MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Orde en. regelmaat. Allerlei. loo»/. 957* De bladen van Genua spreken met veront waardiging van een kerel uit die stad, die zijn 13-jarigen zoon met een ijzeren ket ting aan den muur geklonken had om het kind dagelijks te mishandelen. De ex-politieagent Jeunet, te Parijs, die met zijn dochter het kind, waarvan deze bevallen was, vermoord heeft en ter dood ver oordeeld werd, heeft zulk een vrees voor den dood, dat hij in korten tijd twintig jaren ouder schijnt geworden te zijn. Zijn baard en haren zijn geheel wit geworden. NEW-YORK, 14 September. De Neic- York Herald, heeft een telegram ontvangen, bevattende bizonderkeden omtrent de ge vechten bi) Tonking, die drie dagen heb ben geduurd. Volgens het telegram zijn de Fransche troepen teruggetrokken, om ver sterking af te wachten. LONDEN, 14 September. Reuters Office verneemt van heden uit Hongkong, dat ge durende 8 uren een strijd heeft plaats ge had tusschen de Fransche troepen en de Zwartvlaggen te Phon-hai, gelegen tusschen Hanoi en Sontay. a 10 Cents per regel. «Overleden in Europa»; «Overleden in Amerika» is het treurige nieuws dat dage lijks aan de bloedwanten te huis toegestuurd wordt, terwij!, in de meeste gevallen, een tijdig gebruik van het Hop-Bitter de ge legenheid zulk eene treurige tijding over te brengen zou tegengegaan zijn. B ij een manoeuvre in het vuur in het fort Cagnelot te Langres is een officier, die een bataljon commandeerde, door een kogel doodelijk getroffen. Als een bewijs, dat de liefhebbe- rij voor het kaatsen in Friesland nog niet ver flauwt, wordt ons medegedeeld, dat te Pingjam en te Hitzum, twee dorpen, anderhalf uur van elkaar gelegen, Zondag jl. kaatspartij m werden gehouden, op de eerstgenoemde plaats onder on geveer 50 en te Hitsum onder ongeveer 100 kaatsers. Op beide plaatsen kon de wedstrijd in één dag niet geëindigd worden, en wordt de partij eerst Zaterdag uitgekaatst. Een man en een vrouw te Boubaix zijn op heeterdaad betrapt bij het maken van valsche Belgische éénfrankstukken. Een groot aantal dezer stukken was reeds in omloop ge bracht vóór de ralsche munters ontdekt werden. De heer S., Woensda g-a vond te 's-Gravenhage in de Van den Boschstraat wan delende, werd door een onbekend man aangespro ken, die hem vroeg hoe laat het was. Nauwe lijks had de heer S. zijn horloge uit den zak gehaald, of de mar, trok het hem uit de hand en koos het hazepad. Ofschoon de beroofde den dief nog eene poos achtervolgde, gelukte het hem niet dezen in te halen. De politie tracht den straatroover op te sporen. Tot dusver is hij nog niet gevat. Er is weer sprake van een wereld- tentoonstelling in Australië. Men wil te Sydney nl. in 1888 zulk eene tentoonstelling houden, ter viering "an het honderdjarige bestaan der kolonie. Eene 20-jarige boerendochter, J. H. Paulusser. genaamd, uit Ooi, gem. Herten reed Maandag, in eene hondenkar gezeten, van hare woning langs de Maas naar Boermond. Het voertuig geraakte te water, met het onge lukkig gevolg, dat zij verdronk. Haar lijk is tot nog niet gevonden. Waar hebben de Engelse hen toch al geen liefhebberij in! Een jaar gleden werd een club opgericht, die zich tot taak had gesteld, te onderzoekenot Zwitserland per vélocipède bereisbaar is! Na heel wat kosten en ongelukken is de proef mislukt. Aan de club zij aanbevolen om thans haar aandacht te schenken aan de volgende punten: „Is de omtrek van Londen ge schikt voor de tijgerjacht?" „Kan men, met eenigen goeden wil, zich vleien met een voor- deeligen wijnoogst op IJsland?" „Zou een invoer van Goudsche pijpen op de kust van het eiland Nieuw-Guinea voordeelen beloven en in welk jaargetij?" De Haagsche kouter in de Provin ciale Groninger Ct. verhaalde, dat onlangs een zijner bekenden in eene porselein-fabriek een zeer fraaie kop en schotel bestelde. Bij die bestelling schreef hij. "Wees zoo goed op den kop met met gouden letters te plaatsen: uit dankbaarheid en, als het niet meer kost, vriendschap." Op den verjaardag van den ouden vriend, voor wien het geschenk bestemd was, komt de man binnen, wenscht den jarige geluk; maar hoort niets van zijn cadeau. Doch gelukkig komt van Gend en Loos het brengen. Het doosje wordt open gemaakt, de kop en schotel ontpakt, en de jubi laris, die het kaartje van den gever reeds gevonden had, leest op den kop: uit dankbaarheid en, als het niet meer kost, uit vriendschap." Lachend ziet hij den gever aan, en deze, die wel in den grond had willen verdwijnen, zoo schaamde hij zich over deze ontsluiering, wist geen woord te zeggen. Natuurlijk hadden de overigen er dolle pret mee, en werd de gulle schenker er terdege mede geplaagd. Een te Mülhausen, in den Elzas, verschijnend blad maakt melding van een nieuwe vinding om waterstofgas uit water te verkrijgen, op zoodanige wijze, dat het waterstofgas, door carburatie voor verlichting geschiktgemaakt, slechts 40 pet. kost van den prijs van gewoon lichtgas, dit laatste berekend op 11 centen per kub. meter, bij gelijke lichtkracht. Het gemeentebestuur van Sultz, bij Colmar, waar nog geene gasfabriek be stond, was in onderhandeling getreden om het stadje met dit nieuwe gas verlicht te krijgen. De politie in Engeland waar schuwt tegen 20 000 valsche sovereigns, die in Engeland in omloop zijn. De geldstukken, blijk baar door een wijdvertakte en met kapitaal wer kende valsche muntersbende in omloop gebracht, zijn van de echte sovereigns slechts op de weeg schaal te onderscheiden. De muntslag is precies dezelfde, de kleur en de klank ook en de sal- peterzuurproef baat niets, daar de onechte sove reigns zeer sterk verguld zijn en goud ter waarde van ƒ4,50 bevatten. Het wonderlijke van de zaak is intusschen de nauwkeurige wetenschap omtrent het getal der in omloop zijnde valsche geldstukken. De politie beweert, haar informatiën van de kas siers der Bank gekregen te hebben; maar hoe weten deze dat er juist 20 000 sovereigns in om loop zijn? Zonderlinge schoolin richting. In Oost-Piuisen vindt men ter weerszijden van dePregel nog „wandelende scholen," waaromtrent de Pr. Schul-zeitung een en ander meedeelt. Daar de boerenplaatsen ver uiteen liggen, moet de onder wijzer (als in Z.-Afrika) om de 14 dagen van woonplaats wisselen. Hij laadt de schoolmeubelen, door lang gebruik juist niet oogelijk meer, op een wagen, en trekt naar een nieuw oord. Tot school- vertrek dient de huiskamer van de boerderij. Voor luchtversching zorgen de gebroken vensterruiten; de oneffen grond geeft een duidelijk beeld van bergen en dalen bij de les in de aardrijks kunde. Onder schooltijd wordt in dezelfde ka mer zeer huiselijk het eten gekookt. Tot speelplaats dient de mestvaalt; kippen en varkens spelen meê. Is de Pregel hoog van water, dan heelt de helft der schooljeugd, aan de overzij, meest een week of acht geheel vrijaf. De meester, die weinig in tel is verdient zooveel als elders een ondermeester, doch zijn linnen wordt kosteloos gewasschen; ook is zijn eten altijd zeer goed. Nooit heeft hij meer dan 30 leerlingen tegelijk. Miss Catherina Booth en Miss Cha i- lesworth, van het welbekend „Verlossingsleger", zijn in Zwitserland, na het houden van eene opeu- baie vergadering in hechtenis genomen en naar de Fransche grenzen gebracht. Onder de vele schitterende mete oren, welke de laatste maanden te aanschou wen gegeven hebben, moet de vuurbal ver meld worden, die op 5 Aug. op verschillende plaatsen bij het Wettermeer, in Zweden, gezien is. Het was ongeveer 9 uur, dus nog niet vol komen duister. De lichtbal kwam in het oosten op en trok langzaam naar het westen; hij had een schitterend hoofd cn een staart ongeveer als een groote vuurpijl; hij doorliep zijne baan in precies twee minuten, terwijl hij nog, gedurende verschei dene seconden, eene lichtende streep achterliet. Nog merkwaardiger is de vuurbal, die den 2en Aug. te Linköping, (eveneens in Zweden) gezien werd. Hij ging, 's avonds om 10 uur, van Zuid naar Noord over de stad en spatte in het NW. uiteen, met een schitterend blauw licht, en bovendien met een zwakke rookwolk die gedurende eenige se conden duidelijk te onderscheiden was. Fransche aardrijkskunde. De Figaro meldt dat het Chineesche leger thans is saamge trokken te Peking, en dat de Chineezen slechts de aankomst der Fransche versterkingen te Port- Saïd afwachten, om Tongkin binnen te rukken! De negenjarige knaap Ward zwom Woensdag in het door zijn vader uitgevonden waterdicht reddiogscostuum van Dover naar Folke stone. Hij bewoog zich met een riem voorwaarts en had drie uren noodig, om den korten afstand af te leggen. De lichaamswarmte werd niet te veel afgekoeld, maar de knaap gevoelde zich zoo afgemat, dat hij zijn vader verzocht, var. de reis over het Kanaal verschoond te mogen blijven, 't Is dan ook niet meer dan billijk, dat de oude heer Ward het nu ook eens probeert. Naar men ons mededeelt, is in den tuin van den heer T. Martin te Heemstede een reusachtige komkommer gegroeid, welke een ge wicht van bijna 25 kilogram heeft. Woensdag jl. werd eer. 7S jarige grijsaard in de Plantage te Amsterdam door de tram overreden. Naar het birnen-gasthuis ver voerd, overleed hij aldaar kort na de opneming. De behandeling de zaak van Jaantje Struik c. s. in appèl door het Gerechtshof te 's Gravenhage is nader bepaald op 23 October aan staande. Juist bijtijds nog komt het bericht tot ons, dat te Washington weer een wereldten toonstelling zal plaats hebben in 1892, het 400e jaar sedert de ontdekking van Amerika. Tot Lord-mayor van de City van Londen voor het den 9den Nov. beginnende dienstjaar 1883/84 is alderman Hadley uitver koren. Hadley was vroeger eigenaar van een grooten meelmolen in de City en is thans zeer geïnteresseerd in trans-atlantiscbe telegraafkabel ondernemingen. De man is ongehuwd, zoodat de City het een jaar zonder Lady-mayoress zal moeten doen. „G e zijt eendrachtig, En grootse h, gelijk weleer, uit 't graf gerezenJa schittert in de wereld pracht- en machtig", zingt Ema nuel Hiel „Italia" toe. Wij weten niet of de heer Hiel in Brux- of Ixelles woont, maar hij behoort tot de Vlam- eu dus niet tot de vreemdelingen in onze taal. Daarom verwondert ons deze afwijk en verkrachting van het Nederlandsch, die denken doet aan de reis van E- over Amster- en Botter- naar Schiedam, om niet te spreken van het "hier zet men koffie en over of „zij sloegen de Philistijnen en hunne tenten op," zegt de Arnh. Ct. Een tweetal jonge paarden van den landbouwer A. M. onder Eede zijn gestorven tengevolge van het voeren met beschimmeld rogge brood. Een voorbeeld ter waarschuwing! Deze zomer was bizonder mild met wespen; en in Engeland hebben deze hoogst on aangename diertjes door hun steken den dood van twee vrouwen veroorzaakt, die mondklem kregen van schrik en pijn. Gewoonlijk wendt men tegen wespsteek ammonia aan; doch dit middel is niet altoos bij de hand, en ook niet op alle deelen toe te passen. Als een eenvoudig, licht verkrijgbaar en nimmer falend curatief vinden wij nu in de Times uiensap aanbevolen. Men snijdt eene versche ui open en drukt wat van het sap op de wond. Terwijl bijen altoos haren angel in de steekwond achterlaten doen wespen dit zelden. De angel is echter, zoo hij steken bleef, gemak kelijk te zien en te verwijderen. De kerkroovers te Par ij s blijven in stad en omstreken hun handwerk drijven. Maan dagnacht is de kerk van Suresnes aan de beurt geweest, die zoo goed als geheel uitgeplunderd werd. Ook eene drukfout. In de roman Le Million van Jules Claretie, komen, bl. 304 (uit gave Dentu), deze woorden voor: „Prends garde, toi, d'aller redormir sur les paillasses de Mazas" (de bekende Parijsche strafgevangenis). Een onzer bladen, dat als feuilleton eene vertaling meedeelt van dit werk, maakte in haar nommer van Zaterdag 8 dezer van deze vermaning: „Pas jij maar op dat je niet weer terechtkomt op de stoozakken van Mozes!" De arbeid is een vriend der menschen; de op eens verkregen rijkdommen hebben geen aan spraak op onze hulde, maar wel de deugden die men ten toon spreidt op het pad tot wel vaart. De bronwel der schoonheid is het hart, en elke edele gedachte versiert de muren van uwe kamer. Nijd te voelen is menschclijk; zich te ver heugen in het ongeluk van anderen is duivelsch. Weest blijde, want blijdschap behoort tot de jeugd, zij is des levens winst en de wiekslag der ziel. De deugd vergeeft aan den booze zooals de sandelhoutboom de bijl, die hem omhakt, geu rig maakt. Zelfs in huishoudelijk werk kan het hoofd aan het lichaam veel moeite besparen. Een vrouw, die haar werk vooraf regelt, kan met minder moeite veel meer doen dan een andere, die er geen overleg bij gebruikt. Eer zij 's morgens opstaat, heeft zij alles, wat zij dien dag te doen heeft, reeds in volgorde in het hoofd. Zulk een voorafgemaakt plan maakt het werk veel gemak kelijker, en menige vrouw zou niet over vermoeid heid te klagen hebben en zich elke week eenige aangename uurtjes kunnen verschaffen, als zij dit stelsel maar wilde huldigen, 't Is evenals het pakken van een koffer. Hoe gemakkelijk is het voor iemand, die er mede terecht kan, er een derde meer in te bergen dan een ander, die er het goed maar, zooals 't hem voor de liar.d komt, ingooit! 't Is een genot op een in geregelde werkzaamheid doorgebrachten dag terug te zien, en na te gaan hoeveel er afgedaan is. Wie den dag in ledigheid en gemak doorbrengen, kennen geen waar genoegen. Wie niets anders te doen hebben, dan het zichzelven aangenaam te maken, zijn doorgaans wrevelig en ontevreden. Het werken heeft veel voor en de vrouw, die een bedrijvig leven gewoon is, kan niet tevreden zijn, als zij niets te doen heeft. De wraak van den baszanger. Tiefenbach, een beroemd baszanger, vroeg om verschillende redenen zijn ontslag uit zijne betrekking aan de opera te X. Het werd geweigerd. Tiefenbach zon op wraak. Op zekeren avond werd „de Freischütz" opgevoerd. Tiefenbach in de rol van Caspar is bezig in de „Wolfsschlucht" de vrijkogels te gieten. Bij de slotscène moeteen wild, vuurspu- wen varken op het toooeel verschijnen. Toen Tiefenbach dit beest gewaar wordt, liep hij 't achteina en riep: „Goeden-avond mijnheer de directeur, waar gaat ge zoo laat heen?" Des anderen daags kreeg Tiefenbach het gevraagde ontslag. Tegenwoordigheid van geest. Professor Van Poeteren heeft de gewoonte des avonds in bed een wetenschappelijk werk te bestudeeren. Op zekeren avond is hij onder de lectuur in slaap gevallen terwijl de kaats op zijne tafel brandde. Door eene ongelukkige beweging van den slaperiden professor vatten de ledekant-gordijnen vuur. De hoogleeraar ontwaakt, bluscht den brand, opent het venster om den rook te laten ontsnap pen en zegt vervolgens: „Nu kan men eens zien wat tegenwoordigheid van geest is; zonder mij zou ik thans gestikt zijn." Slim. Dokter. Wees voorzichtig met het nut tigen van spijzen. Als ge vet eet, gebruik er dan steeds een stuk droog brood bij. Patiënt. Bij mijn boterham ook? Zeer muzikaal. A. Ge zijt dus ook nitge- noodigd op de soiree van den heer Klinkman? Ge moet de uitnoodiging bepaald aannemen; B. Waarom? A. Omdat de dochters van den beer Klinkman zeer muzikaal zijn. De jongste speelt piano, de andere zingt en de oudste is eene zeer rijke weduwe. Warm. „Dat patroon van kleed moet u nemen, dame, dat komt goed bij de gordijnen:'t is warm van toon." „O, dat hoeft anders niet," is het antwoord, „we laten de kachel altijd staan." Een moeilijke taak. „Een man die ernstige bezigheden heeft, kan zich nooit ongelukkig ge voelen, zei zeker auteur". „Die man heeft nooit de taak gebad, een paar tweelingen stil te houden, als de moeder is gaan wandelen," ant woordde een gehuwd man. Misgerekend. Dezer dagen gingen drie hee- ren hun vriend op diens bnitenplaats bezoeken, met het voornemen zich eenige dagen bij hem te vermaken. Weldra moesten zij gevoelen dat zij de rekening! verkeerd hadden gemaakt, want terwijl zij nog bezig waren te verhalen, dat zij op hun weg een zeer rijk met vruchten voorzie- nen boomgaard hadden gezien, antwoordde de gastheer: „als gij dezen avond naar huis gaat, dan zult gij aan de overzij nog fraaier en veel zwaarder beladen boomen zien. ABB.OND. B.ECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 13 Sept. 1883. 1. A van der H. te Wormerv eer, openbare dronkenschap, vrijgesproken. 2. Th. J v. Z. le Haarlem, bel. bed. beambte in functie, f 3 boete of een dag tubs. ger. straf c. e. 3. J H S. te Hillegom, feit en straf als voren. 4. E A. te IJmuiden, moedw. mish., f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 5. J H. te Zaandam, moedw. mish., 15 dagen cell. gev. Btraf, 2 boeten van f 8 of een dag subs. cell, gev. straf c. e.; met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 6. P van den B. te Velsen, moedw mish., 15 dagen cell. gev. straf, f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e.; met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 7. F Gr., M K. en P V., allen te Krommenie, opz. toe brengen van schade aan eens anders roerend goed, de 2e bovendien moedw. mish., de 3e opz. verbr. van afsluiting, de le bekl. f 7,50 boete, de 2e en 3e bekl. ieder 7 dagen gev. straf, f 7,50 boete en solidair in de kosten, subs. 2 dagen gev. straf voor iedere boete. 8. J van B. te Pur- merende, eenv. diefstal, 7 dagen ger. straf e. e. Drie en dertigste Muziekuitvoering in den Hout op ZondaglB Sept. 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Marsch, Artist und Hornist, Carl, arr. Grentsius. 2. Out. une ronde de nuit, Patrie. 3. Potp. les vêpres Siciliennes, Verdi, arr. M. H. Muller. 4. Walzer, Tausend und eine Nacht, Strauss, arr. J.Strating. 5.0uv. les Puritaines, Donizetti. 6. Parade-Marsch, Van Possum. 7. Marsch-Potpourri, Dunckler. koeien verkocht, 7 voor 160 a 240; 7 stier verkocht 7 voor f 150a 100, - vaarzen, verkocht - voor f a 3 pinken verkocht 3 voor f 90 a 120;— graskalveren- verk. voor f a ,10 nuchtere kalveren, verk. 10 voor 14 a 18, 48 schapen, verk. 46 voor f 20 a 30 lammeren, verkocht voor f a -t - biggen ver kocht - voor f avarkens, verkocht voor a c. per kilo, paard tot f a Aa- de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 97 stapels kaas, 11051 stuks, wegende 21651 kilo, hoog ste prijs f 35,middelbare prijs per 50 kilo LEIDEN, 14 Sept. Op de hedeu alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a stieren 50 a 195 ossen f a melkkoeieu f 150 a 258 kalveren dito f 168 a 270, vare dito f 148 a 250,vette dito f 170 305, graskalveren f 20 a 65, vette f 37 a 100 a nuchtere dito f 10 a 24, vette schapen 22 a 40,weide dito 14, a 23, lammere* magere varkens /15 a 36,biggen f 5,a 14. Ter veemarkt aangebracht: 537 runderen, 52 kalveren, 1162 schapen en lammeren. Ter wekelijksche kaasmarkt zijn aangevoerd 55 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 42 partijen te zamen 1852 stuks, wegende 11076 kilo. Besteed werd voor Goudsche f 26 a 33,Derby f 26 a 30,50; LeicUche per 150 kilo f 55 a 63; Edammer f 32. GOUDA, 12 Sept. Op de kaasmarkt waren 98 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 32 a 35; Noord- li ollandsche f32 a 34. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.45 1.55 der weiboter f 1.25 a 1.35. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 14 Sept. Moutwijn. per ned. vat 13,75, Jenever f 19,25, spoeling f 50, dito commissie f 0,70 HOORN, 12Sept. Ter waag gewogen 312 stapels kaas wegende, 84882 kilo; hoogste prijsper 50 kilo i 37,50 f oor kleine, en voor hooikaas commissie 33,50 middelbare, f LONDEN, 12 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/4 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/-, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/- a 4/9. AMSTERDAM, 12 Sept. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 229 vette kalverenlste qual 100, 2de qual. -,85, per kilo, 12 graskalf/ 18 a 40, 17 nuchtere kalveren, 18 a 12, schapen en lammeren f a 216 vette varkens 48 a 56 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 14 September 1883. Prijzen der onderstaande effecten genoteer_ pCt. de koers. Nederland. Oertif. Werk. Schuld21 s 4 V u u Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondlcening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in pRpier (MeiNov.). 5 silver (Jan.Juli). 5 Porbugal. Obl. buiten], 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binnen!, 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 w u u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41 a w 1877 4 Columbia. Obligation41 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41 a 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. /'1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Bumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanaas Texas Obl. Cert. PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam3 Gemeente (Jrediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 187* 3 OosteDrtjk. Staalsl. 185* 18805 186* Rusland. 18645 18665 Geldkoer. prolongatie 3 pet. 5 5 div 3 65»/. 77»/h 827. 657. 65'/. 52'7i« 98 77*/s 92 257, 4*7. 55 24 107, *7l6 927* 1117. 277a 15'/s 10u/is 1187, 152'/, 1167, 677* 154, 118'/, 23 52'/, 118'/, 51 85®/,. 87'/, 607, 59 1527, 31»/, 133 1057, 109 100 95 96 101 112 140»/, 128?/, 1257, HAARLEM, 12 Sept. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 9 LAATSTE BERICHTEN. MEDEDEELING EN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3