MARKTBERICHTEN, Laatste berichten, Voor geest en hart. Zelfbeheersching. Allerlei. Hoogst gewichtig. De volgende vraag is ons gesteld geworden; Vermoeien de capsules vau Guyot de maag? Op deze vraag antwoorden wij: Zoo teercapsule3 de maag vermoeid heb ben, zoo zijn het geene capsules van Guyot geweest. De teer in deze capsules vervat, wordt door de zwakste magen verdragen. Wij beveleD zwakke personen, die bun ver koudheden, bronchitis en catarrhen door de capsules Guyot verzorgen, aan op het etiket de handteekening van E. Guyot iu drie kleuren te eiscben en op elke witte capsule dezelfde handteekening in zwart. Fabriek in 't groot, 19, rue Jacob, Parijs, De R., van het 5de bat., 5de reg. inf., is des wege door den reg.-comm. tot soldaat gedegra deerd. Er werden in den laatsten tijd op de onderofficierskamer van het regiment grena diers en jageis in den Haag bij herhaling ver schillende voorwerpen en kleedingatukken, ook gouden en zilveren horloges, vermist, zonder dat men er tot nog toe in mocht slagen, de hand te leggen op den bedrijver dez r verschillende dief stallen. De dief, een grenadier-milicien uit Am- stedam, is evenwel in den val geloopen, toen hij een sergeant een horloge te koop aanbood, dat deze als het zijne, hem vóór eenige dagen ontstolen, herkende. De dief werd aanstonds in 't verhoor ge nomen en, na te hebben bekend, in voorloopig arrest gebracht. Te Nijkerk heeftdezer dagen een volksoploop plaats gehad voor de huizen van den wethouder Schussler en het raadslid Malga, naar aanleiding van het raadsbesluit, waardoor in die gemeente geen stoomtram zal kunnen komen. De politie kwam nog in tijds tusschen beiden en be lette alzoo het plegen van gewelddadigheden. Een nieuw Russisch socialistisch blad, de nBode van den Volkswil,"bevat een brief aan den Keizer gericht, door den gevangen Ni hilist Netschajeff, dien men reeds lang dood waande, maar die nog steeds in de onderaardsche kerkers van het fort Peter en Paulus opgesloten is. In dit schrijven worden treurige bizonderheden omtrent het lot van de gevangenen aldaar medegedeeld. De ongelukkigen moeten er door hooge en lage beambten onmenschelijk behandeld worden. Net schajeff klaagt o. a. dat hem onlangs het weinige licht, dat hij tot dusver genoot, ook ontroofd is. De brief, zoo bericht het genoemde blad, die niet door de handen van de gevangenbewaarders ging, was met bloed geschreven, op een stuk ge drukt papier, en een groot gedeelte was onleesbaar. De oudste bewoner van het eiland Marken, Pieter Dorland, is Dinsdag op 94-jarigen leeftijd gestorven. Men zegt dat in de laatste honderd jaren niemand zoo oud werd op Marken. Te Napels woont zekere Luigi Vitiello, die zich bezig houdt met het raden van de nommers, die in de loterij zullen uitkomen. Eenige dagen geleden werd hij door eenige onbe kenden verzocht, hun te zeggen of ze een prijsje zouden hebben. Luigi weigerde en bleef weigeren, ofschoon de arderen, hierdoor in woede ontstoken hem mishandelden. Toen hij ondanks alles toch zweeg, begoten de individuen hem met petroleum en staken zijn kleeren in brand. De ongelukkige zou levend verbrand zijn, als niet bij tijds hulp ware komen opdagen. Yan hoeveel belang het Waal-veer te Nijmegen is, kan blijken uit het feit, dat bij de jongste verpachting, voor één jaar, f 12720 is geboden. De officiëele berichten van den opperbevelhebber van het Engelsch eskader in de Middell. Zee melden, dat door de jongste aard beving elf steden en dorpen beschadigd of vernield zijn. Lyddra, Eritra en Reisderch zijn geheel ver nield. Ongeveer 90 personen werden gedood, 200 ge kwetst; 3600 huizen zijn vernield. Ongeveer 25 000 personen zijn van have en dak beroofd. Luit. Wiszmann, de Duitsche on- derzoekingsreiziger, zal eerlang een tweede groo- te reis door Afrika ondernemen, welke waar schijnlijk verscheidene jaren duren zal en waar van men groote verwachtingen heeft. Naar men verneemt,bekostigt Koning Leopold van België deze reis uit zijn eigen middelen, nu de Duit sche afdeeling van het internationaal Afrikaansch genootschap de noodige gelden, 300.000 Mark, niet bijeen kon krijgen. B ij T e m a s v a e r, in Hongarije, heeft een tweegevecht met pistolen plaats gehad tus schen Graaf Stefan Battbyany en Dr. Julius Ro zenberg, van Pest. De Graaf kreeg een kogel in den slaap van het hoofd en viel dood neder. Er werd tweemaal geschoten zonder dat een van beiden gekwetst werd. De getuigen beproef den toen nog een verzoening te bewerken, maar zij slaagden daarin niet. Twee spoorwegongelukkeu wor den weer uit de Vereenigde Staten bericht. Het eerste gebeurde in het noorden van New-York waar een spoortrein door een brug over het Champlain-kanaal zakte. De wagens werden verbrijzeld. Drie menschen werden gedood, en 22 anderen gewond, waaronder verscheidene gevaarlijk. Een courantenjongen was de eenige die ongedeerd bleef. De locomotief was veilig de brug overgekomen. Het tweede had plaats op den St.-Louis-Nashville-spoorweg, bij Oost-St.- Louis. Daar liep, door verkeerden wisselstand, een trein op een paar stilstaande wagens. Veer tig menschen werden hierbij gewond. Een hun ner zal waarschijnlijk aan de gevolgen sterven. Een hevige ontploffing heeft in een voetzoekersfabriek te Kingston, Pennsylvanië, plaats gehad. Van de negen meisjes, die er aan het werk waren, verbrandden er vijf, terwijl de vier anderen zoozeer verwond werden, dat zij in een hopeloozen toestand verkeeren. Dezer dagen vermiste eeninge- zetene van Sint-Maartensdijk twee bankbiljetten, ieder groot /"200. De buitensporige uitgaven eener arbeidersvrouw uit zijne omgeving verwekten ach terdocht, die inderdaad bij eene huiszoeking tot zekerheid werd. Volgens gerucht heeft genoemde vrouw dan ook al bekend het geld uit eene ge opende secretaire te hebben weggenomen. Ver schillende grappige staaltjes van de behandelingen der dievegge met het gestolene worden verhaald. Het meest comische van deze is zeker, dat zij van den bestolene voor zijn eigen geld een flin- ken voorraad aardappelen kocht! De vrees over het lange uitblijven van den Tesselschen blazerschipper D., is geluk kig geweken, daar het vaartuigje Woensdag be houden terugkeerde.Men had het kwaad gehad,doch men was gedurende den storm tusschen Ameland en de Eriesche kust geankerd geweest. Vele Venendaalsche fabriekarbei- ders vertrokken in de laatste maanden naarDuitsch- land, uitgelokt door de schoone voorspiegelingen van de verver», die alles deden om de arbeiders over te halen mede te trekken. Thans smeekt meni geen om wederom op de Venendaalsche stoom spinnerij en weverij te worden geplaatst, wat ech ter niet wordt toegestaan, Armer dan te voren, zoude men bier gaarne opnieuw beginnen. Voor de Indische noodl ij denden is thans f 418,375.4472 bijeengebracht. Zekere kapitein Drevar, die proeven neemt met een nieuw reddingspak Safe coat) en die voor eenige weken bijna het slacht offer werd van zijn proefnemingen, heeft zich nu weer in de Noordzee gewaagd met een miniatuur bootje. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is hij in uitgeputten toestand door de Duitsche bark Albert Naumann uit Rostock opgenomen en te Dover aan land gezet. Wegens een vrij groot tekort, dat in het kantoor der Berg-Mark.-spoorwegmaatsch. te Venloo bevonden werd, is de adsistent II. Reuter ontslagen. Deze echter wil de zaak voor den Pruisischen rechter gebracht hebben, omdat hij zich niet verantwoordelijk stelt voor een tekort dat in het kantoor bevonden is waar zoo vele andere personen toegang hebben en komen kun nen, ook wanneer hij afwezig is. Schrikwekkend groot is het cijfer der krankzinnigen in de V. S. van N. Amerika. Volgens de statistiek van Dana bedroeg in 1880 dat cijfer 1 op de 570 tot 1 op de 520 van de geheele bevolking. Eerst voor weinige jaren is men er begonnen de zaak met den noodigen ernst en kracht na te gaan en de noodige maatregelen te beramen, om de oorzaken van dat vreeselijke verschijnsel op te sporen en tegen te gaan, eene betere wetgeving voor te bereiden, kennis omtrent het onderwerp door woord en geschrift te ver breiden, en dergelijke meer. Middlesbrough, waar een halve eeuw geleden slechts een enkele boerderij stond, is thans een der bloeiendste fabriekssteden van Engeland met een bevolking van 70 000 zielen. Als de zekerheid ophoudt, bgint de gissing, en het veld der gissingen heeft geene grenzen. De verveling is de gouvernante der boos heid en de moeder der kwaadsprekendheid. De beste plannen lijden soms schipbreuk op de klippen der wankelmoedigheid en besluite loosheid. Een goed kunstwerk moet zedelijke wer king uitoefenen. Den arme ontbreekt veel, den gierigaard alles. Groote zielen lijden stil. Slechts menschen met weinig karakter uiten hunne zielesmart. Hoe ver heven is de moeder, die aan 't sterfbed van haar lieveling hare smart met kalmte en gelatenheid draagt! Hoe edel hij, die zijn kommer cn ver driet in zijn hart weet op te sluiten en den moed heeft om aan zijne omgeving en aan de wereld een vroolijk gelaat te vertoonen. 't Is alsof van het gelaat van hem, die zoo zijne smart draagt, een stralend licht, aan een nimbus gelijk, uitgaat. Een week, gevoelig hart is een groote schat; maar een vaste wil moet het weeke hart weten te verbergen. Standvastigheid en zelfbeheersching zijd meer waard dan klachten en tranen. Vakkennis. Koopman in antiquiteiten (tegen zijn deelgenoot). De Graaf wil die oude geldkist koopen, doch hij biedt in plaats van duizend slechts achthonderd gulden. Hij zegt dat de kist niet uit den tijd van den dertigjarigen oorlog komt, daarvoor is zij te goed geconserveerd. Deelgenoot. Daar is nog wat aan te doen, laten we de kist nog voor een paar honderd gulden ruineeren. Overblu ft. Baron Sauerkraut. Zie eens, amice in deze geslachtslijst wordt onze familie tot in Noaclis tijd vermeld. Zulk een ouden stamboom hebt ge zeker nog nimmer gezien? Graaf Schweine- fleisch. O, zeer zeker, op een kasteel in Schotland zag ik zulk een eerbiedwaardig exemplaar, 't Was een lijvig deel en op bladzijde 375 stond op den rand de opmerking: „omstreeks dezen tijd werd de wereld geschapen." Comparatief. Die maudits Prussiens, zei onlangs een Eranschman, verraden reeds in hunne taal de onbescheidenheid hunner natie. De Eransch man vraagt, als hij een sigaar wil rooken, op hoogst bescheiden wijze du feu, maar een Pruis wil onmiddellijk Feuer hebben. Troef. Een vioolvirtuoos had zich de vrijheid veroorloofd eene anticritiek te schrijven waarin hij wees op de weinige muzikale kennis van den referent. Deze gevoelde zich beleedigd, ging naar den virtuoos en daagde hem op een duel. „Wat," zegt de violist, „ik zou met u moeten duelleeren? Dank je hartelijk; als je een mijner vingers be schadigd, ben ik geruineerd, omdat ik dan niet meer spelen kan. Gij echter kunt nog critieken schrijven al schiet ik u het hoofd van den romp. Verschil van opinie. Man. (terwijl hij bezig is zich te scheren). Te drommel, dat mes deugt niet meer; de scherpte is er totaal af. Vrouw. (terwijl zij bij afwezigheid van haren echtvriend met het scheermes de aardappelen schilt). Ik kan maar niet begrijpen waarom mijn man over dat mes klaagt; 't is waarlijk het scherpste dat we in huis hebben. Gemotiveerd verwijt. Dokter. Maar waarde collega gij hebt me in mijne afwezigheid een koopje geleverd. Toen ik naar de badplaats ging gaf ik u al mijne patiënten, die ik sinds jaar en dag behandel, en gij maakt ze nu in vier weken tijd gezond. Malseh vleesch. Een paarderslager, die wel eens had hooren spreken van het paard van Troje, maar er het rechte niet van wist, prees zijne waar aan, met de woorden: „het is zoo malsch als het vleesch van het paard van Troje." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 27 October. Het is ons aan genaam te kunnen mededeelea dat in den a. s. winter in de R. K. Lees vereen iging alhier als sprekers zullen optreden de heeren J. W. Brouwers, Oud-Professor, Pastoor te Bovenkerk, Th. A. Koelman te Amster dam, Mr. M. J. C. M. KolkmanNotaris te Didaru, J. A. de Rijk, Professor aan het Seminarie Hageveld te Voorhout en Dr. H. J. AAl. Schaepman, Lid van de Tweede Kamer der S. G. te's Gravenhage. Door het ijverig Bestuur is thans de gelegenheid opengesteld zich als lid der R. K. Leesvereeniging te laten inschrijven. Wij vertrouwen dat nog velen van deze gelegenheid, die menigen avond van aan gename en nuttige ontspanning in het a. s. winterseizoen aanbiedt, zullen gebruik maken. De eergisteren gehouden winter- collecte ten behoeve van de armen der Chr. Geref. Gem. Ged. Oude Gracht alhier, heeft opgebracht de som van f 508.70. Eergisteren-avond is aan het station van den Holl. Spoorweg alhier aangehouden Henry Boissevainoud 30 jaren, geboren te Kaap te Goede Hoop, benevens eene Engelsche dame, die zich te Amsterdam aan oplichterij en diefstal van verschillende gouden voorwerpen hadden schuldig ge maakt. Zij zijn gevankelijk naar Amster dam overgebracht. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 25 Oct. 1883. 1. A W. te Hillegom, loopen langs den spoor weg zonder vergunning, f 1 boete of een dag subs, gev. straf c. e. 2. S E. te Oostzaan, het versprei den van een gedrukt geschrift, waarin de ware naam, beroep en woning van den schrijver of druk ker niet is uitgedrukt, een dag gev. straf c. e. 3. K K. en K V. beiden te Koog aan de Zaan, bel. bed. beambte in functie, de le bovendien gewelapl. tegen id.; de le 15 dagen cell. gev. straf, f 8 boete, de 2e f 8 boete subs. 1 dag cel voor de le en 3 dagen gev. straf voor de 2 een solida'ria de kosten. 4. J S h/v. S v. d.V.tePurmerende, moedw. mish., fl boete of een dag subs. gev. straf c. e. 5. B E. te Zaandijk, moedw. mish., f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 6. M W. en J B. te Zaan dam, moedw. mish., de le f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e.; de 2e vrijgesproken. 7. W G. te Beverwijk, 3 moedw. mishn. en het opz. toebrengen van schade aan eens anders roerend goed, 15 dagen cell. gev. straf, 3Xf8enlXf 5,50 boete of een dag subs. cell. gev. straf voor iedere boete van f 8 en een dag subs. gev. straf voor de boete van f 5,50 c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een muntbiljet. Een gouden maucbetknoop. Een bloedkralen armbandje. Een jongensregenjas. Eenige parapluies. Kerkboekjes voor Prot. Kerk boekjes voor R. K. Een vragen boekje voor Prot.Een entouscas. Een pakje waarin eenige strengen sajet. Een kinderlaars. Een overschoen. Een ijzeren schop. Een witte zakdoek, gem. B. Een schroevendraaier. Vier sleutels aan een bandje, en eenige losse sleutels. Voorts te bevragen. Bij der heer D. Bouwmeester, Oude Groen markt: eene parapluie. Bij den heer J. de Nobel, Burgwal 20: 9 knotten katoen. Bij den heer A. Knoop. KI. Heiligland: een portemonnaie met geld. Bij den heer D. Krom. Burgwal 39 B: een vrou wen-wintelmantel. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Twee boezelaars. Bij gunstig weer; tot sluiting van het Zomer-seizoen. Negen en dertigste Muziekuitvoering in den Hout op Zondag 28 Oct. 1883, des namiddags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MULLER, sted. kapelm. Programma: 1. De Harmonie, Marsch, M. H. Muller. 2. Ouv. la Muette de Portici, Auber. arr. M. H. Muller. 3. Worozoff-Walzer, Labitzky. arr. J. Straling. 4. Lieblings- klangen aus dem Reiche der Tone, Carl. 5. Ouv. Zampa, Herold. 6. Potp. burlesque, Clément. 7. Pinale. HAARLEM, 24 Oct. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 17 koeien verkocht, 17 voor t 124 a 240; 4 stier; verkocht 4 voor f 100 a 201, 5 vaarzen, verkocht 5 voor f130 a 145 pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a ,16 nuchtere kalveren, verk. 16 voor f 12 a 18, 40 schapen, verk. 82 voor f 20 a 34 Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 117stapels kaas, 14211 stuks, wegende 20152 kilo, hoog ste prijs f 35,middelbare prijs per 50 kilo AMSTERDAM, 24 Oct. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 167 vette kalverenlste qual 1,2de qual. -,90, per kilo, - graskalf/a f a 151 vette varkens 42 a 52 c. per kilo. lammeren, verkocht voor f a biggen ver kocht voor f avarkens, verkocht voor a c. per 's kilo, paard tot f a nuchtere kalveren, 10 a 20, schapen en lammeren LEIDEN, 26 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt 5 paarden 60 a 100, 22 stieren 55 a 180 ossen a 235 melkkoeien f 150 a 258 52 kalveren dito f 182 a 280, 156 vare dito f 148 a 250, 320 vette dito f 170 305, 186 graskalveren ƒ25 a 62, 38 vette f 35 a 78 85 a 100; 11 nuchtere dito f 9 a 19, 970 vette schapen 22 a 47,166 weide dito J 14, a 23, lammeren 62 magere varkens /15 a 32, 336 biggen f 4,50 a 13. SCHIEDAM, 26 Oct. Moutwijn, per ned. vat 13,50, Jenever 119,spoeling f 1,20 dito commissie f 1,10. HOOHN, 25 Oct. Ter waag gewogen 373 stapels kaas wegende, 107407 kilo,- hoogsteprijsper 50 kilo f 37,50 oor kleine 38,en voor hooikaas commissie 37, middelbare, f35,50. GOUDA, 25 Oct. Op de kaasmarkt waren 83 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 32 a 35; Noord- hollandsche f 32 a 87. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f1.601.70 derweiboter fl.40al.50.per kilo.Handel zeer vlug LONDEN, 25 Oct. Ter Veemarkt z,ijn aangevoerd runderen 600, Schapen en Lammeren 4000. Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 6/ Schapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 5/ a 9/6 Zwijnen 4/ a 4/8. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 26 October 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'5 a 8 a u u 4 Hongarije. Obl. Leening 18676 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-80 3 Busland. bij Hope Oomp. Oude Russen. B Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u ii u 1869 ...6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' a u a 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Busland. Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PKEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. u Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staats!. 18544 1860B 1864 Busland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 4 pet. genoteer de koers 65>/s 77 101 957/, 813/s 9074 657s 65'/s 53»/,, 977z 76 'V14 90»/.. 25 45 54Vs 24 97i. 10»/.s 92 113 118 27 153/s 11 1187a 150 116 697/, 154 1157s 207 52 117 507, 85»/, 26 867/, 58 567, 145 30 131'/. 10574 109 99»/., 94»/, 967a 1007, 1107, 140»/, 1267, 121 PETERSBURG,260ctober.UitDorpat wordt van gisteren gemeld, dat aldaar binnen 24 uren twee groote gebouwen in brand ge stoken zijd. Sedert hét gevangen nemen van deu brandstichter Scbwarz is er nauwe lijks een dag voorbijgegaan, dat er te Dor- pat geen brand plaats had. Ook te Peters burg is zekere gedruktheid waar te uemen over die misdaden. PARIJS, 26 October. In de couloirs werd verteld dat de vereenigde uiterste linkerzijde Maandag heeft vastgesteld als den dag waarop de interpellatie over de zaken in Tongkin zal worden ingesteld door den beer Granet. LONDEN, 26 October. Volgens berich ten uit Alexandrië neemt de cholera toe. De Peruaansche gezant alhier spreekt het oeweren van de Chileensche legatie tegen, dat geheel Peru, behalve Arequipa, Iglesias erkend heeft als President der Republiek. Integendeel, bet grootste gedeelte van Peru, met inbegrip van Arequipa, gehoorzaamt voorloopig bet wind van Montero. MEDEDEELINGEN. a 10 Cents per regel. De uitstekende uitkomsten welke wij da gelijks door de Zwitsersche Pillen verkre gen zien; toont ten duideljjkste de buiten gewone voorliefde, die alle klassen van onze bevolking voor deze Pillen hebben. Maar wat zeggen de hoogepriesters der genees kundige Wetenschap er van? Eene beant woording dezer vraag wordt onnoodig door bet openbaar maken van den volgenden brief van den zoo boog geschatten Professor Reclam te Leipzig. Hij schrijft aan den Heer Apotheker Brandt te Zurich onder meer »Uwe Zwitsersche Pillen hebben mij, vooral bij de behandeling van vrou- »weli)ke patiënten, hunne deugdelijk heid bewezen en werden (2 stuks een uur na den morgendrank) gaarne in- genomen daar zij zeker werken zon- »der eenigen last te veroorzaken. Ook hij mannen die of een stilzittend leven »öf boog bejaard zijn en die aan traag heid van darmbeweging lijden, toonen »zij uitstekend te zijn.« De doos kost 70 cents en is toereikend voor verscheidene weken. Als teeken van echtheid moet zij voorzien zijn van den naam Rich. Brandt in een wit kruis op rooden grond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3