Laatste Berichten. Voor geest en hart. Tranen. premie-leeningen. Op de Baliam a-e ilanden woeien in 1866, door een kevigen orkaan, ruim honderd duizend kokosboomen omver. Zij stierven echter niet, maar groeiden, op den grond liggend, voort en hunne toppen kregen nieuwe uitspruitsels, die thans veertig a vijftig voeten hoog zijn en rijke vruchten dragen. Eenige Parijsche winkeliers z ij n dezer dagen dupe geworden van een dame, die het handwerk goed verstond. In den tijd van 10 dagen wist zij voor eene waarde van 100,000 franks te koopen zonder te betalen. Niemand deed de moeite te informeeren, wie ze was en waar ze van daan kwam. Zij logeerde in een der grootste hotels. Plotseling kreeg zij een telegram en ver telde aan den hotelhouder, dat een nicht van haar, een prinses S. te Genève een been gebro ken had. Zij moest terstond hare bloedverwante opzoeken, doch gaf order, hare apartementen vrij te houden daar ze binnen een dag o? drie terug zou komen. Men heeft haar echter niet weer ge zien en te Genève bleek geen prinses S. te be staan. Men wil te Darmstadt een katten- belasting ingevoerd zien. De Tuinbouw-vereeni- ging aldaar heeft besloten een verzoekschrift aan de Regeering te zenden, waarin die belasting gevraagd wordt, en dat tevens er op aandringt, dat de katten die in het open veld of in afge sloten tuinen worden gevonden, als roofdieren be handeld mogen worden. De wijk van Palais Royal teParijs wordt tegenwoordig afgeloopen door een bende dieven, die net gekleed, in de huizen dringen en, hun kans schoon ziende, geheele kamers leeg st •- len. Zoo zag men dezer dagen een heer op een dak de maat nemen en daar men hem voor een landmeter aanzag, liet men hem stil begaan. La ter bleek echter, dat hij, onder dit voorwendsel, door het dakvenster in een kamer geslope was, waar hij al het draagbare meegenomen had. De kosten der kroningsfeestente Moskou worden opgegeven 54 millioen roebels <e bedragen, d. i. 20 millioen meer dan de raming. Het groote zevendaagse he mu- ziekfeest te Boston heeft een zeer slechte gelde lijke uitkomst opgeleverd, ondanks de meester stukken die er werden uitgevoerd, als: Handel's ode Cecilia en de Messias, Rubinstein's „Toren van Babel", Cherubini's groote Mis, Beethoven's Koorfantasie, Gounod's „Verlossing", Bruch's Ar- minius enz. Het publiek was er zoo weinig tal rijk, dat de rekening van het feest met een na- deelig saldo van niet minder dan 72000 afge sloten moest worden. De opnieuw ingevoerde stieren- gevechten te Béziers in Frankrijk hebben aan óe ziekelijke nieuwsgierigheid van den grooten hoop reeds heel wat voldoening gegeven. Een toreador ontving een hoornsteek in de keel, op het oogen- bük dat hij den stier ging dooden, en een toe schouwer werd door een vluchtenden stier ge wond. Wederom zijn de zoogenaamde kwartjes-vinders op hun beurt de dupe van een landbouwer geworden. De beklagenswaardige wezens hebben op de markt te Hilversum al de moeite van het vinden van een kwartje, de uit— noodiging om iets te gaan gebruiken en het aan bod van een glaasje en een sigaar aan een markt- ganger uit Eemnes verspild, want toen dat alles achter den rug en genoten was, heeft de boer de heeren vriendelijk bedankt en is heengegaan zonder een cent aan hen te verliezen. t Schijnt dat dit nobele beroep ook al weer zijn tijd ge had heeft. Als een zeldzaamheid moet wor- den vermeld, dat eergisteren door den brugwachter C. Van der Pol te Harlingen een zuiver witte raaf is gevangen. Het dier, dat reeds eenigen tijd aldaar was genesteld, is nog jong en zeer tam. Een flinke som is den eigenaar dan ook reeds aangeboden, om het af te staan. Als tegenhan ger is door een ingezetene van Den Haag een geheel zwarte zwaluw gevangen. Middel tegen de hitte. Om bij overgroote warmte besloten ruimte koel te maken, moet mer. blikken emmers met ijs (van onverlakt blik zijn de beste) zoo dicht mogelijk aan de zoldering hangen, waardoor men in betrekkelijk korten tijd de gewenschte koelheid verkrijgt. De aan de emmers afgekoelde lucht wordt namelijk zwaarder dan de omringende heete lucht; zij zakt dus, en nieuwe luchtlagen komen in hare plaats bij den emmer, om ook afgekoeld te worden en te zak ken. Zoo gaat het onafgebroken voort, en door de aanhoudende luchtstrooming is het vertrek weldra koel genoeg geworden. Vaten met ijs ter hoogte van eene tafel baten daarentegen zoo goed als niets. Men schrijft uit Ter Apel van 23 Juni: Het vuur in 't Compascuum Veen, wel verre van uitgedoofd te zijn, woelt thans op om streeks 1 meter diepte onder de oppervlakte van 't veen en schijnt langzaam verder te gaan; mu ren van huizen, alsmede geheele stukken veen, vallen dientengevolge in. Het blusschen is thans zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk. Wij lezen in het N. v. d. D. het vol- gende: Naar aanleiding van ons bericht in het nummer van 22 Juni over het vinden van stroomend water met behulp van een tak, deelt men ons mede, dat in N. Amerika het volgende gebruikelijk is. Men neemt daar een éenjarigen, gevorkten tak van een perzikeboom in de handen, en wel zóó, dat elke vork in de palm der hand ligt mot de vingers naar beneden omgeslagen; daarna brengt men de handen voor de borst, zoodat dan het rechte eind van den tak rechuit steekt. In die houding begint men vooruit te loopen in de rich ting waar het water gewenscht wordt, elke seconde een stap doende. Bevindt zich het water onder dien beloopen grond, dan buigt zich het rechtuitgeslo- ken eind van den tak naar beneden, ondanks de sterkste inspanning om het horizontaal te houden. Hoe sterker buiging, hoe meer water. Heett dat plaats dan loopt men, de stappen tellende, achter uit terug, tot waar de tak zijn vorigen stand zal hernemen. Zooveel stappen nu geteld zijn, zooveel Eng. voeten diep zit het water in den grond. Het middel is daar algemeen bekend er. wordt beproefd zonder er geloof aan te slaan. Ik heb het meermalen aangewend dus eindigt onze berichtgever en er mij steeds goed bij bevon den. De tak moet in één jaar gegroeid zijn. lil Zwitserland doet het bijna een maand lang niet anders dan regenen. Het gelijkt daar meer Maart dan Juni. De meren zijn sterk gewassen en verscheiden streken in Solothurn staan blank. Het weer in noordelijk Italië is al even guur als aan deze zijde van de Alpen. De Cevennes, de Mont Yentoux en de bergrug van Mt zilhae zijn met sneeuw be dekt, en dat in het einde van Juni! Volgens een bericht uit Rome is verleden Zondag-avond te Dervio, in Como, een marionetten-schouwburg afgebrand en hebben daarbij 47 personen het leven verloren. Tien ande ren werden gekwetst. Te Ooltgensplaat zijn eergisteren- middag de landbouwer D. Van Kempen en zijn beide zoons, terwijl zij op het veld waren, door den bliksem getroffen, zoodat zij allen op de plaats dood bleven. Het schijnt bij de redactiën van sommige Duitsche bladen al voorbeeldig ordelijk toe te gaan. Het Deutsche Tagehlatt berichtte onlangs, dat een gewraakt bericht bij ongeluk in de courant was geraakt, door de vergissing van een loopjongen, die het uit de snipper- mand nam. Op de Leliegracht te Amsterdam arresteerde de politie gisteren-namiddag twee nog jeugdige personen, die een daar voorbijgaand heer vroegen hoe laat 't was, en van die gelegenheid ge bruik maakten om hem het horloge ujt de hand te rukken. Dit feit had plaats op klaarlichten dag en op eene druk begane gracht. Onder den titel „the British Me- karski improved air engine company is te Londen een vennootschap opgericht tot exploitatie van Louis Mekarski's systeem van samengedrukte lucht. Het stelsel moet vooral met voordeel zijn toe te passen voor tramways. De directeuren der „Me- karski-company" bieden aan, de beweegkracht voor tramways te leveren per mijl en voor een prijs, die veel goedkooper is dan paardenkracht. Gisteren is te Berlijn het proces geopend in de zaak van kapitein von Schleinitz en eenige anderen, beschuldigd van geldafpersing door middel van het weekblaadje de U nabh&ngige. In dat blad werden namelijk hooggeplaatste of vermogende personen bedreigd met openbaarmaking van, hetzij dan ware, hetzij verzonnen schandalen, welke publiciteit alsdan door geld kon worden afgekocht. Er zijn een groot aantal getuigen ge dagvaard. Indien gij soms iets goeds verricht, Beschouw het slechts als eene plicht. Geduld dat is een groote macht, Die in veel kwaad het goede br&cht. Wil meu in welvaart zich verblijden, Dan moet men worstelen en strijden. Slechts arbeid adelt. Hij alleen Staalt spieren, pezen, merg en been. Niet bang zijn, doch voorzichtigheid, Heeft vele rampen afgeleid. In een sprookje wordt van een koning ver haald, die zijne jonge gemalin door den dood had verloren. De smart knaagde aan zijn hart en de gansche wereld met al haar rijkdom scheen hem eenzaam en vet laten toe. Daar naderde een grijs aard en zeide, dat de goden besloten hadden de innig geliefde uit de armen des doods te verlossen, wanneer er drie menschen op haar graf verschenen, die in hun leven nog geen traan geweend hadden. De Koning zond onmiddellijk boden uit naar alle deelen des lands om gelukkigen te vinden, wier oogen nooit door tranen waren vochtig geworden. Doch te vergeefs. Noch in paleizen, noch in hut ten waren er menschen te vinden, die nimmer den tol der tranen in 't ondermaansche hadden betaald. In den kinderlijken leeftijd vloeit menige traan; tranen vloeien uit de oogen der ouders als zij hunne kinderen zegenen. Het teedere vrouwelijke geslacht is natuurlijk veel meer tot weenen ge neigd, dan de sterke man, en eene vrouw, die aan 't graf van haar geliefden echtgenoot, in de overmaat van hare smart, niet in staat is te weenen, heeft iets ijselijk, iets huiveringwekkends, iets vreeseliiks. En is de traan een man onwaardig Geens zins. De traan in 't oog van den sterken man heeft niets strijdigs, niets kwetsends. Bij Homerus weenen zelfs de helden. Vele menschen zijn er trots op, elk gevoel, ook dat der smart te be- heerschen en met geweld de tranen te onderdruk ken. Maar, zulk eene stoïcijnsche gevoelloosheid is onnatuurlijk, is huiveringwekkend als het graf. En zien we niet dikwijls dat ijzersterke karakters, als de zielesmart met al haar kracht op hen nederkomt, de tranen niet kunnen weerhouden? Slechts zelden zijn tranen getuigen van onedele gevoelens des harten. Wel is waar openbaren harts tocht en woede zich soms door tranen, doch dat zijn uitzonderingen. Hoe gansch anders straalt de traan der vreugde, hoe fonkelt de parel in 't oog der liefde, hoe troostend is de traan van 't medelij den en hoe weldadig is het le.vustzijn dat ons lij den aan' vreemde oogen tranen ontlokt. Moderne philantropie. Bedelaar. Een aal moes als 't u belieft. Gravin. Onbeschaamde, hoe durft ge dit te vragen? Heden-avond dans ik voor u. Allerlei. Nieuwe mode. Gastvrouw. Caroline breng spoedig een glas water voor Mevrouw de Gravin, maar op een bord, hoort ge! Caroline (in zich zeiven) op een bord! Dat is weer een nieuwe mode, nu drinken de groote lui het water als de kat uit een soepbord. Dubbelzinnig. Reiziger. Is het geoorloofd de antiquiteiten van dit kasteel de bezichtigen? Be diende. Onmogelijk, Mevrouw de Gravin en hare zuster zijn naar de stad. Vrijheid. Sergeant, (tegen de soldaten). Als de overste straks bij de inspectie vraagt hoe het met u gaat, dan zegt ge allen: zeer goed, want zoo wil het de overste. Een koopje. Op eene onlangs gehouden kunst veiling koopt een Franschman vrij goedkoop een aardig schilderijtje van een bekenden meester. „Nou, dat is ook een koopie!" mompelt halfluid een Amstcrdamsche handelaar. nQuoi, une copie?" roept nu de Franschman verontwaar digd en 't kostte inderdaad eenige moeite hem de zaak uit te leggen en weer tot kalmte te brengen. Moeilijk te voldoen. Joris Goedbloedis een groot vereerder van den ouden tijd, vooral wat de soliditeit van den ouden bouwtrant be treft. „Wijs mij onder al die nieuwe krotten en kaartenhuizen", sprak hij laatst tot zijn vriend, „er eens één aan, dat zich zoo lang goed ge houden heeft, als die stevige paleizen, die onze voorvaderen gebouwd hebben!" Niet eerlijk verdiend. Een Engelsckmar, had een hoogen prijs uitgeloofd voor die vrouw, die een geheelen dag in een kamer vol vrouwen zou doorbrengen, zonder spreken. Eén vrouw won den prijs, doch bij onderzoek bleek, dat zij stom was. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 27" Juni. Bij het hevige ou weder dat Maandag-namiddag tusschen 5 en 6 uur boven deze gemeente woedde zijn op de boerderij »'t Klooster», onder Schooten, 2 koeien door den bliksem doodelijk getroffen. De Minister van Binnenlandsche Zaken is gisteren in deze gemeente gekomen, naar aanleiding van het reeds sedert geruimen tijd aanhangige vraagstuk der wijziging van de grenzen van de gemeenten Haarlem eu Schooten. Z. Exc. heeft, vergezeld van den Commissaris des Konings en de Burgemees ters vau beide gemeenten, de gedeelten dier gemeenten bezocht, waar de besproken wijzi ging van grenzen zou behooren plaats te vinden. BURG. STAND DER GE M. HAARLEM. Ondertrouwd: F Lanser en J Delhaes; J Jansen en M C Huisman; H Hospes en A v. Koningabruggen. Getrouwd: H v. Niel en I W C Brinkman; J H Hillerström en A. iM Swens; J K Tadeuia en A M Sabel is; J M Pel en J J Kranenburg; J H Delhaes en M de Noo; J J Koelemij en A M v. Miegem; A L Miezenbeek en K P de GraafF. Bevallen: M P Amama geb. Blomsma z. MA Snoek Pollé geb. Lensen z. M Ophof geb. Schornagel d. G Moeiwijk geb. Smit z. LH Zandstra geb. v. 't Hek d. en z. G T Weijtlandt geb. Tonckens z. J Wijk huizen geb. Soellaart z. L Akersloot geb. Markwat z. J J Moolenaar geb. ten Bosch z. A Smit geb. Tromp d. C Verkooij geb. Veen z. G J v. Maanenberg geb. y. d. Braak z. G Bouman geb. Schrama z A E Klerk geb. v. Berloo z. A G Gijsbertse geb. v. Huizen d. C E A Reuman geb. Scheerlings z. Cv. Duffelen geb. Eijkenaar z. G M v. Emmerik geb. Pieper d.^ J M Klein geb. v. Heinsbergen d. Overleden: P de Hilster 55 j. Essenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van W Rademaker Leidsche vaart, zijweg B.; H J Jansen 1 mn. z. L. Heerenvest; E J W v. Varelen 68 j. wed. N J v. Hattem Schagchelstraat; C Tromp 80 j. wed. T Toussaint Heerensingel; AM Eijkel 3 mn. Om- valspoort; J v. Brussel 79 j. Breesteeg; N Waale wijn 60 j. Kerkhofstraat; AM Broekhuis 12 mn. d. Raaks; J Wijkhuizen 6 mn. d. Rozenmarijnsteeg; H v. Pol 69 j. Ged. Kraaijenh. gracht; J v. Huët9j. z. L. Heerenvest; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H H Moning Wolstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J v. Duijnhoven Zomervaart; JE Meier 9 mn. z. Zijlstraat; M H Stam 1 mn. d. Drappenierstraat; S C Prince 66 j. wed. H L Frans Bakenessergracht; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van C Vork Drosaestraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 21 Juni 1883. 1. J M te Haarlem, overtreding wet hondenbelasting, bij verstek f 6 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. J 1 H I wed. C G H T v. S. vroeger te Haarlem thans te Amsterdam, feit en straf als voren. 3. C v. W te Haar lemmermeer, moedw. inish., vrijgesproken. 4. H J L te Haarlemmermeer, moedw. mish., 2 boeten van f 3 of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 5. G v. W h/v. D v. R te Haarlemmermeer, moedw. mish., f 8 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 6. J de J te Krommenie, moedw. mish., 7 dagen gev. straf c. e met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 7- J M en P M B beiden te Haarlem, openbare schennis der eerbaarheid, ieder 8 dg. cell. gev. straf en solidair in de kosten. 8. H J W te Haarlem, openbare dronkenschap, f 15 boete of 7 dagen aubs. gev. straf c. e. 9. A G te Monnikendam, openbare dronkenschap en rebellie, bij verstek, 8 dagen gev. straf, f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 10. A D te Edam, feiten als voren, bij verstek, 8 dagen gev. straf, 2 boeten van f 10 of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 11. E M te Wormerveer, geweldpleging tegen de politie en re bellie, 3 maanden gev. straf c. e. 12. J v. G te Haar lemmermeer, gedeeltelijk afsnijden van op stam staande boonen. De officier van Justitie niet ontvankelijk verklaard in de ingestelde vordering. MARKTBERICHTEN HAARLEM, 25 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe -,;a witte dito f 8,80 a -, rogge J -.a -,haver 3.75 a 4,gerst -.a f duivenboonen -,abruineb./bruinmosterdz -akarweizaad fa 1 per 50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f HOORN, 23 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 5 heet. tarwe f 10,50, a heet. rogge f-,6 heet. gerst f 6,50. 2 heet. haver f 5,mosterdzaad f 26,a karwijzaad f 14,— heet. boonen: heet bruine f 17,— a gele f heet. paardeboonen f a - heet. erwten a heet. groene 16,a 17,heet. grauwe 20.a heet. witte 550 heet. n. aardappelen /6a ,4. alles per heet.; manden appelen a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 11 paarden vsn f -SO tot 230 veulens f a 8 koeien van f 150 tot 230, 10 kal veren van 8 tot 22, 59 schapen van J 30 tot 36 lammeren van f tot 1 varkens van n 23, - zeugen a123 biggen van f 4a 12; bokken af -.geiten fa 22 Juni. Aangevoerd 6 koeien van f 200 tot f 300, lammeren van f tot en 324 schapen van f 30 tot f43,50 per stuk; 2 varkens van 51 tot c. per kilo. AKLMAAR, 23 Jnni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 16 koeien175 a 290, 22 nuchtere kalveren /10 a 21, - vette kalveren a59 schapen 13 43 varkens f aper kilo, 80 ma gere dito 14 a 22,7 bokken 5 a 9, 15 paarden 150 a 400, 169 lammeren f 8 a 17. LONDEN, 25 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 00. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/6 a 6/-. schapen en Lammeren 5/4 a 6/8, Kalveren 5/8 a 6/8 Zwijnen 4 - 4 9. AMSTERDAM, 25 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 727 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,92, dito 2de qnaliteit 0,84, dito 3de qualiteit /0,72 per kilo; melk- en kalfkoeien f 130 a 120, - graskalv. a 98 nuchtere kalveren 6 a 12, 420 schapen en lammeren 34 a 9 vette varkens 40 a 50 c.; beiden per kilo. 13 biggen 4 a 8; paarden a ALKMAAR, 22 juni. Granen. Men besteedde voor tarwe 7,50 a ,10 rogge 7.50, a -,gerst fa-,a 5,75, dito chev. 6,a 6,25 haver 4.60 paardenboonen -,a-,bruine dito a .15— duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad a geel dito karwijzaad a blau maanzaad groene erwten 18,a grauwe dito 23,a vale dito a Witte a Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 777 stapels, wegende 178,349 kilo. Gras-, kleine f37,commissie f 36,—mid delbare f 36,laagste prijs f hooi-, kleine f com missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo 25 Juni. Ter veemarkt werden verkocht 2 koeien van f 200 a 210, 299 kalveren van f 100 a 110,18 nuchtere dito van f5 a 17, 189 schapen f 25 a 35,192 varkens f40 a 50 c. 26 magere 13 a 21 c. per kilo. ROTTERD AM, 26 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd4 paarden, 1271 runderen, 196 vette- en graskalveren 34 nuchtere kalveren 418 scha pen of lammeren, 458 varkens, 216 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 92 c. 2de qnal. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 95 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was lieden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 52 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 133/8 ton, 100/16 tonnen, 1000 stukken a 1 kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 58 2e qualit. f54, 3de qual. f48. LEIDEN, 23 Juni. Aande markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 5 heet. tarwe winter- -,a-,zomer- /-,a f -, 3 heet. rogge winter- -,a -,—zomer- -. -.16 heet. gerst zomer- -.a -.chevalier -,a -,11 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per J/4 vat lste qual. 58,— a 64.—, 2de qual. f 52.— a 56.—. SCHIEDAM, 26 Juni. Moutwijn per Ned. vat f 13,25 Jenever f 18,75, Amsterd. proef f20,Spoeling f0,60 dito commissie f 0,60. PüRMEREND, 26 Juni. Kaas: aangevoerd 431 stapels prijs der kleine kaas i' 37 middelbare Boter 1.35 a 1.45 per kilo. Runderen: 223 aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanroer 218 stuks, prijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 79 stuks, prijs f 8 a 24 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 166 stuks, prijs 40 52 c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer 50 stuks, prijs f 12 a 17 per stuk met stuggen handel. Biggen: aanvoer 161 stuks, prijs f 3 a 7, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 508 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per kopboter akippen - eenden a e.; kipeieren 3,75 a 4.25 eendeneieren f 4,per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 26 Jnr.i 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21 Hongarije. Obl. Leeuing 1867 Gondleening Obl. Pausel. Leen. 1860-64. Obl. in papier (MeiNov.). zilver (Jan.Juli). Obl. buitenl. 1853-80 bij Hope Comp. Oude Russen Obl. Nic. Spw. 1867 69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buiten'l. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) binnenl. 1250025000. 1000—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 ii u 1869 Obl. Leeniug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien Peru. Leening 1870 Italië. Oostenrijk Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .d Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aaud. Baltische Spw. Aand Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. /1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Gert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 47, 5 4 6 l'i 2 4 1 1 5 6 5 4' 4' 6 5 ivid. 4 5 s 5 5 pet. genoteer de koers. 66 78>/, 1013/1. 97>/.s 826/8 86VS 8513/is 657/s ®8'/s 987a 76 927, 27"/is 45 607, 257, »'/i II 93 III 1177, 297, 147, 916/is 11978 151?/, 12P/, 687, 160 1347, 177/, 523/i, 1217/8 51 837s 82 877a 627, 617» 1533/s 367/8 145 107 1133/, 100 94,3/8 957a 10H/a 1137, 1407a 130 1247, PARIJS, 26 Juni. In den Senaat heeft Berenger verlof gevraagd tot het houden eener interpellatie over de opheffing der aalmoe zeniers bij de hospitalen. De discussie is vastgesteld op Zaterdag. BRUSSEL, 26 Juui. De Kamer heeft met 61 tegen 50 stemmen het wetsvoorstel aangenomen tot opheffing van het privilege voor de seminaristen en de leerlingen der normaalscholen in zake de militie. LONDEN, 26 Jrfni. In het Lagerhuis be vestigde Ashley dat de Eugelschen de ver sterking van Gbon op Afrika's Westkust genomen hebben. Zij verloren twee soldaten, en één politie-agent werd gewond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3