MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste berichten, Voor geest en hart. Een merkwaardige bekentenis. Allerlei. Op het bureau van den burgerlijken stand. Ambtenaar. Uw naam? Tooneelspeler. Van Bommelen. Ambtenaar. Beroep? Tooneelspeler. Acteur. Ambtenaar. Spreek asjeblieft Hollandsch met een ambtenaar als ik; wij praten niet vbd acteur, maar van actiënhandelaar. Landbouw. Correspondentie. Andere tijden, andere zeden. In naar het museum Boulaq te rijden, toen een tolbeambte aan de brug het voertuig staande hield, om nog eenig plaatselijk invoerrecht te heffen. Na veel onderhandelens werd de mummie op de schaal gelegd en naar het tarief van ge droogde visch berekend. Zoo hield koning MeDenra zjjn laatsten intocht in zijne voormalige hoofdstad. In den Anna Paulownapolder is zekere W. S. door een wiek van den molen, aan de vaart naar Oudesluis, doodelijk getroffen. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren-morgen uitspraak gedaan in de be kende zaak van J. H. M. v. E., 47 jaren, te Bolsward, die zooals men zich herinnert, dermate aan het gebruik van morphine was verslaafd, dat hij, geen geld meer bezittende, briefjes vervaar digde met een anders naam, teneinde zoodoende in het bezit van dit geneesmiddel te geraken. Het Hof heeft hem eergisteren schuldig vetklaard aan 22 misdaden van valschheid in ondtrhandsch geschrift, met het desbewust gebruik maken daar van en hem, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot ll'/t jaar correc- tioneele gevangenisstraf en 44 geldboeten van f 50. Voor eenige maanden werd uit Vriezenveen gemeld, dat een 7Ojarig bruidegom, die met eene Sljarige bruid in ondertrouw was opgenomen, afzag var. zijn voorgenomen huwe lijk. Het schijnt schijnt echter, dat de bruidegcm zich nog al spoedig bedacht heeft, want het huwelijk werd de vorige week voltrokken. Toen zij zich echter 11. Vrijdagavond naar hunne nieuwe wo ning begaven, geraakten zij met het rijtuig, even achter den molen naar Daarle, te water en zou den zeer zeker verdronken zijn, zoo niet de koet sier, die naast het rijtuig liep, hur. ter hulpe was gesneld. Tusschen de stations Serves en Saint-Vallier had Zondag-avor.d, toen een snel trein aldaar passeerde, eensklaps een hevige ont ploffing plaats, waarna de machinist en de stoker met een brandend vecht werdfn overgoten. Ondanks de brandwonden, had de machinist nog de tegenwoordigheid van geest em den trein te doen stoppen. Bij het onderzoek vond men op den weg de stukken van een petroleumvat liggen, dat ongetwijfeld uit elkander gesprongen moet zijn, toen het met het vuur van de machine in aanraking kwam. Men veronderstelt, dat dit vat uit een goederentrein gevallen is die eenige oogen- blikken te voren was gepasseerd. De reizigers kwamen allen met den schrik vrij. M a a n d a g - a v o n d werd door een man, zich noemende Jan van Marlon, koopman in aardappelen, wonende te Eockanje, bij de politie te Vlaardingen aangifte gedaan dat hij des avonds te 8 uur op den Vlaardingschtn Dijk, onder Schiedam, nabij den Frankelandschen Dijk, door drie onbekende personen was aangevallen, die hem op den grond hadden geworpen en be roofd van een portefeuille met 1 540. Hij ver toonde zelfs een htm toegebrachte kwetsuur aan den hals. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld. Later bekende man echter te hebben ge logen en alles te hebben verzonnen omdat hij niet durfde zeggen dat hij zijn geld verdobbeld had; de kwetsuur had hij zich-zelven toegebracht. Te Droham (Friesland) is Zondag- avond eene dochter van W. Westra, terwijl zij even naar buiten gegaan was, onverhoeds door iemand aangevallen en mishandeld, zoodat zij in bewus- teloozen toestand door haar zuster opgenomen en in huis gebracht werd. De dader is nog niet ontdekt. B jj een veiling autographen te Parijs werd een brief van den moordenaar Trop- mann voor 15 franks geveild, terwijl een schrij ven van den auteur Victor Cherbuliez het met alle inspanning van den auctionaris niet verder dan 8 fr. kon brengen. Bij de Fransche auto- graphenverzamelaars staat dus een moordenaar hooger aangeschreven dan een academie-lid. In hooge mate vleiend voor de onsterfelijke heeren van 't Paleis Mazarin! De cassatievoorzienir. g tegen het arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhage, be treffende de veroordeeling van de zoogenaamde „millioenenjuffrouw" en haar medeplichtige Van Zutphen, zal den 24sten dezer voor den lloogen Eaad worden behandeld. Gistere n-o chtend is te Leeuwarden bij de algemeene begraafplaats een man dood op den weg gevonden. Men vermoedt, dat hij in eene nabijgelegen sloot is gevallen, zich er heeft weten uit te werken, doch daarna door de kon- de werd bevangen en zóó een lijk werd. Hij was gehuwd en vader van 7 kinderen. Rotterdamsche curiosa. I n 1690 werd het huis van mr. J. Van Zuylen van Nyveld, schout, beschoten, geplunderd en geslecht. Deze gebeur tenis, bekend als „het Tumult te Rotterdam", werd op verscheidene manieren vereeuwigd, ook op blauw porselein. In ten inboedel, welke den Hen en 12en te Haarlem wordt verkocht, komen 51 borden voor met 6 merken, allernet eene voorstelling van gemeld oproer. Omtrent den naam en het wapen der familie Rothschild deelt men mede, dat An- selmus Mayer te Frankfort in de Jodenwijk een armoedig huis bewoonde, waar boven de deur een rood beschilderd uithangbord hing. Aange zien de naam Mayer in Duiischland vrij alge meen was, noemde men Anselmus Mayer, ter on derscheiding zijner naamgenooten, Mayer Roth schild. De naam Rothschild ontstond aldus. De familie, waarvan die Anselmus de stamvader was, voert als wapen een rood schild waarop eene hand die vijf vlechten vasthoudt, tot aanduiding van de takken, waarin de familie verdeeld is. Onder die hand staan de Latijnsche woorden: Concordia, integritas, industria, hetgeen zeggen wil dat de familie haar groot fortuin niet alleen aan samen werking concordiaen vlijt industriamaar ook aan eerlijkheid integritasbeweert te danken te hebben. De pupillenschool te Nieuwer- sluis heeft sedert haar oprichting aan het Instr.- bataljon te Kampen ter verdere opleiding afgeleverd 210 pupillen. Van genoemde school dienen op dit oogenblik bij het bataljon 1 sergeant, 5 fouriers, 2 korporaals, 39 korp.-tit. en 44 volontairs. Hieronder zijn er 23 die, bij een ouderdom van 15 tot 16Vü jaar, nog niet de lengte hebben van 1.5 m. Er zijn thans in Amerika parket- vloerer. in gebruik gekomen, die evenals een ta pijt kunnen worden opgenomen, en bij verhuizing vervoerd worden. Zij bestaan uit houten platen die bijeengelegd, eene figuur leveren, en door een bizonder cement of grof doek zijn vastgelijmd. De strooken en platen zijn verschillend gekleurd, met olie ingewreven, en passen nauwkeurig als een gewone vloer, ter dikte van centimeter. Deze oppervlakte kan evenals een gewone vloer geolied, geschuurd en gewasschen worden. D e Meuse meldt, dat de Belgische politie het spoor zou gevonden hebben van den vermisten heer Deschamps. Zij weet in welke richting hij zich zou begeven hebben, en hoopt hem thans ook levend of dood terug te vinden. De secretaris var, een bankier te Parijs, een Duitscher, is spoorloos verdwenen, met een bedrag van 550.000 franks. Volgens enkele aanwijzingen, die men heeft kunnen bekomen, is hij naar Havre vertrokken om zich aldaar naar Amerika in te schepen. Naar New-York zijn telegrammen gezonden ten einde den ontrouwen secretaris bij zijn aankomst te arrestoeren. Dit is de tweede maal, dat een dergelijk geval den zelfden bankier overkomt. Voor drie jaren nam zijn vorige secretaris, ook een Duitscher, eveneens de vlucht met een belangrijke som. Deze werd echter bijtijds gevat en tot vijf jaren gevangenis straf veroordeeld. Het is begrijpelijk, dat deze feiten niet bevordelijk zijn om jonge Dnitschers in Frankrijk een betrekking te bezorgen, om welke reden dan ook de anti-prussiens met zeker ge noegen hiervan melding maken. Het is algemeen bekend, dat vele insecten licht geven, waarvan de oorzaak mis schien gezocht moet worden in electrisch chemi sche werkingen. Minder bekend is het, dat er waarschijnlijk ook insecten zijn, die evenals de sidderrog Raja Torpedo) en de sidderaal Gym- nolus eléctricus), electrische eigenschappen bezit ten. Kitbv en Spence beschrijven nl. in hun werk over de instcten eene soort van ongedierte (Re- ducius serratusin West-Indië bekend onder den naam van „wheei bog", welk dier in staat is electrische slagen te geven aan den persoon die het aanraakt. De r.u overleden Amerikaansche generaal-majoor Davis, bekend als een nauwkeurig waarnemer der natuur en als een onvermoeid ver zamelaar harer schatten, verhaalt, dat hij, wanneer hij dit diertje op zijne hand plaatste, dadelijk een schok ontving tot hoog in zijn schouder; ook ver- melddehij, dat er na de verwijdering van het insect zes vlekjes op zijne hand waren te zien, over eenkomende met de zes pooten van dit diertje. De heer Yarrel, lid der „American Entomologica Society" deelt nog twee dergelijke waarnemingen mede. De eene heeft betrekking op eene soort van springkever, welk insect slagen geeft die van de hand tot aan den elleboog voelbaar zijn; de an dere betreft eene groote, lange rups, welke in Zuid-Amerika voorkomt. Kapitein Blakeny die het ongeluk had, dit dier aan te raken, ondervond daardoor een schok, terwijl tevens zijn geheele arm pijnlijk werd aangedaan. Hij verkeerde zelfs, tengevolge daarvan, eenigen tijd in levensgevaar. Soms zien de militairen laag neder op schutters, voornamelijk was dit vroeger het geval in Pruisen ten opzichte van de landweer, die toch in den oorlog zulke uitstekende diensten heeft bewtzen. Zoo was de Pruisische landweer, linie en garde, uit den bevrijdingsoorlog in 1815 teruggekeerd, toen op zekeren dag de officieren der landweer met elkander in een koffiehuis te Berlijn zaten te praten. Weldra traden er ook twee garde-officieren binnen. „Kameraad" zegt een hunner, „laat ons van hier gaan, het stinkt naar landweer." „Mijnheer, zegt een der landweer-officie ren, terwijl hij driftig opstaat, „ik verlang uw naam te weten." De garde-officier weigert aan dat verlangen te voldoen; de andere slaagt er echter in den naam van den officier die hem be- leedigd had te weten te komen, en wendt zich tot den krijgsraad om satisfactie. Zijn verzoek wordt echter van de hand gewezen. Nu wendt hij zich tot Koning Frederik Wilhelm III an draagt hem de zaak voor. „Gij zult satisfactie hebben", antwoordde de monarch. Bij de eerstvolgende Zondagsparade verschijnt de Koning in landweer uniform, en laat den bewusten garde-officier bij zich ontbieden. Hij ontknoopt zijn uniformrok, houdt een der panden den officier onder den neus en vraagt: „Stinkt het?" Zonder verder een ant woord af te wachten, roept bij luidkeels uit: „Ontslagen uit den dienst", en keert zonder verder een enkel woord te spreken den verbaas den officier den rug toe. Het „paleis der natie" (gebouw der Kamer) te Brussel is eergisteren verbrand. Een der militairen, die bij 't redden van schil derijen hielpen, wordt vermist. Hij zal waarschijn lijk onder hel puin bedolven zijn. Als eene bizonderheid deelt men ons mede, dat de hoofdonderwijzer te Harkema- Opeinde (Friesland) dezer dagen in zijn tuin een radijs geoogst heeft, die een gewicht had van ruim 31/» kilogram. Cechini de beruchte roover, die in Januari 11. op het echtpaar Sturzenegger bij Ge nua in den spoortrein een moordaanslag deed, is bij het vervoeren van Napels naar Santo Ste- fano, op het eiland Ischia ontsnapt. Gisteren overleed te Amsterdam de heer Maju Kinsbergen. Hij bereikte een leef tijd vau bijna 102 jaren. Door J. Troost, te Rouveen, is Dinsdag in zijne eendenkooi, met de bloote han den, een kolossale vischotter gevangen, die meer dan een meter lengte had en ruim 18 pond woog. De moedige jongeling bekwam daarbij echter zulk een ernstigen beet van het dier, dat men genees kundige hulp heeft moeten inroepen. Wie verraadt dat hij een geheim bewaart, heeft de helft ervan reeds verraden. Het kleine met een vergrootglas gezien is veelal groot er, dan het groote met eigen oogen waargenomen. Daarom echter is het kleine niet grooter dan het groote. Wees zacht van hart en mild van hand, Doch 'k bid u, wees het met verstand. Het leven is een schoone nacht waarin, als er een ster verdwijnt, weder andere verschijnen. De haat maakt koud, de liefde verwarmt ziel en lichaam. Zekere Hertog was bij een naburig vorst ten eten met eenige andere kleine Vorsten. Ieder sprak over zijne macht en grootheid. De Hertog, na alles aangehoord te hebben, zeide eindelijk: ik benijd u geen van allen die macht, maar ééne zaak, op welke ik mij durf beroemen, is, dat ik in mijn kleinen Staat op alle uren van den dag alleen en veilig kan gaan. Somtijds begeef ik mij diep in een bosch, ga onder een boom liggen slapen en, ge rust onder mijn volk, vrees ik noch den dolk des moordenaars, noch het zwaard eens wrekers! Mochten alle Vorsten van Europa dat kunnen bewerenl Bewijs van vlugheid. Zeker iemand was gedurende eenigen tijd in Amerika geweest en verhaalde van dat werelddeel allerlei zaken, waarbij het gewoonlijk niet aan leugens ontbrak. Om een denkbeeld te geven van de snelheid, waarmee daar alles gebeurde, vertelde hij: 's mor gens begon men een koffiehuis te bouwen en 's avonds had de waard reeds den eersten gast buiten de deur geworpen. De contra B. Muziekmeester. Ge hebt een phenomenaal basgeluid, mijnheer Snapmeier. Ik heb u gisteren-avond op de soiree bewonderd. Zelfs de contra B werd door u zuiver en met verbazingwekkende volheid van toon gezongen. Snapmeier. (met zelfbewustzijn) O! dat is nog niets, als ik goed bij stem ben zing ik haar nog een halven toon lager. Het duurste metaal. Goud en zilver zijn de kostbaarste aller metalen. Maar het koper der neus komt nog veel duurder te staan. Incognito. Overste. Maar luitenant, hoe durft gij zonder verlof hier te komen. Weet ge wel dat ik u streng kan straffen? Luitenant. Pardon, overste, ik reis incognito. Treffend gelijkend. Kapitein. Nu. Van Vledderen, wat zeg je van mijne photographie. Is zij niet sprekend gelijkend? Oppasser. O, uit stekend, kapitein, men moet U in dit beeld er kennen, zelfs al heeft men u nimmer gezien. Raak! Advocaat. Hoor eens Van Zwabberen, den schurk ziet men in uw oogen. Van Zwab beren. Ik wist waarlijk niet dat mijne oogen spie gels waren, mijnheer de advocaat. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 8 December. Door het prov. bestuur vau N.-Holland is bij enkele in schrijving aanbesteed: 1° Het driejarig on derhoud der Pettemer zeewering, behoorende tot de Rijks-zeewerken in Noord-Holland. (Raming 14.000 perjaar.) Minste inschrijver de heer J. Giltjes te Petten, voor de som van f 11.940 per jaar. 2° Het driejarig onderhoud der Rijks-zeewerken op het eiland Wieringen. (Raming 7500 per jaar.) Minste inschrijver de heer N. Heyblok te Wieringen, voor de som van 6890 per jaar. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 6 December 1883. 1. H H. te Bennebroek, rebellie en geweldpl. tegen de politie, 21 dagen cell. gev. straf c. e. 2. J M. teWest- zaan, misbruik van vertrouwen, oplichting en 2 diefstallen in dienstbaarheid, 8 dagen cell. gev. straf c. e.; met vrij spraak van de sub. 1 en 3 ten laste gelegde feiten. 3. K W T K te Rotterdam, diefstal in dienstbaarheid, 183 dagen cell. gev. straf c. e. 4. J T. te Haarlem, moedw. mish., 7 dagen cell. gev. straf c. e. 5. G S. en P S. te Koog aan de Zaan, eenv. diefstal, vrijgesproken. 6. G de J. te Haarlem, (gedet.) eenv. diefstal, 2 jaren gev. straf c. e. 7. P S. zonder woonplaats, (gedet.) eenv. diefstal, 3 jaren gev. straf c. e. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen, die dagelijks, uitgezonderd des Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een bloedkralen armbandje. Een paarlemoeren oorbel- tetje. Een gouden oorbel. Een gouden ring met een zwar ten steen. Een koperen vijzel en stamper (speelgoed). Een gekleurde das of cachenez. Een glacé handschoen. Een entouscas. Een rekenboek. Een jas. Een zwart sajettea want. Drie brillen waarvan 2 in étui. Een paar linnen pantoffels. Een schaartje. Drie losse sleutels. Voorts te bevragen: bij den heer P. Slebe, Kleine Hout straat no. 34, een ijzeren wielband. Bij den heer Faber, Essenstraat, een gouden medaillon met portret. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: eene portemonnaie met geld en twee loten der Amsterdamsche Tentoonstelling. Het is thans tijd den wijnstok te sooeien. Snijdt, zoo veel mogelijk, alle oude raDken weg, en spaart alleen de nieuwen, die dit jaar gegroeid zijn, bij voorkeur de dikste: en kortledigste. Bindt die slangsgewijze aan het latwerk, in krommingen en bochten, zooveel het zonder breken ge schieden kan. Bemest uwen wijnstok met roet en bloed,, en gij zult eenige weken vroeger dan anderen overvloed van rijpe druiven hebben. P. v. A. te O. Gaarne; wij zullen u daartoe in staat stellen.- Een abbonné te A. Reeds vroeger door ons vermeld. De Red. HAARLEM, 5 Dec. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt, 8 koeien verkocht, 6 voor t 120 a 200; - «tier; verkocht - voor fa2 vaarzen, verkocht 2 voor f 120 a 140 pinken verkocht voorf a 2 graskalveren verk. voor f 30 a 40, 15 nuchtere kalveren, verk. 15 voor 10 a 18, «chapen, verk. voor f a 2 varkeu», verk icht voor 22 ae. per 'a kilo, 1 paard tot f 25 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 68 stapels kaas, 7294 stuks, wegende 15166 kilo, hoog ste prijs f 35,50 middelbare prijs - per 50 kilo AMSTERDAM, 5 Dec. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 199 vette kalveren1ste qual f 0,90 2de qual. -,70, per kilo, 1 graskalf/ a ,39 nuchtere kalveren, 10a 16, «chapen en lammeren f a 95 vette varken» 38 a 47 c. per kilo. LEIDEN, 7 Dec. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden 65 melkkoeien f 1»2 a 258 10 kalveren dito f 172 a 275, 55 vare dito f 146 a 252, 135 vette dito f 176 310, 22 graskalveren f 24 a 60, 18 vette f 35 a 80 80 a 90; 9 nuchtere dito f9,50 a 20, 825 vette schapen 23 a 42,253 weide dito J 16, a 24, lammeren 25 magere varken» IS a 36, 101 biggen f 5,50 a 15. SCHIEDAM, 7 Dec. Moutwijn, per ned. val 12,50 Jenever f 18,Amsterd. proef f 19,25 spoeling f 2,—dito commissie f 2, GOUDA, 6 Dec. Op de kaasmarkt waren 28 par tijen kaas aangevoerd; handel vlug; prijs 30 a 33. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter fl.40 1.50 derweiboter fl.20al.30.per kilo.Handel zeer vlug LONDEN, 6 Dec. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 1000. Kalveren ZwijnenPrijzenBeste Runderen 4/- a 6/- Schapen en Lammeren 5/4 a 7/4, Kalveren 5/4 7/- Zwijnen 4/- a 4/8. Amsterdam, 7 December 1883. Prij'zeu der onderstaande effecten pCt. Nederland. Cerlif. Werk. Schuld2', v v v 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.). 5 i, «ilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-80 8 Rusland, bij Hope Corap. Oude Ru»«eu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867 69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871/75. I1 1876 2 (Perpetuele) 4 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 u u u 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'a 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leeuing 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4' u nu 1875 5 Italië. Zuid-Hal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. Spw. Maatscli. Aand. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenle. Aandeelen Spw. div Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 u Rotterdam Gemeente GTediet. Belgie. u Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 4 pet BRUSSEL, 7 Dec. Heden te twee uur werd er een ministerraad gehouden, die door den voorzitter van de Kamer werd bijge woond. De Kamer zal vermoedelijk in de zaal van den Senaat bijeenkomen, om de begrooting te behandelen. De brand van het paleis der natie is geheel gebluscht. Er zijn twee doodeu en vijf gekwetsten. LONDEN, 7 Dec. Er wordt verzekerd dat er eene schikking op hauden is, door eene financieele firma alhier, tot eene con versie van de Mexicaansche schuld. genoteer de koer» 65 777s 101 96'/, 81 88 66 65»/, 52"/,, 987, 76 90'/, 24'/, 43'/, 54'/, 23'/, 8 10'/,, SA'/, 113 120'/4 26 11'/, 8'/.. U8'/4 151 114 71 »/4 154 1167/, 19 52 118'/4 50»!, 85 26 86'/, 55'/4 54 148»/4 30»/16 133'/,, 106 109 1007/, 94'/„ 953/4 100'/4 112 140'/, 126'/, 122'/4 M EDEDEELINGE N a 10 Cents per regel. mijn tijd, zoo verhaalde ons een grijsaard, moest men de verkoudheden met veel zorg behandelen; tegeuwoordig behandelt gij ze zonder look, zonder vlierthee, eenvoudig door bij eiken maaltijd 2 capsules Guyot in te nemen. Inderdaad worden de capsules van Guyot overal gebruikt ter geaeziug van verkoudheden, bronchitis of catarrh. Na eenige dagen van behandeliug, komt de slijmafdrijviug zeer gemakkelijk en de benaudheid verdwijnt. De haudteekening Guyot bevindt zich op elke witte capsule. Fabriek in 't groot, 19, rue Jacob, te Parijs. Nooit telaat. Al degenen die aan ziekten onderhevig zijn ontstaan uit bedorven en verdund bloed en daartegen te vergeefs alle denkbare middelen gebruikt hebben ten einde de gezondheid terug te bekomen; doen wel niet op eene kleine uitgave te zien en eens eene proef te nemen met de zoo roemvol bekende Zwitserscbe Pillen van den Apotheker Rich. Brandt; zij hebben aan duizenden volkomene gezondheid we der gegeven. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1883 | | pagina 3