M AJRKTBERlCHTfflT" Voor geest en hart. Wie zichzelf niet verliest, heeft nooit alles verloren en is, hoe arm en ongeluk kig, toch nog in zekeren zin nog gelukkig en rijk. Wie door ondervinding rijk wordt, de dwaas nooit. Wie na ieders pijpen danst, moet toch gauw erg moe worden Hoe weinig hieven vrienden, als de een den ander doorzag. Tranen ontwijden het gelaat niet, maar krachtdadig gevoel is de adel der ziel. Ter Behartiging. Allerlei. Jagersbluf besch aamd. Kerknieuws. De zwaarste verkoudheid wordt snel en zonder onkosten genezen door bij eiken maaltijd twee capsules van Guyot te gebruiken. Vroeger waren deze capsu les zwart en zeer onaangenaam om in te nemen; tegenwoordig zijn ze wit en ge lijken veel op een bonbon. Op elke cap sule bevindt zich de bandteekening: E, Guyot. Men eiscbe op bet etiket de band teekening Guyot in drie kleuren en het adres; 19, rue Jacob, te Parijs. Kinderen en personen die deze capsules niet kunnen doorslikken moeten gebruik maken van Paté Regnauld bet beste middel voor de borst, er is geen beter en heilzamer. densburg, die een duif schoot, welke een pen- neschacht vol diamanten aan baar linkerpoot ge bonden had, gaf aanleiding tot de ontdekking. De politie liet een vlucht terugkeerende verdach te duiven nagaan. Zij vlogen naar een klein station in Canada. Maar de persoon, aan wien zij geadresseerd waren verscheen niet. De smok kelaars hadden onraad bemerkt en waren ge vlucht; in een hol werd hun verblijf ontdekt. Men berekent, dat er voor een bedrag van 7 a 800,000 dollars aan diamanten op deze wijze uit Canada over de grenzen gesmokkeld werden. Het gevaar van verloren gaan was gering, daar de vogels zeer hoog vliegen en niet licht ge schoten werden. Omtrent Spontini vinden wij in de Signale het volgende herinnerd: Bij een muziek feest verscheen de musicus in de volle praal zij ner ordeteekenen. „Zie eens, zei een lid van het orkest tot een ander, wat 'n volle borst met ridderorden, en Mozart heeft er niet één!" Dat hoorde Spontini. Hij keerde zich naar den spreker om en zeide: Mozart kan er wel buiten!" Sedert eenige dagen wandelt een heer door Amsterdam met een knaapje aan de hand, op den voet gevolgd door een schaap. De nieuwigheid is zeer aanbevelenswaardig voor hen, die volstrekt met een beest willen uitgaan en daarom in hondengezelschap wandelen. Een schaap blaft niet, bijt niet, springt niet paarden naar den bek en loopt geen kinderen omver. De bewoners van de Z.-O. Buiten en Binnensingels te 's Hage zagen dezer dagen een tweede editie van het boerinnetje, dat vroolijk met haar mandje eieren ter markt toog en plotseling al haar illusiën in rook verdwijnen zag, toen de koopwaar onvoorziens brak. Klompertje en ziju vrouw kwamen dan op een vroolijk drafje aan gereden en hielden met het van eieren en boter goed voorzien speelwagentje bij een klant op de Z. O. Buitensingel stil. Het vrouwtje stapte met haar potje boter uit en manlief zou vastkeeren. Of die draai nu te kort genomen werd, dan wel eenige andere oorzaak in het spel was, weten wè niet; doch wat we tot onzen schrik zagen was, dat de boom brak, het paard daarmede op den wal bLef staan, maar het rijtuig met alles wat er in was, den boer incluis, in het mod- derachtige water geraakte, dat voor eenige oo- genblikken de kleur van advocatenborrel verkreeg. Onmiddellijk schoten echter eenige hulpvaardigen toe, die den boer het eerst redden en daarna het rijtuig opvischten, waarvan de inhoud zeer beschadigd was. Ironie van het noodlot: terwijl men te vergeefs de handen naar zoo veel kost baars uitstak, was het eerste, dat na den boer op het droge gebracht werd een parapluie. Die lang leven wil, schijntnaar Algerië te moeten verhuizen. Volgens een onlangs verschenen rapport bevinden zich te Constantine 129 personen van 100 tot 131 jaren, te Cirta 35 van denzelfden leeftijd en ook te Philippeville worden er zulke grijsaards aangetroffen. Een mandenmaker te Doetinchem vierde 16 dezer voor de tweede maal zijn zilveren bruiloft; ook den 15n Nov.1855 had hij dat gedaan; drie jaren later, na den dood zijner eerste vrouw, hertrouwde hij. In de gem. Noordbroek (Gr.) hebben onderwijzers van openb. scholen, hoewel hun in structie 't voorschreef, geweigerd, herhalings-on- derwijs te geven, zoolang hun daarvoor geen vergoeding wordt toegekend. Een vreemde ma nier van werkstaking; 's ochtends en 's namid dags wordt er voor een goed loon gearbeid en 's avonds gaat men „striken". „Men" is van oordeel, dat die onderwijzers een gevaarlijk spel letje sptlen en zij wel mochten overwegen, wat zij den leerlingen zoo dikwijls voorhouden, „be zint eer gij begint." Op het jongste congres v a d Rus sische natuurkundigen, te Odessa gehouden, las prof. Brauner van Praag in de eerste zitting der sectie voor de chemie eene memorie voor over de door Mendelejef gevonden wet betreffende het atomisch gewicht van eenige zeldzame scheikun dige zelfstandigheden, toen eeu der congresleden opstond en om inlichtingen vroeg. „Ik verwijs U naar het werk van prof. Boutlerof, dat op dit punt een werk van gezag is," antwoordde prof. Brauner De interpellant dankte voor de verwijzing ed voegde er op bescheiden toon bij: „Ik ben prof. Boutlerof." Daverend gelach en toejuichingen van het publiek, terwijl Boutlerof door zijne ambtgenooten werd gelukwenscht, die hem voor de volgende zitting het voorzittersschap aanboden. De Luther-literatuur, de Duit- sche vooral, is sedert het feest aanmerkelijk aangewassen. Men kan dan ook in Duitschland, zegt het N. v. d. D., tegenwoordig zelfs geen can- didaat in de theologie meer aan iemand presen teeren of men is zeker van de phrase: „Aange naam kennis te maken! Mag ik weten wat u over Luther geschreven heeft?" Een boek, dat een duizenden druk beleeft, is zeker iets eenigs in de geschiedenis van den boekhandel. Toch heeft dit dezer dagen plaats gehad. Bij Badeker te Essen verscheen in 1853 de eerste, in 1863 de hondeidste en nu in 1883 de duizendste druk van het schoolboek voor de laagste klassen: de Libel van Haesters. Van eiken druk zijn drieduizend exemplaren getrok ken, zoodat er, in juist 30 jaren, drie millioen exemplaren van verspreid zijn. En het is te voorzien dat het bij deze drie millioen niet blij ven zal. In d e VanSwir. de n straat te Amst. werd dezer dagen eene vrouw, bekend onder den naam van „dronken Lotje," met de jeneverflesch naast zich, dood op bed gevonden. De Fransche schrijfster Louise Colet beschreef, toen ze ons vaderland bezocht, onze „vigilantes" als voertuigen „dorac le norn est Vhyperbole de la chose," wier naam (vigilant, vlug) eene overdrijving is van het voorwerp. Van de sedert eenigen tijd ook in Amsterdams straten verschenen, doch niet zwaar opnemende hansoms (een soort van cabriolet, waarop de voerman over uw hoofd heen het paard ment) zeide een ander Franschman, dat het een vervoermiddel is der wijze ingericht que de Vinterieur le supérieur ne voit pas le posterieur de l'inférieur qui est a l' ex terieur:" In 't Nederlandsch vervait de aardig heid, maar het beteekent: „dat de passagier bin nen niets zien kan van den koetsier buitenop." Door den veldwachter te Maas- hceze (N. B.) is proces-verbaal opgemaakt tegen een lid van den Eaad dier gemeente, die door hot plaatsen van wildstrikken zich aan overtreding van de wet op de jacht had schuldig gemaakt. In een ingezonden stuk in de Arnh, Ct. wordt medegedeeld, dat niet lang geleden een hooggeplaatst ambtenaar bij het Departement van financiën in een rijksgebouw te Utrecht een pla fond opmerkte, waarvan de schoonheid hem trof. Dadelijk gaf hij last dat plafond uit te breken, in kisten te pakken en naar den Haag, aan zijn adres, aan het Departement te zenden. Natuur lijk op 's Rijks kosten. Het fraaie plafond siert thans de kamer van dien hoofdambtenaar. Er is niets in den goeden mensch, dat hij missen kan, dat hij kan ontberen, of het wreekt zich ergens op. Vreest gij de te groote gevoeligheid, die gij weekheid en zwakheid noemt, en schroeft gij het hart toe dan wordt men droog, hard en on sympathiek. Als men die organen van het gevoel Iaat verdorren, wordt men onbarm hartig. Men moet de goede neigingen leiden, niet uitroeien; niets is een gebrek in een goed mensch; alles kan het worden; alle3 is noodig, maar het moet beheerscht wor den en onder de macht komen der hoogere harmonie van al onze gaven. Geen koper, of bas ot fluit moet buiten het orkest uit schreeuwen, buiten de eenheid, maar alles op zijn plaats ondergeschikt zijn aan de harmonische instrumentatie. Militaria. Luitenant. Recruut Raapsteel, wat verstaai gij onder theoretisch onderwijs? Raap steel. Een onderwijs, dat niet practisch is. Bluf. Eerste Reiziger. Wij gebruiken op ons kantoor zooveel zand, dat wij dit artikel direct uit de woestijn laten komen. Onlangs ontvingen wij wederom eene zending. Bij bet uitpakken van den vierden baal vonden wij er een levenden leeuw in. Tweede reiziger. En wat bebt ge met dat wilde beest gedaan? Eerste reiziger. Niets, toen wij met bet uitpakken gereed waren, was bet beest in onze kolossale magazijnen verdwe nen. Nimmer zageD wij den le:euw terug. Waarschuwing. Professor, (tegen een jeug dig dokter, die zijne opwachting bij Z. Hooggel. komt maken) Ik feliciteer U hartelijk met uwe promotie, waarde dokter, doch ik laad U uwe praktijk in eene andere stad te gaan uitoefenen; hier in de residentie is de sterfelijkheid toch a) zeer groot. Maatstaf. Moeder. Waarom ben je zoo stil, Fransje? Frans. Omdat ik nog niet genoeg ge geten heb. Moeder. Ik meende toch dat ge ver zadigd waart. Frans. Nee, nee, ik heb nog geen maagpijn. Gulhartige bekentenis. Rechter, 't Is nu de zevende maal dat ge voor het gerecht staat. Wil het u met de eerlijkheid niet gelukken? Vagebond. Ik heb het nog niet geprobeerd, mijn heer de rechter. Zeer intiem. Rechter. Kent gij den beschul digde? Getuige. Ja, mijnheer de rechter; wij heb ben eens samen in eene bank gewerkt. Rechter. En wanneer was dat? Getuige. Zoo ongeveer 's morgens om twee uur, op een dag in 't voor jaar, toen niemand van de beambten op 't kan toor was. De rechter vroeg niet verder. Middel tegen kiespijn, In de spreekkamer van een tandmeester zat een kat in 't geopende venster en keek omzichtig in het ledige vertrek. Plotseling valt het vensterraam neder en de arme kat, wier staart op bedenkelijke wijze beklemd zat, begon vreeselijk te jammerem en te schreeuwen. De veertien patiënten die in d<3 voorkamér zaten te wachten, liepen allen de deur uit. Hun kiespijn was plotseling genezen. Aan de table d'hote van «ien hotel in een Duitsche Provinciestad zaten onHangs handelsrei zigers, ambtenaars, geleerden, enz. tusschen een vrij talrijk gezelschap, leden v an een jachtclub aan. Ieder dezer laatsten kwara allengs aan de beurt om zijn avonturen te verb alen, die aan bluf of zoogenaamd „jageriatijn" niets te wenschen overlieten. Daar vroeg eeu der aanwezige wijs- geeren het woord. „Wat zal die te vertellen heb ben?" dacht men. En aldus, luidde diens ver haal: „Ik werd eens door een vriend, die in Noor wegen uilgestrekte bosschen bezit, uitgenoodigd deel te nemen aan eene door hem en verschei dene zijner buren ontworpen berenjacht. Men was een stevig paar beren op het spoor. Met een jachtmes en een buks gewapend, werd mij mijn post aangewezen. Tot mijn ongeluk werd ik ge scheiden van het gezelschap en de drijvers en zag mij plotseling alleen aan den rand van een duizelingwekkenden afgrond, waarover een boom stam gelegd was, die als biug moest dienen. Op eens hoor ik een vreeselijk gebrul achter mij en zie een beer recht op mij afkomen. Mij schoot geen andere keus over dan te beproeven deu te- genovergestelden kant tebereiken. Ik nam het mes in den mond, de buks in de hand en sloeg het gevaarlijke pad over den boom stam in. Toen ik daar midden op stond, zie ik tot mijne ontzetting, dat een andere beer aan den anderen kant van den afgrond mij opwacht. Ik was verlamd van schrik. De buks valt mij uit de hand en stort in de diepte, en toen ik mijn vrienden te hulp wilde roepen, liet ik ook mijn mes uit den mond glippen. Voor en achter mij een woedend beest, beneden mij een vreeselijke afgrond" Eenigszir.s vermoeid, nam de verteller zijn glas, vulde het en ledigde het in één teug. Het ge zelschap, dat in ademlooze spanning het verhaal gevolgd had, kwam allengs tot zichzelf, en een der jagers waagde eindelijk beschroomd de vraag: „En wat gebeurde er toen met u?" „Ik", antwoordde op gedempten toon de berenjager, „ik werd door de beesten heelenal opgevreten." Sedert dien dag heeft de jachtclub haren leden verboden, in vreemd gezelschap hun jachtavon turen te vertellen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft den 18n dezer in de kapel van het Seminarie te Warmond de tonsuur en de mindere orden toegediend aan de heeren W. C. O. Albers, A. Ballering, J. Briigemann, J. S. Van Buchem, O. L. Driessen, J. A. Van Etten, J. Goense, A. J. M. Hafkenscheid, H. Moens, J. A. Nieuwenhuijs, P. Nooy, A. J. Reijf- fert, P. J. Schravemade, A. D. Tiemans, A. Ver geer, A. L. A. Vorst, J. T. Th. Waterreus en F. J. A. M. Wierdels. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 21 November. Maandag-mor gen te ruim 10 uur beeft alhier een vree selijk ongeluk plaats gehad. Een werkman der gemeente-reiniging, oud 34 jaar, die met eene vuilniskar van de Gravesteenen- brug afreed, is onder de kar geraakt, met dit gevolg, dat zij over zijn hoofd ging en dit zwaar verwondde. De ongelukkige, in eene nabijzijnde herberg gebracht, was reeds eeu half uur later overleden. Hij laat eene vrouw met drie kinderen achter. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM- Ondertrouwd: II Heemskerk en E Martin; H J de Bruijn en H Bademaker; BB Menke en A Scheep maker; J Treuren en S E Majoor. Getrouwd: H W Nachenius en M J von Keeken; H A Blanke en M v. Hout; J W Greidanus en W A Baedt; C Bvuns cn J v. d. Baadt; P J Neeskens en M Pronk; J G Teunissen en C W Scherpenkuizen; D Stam en E Busking; J W Lem en F Nijstad; J Bruijn en II M E Negrijn; A Kokkelkoren en J M L Molitoor; H Scheelings en A A Poelman. Bevallen: J M Kromhout geb. v. Loevesijn d. M Horeman geb. Kruup z. T Zandbergen geb. Huig z. H P G Backofner geb. v. d. Beek z. E de Wilde geb. v. Duin z. C T Heijtvelt geb. v. Mierlo z. H G C v. Gaaien geb. Thoolen z. G van Steen geb. Schut d. J H de Wilde geb. v. d. Putten d. T v. d. Hoek geb. Oord z. M Peperzak geb. Baafs d. H J Best geb. Staats z. J H Wijkhuizen geb Boerkoll d. C W Pauw geb. Mekern d. N Sehaafsma geb. Faber d. J M Buurman geb. Oosterom z. J M Horeman geb. Kloos d. A C F Weijerman geb. Boos z. A Wij- nands geb. v. Bam d. M A Kooij geb. v. Zandvoort z. J II Plu geb. Oldenburg z. J M Mathot geb. Surendonk d. HM Switzer geb. Wijnmaalen z. A Meijer geb. Weltman d. MC v. Huijzen geb. Jansse z. J C Wijkhuisen d. N Kaptijn geb. Bakker d. C M Kruijd geb. Kooij z. Overleden: J C v. d. Wall 3 j. d. L. Vaart;J Azier 4 mn. z. Jacobstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van A F Kremer Zijlstraat; J de Bmijn K. Wolstraat; J Sluis 4 j. z. Tnlpeostraat; T C Plouvvies 90 j. echtg. v. W Leenders K. Hofstr.; P L C v. Band 60 j. wed. H J A v. Son Paviljoenslaan; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H Kooij Hagestrnat; P Kikkert 72 j. Gr. Hout straat; HG Pape 46 j. Zuid Polderstraat; AC Overdijk 3 mn. z. Kamperstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van D Schouten Voor- tingstraat; Twee als levenl. aangeg. kinderen van het mannelijk geslacht van J F Smit Spaarnw. straat; A E Pardon 77 j. Hagestraat; M v. d. Euden 54 j. Ged. Oude Gracht; J v. El 67 j. Jansstraat; J Kraamer 63 j. L. Moleusteeg; P Fijn 48 j. Schagchelstraat; J Schouten 33 j. ltaamsteeg. HAABLEM, 19 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 7,50; a witte dito f 7,50 a 8,75 rogge 6.25 a 6,50; haver 3.90 a 4,127,; gerst f 5,75 a 6, duivenboonen f7.50 a 8.paardenboonen f7.50 a bruine boonen agroene erwten f 8,50 AKBMAAR, 17 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 4 koeien J 175 a 240,10 nuchtere kalveren 12 a 24, vette kalveren f a —,103 schapen J 18 a 24 varkenB f per kilo, 103 ma gere dito 14 a 30,bokken a ,2 paarden 150 a lammeren f a 19 Nov. Ter veemarkt werden veikocht - koeien van a73 kalveren van f 40 a 115 7 nuchteren dito van f 12 a 20, 822 schapen f 30 a 46,215 varkens 48 a 52 c. 20 magere 18 a 22 c. per kilo. SCHIEDAM, 20 Nov. Moutwijn per Ned. vat f 12,50 Jenever f 18,Amsterd. proef f 19,25 Spoeling fl,80 dito commissie f 1,70 HOORN, 17 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen air volgt: 13 heet tarwe f 8,50 a 9,50 1 heet. rogge f 7,60, heet. gerst f 6,49 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 18,75 a karwijzaad f 14,heet. boonen: 17 heet bruine f 17,50 a gele keet. paardeboonen f a 26 heet. erwten 15,a 17 heet. groene 14,50 a 16,heet. grauwe f 16.50 a 18, heet. witte 13,350 heet. n. aardappelen J' 2,a 2,40 alles per heet.;manden appelen f -,a -,kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 11 paarden van f 80 tot 200 veulens f a koeien van f tot3 kal veren van 16 tot 28, 25 schapen van J 26 tot 33 lammeren van tot 17 varkens van 12 a 18, 5 zeug 30 a 40 147 biggen van 4 a 8 bokken —af geiten f -.— a 16 Nov. Aangevoerd 250 koeien van f 230 tot 860. kal veren van f tot en 441 schapea van f 30 tot 42 per stuk. 240 varkens van 50 tot 58 c. per kilo. BEIDEN17 Nov. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 4 heet. tarwe winter- -,a -,zomer- af, 3 heet. rogge winter- -,a -,zomer- 12 heet. gerst zomer- -.— a -.ehevalier -,— a -,16 heet. haver, zware- f a lichte- f a heet. duivenboonen f -,a -. heet. paardenboonen f -, a alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 7, vat 1ste qual. 68,— a 74.—, 2de qual. f 60.— a 66.—. ROTTERDAM, 20 Nov. Op de veemarkt waren gistere n en heden aangevoerd: 27 paarden, 1236 runderen, 228 vette- en graskalveren 2 nuchtere kalveren 944 scha pen of lammeren, 691 varkens, 261 biggen, 4 bokken. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 84 e. 2de qual. 67 c., 3de qual. 47 c.; kalveren lste qual. 110 en 2de qual. 90 tc., schapen 92 c., alles per kilo. Men besteedde voor goede qualiteit weivarkens 40 en 48 c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 83/8 ton, _75/16 tonnen, 907 stukken a 1 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66 e qualit. f 62, 3de qual.f 58. AMSTERDAM, 19 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 483 runderen van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,82, dito 2de qualiteit 0,74, dito 8de qualiteit f 0,68 per kilo; melk- en kalfkoeien f 120 a 230, 2 graskalv. a 46 nuchtere kalveren 10 a 18, 11 schapen en lammeren a vette varkens 42 a 52 c.; beiden per kilo.biggen a paarden f a BONDEN, 19Ifov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 8,000 Kalveren 100 Zwijnen Prijzen Beste Runderen 4/- a 6/2 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 5/ a 6/4 Zwijnen 4/- 4/8. PURMEREND, 20 Nov. Kaas: aangevoerd 264 stapels prijs der kleine kaas f37,50 middelbare f 35. Boter 1.40 a 1.50 per kilo. Runderen: aangevoerd 475 stuks vette koeien lager in prijs; melk prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 68 stuksprijs 80 a 100 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 71 stuks, prijs f 10 a 30 per stuks handel vlug. Vette varkens: aanvoer 162 stuks, prijs 46 56 c. per kilo met matigen handelmagere dito aan voer 30 stuks, prijs f 10 a 14 per stuk met vluggen handel. Biggen: aanvoer 241 stuks, prijs f 3 a 8 ABKMAAR, 16 Nov. Granen. Men besteedde voor tarwe J 7,75, a 9,rogge f 6,75 a 7 25, gerst f5,a 5,60, dito chev. f 6,a 6,75 haver f 3.50. a 4,50 paardenboonen f 7,a 7,50 bruine dito 10.a f 12,50, duiven dito f kanariezaad f 9,50 10 rood mosterdzaad f a 16.geel dito fkarwijzaad f 13,50 a 14, blauw maanzaad f 11,groene erwten ƒ14,50 a 18,grauwe dito 16,a 18,vale dito f 12,— a 17,— Witte a 15. Kaas. Heden zijn ter waag gewogen 499 stapels, wegend» 119,390 kilo. Gras, kleine f37,commissie f 37,mid delbare f 37,50 laagste prijs fhooi-, kleine fcom missie f middelb. f laagste f per 50 kilo. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 20 November 1883. Prijzen der onderstaande effecten genuleM. pCt. de koer» Portugal. Rusland Spanje. Nederland. Certif. Werk. Schuld2', v v 8 V II H Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 u zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-80 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 u (Perpetuele) 4 biuueul. 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Aig. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' nu n 1877 4 Columbia. Obligation4' Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Hoil. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' s v 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aaud8 Jelez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Sjsrau Aaud. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kan.aa Texas Obl. Cert. 7 PïtEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3'/j pet- 65»/. 77»/» 101 »/is 957a Sl'/a 907, 6óVis 657, 52»/,, 977, 757, 90»/,, 25 437, 537, 23 8i', 107, 887, 113 1208/, 267, 13 9". 118 1507, 1147, 70 1537, 1177» 19 527, 1187m 507, 83 26 86 57 567, 146 297, 1337, 1057, 109 100 947, 957, 1007, 1107, 1427, 1237, 1217, BAATSTE BERICHTEN. De Minister van Marine heeft besloten eenige bezuinigingen op zijn begroeting aan te brengen tot een bedrag van onge veer 7 ton. LONDEN, 20 November. Sir William Siemens, de beroemde onderzoeker op het gebied der electriciteit, is gisteren-avond overleden. M E DEDEELINGE N a 10 Cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3