beursberichtenT Laatste Berichten, Voor geest en hart. De ware leer. Allerlei. loop" van het blad voorstellende, van hetoogen- blik af, waarop de kopij aan de pen van den redacteur ontvloeit tot waar het gedrukte blad aan den geabonneerde wordt ter hand gesteld. De Heer Marx roemt de beleefdheid, de beminnelijk heid en den geest van de stedelijke autoriteiten zoowel als van de Fransche agenten, waardoor zijn arbeid zoo zeer werd verlicht. Binnen twee uren was hij met de regeling geheel gereed. Terwijl de pension nairen van het klooster te Azans in Frankrijk dezer dagen aan het wandelen waren, viel een meisje bij ongeluk in de rivier, Eene non kwam op het hulpgeroep der drenkelinge toegesneld en slaagde er in, na ongehoorde pogingen, het meisje bij de hand te grijpen. Het was de moedige redster nochtans onmogelijk het meisje op het droge te brengen; zjj werd integendeel door de drenkelinge mede- gesleept en beiden vonden den dood in de golven. Een roerende scène had in een der politiebureaux van Parijs plaats. Eene dame van ongeveer 40 jaren kwam haar zoon terugha len, die eenige dagen geleden in hechtenis was genomen wegens landlooperij. De ontroering der arme vrouw, toen zij haar zoon terugzag, was zoo sterk, dat zij eensklaps op den grond neerviel. Alle middelen om de levensgeesten weder op te wekken bleven vruchteloos. Te Maastricht is Dinsdag gevan- kelijk binnengebracht een troep Zigeuners die op de gebruikelijke wijze, bij net inwisselen van geld, zich aan diefstal hadden schuldig gemaakt. Keeds waren zij de Belgische grens overgetrokken, doch werden door de Belgische justitie, omdat zij zonder middelen van bestaan waren, naar de zijde van Nederland uitgezet en daar door de maré- chaussée aangehouden. De Engelse he Privy Council heeft het verbod van invoer van vee uit Frankrijk in Engeland en Schotland weder met een maand, in casu tot 6 Augustus a. s., verlengd, omdat hij nog niet tevreden is over de bepalingen, die daar ter beteugeling der besmettelijke ziekten zijn ingevoerd. De maatregelen, die in Engeland zelve worden genomen, schijnen goed te helpen voor het beoogde doel, daar het mond- en klauwzeer langzamerhand zeer veel minder is geworden dan eenige maanden geleden. Maandag is te Zevenhuizen (G r o - ningen) de woning van J. V., landbouwer en win kelier aldaar, geheel afgebrand. Deze V. is on middellijk gearresteerd en gevankelijk naar Gro ningen gebracht, daar hij verdacht wordt van brandstichting. Veel artikelen van waarde, waar onder goud- en zilverwerken, werden begraven gevonden in den grond achter het verbrande per ceel. In het Instituut voor Doofsto ra men te Groningen zullen bij het einde van het schooljaar 22 kweekelingen ontslagen worden. Hiervan zijn 20 in staat om met hetgeen hun geleerd is de maatschappij binnen te treden. De stad K a r a-H i s s ar-C h e b i n, in Anatolië, is bijna geheel door brand verwoest. Dezer dagen is te Apeldoorn, in bijzijn van den raad van toezicht der Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij en eenige technici dier Maatschappij, een toestel van den Heer G. Otto Mzn. aldaar beproefd, dat als wissel-indicateur moet dienen om den stationschef in staat te stellen, onafhankelijk van elke weersgesteldheid of bijkomende omstandigheden, zich met een enke len oogopslag te overtuigen hoe de wisselstand is. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, is het een aardig goed geconstrueerd toestel, hetgeen, eenigszins gewijzigd, misschien wel toe passing vinden kan. De mode der nauwe dames japon nen had dezer dagen te Hamburg bijna een men- schenleven gekost. Daar viel een dame uit een boot in het water, en ofschoon het op die plek niet diep was, scheelde het weinig of zij was ver dronken, daar zij zich, door haar nauwe japon, niet genoeg bewegen kon om zich op te richten. Eerst na veel moeite gelukte het den anderen leden van het gezelschap in de boot haar te redden. Gisteren is de officier van justitie bjj de rechtbank te Botterdam in hooger beroep gekomen van het geheele vonnis, den 29en Juni jl. uitgesproken tegen Jaantje Cornelia Struik en al hare mede-beschuldigden. De hoteliers te Zurich zijn in het geheel niet tevreden over het aantal bezoekers der tentoonstelling. Zij klagen, dat het verre beneden hunne verwachting blijft. Niet slechts de kleinere hotels te Flunteren, Biesbach, Holtingen, ook de groote inrichtingen in de stad zelve hebben thans minder gasten dan ten vorigen jare. De hotel houders willen dan ook de bijdragen, welke zij indertijd aan het centraal-comité verstrekt hebben, terugeischen.* Te Wadenooien, bij Tie 1, verloor voor eenige maanden de machinist eener werk- locomotief zijne beide beenen. Dezer dagen is deze ongelukkige, die lijdelijk het koper en bliksla- gersvak uitoefende, weder door de aannemers Van Hattum op de lijn Hoorn-Enkhuizen als machinist in dienst gesteld. In een g e d e e 11 e d e r V e r e e n i g d e Staten heeft een drukkende hitte geheerscht. Op sommige plaatsen wees de thermometer 100° aan. Te New-York zijn verleden week 672 kinderen aan de gevolgen van de overgroote warmte over leden. Ook kwamen verscheidene gevallen van zonnesteek voor. Zaterdag o. a. stierven daaraan te New-Yoik 6, te Brooklyn 3, te Philadelphia 5 en te Jersey City 2 personen. Zondag kwam er uitkomst in een koelen regen en de thermo meter daalde in een paar uren 35°. Terwijl men daar bijna smoorde van de hitte, was het te Chicago zeer guur, zoodat men vuren aanlegde en in overjassen over straat ging. In de Boomstraat te Amsterdam trof gisteren-namiddag een loodgieter, werkzaam °p het dak eener woning aldaar, het ongeluk zijn evenwicht te verliezen en op straat te vallen. De ongelukkige was terstond een lijk. Het aantal jongë alligators, dat jaarlijks in Florida om den wille van huid, tan den en olie gevangen worden, bedraagt onge veer 6000. De prijs is 25 D. per honderd en 75 c. tot 1 D. per stuk. Exemplaren van tien tot vijftien voet kosten van 25 D. tot 60 D. Alligatorstuk smaakt precies als biefstuk met vischsaus. Twee duizend g a r c o n 9 te Marseille hebben een vergadering gehouden over lotsverbetering. De motiën, die aangenomen wer den, hielden o. a. in, dat de fooien voor de „Jan nen" moesten zijn en niet voor de patroons, dat de eersten voortaan knevels mochten dragen en de nachtdienst in de hotels afgeschaft zou worden. Op het stoomschip Iseres, zoo ver kalt il Piensero van Nizza, werd een der passa giers plotseling krankzinnig en dreigde de ande ren met een ijzeren staaf te dooden. De beman ning, geen under middel vindende om hem te ontwapenen, wierp hem met steenkolen, waarop hij den staaf wegwierp en in zee sprong. Te Leiden is een oud heer, die in een tuin van een koffiehuis naar het exerceeren der schutters liep te kijken, al bewonderende in het water geloopen. Dank zij de schutterlijke hulp, stond hij spoedig weer op 't droge. Men noemt, ten onrechte, liefde jegens iemand toegeven aan zijne gebreken: doch waarachtige liefde is: hem van zijne zonden te genezen. Eer. leege beurs is zwaarder pak, Dan duizend guldens los op zak. Wat klagers soms voor klagers zijn, is om te klagen. Haat is steeds met vrees doortrokken. De liefde heeft niet altijd aangename dingen te zeggen; zij is onafscheidelijk van de waarheid. De theorieën van Spinoza hebben hun meester niet overleefd. Het stelsel van Hegel is dood en vernietigd, zooals alle werken der menschen; een enkele wijsbegeerte is staande gebleven; achttien eeuwen hebben geen verandering in haar te weeg gebracht; het is de leer van Hem, die alleen tot de menschen kon zeggen: „indien gij u houdt aan mijn woord, zult gij de waarheid leeren ken nen en de waarheid zal u vrij maken." Een vrij oordeel. Kunstschilder. Verbeeld u, gisteren kwam van Puifelen, die voor een kunstkenner wil doorgaan, op mijn atelier en zeide dat deze schilderij eene copie is. Maar ik ver zeker u, als er nogmaals zoo'n ezel komt, werp ik hem van de trap. Gij, mijn waarde, zijt een man, die kennis van zaken heeft, zeg mij nu eens eerlijk, wat gij van mijn schilderij denkt, geneer u niet. De waarheid. Onderofficier. Wat verstaat men onder huichelarij. Recruut. Huichelarij is 't, als men zegt, dat men zijn superieuren gaarne mag lijden. Een gevaarlijk huisgezin. Ambtenaar. Hoe sterk is uwe familie? Boer. Als we allen bij elkaar zijn, kunnen we het gansche dorp kort en klein slaan. Consciëntieus. Student. Hé, kellner, wees zoo goed en herinner mij later dat ik heden-morgen vergeten heb te betalen. Beantwoorde beleefdheid. Tijdens het Fransche Directoire zond vorst Bensz eene offi- ciëele depêche, die aldus begon: „Vorst Beusz erkent de Fransche Bepubliek". Talleyrand, die als toenmalig Minister van buitenlandsche zaken daarop moest antwoorden, schreef als inleiding van zijn antwoord: „De Fransche regeering ge voelt zich zeer vereerd met vo-st Beusz kennis te maken". Later heeft Talleyrand zulke re- publikeinsche kwinkslagen niet meer gemaakt. Tempora mutantur. Van Socrates wordt verhaald, dat hij gezegd heeft: „Alle menschen spreken vlot genoeg over iets waar zij van we ten." ln onzen tijd zou hij misschien gezegd hebben: „De meesten spreken maar al te vlot over iets, waar zij niets van weten." Kazerne-stijl. Sergeant (tegen een recruut die er een in 't oogloopend dikken neus op na houdt). Kerel, blaas toch je neus niet zoo op, of ben je van plan aardappels te snuiven? STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 14 Juli. Voor de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad op Dinsdag den 17den Juli a. s. worden de keeren J. J. Beijnes, H. C. Tombergh en M. P- T. Prévinaire door de Kiezers- vereeniging Recht voor allencandidaat Wij kunnen ons met de keuze van gemelde Kiezersvereeniging zeer goed vereenigen en noodigen de kiesgerechtigden met gepasten aandrang uit, met het oog op het groote belang dat allen hebben den Raad te zien bestaan uit mannen die het ware welzijn van stad en inwoners beoogen, hunne stem men op bovengenoemde candidaten uitte- brengen. Niemaud blijve van de stembus weg of late zich door bedenkingen, welke ook, weerhouden. Kiezers van Haarlem, laat thans door een getrouwe opkomst van uw politiek leven blijken. Door eendracht en samenwerking kunnen wij ongetwijfeld goede resultaten verbeiden. Naar de Landb-Ct. verneemt, heeft de Regeering aan de Alg. Vereeniging voor Bloembollen-cultuur te Haarlem een Rijks subsidie van f 600 toegestaan, als bijdrage voor het door haar in te stellen onderzoek naar de ziekte in de hyacinten en andere bolgewassen. In tegenwoordigheid van vele Eerw. heeren Geestelijken, de leden der Schoolcommissie, eenaan tal ouders en belangstellende genoodigden had gis teren op de B. K. Parochiale Scholen alhier, dejaar- lijksche prijsuitdeeling op plechtige wijze plaats. Ook nu gaven, naar gewoonte, eenige leerlingen van verschillende klassen, proeven van bekwaam heid door keurige voordrachten in de Neder- landsche en vreemde talen. Het is ons bizonder aangenaam ook thans met den meesten lof te kunnen gewagen van het uitstekend onderwijs, dat op onze R. K. Scholen wordt verstrekt. Bij afwezigheid van den Hoogeerw. heer J. A. van den Aleker, die, door drukke bezigheden, onafschei delijk verbonden aan de hooge kerkelijke functie die Z. II. E. thans bekleedt, verhinderd werd de plechtigheid met zijne tegenwoordigheid te ver eeren, hield de Weleerw. heer L. E. Jansen na de uitdeeling der prijzen eene indrukwekkende toespraak, ln welsprekende bewoordingen spoorde Z. E. de kinderen aan tot vlijt en volharding in de studie en tot dankbaarheid voor het geluk dat zij genoten in het ontvangen van uitmuntend onderwijs op de Katholieke Scholen. Z. E. dankte de heeren Onderwijzers voor de vele zorgen en moeite die zij zich ter wille van de leerlingen getroosten en moedigde hen aan om steeds voort te gaan met dien ijver en die volharding, waar van de resultaten der gehouden examens op uit stekende wijze hadden doen blijken. Ook tot de ouders richtte Z. E. het woord en dankte hen voor de belangstelling die zij in zake van het godsdienstig onderwijs betooner., eene belangstel ling die door Z. E. ten hoogste werd gewaar deerd en die ongetwijfeld door den Almachtige met de beste zegeningen voor ouders en kinde ren zal worden beloond. De plechtigheid werd besloten met eene toe sprank van het Hoofd der Scholen, den heer E. van Zwetselaar. Genoemde heer bracht, ook na mens zijne mede-onderwijzers, hartelijken dank aan de leden der schoolcommissie en aan de ouders voor den steun en de waardeering die hij bij voortduring mocht ondervinden. Hij gaf de verzekering dat de taak die op hem rustte, steeds met hoogen ernst en innige toewijding zou wor den volbracht. Hij rekende daarbij echter bij voortduring op de tot dusver ondervonden uit stekende medewerking der heeren Onderwijzers en op den lofwaardigen steun van de Schoolcom missie, van de ouders en van andere belangstel lenden in het Katholieke onderwijs en gaf ten slotte zijne overtuiging te kennen dat door de voortdurer de samenwerking van zoovele krachten, de bloei der Parochiale Scholen ongetwijfeld ten hoogste zou worden bevorderd. De gevoelens, die den geachten Hoofdonderwij zer bezielden en waaraan Z. E. in krachtige woorden uitdrukking gaf, beheerschten blijkbaar ook alle aanwezigen. De luide bijralsbetuicingen waren daarvan het duidelijkste bewijs. Door de heeren A. Beernink en J. D. Franse werd in November van het vorige jaar te dezer stede eene inrichting geopend, waar, volgens de leer wijze Paris-Galin-Chevé, onderricht in den zang wordt verstrekt. Woensdag-middag jl. gaven ge noemde heeren, met een dertigtal leerlingen, eene openbare les in het Nutsgebouw alhier. Deze les was zoodanig ingericht dat oningewijden met de methode Chevé kennis konden maken. Vele genoodigden waren verschenen om van hunne belangstelling in de lofwaardige onderneming der heeren Beernink en Franse te doen blijken. Die verschillende oefeningen der leerlingen wer den op uitmuntende wijze ten uitvoer gebracht en overtuigden ons van de degelijkheid der me thode Chevé. Inderdaad hoogst verrassend waren de resultaten die wij van deze leerwijze hoorden en zagen. Vooral het dicteeren en de trefoefe- ningen wekten onze verbazing bizonder op. Gaarne verklaren wij dat deze methode, die, zoo wij ons niet vergissen, door den heer Pan. de Lange hier te lande is ingevoerd, de beste is, die wij tot heden bij het zangonderwijs zagen volgen. Ouders, die er belang in stellen dat hunne kinderen een degelijk theoretisch en practisch on derricht in de edele zangkunst ontvangen, vinden op de inrichting van de heeren Beernink en Franse daarvoor eeDe uitmuntende gelegenheid. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tussehen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen worden afgehaald. Een lap Caainet van 10 onde ellen. Eenige portemon- naie's met en zonder geld. Een waaier. Een armband. Een kanten kraag. Een zijden dasje. Een bloedkralen kettinkje met gouden sluiting. Een gouden medaillon. Een doosje waarin twee armbanden. Een sigarenkoker met sigaren. Twee witte stroohoeden. Een paar witte kousen. Een houten veerendrukker. Een kerkboek yoor Protestanten. Een streng sajet. Twee verschillende rijtuigmoeren. Een duimstok. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te hekomen bij den heer de Zwart, Staten-Bol- werk No. 44: een stuk van een zilveren ketting. In de tramwagens gevonden: Een knoopentrekker. Een parapluie. Een zakkammetje. Twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 15 Juli 1883, des namiddags van 24uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MI I.T.KR, sted. kapelm. Programma: 1. Perziaansche marscli, Eenhaes. 2. Ouv- Beatrix, Auber. 3. Valse, Krol. 4. Fant. Romeo et Juliette, Gounod. 5. Ouv. Ie serment, Auber. 6. Doux avenx, redowa, btcenebrugc. 7. Potpourri, Clarens. Buiten-Sociëteit „Trouw moet blijken." Harmonie-Concert van bovengenoemd muziekkorps op Zondag 15 Juli, des avonds van half 810 uur. Programma: 1. Königsmarsch, Francle. 2. Ouv. Zampa, Hérold. 3. Hommage a Londres, valse, Kiihner. 4. Andante, Clarens. 5. Fant. Don Carlos, Donizetti. 6. Ouv. Lustige Weiber v. Windsor, Nicola'i. 7. Fant. Ie carillonnenr de Bruges, Grisar. 8. Potpourri, Schreiner. ABBOND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 10 Juli 1883. 1. J C S zonder woonplaats, (gedet.), bedelarij, 15 dg. gev. straf c. e. met last tot overbrenging naar een be delaarsgesticht. 2. T C R te Harlirgen, (gedet.) feit en straf als voren. 3. M v. d. B te Harlingen; C V te Haar lem; L K te Haarlem; J V te Haarlem en J H D te Haarlem, mocdw. mish. de le en 2e ieder 15 dagen cell, gev. straf en f 8 boete oi een dag subs. cell. gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde; de 3e, 4e en 5e vrijgesproken. 4. G T te Monnikendam, openbare dronkenschap en moedw. mish. f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e.; met vrijspraak van het meer dere ten laste gelegde. 5. P O te Wormerveer, opz. verbr. van afsluiting, bij verstek, 6 dagen cell. gev. straf c. e. 6. H J te IJmuiden (gedet.) eenv. diefstal, 183 dg. cell, gev. stiaf c. e. Terechtzitting van 12 Juli 1883. 1. J B h/v. T v. H te Rotterdam, (gedet.) eenv. diefstal drie maanden gev. straf c. e. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 11 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 10 koeien verkocht, voorf 170 a 220;- stier verkocht - voor f a - vaarzen, verkocht - voor f a 2 pinken verkocht - voor f 80 a graskalveren 1 verk. voor f 25 a 22 nuchtere kalveren, verk. voor 10 a 16, 110 schapen, verk. 74 voor f 10 a 30 34 lammeren, verkocht voor f 12 a 15, biggen ver kocht - voor f - a -; varkens, verkocht voor a e. per '3 kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 120 stapels kaas, 14420 stuks, wegende 27 488 kilo, hoog ste prijs f 35middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN, 13 Juli Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a 16 stieren 54 a 225, ossen a 88 melkkoeien f 152 a l 280 10 kalveren dito 170 300, 68 vare dito f 140 a 252, 160 vette dito f 170 305, graskalveren f a 76 vette 34 a 88 75 a 95; 20 nuchtere dito f 5,— a 13, 620 vette schapen 23 a 39,698 weide dito J 14, a 23, 364 lammeren 40 magere varkens 14 a 30, 208 biggen f 2,— a 10. GOUDA, 12 Juli. Op de kaasmarkt waren 163 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 31 a 34; Noord- hollandsche f 32 a 36. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.50 1.60 der weiboter f 1.30 a 1.40. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 12 Juli. Moutwijn. per ned. vat 13,25, Jenever f 18,75spoeling f 40, dito commissie f 0,50. HOORN, 12 Juli. Ter waag gewogen 437 stapels kaas- wegende, 117578 kilo,- hoogsteprijsper 50 kilo f38,— oor kleine, 37,50 en voor hooikaas oommissie middelbare, f LONDEN, 12 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 600. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 49 a 6 Schapen en Lammeren 5 6 a 6 9, Kalveren 5 4 a 6 6 Zwijnen 3 8 a 4 6. AMSTERDAM, 11 Juli. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 184 vette kalverenlste qual 1,10, 2de qual. -,90, per kilo, 4 graskalf f - a65 nuchtere kalveren, f 9 a 15, - schapen en lammeren f a 186 vette varkens 43 a 48 c. per kilo. Amsterdam, 13 Juli 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' 8 w u 4 Hongarije. Obl. Leening 18676 Goudleeningt Italië. Obl. Pausel. Laen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' a 1877 4 Columbia. Obligatien41 Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 6 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/3, 4 pet. genoteer de koers 66 78 200?/, 963/s 83 86'/, 66 66?/, 53'/.. 99 77Va 925/s 27»/4 49 60s/s 25'/. 9»/4 IO1/2 9374 112 II71/4 297/8 16»/.. 12'/is 118 1531/4 II61/4 69'/, 153?/, 125 223/4 52'/. 118'/, 51 83'/, 82 88 62>/4 62 153'/, 36'/- 144'/, 106?/, 113'/, 100'/4 96'/4 96 IOD/4 114 141'/4 1303/4 1243/, BERLIJN, 13 Juli. De Koning heeft den lleu Juli de jougste kerkelijk-politieke wet bekrachtigd. PARIJS, 13 Juli. Berichten uit Frohs- dorf melden, dat de toestand van den graaf van Cham bord verergerd is. Sedert 12 uur in den middag heeft hij de oogen niet meer geopend en verscheidene flauwten gehad. ALEXANDRIË, 13 Juli. In de 24 uren ge ëindigd gisteren-avond te i uur, bedioeg het aantal cholera-sterfgevallen teDamiate40, te Mansurah 64, te Samanoud 11 en te Chirbin 3. M ededeelingen a 10 Cents per regel. De verstopping en opgeblazenheid die beletten 's nachts te slapen, zullen verdwijnen door Hop-Bitter te gebruiken. Aan verlam ming lijdende, zenuwachtige, beverige dames krijgen de vastheid harer zenuwen en hare vroolijkheid terug door dagelijks Hop-Bitter te gebruiken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3