8* Voor geest en hart. Het Ideaal. Allerlei. Kunstnieuws- Kerknieuws. Boekbeoordeeling. 77V» io'Vi. Volgens Figaro, zal ook de Koning van Spanje op zijn terugreis de Amsterdamsche tentoonstelling komen bezoeken. Bij een koopman in goud en zilver- werk in de Foeliestraat te Amsterdam kwam dezer dagen een 20-jarig meisje namens haar vader een gouden ring en een gouden horloge bestellen. De koopman, die de jonge dame kende, gaf haai twee ringen mede en liet twee gouden horloges bezorgen aan hare woning op de Hoogte van den Kadijk. Het meisje nam deze zelve in ontvangst, doch toen de koopman den volgenden dag om rapport kwam, bleek het, dat het meisje hem opgelicht en de ouderlijke woning heimelijk verlaten had. De politie werd van het geval in kennis gesteld en arresteerde het meisje, dat overgebracht werd naar de'cellulaire gevangenis. De gouden voorwerpen, behalve een ring, dien zij cadeau gaf, had zij gedeeltelijk verkocht en gedeeltelijk beleend en de opbrengst daarvan aan snuisterijen besteed. Dit veelbelovend meisje is hetzelfde dat eenigen tijd geleden een postwissel vervalschte, waarvoor zij ook nog met de justitie moet afrekenen. Een der meest geachte hoogleera- ren van de hoogeschool te Bonn, Prof. Stintzing, heeft op treurige wijze den dood gevonden. Hij is op een bergtochtje te Oberstdorf, Zwaben, in een afgrond gestort. Hij zag zijn zoon struikelen, wilde hem tegenhouden, en viel met hem in de diepte. Prof Stintzing was terstond dood; zijn zoon is gewond. Naar aanleiding van de rerkla- ring, door den heer Fay in de Fransche Academie van Wetenschappen afgelegd, dat de voorspellingen van den heer Delaunay betreffende de aardbevingen niet op degelijke waarnemingen berusten, heeft de heer Delaunay aan den Voltaire een brief geschre ven, waarin hij herinnert, dat ook de aardbevingen, die in Mei 1877 in Zwitserland, op de Sand wicheilanden, in Pern, Bolivia en geheel Zuid- Amerika gevoeld werden, en voornamelijk in laatstgenoemde streken zulke verschrikkelijke verwoestingen aanrichtten, door hem reeds op 17 Maart van dat jaar waren aangekondigd, zooals uit het officieel verslag van de twee dagen later gehouden zitting der Academie blijkt. Hij zegt, dat het merkwaardig samentreffen van zekere astronomische verschijnselen met de aardbevingen, zijne aandacht getrokken heeft. Dat het b ij onze Duitsche buren niet ontbreekt aan een ontwikkeld militair- en politie-wezen, is van algemeeene bekendheid; minder dat hier en daar de politie de rol van publiek orgaan vervult. Uit We3t-Pruisen wordt geschreven: Mej. X. gaf onlangs te Krojanke een concert. Er komt geen courant in die stad uit en om nu toch een document vermeldende haar succes te bekomen, wendde de kunstenares zich tot den commissaris van politie, die werkelijk zoo galant was, aan mej. X. de volgende getui genis ter had te stellen: „Fraulein X. hat hier am Orte ein Yokalkonzert mit groszem Beifall unter befriedigenden Leiitungen zum Vortrag gebracht, welches lobenswerth anerkannt wird. Krojanke, den 21 Aug. 1883. Die Polizeiver- waltung, KrauBe." Wij vonden het briefje te mooi om het te vertalen. Intusschen is mej. X nog zoo dom niet. Wat draagt toch een meer officieel karakter dan een getuigschrift van de politie? Een officieel door de politie gekeurde coloratuurvaar digheid of een door de politie geijkte hooge C, daarmee kunnen zaken gedaan worden, zij 't slechts als zeldzaamheid. In eene mijn nabij Uuua, in W e s t- falen, heeft eene ontploffing plaats gehad, waarbij vijftien mijnwerkers omgekomen en drie gekwetst zijn. In een Amerika ansche stad woont een paar tweelingen, John en Sam Pasco genaamd, die sprekend op elkaar gelijken en steeds op dezelfde wijze gekleed gaan. Op hetzelfde tijdstip huwden zij met tweelingzusters, dieeven- min eenig verschil in uiterlijk vertoonden. Een der heeren betrok eene woning, die op die van den ander als een druppel water geleek, en beiden werd op hetzelfde tijdstip een zoon geboren. Waren die kindertjes niet van onderscheidings teekenen voorzien, zelfs de ouders zouden het verschil niet opmerken. De twee gebroeders heb ben samen eene handelszaak en genieten een zeer goed bestaan. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de telegrafische gemeenschap te Brussel afgebroken ten gevolge van een een atmosferische storing door noorderlicht. Het geval is zeldzaam^ Zaterdag jl. had op de in aanleg zijnde spoorlijn te Sliedrecht een droevig ongeluk plaats. Terwijl eenige arbeiders bezig waren een ledigen zandwagen voort te duwen, liep een hun ner vooruit om een wissel te verleggen. Bij bet terugkeeren moet de man op de rails gevallen zijn, waarna de wagen hem van het hoofd af over de geheele lengte van het lichaam reed. Doordien de zandwagen laag bij den grond loopt, en de arbeider niet het minste alarm maakte, ontdekten zijn makkers het onheil eerst toen alles reeds geschied was en het bijna in tweeën ge sneden lijk voor hen lag. Wat de oorzaak van het ongeluk geweest moge zijn, hetzij de man gestruikeld of door eene duizeling overvallen is, dit is zeker, dat het niet kan ziju toe te schrijven aan onvoorzichtigheid van de zijde der overige arbeiders. Met niets is de mensch meer tevreden, dan met zijn verstand; hoe minder verstand hij heeft hoe tevredener hij is en hoe meer hij met zich- zelven is ingenomen. Tracht aan al wat u omgeeft de schoone zijde te vinden en een waas van liefelijkheid te verspreiden over alles wat in uw huiselijken kring bestaat of geschiedt. Waar God u geplaatst heeft, verblijf daar met moed en ootmoed. Yroolijkheid neemt wraak weg en vervult het hart met een welwillend gevoel omtrent den naaste. Iedereen kan wel moed genoeg bijeenrapen Om voor een oogenblik heldhaftig te wezen; maar dagelijks geduldig heldhaftig te zijn is de toets steen van het karakter. Ieder mensch heeft een ideaal, een wensch, een begeerte, een hoop; ieder heeft een paradijs of een paradijsje, dat hij zich zelf heeft voorge- tooverd en het eigenaardige daarvan is niet, dat hij het heeft, maar dat hij het nog krijgen moet. Zoo spoedig zijn wensch vervuld, zijn begeerte bevredigd, zijn hoop verwezenlijkt, zijn ideaal be reikt is, verliest dat alles het aantrekkelijke voor hem, en schept hij zich nieuwe idealen, wenschen, begeerten en verwachtingen. Het paradijs van den mensch is altijd daar waar hij niet is. Het ligt altijd in de verte. De landverhuizer denkt het zich in het verwij derde land, de jongeling in de toekomst, de oude die hier geen toekomst meer heeft in het ver- ledene, dat hij kleurt en opschikt en versiert en dat voor hem wordt: de goede oude tijd, waarin hij zijn ideaal meent te vinden. De jongeling ge looft dat het beter moet worden; de man weet zijn tijd te gispen en te prijzen, de grijsaard houdt vol, dat het beter geweest is. Een gelukkig man. Gesprek tusschen twee theater-directeuren. Zeg eens, waarde collega, gaan de zaken bij u ook zoo slecht? Ik heb gisteren opnieuw duizend gulden hypotheek op het komedie gebouw moeten nemen. Maar vriendlief, dan zijt ge nog een gelukkig man. Bij mij staat er reeds een hypotheek op het souffleurshok. Baas boven baas. De leeuw van Androcles is overtroffen. Men weet dat deze, uit dankbaar heid dat de man hem van een doorn in den poot had verlost, Androcles sedert overal volgde zonder hem op te eten; maar de dankbaarheid van eeu Algerijnschen leeuw tegenover een Fransch sergeant was van meer practischen en posilieven aard. Die leeuw was door den sergeant eveneens bevrijd van een doorn in den poot. En wat deed nu het dankbare dier? Op een nacht ging hij naar het kamp en wist de ranglijst van de compagnie machtig te worden, keek die nauwkeurig na en at toen een half dozijn onder-officieren en offioierer op, die vóór zijn redder op het kader stonden, zoodat deze den volgenden dag tot kapitein avan ceerde. Hij leeft thans rustig van zijn pensioen ergens in Gasconje. Naïef. Jongen. Mijn prentenboek is mooier dan dat van jou. Meisje. Ja, maar mijn pa heeft een mooie uniform, en die heeft jou pa niet. Jongen. En mijn pa kan zijn haar van het hoofd nemen; dat kan jou pa niet. Rechtmatig ongenoegen. „Hé, wat doen die koeien hier?''zegt op de Koloniale en Uitroer- tentoonstelling eene eerzame huismoeder van den Haarlemmerdijk tot haar echtvriend, als ze de prachtige dieren aanschouwt, door de Maatschappij van Landbouw geëxposeerd. „Dat bennen geen koeien; dat bennen karre- bouwen!" antwoordt vader, dia het begrip „kolo niaal" wat enger opvat dan de commissie. „Maar ze loeien dan toch!" houdt moeder vol. „Natuurlijk," expliceert vader, „dat kan je be grijpen. In „de Indies" zijn ze gekookte rijst ge woon en hier krijgen ze maar strooi." En het echtpaar verwijdert zich in de heilige overtuiging, dat het strooi onder de dieren als voe ding dienen moet, en dat voor de koe in Indië een rijsttafel wordt aangericht. Historisch Roeping voor den koopmansstand. Heer. Hé! Jij bent toch niet die jongen aan wien ik straks mijn paard te bewaren heb gegeven? Jongen. Nee, meneer! maar ik heb dat baantje, uit spik- kelasie, voor drie centen van kleinen Kees gekocht. Een enfant terrible. Oom Jan betrapt de kleine Lize, terwijl ze bezig is, haar pop te doo- pen met brandewijn! Wat doe je daar? vraagt oom. Wel, ik wil mijn pop een roode kleur geven. Met brandewijn? Ja, mama heeft gezegd, dat oom zoo'n roode neus gekregen had door den brandewijn. Philosophie des levens. Kunstschilder. Hoe is het mogelijk, beste vriend, ge waart eenmaal kunstenaar en thans kastelein, die zelf de salade gereed maakt. Kastelein. Laat u dit niet verwon deren; sinds ik niet alleen met olie maar ook met azijn werk, krijgt het publiek hoe langer hoe meer smaak in mijne producten. STEDELIJK NIEUWS Haarlem, 22 Sept. De Raad dezer ge meente heeft een nieuw reglement van orde voor zijn vergaderingen vastgesteld, waarbij o. a. bepaald is, dat in te dienen voor stellen moeten bevatten een ontwerp van bet te nemen besluit. De beeren II. F. Van Thiel en Zoon fabrikanten in vernissen enz. alhier, hebben de bun door de jury toegekende onderschei ding der int. kol. uitv.-tentoonstelling te Amsterdam geweigerd. Eergistereu-namiddag is in den Haar lemmerbout onder de gemeente Heemstede een 4jarige meisje van den stadswerkman Oolders, dat aldaar met andere kinderen spelende was, aangereden door een goede renwagen van den stoomtram waarbij het rechterbeen belangrijk werd gekneusd en het linker been is gebroken. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 20 Sept. 1883. 1. Dr. G J F M. te Oosthuizen, hoon, f 10 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. A S L. te Haarlem en C S. te Amsterdam, openbare schennis der eerbaarheid, de le 15, de 2e 5 dagen cell. gev. straf en solidair in de kosten. 3. 11 M. te Velsen, moedw. mish. en toebrengen van schade aan eens anders roerend goed, moedw. mish., 8 dagen gev. straf, f 7}50 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 4. J M. te IJmuiden, moedw. mish., f3 boete ol een dag subs. gev. straf c. e. 5, K v. D. te 's Graven- liage, moedw. mish., bij verstek, 15 dagen cell. gev. straf, f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 6. P B. te Zaandam, geweldpleging tegen de politie, bij verstek vrijgesproken. 7. A K Jz. te Zandvoort, geweldpleging tegen de politie, 3 dagen cell. gev. straf c. e. 8. J G., W H S., E de H. en J R. allen te Haarlem, verzet tegen de politie, de le 15 de overigen ieder 7 dagen cell. gev. straf en allen solidair in de kosten. 9. G W te Broek en Waterland, verzet en openbare dronkenschap, bij verstek 3 dagen cell. gev. straf, f 10 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 10. W S. te Haarlem, diefstal, bij verstek, 2 maanden cell. gev. straf c. e. 11. L M. te Zaandam, dief stal in dienstbaarheid, 7 dagen cell. gev. straf c. e. Vier en dertigste Muziekuitvoering in den Hout op Zondag 23 Sept. 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. Riddermarsch, M. H. Muller. 2. Ouv. das Glöckchen des Eremilen, Maillart. 3. Walzer, Strauss. 4. Fant. Mignon, Thomas. 5. Ouv. Fr. Schubert, Sujopé. 6. Fant. la Dame blanche, Boicldieuarr. Buijssens. 7. Musicalische Blumenlese, Thumer. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kannen worden afgehaald. Een gedeelte van een gouden ketting met dito stiftje. Een bloedkralen oorbelletje. Een gitten armband.Een schaar.Een stroohoedje. Een sigarettenkoker waarin eenige sigaretten. Een gehaakte kinderkraag. Een rood en wit gestreept vest. Een thermometer. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een kanten dasje. Een paar handschoenen. Twee kinder-parasols. Een roo- den zakdoek waarin een boezelaar en een broche. Een witte zakdoek gem. A. v. B. Terug te bekomen bij den Heer Nijsen, Wilhelmina- straat: een witharig hondje. Bij den heer J. H. Opdam, Brouwersvaart ïfo. 128: een blauw kralen halskettinkje. De Manuenzaiigvereeniging Crescendo, onder leiding van den heer N. H. Andriessen, gaf gis teren-avond een concert ten voordeele der nood lijdenden op Java. Veel genot verschafte zij aan de vrij talrijk opgekomenen, die door huDDe iu- teekening blijk hadden gegeven van belangstelling in het edele doel van Crescendo's dappere en uitmuntend geoefende zangers. De koornummers werden alle uitstekend en fijn genuanceerd ge zongen; dit was vooral het geval met no. 3 van het progamma, Columbus, het schoone opus van Crescendo's wakkeren directeur, waarin de heeren Blauwaert en Rogmans hunne heerlijke talenten met buitengewoon succè3 deden schitteren. Vooral de heer Blauwaert wiens klankrijk baryton-ge- luid in dit werk zoo uitnemend uitkwam, bracht door zijne aangrijpend schoone en waardige voor dracht ieder in verrukking. Eene betere vertolking van de partij van Columbus laat zich moeilijk denken. Buitengewonen lof komt den heer Blau waert ook toe voor de vertolking van de heerlijke liederen, die hij in de Tweede Afd. ten beste gaf. Vooral de beide liederen van Schumann werden door den gevierden zanger met gloed gezongen, en dat zijn zang warmen weerklank in de harten van alle aanwezigen vond, bewees het onafgebroken applaus dat hem begroette. De heer Rogmans vergastte ons op keurige liederen, waarin de talenten van dien solist krachtig uitkwamen. Hij zong ook nu wederom rein en met schoone uitdrukking. Onze lof blijft verre beneden de verdienste van dezen zanger, in wien wij tel kens als hij optreedt, nieuwe uitmuntende eigen schappen ontdekken. Vooral met Andriessen's Holland verwierf hij grooten bijval. Ten einde de uitbundige toejuichingen te bezweren moest hij, even als de heer Blauwaert, een bisnummer ten beste geven. Zelden hoorden wij eene tenorstem in welke als in deze, voldoende kracht zich paart aan eene zoo volmaakte gemakkelijkheid bij de voortbrenging van geluid. Een hoogst aangename afwisseling leverde ver der het heerlijk piano-spel van den heer C. Andries sen Jr. De virtuositeit van dien jeugdigen kun stenaar is forsch, aangrijpend van aaid; wie eene smaakvolle, eenvoudige, correcte, vloeiende en keurig genuanceerde voordracht op prijs stelt, die moet het spel van dezen artist in niet geringe mate hebben bewonderd. Een welverdiend woord van dank en hulde aan de Mannen-zangvereeniging Crescendo en aan haren talentvollen directeur, den heer N. H. An driessen, onder -viens krachtvolle leiding dit con cert zoo in alle opzichten welgeslaagd mag ge noemd worden, vinde hier zijne plaats. In dien dank en hulde deele bovenal de heer M. W. Savrij, een van Crescendo's ijverigste en meest verdienstelijke werkende leden, op wiens initiatief dit schoone concert heeft plaats gehad. De overtuiging daardoor bijgebracht te hebben tot leniging van den nood onzer lijdende natuur- genooten in het Oosten, zal ongetwijfeld voor den heer Savrij eene streelende en tevens eene wel verdiende belooning ziju. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is de eerw.heerW. A.VanHalen, Kapelaan bij de parochie van den H. Lambertus te Kralingen, als zoodanig werkzaam gesteld te Amsterdam. De L. C. verneemt dat de Hoogeerw. heer J. A. Van den Akker, Kanunnik, Deken van en Plebaan aan de kathedrale kerk te Haarlem, be noemd zal worden tot president van het semina rie te Warmond. Het is een verblijdend verschijnsel dat de Katholieke Illustratie, welke zich blijkbaar zoo ernstige moeite geeft om voor den laagst moge lijken prijs eene degelijk geïllustreerde lectuur te leveren, in die poging steeds door de belang stelling van het katholiek publiek wordtgesteund.Het tijdschrift treedt thans reeds zijn 17en jaargang in, maar inplaats van sporen van naderenden ouderdom te vertoonen, blijkt het nog altijd even jeugdig en frisch; de inhoud van dezen nieuwen jaargang belooft rijk in verscheidenheid en schoo ner dan ooit in gravuren te zijn. Wij twijfelen dan ook niet ol alle inteekenaren zullen bij dezen nieuwen jaargang hun abonnement vernieuwen, terwijl wij diegenen onzer lezers, welk de IUus- stratie niet lezen, in gemoedo kunnen aauraden met het tijdschrift kennis te maken. Het is zulk een genot in een gezin, op gezette tijden een lectuur te ontvangen, waarin ieder iets van zijne gading vindt, en die ieder veilig ter hand kan nemen; die het nuttige met het aangename vereenigt en tegelijk onderhoudt, ontspant, onder wijst' en sticht. En wie zal dat genot aan de zijnen onthouden, wanneer hij het hun tegen den gerin gen prijs der Illustratie verschaffen kan? De reeks der verhalen wordt ditmaal geopend met eene novelle van H. A. Banning, getiteld „Betje de Naaister," die, zooals alles wat we aan de pen van dien geestigen schrijver te danken hebben, met graagte gelezen zal worden. De pla ten in de eerste maandelijksche aflevering fijn bizonder schoon, en daaronder zal vooral het portret van Mgr. Snickers, alsmede de reek» keurige illustratiën betreffende de Amsterdamsche tentoonstelling ieder welkom zijn. Wij raden onzen lezers aan niet te verzuimen het prespee- tus van den nieuwen jaargang ter inzage aan te vragen. MARKTBERICHTEN. HAARLEM, 19 Sept. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 9 koeien verkocht,8 voor l 160 a 240; stier verkocht 1 voor f 110a- vaarzen, verkocht - voor f a 6 pinken verkocht 4 voor f 100 a 145graskalveren - verk. voor f a ,10 nuchtere kalveren, verk. 10 voor 12 a 20, 47 schapen, verk. 47 voor f 22 a 36 lammeren, verkocht voor f a - biggen ver kocht - voor f avarkens, verkocht voor a c. per kilo, paard tot l a Aa- de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 107 stapels kaas, 13167 stuks, wegende 26009 kilo, hoog ste prijs f 35,middelbare prijs per 50 kilo LEIDEN, 21 Sept. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt - paarden a ,48 stieren 48 a 175 ossen a 270 melkkoeien f 152 a 260 42 kalveren dito f 172 a 124, 100 vare dito f 150 a 252, 140 vette dito f 172 325, 84 graskalveren f 21 a 64, 34 vette f 36 a 78 a j 26 nuchtere dito f 9 a 23, 760 vette schapen 23 a 41,246 weide dito J 14, a 24,lammere* 48 magere varkens /16 a 38, 360 biggen f 5,50 a 14. GOUDA, 19 Sept. Op de kaasmarkt waren 79 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 32 a 34; Noord- hollandsche f30 a 34. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter 11.50 1.60 der weiboter f 1.30 a 1.40. per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 21 Sept. Moutwijn. per ned. vat 13,75, Jenever f 19,25, spoeling f 70, dito commissie f 0,90 HOORN, 20Sept. Ter waag gewogen 372 stapels kaas wegende, 100633kilo,-hoogsteprijsper 50 kilo f 37,— oor kleine, en voor hooikaas commissie 33,50 middelbare, f LONDEN, 20 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 300, Schapen en Lammeren 3000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren 5/7 a 7Kalveren 5/- 6/6 Zwijnen 4/- a 4/9. AMSTERDAM, 19 Sept. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 221 vette kalverenlste qual f 100, 2de qual. -.80, per kilo, 11 graskalf/ 18 a 40, 37 nuchtere kalveren, 13 a 20, schapen en lammeren f a 170 vette varkens 44 a 54 c. per kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 21 September 1883. Prijzen der onderstaande effecten geno,eer. pCt. de koeri. Nederland. Certif. Werk. Schuld2' m H - 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk, Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1868-80 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binneul. 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Sohuld 1865 5 h h u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' - 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdi». Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand u Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854.4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 65 •7n/is 100"/M 65'/« 65»/. 52'/, 98'/a 9l7/s 25'/. 44'/, 55'/, 24 10-/i. a'/is 92 111'/, 26'/, 151/4 118 1523/4 116 67 155 1193/4 22»/4 52'/, 118'/, 51 85 87'/, 60'/, 58»/, 152 31'/. 130 1055/, 109'/* 100 95 96 101'/, 111'/, HO3/, 1287/s 124 Geldkoers prolongatie 3'/, pot. LAATSTE BERICHTEN. REVAL, 21 September. Sedert den af- geloopen nacht woedt alhier en in de voor steden een vreeselijke orkaan. Een groot aantal huizen is beschadigd en honderden boomen zijn ontworteld. Gisteren-avond is de Italiaanscbe brik Carolinadie door eene sleepboot getrokken, de haven verliet, op het strand geworpen. De sleepboot slaagde er slechts met groote moeite in de haven veilig te bereiken. CAïRO, 21 September. De post van Euro- peeschen financiëeleu adviseur is aan den heer Vincent aangeboden, wiens antwoord spoedig verwacht wordt. MEDEDEELINGE n a 10 Cents per regel. Er is bijua geen levend volwassen per soon die niet somtijds aangehaald is met storing in de werking der nieren, de eerste en gevaarlijkste oorzaak voor alle ziekten. Wanneer men van tijd tot tijd eeuig Hop- Bitter gebruikt, behoeft er geen vrees te bestaan voor eenige aandoening der nieren of der andere Organen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3