4 MARKTBERICHTEN. Voor geest en hart. Hij die zijn werk blijmoedig doet, De dingen op hun beloop laten. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS- Haarlem 1 Dec. Door het prov. bestuur van N.-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed: lo Het driejarig onderhoud der duinen op liet eiland Vlieland, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. (Raming ƒ3450 per jaar.) Minste inschrijver de heer JJ. Bakkerte Terschelling, voor de som van ƒ2859 per jaar. 2o Het driejarig onderhoud van liet jaagpad c. a. langs het Zuider- en een gedeelte van het Noorder- Spaarne. (Raming j 980 per jaar.) Minste inschrijver de heer J. Visscher, alhier, voor de som van ƒ930 per jaar. De ledeu van de »Tatesclub« hier ter stede hebben hunne pogingen om gelden in te zamelen voor de nagelaten weduwe en hare kinderen van den zoo ongelukkig om gekomen werkman der gemeente-reiniging met uitstekenden uitslag bekroond gezien en ziju daarvoor den milden weldoeners dank baar. Het ingezamelde bedrag beloopt 241,46, waaronder f 21.56 van de werk lieden der gemeente-reiniging zeiven. Kunstnieuws. Kerknieuws. mededeelin gen d 10 Cents per regel. Kinderen en personen die de cap sules ran Guyot niet kunnen innemen, moeten hunne verkoudheid verzorgen met de Pdte Regnauld. Dit heerlijk bonbon dat door de uitstekeudste leden van de genees kundige Academie van Parijs gewaardeerd wordt, neemt onder de borst-bonbons de eerste plaats in. Het pate vau Regnauld bevat geeu opium en men kan er van ge bruik maken zoodra men bespeurt dat men hoesten moet. Men kan zich er van be dienen dadelijk na den maaltijd. Een beproefd vriend. Men vindt tegenwoordig in bijna elke familie een mid del dat ongemeen snel populair geworden is; het zijn de door de eerste autoriteiten der ge- nceikuude onderzochte en aanbevolene Zwit- sche Pillen van den Apotbèker Rich. Brandt. Met eene doos, die voor meer dan eene maani toereikend is en in de Apotheken 70 cents kost. is iedereen in het bezit van een krachtdadig en onschadelijk huismiddel. De talrijke resultaten en de vele aanbe velingen hebben dit preparaat overal bur gerschap verleend; het reinigt bet bloed en is by vele chronische ziekten zeer werk dadig. Men gelieve nauwkeurig acht te geven dat elke doos als etiket een wit kruis op een rood veld draagt en voorzien is van de haudteekening van Rich. Brandt. het meelvat. De meeste dames nu «ouden onder dergelijke omstandigheden eenige oprecht ge meende gillen hebben geuit en daarna in allerijl naar den zolder zijn gevlucht; maar deze bezat in meer dan gewone mate werkelijken moed. Zij riep den knecht en beval hem het geweer te krijgen, den hond te roepen en op een behoorlijken afstand te gaan staan. Toen klom zij halverwege de trap op en begon toen met een lat naar het vat te stooten. Daar verscheen de muis op den vloer. De hond stoof op haar los. De knecht vuurde en doodde den hond. De juffrouw verloor haar be wustzijn en viel van de trappen, en de man, den kende dat zij ook was gedood en vreezende, dat hij voor moord zou worden gevat, verdween en is sedert nog niet gezien. De muis ontsnapte. Bij Denning in Nieuw Mexico is Zaterdagavond weer een spoortrein geplunderd. De roovers, vijf gemaskerde mannen, waarschijnlijk eowhoys, lichtten een paar rails van den weg, deden den trein ontsporen, waarbij de machinist werd gedood en stalen daarna uit den postwaggon een bedrag van 600 dollars. Troepen doorkruisen den omtrek om hen op te sporen. Hoeveel franks de laatste oorlog aan Frankrijk gekost heeft, vertelt ons de chef der Fransche rekenkamer. Het bedrag is 8 milli- arden 356 millioen franks. Dit zijn echter nog lang niet alle krijgskosten, de uitgaven der steden moeten daarbij nog worden opgeteld. 8.856.000.000 is overigens een respectabel cijfer, lloe veel tijd zou men noodig hebben om er over te tellen? Als iemand met alle kracht aan het werk gaat, dau zal hij per minuut slechts 100 getallen kunnen tellen en hij zou dus in 't geheel ongeveer 159 jaren noodig hebben om bovengenoemde cijfers te tellen Ruim 200 uitgevers en boekhan delaren, op verschillende plaatsen in Nederland gevestigd, hebben aan den Minister van Water staat enz. een adres gericht, waarin zij bezwaren opperen tegen de bestaande postregeling van drukwerk naar Indië, die het hun onmogelijk maakt om met hunne Fransche, Duitsche en Bel gische vakgenooten voor do levering van boeken, tijdschriften en dagbladen naar ludië te concur- reereu. De uitgevers en boekhandelaren van die landen kunnen toch boeken, tijdschriften en dag bladen verzenden voor het halve porto, dat in Holland voor dezelfde zaken naar Indië wordt be taald. Adressanten verzoeken op dien, in hun adres nader toegelichten grond, dat het mailporto van drukwerken worde ingericht op denzelfden voet als ir, België, Frankrijk en Duitschland. Een opmerker las dezer dagen in een der winkelstraten te 's Hage, te midden eener 5 December étalage: Groot azoortiemend van St. Nicolaas-kadeelen. Deze winkelier is kennelijk zijn tijd vooruit. Te Hilversum werd dooreen hol- lend paard met kar de sierlijke lijkkoets omver- geslairen, waarin Hilversums oudste ingezetene dezer dagen in bijna 93-jarigen ouderdom over leden grafwaarts werd gereden. Leeft in den regel welgemoed. Een wetenschappelijk man kent men vooral daaraan, dat hij beter dan iemand anders weet, wat hij niet weet. Hoe zwakker, hoe leugenachtiger: hoe krachtiger, hoe waarachtiger. Wat krachtig is in zich zelf, gaat zonder omwegen rechtuit, als een 4>ijl of een kogel op zijn doel af, doch wat met b ichten en op slinksche wegen gaat, dwaalt en faalt. Gelijk de klimop raster zijn ranken steeds om brokkige muren klampt, vat de mensch met zijn gedachten inniger wat hij bejammert. Iemands omgeving leert ons zoo licht iets naders omtrent zijn persoon. Wie van het beginsel uitgaan om de dingen maar op hun beloop te laten, kunnen niet ver standiger doen dan dien regel toe te passen op de lasteringen en valsclie voorstellingen, waaraan zij zeiven ten doel staan. Als zij maar hunne ziel en lijdzaamheid bezitten, en huDne bedaardheid en zelfbeheersching behouden, wanneer zij miskend of verkeerd begrepen worden, kunnen zij er zeker van zijn, dat zij eene veel gemakkelijker en wis ser overwinning behalen, dan als zij volstrekt wil len vechten met ieder, dien zij als hun vijand beschouwen. De waarheid is groot en zij zal zegevieren, zegt een Latijnsch spreekwooid. Men kan nog verder gaan en zeggen, dat de waarheid eigenlijk niet door ons geholpen behoeft te worden. Zij zal zich wel door eigene kracht zegevierend een weg banen- Als dan de storm des lasters woelt, als naijver hevige en bittere driften heeft geteeld, die op hare beurt zich gewapend hebben met de wreede wapens van leugen en boosaardigheid, ziet de verstandige man in. hoe wijs liet is de dingen maar op hun beloop te laten. Laat den storm overwaaien, maar breng u zeiven geen kneuzingen toe door rruch- telooze pogingen om u tegen de woeste vlagen te verzetten. Laat hem begaan en hij zal om u heen- loeien zonder u te deren; en van lieverlede zal de orkaan uitgewoed hebben, en gij zjjt nog juist wat gij waart, voordat hij opstak mits gij zoo verstandig zij*, geweest om alles maar stil op zijn beloop te laten. Een pleizig complim ent. In eer. bericht over een landbouwte ritooustellirg, in een klein platte lands plaatsje, kwam het volgende voor: „Bijna op elke bladzijde van den catalogus, voor zoover die namelijk het vee behandelt, ontmoeten wij de tarnen onzer gemeentenaren". Dure tijden. Iemand las het affiche van een opera-voorstelling, waarin een beroemde zangeres zou optreden. Hij bemerkte, dat, voor dien avond, de stalles op 6 den stonden genoteerd. „Wel, wel!" riep de man uit, „wat een geld! Zes gul den voor een stal en dar. nog maar een paar unr! Wat vragen ze dan hier in vredesnaam voor een koetshuis?!" Snugger. Een kianke liet den dokter komen, die, na hem onderzocl t te hebben, tot de con clusie kwam, dat hij „den steen" hal. „Dus, wees maar heel gerust!" sprak de Esculaap, „ik zal er u wel afhelpen." De kranke zag hem ver baasd aan en vroeg: „Is u dan ook al steen houwer?" Een goede raad. „Heer Burgemeester, gis teren heeft mij iemand voor ezel uitgescholden, en r.u wou ik u verzoeken, procet-verbaal tegen hem op te maken!" „Dat zou ik in uw plaats niet doen, de Vries!" „Waarom niet?" „Hij kon wel in staat wezen het te bewijzen, en dan ben je openlijk geschandvlekt." Sarcasme. Een zeker iemand, die om zijn domheid der. bijnaam van „ezel" kreeg, at zoo veel en zoo gauw, dat een spotvogel hem den raad gaf, ten strijde te trekken tegen de Alchi- nezen, daar hij zich zoo uiterst handig wist te bedienen van het wapen, waarmee Simson drie honderd zijner vijanden verslagen bad. Slim. Doe als ik en lieg niet! Ik heb twee portemonnaies. Den eersten lieb ik gedoopt: niemand" den anderen: „De gansche wereld." Mijn geld steek ik in den eersten, in den tweeden rdets. Vraagt men mij nu om geld ter leen, dan haal ik den eersten te voorschijn en zeg, dat ik geen cent in de gansche wereld be zit en dat, wanneer ik geld noodig heb, ik zelf dit eerst bij iemand moet leeuen. Zoo lieg ik niet, blijf goede vrienden en behoud mijn geld. Critiek. Iemand, die wat aan muziek deed en gaarne voor componist wilde doorgaan, had een treurmarscb gemaakt. Hij noodigde onlangs een tiental vrienden 's avonds bij zich en zou zijn nieu wen marsch op de pianino eens laten hooren. De marsch scheen oneindig en de een na den ander begon te geeuwen en te draaien op zijn stoel. Eindelijk stond een der vrienden op, ging naar hem toe e i fluisterde hem in 't oor: „Zijn we nog ver van 't kerkhof?" BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: A Mandemalter en A Smit; S van Emmeii en J de Vries; A de Waal Malefijt en C Storte- beker; E J Hendriks en M Ilogeues. Getrouwd: M v. Hesteren en M Vervat; P v. Sta veren cn W Heesterbeek; HA Hassink en It A Perrin; C v. Kasteel en A v. Watum; J de Stoppelaar en J J v. Duijl; H Poelman en K Witte; JA de Jong en A Dolkemade; W J Jegskoot en A Gootjes; H Le Noble en J J v. Eeden; W J Sprengers en M E J v. Gelder; G H Konings en E Schoos; J Toeset en C Kuijer; C v. d. A^oort en M J v. d. Boom. Bevallen: J Baronesse van Lijnden geb. Teding van Berkhout d. MM Pennelcamp geb. Rees z. J v. d. Raadt geb. Huijboom d. A v. Alphen geb. de Boer z. M II Bender geb. Antonisse z. A M C v. d. Broek geb. Boogaert z. DM Sieraad geb. de Bruin d. H Klnijt geb. Bos d. H Keerwolf geb. Vrugt z. J Smit geb. Lijnslager z. H J v. Zutphen geb. Moet z. B P J Hogeveen geb. van Brero d. E Bouwer geb. Wallbrink d. J E L T v. d. Berg geb. Tombergh z. M Heijboer geb. v. Niekerk z. E E M Serne geb. Kuijken z. E D van Beek geb. Moet z. C Hond geb. Stokman z. M Schweitzer geb. Kruupz. J M de Graaf geb. Heemskerk z. Overleden: DEM Bosch 6 mn. d. Wolstraat; J P Vroom 15 j. z. Nieuwe Spaarnw. straat; J L J Tomson 72 j. Anegang; C J Crombouw 5 mn. z. Nfeuwe Kruisstraat; Een als levenl. aangeg. kind van het man nelijk geslacht van C A Neugebauer Teijlerstraat; J P Meijer 64 j. L. Poellaan; J J Slebe 7 mn. d. Heeren laan; A Sernee 70 j. eclitg. van P Krnijer KI. Hout straat; Een als levenl. aaugeg. kind van het mannelijk geslacht van J A Veering Kenaustraat; W Piers 86 j. Jansstraat; C Temme 65 j. Schootersingel; A van Veen 22 mn. z. Essenstraat; H van Musscher 2 j. d. L. Heerenvest; A J Schertzer 85 j. Baan; H D Mathot 7 dg. d. Cornelissteeg; L Hijmensen 13 mn. z. Oostvest; J M Kooij 1 mn d. K. Jansstraat; M E Knop 6 mn. d. Gr. Heiligland; P M van Servelle 72 j. wed. H v. d. Prangen Barrevoetesteeg; R Roos dorp 68 j. Gr. Houtstraat. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 29 November 1883. 1. H. van der A. te Haarlem, slaan f 8 boete 3 dagtn subs. gev. straf c. e. 2. S. R. zonder woonplaats (gedet.) Bedelarij 14 dagen gev. straf c. e met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 3. S. v, d. W. te Breda (gedet.) feit en straf als voren. 4. J. J. J. en G v. d. V., de 1ste te 's Herto genbosch de 2de te Krimpen a/d Lek (gedet.) Bedelarij in verbinding, ieder 3 maanden gev. straf en solidair in de kosten, met last als voren. 5 J. de B. zonder woonplaats (gedet.) L'indloo- perij, bij zich hebbende vjjlen en andere werk tuigen. Twee jaren gev. straf c. e. 6. P. K. te Zaandam moedw, misli. f 3 boete of een dag snlis. gev. straf, c: e. 7. L. v. d. W. te Haarlem, moedw. mish. 8 dagen gev. straf c. e. met vrijspraak van het meerdere ten Ia9te gelegde. 8 E. Th. li, en J. II. S. te Amsterdam moedw: mish., ieder Eene maand cell: gev: straf f 8 boete of een dag subs, cell gev. straf en solidair in de kosten. 9. B. h te Monnikendam, rebellie, bij verstek 8 dagen gev. straf. c. e. 10. G. M. te Spaarndam, geweldpleging tegen de politie 15 dagen cell. gev. straf c. e. 11. J. P. te Velzen, geweldpleging tegen de politie, 15 dagen cell. gev. straf c. e. 12. J. B, te Wormerveer, openbare dronken schap en rebellie, f 10 boete of 3 dagen subs, gev. straf en 14 dagen gev. straf c. e. Onder de verdienstelijke leiding voor haren ij ver vollen directiur, denbeer N. H. Andriessen,ghi de Manuen-zangvereeniging Crescendo Donder dag-avond in de muziekzaal der Soc. Vereeniging een conceit, met medewerking van Mejuffrouw J. G. Heijer uit 's Graver.liage en den lieer Leander Schlegel a'hier. Een vrij talrijk publiek vulde de groote zaal en smaakte ongetwijfeld veel genot bij de uitvoering van het rijk pro gramma van dezen sclioonen avond. Crescendo, als naar gewoonte flink geleid, zong met kracht, reinheid en eenheid, een enkel vlekje uitgezon derd, dochvolmaakt is er niets. In het kleurrijke nummer de itwijkeling en van Gevaert alsmede in Wie zijt gij? van Heinze, beide be kroond op den Zangwedstrijd te Amsteidam den 7den Juli 11. ontwikkelde Crescendo bare be wonderenswaardige krachten. Met het beste re sultaat werden ook de overige koornummers ten gehoore gebracht eu waren we in de gelegen heid de fijne nuanceering te bewonderen, waar door Crescendo zich zoo bij uitstek karakte riseert. Met hel meeste genoegen hebben we kennis gemaakt met de talenten van Mej. Ileijer, eene jonge artiste, die op Crescendo's concert bare intrede in de kunstenaarswereld deed. Deze jeugdige artiste beschikt over eene zeer fraaie sopraaustem, die groote gemakkelijkheid uan groote buigzaamheid paart. Alleraangenaamst is haar geluid, keurig de methode en uitmuntend de uitdrukking. Vooral in het aria Mignon van Thomas, had Mej. Heijer gelegenheid de ont wikkeling van haar talent te toouen. Zij zong dit scboone lied met innige toewijding. Met warmte werd Mej. Heijer door het publiek toe gejuicht, zoodat zij nog een allerliefst lied van Jadassohn ten biste gaf. Inderdaad de vele en goede hoedanigheden van Mej. Heijers talent hebber, ons getroffen. Met veel hoop voor de toekomst van deze jonge kunstenares, roepen wij baar dan ook tot wederzieus toe. DetleerLeander Schlegel bracht behalve zijn eigen compositie die Loreley, Ballade), twee toonscbep- pingen van Schumann en eene van Chopin ten gehoore. Als altijd speelde de Heer Schlegel met overtuiging, met gevoel en met uitdrukking. Zijn spel draagt het kenmerk van technische vol making eu genialiteit, het munt uit door eene rhytmische puntigheid, eene keurigheid vau schakeering, eene afgerondheid en fijnheid, die inderdaad hare wederga ver hebben te zoeken. Groot was de bijval die de gevierde kunstenaar met de vertolking zijner soli verwierf. Het Bestuur der Manuen-zangvereeniging dank zeggende voor het geschonken genot, mag ook zeker voor dezen avond een woord van hulde aan den talentvollen directeur, den Heer N. H. 4»- driesstn, niet achterwege blijven en verdient ten slotte de Heer P. van Kessel, die het koornum mer Fischers Meeresstille und gliickliche Fahrt zeer verdienstelijk op den fraaien vleugel bege leidde, een woord van innige waardeering. Op verzoek van den Zeer Eerw. keer Deken alkier, aldu* lezen wij in de Nieuwe Courant van Alkmaarkad Z. D. H. Msgr. Bottemanne, Bisschop van Haarlem, ziek wel willend bereid verklaard onze stad met een bezoek te vereeren en bij die gelegenheid een Pontificale Mis opte- dragen. Die hooge onderscheiding viel Alkmaar's Katho lieken jl. Zondag te beurt, 's Avonds te voren was Z. D. H. aan de pastorie op bet Verdronkenoord afgestapt. Geen wonder dat de Katholieken de eer van dat hooge bezoek op prijs stelden. Reeds vroeg in den morgen wapperde de driekleur bij vele ingezetenen en lang voor den aanvang der godsdienstoefening was het ruime kerkgebouw van St. Laurentius met een talrijke menigte gevuld, die met span ning de komst van den geliefden kerkvoogd verbeidde. Zelfs andersdenkenden gaven door bun tegenwoordigheid blijk van hunne belangstelling. Door een talrijke pries terschaar aan de hoofddeur der Kerk opgewacht, deed de Bisschop om half elf zegenende Zijn plechtige intrede en begon de II. Dienst, daarbij geassisteerd door een breede schaar Geestelijken. Het zangkoor voor deze gelegenheid versterkt door eenige uitnemende krachten zoo van hier als elders, voerde zeer verdienstelijk de derde Mis van Verhulst uit. Na het Evangelie hield Z. D. II. een korte toespraak. Blijkbaar aangedaan wees Msgr. er op hoe Hij volgaarne had gevolg gegeven aan de uitnoodiging van den Zeer Eerw. Heer Deken om in Zijn geboortestad een plech tige Pontificale Mis optedragen. Alkmaar toch was en bleef Hem dierbaar. Hier ontving Ilij den H. Doop, hier bracht Hij zijn kinderjaren door, hier naderde Hij voor de eerste maal tot de Tafel des Heeren, hier eindelijk droeg Hij, Priester geworden, Zijn eerste II, Mis op. Thans omgeven door den luister waarmede de Kerk hare bedienaren om ringt, vertoonde Hij zich als Bisschop aan de geloofsge- nooten Zijner geboorteplaats en kon Hij zich begrijpen hoe zij vereerd waren door de hooge waardigheid een der zonen hunner woonplaats opgedragen. Maar die verheven bediening eischte ook van Hem een zware verantwoording en daarom beval Z. D. H. Zich aan in hunne gebeden en wekte allen op om steeds het doel voor oogen te houden waarvoor zij hier op aarde zijn. In den namiddag verleende Z. D. H. audiëntie aan ver schillende vereenigingen en particulieren hier ter stede en onderhield Zich op de minzaamste wijze met allen die de eer hadden Hem hunne opwachting te maken. Lang zal het bezoek van Haarlems vierden Bisschop de Katho lieken dezer stad in het geheugen blijven. Lang moge Alkmaar de eer hebben een zijner zonen als Hoofd van Haarlems Diocees te begroeten." HAARLEM, 28 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt; 13 koeien verkocht, 13 voor 160 a 220; - stier, verkocht - voor f a2 vaarzen, verkocht 1 voor f 115 a pinken verkocht voor f a graskalveren verk. voor f a 3 7 nuchtere kalveren, verk. 17 voor 12 a 18, 1 schapen, verk. 1 voor f 50 a lammeren, verkocht voor f a biggen ver kocht voor f avarkens, verkocht voor a e. per kilo, 4 paard tot f 60 a 150. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 66 stapels kaas, 7771 stuks, wegende 16129 kilo, hoog ste prijs f 35,50 middelbare prijs a per 50 kilo AMSTERDAM, 2i Nov. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 160 vette kalveren1ste qual f 0,95 2de qual. -,80, per kilo, graskalfy a 34 nuchtere kalveren,12a 18, schapen en lammeren f a 138 vette varkens 40 a 50 c. per kilo. LEIDSN, 32 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt paarden a - stieren a ossen a 92 melkkoeien f 150 a 256 12 kalveren dito f 170 a 272, 75 vare dito f 145 a 249, 360 vette dito f 170 308, 108 graskalveren f 25 a 60, 28 vette 36 a 81 80 a 90; 16 nuchtere dito f 0 a 18,420 vette schapen 24 a 44,92 weide dito 17, a 25, lammeren 43 magere varkens /14 a 30, 223 biggen f 5,— a 15. SCHIEDAM, 30 Nov. Moutwijn, per ned. vat 12,50 Jenever f18,Amsterd. proef f 19,25 spoeling f 2,dito commissie f 2, HOORN, 29 Nov. Ter waag gewogen 225 stapels kaas wegende, 63669 kilo; hoogsteprijsper 50 kilo f 37,oor kleine en ƒ36,50, voor hooikaas commissie /33,50 middelbare, f 37,—. GOUDA, 29 Nor. Op de kaasmarkt waren 56 par tijen kaa3 aangevoerd; handel vlug; prijs 31 a 34. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.40 1 50 derweiboter fl.20al.30.per kilo.Handel zeer vlug LONDEN, 29 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 2000. Kalveren ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/6 a 5/4 Schapen en Lammeren 5/4 a 7/2, Kalveren 5/- a 6/8 Zwijnen 4/- a 4/8. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 30 November 1883 Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld 2' 5 w v u 8 U U U 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 H zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853-80 3 Rusland, bij Hope Oorap. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 4 1876 2 f, (Perpetuele) 4 biuueul. J 125002500O. 1 v 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u v 1869 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 .5 N.-Amerik*. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' s 1877 4 Columbia. Obligation41 3 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. y Indische Spw. Aand v Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' a n u u 1875..,,5 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatach. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morscbansk Syarau Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Kumenle. Aandeelen Spwdiv Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand w Illinois Cert. Aand Miss Kangas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 n Rotterdam3 f, Gemeente Crediet. 8 Belgie. 0 Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1864 Rusland. 1864. 5 18665 Geldkoers prolongatie 37s» 4 pet. geuoteer de koers 65>/8 77 70D/8 96 81V. 88 6 j"/i« 6Ö',2 52* 4 98 76'/, 90'/, 217, !3'/s 5V/i, 237, 8'/, lOVis 88 1127, 120»/. 267, 12% 87s 1187, 151 114 71'/, 153'/, 1167s 19 527. 1187, SO'/, 827, 26 867, 55 547, 146'/, 29'/, 133 105'/, 109 loo?/, 947, 95'/, 1007, Hl'/, 145 1267, 121'/, LAATSTE BERICHTEN. De diphtheritis héél-acht vrij hevig in eene huurt aan den Kanaaldijk, gemeente Haarlemmermeer. Er zijn ge zinnen van 4, 5 en 6 lijders, enkele met doodelijkeu afloop. LONDEN, 30 November. Het proces van O'Donuell, moordenaar van Carey, is heden-voormiddag begonnen. PARIJS, 30 November. Msgr. Colet, Aartsbisschop van Tours, is gisteren-avond plotseling overleden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 5