MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Levenswijsheid. Allerlei. Er is in den eerBten tijd gelukkig alweer geen schaarschte van Duitsche „Herren Doctoren" te voorzien. Er zijn thans voor het zomerseizoen 1883 aan de 21 Duitsche universi teiten nl. 25116 studenten ingeschreven, d. i 1256 meer dan in 1882. De stoomtram Goud aB ode graven is gisteren-avond ontspoord. De locomotief is omgevallen en de machinist werd zwaar gewond. De passagiers zijn er gelukkig met den schrik afgekomen. Een nieuwe gerechtelijke vergis- sir.g is dezer dagen, volgens de Essener Volksztg., aan het licht gekomen. Een man, die te Werden een vonnis van 15 jaren tuchthuisstraf onderging, is thans, bij een nieuw proces te Bees, gebleken onschuldig te zijn en op vrije voeten gesteld. Hij heeft echter reeds twee jaren gevangen gezeten. De Ingenieur Calabretta heeft bij het Ministerie van Openbare Werken het plan van een schipbrug over de straat van Messina ingediend, tot overtocht van de spoortreinen. Het onrechtmatig voeren van adellijke titels blijkt in België niet tot de zeld zaamheden te behooren. De justitie te Brussel heeft ten minste niet minder dan 250 van zulke valsche edelen met gerechtelijke vervolging be dreigd, als zij voortgaan met zich fantasietitels te geven. Te Antwerpen en te Brussel z ij n vier personen gevat, wier identiteit nog niet is vastgesteld, die deel uitmaken van een blijkbaar zeer uitgebreid komplot, hetwelk met succes val sche of vervalschte postwissels, zoo binnen als buitenlandsche, aan de Belgische postkantoren ter incasseering aanbood en zich, naar het heet, op die wijze reeds van een bedrag van ongeveer 200,000 fr. heeft weten meester te maken. Nadat eenige dagen geleden door den heer v. D. te Leiden aan de politie aldaar was kennis gegeven dat hij een pakketje, inhou dende een gouden dameshorloge met dito ket ting, ter expeditie naar Driebergen aan het post kantoor had afgegeven en het niet aan de plaats zijner bestemming was gekomen, volgde een on derzoek, hetwelk ook tot in de gemeente Utrecht werd uitgestrekt. Gisteren werd het horloge door de politie te Leiden bij eenen handelaar in der gelijke artikelen in beslag genomen, als aldaar verkocht door een jeugdig heer. Het voortgezet onderzoek leidde tot de aanhouding van K. P., adsistent aaD het postkantoor te Leiden die zich de voorwerpen had toegeëigend zijnde de nog ver mist wordende ketting te zijnen huize in beslag genomen. Hij was sedert kort gehuwd en sinds ruim een jaar in dienst der posterijen. Particulieren zijn niet gretig meer naar gasconcessies. Amersfoort heeft geen enkelen liefhebber kunnen vinden. Te Zwolle is jl. Zondag b ij de ge- wone schietoefeningen der schutterij een tamboer als door een wonder den dood ontkomen. Hij stond namelijk gedeeltelijk voor, gedeeltelijk naast de schijf, en een sergeant-scherpschutter, die dit niet wist of bespeurde, loste een schot, en als door een toeval ging de kogel in de schijf rakelings naast den roekeloozen tamboer. Naar het Alg. Hbld. verneemt, zal de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen vooralsnog hare trein-regeling te Utrecht niet veranderen, en dus ingevolge uitspraak der scheidsrechters, van 23 dezer af, uit dien hoofde aan de Nederlandsche Bijnspoorweg-Maatschappij 200 daags hebben te vergoeden. Er is weder een naar men ons meldt echte Hongaarsche Zigeunerkapel op weg naar Nederland; in de allereerste plaats zal zij zich te Arnhem doen toonen, en wel op 28, 29 en 30 Juli in den Planten- en Vogeltuin. De kapel zal ons de gelegenheid schenken de harts tochtelijke Hongaarsche muziek rechtstreeks uit de bron te genieten, niet verdund en verzwakt door bedaarde Westerlingen. Eene eigenaardigheid van zulk eene kapel is, dat de musici geen noot muziek kennen; alleen de Directeur, in dit geval den Heer Joseph Barcza, is. muzikaal gevormd. Hjj is de man die de stukken weet te doen in- studeeren, niet alleen de eigen, Hongaarsche mu ziek, maar ook alle overige soorten, klassieke zoowel als andere. De nu in aantocht zijnde kapel vormt een strijk-orkest; het kleine troepje, dat zich eenige jaren geleden ir. het Paleis voor Volksvlijt deed hooren, voerde harmoniemuziek uit; daarentegen heeft zich iets later in Diligentia een ander Zigeuner strijk-orkest doen hooren dat toen zeer veel succes had, 't zij het „echt" of „niet-echt" was. De met de Indische mailaange- brachte passagiers en goederen zullen voortaan een desinfectie ondergaan te Poveglia en een quarantaine te Brindisi. De voor Engeland be stemde Indische mail zal onverwijld doorgezonden worden in hermetisch gesloten zakken. De voor het vasteland bestemde pakketten zullen geopend en de brieven doorgeprikt en berookt worden. D e Locomotief deelt het volgende vrij zonderlinge bericht mede: Kapitein Lyon, gezag voerder van de Billiton, was den 29sten Mei des avonds tegen half zes van Penang te Klang aangekomen, wandelde in zijn nachtcostuum jolig over het dek, kreeg een dikken koeli in het oog, greep hem aan, en hield hem zoo maar voor de ui! buiten boord boven het water. De koeli sloeg in zijn doodsangst de armen om den hals van den kapitein, en door zijn zwaarte trok hij den gezagvoerder over boord en beiden ver dwenen in de diepte, en verdronken. De balda digheid werd wel zwaar gestraft. Wij wenschen Lochem geluk „dat het meer en meer in de rij der steden komt te staan" door zijn lijkkoets. Aldus de Lo- chemsche Courantwie „de bloei van de plaats barer inwoning zeer ter harte gaat." Te Cork verscheen Donderdag Rich. Hodnett voor de jury, onder beschuldiging van een pak dynamiet aan den Onderkoning af gezonden te hebben. De zitting eindigde meteen vreeselijke paniek. Een politie-beambte, die als getuige optrad, legde het „corpus delicti". ongeveer 6 ons dynamiet voor den rechter neer. Op de vraag, of de springstof onschadelijk gemaakt was, antwoordde de constable ontken nend. De gezworenen waren het nu spoedig eens, dat of het dynamiet of de juryleden zich verwij deren moesten. Dj rechter gelastte dan ook, dat het springmateriaal dadelijk de zaal uitgebracht zou worden. Dit geschiedde echter zoo onhandig, dat een tamelijk groot stuk op den grond viel, Men schrikte daar zoo geweldig van, dat publiek, rechter, gezworenen, gevangen-bewaarder en be schuldigde ijlings op de vlucht togen. In een oogenblik was de zaal ontruimd en de zitting werd eerst hervat, toen het laatste stofdeeltje van het voor den Onderkoning bestemd dynamiet zorgvuldig verwijderd was. Ten slotte kon de jury het niet eens worden en moest de Ier naar een ander Hof verwezen worden. Het bestuur der City van Londen heeft besloten de volgende voorzorgsmaatregelen te nemen met het oog op de cholera; de mondingen der riolen zullen in de gansehe stad telken dage gedesinfecteerd, het vuil, de afval uit alle huizen verwijderd, de riolen vaker en krachtiger door gespoeld, en den bewoners der huizen zal het vlijtig gebruik van carbolzuur aanbevolen worden. Tegelijkertijd wordt eene commissie benoemd, die wordt belast met het onderzoek der slaapsteden en derg. verblijven, en zooveel doenlijk zal zor gen dat die verblijven zindelijk gehouden worden. Te Bekkum, gemeente Wierden, is gisteren de vrouw van den landbouwer Lammer- tink van een voer hooi gevallen en na weinige oogenblikken aan de gevolgen bezweken. De met den aankoop van voorver- pen voor de tentoonstellingsloterij belaste com- missiën hebben, naar men ons meedeelt hare werk zaamheden begonnen. Voor Nederland zijn daar toe aangezocht de heeren mr. Daniel Wolterbeek en Aug. Mesritz, die welwillend deze laak heb ben aanvaard. Voor Frankrijk zijn 't de heeren Monthiers en Lévy. Er worden uit het tentoon gestelde prijzen gekocht naar mate van verkoop van loten, uitgezonderd de hoofdprijzen, die in alle gevallen voor de verloting zijn bestemd. D e Phylloxera of druifluis heeft zich in het zuiden van Italië,, te Beggio, in Calabrië vertoond, tot groote ontsteltenis van de wijnbou wers aldaar. Egyptische ongevoeligheid. Een Fransch geneesheer Dr. Daremberg, heeft onlangs de reis indrukken in 't licht gegeven, die hij tijdens den Engelschen oorlog in Egypte heeft opgedaan. Hoogst merkwaardig is 't wat de geneesheer van het zenuwstelsel der Egypenaren zegt. Hunne huid is harder dan die van andere menschen. Zweep slagen verdragen zij met eene kalmte, die vroeger voor heldenmoed gehouden werd, maar van na derbij beschouwd uit hunne ongevoeligheid schijnt voor te komen. Bij amputaties of andere opera tie gebruiken de Arabische geneesheeren nooit chloroform of andere verdoovingsmiddelen, niette genstaande hunne instrumenten gebrekkig en bot zijn. Bij gezwellen wordt altijd een gloeiend ijzer gebruikt, als een probaat middel. De Egyptena- ren staan zulke operaties met groote hardvochtig heid door, ja zij voelen nauwelijks het gloeiend ijzer, dat sissend in hun vleesch dringt. Zenuwach tigheid, waarvan de Europeanen zooveel last heb ben, kent dit, anders in zoovele opzichten achter uit gegane volk in het minste niet. Als een staaltje, dat de nieuwe spelling nog niet algemeen bekend is dient, dat een postwissel, verzonden uit G. naar den heer burgemeester der gemeente Berg (vroeger Bergh, Gelderland) door het postkantoor te Nijmegen werd teruggezonden, als zijnde geen gemeente Berg bekend. Men vergeeft alles hem die zich zeiven niets vergeeft. Krankendienst is godsdienst. Menschen, die op een afstand van ons wonen hebben gewoonlijk minder gebreken in ons oog, dan zij, die in onze nabijheid verblijven. Verschil van karakter bewerkt bij over eenkomst van beginselen vaak de hechtste vriend schap. Komt gij eenmaal tot het helder bewustzijn, dat gij wat te schrijven hebt, en dat gij schrijven kunt, laat dan de grondtoon, die al uwe phan- tasieën beheerscht, zijn: het vurig verlangen om uwe medemenschen beter en gelukkiger te maken. De maatschappij bestaat uit personen, niet zoo als zij behoorden te zijn, maar zooals zij zijn; hen maar voor lief te nemen is de Alpha en de Omega van alle wereldwijsheid. PflegmaBerggids. Zonsopgang is voorbij: waar wacht u op? Engelsch reiziger. Op zons ondergang. Eergevoel. Rechter, (tot den beschuldigde). Het verbreken van het slot doet aan grooten diefstal denken. Beschuldigde. Mijnheer de rech ter, als ik inbreek worden er geen sloten ge broken. Slim. Vrouw. Manlief, het regent, ik heb mijn nieuwen hoed op, geef mij dus uwe parapluie. Man. Dat zal niet veel helpen, hij is vol gaten. Vrouw. Waarom hebt ge dat oude ding dan meegenomen? Man. Ik dacht niet dat het zou regenen. neger geheel genezen was en zich slechts ziek voordeed, was het toch zeer moeielijk dit te be wijzen. Eindelijk nam een nieuw aangestelde arts aan, van den neger ras ontslagen te zullen wor den. Hij begaf zich tot hem en begon, zonder een woord te spreken, den zieke met een band te meten. Deze begon ten laatste onrustig te worden en vroeg naar de reden van deze han deling, waarop de arts op ernstigen toon zeide: „Ik neem de maat voor een lijkkist; zoodra wij hier overtuigd zijn, dat een zieke onherstelbaar is, worden de noodige maatregelen genomen, ten einde een lang ziekbed te voorkomen, en om nu geen tijd te verliezen, wordt reeds een dag te voren de lijkkist besteld. En daarom Een medelijdende, veelzeggende blik op den zieke voltooide den volzin. Het middel hielp den volgenden morgen was de neger spoorloos ver dwenen. Goed bedacht. Een neger, die als matroos dienst deed op eer. schip, werd wegens ziekte in het Marinehospitaal te Kingston op Jamaica op genomen, waar het hem zoo goed beviel, dat hij besloot het niet meer te verlaten. Hoewel de doctoren spoedig overtuigd waren, dat de sluwe Boosaardig. Meent ge in ernst dat de heer X. veel verstand heeft? Zeer zeker, mijn waarde, hij gaat er immers spaaizaam mede om. Een voorzorgsmaatregel. Juffrouw. Alzoo is hier de plaats waar in 't vorig jaar een jonk man een dame uit het water heeft gered, die later uit dankbaarheid met hem in 't huwelijk is getredeu? Heer, Ja, mejuffrouw, maar ik ver klaar u dat ik niet kan zwemmen. Een gevaarlijke compagnieschap. Onlangs trouwde een Amerikaansch geneesheer met de dochter van den doodgraver. Onmiddellijk ver loor hij drie vierden van zijne patiënten zoo algemeen was de vrees voor eene compagnieschap tusschen schoonzoon en schoonvader. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A J Cremer en I) J Tasman; W Lex en J M de Liefde Meijer; J H Vosshard en J de Hitster; MC Heijne en J Brinkman; W B Keusen en A J Hunting; J R Franse en J M Swit- ser; J Vooges en A Hammes; A Lablans en A M v. d. Berg; H N v. Brinkom en E Kogenhop; M Bouman en G B v. d. Putten; B Gaastra en M J Seijm. Getrouwd: W König en E de Jong; J v. Rieten S Leendertz; J Plompen en J G Elzer. Bevallen: A de Landmeter geb. Franken z. J M Jansen geb. Rijsenberg d. E Bijster geb. v. Veg- gelen d. JE Warmer geb. Terot z. AM Hore man geb. Melcbior d. AI Weiland geb. Held d. C Serné geb. de Haan z. ME Hoogerwerf geb. Steenkist d. H ter Smitten geb. Immikkuizen z. J Drost geb. Bileveld z. A J Bertholee geb. v. d. Hoogen d. SP Reeser geb. v. Gulik z. MC Schelt geb. Fabels d. J Boeree geb. Vogelwede d: E Geldorp geb. de Graaf z. M E Roebers geb. Hoog land d. M. Staphorst geb. Paap z. M J H Wie- gaut geb. Daemen z. M Huijsman geb. Vermeulen d. A H. Timmers geb. Miezenbeek z. JE Dekker geb: Donkerlo z. J J Bosmar geb. Lem z. N Broek- rnijer geb. Knoppers d. J Frensen geb. de Klerk d. J P Kweep geb. Stammers d. Overleden: P de Zwaan 51 j. Ravelingsteeg; P Antonissen 77 j. KI. Houtstr. J P Mulder 4 mn. z. Z. B. Spaarne; W C A Arts 4 md. d. Palmstraat; M Federmann 21 j. echtg. v. M van Eijk Kampervest; J H Alders 8 mn. z. Patientiestr; J B Vermeer 2 mn. z. Valkensteeg; J Clous 2 mn. d. Koolsteeg; G M. Bouwman 18 dg. z. Oranjeb. laan; A Wijk huizen 5 mn. z. Vogelkoopsteeg; L C Voogt 20 j. Kruisweg; D IJss 3 mn. z. Heerensingel; A Tit 59 j. Ursulasteeg; AM Vos 2 mn. d. KI. Hout straat; LM Hermen. 16 j. Kruisweg; J Reivalda 24 dg. Zijlweg. HAARLEM, 23 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe ;a witte dito f 8,25 a 8,40 rogge -.a haver -.a 4,25; HOORN, 21 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: - heet. tarwe f 10,50, a heet. rogge f -,heet. gerst f 6,50. - heet. haver f 5,50 mosterdzaad f 26,a karwijzaad f 14,85 heet. boonen: heet bruine f a gele f f heet. paardeboonen f a - heet. erwten f a heet. groene f a heet. grauwe f a heet. witte J'140 heet. n. aardappelen f 4 a 3,50 alles per heet.; manden appelen f a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: paarden van f tot veulens fa - koeien van ftotkal veren van f tot 24 schapen van f 26 lot 32 lammeren van f tot varkens van a - zeugen a -—101 biggen van 4 8; bokken af-, geiten -.a 20 Juli. Aangevoerd 1 koeien van f 200 tol f lammeren van f tot en 326 schapen van f 32 tot f41,per stuk varkens van tot c. per kilo. ALKMAAR, 20 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe J 9,a 9,50 rogge f 6,25, a gerst f a 6,a dito chev. -,a 6,haver f paardenboonen f -,a-,bruine dito f a .16 duiven dito -.kanariezaad J 10,50 rood mosterdzaad f a geel dito fkarwijzaad f 14,50 a 14,blanw maanzaad f groene erwten fa grauwe dito a vale dito f a Witte fa—. 23 Juli. Ter veemarkt werden veikocht 5 koeien van f 260 a 330, 197 kalveren van f 40 a 112,13 nuchtere dito van f 11 a 21, 285 schapen f 28 a 40,152 varkens f40 a 52 c. 18 magere 13 a 19 c. per kilo. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 634 stapels, wegende 142,818 kilo. Gras-, kleine fcommissie fmid delbare f35,laagste prijs fhooi-, kleine f—,com missie fmiddelb. f—laagste fper 50 kilo LEIDEN, 21 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- f -,a zomer- f -,a f -, 4 heet. rogge winter- -,a zomer- -. -.11 heet. gerst zomer- -.— a -.chevalier a -,14 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per J/4 vat 1ste qual. 58,— a 64.—, 2de qual. f 52.— a 56.—. AKLMAAR, 21 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 11 koeien/165 a 260, 16 nuchtere kalveren /14 a 23, 1 vette kalveren 20 a 45 schapen 16 25 varkens f a per kilo, 58 ma gere dito 14 a 22,- bokken - a -, 2 paarden 85 a 95, 23 lammeren f 12 a 15. SCHIEDAM, 24 Juli. Moutwijn per Ned. vat f13, Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f-,00 dito commissie f -,50. ROTTERDAM, 24 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerdpaarden, 1160 runderen, 254 vette- en graskalveren 15 nuchtere kalveren 770 scha pen of lammeren395 varkens, 79 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 94 c. 2de qual. 74-c., 3de qual. 55 c.; kalveren late qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 97 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkens was heden beter dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 49 tot 52 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 118/8 ton, 86/16 tonnen, 880 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60 2e qualit. f57, 3de qual. f54. PURMEREND, 24 Juli. Kaas: aangevoerd 391 stapels prijs der "kleine kaas 138 middelbare f LONDEN, 23 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2200, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 200 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/6 a 6/4 schapen en Lammeren 5/8 a 7/-, Kalveren 5/4 a 6/6 Zwijnen 4 - 4/9. AMSTERDAM, 23 Juli. Ter veemarkI waren aangevoerd 556 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,95, dito 2de qualiteit 0,86, dito 3de qualiteit ƒ0,75 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 310, 10 graskalv. 16 a 25, 54 nuchtere kalveren 8 a 14, 194 schapen en lammeren 14 a 32 vette varkens 51 a 43 c.; beiden per kilo.biggen f h paarden f a Amsterdam, 24 Juli 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' Portugal Rusland. Spanje. 5 1' 2 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondlcening5 Italië. Obl. Paneel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten], 1853-80 8 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw, 1867 69. 4 1877 Amet. L 20-100 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1876 (Perpetuele) 4 binnen), 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg, Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien41 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4% u u v 18 7 5 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. /'1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgle. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 genoteer de koers 66'/j 78Vs 1001/, 967/s 83% 887s 667, 66»/,, 53 995/is 77% 9374 217 467, 59% 257, lO'/s 10 92 111 117% 287, 15'%s H7s U7%6 1537, 1167, 687s 155 1297, 22% 527a 119 Bl'/ii 847, 82 887, 61% 617, 149 35 13U/4 10678 11374 1007, 947, 96 IOH/4 1141/, 141*/, 127 1247a Geldkoers prolongatie 31/, pet. ALEXANDRIË, 24 Juli. Een Europeaan is alhier aau de cholera overleden. CAïRO, 24 Juli. De Khedive zal Don derdag naar Alexandrië terugkeeren. Bij het Engelsche regiment infanterie te Suez hebben zich gevallen van cholera voorge daan. Twee man zijn er aau overleden. Bp het Engelsche regiment dienst doende in de citadel teCaïro, hebben zich drie ge vallen voorgedaan, waarvan een met doode- lijken afloop. De sterfte te Cairo in de laatste 24 uren, eindigende heden-ochtend te 8 uur. bedraagt 463, waarvan 259 in de wjjk Boulak. Het aantal overledenen te Chibin is 117, te Glizah 95, te Ismaïla 2. LONDEN, 24 Juli. Het «reddingsleger» is voornemens een veldtocht naar Rome te doen. De Daily News maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk er te Port Said eene botsing tusschen Fransche en Engel sche mariniers zou hebben plaats gehad, waarbij eenige dooden en gekwetsten zjjn gevallen. Volgens bericht uit New-York verkrijgt de werkstaking onder de telegrafisten, ondanks alle tegenspraak, meer en meer uitbreiding. Het aantal dergenen, die de werkzaamheden hebben gestaakt, bedraagt reeds 17,000. In het Hoogerhuis heeft de regeering medegedeeld, dat tot dusver in het ge heel 4 sterfgevallen aan cholera onder de Engelsche troepen in Egypte zjjn voorge komen. In het Lagerhuis gaf Gladstone te ken nen dat de onderhandelingen met Portugal omtrent den Congo nog steeds hangende zijn. Sir Stafford Northcote kondigde zijn voornemen aan, een eerbiedig adres voor te stellen, om de Koningin te verzoeken aan alle onderhandelingen en verdere stappen omtrent het Suez-kanaal hare goedkeuring te onthouden, omdat daarbij op den voor grond staan onbetwistbare concessie-rech ten en de erkenning van een uitsluitend monopolie met betrekking tot de verbin ding te water tusschen de Middellandsche en Roode zeeën. BRUSSEL, 24 Juli. In de Kamer zijn de artikelen van het ontwerp betreffende de alcoholische dranken aangenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3