MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Zelfbeheersching. Allerlei. De R. K. Parochiale Scholen te Haarlem. Kerknieuws. Correspondentie. «Vu 10'7:. 92 113 punt der daarvan voorziene schepen ook bij zwaren mist moet signaleeren. Het beklagenswaardig geval met de City of Brussels bewijst, dat een vermin deren der vaart of een geheel afbreken er van door middel van bijdraaien het gevaar van aan varing nog geenszins uitsluit. De boei van Gator komt in vorm overeen met het scheepslog en wordt ook op dezelfde wijze achter het schip aangesleept. Aan het achtereinde is zij voorzien van een klok met alarmsignaal. De vaart der boei doet den schroefvleugel draaien en daardoor de alarm signalen weerklinken in overeenstemming met de snelheid van het schip. Deze raist-alarmboei, die te zien is op de visseherij-tentoonstelling van de SouthHantsEngineering Company, zal voornamelijk daar toepassing vinden, waar verscheidene schepen in elkaais nabijheid varen, zooals bij eskader- oefeningen, en zal hier veel diensten kunnen bewijzen. Bij de Engelsche marine zijn dan ook reeds eenige dezer boeien in gebruik genomen. Onlangs werdte Grasz eenbrief als onbestelbaar terugbezorgd, die aan „den Heer Ludwig von Beethoven, toondichter, te Weenen, IX Schwarzpapierstrasse 5„ geadres seerd was. De tegenwoordige bewoners van het aangeduide huis schreven eenvoudig er op; „Von Beethoven is hier, zooals bekend is, den 26 Maart 1827 overleden,,, en zoo ging het schrijven terug naar den afzender, zekeren Heer Robert Sanda. Te Boulogne, nabijParijs, speelden de vier kinderen van een visscher voor hun woning op den boulevard du Quatre-Septembre, toen de oudste, een joogen van acht jaar, bemerkte dat zijn zusje Hélène, een kind van twintig maanden was ver dwenen. Hij deelt het treurig nieuws aan zijn zevenjarig zusje Eugénie mede, die terstond be merkt dat de kleine in het water is gevallen. Zonder aarzelen springt het moedige meisje haar zusje na, brengt haar op het droge en trekt haar andere kleederen aan, de beide andere kinderen aanbevelende niets van het voorgevallene aan hunne ouders te zeggen, daar deze anders hevig zouden schrikken en haar zouden straffen voor haar nalatig- heid.Twee voorbijgangers echter, die getuigen van het voorval waren geweest, maakten de zaak ruchtbaar en het gevolg was dat de zevenjarige Eugénie werd opgenomen onder de leden der Fransche Maatschappij tot redding van drenkelingen. Twee personen, Gravin Baudis- sen en een zekere Hofmann, zijn te Bamberg gevangen genomen wegens pogingen om door allerlei bedriegerijen een gedeelte van de veelbe sproken erfenis van den Weener millionair Ott machtig te worden. Zij behooren tot een bende, welke zich dat ten doel stelde, en waarvan reeds zes andere leden gevat zijn. Een geleerd Amerikaan, die bl ijk- baar met zijn tijd geen raad wist, heeft zich ver plicht geacht, de mogelijkheid te besludeeren van een spoorweg naar de zon. Hij is tot het resultaat gekomen, dat het plan uit een financieel oogpunt geen aanbeveling verdiende. Met een sneltrein, die 40 mijlen in 't uur maakt, zou men, zonder op te houden, 265 jaren voor de reis noodig hebben en de reiskosten, naar gewoon tarief berekend, zouden ongeveer 4,500,000 gulden be dragen. Niemand zal zeker zooveel tijd en geld disponibel hebben. Men maakt de opmerking dat ons Volkslied al zeer uiig is. In den eenen regel: „Dring lutd van uit ons feestgedrufsch" komen niet minder dan drie uien voor. In de Revue Brittannique 1883, No. 9,pag. 78, leest men: „Amsterdam, le grand port de commerce des „Hollandais, fut, dit-on, bati sur des arêtes de harengsHet staat er, en wel in een tijdschrift dat bekend is als een ernstig recueil. Intusschen zijn de Amsterdammers vermoe delijk onbewust, dat hun huizen op haringgraten rusten! Hebben ze eerst de haringen gegeten, of zjjn de graten, van elders gegeten haringen geïm porteerd? Wie niet wil aanpakken wordt dikwijls genoodzaakt in te pakken. Ieder moedwillig verloren oogenblik geeft aanleiding tot ongevallen. Hp die waarlijk geestig is, geljjkt den speler, die om het spel, niet om te winnen speelt. Deugd door den nood komt meer voor dan nood door de deugd. Levenswijsheid leert men alleen in de school der levenservaring. Zelfbeheersching is nog iets anders dan zedelijke kracht. Menigeen, die veel zede- ljjke kracht bezit, heeft al zeer weinig zelf beheersching, en weer anderen, die juist niet op zedelijke kracht kunnen roemen, verliezen hunne zelfbeheersching zelden. Door eene zekere mate van zelfkennis en eene practische oefening van de zedelijke vermogens, groot of klein, die wij bezit ten, wordt zij verkregen. Dat bewijst ons onze eigene ervaring. De meesten onzer bezitten zelfbeheersching in de eene of andere richting, en het zal ons blijken, dat het juist die is, waarin wij ons het meest geoefend hebben en het best in de gele genheid geweest zijn ons zeiven op de proef te stellen. De werkman of de man van zakenof de kunstenaar, of de philosoof moge in gezelschap in 't algemeen of in politieke kringen of in honderd andere toestanden, met zichzelven verlegen, ge dwongen en niet op zijn gemak zijnmaar in hun vak, of in zaken, die daar betrek king op hebben, geven zij blijk van een bedaardheid en zekerheid, die getuigen dat het hun niet aan zelfbeheersching ontbreekt. Onbedacht. Dienstbode. Neemt u uw oude of uw nieuwe parapluie mede naar 't concert? Mevrouw, Domme eend, denk je dat ik voor mijn oude parapluie tien cents in de garderobe be talen zal. Slechte affaire. Kruier. Ik ben het, mijnheer, die uwe koffers op den omnibus heeft gebracht. Reiziger. Zeer goed, maar ik heb thans geen klein geld bij me. Kruier.Krijg ik dan niets voor de moei - te? Reiziger. Dat wii ik ook niet, neem de koffers er dan maar weer af. Misdruk. Slachter. Nu, hoe gaat het met het debiet uwer gedichten? Dichter. O, uitmuntend, zij worden verkocht even als uwe versche lever worst. Slachter. Dus per pond? Mozart en het wonderkind/Ofschoon Mozart zijn loopbaan als wonderkind begonnen had, was hij toch niet zeer ingenomen met dergelijke phe- nomenen. 't Gebeurde op zekeren dag dat een vroegrijpe knaap proeven van zijne muzikale ont wikkeling ten aanhoore van den grooten meester gaf. De groote componist luisterde, doch nu en dan teekenen van ongeduld gevende en zeide ten slotte tegen den knaap: ,,'t Ontbreekt u niet aan talenten, wees vlijtig en gij zult het ver brengen. „Maar ikzou zoo gaarne wilien componeeren,"zei de knaap, „zeg mij eens hoe ik zulks moet aanleggen." „Gij zult nog zeer veel moeten leereD, ook iets ouder worden, en dan zult ge ook tijd hebben om aan het componeeren te denken." „Maar gij hebt toch zelf op dertienjarigen leeftijd gecomponeerd," sprak de knaap. „Zeer zeker," antwoordde Mozart lachend, „maar ik heb niemand gevraagd hoe ik zulks moet aanleggen." Ook eene aangename verrassing. Zeg eens, amice, gij zijt een man bij wien men nooit te vergeefs om raad komt, zeg mij nu eens, waar mede zal ik het gezelschap, dat ik morgen ten eten gevraagd heb eens aangenaam kan verras sen?" „Laat het diner dan afzeggen." Gevolgen van trots. Een zeer „fatsoenlijk" heer maakt eene visite bij eene familie en reikt zwijgend aan het dienstmeisje zijn kaartje; hij is te voornaam om- tegen haar een woord te zeg gen. De dienstbode brengt het kaartje binnen en zegt: Mijnheer, daar is een stomme heer, om u spreken. Ook een dierenvriend. Oude dame. Gij zijt zeker ook eeu dierenvriend, mijnheer? Heer. O, zeer zeker Mevrouw, 't meest houd ik van haze- peper. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 31 Oct. Bij Koninklijk be sluit van 28 Oct. 11. is de heer J. J. Beijnes alhier, benoemd tot Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw. Met groot genoegen en sympathie maken wij van deze benoeming melding. Zoo iemand, dan heeft voorzeker de heer Beijnes zich dezen koninklijken lauwer waardig gemaakt. Zijne groote verdiensten op maat schappelijk en industrieel gebied zijn, even als zijne gewaardeerde hulpvaardigheid en bescheidenheid alom bekend. Dem Ver dienste seine Krone! Moge het koninklijk onderscheidingsteeken nog gedurende eene lange reeks van jaren de borst versieren van onzen algemeen geachten stadgenoot. De levering van drie stoomketels met toebehooren voor het Rijks-krankzinnigen gesticht te Medemblik is door den Minister van Binnenlandsche Zaken gegund aan den heer W. H. Jacobs alhier. Eergisteren zijn door de politie al hier aangehouden twee jeugdige dieveggen, oud 16 en 15jaren, die 11. Zondag-avond van een polderwerker, terwijl hij in beschonken toestand verkeerde, eene beurs met geld hadden gerold. Reeds lang werden zij ver dacht, zich aan dergelijke diefstallen schul dig te maken. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H A Hassink en H A Perrin; J J Schmidt en M J van Kordelaar; A de Geus en J Elffers; J J Hout en A Redeker; H A Blanke en M v. Hout; H Poelman en K Wette; H Scheelings en A A PoelmaD; F v. Abs en M C C Ter Horst; J W Grei- danus en W A Raedt; M Hoevens en E S Meier; J B Heerens en B van der Steijle; J Smit en M M Peschar; J C Beukers en E W J van Arkel Schooneboon; W Korenstra en J Noordhof; A Mansvelder en M van Aalat; M van der Linden er. E de Liefde; N Boozen en E M Vermeer; B D van Raaij en E C Derr. Getrouwd: E C Breed en M Kerkhof; A A Perrin en C C van Dijk; G H van Zadel- hoff en G O W Angenent. Bevallen: E Arons geb. van der Manakker d. J Stegemar geb. Boekhout z. J Meijer geb. Schornagel z. GE Witte geb. Verhoek z. H van Kuik geb. van der Linde d. C v. Dijk geb. van der Steeg z. J van Leer geb. Sanson d. E M J Lindeman geb. Kwant z. C J Horeman geb. Luikel z. C J Misset geb. de Nobel d. H de Vaal geb. Koning z. M D Pollé geb. de Hilster z. L Hoogeboom geb. Freeth d. D Buurman geb. van Nimwe- gen d. K S I ten Iloute de Lange geb. Jonkvr. Strick van Linschoten z. E Vollemans geb. van Zanten d. W M Lohman geb. Waterschot z. M H Hulsebosch geb. Ctemers d. M G Govers geb. Silvester d. M Brakel geb. Frost d. E G de Eaad geb. v. Zwet z. C A v. Alphen geb. van Dalsen d. M J B C Bosse geb. Geijer z. J de Brie geb. Smits d. K M Verzijlberg geb. Brinkmans z. MC Koning geb. Menks d. K Jalink geb. Poth d. A S Poen geb. van Dokkum z. ME Akersloot geb. Edelhauser d. Overleden: J Kriek 72 j. Jansstraat; J Hamers 2 dg. d. Beeksteeg; C N J Smits van der Goes 46 j. echtg. van F Lieftink KI. Hout weg; MP Ulsamer 40 j. Magdalenasteeg; M M Kuijper 80 j. echtg. van H J Taskin Burg wal; GA Kedde 8 mn. z. Heerensingel; Drie als levenl. aangeg. kinderen, een van het mannel. en tivee van het vrouwelijk geslacht van C Kastercum Ge Kraaijenh. gracht; AP van Velthooven 72 j. wed. H de Meijer Ged. Kraaijenh. gracht; E Kooij 75 j. wed. J A van Vreeden Heerensingel; J C Boller 90 j. L. Laken straat; JE Veth 6 mn d Spaarnw. straat; M M Vogel 53 j echtgen. van DBeukers Oudeweg; A Blees 71 j echtg van W F Henning Kleine Houtstraat; P Eietvink 20 mn z L Pnellaan; J H Kuijken 2 mil d Palmstraat; J de Koning 74 j Jansstraat; H A Doesburg 18 dg z Palm straat; M Grollenberg 66 j Korte Begijnestr. Mochten wij het genoegen hebben, eenigen tijd geleden melding te maken van de stichting der Maria-School en van het Instituut des heeren Nijsen alhier, beide inrichtingen waar aan de Haarlemsche jeugd godsdienstig onderwijs wordt verstrekt, ook thans zijn wij opnieuw in de ge legenheid te gewagen van eene hoogst nuttige en noodzakelijke stichting, die van grooten invloed zal zijn op den bloei en vooruitgang van het Katholiek onderwijs in deze stad. Aan de ijverige Commissie der E. K. Parochiale Scholen is het namelijk gelukt op het terrein, gelegen achter de oude school op de Gedempte Oude Gracht een nieuw gebouw te stichten, hoofdzakelijk bestemd voor het onderwijs van leerlingen uit de min vermogende klasse. Niet alleen de mindere soli diteit van het vorige gebouw, maar ook het steeds aangroeiend getal leerlingen (de armenschool telt nu reeds 425 kindereu) maakten verbetering en uitbreiding sedert lang noodzakelijk. Het hechte, ruime, nieuwe gebouw, geheel naar de eischen des tijds, in zeer korten lijd en op uitmuntende wijze opgetrokken, doet zijn bouwmeester, den heer B. Zuithof alhier, alle eer aan. Het bevat negen lokalen, drie op elke verdieping, terwijl in elk lokaal 60 leerlingen plaats kunnen nemen. De houten beschotten tusschen de verschillende vertrekken zijn door stevige muren vervangen,een uitstekende maat regel voor den goeden gang van het onderricht, daar nu de eene onderwijzerin de uitoefening van zijn ambt den anderen niet hindert. Elk lokaal heeft een vrijen uitgang in den ruimen gang. De ventila tie is naar een geheel nieuw plan geregeld, dat overal waar het beproefd werd, uitstekende re- sulaten opleverde. Privaten, urinoirs, bergplaat sen voor brandstoffen, in een woerd alles is op de ruimste en meest practische wijze aangebracht. Dat het gebouw hecht isvalt vooral in 't oog in den bovenbouw; de zolder toont een samenstel van bintwerk dat eerbied afdwingt. Aanstaanden Zondag 4 Nov. van 12 tot 4 uur is het schoone gebouw voor een ieder te bezich tigen. Maandag daaropvolgende wordt om 9 uur de H. Mis in de Kathedraal voor de Onderwij zers en leerlingen opgedragen, waarna de plech tige wijding der school zal geschieden. De Commissie der E. K. Par. Scholen acht hare taak nog niet afgedaan. Het oude school gebouw zal worden geslecht en een nieuw doel matiger en beter worden opgericht, om de leer lingen der burger- en tusschenschool te kunnen huisvesten, die nu tijdelijk de benedenverdieping van de nieuwe armenschool in gebruik ont vangen. De volijverige Commissie begrijpt hare roeping volkomen; zonder goede lokalen, zonder flinke hulpmiddelen, zonder voldoend personeel kan men onmogelijk goede uitkomsten van het onder wijs verwachten. Aan die vereischten wordt door de Commissie thans voldaan. Ontvar.ge zij daar voor dan ook niet alleen den ir.nigen dank, maar ook bovenal den stoffeüjken en zedelijken steun van Haarlems Katholieke ingezetenen. Moge de Hemel haren arbeid voortdurend met zegeningen overladen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot kape laan te 's-Gravenhage, den Weleerw. heer J. van Erven Dorenstot kapelaan te Vogelenzang den Weleerw. C. A. F. J. M. Lohmeijer, den 19 Aug. 11. tot priester gewijd; tot assistent te Edam, den Weleerw heer L. StolJc; tot kapelaan te Beemster, den Weleerw. heer H. F. Coenen-, tot assistent te Noordwijkerhout, den Weleerw. heer Th, P. Van Swieten-, tot assistent te Zoeter- woude, den Weleerw. heer J. G. Van der Wei den en tot assistentte Lutjebroek, den Weleerw. heer JRotteveel, beide laatstgenoemde Weleerw. hee ren zijn den 19 Aug. 11. tot priester gewijd. X. te A. zult gezien hebben, dat de aanleiding tot uw schryven vervallen is. DE RED. HAARLEM, 29 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roede tarwe a witte dito l 7,50 a 8,25 rogge J 6.a 6,25 haver 4.a 4,37'/,; AKLMAAB, 27 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor beBtede prijzen volgt: 26 koeienj 170a 250,12 nuchtere kalveren /12 a 27, vette kalveren f a— 129 schapen 16 33 varkens f a per kilo, 71 ma gere dito 13 a 26,9 bokken 3 a 9, 4 paarden 85 a 160, lammeren f a 29 Oct. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van 210 a 245 80 kalveren van l 40 a 114 10 nuchteren dito van f 12 a 26, 466 schapen f 28 a 40,124 varkens 42 a 60 c. 19 magere 13 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 30 Oct. Moutwijn per Ned. vat 113,50 Jenever f 19,—Amsterd. proef 120,25 Spoeling f 1,60 dito commissie f 1,30 HOORN, 27 Oct. Op de weekmarkt van heden waren, de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 13 heet tarwe 18,50 a 10,- 1 heet. rogge f7,50, 46 heet. gerst 1 6,24 heet. haver t 5,mosterdzaad f 19,a karwijzaad 1 14,heet. boonen: 56 heet bruine t 14,50 a gele f heet paardeboonen f a 13 heet. erwten 12,50 a 14 heet. groene 15,—. a 17,— heet. grauwe 17.a 20,— heel. witte heet. n. aardappelen h alles per heet.;manden appelen f a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 15 paarden van 1 85 tot 230'. veulens f a 3 koeien van 1 150 tot 250 9 kal veren van 13 tot 28, 40 schapen van 26 tot 36 100 lammeren van 23 tot 30,18 varkens van 12 a 18, 3 zeug 35 a 50 280 biggen van 4— a f8 bokken af -, geiten -.a HONDEN, 29 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 22000, Schapen en Lammeren 9,000 Kalveren 200 Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 5/ a 6/8 Zwijnen 3/9 4/8. AMSTEBDAM, 29 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 512 runderen van welke de prijzen waren late qualiteit f 0,86, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit J 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 310, 8 graskalv. 30 s 60, 65 nuchtere kalveren /"9 a 16, 6 schapen en lammeren a vette varkens 44 a 54 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden f a LEIDEN27 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: Sheet, tarwe winter- a zomer- -,— a f 4 heet. rogge winter- a zomer- -. 11 heet. gerst zomer- -.a -.ehevalier a -,15 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f -,— a -. heet. paardenboonen f -, a alle» per hectoliter. De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. 72,— a 78.2de qual. f 64.— a 70.—. ROTTERDAM, 30Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 7 paarden, 1736 runderen, 338 vette- en graskalveren 3 nuchtere kalveren 1183 scha pen of lammeren, 481 varkens, 357 biggen, 6 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 78 e. 2de qnal. 75 c., 3de qual. 70 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 65 c., alle» per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 93/8 ton, 99/16 tonnen, 963 «tukken a 1 kilo. De prijzen der botei waren heden al» volgt lite f 72 2e qualit. f 69, 3de qual.f 66. PURMEREND, 30 Oct. Kaas: aangevoerd330stapels prijs der kleine kaas i' middelbare Boter 1.50 h 1.60 per kilo. Runderen: aangevoerd 430 stuk» vette koeien hoog. in prys; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 88 stuks, prjjs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 75 stuks, prijs f 10 a 15 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 156 stuks, prijs 57 47 c. per kilo met matigen handelmagere dito a»n- voer 50 stuks, prijs f 14 a 24 per stuk met vluggen handel. Biggenaanvoer 320 stuksprijs f 3 a 7, ALKMAAR, 26 0«t. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,a 9,25, rogge f 7,— a 7 25, gerst f5,a 5,50, dito chev. 6,a 7,00 haver f 3.15. a 4,75 paardenboonen 7,50 a 7,75 bruine dito 12.a 14,50, duiven dito f kanariezaad f 11, rood mosterdzaad f a 19.25 geel dito f 15,— karwijzaad 14, a 14,12'/, blauw maanzaad f 11,25 groene erwten ƒ15,a 19,grauwe dito 16,a 18,vale dito 14,a 17,Witte f a 14. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 550 stapels, wegende 132,088 kilo. Gra», kleine f37,50 commissie f 38,mid delbare f 39,laagste prijs f hooi-, kleine f com missie f—,middelb. flaagste fper 50 kilo. BEUBSBEBICHTEN. Amsterdam, 30 October 1883. Prijzen der onderstaande effecten genoteer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2' I H V 8 v it w 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening 5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten], 1853-80 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiten]. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binneiil. 1250025000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 1872. 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Hol], IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' a 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 MorBchansk Syiran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam. 3 Gemeente Orediet. 3 Stad Antwerpen 1874 8 Staat»]. 18544 18605 1864 18645 18665 Geldkoers prolongatie4 pet. Belgie. Oostenrijk Rusland. 65'/:. 77'/, 100«/4 95"/:, 81 90'/. 64's/i, 657. 527. 977, 767.. 907, 25 45 547, 24 120 27 157.. 109/.. 118'/, 150 116 717. 154 1157, 207/, 527., 117 50»/,, 85'/, 26 86'/. 58 56'7.. 141 29"/.. 1307, 104'/, 1087, 100 94'/, 96 100 110'/, 140'/, 126'/, 121 LAATSTE BERICHT. Het heeft Z. M. behaagd, d.n heer Enschedé, lid der firma Joh. Enschedé !f Zonen, te Haarlem, te benoemen tot ridder 4de klasse in de Orde van den Gouden Leeuw van het Huis van Nassau. ME D E D EE L I NGE N a 10 Cents per regel. Een antwoord om te onthouden. Vraag hen die lijden aan cartarrh, asth ma en tering, wat het uitgangspunt hunner ziekte geweest is, en zij zullen U antwoorden: eene verwaarloosde verkoud heid. Ook kunnen wij niet genoeg aanbe velen de verkoudheden van af hun ont staan te verzorgen. Twee capsules van Guyot bij eiken maaltijd genomen zijn voldoende; de uiterst geringe prijs van deze behandeling (5 cents per dag) maakt dat een ieder zich er van bedienen kan. De capsules van Guyot zijn wit en op elke capsule is de handteekening Guyot gedrukt. Op de etiketten bevindt zich de handteekening, E. Guyot, in drie kleuren. Fabriek in 't groot, 19, rue Jacob, Parys.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3