MARKTBERICHTEN. Laatste berichten. Voor geest en hart. Allerlei. Ti* Toen K. Oudman te Bedum eer- gisteren-ochtend iets uit de trommel wilde nemen, waarin hij gewoonlijk zijne geldswaardige papieren en eenige gouden voorwerpen bewaarde,vond hij die niet in zijn kabinet. Overal werd gezocht, nergens iets gevonden. Wanneer de trommel verdwenen is, kan O. niet precies zeggen; wel weet hij dat zij Dinsdag nog op de gewone plaats stond. Het slot van het kabinet moet met een sleutel zijn geopend, daar het niet beschadigd is. Tevens moet de diefstal over dag gepleegd zijn, waar schijnlijk door iemand die wist, dat O. zijne sleutels in eene der kabinetsladen bewaarde. De inhoud van de trommel bestond hoofdzakelijk uit obligaties en effecten, met eenig papier- en goudgeld. Voor O. en zijne vrouw, een paar oude luidjes, die zich door spaarzaamheid een kapi taaltje verworven hadden waarvan zij behoorlijk konden leven, is het eene treurige geschiedenis. In eene woning te Ou d-B e i e r 1 a n d, waar de vorige week een persoon aan pokken overleed, en waar de politie de besmette goederen wilde onteigenen, werd zij door het hoofd van het gezin daarin verhinderd. Eerst nadat de burge meester en de kantonrechter gekomen waren, kon de politie zonder stoornis haar werk volbrengen. Naar men verneemt, heeft de sto- ker aan de suikerfabriek te Lemelerveld op noodlottige wijze het leven verloren. Hij moet bij het halen van steenkolen daaronder bedolven zijn geraakt; althans men vond eergisteren-ochtend daaronder zijn lijk. Hij laat eene weduwe met 2 jeugdige kinderen achter. Een banketbakker te Birming- ham zat dezer dager rustig in zijn winkel op klanten te wachten, toen plotseling een groote zwerm bijen kwam binnenvliegen. In een oogwenk wa ren taartjes en suikerwerk met de ongenoode gasten bedekt, die met graagte toetastten. Te vergeefs stelde de banketbakker alle middelen in het werk om hen te verjagen. Lieten ze al het pro duct zijner kunst een oogenblik in rust, dan was het slechts om zich op het lichaam van den kunstenaar neer te zetten en dezer, gevoe lig te steken. De banketbakker was ten einde raad. De politie te roepen, zou natuurlijk belachelijk geweest zijn, en zoo moest hij het twee volle uren aanzien, dat het werk zijner vingeren door de indringers werd vernietigd, of liever: weer in de grondstof omgezet. Met behulp van een goeden vriend eindelijk, die „zwavelen" aanried, gelukte het hem zich van de al te nijvere insecten te bevrijden. Nijdige concurrenten be weren, dat de bijen, als goede patriotten, juist deze bakkerij uitkozen omdat de eigenaar voor zijn bakwerk Amerikaanschen honig pleegt te gebruiken. De beken de beker van Veereheeft op de tentoonstelling te Amsterdam de aandacht getrokken van baron Rothschild, die de Commis sie der tentoonstelling de opdracht heeft gegeven om het prachtige stuk, zoo mogelijk, voor hem te koopen tegen een zeer hoogen prijs. Voor ongeveer 3 jaren is te Man den onder Tubbergen eene poging tot moord ge pleegd op een rijks-ambtenaar in functie. Hier van werd beschuldigd zekere J. P., die dan ook door de rechtbank veroordeeld is. Thans echter meldt de Asser Ct., dat zekere A. B. op zijn sterfbed verklaard moet hebben, dat J. P; on schuldig en hij de dader was; de veroordeelde zou dus reeds 3 jaren onschuldig gevangen heb ben gezeten. De officier van jüBtitie van Almeloo is te Tubergen aangekomen om de zaak nader te onderzoekeu. In de rivier de Vecht tusschen Zwolle en Dalfsen ving de visscher A. L. Scheen in éénmaal met zijne netten zóóveel blei, dat er 900 K. G. kon worden uitgeschept. Te Lercara de Preddi, bij Paler mo is een zwavelmijn gedeeltelijk ingestort. Een aan tal menschen, waaronder de eigenaar, kwamen om het leven en verscheidene anderen werden Te Antwerpen is de eerste «eleva tor» aangekomen, die door een Engelsche maat schappij, waarvan de heeren Valk en Valois de agenten en de heeren Steinman en Zoons „ma nager" zijn, zal in werking gebracht worden. Deze drijvende Amerkaansche elevator zal, naargelang het noodig is, het graan uit de schepen op de kade of in lichters overweken, los of in zakken, terwijl de verwerkte goederen tevens gewogen kun nen worden bij het verwerken. D i n s d a g-n acht is te Mill terg e- legenheid van de kermis een moord gepleegd op zekeren Boers, oud 25 jaren, wonende te Beers. De verslagene was met een scherp dolkmes in de keel gestoken. De vermoedelijke dader is ge arresteerd. Het bebloede dolkmes werd nog bij hem gevonden. De opzichter v a n h e t s t a a t s s p o o r W. te Venloo is door de rijkspolitie gearresteerd en wordt naar Roermond overgebracht, als ver dacht van valschheid in geschriften. Een geweldig geraas, gel ij k aan den knal van een kanon, bracht dezer dagen in den vroegen ochtend grooten schrik onder de be woners van een der voorsteden van Parijs. Een waterreservoir van een waschinrichting, die 25,000 liter water bevatte en welke op een ijzeren ver hevenheid was geplaatst, stortte naar beneden. In zijn val ging het gevaarte dour het keukendak van een naastbij gelegen huis, waar natuurlijk het huisraad in duizenden stukken vloog, terwijl het water, dat uit den bak stroomde, het ge- heele huis en ook de waschinrichting overstroomde. De mannen der brandweer, die te hulp kwamen, hebben een geheelen dag noodig gehad om de vertrekken ledig te pompen. Te Munnekeburen (gem. Weststel- lingwerf) stond dezer dagen de schippersknecht H. Crediet bij den kastelein K. K. te praten, en liet hem een geladen pistool zien. Eensklaps ging het schot en doorboorde hem de hand. Het denk beeld, dat men met geladen vuurwapenen voor zichtig moet zijn, schijnt nog alijd bij een aantal menschen niet te kunnen postvatten. Een blindgeboren e is dezer dagen te Buffalo ziende gemaakt. Het was een achttien- jaiig Indiaansch meisje uit Erie. Dr. Kittinger voerde de kunstbewerking uit. Terstond na de eerste snede riep zij uit: „Dat moet licht zijn!" De operatie was zoo goed gelukt, dat de dokter het meisje een korte poos hare oogen liet ge bruiken vóór zij verbonden werden. Zij was in het eerst stom van verbazing over de nieuwe in drukken die zij ontving. Vooral over haar eigen uiterlijk was zij verrukt. Zij had niet gedacht, verklaarde zij, dat zij zóo mooi was. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam waarschuwt in het Alg. Politie blad tegen zekeren G. de Jong JHzn., wonende aldaar 2e Spaarndammerstraat 6, die er zijn werk van maakt op aanvragen om hypotheken of geld, in couranten geplaatst, aanbiedingen te doen en zich voor kosten van door hem te houden taxatie van het in onderpand aangebodene, geld te doen overzenden. In sommige zijner brieven sluit hij gemakshalve een postwisselformulier in. Heeft hij geld ontvangen, dan weet hij zich door uitvluch ten van de zaak af te maken en blijft hij in ge breke het gezonden geld terug te geven. Hoe men te Wageningen het markt- wezen op prijs stelt, moge blijken uit het feit, dat op de paardenmarkt van Donderdag geen lijn of palen waren aangebracht en een koopman van elders dientengevolge voor zijn paarden te ver geefs een standplaats zocht. Blijkbaar had men te Wageningen de heele paardenmarkt vergeten. Voor omstreeks 14 dagen werd b ij een winkelier in manufacturen te Venloo een pak afgehaald, dat gereed lag om het met den voer man Allards mede naar Ter Horst te geven. De persoon vroeg: is er ook iets voor Allards? waarop hem het pak ter hand gesteld werd. De manu facturen werden echter niet aan het adres bezorgd en het bleek alras dat ook de voerman dien dag niet ter stede was. De commissaris van politie ging nu aan het opsporen en arresteerde als ver dacht den boerenknecht J. H. G., teLottum,bij wien de manufacturen nog grootendeels werden gevonden. De gearresteerde is aan de justitie te Roermond overgeleverd. Maandag 11. vertrok van Maas- tricht de Nederlandsche bedevaart naar Lourdes, waaraan 465 pelgrims (waaronder 65 Eerw. Hee ren Geestelijken) deelnemen. Een tocht per luchtballon over het Kanaal is weder volbracht door twee En gelsche luchtreizigers, Simmons en Small. Zij ste gen Donderdag te Hastings op met den ballon Colonel en kwamen na een reis van negen uren, omstreeks middernacht, behouden te Gap de la Hogue, bij Cherbourg, aan. Een andere, veel ongelukkiger omzwerving niet boven, maar op het Kanaal, had de Engelsche kapitein Drevar, die daar in een wijnvat veertien uren lang ronddreef. Hij wilde in de ton, die met vier kruiselings er aan verbonden roeispannen in even wicht gehouden werd, van Dover naar Folkestone varen, maar hij werd door den vloed meegevoerd in de verkeerde richting en bleef den geheelen nacht hulpeloos drijven, totdat hij eindelijk uit geput, door een stoomboot aan boord genomen werd. Barnsteen. In de rivier deDnepr is een groot barnsteen-bed ontdekt. Bij het bou wen der pijlers voor de brug bij Jekaterinoslaw stootten de arbeiders dadelijk beneden den waterspie gel op barnsteen, waarvan zij eenige ponden op haalden. Sommige stukken hadden de grootte eener vuist, terwijl de steen alle gewone kleur- schakeeringen vertoonde. Er worden aanstalten gemaakt tot het houden van eene internationale nijverheids tentoonstelling in het Kristallen Paleis te Syden ham, van 8 April tot 31 October 1884. Een afzichtelijke, vuile bede- laar werd eergisteren door een paar politie-agen- ten te Parijs opgebracht; bij onderzoek bleek de vagebond 50 000 fr. aan bankpapier bij zich te hebben en een groote hoeveelheid goudstukken.Door den commissaris ondervraagd, bekende hij, dat al dat geld hem toebehoorde. Nader kwam nog aan het licht, dal hij eigenaar was van een groot huis, waarin hij een smerige, kleine kamer be woonde. Zijn voedsel bestond uit afval van groenten. Het einde des toorns is dikwerf het begin van het berouw. Een moedig hart, overwint de smart. Wil naar het laken, uw kleeren maken. Stuit in 't begin een kwaden zin. De traan van medelijden verkondigt de Goddelijke afkomst onzer ziel. Probatum est. Een geneesheer werd dik wijls 's nachts in eene zeer verafgelegene gemeente bij zieken geroepen. Meestentijds was de onge steldheid van weinig ot geene beteekenis. Dit verdroot der. dokter en ofschoon hij reeds meer malen zich had uitgelaten over deze onbeleefd heid tegenover zijne persoon, niets hielp. Einde lijk komt hij op de gedachte een lantaarn te laten maken, die 25 kilo weegt. Die hem 's nachts kwam roepen, was verplicht de zware lantaarn te dragen. Sinds dien tijd slaapt de geneesheer vrij wat rustiger; slechts bij dringende noodzake lijkheid wordt hij 's nachts ontboden. Bij de theorie over de eerbewijzen. Ser geant. Wat gebeurt er als de Kolonel in de ka zerne komt. Becruut. Dan begint-i te vloeken. zaken gemaakt, doch thans vervolgt mij het on geluk, ik smeek u dus geef mij een afgedragen jas want zoo ge ziet ben ik in lompen gekleed. Bankier. Gaarne wil ik u helpen, aangezien ik echter geen afgedragen jas heb, kunt gij hierover in den kleerenwinkel voor mijne rekening er een koopen. Ga er dus heen, ik volg spoedig. Schomel (bij den kleerenkoopman) De bankier Meijer wil me koopen een nieuwe jas, wees zoo goed en laat er mij ook wat aan verdienen. Begrepen? Hertog en koopman. Zeker hertog zat in groote geldverlegenheid. Zijne vrienden gaven hem den raad zich persoonlijk bij een zeer rijk koopman te vervoegen. De hertog volgde dezen raad. Toen hij zijn verlangen aan den koopman had bekend gemaakt, antwoordde deze: „het spijt mij zeer dat ik aan uw verzoek niet kan voldoen. Een hoogst aanzienlijk man heeft mij sterk afgeraden geld te leenen". „Wie is die onmeedoogende man," vroeg de Hertog. „Hij is geen onderdaan van u," antwoordde de koop man, „zijn naam is Sirach, die schrijft: „„leen nooit aan een machtiger mensch dan gij zijt, zoo ge echter toch leent, beschouw de som dan als verloren."" Subjectief. Onderwijzer. Wat is de aangrij pendste scène in Burgers lied van den braven mau. Itzig Scholem. Toen de Graaf hem heeft toege worpen de beurs met goud. Op de renplaats. Baron. Bravol Bravo! mijn paard heeft gewonnen. Bankier, 't Is geen kunst de eerste te zijn, als de anderen zoo ver achter zijn. Altijd dezelfde. Lev ie Schomel. Mijnheer de bankier heb de goedheid mij te helpen. Ge kent mij immers nog Wij hebben vroeger nog al Van kwaad tot erger. Hoofdambtenaar. Ik heb bericht ontvangen dat uwe overplaatsing naar hier, het gevolg is van uwe speelzucht. Dat spelen moet hier niet meer plaats vinden. Ambtenaar. Ja, dat verwenschte Tarok heeft mij reeds veel verd iet berokkend. Hoofdambtenaar. Wat, speelt gij Tarok Dat is uitmuntend, wij hebben hier juist een vierden man noodig. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 19 Sept. Maandag 11. lieeft Z. D. Hoogw. Mgr C. J. M. Bottemanne bezit genomen van den Bisschoppelijken zetel van Haarlem. De conseneratie van Z. D. H. zal waar schijnlijk den 30n September a. s. te War mond plaats hebben. BUTtG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: P M van Hemert en A H H Gans; A Hoogerbeets en P C v. Dokknm. Getrouwd: H v. Oosten en C J Homlius; G Piro- vano en Al v. Mierlo; J M Ramakers en A Rijswijk. Bevallen: E Hessling geb. de Koe d. C G v. d. Berg geb. Banning z. W Scholte geb. v. d. Putten d. E Schroeder geb. Lazones z. J H Lodewijks geb. Wedding d. J G de Nieuwe geb. Kap d. M C v. d. Haak geb. Klooster d. G Mok geb. de Jong z. A J Warnier geb. Sernée d. J M Wesselsgeb. de Waal Malefijt d. T C B Immers geb. Bos d. J M Beere geb. v. d. Erf z. J M Peters geb. Kuipers z. SC Beekelaar geb. de Meijer d. A Vreugdenhil geb. van Duijkeren d. M Scholten geb. Zwart z. C Bonger geb. van Rosenbeek z. MP Reijnders geb. De Jaeger d. M van Leeuwen geb. Stokman z. E J B J A Cair.erling Helmolt geb. v. Lierop d. G C v. Lingen geb. Boerrigter z. M M Hetem geb. van Hamelsveld d. G v. Dam geb. Kraak d. E M Dreijer geb. de Meij z. J Weasels geb. Klunder z. MCv. d. Vosse geb. v. d. Anker z. MAG Schreiner geb. Jans z. H Beekhuis geb. v. d. Kommer d. J Rooze geb. Sil vester z. C Ducro geb. Reijning z. K W v. Loenen geb. ten Oever d. H Mandemaker geb. van Veen z. E J ten Bosch geb. Stengs z. E J Fictoor geb. Teijse z. J Aghina geb. Spijkman z. Overleden: G Schelievis 42 j. Wijde Appel, steeg; J T v. d. Hoogen 1 mn. d. Burgwal; J H P Jansen 1 mn. z. Spaarnw. straat; F Schouten 3 mn. z. Oranje straat; D v. Vreeden 22 j. Magdalenastraat; MA Verelzen 41 j. echtg. van H J Snellens Oranjestraat; M Deutekom 56 j. echtg. van P Kneijnsberg Tulpenstr; G v. Dam 26 j. Kennemerplein; SA Jocbemus 63 j. Korte Spaarne; C Welage 64 j. wed. P J Woestenburg Koksteeg; P Vermeulen 23 j. Kinderhuiastraat; SC Uilenburg 7 mn. d. Oranjestraat; M J Hartogh 16 dg. d. K. Zijlstraat; E Peters 61 j. echtg. van J M Laeme- rickx Brouwersvaart; C de Nieuwe 8 mn. d. Rozen- priëelstraat; J v. d. Putten 21 j. Koudenhorn; A Besseling 7 dg. d. Leliestraat; A Bosman 63 j. Palm straat. HAARLEM, 17 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe a witte dito f 8,10 a 8,75 rogge 6.-- a 6,40 haver 4.— a 4,50; AKLMAAK, 15 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 32 koeienJ 175 a 295, 14 nuchtere kalveren /12 a 29, vette kalveren a 107 schapen j 14 29 varkens f aper kilo, 126 ma gere dito 14 a 22,- bokken - a -, paarden alammeren f a 17Sept. Ter veemarkt werden veikocht 6 koeien van 300 a 275 143 kalveren van f 40 a 106, 7 nuchteren dito van f 16 a 28, 302 schapen f 28 a 48,— 93 varkens 52 a 64 c. 26 magere 14 a 20 c. per kilo. SCHIEDAM, 18 Sept. Moutwijn per Ned. vat f 13,75 Jenever f 19,25, Amsterd. proef f 20,50 Spoeling f -,70 dito commissie f -,70. HOORN, 15 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 12 heet tarwe f 10 a 950 heet. rogge f 7,50, 15 heet. gerst f 6,50. 37 heet. haver f 5,mosterdzaad f 19,a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 51 heet bruine f 14,50 a gele f f beet. paardeboonen f a 4 heet. erwten 12 a 14,— heet. groene 16,— a heet. grauwe f 17.— a 20,— heet. witte heet. n. aardappelena alles per heet.;manden appelen a -,— kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 80 tot 240 veulens f a - koeien van f tot 8 kal veren van 15 tot 60, 53 schapen van 18 tot 36 lammeren van f tot 53 varkens van 12 a 22, 1 zeug f 40 a 287 biggen van 4a 10; bokken af -.geiten f -.a 14 Sept. Aangevoerd - koeien van f tot f lammeren van f tot en 376 schapen van f 30 tot f44, - per stuk varkens van tot c. per kilo. ALKMAAR14 Sept. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ8,50, a 10, rogge 7,a 7,75,, gerst fa 5,25, a 5,50 dito chev. f 6,a 6,85 haver f 3.25. ƒ4,75 paardenboonen ƒ850 a-,bruine dito a 16 duiven dito -.— kanariezaad H>25 rood mosterdzaad f a 19.geel dito ƒ14,— karwijzaad ƒ14,25 a blauw maanzaad 32,groene erwten ƒ10,a 17,grauwe dito vale dito 10,25 a 11,— Witte a Kaas. Heden -zijn ter waag gewogen 686 stapels, wegende 143,627 kilo. Gras-, kleine f37,50 commissie f 34,mid delbare f 34,— laagste prijs f hooi-, kleine f -com missie fmiddelb. flaagste fper 50 kilo LONDEN, 17 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 10,000 Kalveren 400 Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/2 a 6/- schapen en Lammeren 5/2 a 6/-, Kalveren 5/- a 6/- Zwijnen 4/- 4/9. AMSTERDAM, 17 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 627 rundereu van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,90, dito 2de qualiteit 0,82, dito 3de qualiteit 0,75 per kilo; melk- en kalfkoeien f 120 a 330, 3 graskalv. f a 25 nuchtere kalveren 16 a 10, 54 schapen en lammeren 34 a 20 vette varkens 44 a 54 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden a LEIDEN, 15 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 2 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- -,a f -, 6 heet. rogge winter- -,a zomer- -. -—11 heet. gerst zomer- -.— a -.—ehevalier -,— a -,12 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter De prijs der boter was heden per 1/i vat lste qual. 62,— a 68.2de qual. f 56.— a 52.—. ROTTERDAM, 18 Sept. Op.de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 12 paarden, 1409 runderen, 286 vette- en graskalveren 3 nuchtere kalveren 946 scha pen of lammeren, 381 varkens, 287 biggen, 1 bokken. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 92 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 52 e.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 95 c., alles per kilo. De aanvoer van weivarkens was iets minder heden dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 50 tot 52 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 109/8 ton, 68/16 toncen, 932 stukken a L kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 62 2e qualit. f59, 3de qual.f 56. PURMEREND, 17 Sept. Kaas: aangevoerd 338 stapels prijs der kleine kaas f37,middelbare f 33. Boter 1.35 a 1.45 per kilo. Runderen: aangevoerd398 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 118 stuks, prijs 80 a 100 e. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 71 stuks, prijs flOa 34 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 85 stuks, prijs 50 62 c. per kilo met matigen handel;magere dito aan voer 130 stuks, prijs f 17 a 35 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer356 stuks, prijs f 6 a 9 per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1063 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f 1 a per kopluier fakippen f - eenden a c.kipeieren -,a -.— eendeneieren f per stuks. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 18 September 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' 4 U II u Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 6 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' s 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Espl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' 11 11 1875. ...5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand, N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1871 3 Oostenrijk. Staats). 18541 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 37s Pct genoteer de koers. 65"/i, 77 100'Vu 81V, 65'/. 65?/, 52"/u 98 773/i 92% 25 V, 441/., 517= 24 107, «74 92 11174 27 157, io»/i. 118 1527, 116 68 155 1197» 22 m/m 527, 1197, 51 86 877. 6O7. 59 152 327,, 1297, 105 108?/, 100 95 967s 102 ui'-7i, 141 128?/, 123?/, LONDEN, 18 September. Gladstone heeft den Czaar te Kopenhagen ontmoet, hetgeen de bladen een belangrijk politiek feit achten. De moordenaar van Carey is heden morgen te Southampton aangeoracht. De overheid had maatregelen genomen om alle pogingen tot zijne bevrijding te verijdelen; maar geen enkele poging daartoe heeft er plaats gehad. Het proces zal in November beginnen. Men verwacht dan buitengewone mededeelingen. De vrouw van Carey heeft aangeboden een zeer belangrijke getuigenis af te leggen, en heeft een groot aantal brieven overgelegd, waaronder een brief wisseling met een lid van het Parlement. HONGKONG, 18 September. De civiele commissaris Harmand heeft generaal Bouët als opperbevelhebber ontslagen en het com mando opgedragen aan de kolonels Bichot en Badens. Bouët keert terstond naar Frank rijk terug. PARIJS, 18 September. Markies Tseng confereert heden-namiddag met den heer Jules Ferry. Generaal Bouët is met eene bizondere zending naar Hongkong belast,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3