BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten, Voor geest en hart. Illusie en -waarheid. Allerlei. mededeelingen der weduwe, die hem toevallig in een op het Ko ningsplein stilstaanden tram ontdekte, wees hem dus aan de politie als oplichter aan, die hem in arrest nam. Een New-Yorksche weerkundige, Prof. Brooks, heeft bij zijne telescopische waar nemingen een zeer groot aantal vlekken op de zon ontdekt, die ook met het bloote oog zichtbaar zijn. Zij voorspellen omkeeringen in de atmosfeer, electrische stormen enz., vroegere natte, onstui mige zomers werden ook aan de zonnevlekken ge weten, en pessimisten beginnen al bang te wor den dat het weer uit zal zijn met het ouderwet- sche mooie zomerweder. Onder de vele zeer kostbare arti- kelen in het Tuneesische paviljoen op de ten toonstelling te Amsterdam welke menigeen toch, daar zij niet door schitterende kleuren aantrekken, voorbijgaat zonder ze een beschouwing waardig te keuren, behooren twee vazen, die in het midden gedeelte op een schoorsteenmantel tentoongesteld zijn. Zij zijn van marmer „en rose antique" en uit den tijd der Romeinen afkomstig. In den hoek van een grot in de mijnen van Schemtou werden zij in gaven toestand gevonden en dade lijk herkend als gebouwen uit hetzelfde kostbare marmer, waarvan de kolommen van den Jupiter- tempel te Rome gemaakt zijn en dat door de kenners zoo hoog geroemd wordt. Zij hebben een verkoopswaarde van veertigduizend gulden en zijn dus, al was het niet om den heerlijken gloed, die dezen steen bezielt, alleen reeds om de groote kostbaarheid de aandacht der kenners waardig. In de vorige tveek had er op de Bovenwaal een vreemdsoortig duel plaats. Twee broeders, beiden kapitein op eene sleepboot en daarmede werkzaam aan de normaliseering van de rivier, hadden sinds eenigen tijd eene veete tegen elkander. Toen ze nu elkander met hunne stoombooten moesten passeeren, voeren zij met zoodanig geweld tegen elkander in, dat eene der stoombooten een groot iek bekwam en weldra zonk, nadat men nog juist den tijd had om dit vaartuig op eene zandplaat te sturen. Een Algerijnsch blad verhaalt, dat onlangs een te Algiers gegeven voorstelling van Hernani, door een Italiaansch looneelgezel- schap, gestaakt werd, omdat de acteurs en ac trices geen eten hadden gehad en niet konden voortspelen. Na het tweede bedrijf ging het scherm niet weer op, en toen het publiek onmiskenbare tee kenen van ongeduld en misnoegen begon te geren, trad een der tooneelspelers op het tooneel en deelde, door iemand uit het publiek als tolk bij gestaan, den toeschouwers mede, dat de leden van het gezelschap geen betaling kregen, dat zij dien dag nog niets gegeten hadden en, nu de directeur hen niet, zooals hij beloofd had, na het tweede bedrijf had betaald, zich niet in staat gevoel den, om het stuk verder af te spelen. Slechts één der zangeressen had ontbeten, en wel met een stuk brood en een ui. Het publiek was hoogst ver ontwaardigd, en het scheelde weinig of men was den directeur te lijf gegaan. Er zijn in Groo t-B ritannië enTer- land niet minder dan 3.500,000 winkelbedienden of aan winkels verbonden personen. Alleen te Londen zijn er 300.000. De beweging tot verbe tering van het lot der winkelbedienden, vermin dering van werkuren enz., breidt zich meer en meer uit. Van den bond, die achttien maanden geleden te Londen werd opgericht, ziju thans reeds in 30 andere steden afdeelingen gesticht. Electrische geweren beginnen al niet meer tot de toekomst te behooren in onze eeuw van electriciteit. Een Luiksch werktuigkun dige, Pieper genaamd, heeft een klein electrisch geweer vervaardigd, dat in militaire kringen, o. a, ook in Engeland, veel opzien baarde door de snel heid waarmee het gelost kan worden. Men kan met dit geweer, als het met een kleine gemakke lijk mee te dragen accumulator verbonden is, 104 schoten doen in twee minuten. De uitvinder noemt het „een kinder-speelgeweer"; maar wie weet hoe spoedig dergelijke wapenen dienst zullen doen bij het bloedige oorlogsspel. De gewezen gemeente-ontvanger van de gemeente Putten D. C. H., die gevanke lijk uit Amerika werd overgebracht, heeft volgens de Z. C. bij zijn verhoor voor den rechter-com- missaris, te Zwolle, volledig bekend, zoodat hij reeds bij bevelschrift der rechtbank naar den pro cureur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem verwezen is. Men schrijft uit Amsterdam, dd. 17 Juli aan het Utr. Dagblad: Zonder de krach tige tusschenkomst van een aantal politie-agenten zou men hier heden-morgen de lynchwet op een inwoner, die zijne vrouw grafwaarts geleidde, hebben zien toegepast. De thans gelukkig over leden vrouw heeft in haar huwelijk var. haar zeer aan den drank verslaafden man zooveel te lijden ge had, dat zij voor een paar weken des nachts wanhopig in het water sprong, om zich te ver drinken. Zij werd echter nog in tijds gered; later, echter moet zij alle voeding geweigerd hebber., totdat zij ten laatste gelukkig bezweek. De ge- heele straat, waar de liefhebbende echtgenoot woont, was reeds vroeg in den morgen met toe schouwers gevuld, die door scheldwoorden en bedreigingen hun haat en wraak te kennen gaven en als men een aantal vrouwen niet met alle macht had bedwongen, dan zou er van dien bra ven echtgenoot, onder de handen van zoovele megaera's, waarschijnlijk niet veel te recht zijn gekomen. Een onafzienbare hoop volks volgde steeds dreigende de volgkoets waarin de man gezeten was tot aan het kerkhof en daar was men nog genoodzaakt om meerdere politiehulp te seinen. Een duivenslachting op groote schaal vond onlangs in Engeland plaats bij den zesdaagschen internationalen duivenschietwedstrijd te Hurlingham. Meer dan 4300 duiven moeten bij deze gelegenheid als offers gevallen zijn. Het schijnt, dat de onlangs tot stand gekomen wet, die het duivenschieten in Engeland verbiedt, r.og niet in werking getreden is. De vele landloopers, die zich langs de wegen van het groote Duitsche Vaderland be wegen, hebben het noodig gemaakt hier en daar eetstations op te richten, waar den zwervelingen een maaltijd wordt aangeboden op de voorwaarde, dat zij zoo spoedig mogelijk de gemeente verla ten, die hun deze weldaad bewijst. Dit is een voorbehoedmiddel tegen grootere uitgaven; want worden de menschen ziek van honger, dan wordt het armbestuur op nog grootere kosten gejaagd. Te Lolme in Westfalen kreeg men echter een tegen zin in deze uitgave en bepaalde men, dat ieder, die zich aan het eetstation aanmeldde, zijn maal moest verdienen door een zeker gewicht aan steenen klein te staan, een vrij onaangename arbeid. Sedert kiezen de meeste vagebonden een anderen weg. Een overvloedige vischvangst. Te Bordi- ghera is op één dag zooveel ansjovis gevangen.dat eenige visschers, wilden zij hun booten niet in de diepte zien meegesleept, de netten moesten stuk snijden. De hoeveelheid ansjovis werd op 5000 kilo's begroot. Een Italiaansche "M illioenenjuf- frouw" is te Milaan in hechtenis genomen. Een voudig als koffiehuishoudster begonnen, doch door schoonheid uitmuntende, wist zij spoedig een schit terende levenswijze te leiden, verscheen met dia manten bezaaid in de schouwburgen en beschermde tooneelspeelsters, voor wie zij luisterrijke feesten aanrichtte; maar de kruik is echter ook daar zoo lang te water gegaan tot zij brak en de oplicht- ster zit nu achter slot en grendel. Brieftelegraramen is de nieuwste correspondentie-uitvinding, welke de Engelsche Postmeester-generaal thans overweegt; voor iets meer dan briefport zouden telegrammen worden overgeseind, doch om dan met de gewone postbe stelling als brief bezorgd te worden. Te Napels is een jonge Rus, die door het volk uit vrees voor de cholera, mor een Egyptenaar gehouden werd, mishandeld. Geen Ita liaansch kennende, meende hij eerst dat de vreem de vorm van zijn hoed, de aanleiding was: doch ook nadat hij deze in stukken gescheurd had, bedreigde men hem. Gelukkig kwam de politie bij tijds opdagen om den jonkman uit zijn nete- ligen toestand te verlossen. De laatste mod e-d waas beid is een zakje voor den zakdoek op de linkermouw aan gebracht. Men kan zich voorstellen welk een doel matige zakdoek daarin kan geborgen worden. Het is niet algemeen bekend, schrijft het Engelsche vakorgaan Iron, dat de betrekking van chef van het ingenieurspersoneel, onder welks beheer de groote brug van Brooklyn naar New-York werd geslagen, door eene vrouw, mrs. Washington-Roebling, bekleed werd, nadat haar man zwaar lijdende was geworden. Een vriend der familie verhaalt, dat zoodra de Heer Roebling overvallen werd door de vreemde soort van koorts welke hem nog altijd aan het ziekbed kluistert, Mevr. Roebling zich toelegde op de studie van den bruggenbouw en het daarin zoover bracht, dat zij de functiën van hoofd-ingenieur kon op zich nemen. Z a t e r d a g-a vond drong, te S c li ij n- del, de bliksem een huis door den nok binnen, verbrijzelde een oplegger, daalde door den zolder in het woonvertrek, wierp den zoon des huizes, die bij de kast op een bank zat, voorover op den vloer en verwijderde zich door een hoek van het raam, zonder verdere schade aan te richten, 't Duurde een groot half uur eer de jongen teeken van leven gaf; toch had hij zelfs geen uiterlijk letsel bekomen; alleen de achterkant van zijn vestje was geschroeid. Wat in China niet al hoogverraad is blijkt uit het van daar medegedeelde verhaal der inhechtenisneming van den stadhouder van Shanghai, Pao-ti, die onlangs plaats had. De stadhouder had bij het jongste Chineesche nieuw jaarsfeest een schrijven van gelukwer.sching ge zonden aan de Keizerin Regentes, Tr.u-Anu. Hij ontving het echter eenige dagen later terug, en bij navraag bleek bem, dat de Keizerin het niet had willen aannemen, omdat er een vlekje op de enveloppe was. De stadhouder verontschuldigde zich nu op een vrij onhandige manier, met een brief, waarin hij het vlekje daaraan weet, dat hij zijn vochtigen duim te lang op het couvert had gehouden. Hij werd echter later in hechtenis genomen en zal wegens majesteitsschennis terechtstaan. Het plan voor denhouw van een tunnel onder de Straat van Gibraltar gaat, naar uit Madrid gemeld wordt, van een Pransche maatschappij uit. De tunnel zal worden aangelegd van Punta Europa in de provincie Cadix, naar de meest nabij zijnde Kaap van de Afrikaanscne kust. Het Spaansche Gouvernement moet voor het plan zeer gunstig gestemd zijn. Eergisteren liep een heer inde Hollandsche afdeeling der Amsterdamsche tentoon stelling, door achterwaarts te gaan, de kleine vi trine omver, waarin de heer Jb. R. Citroen, fa brikant van gouden kettingen, behalve dit fabri kaat ook onderscheiden kleinere preciosa heeft geëtaleerd. Het bovenstuk, een glazen stolp, viel en brak, zoodat enkele kleine zaken door de gleu ven van den vloer zoek raakten. De heer over handigde aan den toesnellenden wachter onmid dellijk zijn adreskaartje, en gaf de verzekering de schade te zullen vergoeden. Bij de harddraver ij te Utrecht op eergisteren, had een incident, plaats, dat echter ge lukkig afgeloopen is. Da Commissaris des Konings had zich bereid verklaard, bij de prijsuitdeeling tegenwoordig te blijven. Niet zoodra had de voorzitter der Commissie het woord genomen met de woorden: „Het is heden de vijfde maal dat ik het genoegen heb....", of de tribune, waar op Z. Exc. met de geheele Commissie stond, zakte ineen, doch gelukkig zoo dat allen rechtop staande op den vasten grond neerkwamen. In het eerste oogenblik was ieder verschrikt, doch toen men zag, dat allen ongedeerd waren, ging er gejuich en gelach op uit de talrijk aanwezige menigte, en op een andere tribune zette de voor zitter, baron Van Hardenbroek, zijn toespraak voort; nu had hij daarij het genoegen, eenige hartelijke woorden te richten tot den Commissaris des Konings, met den wensch, den heer s'Jacob nog vele jaren in Utrecht's midden te mogen zien. Den redacteur van het Bolivian n- sche blad La Patrie, zijn, omdat hij artikelen ten gunste van den vrede schreef, op bevel van den President Camporoa, de oorlappen doorboord. Gravin De la Tor re, in üensington, is tot 4 schillings boete veroordeeld wegens het houden van 18 katten en 9 honden in haar wo ning. De dame is natuurlijk vrij in haar huis de rol van dierenbeschermster te overdrijven, maar de buren hebben, er. met reden, geklaagd. Lord Sudeley, te Toddington in Gloucestershire, laat op zijn goederen een groote jam (gelei) fabriek bouwen. Voor twee jaar reeds werden tot dit doel geplant; 93000 kruisbesse-, 167000 zwarte besse- en 10000 roode besse- boomen, 3000 appel- en 900 pereboomen, 29000 pruimeboomen, waaronder 9000 die blauwe pruimen opleveren, 500 kerseboomen, 25000 fram- bozeboomen, enz., terwijl 52 acres land voor den verbouw van aardbeziën bestemd werden. Tot be schutting liet hij er te gelijk 100 Schotsche dennen en 10000 populieren om heen zetten. De groote Raad van het kanton Genève heeft bepaald dat, om de grenzen beter tegen de smokkelaars te kunnen verdedigen, geene ge bouwen zullen mogen opgericht worden, noch kuilen gegraven, noch hagen geplant binnen 4 meter afstand van de grenzen. In Canada hebben overstroomin- gen, een gevolg van zware stormen, groote schade aangericht. De Thames is hooger dan zij ooit geweest is, spoorwegbruggen werden weggeslagen en te Londen, Tilsenburg, St. Thomas, Lucan en verscheidene andere plaatsen werden huizen ver nield en de velden verwoest. Achttien personen verdronken, voor zoover men weet; maar er worden nog verscheidene vermist. Ongeveer 2000 men schen zijn zonder onderkomen. De schade aan ei gendommen schat men op 500.000 dollars. Veur is een mode 1-g emeente. Niet alleen hebben de kiezers daar jonger bloed (den heer J. A. Jongerbloed) in den Raad gebracht, maar zij hebben dat gedaan door, getrouw aan de voorschriften der Drankwet, Boonekamp (den heer G. W.) buiten het Gemeentehuis te zetten. Of de gemeente Veur tot dusver „vergunning" heeft gehad? Ter Hygièn e-t entoonstelling te Berlijn is een zilveren medaille toegekend aan de firma Paul Hosemann, voor no. 1288 groep XXX, otschoon zijniets had ingezonden, zij had nl. na het afdrukken van den.catalogus "be- Ticht, haar inzending niet te exposeeren. Het geluk is als eene teedere, doch blinde moeder, die hare kinderen bederft. Die in drift straft, straft niet, maar wreekt zich. Die veel spreekt, zal gewoonlijk oo kveel liegen. De onmatigheid heeft meer menschen gedood, dan de honger. Hij, die den overvloed veracht en met weinig tevreden is, kent de ware onafhankelijkheid. Illusies kunnen nooit verwezenlijkt worden, of zij verbleeken. Het zijn exotische planter, uit een gedroomd Paradijs, die verbasteren als men ze in een aardschen bloempot zet. Het stofgoud gaat van de vleugels, als wij er aardsche kleederen over trekken. Voor de ideale verheerlijking, de over drijving komt dan de werkelijkheid of beter de waarheid, en de waarheid is iets nog schooners, schijnbaar minder hoog, maar dan ook minder onbepaald en nevelig. Toppunt van geluk. Twee grasmaaiers phi- losopheerden onder 't maaien over de ongelijke verdeeling van de goederen dezer wereld, ,,'k Wou dat ik Keizer was," zei de een: „Wat zoudt ge dan doen?" vroeg de andere. „Ik ging in 't gras leggen en tabak kauwen," was het antwoord. Eene voorzichtige vrouw. Lieve manlik ben uit met de Jansens. De sleutel van de deur heb ik voor je onder de pendule gelegd. Je liefheb bende Marie." Dit briefje van zijn vrouw vond een man 's avonds op de tafel van zijn huis kamer, nadat hij een half uur had staan schellen en kloppen, en er eindelijk met veel moeite in geslaagd was door een achterraam naar binnen te komen. Op school. „Wat beteekent ex, vriendje, als het voor een woord staat?" „Gewezen, Mees ter!" „Goed; geef eens een voorbeeld!" „Extra-trein!" Hoogere scheepsbouw. Een Amerikaansch scheepsbouwmeester heeft een giek vervaardigd die zoo nauw luistert, dat de roeieis allen de scheiding in 't midden moeten dragen, wijl anders het evenwicht in gevaar komt. Naar gelang. Voor hoeveel kan ik met je schuit naar A. komen, vroeg een werkman aan een schipper. Wanneer je in de schuit gaat, antwoordde deze, kost het tien stuivers, als je de schuit aan de lijn langs den kant voorttrekt, neem ik je voor niemendal mee. Achter de tralies. Zeer laat en in 't don ker van een feestje komende, zoekt iemand op den tast zijn weg naar huis. Plotseling stuit hij voor het ronde ijzeren hek, dat het standbeeld op het plein omgeeft. Zeven malen ongeveer palmt hij zich zonder verder te komen om het hek heen in de rondte, tot hij eindelijk verdrie tig uitroept: „Elauwelingen, om mij hier op te sluiten!" Kiesch. „Waaraan is je broer ook weer ge storven? vroeg een Ier aan een ander. „Och!" luidt het eenigszins verlegen antwoord „er was eene jury, die hem schuldig vond." Twee en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 22 Juli 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Pas redouble, Wittebroodt. 2. Ouv. Fra diavolo, Auber. 3. Wundertöne, Walzer, Wittmann. 4. Potp. Willem Tell, Rossini. 5. Ouv. la Muette de Portici, Auber. 6. Thalia, Quadrille, Berger. 7. Potp., Curtli. No. 3, 4, 5 en 6 zijn gearrangeerd door den heer M. E, Muller. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars knnnen worden afgehaald. Eenige portemonnaies met en zonder geld. Een gouden oorknopje. Een zak met bloembollen gemerkt: Pride M. V. D. 3 kilos. Een dames- en een kinderschoentje. Een kinderzak waarin een zakdoek en een fleschje. Een glacé handschoen. Een koperen gewicht. Een katrol. Een reis gids van Baedeker. Eene ring met 2 sleutels en eenige losse sleutels. Alles op-straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: een jas. Terug te bekomen bij den heer J. van Staveren, Klein Heiligland No. 5, een onderstuk van een gouden oorbel MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 18 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 11 koeien verkocht, voor t 150 a 220; 2 stier verkocht - voor f 100 a 120, - vaarzen, verkocht - voor f a 3 pinken verkocht - voor f 80 a graskalveren - verk. voor a ,14 nuchtere kalveren, verk. voor 10 a 17, 41 schapen, verk. 41 voor f 15 a 30 20 lammeren, verkocht voorf 12 a 16; biggen ver kocht - voor f - a varkens, verkocht voor a c. per 's kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 117 stapels kaas, 14670 stuks, wegende 28467 kilo, hoog ste prijs f 36middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN, 13 Juli Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a 28 stieren 58 a 210, ossen a 98 melkkoeien f 150 a f 278 24 kalveren dito 170 285, 90 vare dito f 140 a 250, 86 vette dito i 170 340, graskalveren f a 86 vette 34 88 74 a 96; 22 nuchtere dito f 5,— a 14, 512 vette schapen 22 a 38,;1220 weide dito J 13, a 24, 234 lammeren 26 magere varkens 14 a 28, 162 biggen f 3,50 a 10. GOUDA, 19 Juli. Op de kaasmarkt waren 146 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 31 a 34; Noord- hollandsche f31 a 35. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter 1.50 1.40 der weiboter f 1.30 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 19 Juli. Moutwijn. per ned. vat 13,25, Jenever f 18,75, spoeling f 40, dito commissie f 0,50. HOORN, 19 Juli. Ter waag gewogen 368 stapels kaas wegende, 100716 kilo; hoogsteprijsper 60 kilo f 39,50 oor kleine, 35,50 en voor hooikaas oommissie middelbare, f LONDEN, 19 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, Schapen en Lammeren 5000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 48 a 64 Schapen en Lammeren 5 8 a 7 Kalveren 5 4 a 6 6 Zwijnen 4 1 - a 4 8. AMSTERDAM, 18 Juli. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 5 runderen, 198 vette kalverenlste qua- f 1,30, 2de qual. -,85, per kilo, 2 graskalf j - a6l nuchtere kalveren, f 9 a 16, 8 schapen en lammeren a 161 vette varkens 43 a 50 c. per kilo. Amsterdam, 20 Juli 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld8' 3 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl.. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Portugal. Rusland. Spanje. Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 t 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. f 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 i Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Mies Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 187* 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/, pot. genoteer de koers 66?/,, 78"/, 100"/,, 967/, 83'/, 86"/s 65'Vis 667/, 53 99"/„ 775/u 931/, 2?'/, 46 5916/is 25"/, 11"/,, 10'/„ 92 111 117"/, 283/4 16'/,, 11»/,s 1177/,, 153'/, 116'/, 6S3/, 154'/, 120 223/, 527/,, 1185/s 51'/, 84 82 87'/, 623/, 617/, 1*7'/, 35 H9'/i6 1063/, 1137/, 997/, 95 96 101'/, li*3/, 141'/, 128'/, 124 PETERSBURG, 20 Juli. Heden ochtend te 9 uur had in eene kruitfabriek alhier eene ontploffing plaats. Er waren 9 dooden en 2 zwaar gewonden. Een der werkplaat sen is geheel vernield. KAïRO, 20 Juli. De sterfte aan cholera in de wijk Boelak bedroeg in het jongste etmaal 108, in de overige wijken der stad gezamenlijk 82. Een deel der Engelsche troe pen vertrekt heden avond naar Suez. KO.NSTANT1NOPEL, 20 Juli. Er worden voorbereidende maatregelen getroffen om de conversie der openbare schuld in September tot stand te brengen. alO Cents per regel. Het Hop-Bitter verdrijft alle gevoel van loomheid en afmatting die voorloopers van ziekte. Hoest uit dè Lever voorkomende en dikwijls voor Tering aangezien verdrijft het Hop-Bitter bijna onmiddellijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3