Laatste berichten, MARKTBERICHTEN. Reispolissen. Voor geest en hart. Moederliefde. Allerlei. mededeelingen Verleden week is te Ne w-Y o r k b e- beslag gelegd op 175 kisten vervalschte thee, van Londen ingevoerd. Veel pogingen worden aange wend om deze zg. „thee" van Canada in te voe ren, waar zij op groote schaal gefabriceerd wordt. Een ontzettend ongeluk is Woens- dag-ochteud in de mijn „Wheal Agar" bij Re druth gebeurd. Dertien werklieden werden, na volbrachte taak, naar boven gehaald. De groote bak, waarin het op en neerlaten geschiedt, was de landingsplaats reeds genaderd; de kaapstander volbracht zijn laatste wending om den lieden het uitstappen gemakkelijk te maken, toen plotseling de ketting brak. Een der mannen had nog juist den tijd om over te springen en redde zich; het volgend oogenblik plofte de bak, met zijn on gelukkige kameraden er in, in de diepte terug. Men hoorde een vreeselijken kreet, toen nog ongeveer een minuut lang het bonsen van den bak met zijn levende vracht tegen de wanden van den 600 voet diepen put eindelijk niets meer dan een on heilspellende stilte. Onmiddellijk werd hulp geor ganiseerd en toen deze op den bodem van den put was aangekomen, werden twaalf vreeselijk verminkte lijken gevonden. Kapitein John Ericson, de bouw- meester van de eerste monitors, vierde verleden week zijn 80n verjaardag, bij welke gelegenheid hij uit alle -verelddeelen gelukwenschen ontving. Misschien had men de wereld nog hartelijker kun nen gelukwenschen als de heer Ericson nooit met zijne uitvinding voor den dag ware gekomen. Aan de Arnh. Bt. wordt uit Groes- beek van 15 Aug. gemeld: Een verschrikkelijk ongeluk had hier gisteren-middag plaats. Terwijl de bewoners afwezig waren, geraakte het huis van H. A. door eene onbekende oorzaak in brand. De man, vader van 8 kinderen, die op eenigen afstand op het land werkzaam was, kwam toe gesneld en verschafte zich door het inslaan der achterdeur toegang tot den stal, waarin zich 2 koeien, 1 kalf en 5 varkens bevonden. Eenige oogenblikken daarna kwam hij op handen en voeten er uitgekropen met het kalf voor zich uit, doch zelf geheel brandende; in zijn angst liep hij het land op, door een doornenheg heen en zoo snel, dat zij, die hem met natte doeken en water te hulp snelden, hem slechte met moeite konden achterhalen. Alles was hem van het liehaam ge brand. Zijne voeten en onderbeenen waren geheel verbrand en ook was de huid bijna over het ge- heele lichaam verschroeid of verbrand. Het was een verschrikkelijk tooneel, dat ontvelde lichaam in de armen van zijne wanhopige vrouw te zien liggen, omringd door de schreiende kinderen, en roe-end was het daarbij te hooren dat de zorgvolle echtgenoot en vader nog eigen pijn en leed ver gat en men hem slechts hoorde jammeren over het lot dat hun wachtte, die hij weldra zou gaan verlaten. Alleen het huis was voor eene kleine som verzekerd; vee, inboedel en reeds binnengebrachte oogst daarentegen niet, zoodat het oppassend ge zin, dat er zich door ongekende vlijt en arbeid eenigszins had opgewerkt, nu tot armoede moet ver vallen, indien geen welverdiende hulp verleend wordt. Heden morgen is de man aan de bekomen brandwonden overleden. De trein van Par ij s naar Amster- dam is Donderdag nacht nabij Mechelen in bot sing gekomen met een goederentrein. De machi nist werd gedood. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Te Puumala (Finland) heerschen de pokken in hevige mate. Onlangs stierven er op een bevolking van 6000, 13 personen in de week. Men vreest dat de ziekte zich door geheel Finland verspreiden zal. Vijf gemeenteD, te zamen 30.000 personen, hebben slechts een dokter. De vaccinator, die het volk slechts weinig vertrouwd, komt slechts eens in het jaar. Van desinfectie heeft men geen begrip en men gelooft niet aan het besmettelijke karakter der ziekte. De strijd tegen de ziekte wordt anders aanmerkelijk ver licht door het gezonde klimaat en de bizondere reinheid der bevolking. In een schrijven uit Amsterdam aan het Frankfurter Journal, wordt van het „Van der Hoop Museum"en het Zuipenhaus" gespro ken. Waarschijnlijk bedoelt men het Trippenhuis, tenzij misschien de schrijver een hybridisch woord heeft willen smeden, om een onzer likeur-ge legenheden aan te duiden. W o e n s d a g-n amiddag werd een Deventersch heer, die met zijne familie de Am— sterdamsche Diergaarde bezocht, en wat dicht bij de kooi der apen kwam, door een aap zijn gouden horloge en ketting uit den vestzak gerukt, waar mede de vlugge dief in den boom klom en het horloge voor het oog van den eigenaar en de verbaasde menigte gedeeltelijk vernielde. Een andere aap greep intusschen den gouden ketting, dien hij eveneens in stukken brak. Een der op passers dien men intusschen geroepen had, haalde met veel moeite het overschot van horloge en ketting uit de kooi en gaf dit den eigenaar terug. Het skelet van een brievenbe- steller, met een lederen tasch om, waarin zich brieven bevonden, die van het jaar 1827 gedag- tèekend waren, is bij het afbreken van een oud huis te Worm Springs N. C. (Amerika) gevonden. Eene door de Grieksche Regee- ring benoemde commissie van zeeofficieren en scheepsbouwkundigen, bestaande uit vijf leden, is bezig eene reis door Europa te doen tot het bezoeken der verschillende arsenalen en inrich tingen, op het zeewezen betrekking hebbende. De commissie bevindt zich op dit oogenblik te Londen en wordt weldra in ons land verwacht, waar zij de rijkswerven te Amsterdam, Helle- 70etsluis en Willemsoord zal bezichtigen. De „lynchwet" wordt in de Ver- eenigde Staten nog veelvuldig toegepast. In het Zuiden kwamen dit jaar reeds 36 gevallen van lynchen voor, in het Noorden 35, terwijl slechts 65 misdadigers volgens de bepalingen der wet ter dood gebracht werden. In een feuilleton over demi d de r- nachtszon, uit Hammerfeat geschreven beklaagt een dagblad-correspondent zich er over, dat hij, hoewel het te middernacht zoo licht was dat men kon zien te schrijven, toch op de rekening van zijn logement een post van 50 oere voor bougie vond. Men ziet hel, de beschaving dringt met kracht tot in de verste streken door. Menig Nederlander zal dit woord nog wat zonderling in de ooreu klinken, al begrijpt ieder ile beteekenis van het woord polis op zichzelf. In Engeland, met name in het reusachtige Lon den, stapt bijna niemand, die het eenigszins mis sen kan, in een omnibus, een tram, een vige- lante, een waggon of een boot, of hij draagt zorg, zich een behoorlijk kapitaaltje te verzekeren voor het geval, dat hem 't een of ander ongeluk overkomen mocht. Een as zou er kunnen bre ken, een wielband springen, een ketel bersten, een paard op hol slaan; er zou een verzakking in den weg, of wel een aanvaring ter zee kunnen plaats hebben en wie zou den reiziger dan het gemis in verdiensten als anderszins vergoe den, dat zulk een ongeluk hem berokkende? Wie zijn vrouw en zijn kinderen onderhouden, wan neer hij of tijdelijk of levenslang onbekwaam werd tot werken, of zelfs er het leven bij in schoot? Dat besef is bij het Nederlandsche volk nog nauwelijks doorgedrongen, terwijl men, als ge zegd, in de meeste groote plaatsen van 't prac- tische Engeland zich niet op reis begeven kan, hoe kort de reis dan ook duurt, zonder zich buiten en behalve het plaatsbiljet ook nog een polis te hebben aangeschaft, die den kooper ten minste geldelijk van de zorg voor zijn achter blijvende familie-leden ontheft. De Eerste Nederlandsche Verzekering Maatschappij op het Leven, tegen Invalidi teit en Ongelukken, gevestigd te 's Gravenhage en hier ter stede gerepresenteerd door den heer C. J. L. W. E. GOSLER, Parklaan 70, heeft voor ons land een eersten stap in bovenbedoelde richting willen doen, door ook afzonderlijke reis polissen verkrijgbaar te stellen, waarvoor men zich tegen betaling van 65 ets, 65 ets, 1.05, 1.55 of f 2.25 respectievelijk een som verze keren kan van 4.000, 3.000, ƒ2.000, ƒ2,000 of 2.000, al naar gelang men op reis gaat voor 4, 8, 30, 90 of 360 dagen. Deze bedragen vormen de minima; men kan ook inschrijven voor een hooger kapitaal, uit te keeren ingeval van overlijden of van levenslange invaliditeit. Is de onbekwaamheid tijdelijk, dan beloopt de scha deloosstelling (wederom voor het minimum be rekend) f 3, 2.25, of 1.50 per dag. De prijzen der polissen zijn dus zóó gering, dat ieder zich van één of meer dezer biljetten voorzien kan, terwijl aan de deelneming slechts weinig formaliteiten zijn verbonden. Men behoeft daartoe, hetzij aan den hoofdvertegenwoordiger, hetzij dengenen, die door hem met den verkoop werden belast, alleen zijn naam, voornaam, woon plaats, datum van geboorte en tijdstip van 't in werking treden der polis op te geven, en op het formulier zijn handteekening te plaatsen, waarna dit onmiddellijk tegen betaling uitgereikt wordt. De hier vermelde reis-verzekering maakt slechts een onderdeel uit van de algemeene verzekering tegen ongelukken, waaromtrent wij dringend aan raden, bij een der vertegenwoordigers de noodige inlichtingen, tarieven, circulaires, enz. aan te vra gen. Vooral in den jongsten tijd gebeurden er zóóveel ongelukken, groote en kleine, van allerlei aard, dat men werkelijk „niet te voorzichtig kan zijn." De begeerte naar wraak is eene verschrikkelijke leidsvrouw. Een dierenbeul wordt een menschenplager. Onder vriendschapsschijn schijnt dikwerf het kwaadst venijn. Wees niet wijs in uwe eigen oogen. Werk alsof gij altijd moest leven en leef alsof eiken dag uw laatste levensdag is. O neen, niet slechts zoo lang in jonkheids blijde dreven, Haar liefdrijk oog ons spel, ons hart, ons lot bewaakt; Niet slechts zoo lang haar lach den lach ver hoogt van 't leven, De traan, bij haar geschreid, den traan min bitter maakt; Ook als iiaar leêge plaats sinas lang ons harte griefde, Ook als reeds onze traan bij haar op 't kerk hof vloot, Is Moeder ons nabij, met steeds dezelfde liefde Waarmee ze in blijder uur ons aan haar harte sloot. De goede eohtgenoot., „Papa", zeide een knaapje tegen zijn vader, „gij zijt toch buitenge woon goed voor Mama en de gansche gemeente weet dit ook." „Maar hoe weet gij zulks?" „Nu, ik hoorde gisteren in den tramwagen daar over spreken, men zeide dat u ons huis en al wat er in is op naam van Mama hebt laten overschrijven en niets op uw eigen naam gehouden hebt." „Zoo? hm. hm. zeiden de Een koopje. Uit de brieven eener jonge vrouw aan hare moeder: „Voor Willem's verjaar dag ben ik toch zóó aardig geslaagd. Ik heb een kist sigaren voor hem gekocht en, verbeeld u, hij betaalt voor precies zoo'n groote kist vijftig gulden en ik maar twintig! Ik geloof dat ze de heeren toch ook maar laten betalen wat ze willen Een enfant terrible. Schilder, (brengt het portret van den heer des huizes). Mama (tot Kareltje, wel eens getuige van kleine huiselijke tooneelen). Nu, Kareltje, wie is dat? Kareltje (in de handen klappende.) O, dat! is papa! Hij kijkt zoo knorrig. U hebt zeker weer om geld ge vraagd. Ruimte genoeg. „Ik ken er genoeg" blufte een domme geluksvogel „die wat graag in mijn schoenen zouden willen staan!" ,tKun- nen zouden de meesten het zeker," klonk het als antwoord met een blik op de kinderwiegjes aan 's mans onderdanen. Probaat middel. Een inwoner van Cincin nati verdween op raadselachtige wijze. Zijne fa milie deed aangifte bij de politie, en alle pogin gen werden gedaan om den vermiste te vinden- Te vergeefs. De slimheid van de geslepens te de tectives vermocht niet den sluier van geheimzin nigheid, waarin het geval gehuld was, op te lich ten. „Wat dunkt u," fluisterde een scherp op merker der menschelijke natuur den burgemeester der stad toe, „als gij eens liet aankondigen dat de vermiste persoon voor een stadspost benoemd is." Dat deed de burgemeester, en twee uren na de bewuste aankondiging meldde de vermiste per soon zich reeds op het raadhuis aan, om beëedigd te worden. menschen dat nu ge kunt thans gaan slapen en als de menschen in 't vervolg uw papa we derom zoo prijzen, luister er dan niet naar." Nooit verlegen. Bij het voorsnijden van een eendvogel ging op een diner een der gasten zóó onhandig te werk, dat het gebraad op den schoot zijner buurvrouw terecht kwam. Een ander zou doodelijk verlegen zijn geworden, maar onze vriend vroeg op den kalmsten en beleefdsten toon van de wereld: „Och! zou ik u even lastig mogen vallen om dat beestje?" Twijfelachtig. „Was je beschonken?" vroeg een commissaris van politie aan een arrestant van een tamelijk fatsoenlijk uiterlijk. „Dat kan ik u zoo precies niet zeggen," was het antwoord. t Laatst wat ik me herinneren kan, is dat de to ren van 't stadhuis voorover viel, en ik maakte dat 'k weg kwam. Ligt de toren omver, dan was ik nuchter; staat hij nog overeind, dan moet ik gaan vreezen, dat ik niet heelemaal frisch meer was!" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 18 Augustus. Laastl. Woens dag is door de Politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht M. W. J., oud 43 jaren, koopman in lucifers enz, die door middel van insluiping uit een winkel aan de Raaks, een koperen gewicht van 5 hectogram had ontvreemd, dat bij zijne arrestatie nog in zijn bezit is gevonden. Woensdag-middag viel het 10 jarig zoontje van P. Versterren, spelende met an dere kinderen, in het Spaarne. Het knaapje was reeds gedeeltelijk gezonken toen het werd opgemerkt door Dirk Niemanwerkzaam aan het bouwen der R. K. Kerk aldaar. Nieman begaf zich dadelijk te water en had het geluk het kind van een wissen dood te redden. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 11 Aug. 1883. 1. A K te Zandvoort, moedw. mish., 7 dagen gev. straf e. e. 2. W S te Haarlem, moedw. verwonding, 42 dagen cell. gev. straf, f8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 3. B H te Haarlem, eenv. diefstal, een jaar gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld waarvan een inhoudende een stuk Fransch geld. Een gouden oorbel letje. Een onderstuk van een bloedkr. oorbel. Een wollen dames-doek. Een broche van gitten. Twee paar glacé handschoenen. Een armband. Twee rijtuigkrukken. Een paar vrouwen-laaizen. Een rol vloermatten en gordijn roll en. Een duimstok. Een kinderschoentje van grijs laken. Een Rozenkrans. Een pelerine. Een kinderschoentje. Een jongen schoen. Een zakdoek. Een kerkboekje voor R. K. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij Mejuffrouw Pietjes, Koningstraat, een bont boezelaar. Bij de weduwe van Batem, Carap- huijsstraat no. 36, een witte bok. Zes en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 19 Aug. 1883, des namiddags van 2—4 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den beer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Des Königs Grenadier-Marsch, Frank. 2. Ouv. couronnée l'Aurore, Clément. 3. Elfen—Tanz, Quadrille, Spindlier. 4. Fant. Fanchonnette, Grisar. 5. Ouv. la reine d'un jour, Ealvy. 6. Fant. Don Pasquale, Doni zetti. 7. Kunstlerlebcn, Walzer, Strauss. 96 melkkoeien f 150 a f 265 24 kalveren dito 165 280, 78 vare dito f 145 a 248, 152 vette dito f 172 330, 24 graskalveren f 22 a 54, 66 vette 36 a 80 70 a 90; 10 nuchtere dito f 6,50 a 20, 1220 vette schapen 24 a 42,836 weide dito J 13, a 24, 284 lammeren 52 magere varkens /15 a 31, 388 biggen f 5,a 13. GOUDA, 16 Aug. Op de kaasmarkt waren par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs aNoord- hollandsche fa Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.40 1.50 der weiboter f 1.30 a 1.20. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 17 Aug. Moutwijn. per ned. vat 13,25, Jenever f 18,75, spoeling f 70, dito commissie f 0,90 HOOKN, 16 Aug. Ter waag gewogen 309 stapels kaas wegende, 80388 kilo; hoogste prijsper 50 kilo f 38,50 oor kleine, 34,50 en voor hooikaas commissie middelbare, f LONDEN, 16 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 5000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 44 a 6 - Schapen en Lammeren 5 6 a 7 Kalveren 5 - a 6 6 Zwijnen 4 - a 4 9. AMSTERDAM, 15 Aug. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 238 vette kalveren, lste qua- 95, 2de qual. -,85, per kilo, 9 graskalf J 20 a 36, 28 nuchtere kalveren, 10 a 18, 2 schapen en lammere f a 144 vette varkens 45 a 54 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 17 Augustus 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21 2 9 U U V V w u Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 3 Rusland. *bij Hope Comp. Oude Rusaeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 '1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u i, u 1869.... 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41 a 1877 4 Columbia. Obligatien41 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aaud. u Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aandu Boxtel Wezel Obl4' - ii h a 1875 5 Italië. Zuid-Itai. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kangas Texas Obl. Cert. 7 PRBMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 3 Rotterdam3 v Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatal. 1854.4 1860o 5 1864 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3 pot. Rusland. genoteer de koers. 101'/. 977/s 83'/, 861/. 65V, 6611/i« 52»/„ 99'A 78»/, 6 927/8 26»/4 447/, 55»/g 25'/, 24 10»/,, y 93»/4 111 276/a 15»/4 11 Via 118'/4 152»/4 117'/, 67 158'/, 120 20'/, 52»/8 119'/, 51'/. 85>/4 88'/, BO'/, 59>/4 139»/4 81»/« 131 106'/, 109'/s 1C0 94'/. 96 101'/, 112'/4 148»/4 127»/4 12ö'/8 Ia Neufchatel, Genève en andere Zwit- sersche kantons heeft eergisteren een hevig onweder gewoed, waardoor op verscheidene plaatsen zware branden ontstaan, telegraaf- leidingen weggeslagen en andere vernielin gen aangericht zijn. Bniten-Sociëteit „Trouw moet blijken." Harmonie-Concert van bovengenoemd muziekkorps op Zondag 19 Aug, dea avonds van half 810 uur. Programma: 1. Loodsen-marsck, Frank. 2. Ouv. fes tival, Leutner. 3. Concert-walzer, IFeiss. 4. Baryton-solo, Schmidt. 5. Fant. les amours dn diable, arr. Zulch. 6. Ouv. Pique dame, Suppé. 7. Stephanie, Gavotte, Czibulka. 8. Potp. burlesque, Clément. HAARLEM, 15 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 9 oeicn verkocht, 7 voorf 110 a 290; stier verkocht - voor f a ,5 vaarzen, verkocht 3 voor f 90 a 100 pinken verkocht - voor f a graskalveren- verk, voor f a ,12 nuchtere kalveren, verk. voor f 16 a 22, 2 schapen, verk. 2 voor f 26 a 33 lammeren, verkocht voor f a - biggen ver kocht - voor f a varkens, verkocht voor a c. per '3 kilo, paard tot f a Aar de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 60 stapels kaas, 6958 stuks, wegende 13770 kilo, hoog ste prijs f 35,50 middelbare prijs per 50 kilo. LEIDEN. 18 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden i— a ,130 stieren 45 a 242 ossen a PROHSDORF, 17 Augustus. De Graaf van Chainbord heeft weinig geslapen. Hij lijdt zwaar. Heden-nacht en ochtend was hij uiterst onrustig. CAïRO, 17 Augustus. Het aantal over ledenen aan cholera in de laatste 24 uren, tot heden-ochtend 8 uur, bedroeg alhier 6 en in de provinciën 386. SAIGON, 17 Augustus. Er loopt een ge rucht dat de commandant van Nmdien opnieuw de Zwartvlaggen gevoelig verslagen heeft, zonder zelf eenig verlies te lijden. ALEXANDR1Ë, 17 Augustus. Meu spreekt van eene ministeriëele crisis. Riaz zou met het vormen van een nieuw Kabinet zijn be last. NEW-YORK, 17 Augustus. De werk staking der geëmployeerden bij de tele graafbureaus is geheel geëindigd. LONDEN, 17 Augustus. Het Hoogerhuis heeft de Schotsehe pachtwet bij derde le zing aangenomen. - Aan de Daily News wordt uit Mar seille bericht, dat de Spaausche uitgewe- keutn aldaar een bijeenkomst hebben ge houden en eene resolutie aangenomen, waarin sympathie betuigd wordt met een ïepubli- keiuschen staatsvorm in Spanje en de hoop te kennen gegeven, dat de monarchie om vergeworpen zal werden. BERLIJN, 17 Augustus. De gezondheids toestand van den Rijkskanselier is van dien aard, dat hij geen bezoeken, zelfs niet van personen waarmede hij in nauwe betrekking staat, kan ontvangen. a 10 Cents per regel. 20 gulden uitgespaard. Men zal meer ziekte voorkomen en genezen met 5, Hop-Bitter dan met fl. 25,— uit te geven aan doktersvisites. Ook wanneer alle mo gelijke andere middelen falen, geven zij den zieken de genezing.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3