. LEIDEN, 21 Juni Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 3 paarden 46 a 98 23 stieren 63 a 200, ossen f a 102 melkkoeien 156 a f 290 12 kalveren dito 176 300, 85 vare dito f 145 a 256, 48 vette dito f 172 340, g-raskalveren f a 64 vette 30 h 88 70 a 90; 85 nuchtere dito f 4,50 a 15, 690 vette schapen 23 a 40,110 weide dito 17, a 24, 1434 lammeren 57 magere varkens /14 a 34, 326 biggen f 4,50 a 13. GOUDA, 21 Juni. Op de kaasmarkt waren 105 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 31 a 34; Noord- hollandsche f30 a 35. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.30 1.45 der weiboter f 1.10 a 1.20. per kilo. Handel zeer ving. SCHIEDAM, 22 Juni. Moutwijn. per ned. vat 12,75, Jenever f 18,25, spoeling f -,50 dito commissie f 0,60. HOORN, 21 Juni. Ter waag gewogen 516 stapels kaas wegende, 143472 kilo; hoogsteprijsper 50kilo l'38,.oor kleine, 35,— en voor hooikaas fcommissie f middelbare, f LONDEN, 21 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 600, Schapen en Lammeren 5000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 46 a 64 Schapen en Lammeren 5 4 a 6 8, Kalveren 5 4 a 6 8 Zwijnen 4 - a 4 6. Portugal Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 5 1' i 2 Amsterdam, 22 Juni 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' V V V 8 ii ji 4 Hongarije. Obi. Leaning 13675 Gond leening5 Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Ob). in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. bnitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 Obl. bnitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) 4 binnen], ƒ1250025000. 1 1000—50001 Obl. Alg. Schuld 1865 5 ,i i, 18 6 9 6 Obl. Leening 1876 5 N -Amerika. Old. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation 4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boitel Wezel Obl4' 1875 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sy.ran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PKEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staats!. 1854-4 18606 1864 Rusland. 1864jj 18665 Geldkoers prolongatie 4!/j pet. Italië. Rusland. flumenie. Amerika. 5 5 di v 8 genoteer de koer» 787. 1017,5 97 827. 867, 65"/,, 65 "/is 531/3 987, 767, 927, 2i17i« 45 607, 257, 9'Vl* H7u 93 111 11774 30 157,4 107,, 119 15174 122 69 168 1347, 17'/, 527, 12U/4 50»/,, 83 82 877, 627, 617. 153 377/s 1447, 1067, 11374 100 95 96 1017, 11374 1403/, 131 1257, LAATSTE BERICHT. BERN, 22 Juni. Eene hevige bewegiDg had te St. Gallen plaats, naar aanleiding van een lasterlijk artikel tegen de tentoonstelling te Zurich. De menigte overrompelde den winkel van den man, die voor den schrijver wordt gebonden, Bamberger geheeten, plunderde zijn magazijn, wierp zijne meubelen uit het, huis, verkocht zijne waren bij afslag. De autoriteiten konden er niets aan doen. De politie werd met steenworpen begroet. Vervolgens werden de glazen van het raadhuis ingesmeten cn de invrijheidsstelling der gevangen genomen personen geëischt.. Een bataljon militie kwam tusschenbeide om de orde te herstellen. 10 Cents per regel. Moeders met zieke, lastige, zuigende kinde ren, zullen haar kind genezen en zichzelf veel goed doen door Hop-Bitter te gebruiken. Duizenden sterven jaarlijks aan de eene of andere ongesteldheid der nieren welke zij zouden hebben kunnen vermijden door bij- tjjds Hop-Bitter te gebruiken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3