Laatste Berichten. Voor geest en hart. Onze Smarten. Allerlei. premie-leenin gen. mededeelingen De groote verscheidenheid van postzegels is onlangs weer met een nieuwe vermeer derd, nl. die van de Britsche kolonie Noord- Borneo. Deze postzegel is geldig voor de straat van Malakka, Laboean, Hongkong, China en Siam. De afbeelding er op is een Maleiscbe prauw, met volle zeilen varende en een leeuw er boven. De kolonie heeft ook dezer dagen haar tigen offici- ëele courant gekregen. DeDordr. Ct. meldt, dat eergis teren ochtend omstreeks 10 uur, kort voor het onwe- der, door enkele personen aan het spoorwegstation te Dordrecht een luchtverschijnsel werd waargenomen, waarbij stukken vuur ter grootte van een hoen derei uit het luchtruim vielen. Door -den Heer N. Brantjes, in de Beemster, zijn voor Amerika verscheept 10 stuks prachtige jonge runderen, aangekocht door den commissaris-gedelegeerde van de tentoonstellings commissie te Boston. De commissie uit de Eransche ka mer, belast met het overwegen van het wets voorstel der Begeering, om twee commandeurs kruisen, vijf kruisen van officier en 50 ridder van het legioen van eer beschikbaar te stellen ter be looning van diensten, aan de Eransche nijverheid bewezen bij de Amsterdamsche tentoonstelling, heeft thans rapport uitgebracht. Zij is van oor deel, dat het streven der Fransche fabrikanten, werklieden, kunstenaars en kooplieden, om de eer van hun land op te houden, aanmoediging ver dient, en adviseert daarom tot aanneming van de wet, in afwijking van de inkrimpingsmaatregelen der wet van 1873. Men besloot toen nl. om het aantal ridders van het ligioen van eer, dat on der het keizerrijk veel te veel was uitgebreid, te verminderen door telkens voor twee openvallende plaatsen slechts éene benoeming te doen. Men zal zich herinnere.ii, dat in de maand December jl. een gedeelte van de in aan bouw zijnde B. K. kerk te Vucht instortte, waar bij een tiental werklieden gedood werden. De Ju stitie benoemde toenmaals eene commissie, teneinde de oorzaak dezer ramp op te sporen. Ingevolge het rapport van die commissie, zullen nu de ar chitect en de opzichter bij dat werk zich eerst daags voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch te verantwoorden hebben. Een dagblad te Chicago, the Great Western, zag zich dezer dagen verplicht, de vol gende waarschuwing tot zijn lezers te richten: „Naar aanleiding van het tumult, dat voor en in ons redactie-bureel gemaakt wordt door nieuws gierige lezers van ons feuilleton „Het vergit van de Creoolsche," zien wij ons verplicht te verkla ren, dat wij er ons in geen geval toe zullen laten verleiden, over de verdere ontwikkeling van dit wegslepende, interessante drama of over de ontknoo ping voorbarige, particuliere inlichtingen te ver strekken. Wij begrijpen, dat de spanning, waarin onze lezers door dit boeiend meesterwerk der roman-literatuur geraakt zijn, tot dergelijke drin gende aanvragen leiden moet, maar ééns en voor al verklaren wij, dat wij, ons zelfs door bedrei gingen niet van ons stuk laten brengen. Wij blij ven zwijgen. „Het vergif der Creoolsche" loopt van 1 Eebr. 11. Wie zich op ons blad abonneert, ontvangt de reeds verschenen nummers van „het vergif" gratis!" Te Par ij sis thans zekere Xavier gearresteerd, op wien zeer sterke vermoedens rusten wegens de misdaad, op 26 December des vorigen jaars te Molenbeek St. Jean op de achtjarige Marie Walschaert gepleegd. Te Par ij s is sedert eenigen tijd in het Nijverheids—paleis eene tentoonstelling van insecten geopend, die in geen geringe mate de belangstelling wekt, daar men hier eene eindelooze verscheidenheid dier diertjes in hunne bedrijvig heid, in hun wroeten, in hun ontwikkelingsgang bijeen vindt en met het microscoop kan beschouwen. Deze tentoonstelling zou weldra gesloten zijn, maar op veler verlangen is de termijn van sluiting opgeschort. In de mijnen van Decazeville heeft een ontploffing van mijngas plaats gehad. Drie mijnwerkers werden gedood, drie verkeeren in hopeloozen toestand en elf werden meer of min der zwaar gewond. Gistere n-n acht zoo meldt men aan de L. C., heeft het over een deel van Neder land zóó hard geregend, of er een wolkbreuk plaats had, en daarop is de lucht met N.-wes telijken wind iets opgeknapt. De barometer die veel op 670 Mm. of iets daarbeneden staan bleef, toont neiging tot rijzen, waarmede de hoop wordt gevoed, dat de minima's en partiëele depressies, die over Nederland zijn heengevaren, nu eens in ernst door een bestendig gebied van hooge druk king zullen worden opgevolgd. Maandagavond spoelde teScheve- ningen een flesch aan; de vinder was niet weinig in zijn schik, toen hij daaruit een papier te voorschijn haalde waarop o. a. 85.000 pd. st. te lezen was. Bij onderzoek bleek het document niet anders te zijn dan een reclame voor het Hop- Bitter! Te Zwaagwsteinde, gem. Dantu- madeel, staat een paartje reeds een half jaar on der de geboden. Eerst meende men, dat de bruid als een jongen was aangegeven. Thans blijkt, dat z(j in 't geheel niet in 't register van geboorten voorkomt. Een verschrikkelijke ramp vond te Baltimore plaats. Eene weldadigheids-vereeniging hield vacantiedag aan het uitspanningsoord Tivoli. 's Avonds zou een stoomboot de feestvierenden afhalen; de stoomboot stoomde echter tegen de landingsplaats, waardoor ruim honderd personen, voor het meerendeel vrouwen en kinderen, in het water vielen. De pogingen tot redden mislukten grootendeels ten gevolge van de duisternis. Men gelooft dat honderd personen omkwamen; vijf- en-zestig lijken zijn reeds opgevischt. Een tolgaarder op denstaatweg bij Bolde liet dezer dagen een rijtuig door, waarin eenige heeren zaten. Toen de wagen zich reeds had verwijderd zag onze man het ontvangen geld na en bemerkte hij, dat men hem twee tiengul denstukken in plaats van twee halve stuivers had gegeven. Dadelijk zette de tolgaarder het rijtuig na, loopt zich bijna buiten adem en geeft de goud stukken terug. Ter belooning voor zijne moeite en eerlijkheid ontving hij.... een dubbeltje. Jonge dames te Washington dra- gen een levende hagedis als tooisel. Om dit diertje is een gouden ring gestrengeld, en daaraan be vindt zich een ketting, die 6 duim lang is en met een stevige speld bevestigd. D e Taranaki Herald schrijft: De euca lyptus of blauwe Australische gomstruik is wel be kend wegens de verfstof die ze levert en hare koorts en andere besmetting verdrijvende kracht. Wat men nog niet wist, is dat ze ook dienst kan doen tegen verkoudheid en rhumatiek. Een heer te New-Plymouth had reeds alle remedies tegen rhumatiek, doch altoos zonder baat, gebruikt. Eindelijk nam hij een aftreksel van eucalyptus bladeren. Het resultaat was verrassend. Zijne rhumatiek was verdwenen, doch tot verbazing van hem zeiven en zijne vrienden is zijn hoofd haar groen geworden. Hoe blij ook dat hij van zijne, jicht genezen is, wenscht hij toch dat zijn haar een minder in 't oogloopende en zeldzame kleur hadde. De gebroeders Martin, kuipers te Petit-Eagnières lex Chalons snr Marne, hadden dezer dagen twintig wijnkoopers en bierbrouwers aan een dejeuner vereenigd in een door hen ver vaardigd wijnvat. Dit tonnetje kan 40000 kan vloeistof inhouden. Het mag zeker wel als eene bizon- derheid worden vermeld, wanneer hier te lande in een geheel afgesloten binnentuin een slang wordt aangetroffen. Toch heeft zich dit voorgedaan. Zon dag werd door den kastelein der sociëteit Eens gezindheid te Delft in den tuin van zijn buurman een kleine slang gevangen, die volgens mededeeling een lengte van ongeveer 1 el zoude hebben. Het diertje, dat een gelen streep over den kop heeft, is nog in leven. Wij vernemen dat het plan bestaat om te Amsterdam een museum op te richten en daardoor te voorkomen, dat na afloop der Ten toonstelling de meest belangrijke voorwerpen op koloniaal gebied ons land verlaten. De zaak is nog in wording. Voor hem, die in het denkbeeld verkeert, dat zwarte bessen uitsluitend dienen om er roode jenever van te maken, kan 't zijn nut hebben, hier te vermelden, dat men er ook een "uitstekenden portwijn" van maakt, die tegen fl of daaromtrent in den handel wordt gebracht. Ofschoon het surrogaat niet onaangenaam van smaak is, mag toch met eenige zekerheid worden betwijfeld, of heeren geneeskundigen daaraan de zelfde krachtige eigenschappen als aan het Portu- geesch frabikaat toeschrijven. Het Gemeentebestuur van Genua laat aan ieder die een kind komt aangeven, koste loos een werkje uitreiken, waarin wenken voor de opvoeding van kinderen gegeven worden. Sedert eenigen tijd geschiedde deze uitreiking reeds te Milaan. Een der Noorsche bladen spreekt van een vondst van reusachtige menschelijke skeletten, éen van een man 7 vt. 2 dm. lang, twee van een vrouw de een 6 vt. 4 dm. en de andere 6 vt. 2 dm. en twee van kinderen tussehen 3 en 4 vt. lang. Bij de skeletten lagen gereedschap pen van hout en steen, en aan de wanden van 't gewelf vond men teekeningen van menschen in gevecht met wilde dieren. Burgem. en Weth. van V eek el hadden dezer dagen de concessie ingetrokken voor zoover de tram over het grondgebied van Vechel loopt, omdat de maatschappij den weg niet be hoorlijk in zijn vroegeren toestand herstelde en zoo aan hare verplichtingen te kort kwam. De moeilijkheden zijn echter opgeheven, daar de maatschappij beloofd heeft den weg in orde te zullen brengen. Zij heeft zich echter moeten verplichten tot dien datum een man langs den tram te doen loopen, van af den molen tot aan 't station, die eene schel zonder tusschenpozen doet weerklinken. De tram mag niet sneller rijden dan deze vreemdsoortige wachter loopen kan. De eerste lading Bussische petro- leum arriveerde de vorige week te Birkenhead (Liverpool). Zij bestond uit zes duizend vaatjes voor rekening van den heer D. N. Sacker te Londen en kwam van Baku. Zij werden te Batum in de Zwarte Zee gescheept. Sinds de Tesselsche firma Koning Co. voor 29 jaren het persen van bereid zee gras in toepassing bracht, waardoor een inhoud van 50 kub voeten tot 15 kub. voeten kon worden teruggebracht, is de handel in zeegras van jaar tot jaar toegenomen. Op de verschillende plaat sen waar de wierbereiding tot de bronnen van bestaan behoort, zijn reeds 34 persen in werking, waaronder een stoompers. Voor 20 jaren was het recht tot maaien van zeegras voor ƒ3000 ver pacht en thans bijna voor ƒ40,000. Daar zich te Oud-Beierland ni.e- mand wil belasten met het ontsmetten der huizen van poklijders., heeft de politie aldaar zich genood zaakt gezien daarvoor een persoon uit Botterdam te laten komen. Berlijn zou troosteloos zijn over het tijdelijk verlies van Pungo, indien niet toe-' vallig een andere aap, een Chimpanzé-soort, Maan dag kersversch en m höchst fideler Laune uit Afrika (Westkust) n den apentuin was aangekomen. Hij kwam rechtstreeks met zijn vroegeren eige naar, een agent van een Marseiller factory aan de Westkust, over Marseille-Elberfeld naar Berlijn. Hoe de aap zich onderweg gedroeg, hoe oud hij is (3 jaar,) in welk humeur hij aankwam, het staat alles uitvoerig in de Berlijnsche „organen der openbare meening" te lezen. Baboon, zoo heet deze aap, had zich tot nu toe altoos in vrij heid bewogen en was derhalve toen hij in een kooi opgesloten werd, „zeer ontstemd." De ware vrouw tracht veel meer er naar ge lukkig te maken, dan gelukkig te zijn. Het is niet altijd onze schuld, dat de for tuin ons veracht, maar het is altijd onze schuld, dat wij het ongeluk niet verachten. Er is een genot in zuivere vriendschap, waar van middelmatige naturen niets kunnen begrijpen. Leer goed te leven, dan volgt het goed sterven van zelf. Wij zien den ouderdom naderen op het ge laat van onze vrienden. Wij moeten de smarten van het leven goeds moeds verdragen. Het kan kalmte geven aan onze harten, te weten, dat alle zorgen even voorbij gaand zijn als alle vreugde en dat ze langs den stillen stroom des tijds in de eeuwige vergetel heid vlieten; in de vergetelheid van alle aardsche. smarten en genoegens. Iiablache ter audiëntie. Lablache; de be roemde baszanger, was te Napels bij den Koning ter audiëntie ontboden; in de wachtkamer vroeg hij aan de aanwezigen verlof zijn hoed te mogen ophouden, omdat hij zoo erg verkouden was. Terwijl hij in een druk gesprek verdiept was, werd hij onverwachts bij den Koning geroepen, en in der haast vergetend, dat hij den hoed op het hoofd had, greep hij den eersten den besten, dien hij zag staan en volgde den hofbediende. De Koning ontving hem overluid lachend en vroeg aan den verschrikten zanger; „Wel, mijn waarde Lablache, hebt gij twee hoeden meege bracht uit vrees dat gij er hier een zoudt laten staan?" Wat is dat?" riep de zanger, die zich spoedig hersteld had, „twee hoeden! Dat is in derdaad te veel voor iemand, die zijn hoofd kwijt is!" Teleurgesteld. Jan: Nu krijg u nog vijf centen! Gast: Och! hou die maar Jan.- Dank u Mijnheer! Gast: En breng mij daar nog een halfje voor! Uitgegaan. Op zijne vraag: Meisje, is mijn heer thuis? kreeg een wat lastig bezoeker van de meid het haar opgegeven antwoord; Mijnheer is voor een uurtje uitgegaan. Zeg dan aan mevrouw, dat ik er ben. Mevrouw is ook uit gegaan. Maar de juffer dan? De juffer ook. Nu zeide hij dan toch binnen te willen gaan, om bij de kachel te wachten, tot een der huisgenooten weder terug zou e zijn, doch ontving ook hier weder het bescheid: Dat treft mijnheer van morgen ongelukkig; wij hebben de kachel óók laten uitgaan. Fragment van eene feestrede. Een echte patriot moet voor zijn vaderland weten te ster ven, zelfs al zou het hem zijn leven kosten Het natuurwonder. Een spellebaas kwam te B. om een dwerg te laten zien en plaatste voor zijne tent de volgende aankondiging: Komt dit natuurwonder zien, het is de grootste dwerg, die nog ooit aanschouwd is, Meteorologisch beschouwing. Hoe mooi schijnt de zon. Zou ik 't nu eindelijk 'res dur ven vragen, meneers overjas naar de Bank van Leening te brengen? Erkentenlijk. Een boerenjongen ontving uit handen van den burgemeester een getuigschrift van goed gedrag. „Hier hebt ge't bewijs, Hannes," zegt de burgervader, wees vlijtig en word een ver standig man." „Dank je, insgelijks," antwoord de de erkentelijke knaap. STEDELIJK NIEUWS. 15 dagen cell. gev. straf, f 8 boete of een dag snbs. gev. straf c. e. 11. H M en H de N Hz. beiden te Hille— gom, eenv. diefstal, de 2e met oord. des onderscheids, de le 8, de 2e 3 dagen gev. straf c. e. MARKTBERICHTEN". Haarlem, 28 Juli. Op de Donderdag 11. te dezer stede gehouden paardenmarkt zijn aangevoerd 857 paarden. De prijzen liepen van 50 tot ƒ900. De handel was leven dig. Er waren nogal Duitsche en Fransche kooplieden op de markt, die veel hebben aangekocht. Een dronkaard, die op 4 Juni jl. in dron kenschap alhier een petroleumlamp in een tapperij stuk sloeg, waarbij de tapster brand wonden bekwam, aan de gevolgen waarvan zij is overleden, is door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tussehen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een lot van de Haarlemsche paardenloterij. Een por- temonnaie met eenige centen. Een onderstuk van een gouden oorbel. Twee boezelaars. Een lorgnet. Een zilveren vin gerhoed. Drie entouscas. Een zijden parapluie. Een geruite doek. Een servet. Een Rozenkrans. Een koperen dop van een kinderwagen. Een vrouwenmuts. Een ladder. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den heer Leising, Heerensingel No. 65 rood, een officiers sabelkwast. Een flacon met een gouden dop terug te bekomen in het R. K. Weeshuis, Hageslraat. Drie en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 29 Juli 1883, des namiddags van 2—4 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Fest-reveille, marsch, Franclee. 2. Ouv. Dichter u. Baner, Suppe'. 3. Am schonen Rhein, Walzer, Strauss. 4. Fant. le petit Faust, Hervé. 5. Ouv. Berlin, Conradi. 6. Lager Abschieds-polka, Leiterm ay er. 7. Fotp. le petit due, Leoocq. Bniten-Sociëteit „Trouw moet blijken." Harmonie-Concert van bovengenoemd muziekkorps op Zondag 29 Juli, des avonds van half 8—10 uur. Programma: 1. Loodsenmarsch, Levermann. 2. Ouv. festival, Leutner. 3. Concert-Walzer, Weiss. 4. Solo voor Tuba Baryton, Schmidt. 5. Fant. les amours dn diable, arr. Zulch. 6. Ouv. Pique dame, Suppé. 7. Gavotte Stepha nie, Czibulka. 8. Potp. burlesque, Clement. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 26 Juli 1883. 1. R van Z te Amsterdam (gedet.) landlooperij, vrij gesproken. 2. J de G te Zaandam, diefstal in dienstbaar heid, 1 maand cell. gev. straf c. e. 3. J M te Volendam, openb. dronkenschap 2e recid. 8 dagen gev. straf c. e. 4. H W H te Haarlem, feit dis voren, 14 dagen gev. straf c. e. 5. G S te Haarlem, feit als voren 4e recid., 21 dagen gev. straf c. e. met last tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 maanden. 6. A D te Edam, openb. dronkenschap en rebellie, 8 dagen gev. straf, f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 7. C de H te Haarlemmermeer, tappen zonder vergunning, f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 8. J V te Velsen, moedw. mish., f 3 boete of een dag subs. gev. strai c. e. 9. K W en J R te Wormer, moedw. mish., de le f 8 boete, met vrijspraak van het meerdere, de 2e bekl. vrij gesproken. 10. C v. d. K te Beverwijk, moedw. mish. HAARLEM, 25 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 10 koeien verkocht, voorf 130 a 230; stier verkocht - voor fa- vaarzen, verkocht - voorf a pinken verkocht - voor f a graskalveren - verk. voor f a 11 nuchtere kalveren, verk. voor f 12 a 20, 48 schapen, verk. 48 voor f 20 a 30 lammeren, verkocht voor f a biggen ver kocht - voor f - a -; varkens, verkocht -r- voor a c. per '3 kilo, 1 paard tot f 100 a Aar de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 100 stapels kaas, 12064 stuks, wegende 23909 kilohoog ste prijs f 37, 50 middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN, 27 Juli Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a 30 stieren 56 a 260, ossen a 105 melkkoeien f 152 a f 275 20 kalveren dito 168— 280, 47 vare dito f 142 a 250, 120 vette dito f 165 320, 18 graskalveren f 20 a 52, 53 vette 35 a 82 76 a 95; 8 nuchtere dito f 5,50 a 18, 526 vette schapen 2 3a 39,770 weide dito 14, a 23, 182 lammeren 32 magere varkens /15 a 30, 142 biggen 4,50 a 12. GOUDA, 26 Juli. Op de kaasmarkt waren 103 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 31 a 34; Noord- hollandsche f a Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.80 1.40 der weiboter f 1.10 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 26 Juli. Moutwijn. per ned. vat 13,—, Jenever f 18,50, spoeling f 40, dito commissie f 0,50. HOORN, 26 Juli. Ter waag gewogen 331 stapels kaas wegende, 86893 kilo; hoogste prijsper 50 kilo f38,\oor kleine, 36,en voor hooikaas fcommissie middelbare, f LONDEN, 26 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 5000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 44 a 64 Schapen en Lammeren 5 4 a 7 -, Kalveren 5 8 a 6 6 Zwijnen 4 18 a 5 -. AMSTERDAM, 25 Juli. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 214 vette kalverenlste qua- ,90, 2de qual. -,75, per kilo, 3 graskalf - a44 nuchtere kalveren, f 9 a 14, 3 schapen en lammeren a 133 vette varkens 44 a 50 c. per kilo. Haarlemmermeer, 25 Juli. Op de paardemarkt alhier waren aan de lijn 140 paarden, 24 hitten en 1 hengst. De handel was zeer geanimeerd; er waren vele schoone paarden, waarvan verscheiden tot hooge prijzen door Fransche kooplieden werden aangekocht. Hoogste prijzen 5 50 a 600. BEÜR3BERICHTEN. Amsterdam, 27 Juli 1883. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' s S D 1/ .....4 Hongarije. Obl. Leening 18675 GondleeningI Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 8 genoteer de koers 66?/,, 78Vs 100?/,, 963/, 83»/,, 86'/j 66 66?/, 53 993/, 773/a 93 273/3 46 Portugal. Rualand. bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 694 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250026000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ss s 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien41 Peru. Leening 1870.6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumeule. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 3 Belgie. s Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 18605 1864 Rualand. 1864. 5 18666 Geldkoers prolongatie4 pet. ALEXANDIË, 27 Juli. De Phare d' Alex andre maakt een brief openbaar, waarin wordt gemeld, dat de cholera is uitgebroken in een Arabisch dorp, dicht bij den Alexan dria nscheu post Moharremberg. LONDEN, 27 Juli. De Times verneemt uit Durban, dat Mapocb en 8000 zijner Kaf fers zich in der Boeren banden bevinden. Uit Petersburg verneemt de Times, dat de wachthebbende kozakken eene razzia heb ben ondernomen in het park van Peter hof, alwaar de keizerlijke familie vertoeft. Zij arresteerden elf verdachte personen. Webb's lijk is nog niet gevonden. Zijn agent looft op het vinden eene premie uit. Het blijkt dat Webb zijn waagstuk zonder be looning ondernam. De spoorweg-maatschap pijen verwierpen zijne voorwaarden. Slechts weinige honderden woonden het waagstuk bij. Niemand geloofde dat Webb het zou uitvoeren. d 10 Cents per regel. Oude lieden wier bloed dun en wier stap onzeker geworden is, prijzen, bet Hop-Bitter voor bet goed dat bet hun gedaan heeft. Reinig en bevochtig de drooge en kleve rige mond der zieken en verfrisch hen met Hop-Bitter dat gij met een glas koel water moet vermengen. 257z 107/, «"/is 931/, lll'/s 1171/, 30 157/, llS/lS 1177/, 1533/a 117 68 155 116'/, 22'A 523/, 120 517, 84 887/,, 6 27/, 61?/, 140 347/, 131'/, 106'/, 113 100 95 96 101»/, 1147/, 143'/, 128 124'/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3