MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Vrijheid van geweten. Allerlei. angstvalligheid voor zijn gebit van de paden der wetenschap laten afschrikken. Z a t e r d a g-o chtend hielden de in- fanteristen in de Vluchthaven te Keulen geheel gekleed oefening in het zwemmen. Eensklaps verdwenen een onderofficier en vier man, zonder weer boven te komen. Alle pogingen tot redding waren vruchteloos. Eenige uren later werden hunne lijken gevonden. Als een middel omdeontwikke- ling van muggen in stilstand water tegen te gaan, wordt aanbevolen petroleum in het water te gie ten. Er komt dan een laag van die olie over de oppervlakte; de muggenlarven worden afgesloten van de buitenlucht en moeten sterven. Men heeft de proef er van genomen in een sloot; binneD een half uur was in het eerst zoo levendige water geen beweging meer te zien en sedert dien dag was de omtrek vrij van muggen. Op ongeveer een half uur af sta nds van het Oosterend op Tessel, werd Zondagmor gen het lijk van een ruim 30-jarig ongehuwd man in een sloot gevonden. Men had hem een half uur te voren nog werkzaam gezien bij het verschen van wier. Men weet niet hoe de onge lukkige in het water is geraakt. Op de onkostenrekening van de reis van den Hertog van Edinburg naar Mos kou, komt onder het hoofd „fooien" een post voor van 1000 p. st. Sommigen vinden dit bedrag overdreven, maar vergeten wat vreemde Vorsten bij hunne bezoeken aan Engeland plegen te geven. Toen Czaar Nicolaas in 1844 Koningin Victoria op het kasteel van Windsor bezocht, gaf hij aan de gezamenlijke bedienden 2000 p. st. en behalve dat 1000 p. st. aan de opperhofmeesteres. Boven dien gaf hij alle hovelingen een gouden tabaks doos met keizerlijk portret in diamanten en kleinere doozen met het keizerlijke naamcijfer aan het stalpersoneel. Voorts werden onder de be dienden een groot aantal horloges, ringen, broches enz. verdeeld. Toen Napoleon III in 1855 op Windsor een bezoek bracht, liet hij onder de be dienden 1500 p. st. verdeelen. Z o n d a g-o chtend kwam een inwo ner van den Domtrans te Utrecht in dolle vaart zijne woning uitloopen, gewapend met een bijl, waarmede hij zich verwondingen aan het hoofd toebracht. Een veldwachter, die juist aan kwam, voorkwam ernstiger ongelukken door hem in verzekerde bewaring te nemen en naar het politie-bureau te brengen. Een der miliciens van de lichting 1883, bij de infanterie te Leiden in garnizoen, die zich niet met den militairen dienst kon veeeeni gen, heeft zich dezer dagen uit het land verwij derd en zijne militaire kleedingstukken aan de kazerne teruggezonden. Michael Sens, de ontrouwe kas- sier van de BaDk van Algerië te Oran, heeft zijn reisje naar Spanje moeten staken. De politie had hem te Carthagena reeks te pakken en vond 110.000 frs. bij hem. Een eigenaardige doch zeer practische spaarpot heeft de Koning vanAnnam. In zijn paleis bevindt zich een groot bassin. Zoo dikwijls de Koning een zekere hoeveelheid klein geld i gespaard" heeft, laat hij het goud en zilver in uitgeholde boomstammen doen en deze in het bassin werpen. Opdat hij nu zelf niet in de bekoring kome, deze spaarpenningen zonder noodzakelijkheid aan te spreken en om de dieven af te schrikken zich aan de schatten te vergrijpen, heeft de Koning in het bassin een aantal kroko dillen als koninklijke wachters doen plaatsen. Ieder die geld wil visschen, wordt onverbiddellijk door de krokodillen opgegeten. In de magazijnen du Printemps te Parijs werd dezer dagen de machinist gedood, door het aanraken van het koperen gedeelte van den electrischen toestel zonder dat hij den stroom had afgesloten. De man viel neer, als door den bliksem getroffen. Zekere William Dawson, veehan delaar en liefhebberijpredikant te Winterton, ver huisde verleden week geheel onverhoeds naar Spanje, zijn crediteuren in groote bezorgdheid laten de over een bedrag van niet minder dan 40,000 pd. st. aan schuld. Daags voor zijn afreize had hij een aangrijpende leerrede gehouden op Hand. XX: 38: „Zeer bedroefd zijnde, allermeest over het woord, dat gezegd had, dat zij zijn aange zicht niet meer zien zouden; en zij geleidden hem naar het schip." Met de koralenvisseherij vinden in Italië volgens een onlangs verschenen mini- steriëel rapport, ruim 4000 menschen hun bestaan. De opbrengst bedraagt gemiddeld 66,000 kilo grammen per jaar, ter waarde van 4,200.000 franks. Duizenden menschen hebben Zon dag nabij Amsterdam genoten van het verkwik kelijk schouwspel, dat een koorddanser aanbood, die allerlei halsbrekende toeren deed op een touw; en men genoot van heeler harte, want de man sprong rond op ruim 12 el boven den grond, zoodat men hem zeker den nek zou hebben zien breken als hij gevallen ware. De muziek speelde ten slotte, met bittere ironie, den kunstenmaker een "Lang zal hij leven" toe. De gem. -inkomstenbelasting van Amsterdam heeft in 1882 f 2,017,822 opgebracht, zijnde bijna f200 000 boven de raming, het vergunningsrecht f71 174, of f 13 000 meer dan de raming. Telephoon en tram brachten samen der Gemeente f72 169 op. Aan het spoorwegstation te Dant- zig sprong een jonge dame, die een oogenblik te laat kwam, toen de trein reeds in beweging was, in weerwil van de waarschuwing van den con ducteur op de loopplank, zij bleef echter daarbij met haar kleed aan een der wielen haken, werd naar beneden eerukt, en zoo ernstig gewond, dat men wanhoopt aan het behoud van haar leven. Een waarschuwend voorbeeld voor alle overmoe dige reizigers. De Amsterdamsche politie heeft de hand gelegd op een van de beambten der tentoonstellingsterreinen, bij wien een aantal van de voorwerpen, in de laatste weken van etalages ontvreemd zijn teruggevonden. In een speelhuis te Caïro is dezer dagen als wraakoefening een bom binnengewor- pen, die door te ontploffen het huis en de om staande gebouwen beschadigde. Er werd echter niemand gedood ot gewond, In het dorpje Oberschelden (in Nassau) zoo leest meu in de Niederrheinische Volkszeitung vierde onlangs de onderwijzer Hebei het feest var. zijne 60-jarige ambtsver richting op een en dezelfde plaats. Geboren in 1802, kreeg hij den onderwijzerspost in 1823, en wel op een traktement van 30 Thaler en nog voor kost en logies 120 gulden. In het jaar 1829 stelde men dit op een ronde som van 100 Thaler, en voegde daar in 1838 nog 5 Thaler bij. In datzelfde jaar had de heer Hebei den moed om te trouwen. Het traktement van 105 Th. behield hij tot het jaar 1858; van toen af gaf men hem 140 Thaler, van 1862 af 160 Thaler, en eindelijk van 1869 af 200 Thaler. In 1873, bij zijn 50-jarig jubilé, schonk men hem hel algemeen eereteeken (eene medaille, welke ook aan onder officieren, brievenbestellers en andere lagere beambten wordt uitgereikt), en nu onlangs, bij zijn 60-jarig jubilé, kreeg hij het Kruis van den Adelaar van de Koninklijke huisorde der Hohen- zollerns. Een Geestelijke te Marseille werd Zaterdag-avond, toen hij zich naar een stervende begaf, door een kerel aangevallen, die hem trachtte te wurgen. Tien agenten waren noodig om den Geestelijke te verlossen en den bezetene te binden. De voorbijgangers wilden den aanvaller lynchen. Een Amerikaan, een inwoner van Hoboken, bij New-York, is, volgens den Courrier des Etats Unis, op den inval gekomen, om te beproeven den winter door te brengen op de goedkoope en gemakkelijke manier der beren. Deze man, die 250 pond weegt en gaarne wat van zijn overtollige dikte kwijt zou zjjr,, biedt aan, bij het be gin van den winter in een grooten hollen boom te gaan liggen en daar drie maanden lang te blijven, zon der eten of drinken, evenals de beren doen, die tegen de lente geen ander gevolg van hun lang durig vasten ondervinden, dan dat zij wat minder dik zijn en wat meer eetlust hebben. Hij is over tuigd dat de kuur, welke die van den vermaarden Dr. Tanner ver in de schaduw stelt, voor hem dezelfde uitwerking zal hebben, en hij is bereid, de proef te ondernemen in het belang der wetenschap, onder voorwaarde, dat een verantwoordelijke commissie van burgers zorgt voor een aanhoudend bewaken van den boom, zoodat niemand hem kwaad kan doen, en voorts, dat de New-Yorksche maatschappij voor natuurlijke historie op zich neemt om hem op hare kosten te laten begraven als hij, tegen zijn overtuiging, mocht bezwijken. „Maar dat zal niet noodig zijn," zegt hij, „want als de beren er tegen kunnen, kan ik het ook uithouden." Te Sa n-E rancisco isbrand ontsta an in een Wintertuin-schouwburg. De vlammen deel den zich met ongekende snelheid aan de belen dende gebouwen mede. Dertig perceelen Werden vernield. Anderhalf millioen dollars bedraagt de schade. De helft van dat bedrag was verzekerd. De werkstaking onder de arbeiders der kolenmijnen in het Engelsche graafschap Staf ford duurt nog steeds voort, en er is thar.s na veertien weken nog geen vooruitzicht dat zij spoedig eindigen zal. Het loonverlies der mijn werkers moet reeds 1,800,000 bedragen. De leden van den arbeidersbond krijgen een onder steuning van lOsA, de nietleden van 3sh. per week. Onder de arbeiders der laatstgenoemde klasse heerscht groote nood. Die het leven niet al te zeer liefheeft, vreest ook den dood niet. Wat wij den armen geven is een wissel geldig en betaalbaar in 't andere leven. Hij is wijs en welgeleerd Die alle dingen ten beste keert. Vroolijkheid is de gezondheid der ziel. Weelde verslapt en ontzenuwt, traagheid naar geest en lichaam banen den weg ten ondergang. Vrijheid van geweten, ziedaar een van die machtwoorden, waarmede de hersenlooze, de onnadenkende praalt. Dit was de leus van Luther, toen hij zich aan het gezag der Kerk onttrok, toen hij zijn kloosterpij aan de heg hing, toen hij ondanks eed en belofte eene non verleidde om met hem in den echt te treden. Hoe schold, raasde en tierde diezelfde Luther tegen Zwingli en Calvijn, die eene andere vrijheid van geweten waren toegedaan dan hij? Vrijheid van geweten raaskalt de loge-man en niemand is minder vrij dan hij. Wie gehoorzaamt meer slaafs aan den wil van anderen, aan den wil ran iemand, dien hij niet kent, dan hij. Vrijheid van geweten, tiert en giert op honderd bazuinen de vrijdenker en niemand is een grooter slaaf, eene meer willooze machine dan hij. Hij loopt aan den leiband van de partijhoofden. Deze beschikken gansch en al over hem, over zijne leef- en denkwijze, over zijn persoon en zijne kinderen. Zij schrijven hem in alles de wet voor. Zij gebieden hem zijne kinderen op te voeden naar hunne manier. Zij beschikken als het ware in alles over hem; zij doen hem zweren te sterven, zoo als zij het willen. Zij beschikken zelfs over zijn lijk. En toch gilt de man: Vrijheid van geweten! Vrijheid van geweten, is de leus van al wat zich liberaal noemt, maar wee hem, die anders deukt dan zij; die eene meening durft uiten in strijd met de hunne, die eene andere krant durft lezen, dan die hunne partij bewierookt. Al die lui schermen met vader Luthers leus, en zij begrijpen niet, dat er geen grooter slaven zijn dan zij. Zij zijn als een bange jongen, die zich alleen in de duisternis bevindt: hoe meer vrees hij heeft hoe harder hij begint te zingen of te schreeuwen, pour se donner du coeur, om moed te scheppen, die hem zoozeer ontbreekt. Hoe meer die lui schreeuwen, vrijheid van geweten, vrijzinnigheid, enz. enz. hoe minder vrij en vrijzinnig zij zijn. Maar ze zouden het zich zeiven en anderen toch zoo gaarne wijsmaken. Ook een compliment. Hemel, hoe lang reeds heb ik de eer gehad, u niet te zien! Onnoodige waarschuwing. Dokter. Ten slotte wil ik u nog een goeden raad geven: drink niet te veel bier. Patiënt. Wees daar niet be zorgd over te veel wordt het voor mij nooit. Een misverstand. De dikke heer van Put- tenberg komt 's avonds laat bij eene stad en vraagt aan een boer, of hij nog door de poort zou kunnen komen. „O, met gemak," antwoordt de landman, „er rijden wel hooiwagens door." Onvoorzichtig. De directeur eener gevan genis liet aan eene dame, op haar verzoek de in richting zien. Toen zij overal was rond geweest, bespeurde zij, in een eenigszins ruimer vertrek, drie vrouwen, die zich met naaiwerk onledig hielden. „Mijn hemel", riep zij uit, „welke afschu welijk gemeene gezichten! Waarvoor zitten die hier?" „Het is mijn vrouw met mijn beide doch ters", antwoordde de directeur bedaard. De dame is voorloopig genezen van haar lust om gevan genissen te zien. Militaire theorie. -- Waarom moet de sol daat, wanneer hij in den spoorwagen vervoerd wordt, zich rustig en stil houden? Omdat de soldaat zich fatsoenlijker behoort te gedragen dan een burger. (Tot een andere recruut). Weet jij 't niet beter? Omdat een soldaat goedkooper meerijdt dan een burger. Uit de kinderkamer. Foei, schaam je, Anna! O mama, ik zou kunnen weenen, als een kind! Beleefd. Een Parijsch dentist zal aan eene dame een slechte kies trekken. Maar hoe hij ook zijn best doet, de operatie wil maar niet lukken, tot de man ten slotte in wanhoop, maar tot zelfs in zijn wanhoop, beleefd uitroept: „Uit uw mond, Mevrouw, kan werkelijk onmogelijk iets slechts komen!" BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: W N Strating tn L C Braakenburg; G Avents en N C Hsrtog; Zieren en J F Boeree; L Schornagel en E M C Hartel; H v. Oosten en C J Hondius; L G van Buuringen en H Smeets; L Simons en J de Vries; J Scheffer en M M de Haas. Getrouwd: F G v. Gerven en A E Fibbe; A G v. Nieuwenhuizen en S K Japikse; J Groot en M LaDge; -- J Oerlemans en H Klooster; W Roest en H E van Batenburg; J Klaverstijn en A J Waaning; C Jan sen en M Haeseker; J de Lange en M O Slingerland; J H Visser en F Hartog. Bevallen: G R Luiting geb. Gosewebr z. J Bala- bréga geb. Kruijer z. A B Eden geb. Spresgers z. G de Zwart geb. Jongejan d. F K Weijers geb. Mertens z. M v. d. Kroft geb. Duits 2 z. AM G Bruigom geb. Zwemmer z. J v. d. Tang geb. Hutten z. A C D Bondix geb. Binksma z. A v. d. Meer geb. de Lugt d. M v. Bommel geb. du Pon z. W Souwer geb. Swenneker z. E v. d. Kodde geb. v. Wees d. H Voorn geb. Koning d. A M Bakker geb. Piet z. H Cassee geb. Hasselmeijer z. A Kroon geb. v. Kessel d. W Mone geb. Slotenmaker z. A J Hofstee geb. v. Baaren z. D v. Schuilenburg geb. Bakker d. O M v. Horsen geb. Snijders z. A C Wijkhuizen geb. de Tello d. J C J de Herder geb. Metz z. R Mok geb. Appel z. N Zijlstra geb. Duif d. A Westrik geb. Volkers d. WC Savrij geb. Brack d. CA Doek geb. van Bemmel d. J G Jansen geb. Eekhont d. J C Hoseck geb. Kramer d. Overleden: J M v. d. Anker 2 mn. d. Voortingstraat; C J Leeuwenkamp 4 mn. z. Tulpenstraat; APLeijen- dekker 9 mn. d. K. Hofstraat; J v. d. Bunt 18 mn. z. Melkboersteeg; C P v. Oeveren 56 j. Oostvest; J F M Timmer 2 mn. d. Spaarnw. straat; J J van Breemen 9 dg. z. Drappenierstraat; AHA Rohling 48 j. Donkere Spaarne; FA Scheelings 10 mn. z. K. Houtstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van P H J Westers Drossestraat; J C Paulen 73 j. Rozenstraat; J M Ruijtenschildt 2 j. d. Ravelingsteeg; G Velthuizen 78 j. Kruisstraat; C v. Rossurn 3 mn. z. Klaverstraat; W J Huijboom 9 j. z. Zijlstraat; R v. Arum 1 mn. z. Zijlstraat; F C E Muller 4 mn. d. Nieuwe gracht; EC Weide 3 mn. d. L. Poellaan; A B Hulseher 42 j. Stations plein; MC Kapteijn 19 dg. d. Bolwerkslaan; Een als levenloos aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van E v. Zwetselaar Ged. Oude Gracht. HAARLEM, 27 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 8,a 9,— rogge 5.50 a 6,25 haver 4,25. a 4,75; LEIDEN, 25 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- f -,— a f -,— 5 heet. rogge winter- f a zomer- -. 10 heet. gerst zomer- -.a -.chevalier a -,14 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 7s vat 1ste qual. 62,a 68.2de qual. f 56.a 60.—. AKLMAAR, 25 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 28 koeienJ 175 a 285, 16 nuchtere kalveren 16 a 33, vette kalveren a 86 schapen J 14 28 varkens f a per kilo, 57 ma gere dito /16 a 31,- bokken - a -, paarden a18 lammeren f 14 a 20.— 27 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 10 koeien van 220 a 300, 169 kalveren van f 40 a 118, 8 nuchteren dito van f 14 a 28, 358 schapen f 22 a 42,105 varkens 50 a 64 c. 36 magere 14 a 22 c. per kilo. SCHIEDAM, 28 Aug. Moutwijn per Ned. vat f13, Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f-,80 dito commissie f -,70. HOORN, 25 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: heet. tarwe f 10,a heet. rogge f 6,25, heet. gerst f 6,- heet. haver f 4,— mosterdzaad f 19,— a karwijzaad f 14,— heet. boonen: heet bruine f a gele f heet. paardeboonen f a - heet. erwten 16 a 17,— heet. groene f a heet. grauwe f a heet. witte 12,— 400 heet. n. aardappelen 2,50 a 3, alles per heet.; 800 manden appelen f 2,40 a 2,80 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 23 paarden van f 70 tot 250 veulens fa 8 koeien van f 200 tot 300 5 kal veren van f 16 tot 24, 53 schapen van J 20 tot 36 lammeren van f tot 12 varkens van 14 a 23, 1 zeugen 40 a 153 biggen van 4— a 11; bokken af -.geiten f -.a 24 Aug. Aangevoerd koeien van f tot f lammeren van f tot en 413 schapen van f 30 tot f 44, - per stuk varkens van tot c. per kilo. ROTTERDAM, 28 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd6 paarden, 1249 runderen, 238 vette- en graskalveren 13 nuchtere kalveren 816 scha pen of lammeren, 398 varkens, 218 biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 94 e. 2de qnal. 74 c., 3de qual. 54 c.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 98 c., alles per kilo. De aanvoer van wei varkens was iets minder heden dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 50 tot 52 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 119/8 ton, 74/16 tonnen, 925 stukken a l kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60 2e qualit. f57, 3de qual.f 54. LONDEN, 27 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 9000, Kalveren 300 Zwijuen PrijzenBeste Runderen 4/6 a 6/- schapen en Lammeren 5/6 a 7/-, Kalveren 5/4 a 6/6 Zwijnen 4/- 4/9. AMSTERDAM, 27 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 595 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit J 0,94, dito 2de qualiteit 0,80, dito 8de qualiteit f 0,75 per kilomelk- en kalikoeien f 120 a 320, 6 graskalv. f a 37 nuchtere kalveren 12 a 20, 89 schapen en lammeren 35 a 14 vette varkens 46 a 54 c.; beiden per kilo. biggen a paarden f a PÏÏHMEBEND, 28 Aug. Kaas: aangevoerd 407 stapels prijs der kleine kaas f 37,middelbare f 29. Boter -.a-.— per kilo. Runderen: aangevoerd stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuks prijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer stuks, prys f a per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f per kopboter fakippen f eenden a e.; kipeieren f -,— a -.— eendeneieren f per stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 28 Augustus 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld213 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 o zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 8 bij Hope Oomp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. D 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 Portugal, Rusland. Spanje. 4'a 4 1000—5000 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 hu u 1869 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien4' s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. /'1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. n Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 E E div. genoteer de koers 66»/. 78'/, ioi 7, 977» 837, 867» 65 Vis 66 527, 987, 77'/, 927, 257, 44 557, 257a 24 10'/. 93»/, 1117a 277a 15»/, H7is 118 153 11774 67 155 120 227, 527» 118 51 867a 887,, 597, 577. 140 297, 1297, 1047, 109 1007, 95 967, 101 112'/, 143'/, 127 1267, Geldkoers prolongatie 4 pet. LAATSTE BERICHTEN. Volgens telegram uit New-York kan tusschen 29 en 31 Augustus ontstuimig weder verwacht worden op de Noord-Brit- sclie en noordsclie kusten. Benoorden 48o breedte kan er stormachtig weder in den Atlantiscben Oceaan worden verwacht. ARCHANGEL, 28 Augustus. Gisteren is het stoomschip Georgy van hier naar de Kara-zee vertrokken om het vermiste Hol- laudsche poolschip Varna op te zoeken. CAÏRO, 28 Augustus. De stand van de rivier de Nijl is de hoogste sedert 80 jaren. Zij overtreft dien nog met een en een half pic. Een plc mekias op den mijlmeter is ge lijk 0-5407 meter. LONDEN, 28 Angustus. De Standard be helst een telegram uit Hongkong waarin ge meld wordt dat het gerucht wil dat er eene omwenteling in Hué is uitgebarsten, maar men weet niet of die omwenteling al dan niet gunstig is voor de Franschen. ALEXANDRES, 28 Augustus. In het laatst verloopen etmaal stierven alhier 12 personen aan cholera, waaronder 6 Euro peanen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3