beürsberichtenT Laatste Berichten, Voor geest en hart. Moed. Allerlei. middelen had. Tien mannen hebben een boot over het ijs gesleept, dat tot op een afstand van 30 kilometer geen spleet vertoonde, in de hoop het vasteland te bereiken, waar zij geheel uitgeput aankwamen. Het Engelsche oorlogsschip Foam vertrok terstond om hen te hulp te komen. De Iersche Fenian-b o n d te N e vv- York heeft Zondag 11. op de Hudson eenige proeven met dynamiet genomen. Men lietero.a. een klein schip door een twee ponds-torpedo in de lucht springen. In alle vakken, zegt het G. P. N., heeft men specialiteiten; zoo ook in het krijgen van zenuwtoevallen. In den omtrek van De Kuyterkade te Amsterdam kan men een man aantreffen, die, wanneer er geen politie in aantocht is, soms een paar malen in een uur een zenuw toeval heeft. Het schuim staat den man op de lippen, maar het is schuim van een stukje zeep, dat de bedrieger in den mond heeft en dat door beweging met de tong begint te schuimen, zoo doende speculeerende op het medelijden der menschen. Wij lezen in den Gelderlander .-De raad der gemeente Delden verlangt 30 vergoeding van het Kijk voor vijf kopjes koffie met suiker, mitsgaders vijf ongeboterde beschuitjes, ten be hoeve van het openbaar lager onderwijs besteed, en ter gelegenheid van een vergelijkend examen den „hoofden" aangeboden. Eene ministeriëele beschikkingHordijk weigerde die vergoeding van „onderwijskosten" en motiveerde die weige ring. Hierop volgde een beroep van de gemeente Delden op den Kaad van State; en een breed gemotiveerd besluit van dien Kaad, adviseerende en beslissende tot restitutie door het Kijk, ad 30% van de koffie, de suiker en de beschuit der openbare school; thans is gevolgd een rapport- Heemskerk, handhavende het vroeger Kon. Be sluit aangaande de beschuit etc., en van 15 Juni 1883 dateerende; met belangstelling ziet Neder land de verschillende phases dezer „onderwijs- quaestie" zich ontwikkelen. Onder de namen der Nederlanders, die op de internationale landbouw-tenloonstelling te Hamburg bekroond zijn, komt ook voor die van den heer Polvliet te Hellevoetsluis, en wel met drie eerste prijzen en een eereprijs voor zijne ingezonden drie paren duiven. Deze bekroning is des te eervoller, daar er ruim achthondèrd paren duiven waren ingezonden door liefhebbers uit ver schillende landen van Europa. In de tweede Laurierdwarsstraat, te Amsterdam, heeft Zaterdag de vrouw des hui zes den door haar gedreven nieuwen manufac tuurwinkel opgebroken, en den inboedel meege nomen terwijl haar man afwezig was, hare drie stiefkinderen van 8, 5 en 17» jaar in het ledige huis achterlatende. De vader kwam eerst des avonds opdagen en in dien tusschentijd werden de kinderen door hulpvaardige buren, voorname lijk door die van het Weezenpad, gevoed en ge laafd. Denzelfden avond ging de vader weer zijn huis uit begeleid van een agent, waarschijnlijk om zijn vrouw te zoeken, en is sedert niet terugge keerd. De kinderen werden Zaterdag-avond laat in het Stads-Bestedelingenhuis opgenomen. Gisteren werd door de politie te Nijmegen zekere J. K., herkomstig uit Amster dam, in hechtenis genomen, die zich sedert eeni- gen tijd te Nijmegen en omstreken ophield. On der den schijn van philantropie te beoefenen, wist hij zich bij velen in te dringen, zich op allerlei wijzen geld en goederen te doen afgeven, en alzoo op kosten van anderen te leven. Hij is naar de gevangenis overgebracht. Intusschen blijven vele winkeliers, verhuurders van kamers en restaurateurs met onvoldane nota's zitten. 70 jaar geleden emigreerde zekere Saez uit Spanje naar Amerika. Hij is thans met al de zijnen naar zijn vaderland teruggekeerd. De familie bestaat uit 197 personen, schoonzoons en schoondochters niet meegerekend. Saez was driemalen gehuwd. Zijn eerste vrouw schonk hem 11 kinderen, waarvan 2 tweelingen; zijn twee de 19 kinderen, waarvan 3 tweelingen; de derde 7 kinderen, waarvan 1 tweeling. Van Saez's 23 zonen zijn 13 getrouwd, 6 ongetrouwd, 4 weduwnaars: van de dochters zijn 9 gehuwd. Het aantal kleindochters is 34, waarvan 20 gehuwd zijn; van de 45 kleinzonen zijn 26 getrouwd. Het aantal achterkleindochters is 45, dat der achterkleinzoons 39. De 93jarige Saez is nog kras en gezond en wandelt eiken dag nog drie uren. Hij dronk nooit wijn of sterken drank en leeft grootendeels van plantaardig voedsel. De goedkoopste postdienst op de wereld is die van Japan, waar de brieven het geheele rijk door bezorgd worden voor twee sen, ongeveer 37» ets. Dit is nog te meer verbazend, als men in aanmerking neemt hoe moeielijk het is een bergachtig en hobbelig land te bereizen, dat nog geen 100 mijlen spoorweg heeft, terwijl slechts eenige van de voornaamste wegen voor wagens berijdbaar zijn, en de stoombooten maar weinig kuststations hebben. Ook Weenen is thans in het bezit van een panorama. De decoratie-schilders Brioschi, Burghart en Kautzky hebben in het genre een meesterstuk vervaardigd: het panorama van Wee nen stelt de wereldberoemde „blauwe grot (Grotta Azurra) van Capri" voor. De toeschouwer wordt geacht geplaatst te zijn op de woeste klippen, waarop de bezoeker in de werkelijke grot met een bootje gebracht wordt. Vandaar zweeft de blik als 't ware over de watervlakte die den bodem van de grot uitmaakt, naar den nauwen ingang, die het daglicht vergunt met wondervolle kleurschakee: ing binnen te dringen. Eene blauwe schemeringlieerscht or in de ontzaglijke ruimte binnen de grot, wier gewelven blauwer en blauwer boven het onder- aardsche meer zijn uitgespannen, en uit turkooizen en saffieren schijnen te bestaan. De plastische werking van het doek is zóó sterk, dat men, ofschoon alles vlak geschilderd is, aan voor- en achtercoulissen denkt. De waterspiegel is mede allergelukkigst weergegeven. Men ziet er niet alleen het weersc'nijnsel van het gewelf en de wanden in, men ziet er ook doorheen tot op den bodem der grot. Een dronken vader te Meppel wilde dezer dagen zijn zoontje vermoorden; geluk kig wisten de buren hem tegen te houden, tot de politie hem kwam arresteeren. Te Kempen, 4 uren van Venloo, is een brievenbesteller ontvlucht met achterlating van zijn bestelling in een particulier huis. Vermoedelijk heeft hij zich waarden toegeëigend die hem toe vertrouwd waren, want de politie spoort lum te Venloo op, waar hij gezien is en zijne kleeren verwisselde. Muziek wordt tegenwoordig in de militaire ziekenhuizen te Parijs als geneesmiddel toegepast. Op verzoek van den opperbestuurder der ziekenhuizen, komt het muziekkorps van een der regimenten eenmaal per week een uur lang in elk der drie hospitalen spelen. Men hoopt door de muziek de herstelling der zieke soldaten te be spoedigen. De „macht der tonen", niet alleen om het ontroerde gemoed tot kalmte te brengen, maar ook om het door ziekte verzwakte lichaam te verkwikken, wordt door velen erkend. Maar het is de vraag, of een uur in de week wel zoo heel veel geven zal. Tegen eene weduwe te Assen is be- vel tot voorloopige aanhouding verleend wegens diefstal van een zilveren roomlepeltje, dat zij dade lijk in de bank van leening gebracht had. De gelden moesten dienen om te voorzien in den noodlottigen dorst naar sterken drank. Voor eeni- gen tijd is een kind van beschuldigde, die tot den kleinen burgerstand heeft behoord, in 't armhuis op genomen, omdat het thuis verwaarloosd werd. Tu Due, de Keizer van Anam, op wiens land door den strijd tegen Frankrijk, thans algemeen de aandacht is gevestigd, leeft op een recht vorstelijke!) voet, en zijn tafel doet voor die van den Keizer van China niet onder. Dagelijks worden er bij zijn maal 27 gerechten voorgediend, die echter zeker niet in den smaak van Europe anen zouden vallen. Het fijne apengerecht ont breekt er nooit; Z. M krijgt dikwijls van onder danen een vetgemesten aap ten geschenke. Voorts vindt men er kameelbulten, slakken, haaivinnen en, bij wijze van dessert, een soort van roode wormen, die levend gegeten worden. Tu Due is oud en vertoont zijn aangezicht alleen aan de Mandarijnen. Een veldartillerist deserteerde van zijn korps, te Amersfoort, om als struikroover in de bosschen te gaan leven. Vrijdag beroofde hij eerst een meisje, daarna twee dames, en des avonds was de roover achtei slot en grendel. Aan boord van de stoomboot Aura- nia brak onlangs bij New-York een der cylinders var. de stoommachine, waardoor een ontploffing veroorzaakt werd, die groote ontsteltenis teweeg bracht maar zonder verlies van menschenlevens afliep. Deze goede afloop was vooral te danken aan het flinke gedrag var. den tweeden machinist, die, zoodra hij de ontploffing hoorde, door den heeten stoom heen naar de machinekamer snelde en de kleppen openzette. Als blijk van erkente lijkheid voor zijn moedigen daad, schonken de passagiers hem een beurs met £70. De fabrieksarbeiders J. en H. Bud ding te Venendaal zijn door het Hof te Arnhem veroordeeld de eerste tot 42 er. de laatste tot 21 dagen gevangenisstraf, wegens inbreuk op den arbeid hunner medearbeiders, en omdat zij een hunner hadden mishandeld. Wat doet Engeland met den on t- zaglijken voorraad Hollandsche aardbeziën? Het maakt ermaderawijn van, dien wij straks met genoegen duur betalen en met zalig vertrouwen voor maderawijn opdrinken. Beverwijk kon, dunkt ons, beter dan elk andere gemeente in Engeland tot het Ne erlandsche „Madeira" worden gemaakt. Een telegram uit New- York aan the Standard meldt, dat in de jongstrerloopen week 377 kinderen bezweken zijn aan verschil lende ziekten, door de overgroote hitte ontstaan. De thermometer Fahrenheit teekende in de laatste dagen 97" in de schaduw. Bij het onderzoeken van de teGlas- gow gezonken stoomboot Daphne hadden de dui kers te worstelen met een groot bezwaar. De luchtpijpen van hur.ne costumes raakten nl. in de gangen van de boot verward en werden dichtge trokken, zoodal de mannen niet in het binnen ste van het vaartuig konden doordringen. Goed zijn is plicht, zeer goed zijn is eene deugd, maar zwak goed zijn is een ongeluk. Maak tot uw liefste en beste vrienden, hen, die gij dagelijks naast u ziet. De onrustige zwerver verlangt op het eind weer naar zijn vaderland en vindt in zijne hut in den kring zijner familie, in den arbeid voor het onderhoud der zijnen de vreugde, die hij in de wijde wereld vruchteloos zoekt. Ontvangen weldaden worden in het zand, be- leedigingen in bazaltsteen opgeteekend. Een leugenachtige mond kan meer bederven dan honderd anderen daarna kunnen goed maken. Het hoofd omhoog, zoo lang uw oog nog blinkt, Nog merg is in uw arm! Bedroog u vaak het leven, Bewaar de kracht, tot moedig kampen, worst- len, streven, Verlaten is slechts wie zich zelf ontzinkt. Rechmatige klacht. Passagier, (te laat ko mend) Wat? De trein komt altijd twintig minu ten te laat en nu slechts twee waar is het klachtenboek? Het begrip van gevaar. Luitenant Spille been is bezig de krijgsartikelen aan de recruten te verklaren. Zoo komt hij aan het hoofdstuk „moed in alle dienstaangelegenheden." Om dui delijk te maken, wat moed is, wil de luitenant eerst het begrip gevaar verklaren. Doch alle moeite is vergeefs: niemand weet wat gevaar is. Eindelijk om een voorbeeld te stellen zegt de luitenant: „Als je nu hier uit het venster ge worpen wordt, waarin bevindt ge u dan?" Alge meen zwijgen. /,Nu, een uwer zal het toch wel weten!" //In de lucht, luitenant!" riep ten slotte een der verdedigers van het vaderland. Troef. Een overmoedig Berlijner vroeg aan een Zwaab, „weet ge wel het onderscheid tus- schen een Berlijner en een Zwaab?" «Wel zeker," antwoordde de aangesprokene" als ik een ezel ontmoet laat hij de ooren treurig hangen, maar als hij een Berlijner ontmoet, danst hij van vreugde omdat hij een bekende ziet. Uitwerking der concurrentie. Reiziger. Naar ik- verneem, mijnheer, wordt door uwe firma een reiziger gevraagd, mag ik mij voor die betrekking aanbevelen? Koopman. Tot mijn leed wezen kan ik aan uw verzoek niet voldoen, u ziet er mij veel te chique uit; door de kolossale concurrentie zijn de prijzen zoo gedrukt, dat wij niet anders dan een medelijden opwelckenden reizi ger er op na kunnen houden, willen we kans hebber, nog eenige zaken te doen. Het model. Kunstschilder, (beschouwt langen tijd de spijskaart) Kastelein. Gij schijnt in den geest een ontwerp te maken om de spijskaart te illustreeren. Kunstschilder. Ge raadt het juist en ik zou u nel willen verzoeken als model voor een schaapskop te willen poseeren. Aan 't verkeerde kantoor. Een pas be noemd Minister krijgt een bezoek van eén aca demie-vriend, die nooit heeft willen deugen dan als model van luiheid en onbeschaamdheid. Met een knipoogje vraagt hij om een postje, „zoo'n sinecuurtje weet je?" „Weet je wat?" zegt ZExc. „zoek maar eens zelf zoo'n betrekking uit. Dan spreken we elkaar nader!" Een paar dagen later komt de vriend terug en noemt zijn vriend den Minister die en die betrek king, waarin men niets te doen heeft en die „juist zoo iets voor hem" is. „En zal je me nu die betrekking bezorgen?" dus eindigt de sollicitant. „Neen, ik zal haar opheffen", antwoordt de Minister droogjes. Vleiend. „Kom, laat ik je als lid voorstellen!/, „Maar als ze me nu eens deballoteeren?" „Praatjes! Onzin! Er is immers geen schepsel in de club die je kent!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 11 Juli. De mannen-zaug- vereeniging Crescendoonder directie van den heer N. II. Andriessen, alhier, werd op den dezer dagen te Amsterdam gehou den Internationalen Zangwedstrijd (Eerste Afd.) bekroond met den tweeden prijs, be staande in eene verguld zilveren medaille benevens eene premie van ƒ100. De jury in de eerste afd. bestond uit 7 leden; door haren voorzitter, den heer G. A. Heinze, werd bij de uitspraak bekend gemaakt dat op Crescendo ook twee stemmen voor den eersten prijs waren uitgebracht en dat een der jury-leden zijn biljet blanco had ingeleverd. Wij wenscheu Crescendo geluk met zulk eene eervolle ouderscheiding. Mogen ook deze nieuw verworven lauweren voor Cres cendo's talentvollen directeur en dappere zan gers wederom een prikkel zijn om, op het gebied der kunst, waarop zij in zeer korten tijd zeer veel hebben gepresteerd, met vol harding en ijver voorwaarts te streven. Gisteren-middag te twee uur kwamen met drie rijtuigen op het Raadhuis alhier aan de Graaf en de Gravin van Vlaande ren met gevolg. Zij bezichtigden bijna een uur het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden, blijkbaar met groote be langstelling. Vervolgens woonden zij in de Groote Kerk eene orgelbespeling bij. Inmid dels hadden zij op hunne wandeling daar heen het antieke gebouw »de vleeschhal« niet onopgemerkt gelaten. Na verder een rijtoer te hebben gemaakt in de omstreken, voorna melijk Bloemendaal, waarbij ook de Ruïne van Brederode bezichtigd werd, zijn HH.KK. HH. weder naar Amsterdam vertrokken. BURG-. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W J Ooijkaas en S H van de Wa ter; J G van de Vijver en K Bosman; H J Bres son en M E de Wit. Getrouwd: D Stokman en E J Post; R Stegeman en J Boekhout; F Lanser en J Delhaes; J Jansen en M C Huisman. Bevallen: C J Smit geb. Damen d. ACS Land geb. Fontein z. M Blom geb. Verschoor d. M J Schilperoort geb. Sliggers z. MC Corino geb. Tork z. M Balk geb. Kistenmaker z. J C Ophuijsen geb. Dijkland z. M Reevers geb. Hendriks z. A Gie bels geb. Visscher z. R Chits geb. Asscher z. W A Brinkman geb. Geesink d. F Lenaarts geb. Zwart z. G Hogeland geb. Stuur z. J van Seggelen geb. van der Stijlen z. A M de Rooij geb. Smit z. A Wijnders geb. van der Krocf d. Overleden: G Marijt 5 mn. z. Ravesteeg; J van Faassen 76 j. Oranjeb. laan; H Roest 6 mn. z. K. Lakenstraat; C Junge 5 mn. z. Burgwal; P S Verboog 64 j. echtgen* van D van Veen Sophiastraat; J Dirks 6 mn. z. Oranjeb. laan; I J J Opstal 33 j. Gasthuisvest; C Sala 22 mn. d. Oranjeb. laan; J F C Knipper 6 mn. Kh-rksteeg; J Koeijers 11 mn. Valkesteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het man nel. geslacht van A Haartman KI. Houtweg; M Ber kenkamp 5 mn. d. Oranjestraat; M H Bodde 8 mn. d. korte Marg. straat; W L v. Bragt 1 mn. z. Oranjeb. laan; H Steffers 2 mn. z. Hondesteeg; W de Rid der 29 j. Hondesteeg; W Weijers 3 j. d. Veldlaan. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 9 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 8,70 a 8,25 rogge f -.a haver a 4,50; gerst -.a f duivenboonen -,abruineb. bruin mosterdz akarweizaad fa per50 kilo, oliezaad kanariezaad fa geel mosterdzaad a f HOORN, 7 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alp volgt: 3 heet. tarwe f 10,-—, a heet. rogge f -,6 heet. gerst f 6,50. 3 heet. haver f 5,50 mosterdzaad f 25,— a karwijzaad f 14,— heet. boonen: heet bruine f 16,-a gele f heet. paardeboonen f a - heet. erwten a heet. groene f a heet. grauwe 20.a heet. witte f 600 heet. n. aardappelen 4 a 2,50 alles per heet.; manden appelen f a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 9 paarden van f "80 tot 200 veulens fa - koeien van ftot7 kal veren van ƒ11 tot 26, 40 schapen van f 26 tot 35 lammeren van tot 3 varkens van a- zeugen f a 57 biggen van f4a 7; bokken —af -.geiten -.a 6 Juli. Aangevoerd - koeien van f tot f lammeren van f tot en 221 schapen van f 30 tot f39,per stuk; varkens van tot c. per kilo. LONDEN, 9 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2000, Schapen en Lammeren 6000, Kalveren 200 Zwijnen -,PrijzenBeste Runderen 4/6 a 6/2 sihapen en Lammeren 5/6 a 6/4, Kalveren 5/- a 6/4 Zwijnen 4 - 4/9. AMSTERDAM, 9 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 553 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,94, dito 2de qualiteit 0,86, dito 3de qualiteit 0,75 per kilo; melk- en kalfkoeiec f 110 a 310, - graskalv. f a 72 nuchtere kalveren 9 a 14, 192 schapen en lammeren 12 a 185 vette varkens 50 a 38 c.; beiden per kilo. 33biggen 13 a 18; paarden a ALKMAAR, 6 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe J 8,25 a 9,50 rogge 7,a gerst f a -,a dito chev. J -,a 6,haver f paardenboonen a bruine dito f a .16— f duiven dito -.kanariezaad rood mosterdzaad f a geel dito fkarwijzaad f a blauw maanzaad f groene erwten fa grauwe dito 23,— a vale dito f a Witte a 9 Juli. Ter veemarkt werden veikocht 5 koeien van f 240 a 290, 238 kalveren van f 40 a 110,13 nuchtere dito van f 12 a 21, 321 schapen f 28 a 41,185 varkens f38 a 50 c. 33 magere 13 a 18 c. per kilo. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 731 stapels, wegende 169,067 kilo. Gras-, kleine f38,commissie f 37,mid delbare f36,laagste prijs fhooi-, kleine fcom missie fmiddelb. f laagste fper 50 kilo LEIDEN, 7 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 3 heet. tarwe winter- f -,a-,zomer- f -,a f -, 4 heet. rogge winter- -,a zomer- -. 12 heet. gerst zomer- -.— a -.chevalier a -,16 heet. haver, zware- a lichte- f a - heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per l/4 vat lste qual, 58,— a 64.2de qual. f 52.a 56.—. SCHIEDAM, 10 Juli. Moutwijn per Ned. vat f 13,25 Jenever f 18,75, Amsterd. proef f 20,— Spoeling f-,40 dito commissie f -,40. ROTTERDAM. 10 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 5 paarden, 924 runderen, 263 vette- en graskalveren 37 nuchtere kalveren 544 scha pen of lammeren, 469 varkens, 143 biggen, 5 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 90 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 c.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 52 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 48 tot 54 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 117/8 ton, 74/16 tonnen, 958 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 58 2e qualit. f 54, 3de qual. f 48. Amsterdam, 10 Juli 1888. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2% v v v 8 u 11 u 4 Hongarije. Obl. Leening 18676 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 6 Oostem-yk. Obl. in papier (MeiNov.). 6 i, zilver (Jan.Jnli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Corap. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Anist. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen), 1250025000. 1 1000—5000 1 Turkye. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a a u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'- 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenryk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boilel Wezel Obl4' w n u 18 7 5 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Balti8che Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riascbk Wiasma 5 jRumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kangas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostem-yk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864jj 1866. 5 Geldkoers prolongatie 3% pet. genoteer- de koers 78% 101 96% 83 86% 86%, 67 537.6 99 76'%, 92% 2ï% 447, 607, 257, «76 10%, 937, 111 117% 307, 1774 12%6 118 153 1187.6 897.6 154 125 227, 52% 120'%, 51 837, 82 87'/. 627, 61% 1557, 367, 1447, 107 1137, 997, 96 957, 1017, 118*/. 1417, 131 1247, Blijkens een aan liet Departement van koloniën ontvangen telegram van den öou- verneur-generaal van Ncderlandscb-Indië is het zuidelijk marime-magazijn te Bata via, inhoudende artillerie-materiëel en sloep- geschut, door brand vernield. De granaten bleven ongedeerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Omtrent den omvang der schade is nader bericht toegezegd. NEUSTAD, 10 Juli (10 uur 'smorgens). De Graaf van Chambord beeft bijna niet geslapen en is zeer zwak. ALEXANDRIE, 10 Juli. Gedurende de 24 uren, geëindigd gisteren-avond te 9 uur, bedroeg bet aantal cholera-sterfgevallen te Damiate 52, te Mansurah 87, te Samaoud 17 en te Shirbin 2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3