MARKTBERICHTEN. De Pool-expeditie. De ramp op Java. Voor geest en hart. 't Geloof. Allerlei. In Rio de Janeiro stond onlangs een vrouw voor het gerecht om zich te verant woorden, dat ze een beschonken voorbijganger kokend water over het hoofd gestort en daardoor deerlijk gebrand had. Tot haar verdediging zeide zij: ze had den voorbijganger voor haar echtgenoot aangezien. Z a t e r d a g-o chtendjl. ontdekte de photograaf K. te Nijmegen, dat des nachts zijn lessenaar was opengebroken en daaruit ongeveer f 150 gestolen was, terwijl hij verder tot de ontdekking kwam, dat zijn 20jarige bediende, zekere M. (een Duitscher), die des nachts met de bewaking van zijne woning was beslasl ge weest, met de noorderzon was verdwenen, zoodat er gegrond vermoeden bestaat, dat het jonge mensch zich vooraf van dit geld heeft meester gemaakt. Hij was nog slechts een korten tijd in dienst van den heer K. Op de kust van Ne w-F o u n d 1 a n d heeft Zondag 26 Aug. een hevige storm gewoed, waar 100 kleine booten zijn vergaan en 80 menachen het leven verloren hebben. Het hoofd der Londensche poli- ti« dringt er bij de Regeering op aan, dat zijne agenten, wanneer zij den nachtdienst vervullen, van revolvers zullen worden voorzien. Hij heeft daarbij het oog op het naderende inbrekers-seizoen, en op de ervaring dat de heeren burglars tegen woordig geregeld een vuurwapen bij zich dragen van welke gewoonte al menige kloeke diender bij de uitoefening van zijn plicht het slachtoffer is geworden. Ivan De Woest ij ne is onder borg- tocht op vrije voeten gesteld. Wij hebben (zegt het Handelsblad) heden een bezoek gehad van den jeugdigen rekenkunstenaar Philipp Roth, een knaap van nog geen acht jaren, een van die phenomenen zooals ze zich van tijd tot tijd voordoen. De knaap, te Waag-Neustadt in Hongarije geboren, heeft een rekentalent, dat de grootste verbazing wekt. Hij stamt uit zeer eenvoudige ouders; zijn vader is een arme schoenmaker van weinig ontwikkeling. Philipp zelf heeft nimmer eenig onderwijs ge noten; op driejarigen leeftijd vertoonde zich zijne merkwaardige gave. Aanvankelijk hield men zijne ongevraagde becijferingen voor uitingen van be perkte geestvermogens, voor verwardheid. Later bleek, dat hij systematisch en zich zelf onbewust de moeielijkste rekenplobemen uit het hoofd op loste. We hebben ons overtuigd van de kolossale cijfercombinatiën door vermenigvuldigingen van vier cijfers met vier cijfers, worteltrekkingen met zes cijfers, die de kleine knaap met de grootste gemakkelijkheid na kort nadenken schikt en groe peert. Hij zal hier ter stede in het openbaar op treden. Waar, is nog niet bekend. Zoodra een lokaal is gevonden, zal het belangstellend publiek ongetwijfeld toestroomen om dit wonder te aan schouwen. Een schipper, met zijn vaartuig aan den Steenoven nabij het Engelsche werk aan het, Katerveer teRotterdam liggende, had eergisteren te veel sterken drank gebruikt. Aan boord ge komen in opgewonden toestand, maakte zijne vrouw daarover aanmerkingen, tengevolge waarvan hij, ofschoon reeds ontkleed, in drift van boord ging en niet terugkeerde. Gisteren werd zijn lijk in een vijver gevonden. Uit nadere telegraphische mededeelingen van Dr. Snellen uit Hammerfest, door den heer Volck medegedeeld, blijkt het volgende De expeditie en de bemanning der Varna zijn gezond in Hammerfest aangekomen. Men leed geen ellende en had niet den minste last van scheurbuik. Proviand was er in overvloed, geen wonder dat dit er toe bijdroeg om de reizigers in een opge wekte stemming en in gezonden toestand te houden. Toen de Varna, na het vertrek van de Louise, voor goed ingevroren was, dreef zij met het ijs rond lusschen 69° 55' en 71* 15'Noorderbreedte en tusschen 65° 25' en 62° 41Oosterlengte van Greenwich. In dien tijd was men in staat complete seriën metereologische waarnemingen te doen. Ook werd eer.e zoölogische verzameling aangelegd. Verder werden er ongeveer 25 photogrammen vervaardigd. Het was onmogelijk land te bereiken, teneinde bericht te kunnen zenden. Den 9den October begon men de waarnemingen. 3 November had men te lijden van ijspersing, waardoor men zich voorzichtigheidshalve op het ijs in tenten legerde. Den 8Aen November ging men weder aan boord en maakte het schip meer be woonbaar. 7 December had men nog een observatie-ge bouw opgericht doch 8 Dec. ontstond er een scheur in het ijs tusschen het gebouw en het schip en het huis dreef een eind weg doch kwam weder terug. Telegram hier onduidelijk.) 24 Dec. Dispersing waardoor de Varna zwaar beschadigd werd. Uit vrees dat men alles zou verliezen door aan boord te blijven, ging men met inventaris etc. over op de Dymphna, waar door de waarnemingen eenigen tijd gestaakt moesten worden. 15 Januari werden de observaties weder be gonnen bij het observatiehuis. 25 Januari had men de grootste koude, uame- lijk 47.2 graad Celsius onder nul of wel 52.9 graad onder nul Fahrenheit (84" 9 Fahrenheit graden onder het vriespunt). 6 April kwam liet eerste water op het ijs. In het begin van Juni werd het pad tusschen Bchip en huis onbegaanbaar door het smelteu van het ijs. 11 Juli had men weder last van lichte persin gen; het ijs ging om de Dymphna een weinig los. 22 Juli vormden zich opnieuw ijsvelden van ongeveer 1 centimeter dikte. 24 Juli zonk de Varna. 1 Aug. verlieten de Nederlandsche expeditie en de Noorbche equipage van de Varna de Dymphna met booten en sleden. 16 Augustus kreeg men het eerste land in 't zicht. 19 Augustus werd een eiland bereikt in de Ka- rische poort. 20 Augustus landde men op Vaigatz. 25 Aug. ontmoette men de Nordenskjöld, Obj en Louise, aan boord van welk schip de expeditie overging. Buiten Jugorstraat verloor de Louise de schroef, zoodat ze naar Hammerfest moest gesleept wor den door de Nordenskjöld, De expeditie kan nu met de Louise of misschien met de Ellida terugkeeren. Nadere plannen worden overwogen en zullen zoodra mogelijk openbaar gemaakt worden. De Heer Volck teekent o. a. hierbij aan De hulp die wij steeds voorspeld hebben te zullen krijgen, voornamelijk van de Louise en in de tweede plaats van de beide andere naar Si berië vertrekkende schepen Obj en Nordenskjöld, is werkelijk gebleken door die schepen verleend te zijn geworden, hoewel natuurlijk ter gerust stelling nog iets meer is gedaan. De tijdsbepaling tusschen 14 en 31 Augustus tot het hebben van hulp bij Vaigatz blijkt ook juist te zijn geweest. Dat het hebben daarvan dichter bij 1 Sept. dan bij 14 Aug. viel is te wijten aan om standigheden, die iedereen kent, en die ik het allerminst bij deze blijde tijdingen wil releveeren. Meer is het van belang er op te wijzen, dat Prof. Buijs Ballot nog borg staat voor de groote onkosten, die vergezeld gaan met het terug krijgen onzer reizigers. Verslap dus niet in uwe pogingen om door middel van comités als anderszins die kosten volkomen te dekken. Hij, vertrouwende op zijn land, heeft zijn bezit ting tijdelijk ter dispositie gesteld voor het te be reiken doel; nu is het onze plicht hem, die wer kelijk grootsch optrad waar de nood op zijn hoogst was, voor schade te vrijwaren. Het kan zijn dat wij nog 40,000 gulden noodig hebben. Wat te veel mocht gegeven of toegezegd wor den, zal ik onder toezicht eener commissie terug geven of hun evenredig minder in rekening bren gen, die niet gestort maar toegezegd hebben. De vreeselijke uitbarsting van den vulkaan op Kiakatau en de zeebeving, die daarvan het ge volg was, heeft niet alleen Anjer er. Merak (west kust van Bantam) weggevaagd, maar ook te Tjiringin, het district welks bloeiende hoofdplaats de verblijfplaats is van den adsistent-resident, den regent en den militairen commandant, in het wester regentschap vreeselijke verwoestingen aan gericht. Omtrent het zuiden van het district is nog niets bekend. Geheel Bantam heeft door den aschregen ont zaglijke schade geleden De bevolking, reeds door vroegere rampen zoo geteisterd, heeft gebrek aan voedsel: het vee is grootendeels gestorven. De heer Levyssohn Norman, lid van den Raad van Indië, is door den Gouverneur-Gene raal naar Bantam gezonden, om den omvang van de ramp op te nemen en met uitgestrekte vol macht om voorloopige maatregelen te nemen. Omtrent Telok Betong, de afdeeling van Su matra, die aan straat Sunda grenst, zijn nog geen stellige berichten ingekomen; maar het is wel niet andeis aan te nemen, dan dat ook daar de ver woesting groot zal wezen. Ook de Noordkust van Java heeft veel gele den; bij Handai Galang, eene midden-afdeeling der residentie Bantam, zijn dorpen geheel rer- woest. Men betreurt honderden dooden, waaron der vele Europeanen. Batavia heeft echter geene aanmerkelijke schade geleden. De Regeering heeft terstond maatregelen ge nomen wegens den geheel veranderden toestand van straat Suuda, ten gevolge van het opkomen van nieuwe rotsen en klippen. Er zijn o. a. gou vernementsschepen uitgezonden om de invarenden te waarschuwen. Een correspondent van het Handelsblad te Weltevreden, bij Batavia, seint van Zaterdagna middag: Eene uitgestrekte vlakte van lava-puimsteen bedekt de zee bij de Lampongs (het deel van Sumatra dat aan straat Suuda grenst), en belet Telok Betong en andere deelen van Sumatra en den zuidwesthoek van Java te naderen. „Men schat het aantal slachtoffers (aan over ledenen) op Java op dertien duizend." Tusschen de reine begeerte en de standvastige uitvoering bestaat een wijde klove van beproe vingen. Hoogmoed bedelt veel dringender dan armoede. Haat is daarom reeds verkeerd, wijl hij zoo licht tot denken, zeggen en doen drijft, dat iemand veel lager stelt dan het sujet, waarboven hij zich meent te verheffen. Als de ezel balkt zwijgen de paarden. Weemoedig genot der herinnering! Hoe kunnen zoovele menschen bet ontvlieden, ten minste met een rein geweten? Uw God alleen is sterker dan uw smart; 't Geloof in hem doet wonderen alle dagen, 't Zal eens uw hart ten blijden hemel dragen, Het brengt reeds nu den hemel in uw hart. Gehoorzaamheid in 't leger. Overste. Lui tenant van Bommelen schijnt thans op gindsche hoogte zijn geschut te richten op een troep vijan delijke mineurs, die bezig zijn een loopgraaf te maken. Majoor. Ik geloof dat ge u vergist, Overste, het zijn vrouwen die aardappelen rooien. Overste. Heer Majoor, als ik zeg dat het mineurs zijn, dan zijn het ook mineurs. Majoor. Zeer goed, Overste. Toen de Majoor, na afloop der manoeuvres, zijn rapport schreef, wilde hij gaarne aan zijn chef gehoorzamen, doch tevens ook de waarheid huldigen. Derhalve schreef hij in zijn rapport: „Vervolgens richtte Luitenant van Bom melen het geschut op aardappelmineurs. een troep vrouwelijke Consequent. Professor, (eene populair ge neeskundige voordracht houdende). Ik geloof thans u genoegzaam overtuigd te hebben, dat de vrees voor tocht ongegrond is en dat de weten schap gebroken heeft met het begrip dat ver koudheid door tocht ontstaat. (De professor na de voordracht, in de kleedkamer, tegen een lid van het comité): Wees zoo goed en maak mijne verontschuldiging bij uwe collega's, dat ik zoo spoedig vertrek; er is hier een tocht, die mij eene hoogst gevaarlijke ziekte zou kunnen veroor zaken. Slappe katoen. Mevrouw Goedbloed las toevallig onder de handelsberichten in de cou rant: „Katoen: slapper." „Daar heb je't al!" riep zij uit, de laatste kousen, die ik voor Joris ge breid heb, zaten ook dadelijk vol gaten." Een guitige verschooning. Geen prijs dit jaar, neefje, neefje! zei oom Thomas ernstig. Daar zal ik wel voor oppassen, oompje. Zoo?! Men maakt zich veel te veel benijders, en ik houd er van om met ieder schoolkameraad in vrede te leven. Bescheiden. Professor. Ja, mijnheeren, slechts buitengewoon begaafde menschen kunnen zich herinneren wat in hun derde levensjaar is ge schied. Ik bij voorbeeld, herinner mij alles zeer duidelijk wat in mijn derde jaar is gebeurd. Zonder proportie. De dokter legt den ma- geren Mozes een mostertpleister op de borst. Toen deze begon te trekken, riep Mozes: Dok ter, dokter, dat is te veel mostert voor zoo wei nig vleesch. De voorkeur. „Aan welk instrument geeft gij de voorkeur, aan de viool of aan de piano," vroeg eene dame aan een professor, die niet van muziek hield. „Ongetwijfeld aan de viool," ant woordde de hooggeleerde, "want die kan men 't gemakkelijkst het venster uitwerpen." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 5 September. Gedurende de maand Augustus jl. zijn door de politie alhier 81 personen vervolgd wegens dron kenschap op straat. In de maand Aug. van het vorige jaar bedroeg dit getal 69, dus 12 minder. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G Pirovano en M v. Mierlo; J M Ramakers en A Rijswijk. Getrouwd: H M Hassink ti M M Mazzola; PW Boller en J Labaar; AM Dietzel en J Palthe; W J Snoek en P W Welter; W Streng en C Jansen; L Schornagel en E M C Hartel. Bevallen: A Niemöller geb. Damiaans z. J M van Reijnum geb. Weijrauch z. A M v. d. Wal geb. Hirdes z B J Habes geb. Viets z. CM Buijs geb. Kuij- pers z. C J Vester geb. Benraad z. M K Booms geb. Bakker d. W Visser geb. Ploegstra d. A J v. Lith geb. Permantier d. E F Nschenius geb. Anslijn d. W Boeree geb. Klanderman sz. D van Musscher geb. Hulshof z. M Verbaan geb. Bosch d. MC Hartogh geb. Stam d. E S v. d. Most van Spijk geb. Freeman z. W H v. Lunenburg geb. v. Staveren d. J M Jansen geb. Labberté z. J M Inpijn geb. Wijers d. J M v. d. Erf geb. Legers d. MP de Haan geb. v. d. Putten d. P A v. d. Berg geb. v. d. Aa d. AM Klijn geb. v. Galen d. J Swenneker geb. Heeres d. E Bakker geb. Mulder z. E G v. d. Kolk geb. Dc.bbe z. CM Sanders geb. v. d. Brugge z. G v. Alpben geb. Rijbroek d. I Nienkemper geb. Richters z. A v. Styrum geb. v. Heijst d. Overleden: W J Akersloot 4 run. d. Anthoniestraat; J F Diekman 11 mu. z. Houtmarkt; K E Kogenbop 29 j. echtg. van J D Klaasse Papent. vest; -G Wessels 3 j. z. Tulpenstraat; H van Kampen 2 mn. z. Nieuw Heiligland; T J Graat 46 j. Witte Heerensteeg; C H A v. Eeden 25 dg. d. Kraaijenh. gracht; S Heusheere 62 j. wed. H. v. Cruijeringen Breesteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J v. Moorsel Jacobijnestraat; HP de Paauw 65 j. Wijde Geldel. pad. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen worden afgehaald. Een dasspeld. Een zilveren potloodhouder. Een zilveren armband. Eene parapluie. Een rolletje tulen koord. Een wollen doek. Een paar handschoenen. Eene bondenketting. Eene broche. Twee halfhemden. Een brillen-glas. Een deksel van een waterketel. Een pantoffel. Een zakdoek. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In den tramwragen achtergelaten. Een entouscas. Een zakdoek. Een tasch met kinder-kleedingstukken. Een kou- aeband. Terug te bekomen bij den boekhandelaar Mull in de Kruisstraat een bloedkralen oorknopje; bij F. Zandvoort Kampersingel No. 6 een gouden oorknop. HAARLEM, 3 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,25; a 850 witte dito f 8,50 a 7,75 rogge 6.75 a 6,25 haver 4,25. a 4,50; LEIDEN, 1 Sept. Aan de markt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- -,a zomer- -,a f -, 4 heet. rogge winter- a zomer- -. 5 heet. gerst zomer- -.a -.ehevalier a 16 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duïvenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per vat 1ste qnal. 62,a 68.2de qnal. f 56.a 60. AKLMAAR, 1 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 24 koeien/ 195 a 275, 10 nuchtere kalveren /14 a 31, vette kalveren f a49 schapen J 16 28 varkens f a per kilo, 124 ma gere dito /16 a 23,- bokken - a -, paarden a18 lammeren f 14 a 20. 3Sept. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van 240 a 300 139 kalveren van f 40 a 106, 9 nucbteren dito van f 14 a 28, 387 schapen f 28 a 41,103 varkens 50 a 62 c. 32 magere 16 a 21 c. per kilo. SCHIEDAM, 4 Sept. Moutwijn per Ned. vat f 13, Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f —,80 dito commissie f -,70. HOORN, 1 Sept. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren d. granen alr volgt: 5 heet. tarwe f 9,—, a heet. rogge f 30 heet. gerst f 6,30 heet. haver f 6,50 mosterdzaad f 19,— a karwijzaad f 14,25 heet. boonen: heet bruine f a gele f f heet. paardeboonen f a - heet. erwten 16 a 15,— heet. groene a heet. grauwe f a heet. witte f 13,—heet. n. aardappelen f-,a alles per heet.; - manden appelen a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 17 paarden van f 60 tot 250 veulens f a 9 koeien van f 150 tot 250 7 kal veren van f 30 tot 40, 18 schapen van J 23 tot 29 lammeren van f tot 39 varkens van 14 a 22, 1 zeugen 45 a 131 biggen van 4 a 11; bokken af -.geiten f a 31 Aug. Aangevoerd 1 koeien van f 280 tot f lammeren van f tot en 324 schapen van f 30 tot f 42, - per stuk varkens van tot c. per kilo. ROTTERD AM. 4 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: 12 paarden, 1397 runderen, 268 vette- en graskalveren 4 nuchtere kalveren 1070 scha pen of lammeren, 454 varkens, 232 biggen, 1 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 85 c. 2de qual. 80 c., 8de qnal. 70 c.; kalveren lste qual. 90 en 2de qual. 85 c., schapen 75 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was iets minder heden dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 50 tot 52 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 109/8 ton, 94/16 tonnen, 931 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60 2e qualit. f 57, 3de qual.f 54. LONDEN, 3 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2700, Schapen en Lammeren 10,000 Kalveren 200 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/2 a 6/- scbapen en Lammeren 5/6 a 7/-, Kalveren 5/- a 6/4 Zwijnen 4/- 4/9. AMSTERDAM, 3 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 566 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,94, dito 2de qnaliteit 0,82, dito 8de qualiteit 0,75 per kilo; melk- en kalfkoeien f 120 a 330, 6 graskalv. 25 a 40, 44 nuchtere kalveren 10 a 20, 124 schapen en lammeren 16 a 34 vette varkens 44 a 55 c.; beiden per kilobiggen f a paarden f a PURMEREND. 4 Sept. Kaas: aangevoerd 325 stapelt prijs der kleine kaas i 37,middelbare f 28'/,. Boter a-.— per kilo. Runderen: aangevoerd —stuks vette koelen hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuki handel vlug. Vette varkens: aanvoer stnks, prijs c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer stuksprijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouden en lammeren Eieren f a f per kopboter fakippen f eenden a c.kipeieren f -,a eendeneieren f per stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 4 September 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' 8 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obi. Leening 18673 Goudleening5 Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 3 bij Hope 3k Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leeuiug 1876 5 N.-Amerlka. Old. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Ballisclie Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aaud5 Kursk Chark Obl. /'1000. 5 Morscbausk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. i> Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats). 18544 18605 1864 Rusland. 18645 1866,6 Geldkoers prolongatie 3, 31/, pet. LAATSTE BERICHTEN. ARLON, 4 September. Het dorp Battin- court is in den afgeloopen nacht geheel door brand vernield. Honderd zestien huizen zjjn verbrand. CAïRO, 4 September. De sterfte aan cholera bedroeg in bet jongste etmaal in Boven-Egypte 34. NEW-YORK, 4 September. Er beeft een groote brand gewoed in eene lompenfabriek te Cincinnati. Acht vrouwen en een. man zjjn in de vlammen omgekomen. KAAPSTAD, 4 September. Onder de passagiers aan boord van de GrartJi Castle die heden naar Engeland vertrok zijn, de zendeling Shaw, de familie Carey en de ge tuigen tegen O Donnell. LONDEN, 4 September. Aan de Daily News wordt uit Pietermaritzburg gemeld, dat in de officiëele kringen thans wordt geloofd dat Cetawayo werkelijk dood is, en dat de personen, die zich voordoen als door hem afgevaardigd, eigenlijk door zijn op volger zijn uitgezonden. genoteer de koen 66 '/i, 78»/,, 101'/, 967/» 837s 657. 66'/,, 52»/ 987, 777, 91"/» 257, 44 56 24 10'/, 9V, 1117, 277,, 15'/» 10»/» 118'/, 153 H77 4 67 154 120 22»/, 52»/, 116»/, 51'/» 85»/, 88»/» 59»/,, 58»/, 144»/, 30»/, 1317, 105 1097, 100 95 96 100»/, 1127, 1407, 127 1247,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3