B IIV E i\ L 1 N 1). Een merkwaardig getuigenis. GEMENGDE BERICHTEN. Voor geest en hart. zuchtige bedoelingen, de volkomen rechte loos zijn. Bacninh vormt van ouds eene der rijkspoorten, Frankrijk zoekt Bacninh onrechtmatiglijk te overweldigen; daarom beval hij uitdrukkelijk aan den Prins-Mi nister den Franschen gezant mede te dee- len dat, indien Frankrijk het waagt Bacninh weder aan te vallen, China terstond eene groote legermacht zal afzenden om de Franschen te bestrijden. De Teunli Yamen moeten bovendien de handelsdirecteuren van de noordelijke en de zuidelijke havens als ook de Gouverneurs van Nangkin, Yunan en Kweichow instrueeren om troe pen en oorlogsammunitie beschikbaar te houden en soldaten aan te werven, daar bij zorg dragende dat de tractaat-havens ongemoeid worden gelaten, om de hande laars niet te storen. - De Daily News verneemt uit Hong kong dat de Chineesche kooplieden massa's specie zenden naar Kanton, hetgeen stoor nis brengt in den handel. Aangroeiende piraten bedreigen Haiphong. Zij legereu binnen eene halve mijl afstand van de stad. Noord-Chineesche tijdingen maken melding van het voortdurende aanwerven van soldaten. Te Hankow zijn er reeds 30,000 aangeworven. Het schijnt, dat de voorgenomen aan slag op hei hötel der Duitsche ambassade te Londen slechts een complot is geweest om aan geld te komen. De groote geld sommen, welke de politie voor de ontdek king van dergelijke misdaden pleegt uit te loven, hebben eenige lieden, ouder wel ken, naar men zegt, politieagenten, aan gespoord dit bedrog op het getouw te zet ten. Bij het verder verhoor van Wolff, die een Zwitser blijkt te wezen, zal het ware van de zaak wel aan het licht ko men Wat de opoffering en de liefde der Katholieken vermag, wanneer het er op aankomt de zielen hunner kinderen tegen het bederf der openbare school te vrijwaren, is in België in de laatste jaren reeds meer dan genoeg bewezen. Hunne overwinning is thans zoo schitterend, dat zelfs hunne hardnekkigste tegenstanders zich niet kun nen weerhouden die als een feit te erkennen. Een merkwaardig voorbeeld daarvan is dezer dagen gegeven door den liberalen professor De La veleye, die in de „Revue de Belgique" de volgende opmerkenswaardige woorden schreef: „Ve r- valsch de statistiek van Malou zooveel ge maar kunt, toch blijft het waar, dat de Bisschoppen binnen 18 maanden tijds in alle gewesten scho len hebben gesticht en die met meer kinderen hebben bevolkt, dan de gemeentescholen er tel len. In geen land der wereld, met uitzondering misschien van Tyrol, is zoo iets ooit tot stand- gebracht. Nemen wij aan, dat de Katholieken het bewind van den Staat in handen hebben, dat zij beschikken over de wetten, de regeering, het budget en de Staatsbeambten, en dat de li beralen van den anderen kant tegenover de offi- ciëcle scholen eigen scholen wilden stichten, hoe velen zouden zij er dan wel kunnen oprichten? De professor geeft geen antwoord op die vraag, en dat is maar goed ook, want hij zou zijn eigen schande eu die zijner partij openbaren, lntusschen is zijne bekentenis van niet geringe waarde, 't Is de oude wanhoopskreet van Juliaan: ook hier heeft de Galileeër overwonnen. Bij kon. besluit van 25 Nov. is met ingang van dien datum, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer F.van Bloemen Waanders, als Minister van Koloniën, met dankbetuiging voor de gewichtige diensten, door hem aan den Koning en aan den lande bewezen, en zijn de functiën van Minister van Koloniën tijdelijk op gedragen aan den Minister van Oorlog A. W. P. Weitzel. 's Gravenhage, 27 Nov. Vrijdag-avond om streeks 6Va uur is zekere H., ter hoogte van de Witte SociëteitsteDt in het Haagsche Bosch door twee hem onbekende manspersonen aange rand aan wien hij al zijn geld, 18Vs cent, heeft moeten afgeven, na zich vooraf te hebben ver weerd. Goudswaard, 27 Nov. In deze gemeente had jl. Vrijdag een oppassend jongeling het ongeluk zich met een geladen geweer dermate te verwon den, dat hij bijna oogenblikkelijk stierf. Rotterdam. 27 Nov. Met de werkzaamheden aan het établissement „Feijenoord" is het in den laatsten tijd weder vooruitgegaan. Voor den scheepsbouw worden zelfs weder werklieden aau- genomen. Dongjum (Friesland), 27 Nov. Gisteren is het dienstmeisje van een boer alhier woonachtig, des morgens vroeg in eer.e sloot verdronken. Haar lijk werd het eerst gevonden door haar eigen vader. Helmond, 27 Nor. Door wijlen vrouwe Ha. Vollen berg, wed. van den heer J. H. 't Sas, is onder meer een legaat vermaakt groot t 6000, aan de fundatie van wijlen Theodorus Nicolaas Beets alhier en aan het R. K. jongens-en meis jesweeshuis alhier eveneens een van ƒ6000. Amsterdam, 27 Nov. Op den Binnen-Arastel werd Zaterdag een man, koperslager van beroep, in bewusteloozen toestand door de politie gevon den. Naar het gasthuis gebracht, is hij daar overleden. Houtrijk en Polanen, 27 Nov. Door den rijksveldwachter C. Kooy alhier is tegen een ze vental personen proces-verbaal opgemaakt wegens het ontvreemden van steenkolen, toebehoorende aan de beetwortelfabriek Holland alhier. Hasselt, 27 Nov. In deze gemeente is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. een 84jarige zieke grijsaard iraar men denkt in een ijlende koorts naar buiten gegaan en niet terugge keerd. Men vreest dat hij verdronken is. Haarlemmermeer. 27 .Nov. Heden-namiddag te 2 uur is afgebrand eene boerderij bewoond door C. J. v. d. Kraats, aan den Sloterweg, bij den Vijfhuizerweg. Alles was tegen brandschade verzekerd. Een modern predikant dat wil zeggen: een van een geheel nieuwerwetsche soort, doet tegenwoordig in een der Zuidelijke Staten der Amerikaansche Unie veel van zich spreken. Het is een soort van hulpprediker, en in de wande ling heet hij de satisfying preacherde „tevre- denstellings-predikant." Wanneer hier of daar eene gemeente met haren leeraar overhoop ligt, wordt deze predikant ontboden. Hij preekt zoo vervaarlijk slecht, dat de gemeente, nadat ze hem een of tweemaal gehoord heeft doorgaans onmid dellijk de noodige stappen doet om zich met haren ouden dominé te verzoenen. Op deze wijze moet hij reeds in meer dan ééne gemeente den ver stoorden vrede hebben hersteld. Volgens een middel, dat de Deutsche Fischereizeitungmededeelt, is het mogelijk een geschubden visch in een paar minuten met een gewoon keukenmes af te schrapen, zonder de huid van den visch te beschadigen. Het bestaat daar in, dat de visch door afschubbing van het rng- gemerg van de hersens, en dat wel door een steek achter de kieuwen, gedood, dan met een doek afgewreven en zoo van alle slijmerigheid bevrijd wordt; daarna moet hij twee a vijf seconden in heet, bijna kokend water van 50 a 60o R. ge doopt worden. In twee minuten is het schubben dan gedaan. Of het recept probaat is moet eene proefneming bewijzen. De Japanners zijn een praktisch volk. In de nabijheid van een haven hebben zij een fort gebouwd, maar groote moeilijkheden gin gen daarmede gepaard. Om nu de deugdelijkheid van de nieuwe sterkte op de proef te stellen, moesteen Japansch pantserschip die een dag lang bombardeeren. Bij het einde van het bombarde ment bleek het, dat het fort aanmerkelijk be schadigd, ja gedeeltelijk geheel verwoest was; en nu beginnen zij van voren af aan te bouwen om de muren nog steviger en meer wederstandbiedend te maken. Praktisch, maar eenigszins kostbaar! I n h e t Handelsblad van 24 Nov. wordt per advertentie gevraagd een baker die niet eigen wijs is. Of ze te vinden is? De eischen worden tegenwoordig wel hoog gesteld!!! De Duitsche marine heeft thans ook een duivenpost. Deze dient om de beide vuur schepen op de Eider met den vasten wal in com municatie te houden. Regelmatig worden op die wijze berichten van die schepen naar het loods- station overgebracht, waar het gouvernements stoomschip Triton gestationeerd is om in geval van nood hulp te kunnen verleenen. Vooral bij de laatste stormen heeft deze duivenpost belan grijke diensten bewezen. Een vroolijk proces, dat aan de bekende „kamerjacht" herinnert, houdt de ledig— loopers te Parijs in spanning. Op de kamers be neden een bekend schilder kwam eene even bekende concertzangeres wonen, die van 's middags 12 uur tot 's avonds 7 uur, onder begeleiding van pianomuziek, allerlei sentimenteele en andere romances, bravour-aria's enz. uitgalmde. De schil der, tot vertwijfeling gebracht, ziet het eerst op een accoordje te gooien, maar dat baat hem niet. Toen zond hij aan de diva een brief, waarin haar werd aangekondigd, dat een lid der maatschappij tot dierenbescherming te harent een onderzoek zou instellen naar de al dan niet juistheid van het gerucht, dat zij honden en katten mishandelde en, om zulks te verbergen, dan op de piano speelde. De woedende zangeres spoedde zich naar den commissaris van politie, die haar raadde, te lachen met den poets. Zij deed dat en zong en speelde als vroeger. Nu vond de schilder een ander middel, om haar te storen. Hij boorde een gat door zijn vloer en haar plafond, bracht daarin een buis en aan het einde der buis vier of vijf trechters. In deze trechters gingen hij en zijn vrouw en zijn kinderen en zijn dienstbode als bezetenen gillen. De verbaasde zangeres werd stom onder zulk een helsche potpourri van ge luiden en liep weder naar de politie. Deze deed een onderzoek en ontdekte weldra van waar de akelige klauken kwamen. Nu heeft de zangeres den schilder een proces aangedaan en een be scheiden eisch van 20,000 frks. schadeloosstelling gevorderd. Op het geneeskundig congres, te Glasgow gehouden, heeft Dr. W. Wallace de aandacht gevestigd op het ongeschikte van tarwe brood als voedingsmiddel. Het gemis van phosphor- zurekalk in tarwemeel moet volgens hem beschouwd worden als een der voornaamste oorzaken van klierziekten bij jonge kinderen. Daarentegen zou havermeel veel gezonder eD voedende! zijn. Naar wij vernemen is het den heer J. M. Ledeboer te Borne gelukt een automatischen wissel uit te vinden, waardoor het onmogelijk wordt dat een spoortrein, die een voorgeschreven weg moet volgen, op verkeerde rails komt. Voor de sneltreinen is deze uitvinding van 't grootste belang, daar, al liggen al de wissels verkeerd, de trein toch op de goede rails moet blijven. De toe stel is buiten bereik van het dienstpersoneel, zoo dat dit niets aan den loop van den trein kan veranderen, hetgeen wel het geval was met den vroeger beproefden rectificateur. De heer Ledeboer is bezig patent voor zijne uitvinding in het bui tenland te nemen. De brievenbestellers te Scheve- ningen hebben bij reeders en kooplieden welwil lende ondersteuning gevonden voor hun verzoek om 's Zondags van de bestelling van couranten en gedrukte stukken te worden ontheven, ten einde op die wijze de Zondagsrust slechts voor het aller noodzakelijkste te missen. Spoedig zal in den handel alge meen verkrijgbaar zijn eene nieuwe soort van perkamentpapier, dat veel sterker zal wezen dan het gewone. Er is namelijk een nieuw middel gevonden om geweven stoffen in een perkament achtige stof te veranderen. Geweven katoen wordt van alle appretuur ontdaan en daarna door een bad gehaaid, waarin zich zeer fijne papierstof be vindt, dat zich in de poriën vasthecht. Dit ka toen wordt op de bekende wijze met zwavelzuur behandeld, uitgewasschen, gedroogd en opgemaakt, waarna het in perkament is overgegaan en ge heel waterdicht is geworden. Z a t e r d a g-n acht zijn in een koffie huis in de Nes te Amsterdam door rechercheurs dobbelaars overvallen. De voorwerpen en het geld werden in beslag genomen. Een arme daglooner te Par ij s was ten gevolge van een of ander buitenkansje in het bezit gekomen van 80 fr. Ongelukkig werd hij onderweg door een vriend overgehaald een kroeg binnen te gaan; men begon te spelen, en al heel spoedig was er van de 80 fr. geen centime meer over. Wanhopig over zijn verlies, durfde de man niet terug te keeren naar zijne zieke vrouwen zijne kinderen, bleef den geheelen nacht op straat ronddwalen en eindigde met 's morgens in de Seine te springen om een einde aan zijn leven te maken. Toen een paar varensgezellen hem met veel inspanning op het droge hadden gebracht, wendde hij zich plotseling tot hen met den uit roep: „Ik heb 100,000 franken!" De man was krankzinnig geworden. Twee kooplieden in antiquitei- ten vielen eergisteren met hun wagen bij Oldetrijne (Friesland) om. Het paard ging op hol en de beide reizigers kwamen in de sloot terecht, door den val vrij wat gekneusd. Hunne financiëele schade is aanzienlijk, daar het antieke porselein enz., door hen opgekocht, geheel ver brijzeld werd. Te Deventer komen nog steeds veel appelen aan de markt. De prijzen zijn nog bizouder laag; de beste paradijs-appelen kunnen nauwelijks f2 per mud opbrengen. De lsle luitenant Von Reichen- bach van het Pruisische leger ziet zich plotse ling met zes ridderorden bedeeld: een Russische, een Italiaansche, een Spaansche, een Belgische, een Zweedsche en een Beiersche, en hij verwacht er binnen kort nog minstens even veel, nl. van Oostenrijk, Frankrijk, China, Japan en de ove rige Staten, die vertegenwoordigd waren bij de jongste manoeuvres in Duitschland. De jonge officier was in die dagen aan de buitenlandsche officieren, die de manoeuvres bijwoonden, als gids en leidsman toegevoegd. Daar luit. Von Reichen bach verscheiden talen spreekt, heeft hij dezen regen van courtoisie-lintjes wel verdiend. Zekere landbouwer K. D. in de ge meente Ooststellingswerf begaf zich met zijn hond in de weide. Dadelijk kwam een ram af op den hond, die uit vrees zich naar zijn meester spoed de. Toen de ram den houd wilde stooten, ont snapte deze, met dat gevolg dat K. D. den stoot kreeg, waardoor zijn scheenbeen letterlijk door mid den gestooten werd, zoodat hij op een hek, dat op den dam stond, huiswaarts moest worden gedragen. Een Arnhemmer gaf aan een re paratie-kleermaker eene gekleede jas mede om te keeren. Eenigen tijd daarna komt de man de jas afleveren, maar ze paste niet, zoodat hij ze opnieuw medenam, doch f 4 voorschot vroeg en bekwam. Na weken wachtens verneemt de eige naar van het kleedingstuk, dat zijn tailleur naar elders was vertrokken, zonder achterlating van de jas. Dezer dagen ontving die heer per post een schrijven met ingesloten nota en een lom bardbriefje groot 2,50 waarop een jas beleend stond. De nota was 6.90, waarvan 4 afge trokken, zoodat nog 2.90 moest betaald wor den. De brief luidde: „Mijnheer, wegens verhui zing zend ik u dit briefje en nu krijg ik nog 40 ct. van u, maar die schenk ik u. Zijt ge groet." Voor die schenking kan nu de eigenaar zijn jas uit de lombard doen halen. De e 1 e c t r i c i t e i t begint meer en meer een rol te spelen bij tooneelvertooningen, waar zij dan ook op allerlei manieren een too- verachtigen indruk kan teweegbrengen. Zoo wer den onlangs in de hofopera te Weeuen zwermen dansende en flikkerende vuur-vliegjes in een tro pisch bosch voorgesteld door een aantal kleine electrische gloeilampjes, die aan dunne draden hingen, en afwisselend ontstoken en uitgedoofd werden, naar willekeur. In Amerika vervaardigt men thans gaspijpen van papier. D^ze pijpen zijn niet alleen volkomen dicht en veel goedkooper dan ijzeren buizen, maar zij bezitten ook eene groote weerstandskracht tegen schokken en stooten. Niet tegenstaande de wanden slechts 3/5 Eng. duim dik zijn, kunnen zij toch een druk van meer dan 15 atmosferen verdragen. Men kan ze ook inden grond leggen en aangezien zij een slechte warmte- leider zijn, zullen ze niet zoo spoedig bevriezen als ijzeren pijpen. Uit Londen wordt aan d e Amster dammer geseind: De rechter in de Theems-poli- tie-rechtbank heeft heden, op verzoek der Regeering bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd tegen twee personen, die in Whitechapel (Londen) za ken deden als Nederlandsehe kooplieden, eene succursaal in Nederland hebbende. Hunne namen zijn Alexander Reeves en Markus Reeves. Zij handelden in bloembollen en hunne zaak was gevestigd in Tenter-street, Whitechapel. Zij wor den beschuldigd van oplichterij tot een bedrag van zes duizend pond sterling. Voor een der Londensche recht banken werd onlangs een geschil op eigenaardige wijze beslist. Het betrof de hoedanigheid van twee monsters koffie. De rechter was van oordeel, dat met het beste zou doen, met de gezworenen het aftreksel van beide soorten te laten proeven. Er werd nu in een der vertrekken koffie gezet voor de juryleden; de rechter kreeg ook een paar koppen in zijn kamer, en zoo deed men uitspraak in deze „quaestie van smaak." Te Berlijn wordt tegenwoordig een tentoonstelling gehouden van poppen. De deelnemers zijn ongeveer honderd personen, die zich met het maken en kleeden van poppen bezig houden. Een duizendtal poppen is aangevoerd, afwisselende in grootte van één duim tot den omvang van een vierjarig kind en gedost in klee deren van alle tijdperken en alle dames. Vooral op de kleederdracht komt het hier aan eu op het gebied van de miniatuur-confectie hebben de meeste inzenders dan ook een buitengewonen smaak aan den dag gelegd. Bij deze gelegenheid zij her innerd, dat de geheele poppenfamilie, die in de kinderwereld zulk een belangrijke rol speelt, haar naam heeft te danken aan Poppda, de gemalin van Keizer Nero, die zich van een masker voor het gezicht bediende, om de schoonheid van de huid tegen de invloeden van het weer te beschermen. Dezer dagen werd, in een bierhuis in de Warmoesstraat te Amst., ontvaDgen en in han den vau de politie gesteld een tienguldenstuk,dat bij toetsing bleek valsch te zijn. Het draagt de beel tenis van Willem I en het gewone randschrift. Men zij dus op zijn hoede. Een nieuw zeemonster. De beruchte zeeslang zaliger gedachtenis is verdrongen! De kapitein Seymour van de Amerikaansche wal- vischsloep Hope on, heeft een nieuw zeemonster ontdekt. Seymour is dezer dagen te Panama aangekomen, na een tocht van vier maanden op den Stillen Oceaan. Op de hoogte van St. Elm, in den groep der Pareleilanden, heeft hij, naar hij verhaalt, een zeepaard gezien. De beschrijving die hij er van geeft, is nog al aardig: Het dier heeft een paardehoofd met twee hoornshet lijf is ongeveer twintig voet lang, bruin met zwarte plekken; het heeft vier pooten of zwemvinnen en een langen staart in tweeën verdeeld. Kapitein Seymour was met eenige matrozen op de walvisch- vangst, toen hij het zeepaard statig uit het water zag verschijnen. Later heeft hij het nog verschei dene malen gezien, doch „de zaken voor alles" zeide de kapitein, en hij vervolgde zijne wal-- visschen, in plaats van zich over het zeepaard te bekommeren. Het is inderdaad spijtig dat hij het exemplaar niet meegebracht heeft! „H oud mejaseven vast!" riep een heer te Luik, die twee vechtenden wilde schei den, terwijl hij eer. der omstanders zijn nieuwe overjas, waarvoor hij pas 75 fr. had betaald, toewierp. Toen hij na het volvoeren van zijn goed werk zijn overkleed weer wilde aantrekken, be merkte hij met lang geen aangename gewaar wording dat de wandelende kapstok inmiddels was verdwenen. Men herinnert zich dat denöen Februari 1882 door de Belgische justitie eene premie van 25,000 fr. werd uitgeloofd voor de ontdekking van den moordenaar van advocaat Beroays en dat den 7en Maart, op aanwijzing van den kellner FÜ3er, Léon Peltzer aan het cen traalstation te Keulen in hechtenis werd genomen. Te vergeefs heeft genoemde Fiiser sedert getracht in het bezit der uitgeloofde som te geraken; de Belgische justitie ontkende dat de moordenaar door hem ontdekt zou zijn, daar hij slechts behulpzaam geweest was bij zijne aanhouding. Daarvoor bood zij hem 2000 fr. aan, welke hij vóór zekeren termiju behoorde te aanvaarden, tenzij hij liever in rechten de volle som mocht willen eischen. Füser heeft zich daarop tot den Duitschen Rijks kanselier gewend en zijne tusschenkomst verzocht, maar inmiddels toch maar het zekere boven het onzekere verkozen, en is vóór eenigen tijd de aangeboden 2000 fr. te Brussel gaan halen. Het is ook zeer de vraag of de Duitsche R-geeriug zijn eisch wel ooit langs diplomatieken weg zon ondersteund hebben. Wehe, wenn sic losgelassenl De redactie van het Duitsche blad „Dichterheim" heeft den zeldzamen moed gehad, prijzen voor eenige ge- dichten:uitteschrijven. Meer dan duizend dichters hebben den Helicon bestegen en de spranken van hun dichterlijk genie aan het papier toever trouwd. Zelfs de zeer bescheiden premie van 50 Mark heeft den stroom van inzendingen niet kun nen keeren. De ongelukkige leden d r jury hebben drie maanden uitstel gevraagd voor de beslissing. Van de medailles voor de Ten toonstelling zagen we dezer dagen afbeeldingen in het Nbl. v. d. Boekhandel. Voor zoover men uit deze afbeeldingen besluiten mag tot het werke lijk voorkomen, kunnen wij niet vinden dat de ontwerper heel gelukkig is geweest. De eene zijde maakt den indruk, dat men Z. M. den Koning een lint voorhoudt om er aan te ruiken en zijn achterhoofd wordt tegengehouden als door het bekende toestel van den photograaf. Op de keer zijde is de Faam afgebeeld, die een krans in de hand houdt, maar zoo onrustig is haar beweging dat men zich verwonderen zou, indien hij op de slapen kwam van degenen, voor wie hij bestemd was. De eerste indruk is, dat zij er het hoofd mee wil vangen van het naakte jongetje, dat als ruiter te paard op een draperie zit, tenzij men uit diens houding moet opmaken, dat hij hard wegloopt, om niet door den krans te worden geraakt. Al dus de Arnh. Ct. Gevallen op het veld van eer\ De spoor- wegarbeider Du Ru zag Zaterdag-avond bij het station Bussum een steen op de rails liggen toen een trein naderde, hij bukte zich om het voorwerp nog te verwijderen, viel en werd door den trein verpletterd. The Daily News houdt den Lord-mayor als exempel voor om te doen wat burgemeester Buis van Brussel in de vorige week deed. Deze ijverige magistraat, die zich blijkbaar den Khalif Haroen al Raschid tot model koos, heeft op een nacht van de vorige week, zonder aan iemand van zijn plan kennis te geven, alle politie posten en bureaux geïnspecteerd en het moet tot lof van de BrusseLche politie gezegd wor den alles in de beste orde bevonden. Een krant in Colorado kondigde aan, dat zij niet langer verscheen, daar haar uit gever afwezig was. Een collega vermeldde dit in de volgende Terschoonende maar toch duide lijke woorden: „Men zag den uitgever het laatst onder een boom staan en eenige mannen aan een touw trekken." Een koopman te Marseille, bij wien vier malen in één jaar ingebroken was, heeft nu op zijn kautoordeur de volgende waar schuwing aangeplakt: „Bericht aan heeren dieven om de deuren niet meer open te breken; de kas is ledig". Het middel schijnt probaat, want sedert dit bericht is er niet meer ingebroken. Wanneer men iets verloren heeft, dan eerst voelt men eerst zijn waren prijs. Een edel mensch denkt ook edel over den onedele. Draag nooit aau anderen op, hetgeen gij zelf kunt Vtrrichten. Bezie alles van de goede zijde. Niets is moeilijk, als het maar met liefde gedaan wordt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 2