MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. De ware vriend. Ter behartiging. Schuld bekennen. Allerlei. Erratum. mededeelingen Waardoor worden de bouw- en metselsteen en, de straatsteenen en tegels voor namelijk verweerd? Geschiedt dit onder den in vloed van een wisselende temperatuur, door vochtigheid en droogte, of zijn er andere oorza ken waarvan bij deze quaestie rekening moet ge houden worden? Parize heeft zich met proeven beziggehouden om dit uit te maken. Men meende vrij wel algemeen, dat het verweeren alleen ge schiedde ten gevolge van de genoemde oorzaken, door zyn onderzoekingen is aan het licht gebracht dat microscopische diertjes de eigenlijke aanlei ding tot het hierbedoelde bederf zijn. Dit is vooral bij verweerde tegels op te merken. Parize onderzocht het stof of het poeder van verweerde tegels met een sterk vergrootenden microscoop, en zag dat dit uit een aantal levende wezens bestond. Deze proef men vergete het er niet bij te voegen zou intusschen van weinig waarde zijn geweest, wanneer Parize niet door de genomen maatregelen zekerheid had bekomen, dat de te genwoordigheid van die bewerktuigde diertjes niet aan toevallige omstandigheden moest worden toe geschreven. In de buurtschap Uddel (op de Veluwe) is Dinsdag middag de 73-jarige weduwe H. K., die den geheelen namiddag druk bezig was geweest met het opstapelen van plagturf en reeds een ffinken hoop daarvan gemaakt had, van dien hoop afgevallen, met het treurig gevolg dat zij bijna onmiddellijk daarna bezweek. Er zal op nieuw een poging gedaan worden tot regeling van het kopy-recht tusschen Engeland en de Vereenigde Staten. Het misluk ken van vroegere pogingen wordt voornamelijk geweten aan de uitgevers aan beide zijden, die een werkzaam aandeel in de onderhandelingen namen en daarbij te veel uitsluitend de belangen van den boekhandel in het oog hielden. Thans hebben de voornaamste schrijvers van de Ver eenigde Staten besloten voor zichzelven te han delen, onafhankelijk van de uitgevers. Zij zullen zich eerlaDg tot het Congres en het volk wen den met een nieuw met zorg opgemaakt ontwerp tot regeling van de quaestie in het belang van de auteurs. De voornaamste bladen van verschillinde richtingen zijn alle zeer ten gunste van het plan gestemd. Uit de Eriesche gemeente Donia- werstal schrijft men ons, dat Dinsdag als post pakket eene hoeveelheid aardbeziën verzonden werd, waarvan de inpakking waarschijnlijk veel te wenschen heeft overgelaten, want alle stukken en couranten schenen als met het sap dier vruch ten overgoten. Wenschelijk zou bet zijn dat op de inpakking van dergelijke bezending wat nauw keuriger gelet werd. Aan de de Weesperzijde te Amst. is iemand gisteren-namiddag, kort na het overvloe dig gebruik van komkommers en aardbeziën, plotse ling overleden. Te Denekamp kan de gemeente- ontvanger het tweede kwartaal der traktementen van de gemeente-ambtenaren, de onderwijzers in cluis, niet uitbetalen, wijl het bestuur dier gemeeDte de vorige week, de gelden voor de gewone uitgaven bestemd, heeft besteed tot den aanbouw eener onderwijzerswoning, waarvoor op de begrooting van 1883 het bedrag slechts in „memorie" voorkomt. De ontvanger verklaart dan ook rond weg, dat hij de kunst niet verstaat om van posten in „memorie" zonder verdere aanwijzing uitbe talingen te doen. Den len dezer maand is dus voor de gemeente-ambtenaren van Denekamp de 2e „Tangersproef" ingetreden. De eerste duurde van primo Juli '81 tot Maart '82. Hoe lang zal deze nu duren?! Een kindje van vier weken te Arnhem kreeg een kersepit in den mond en stikte daaraan. Men heeft onlangs in de groote opera te Parijs proeven genomen met een elec- trischen toestel, om de maat te slaan voor het personeel van het koor achter op het tooneel en achter de schermen, dat in dit opzicht maar al te vaak het spoor bijster raakt. Er werd een electrische slagbatterij daar nedergezet en verbonden met den lessenaar van den orkest-directeur, die zoo voor het personeel achter de maat kan aan geven. De proeven slaagden zeer goedUitvinder van den toestel is de Heer Samuel, een zoon van den directeur van het conservatorium te Gent. Een veelbelovend knaapje vanll jaar stal Maandag van iemand te Arnhem de portemonnaie met geld. De jeugdige dief bevindt zich in arrest. Woensdag had in de Gallerie du Tra - vail op de tentoonstelling te Amsterdam eene ernstige vechtpartij plaats uit broodnijd, tusschen een verkoopster en een verkooper. De laatste moest het onderspit delven, toegetakeld door krabben en verwondingen. Er is natuurlijk proces-verbaal opgemaakt door de politie, die verdere onaange naamheden voorkwam. De lief hebber ij voor Sport gaal ver. Bij de wedloopen van krabben en dergelijken heeft men nu ook hommel-wedvluchten, Zij wor den door de jongens te Spa gehouden met mal- tons, een soort van hommel, die zijn nest onder den grond maakt. Zoodra de jongens zulk een nest ontdekken, nemen zij de hommels mee, en laten die, na ze gemerkt te hebben, op een grooten afstand weder los. De eerstaangekomen hommels zijn overwinnaars. Woensdag 11 reden de Koning in van Bumenië, Prinses Hendrik der Nederlanden de Prins en de Prinses von Wied naar Coblenz om de keizerin een bezoek te brengen. Terwijl zij onderweg waren, brak een hevig onweder los. De bliksem sloeg in een boom naast het rijtuig; de lakeien werden op den grond geslingerd, zonder kwetsuren van beteekenis te ontvangen; de vorste lijke personen bleven ongedeerd. Te Boisheiro, 3urenvanVenloo, 1' Maandag de bliksem geslagen in een huis dat geheel afbrandde, en waarbij een 3 jarig kind den dood in de vlammen vond. Een ontzettend ongeluk had plaats kunnen hebben met der. mailtrein van Londen naar Holyhead (Iersche post). Nu het nog ge lukkig is afgeloopen verdient de inderdaad curieuze toedracht wel vermelding. Op 't oogenblik dat de trein van Blandudur (Wales) geseind was, kreeg de signaalwachter te Conway (ongevee» vier sta tions van Blandudur) van de tegenovergestelde zijde het signaal, dat een enkele locomotief op den weg was. Hij besloot deze locomotief opeen zijlijn te laten wachten tot dat de mailtrein voor bij zou zijn. Daartoe het sein gevende, komt ech ter reeds in het volgende oogenblik de locomotief aansnuiven en vliegt met de snelheid van den wind, zich om ereen seinen bekommerende, het station voorbij. Een botsing is onvermijdelijk. De seinwachter is voor een oogenblik verstijfd van schrik, maar gelukkig slechts één oogenblik. Plot seling wordt 't hem helder, wat de reden is van het blindelings doorrijden der locomotief: de stoker en de machinist zijn in slaap gevallen. De wachter seint naar het volgend station: „locomotief komt dadelijk; stoker en machi nist slapen; snel knalsignalec gelegd of bot sing onvermijdelijk!" De baanwachter te Col- wyn-bay had juist nog den tijd om de knalsig nalen op de rails te leggen toen de locomotief reeds kwam aanrijden. Er volgden een reeks ont ploffingen en de slapers ontwaakten. De locomotief, waarin het water bijna uitgeput en het vuur zoo goed als uitgebrand was, werd tot stilstand ge bracht en juist nog bij tijds op een zijspoor geleid. In de volgende minuut snelde de mailtrein voor bij. Zonder de tegenwoordigheid van geest van den signaalwachter te Conway zou die trein ver loren zijn geweest. Uit een onderzoek is gebleken dat de machinist en de stoker 18 uren achtereen dienst hadden gedaan. Zij waren toen van ver moeienis in slaap gevallen. De Amsterdam sche Omnibus- maatschappij heeft gedurende het 2de kwartaal van 1883 vervoerd: 3,023,573 passagiers, tegen 2,166,081 in hetzelde tijdvak van 1882 of 857,492 (40 pCt.) meer. Totaal van 1 Jan. af 4,962,557 passagiers, tegen 3,900,751 in het vorige jaar, dus ruim 1 millioen meer. Op de Londensche visscherij-ten- toonstelling schijnen sommige landen op eigen aardige sobere wijze vertegenwoordigd te zijn. Griekenland wordt vertegenwoordigd door eenige sponsen, van eene Londensche firma afkomstig, en Helgoland door eenige photographiën van vis— schers en eene bus voor liefdegiften. Matthew Webb, de man die zich indertijd eene Europeesche vermaardheid verwierf door van Dover naar Calais te zwemmen, wil thans een nog sterker, of althans een heel wat gevaarlijker waagstuk ondernemen. Hij wil den Niagara oversteken, vlak beneden den val, waar de stroom eene snelheid heeft van 35 Eng. mij len in het uur, dat is van een fliuk rijdenden spoortrein. Het zal daarbij voornamelijk aankomen op het ontwijken van een machtigen draaikolk en van twee scherpe klippen, over welke de water massa met ontzettend geweld heenbreekt. Webb erkent dat hij zich aan een niet gering levens gevaar zal blootstellen. Doch zoo hij het roeke- looze stuk volbrengt, dan ontvangt hij 10.000 dollars hem toegezegd door de spoorwegmaatschap pijen, die bij deze gelegenheid een 100,000 toe schouwers denken aan te voeren. Bêtise humaine ou sont tes limites! Woensdag-morgen te 9 uur is te Schiedam de 9 jarige J. E. Van E., die met nog andere jongens in het Spuikanaal aan het zwem men was, verdronken. Na eenigen tijd naar hem gevischt en gedoken te hebben werd zijn lijk op gehaald. Te Londen is zekere kapt. Johnson uit Christiansand, in Noorwegen, aangekomen, die in een open bootje van 24 voet lengte een reis over den Oceaan heeft gedaan. Hij vertrok den len Juni uit Drontheim, voer langs de kust tot Stavanger, nam daar een paar dagen rust en slak den 17en in volle zee. Den 25en bereikte de boot de Engelsche kust en Maandag kwam zij op de Theems. Op de Noordzee had de Neptunus, zoo heet het vaartuig, een storm door te staan, die twee dagen duurde. De boot kwam echter behou den door alle gevaren heen. Zij zal waarschijn lijk op de visscherij-teutoonstelling ter bezichtiging gesteld worden. Kwaadaardige keelziekte en rood vonk heerschen thans epidemisch te Berlijn, vooral in de voorsteden. In alle ziekenhuizen zijn de zalen voor diphtheritis-patiënten overvol en men is soms hoogst verlegen, hoe nog meer van die pa tiënten onder dak te brengen. Gedurende vijftien maanden, van 1 Jan. 1882 tot 1 April 1883, heeft men te Ber lijn niet minder dan 490 kinderen, als weezen, door het burgerlijk bestuur moeten doen verplegen, omdat hunne ouders zich heimelijk hadden ver wijderd. Bovendien heeft het gemeentebestuur de zorg voor nog 195 kinderen op zich moeten nemen, omdat aan de ouders of voogden bij rechter lijke uitspraak het recht was ontnomen om ze bij zich te houden. 't Is laf naar eer en roem te jagen, En dom zich zeiven zoo te plagen. Gelijk het bloempje kwijnt door nevel, Zoo kwijnt het lichaam door den wrevel. Wil men tot 't ideaal van grootheid komen, Dan moet de geest het vleesch betoomen. Men vindt slechts genot op aard Waar 't schoone zich aan't goede paart. Te veel met leerstof overladen, Maakt dof en zal het lichaam schaden. De ware vriend is niet hij, die ons den spie gel der vleierij voorhoudt, waarin ons beeld aan ons zeiven bevalt; de ware vriend is hij, die op onze gebreken wijst en ze helpt verbeteren alvo rens de vijand ze heeft ondekt. Datgene, wat ver van ons afligtis niet altijd het beste. Wij zijn geneigd, datgene wat verwij derd en moeilijk te bereiken is, te overschatten; dat, wat werkelijk het beste voor ons is, ligt altijd in ons bereik, ofschoon wij dat dikwerf overzien. Schaam u er nooit voor te erkennen, dat ge ongelijk gehad hebt. Ge verklaart immers slechts met andere woorden, dat ge vandaag ver standiger zxjt dan gisteren. Ook een compliment. Onlangs presideerde de Hertog van Cambridge een feestmaal van de vereeniging der Londensche huurkoetsiers. De Hertog dronk op den bloei en groei der vereeni ging. Deze toost werd beantwoord door een koet sier, die betoogde dat hij steeds veel sympathie voor den Hertog gevoeld en daarom zeer ver langd had hem persoonlijk te leeren kennen. Thans nu hem dat geluk ten deel valt, moest hij getuigen, dat, als men hem niet gezegd had, dat de voorzitter de Hertog was, hij in de stel lige verbeelding zou geweest zijn dat de voorzitter een koetsier was, die minstens al een dertig jaar op den bok had gezeten. Een klein verschil. Toen Koning Eriedrich Wilhelm IV zich eens beklaagde, dat zijne be velen niet stipt werden ten uitvoer gebracht, terwijl de minste wensch van Keizer Nicolaas van Eusland onmiddellijk werd bevredigd, antwoordde Generaal'von Gerlach op zijne eigenaardige, dras tische wijze: „Ja, Sire, de wenschen van Keizer Nicolaas hebhen het eigenaardige dat zij dikwijls tot stokslagen kristalliseeren." Een practiseh taalkundige. Bij ons mer ken we bet linnengoed maar SVP, verklaarde van Pimpelen onlangs, en dit merk geldt voor allen, want mijne vrouw heet Sjarlotte, mijne dochter Sjanette en ik heet Sjors. Ziekte-oorzaak. Vrouw. De dokter zegt dat ge aan dyspepsie lijdt. Man. Dyspepsie dat komt van 't Grieksch. Vrouw. Neen, dat komt omdat ge te veel carbonade gegeten hebt. Modern kinderspel. Eenige kinderen van een bankier willen een gemeenschappelijk spel spelen. Het oudste, een meisje, stelt voor „ban kier" te spelen. Voor dit doel verdeelt zij de rollen en zegt tot een der kleine jongens: „gij zijt de kassier die zich met de kas verwijdert, ter wijl ik mijn juweelen verzilver en gij, sprak zij tot een anderen knaap, zijt de compagnon, die rade loos is. Zoo kreeg ieder knaap een rol, slechts de jongste vergat zij. Deze nadert haar weenende en zeide: wat moet ik dan doen?" //Gij," antwoordde zij op verachtelijken toon, „gij zijt veel te dom om mee te spelen neen toch niet, gij kunt aandeelhouder zijn." Troef. Een boer stond te kijken naar het bouwen van een groot huis en vroeg aan een heer, die voorbij ging, waartoe dit gebouw moest dienen, „'t Wordt een gekkenhuis voor boeren," antwoordde deze. „Dat dacht ik wel," her vatte het boertje, „voor heeren uit de stad is het ook veel te klein." Landelijk-muzikaal. Een auteur is bij een zijner vrienden, op 't land, te gast. Het gesprek liep over de muziek. Houdt ge van Bossini?" vroeg hij zijn gastheer, „O, ik dweep met hem," antwoordde deze fluks. „Kent ge zijn Barbier?" „Neen," sprak de gastheer, „ik scheer mijzelf." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 Juli. In de zitting van Pro vinciale Staten van Noord-Holland zijn tot leden van Gedeputeerde Staten verkozen de heeren mr. A. Rendorp. II. J. Van Len- nep, J. C. ZimmermanA. Van Stralen mr. J. L. De Leao Lagunaen tot lid der Staten, op te roepen bij staking van stem men, de heer mr. Van Valkenburg. Gisteren herdacht G. J. Tieskenswerk zaam bij de firma D. P. Graaf alhier, den dag op welken hij voor 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad. Gelukgewenscht door den patroon ontving hij van dezen een zil veren horloge met toepasselijke inscriptie en een cadeau in geld, benevens andere ge schenken van het personeel als blijken van hunne hoogachting en waardeering. Gisteren-morgen is uit de Amsterdam- schevaart opgehaald het lijk van I. J. J. v O. oud 33 jaren, van beroep schilder, laatst woonachtig te Amsterdam. Gisteren-middag zijn door de politie alhier aangehouden 2 jongens van 17 en 13 jaren, die terwijl zij bij iemand turf aan huis bezorgden, uit de gang een paar nieuwe pantoffels hebben meegenomen. AREOND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 5 Juli 1883. 1. J V zonder woonplaats, bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e. 2. H M te Amsterdam, het als schipper verzuimen kennis te geven dat zich op zijn vaartuig lijders aan be smettelijke ziekte bevonden, bij verstek, f10 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 3. J B te Wijde Wormer, toe dienen van sterken drank aan een beschonken persoon, f 5 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 4. H K te Zaan dam, laster, vrijgesproken. 5. G C 1 te Haarlem, eenv. diefstal, tien dagen cell. gev. straf c. e. 6. J v. JD Gz. en J S beide te Monnikendam, (gedet.) eenv. diefstal en me deplichtigheid daaraan, ieder 4 maanden cell. gev. straf en solidair in de kosten. Negentiende Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 8 Juli 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Sturmschritt-Marsch, Schmidt. 2.0uv. la Reine d'un jour, Halvy. 3. Wals, Strauss. 4. Potp. d'opéras, Küjfncr. 5. Ouv. Berlin wie es weint und lacht, Conradi. 6. Stephanie (Gavotte) Czibulka. 7. Musicalische Erinnerungen, Curth. In het ingezonden stuk van den heer H. Hemkes Kz., voorkomende in ons nummer van Zondag 11. staat in den 33sten regel v. o. (derde kolom der derde bladz.) „zooveel ontsieringen," Men gelieve te lezen „zooveel wijzigingen, zooveel ontsieringen." De Red. HAARLEM, 4 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 8 koeien verkocht, voorf 170 a 220;- stier verkocht - voor fa3 vaarzen, verkocht - voorf 115 a 130 pinken verkocht - voor f a graskalveren - verk. voor f a 20 nuchtere kalveren, verk. voor 8 a 18, 52 schapen, verk. 46 voor f 22 a 36 74 lammeren, verkocht 60 voorf 10 a 15, biggen ver kocht - voor f - a varkeus, verkocht voor a e. per kilo,3 paard tot f 70 a 160. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 123 stapels kaas, 14758 stuks, wegende 29069 kilo, hoog ste prijs f 35middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN, 6 Juli Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 4 paarden 80 a 95 8 stieren f 56 a 148, ossen f a 88 melkkoeien f 154 a f 280 12 kalveren dito 170 290, 72 vare dito f 142 a 252, 44 vette dito f 170 340, graskalveren f a 86 vette 33 a 76 a 69 nuchtere dito f 5,— a 14, 720 vette schapen 23 a 38,514 weide dito 15, a 23, 496 lammeren 55 magere varkens /'15aj36, 249 biggen f 4,25 a 11. GOUDA, 5 Juli. Op de kaasmarkt waren 100 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 31 a 34; Noord- hollandsche f32 a 36. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter 1.50 1.60 der weiboter f 1.30 a 1.40. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 6 Juli. Moutwijn. per ned. vat 13,25, Jenever f 18,75, spoeling f 40, dito commissie f 0,40. HOORN, 5 Juli. Ter waag gewogen 412 stapels kaas wegende, 112809 kilo,-hoogsteprijsper 50 kilo f38,or kleine, 36,50 en voor hooikaas fcommissie f—, middelbare, f LONDEN, 5 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 500. Kalveren l00, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4 6 a 6 Schapen en Lammeren 5 4 a 6 8, Kalveren 5 a 6 4 gwijnen 4 - a 48 BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 6 Juli 1888. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' i 8 genoteer de koers Portugal. Rusland. Spanje. Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. bnitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 11 a 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereeu. Staten 1876. 4' s 1877 4 Columbia. Obligatieu4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864. Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/, pet. 78'/, 100?/, 98 82 V, 86'/, 65'Vis 66V, 535/i« 987/s 76'/, 92'Vi. 2'3/4 44 >/s 60'/s 25'/, ö'/s 10s/s 933/4 111 117V4 30'/, 173/16 1 25/h 118'/. 153 11®'/-» 6 93/u 154 126 22 523/a 121 Bl'/s 83'/, 82 873/4 62'/, 613/4 155 37»/8 144'/, 1067,4 1137a 100 96 95'/, 101'/s 1133/, 141'/» 1303/4 124'/, NEUSTADT, 6 Juli. Met den Graaf van Chambord gaat liet beter. Hij kon heden avond eenige lepels bouillon en wijn ge bruiken, en gaf ze niet terag. Ook kon hij eenige woorden tot zija omgeving richten. BRUSSEL, 6 Juli. Het voorstel der zes kamerleden tot herziening der Constutie is verworpen met 116 tegen 11; zes leden onthielden zich van stemming. LONDEN, 6 Juli. De cholera-berichten uit Egypte lulden iets ongunstiger. Zij melden dat te Port-Said, te Shirbine en vooral te Mansourah de ziekte is toege nomen. PARIJS, 6 Juli. De Kamer heeft vele artikelen der gemeentewet aangenomen, o. a. art. 54, waarbij de zittingen der gemeen tebesturen voor het publiek toegankelijk worden gesteld. a 10 Cents per regel. Met kleine kosten kan men, door Hop- Bitter te gebruiken, een jaar lang eene geheele familie gezond houden. Alvorens naar bed te gaan zal een weinig Hop-Bitter U een gerusten, kalmen slaap geven. Eene menigte personen worden door slapeiooze nachten krankzinnig; door het Hop-Bitter zou zulks vermeden zijn. Daar kleine oorzaken dikwijls groote ge volgen hebben; zoo kan zeer licht uit on- derïijfpijn, verstopping, drukking op de maao- en dergelijke, wanneer deze aandoenin gen nietdadelijk tegengegaan worden het ern stigste lijdeu ontstaan. Men ruime dus on middellijk deze lichtere kwalen uit den weg door het gebruik der Zwitsersche pillen van Rich. Brandt. Dezelvezyn in doozen a 70 ets. in alle apotheken verkrijgbaar; te Haar» lem bij P. Raasen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3