MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Een waar woord. De inwijding der R. K. Parochiale Scholen te Haarlem. kappers, advocaten en letterkundigen. Londen is bij uitstek de stad dei rijtuigenverhuurders, der ingenieurs, der boekverkoopers en der koks. Verder telt men in Amsterdam de meeste col- lectionneurs en lastdragers, in Brussel de meeste straatjongens die rooken, in Napels ziet men de meeste kruiers, in Berlijn de meeste bierdrin kers, terwijl Florence uitmunt door zijn over groot aantal bloemen verkoopsters en Lissabon door zijn massa deurwaarders. Door een scheikundige wordt de aandacht gevestigd op de bruine tapijten, waarvan de grondverf zoogenaamd Pompejisch rood, arsenikzuur-ijzeroxyde bevat. Daar in vochtige kamers eene reductie van het arse- nikzuur tot stand kan komen, is ook de vor ming van arsenik-waterstofgas niet uitgesloten. Dus is voorzichtigheid, ook bij de keuze van bruine tapijten, tot heden minder gevreesd dan de groene, eveneens zeer aan te raden. De weegschalen in de keurka- mer ts New-York zijn uiterst fijn en juist. Wanneer men op elke schaal een stuk papier van dezelfde grootte en zwaarte legt, en op een daarvan met potlood zijn naam schrijft, is het evenwicht gestoord. De geringe hoeveelheid teekenpotlood, voor het schrijven van den naam gebruikt, is reeds voldoende om verschil in het gewicht te weeg te brengen. Wie een langen naam heeft, kan daarvan eiken dag het bewijs zien. Voor de slachtoffers der ramp in lndië is tot dusver bij de Nederl. Handel maatschappij ingekomen 138,170 en bij den penningmeester van het hoofdcomité 293,375. Totaal 431,545. Door bemiddeling der Ne- derlandsche Handelmaatschappij zijn eergisteren weder f 20,000 overgemaakt aan de plaatselijke commissie te Batavia, voor de ramp op Java, in het geheel derhalve f 430,000. Een reiziger stapt aan een station in een coupé waarin nog ééne plaats open was, doch waarop een reistaschje ligt. Die plaats is bezet, zegt een dikke heer die er naast zit. Bezet? Die heer is even uitgestapt, hij komt dadelijk terug. De reiziger, die zich houdt alsof hij het gelooft, antwoordt dat hij zoolang die plaats zal innemen; komt de ander, dan zal hij weggaan. Het sein tot ver trek wordt gegeven. „Uw vriend moet zich haasten, als hij nog mee wil", zegt de reizi ger. De trein zet zich in beweging. ,,Uw vriend heeft den trein gemist, maar ik zal toch zor gen, dat hij zijn reistaschje krijgt." Met die woorden werpt hij de reistasch op het per ron De ander kon nog juist zien waar de reistasch de zijne terecht kwam. Deze week worden in een Engelsch dorpje ook de paraphernalia verkocht van den overleden Engelschen beul. Daaronder komt het „eerezwaard" voor, dat onlangs door een zonderling van Brighton aan Marwood werd aangeboden, "omdat hij, beul, daarop evenveel recht had als andere beulen die generaal heeten!" Geld tellen is niet alt ij d zulk een aangename bezigheid als vele meuschen het zich voorstellen. In het bureel voor het inwisselen van banknoten te Washington zijn ongeveer 120 meisjes werkzaam, die niets te doen hebben dan bank biljetten te tellen en te schiften, waarin zij een buitengewone handigheid hebben bereikt. Maar ofschoon de meeste nog jong zijn, zien zij er bleek en afgemat uit. Velen hebben wonden aan han den en aangezicht en zieke oogen. Dat komt van het arsenik in de groene kleur van de biljetten. Eiken morgen ontvangen deze vrouwelijke beamb ten een nieuw stukje zwam om de vingers vochtig te houden; maar vóór het avond is, ziet het zwart van de arsenik. Velen worden door het gift zoo aangetast, dat zij haar betrekkingen moeten neer leggen. De bezoldiging is 75 dollars 's maands. Volgens de Haagsche Kout" in de P. G. C. laat mevrouw Storm van der Chijs een toren bouwen in het Van Stolk-park der Scheveniugsche boschjes. De oude dame heeft van de afbraak van het Gothisch paleis in het Noordeinde steenen, ramen en eene trap gekocht, en van dit materiaal laat zij nu in het duin een toren bouwen, op welke tinne zij de scheepjes in de Noord-zee zal kunnen zien dob beren. De vertrekken in den toren zullen be stemd worden voor jonge sohilders, die er hun ne woonplaats kunnen opslaan, want mevrouw Storm is altjjd eene voorstandster der schoone kun sten geweest. De electriciteit, waarmee de Amst. Omnibus-maatschappij haar wagens zal verlichten, volgens ons vroeger bericht blykt nader gas te zijn, hetwelk wellicht de petroleum zal vervangen. Te Amsterdam wordt men telkens verrast door de verstikkende dampen die opstijgen uit de asphalt-ovens. Ook in Parijs is werken daar mee schering en inslag op de eindelooze trot toirs. Een opmerker te Parijs, die toevallig tegen den middag bij 't werk stond te kijken, zag dat enkele werklui heel eenvoudig hun middagmaal kookten in die zwarte asphalt. Aard appelen, eieren, ja zelf vleesch werden in een stuk papier gerold en aan een touwtje opgehan gen in de kokende brei, en na eenige minuten in volkomen garen toestand weer opgehaald. De mannen verzekerden dat er hoegenaamd geen smaak of geur van asphalt aan te bemerken was. Het koken loopt bizonder snel af, daar de temperatuur veel hooger is dan van kokend water. De meeste ij mkers voorspellen dit jaar een strengen winter, omdat de gevoelige bijen nu reeds de gaten harer woning met een kleiachtige stof bijna geheel dicht maken en er reeds zijn, die de gemeenschap met de lucht daar buiten geheel hebben afgesloten. Een Amsterdammer had in de tram plaats genomen. Aan weerszijden was nog ééne plaats beschikbaar, toen eene hoogstwel va rende baker met een kleine iu de armen bin nentrad en naast hem wilde nederstrijken onder toevoeging aan den conducteur: „Sarphati-straat." „Aan welken kant?" haastte de gemaklievcnde medepassagier zich te vragen. Van 't Amstel- Hotel, mijnheer. O, dan moet u aan die zij zitten, en hij wees naar de andere bank. De baker gaf aan de aanwijzing dankbaar gehoor. Ons land telt tegenwoordig 36 vrouwelijke studenten aan de verschilleude Uni versiteiten en wel: te Leiden 4; U trecht 7; Groningen 7, en Amsterdam 18. Men bemerkt de waarde van een schat nooit beter, dan wanneer men gevaar heeft geloopen, dien te verliezen. Plichtplegingen verschillen in elk land, doch ware beleefdheid is steeds dezelfde. De hoofden der menschen zijn gelijk wagens; zij ratelen als er niets in is. De wilde haver, die men in zijn jeugd zaait, groeit op tot onkruid voor den mannelijken leeftijd. Het is een feit, dat men wel in acht moet nemen, dat het niet half zooveel tijd neemt een wond te maken, als om er een te heelen. Terwijl het reeds bijna een nutteloos werk is, zegt Louis Veuillot, om aan de partijen toegevend heid te prediken, welke evenwel slechts mensche- lijke meeningen hebben, welk een vreemd en dwaas denkbeeld moet men zich dan wel maken van wat er omgaat, om ook aan de Kerk toe gevendheid te prediken? Aan de Kerk welke slechts handelt uit kracht van een dogma waaraan zij niets kan laten ontnemen, omdat het niets minder dan hel gemeenschappelijk erfgoed van geheel de menschheid is! Allerlei. Voorstel van een geruineerd aandeel houder. Zou men voortaan de aandeelen niet op linnen kunnen drukken? Dan zou men ze, als ze geen waarde meer hebben, tenminste nog als servet kunnen gebruiken. Een teeder gemoed. Onze. Karei is zoo teeder van gemoed dat hij bloedworst slechts in 't don ker kan eten, omdat hij geen bloed kan zien. Onze dienstboden, Dienstbode. „Mevrouw! ik wou graag naar de kerk. Mevrouw. „Goed, ge kunt gaan." Dienstbode. Zou ik mevrouws regenmantel en het kerkboek met gouden slot te leen mogen hebben?" Mevrouw. Wel meid hoe durf je 't vragen?"Dienstbode. "Vragen? Is dat dan zoo erg? U kunt niet meer zeggen dan neen, en dat waag ik er aan." Gevat. „Ik heb geen afgedragen kleeren voor je," zei iemand tot een bedelaar. „Nou, een jas of broek, die je een paar malen aan 't lijf gehad hebt, versmaad ik ook niet," sprak de land- looper. Scherp. „Wij moeten spijkers met koppen slaan," riep een raadslid, tevens timmerman van bet dorp zijner inwoning." „Die kunnen ten minste nageteld worden," merkte een ander raads lid aan, omdat hij meermalen gemerkt had, dat de timmerman op zijne rekeningen kwistig was met het opschrijven van spijkers. Goed bezorgd. Een jongen, die een flesckje hopbitter gehaald had, struikelde, zoodat het fieschje brak en het vocht in de goot stroomde. De knaao schreide erbarmelijk. „Huil maar niet," voegde een voorbijgaand geneesheer hem toe, „je hebt 't goed juist bezorgd waar 't eigenlijk be hoort te wezen." Sarcastisch. Vol trots gewaagde een vader over de kunstvaardigheid in het teekeneu van zijn zoon, tegen een keunis, die zeer bijziende was. „Ik zal u een teekening laten zien," sprak de rader, „die hij van morgen gemaakt heeft, voorstellende mijn persoon bij den vetten os in der. stal." De teekening werd gehaald en den vriend ver toond. „Welnu," sprak de vader vol zelfvoldoening: „Wat zeg je daarvan?" 't Is mooi, zeer mooi!" hernam de bezoeker, „maar wie van de twee is nou eigenlijk de os?" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 7 November. Maandag morgen is uit bet Donkere Spaarne het lijk opgehaald van een korporaal der hu zaren, oud 22 jaren, die sedert ruim twee weken van zijn corps afwezig was.Voorts is uit den Kloppersingel het lijk van eene 19 jarige dienstbode opgevischt, welke sedert Zondag 11. was vermist. Zaterdag-namiddag is alhier aange houden, en naar het huis van arrest over gebracht, de broodbakker H. V. laatst woon achtig in de Damstraat alhier en sedert eenige dagen failliet. Hij wordt verdacht van het verduisteren van een aantal goede ren, tot den inventaris behoorende. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J S Mausvelt Beck en II C Meijlink; M Spaanderman en II C Verpoor ten; H W Nachenius en M J v. Reeken; J A de Jong en A D Dolkemade; C Bruns en J v. d. Raadt; P J Neeskens en M Pronk; J G Teunissen en C W Sche; penhuizen; M v. Hesteren en M Vervat; BB Menke en A Scheepmaker; W J Jeigskoot en A Gootjes; D Stam en C Busking; P v. Staveren en W Heesterbeek; J W Lem en F Nijstad; - J Bruijn en A ME Negrijn; A Kokkelkoren en J M L Molitoor; Cv. Kasteel en A v. Wettum. Getrouwd: D v. Wateringen en A Kruif; L W J Rotteveel en E M Janse; P Heiloo en J E Wisse; J G v. Wandel deJoorde en W I Klinkert; W Slokhorst en M E Kees; G Winkenbach en M Martens; MC Jansen B v. Beek; J Kuijken en F C Majoor; G Piek en A C Donkerloo; W Sohraders en A Anslijn: C Meeras en A Langeveld; W C Groenings en M v. Det. Bevallen: G B v. Aken geb. v. d. Putten z. E v. Duuren geb. ten Have d. MG Hommes geb. v. Uden z. C G E Wiese geb. Bucker z. W C L Gleenewinke' Kamperdijk geb. Storm van 'a Gravesande z. M T v. Conaghem geb. Schepens z. J de Zwaan geb. Smit z. C de Nieuwe geb. de Jong z. end. M E v. Deelen geb. Vester z. E v. Niekerk geb. Rijbroek d. C v. Leuven geb. Cree- mers z. T Oom geb. Neele z. MC Dirks geb. Fonteijne rC Leising geb. Smits d. W J Verzijlberg geb. Boon d. E Ditmar geb. Leenards z. N Verdel geb. Kottman Hout graaf 2 z. M v. d. Nouwland geb. Vermeu len z. J Dolé geb. Brands d. G Snoek geb v. Rijendam z. C Waleveld geb. Luij- ters z. J Jansen geb. Wiggers d. A Schor- nagel geb. v. d. Vlerk z. Overleden: W Smorenburg 3 j. d. Doel- straat; C v. d. Berg 33 j. Wed. A J Waale wijn Zijlweg; W Bosch 50 j. Tuinstraat; J v. d. Horst 71 j. K. Heerenstraat; J Naar 65 j. K. Hofstraat; C H v. d. Weegh 4 j. z. L. Heerenstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van S Nibbering Rarelingsteeg; J M Voetelink 1 mn. d. Oran jeboomslaan; B de Blauw Wed. S M Pröler Burgwal; H Kruijer 2 j. z. Hoogstraat; J J G Pollé 22 mn. z. de Haastraat; J M Eijsenbach 74 j. Wed. A Ruijfrok Hagestraat; C Stevenberg 22 j. Kinderhuisstraat; H G Reu- tema 25 j. K. Kinderhuisstraat; G J H Wiese 3 j. z. Zijlstraat; H G H v. Blijnum 2 j. z. Heerensingel; 2 als levenl. aangeg. kinderen van het mannelijk geslacht ran J Toornend Bakkerstraat; MS Geukers 40 j. Echtg. v. J C Hetem L. Poellaan; G M Knippenberg 63 j. Echtg. v. M Vasen Z. B. Spaarne; M A v. Delden 19 j. d. Zomervaart; P M E Zwartssr 17 dg. d. Olieslagerslaan. Eene hartverheffende ceremonie had Maan dag jl. in onze gemeente plaats, 't Was de dag waarop de plechtige inwijding geschiedde van het thans voltooide gedeelte van den nieuwen bouw der R. K. Par. Scholen. Te 9 uur des morgens kwamen de leerlingen, onder geleide hunner on derwijzers, ter kerk en woonden de h. Mis bij, waaronder de smeekzang Veni Creator gezongen werd en de Hoogeerwaarde Deken J. A. van den Akker eene schoone toespraak hield. Z.H.E. zette in korte bewoordingen de beteekenis der inwijding uiteen, drukte ouders en kinderen hunne plichten op het hart en dankte de Com missie, die in de kerk aanwezig was, voor haren onverdroten ijver, waardoor het nieuwe gebouw zoo schoon en met zulk een spoed verrezen is. „Straks," zoo sprak Z.H.E. „gaan we de Scholen in wijden, wij zullen dan God bidden dat Hij zelf die Scholen bezoeke en zegene, dat hij zijn h. Engel, den Engel des lichts, afzende om de onder wijzers en leerlingen te bewaren, te begunstigen, te beschermen, te bezoeken en te beveiligen; wij zullen bidden dat de vrede Gods over de onder wijzers en leerlingen afdale, dat zij van alle ziekten bevrijd mogen blijven, dat Hij de onder wijzers vervullen moge met den geest van weten schap, wijsheid en vreeze Gods; dat zijne genade nederkome over de leerlingen, opdat zij de heil zame en nuttige lessen met het verstand be grijpen, in hun hart bewaren, in hun leven uit oefenen en in alles den naam des Heeren ver heerlijken. Wij zullen daar bidden dat in die scholen moge heerschen gezondheid, heiligheid, kracht en eer, nederigheid, goedheid, lankmoe digheid, zachtmoedigheid, leerzaamheid, de vol heid der wet, gehoorzaamheid en dankzegging en dat de zevenvoudige gaven van den h. Geest op de onderwijzers afdalen. En dan gaat ge", zoo eindigde de Hoogeerw. Deken, „Katholieke onder wijzers en leerlingen van onze Parochiale Scholen de plaatsen binnen die door den Priester met de gebeden en plechtigheden der h. Kerk zijn in gezegend. Weest daar gelukkig in den vrede Gods en in de vreeze des Heeren. Na de h. Mis togen de leerlingen weder naar de Dieuwe school terug, waarin zij bij 't eind der inzegening plaats namen. Deze plechtigheid waarbij vele Eerw. heeren Geestelijken, de Leden der Schoolcommissie en eenige Leden der St. Vin- centius-Vereeuiging tegenwoordig waren, bestond in het wijden van den voorgevel en de ver schillende lokalen. Indrukwekkend zijn de heer lijke gezangen en gebedeD die het Rituaal voor deze plechtigheid voorschrijft. Hoevele malen trch wordt den Hemel geweld aangedaan om zijn zegen over de inwoners, onderwijzers en leerlin gen der School te verkrijgen; hoevele malen toch wordt er gesmeekt dat de School heilzaam werke, dat zij den leerlingen gehoorzaamheid, vreeze Gods en alle overige deugden aanbrenge. Ten slotte geschiedde in de verschillende lo kalen de wijding en plaatsing van het Kruis, een integreerend versiersel der R. K. School, het symbool, dat, zooals de Hoogeerw. Officiant, in zijne treffende toespraak verkondigde, een bol werk is tegen den slaanden Engel, een opwekking tot een godsdienstig leven, een bescherming tegen alle gevaar. Na de inwijding kwamen de leerlingen, die ge durende de ceremoniën in het oude schoolgebouw eenige liederen hadden gezongen, klas voor klas in de nieuwe School en werden in elk der negeu lokalen door de Eerwaarde heeren Geestelijken treffend en liefdevol toegesproken. Hartelijk druk ten eindelijk de Eerw. heeren Geestelijken en Leden der Schoolcommissie den Onderwijzers de hand en namen afscheid onder wederzijdsche dankbetuigingen en met den wentch in het hart dat de nieuwe School mo ge beantwoorden aan haar doel: het vormen van nuttige en godsdien stige burgers, die het sieraad uitmaken der Christelijke maatschappij en van het heilig Ka tholiek Geloof. HAAELEM, 5 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 8,75; a witte dito f 7,75 a 8,25 rogge 5.65 a 6,— haver 3.877s a 4,40; A KLM AAR, 3 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: koeien J a ,16 nuchtere kalveren /14 a 28, vette kalveren a60 schapen J 18 38 varkens f a per kilo, 61 ma gere dito 18 a 30,10 bokken 4 a 7, 2 paarden 95 k 160, lammeren f a 5 Nov. Ter veemarkt werden verkocht koeien van a60 kalveren van f 85 a 110 2 nuchteren dito van f 18 a 23,165 sohapen f 28 a 38,49 varkens 44 a 56 c. 10 magere 13 a 18 c. per kilo. SCHIEDAM, 6 Nov. Moutwijn per Ned. vat f 13,— Jenever f 18,50, Amsterd. proef f 19,75 Spoeling f 1,60 dito commissie f 1,40 HOORN, 3 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 20 heet tarwe f8,50 a 9,50 1 heet. rogge f6,75, 14 heet. gerst f 5,50. 44 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 19,a karwijzaad f 14,50 heet. boonen: 48 heet bruine l 14,25 a gele f f heet. paardeboonen f a—22 heet. erwten f 13,a 17 heet. groene 15,a 16,heet. grauwe 17.a 18,— heet. witte f 550 heet. n. aardappelen f 2,—, a 2,20 alles per heet.;manden appelen f -,a -,kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 12 paarden van f 85 tot 230 veulens f a ,7 koeien van f 150 tot 240 3 kal veren van 16 tot 28, 40 schapen van j 24 tot 36 25 lammeren van 22 tot 24,— 14 varkens van 13 a 20, 1 zeng 40 a 252 biggen van 4— a f 8 bokken —af-, geiten f -.— a LEIDEN, 27 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en pry zen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- f -,a -,—zomer- -,— a f -,— 9 heet. rogge winter- -,a -,zomer- -. 13 heet. gerst zomer- -.— a -.chevalier -,— a -,15 heet. haver, zware- f a lichte- f a - heet. duivenboonen f -,— a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per l/t vat 1ste qual. 70,a 76.2de qual. f 62.— a 68.—. ROTTERDAM/ Nov. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 12 paarden, 1256 runderen, 260 vette- en graskalveren 2 nuchtere kalveren 1015 scha pen of lammeren, 469 varkens, 170 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 50 c. 2de qual. 58 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 92 c., alles per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 95/8 ton, 92/16 tonnen, 922 stukken a l kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 68 2e qualit. f 64, 3de qual.f 58. AMSTERDAM, 5 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 538 runderen van welke de prijzen waren lste qnaliteit 0,86, dito 2de qualiteit 0,78, dit» 3de qualiteit f 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien f 110 a 300, 4 graskalv. f a 51 nuchtere kalveren 8 a 16, 4 schapen en lammeren a vette varkens 42 a 52 c.; beiden per kilo.—biggen a paarden f a PHRMEREND, 6 Nov. Kaas: aangevoerd219stapels prijs der kleine kaaa f37,1/! middelbare 37. LONDEN, 5 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2700, Schapen en Lammeren 7,000 Kalveren 200 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/2 a 6/2 Schapen en Lammeren 5/6 a 7/4, Kalveren 5/ a 6/8 Zwijnen 4/- 4/8. BEURSBERICHTE N. Amsterdam, 6 November 1883. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld8' Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 i, zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-80 8 Rusland, bij Hope k Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. 1' 1876 2 u (Perpetuele) 4 binnen), 1250025000. 1 1000—50001 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. C'ert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN, Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgle. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 4 pet. LAATSTE BERICHTEN. PARIJS, .6 November. Men verzekert, dat de kredieten, welke de Regeering voor de expeditie in Tongkin vragen zal, 9 rnil- lioen fr. zullen bedragen. LONDEN, 6 November. Het faillissement is aangekondigd van de volgende huizen: Hemsted Brothers alhier en Graulon, fabri kanten van machinerieën en stoomketels. Het passief is 200,000; het actief is belang rijk en zal zelfs, naar men gelooft, het passief overtreffen. M EDEDEELI N GEN a 10 Cents per regel. Een goedkoop geneesmiddel. Wan neer men lijdt aan verkoudheid, bronchi tis. catarrh of aan welke aandoeningen ook der luchtpijptakkeu of der longen neme men, bij eiken maaltijd, in de soep, twee capsules Gyot. Dit kost ongeveer 5 cents per dag en is deze behandeling even krachtdadig als billijk. Wij kunnen slechts instaan voor de echtheid ran de witte capsules van Guyot welke voorzien zijn van de handteekening E. Guyot en die gefabriceerd worden 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen of andere personen; die deze capsules niet mochten kunnen innemen, kunnen gebruik maken van het Paté Eegnauld. genoteer de koert 65%, 771/» loo'Vi. 95'/« 81»/, «O1/, 66 65'/. 52»/,, 97% 76 Vu 901/, 25 44'/, 547» 23 87. 10%, 92 1127. 1207, 27 15 10'/, 118 150»/, 1157, 717» 153»/, 117'/, 207, 52% 118 51 84 26 86%, 58 56»/, 145 28»/, 129% 105,/, 109 1007, 947, 96»/, 1007, UN/. 142 1267, 121»/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3